» »

Kaj malicate v službi

Kaj malicate v službi

«
1
2 3

ATRUM ::

Torej to je bolj vprašanje za tiste ki si nosite malico seboj.
Nimam več idej kaj jesti.

Razne pekarne in podobno odpade tega nebom jedel.

- velikokrat si pripravim mešano solato z ostanki mesa če je kaj od prejšnjega dneva ali pa skuham jajce ali dva pa narežem noter.
- zeljna solata je dobra samo nemoreš pogosto.
- razne kombinacije z rižem in zamrznjeno zelenjavo si pripravim večer prej pa dam v hladilnik.
- da bi ostalo veliko od večerje je redkost ker smo 2 odrastla in dva otroka kuhamo pa nekako ravno pravo količino .
- testenin ne rad jem pa tudi doma jih redko pripravimo.
- kakšne juhice so super ampak da bi namensko jih pripravljali za malico je preveč zamudno.
- naročanje kosil ali maic z dostavo je v ljubljani iskreno predrago 7-10 eur je preveč res preveč.
- kruhi in sendviči jih ne prakticiram mi ni do tega

torej kaj vi jeste prosim napišite mogoče dobimo kakšne ideje še drugi.

IL_DIAVOLO ::

Najraje sendvič ali tuno, ker se mi ne da tovorit vsega pribora zraven na siht. Drugače pa skoraj vedno sadje in zelenjavo zraven.

Pripravljati kosilo doma in se za na šiht mi je iskreno povedano izguba časa. Edino, ce kaj ostane od kosila, si nesem zraven.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sass628 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pripravljati kosilo doma in se za na šiht mi je iskreno povedano izguba časa. Edino, ce kaj ostane od kosila, si nesem zraven.


se strinjam... meni je že dopizdilo nosit:D

Sem se navadil da imam na šihtu zalogo ovsenih kosmičev in sadja, je dovolj da zdržim dokler ne pridem domov.

Utk ::

naročanje kosil ali maic z dostavo je v ljubljani iskreno predrago 7-10 eur je preveč res preveč.

A niso v Ljubljani 50% višje plače kot drugod? V čem je problem?

ViperR ::

Zamrznjeno lazanjo iz hofra/lidla, ribje palčke itd.

PacificBlue ::

Ne malicam v službi. Samo voda/sok/kava.
Lažje razmišljam in delam, bolj s praznim želodcem. Imam pa zjutraj obilen zajtrk. To me drži..pri življenju.:D
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

jocoj ::

Ko sem še v službo hodil, sem zadnjih deset let praktično vsak dan za malico jedel porridge iz zmletih ovsenih kosmičev. Hitro pripravljeno,zdravo, okusno in lahko si izboljšaš okus na tisoč in en način.

GupeM ::

Menza z večinoma hrano na žlico (golaž, pasulj, jota, ješprenj, ...). Občasno tudi kaj drugega, če mi ravno paše kaj drugega in mi izgleda dovolj dobro in sočno.

strawman ::

Sam si velikokrat pripravim jedi iz pekača, saj so v mojem primeru ravno prav velike za 4 plastične posodice, hitro skuhane/spečene in ni problemov z zmrzovanjem in tajanjem:
- mesna lazanja
- krompirjeva musaka
- rižev narastek iz buč z mletim mesom ali s sadjem
- špinačni narastek s feta sirom

Invictus ::

Utk je izjavil:

naročanje kosil ali maic z dostavo je v ljubljani iskreno predrago 7-10 eur je preveč res preveč.

A niso v Ljubljani 50% višje plače kot drugod? V čem je problem?

Ne niso. To se žal v Sloveniji ni uveljavilo...

Sam sem si v službo nosil en mini sendvič, da malo potešiš najhujšo lakoto. Kosilo sem jedel potem doma. Pač nisem visel v službi do 17h ali dlje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hr_natakar ::

Utk je izjavil:

naročanje kosil ali maic z dostavo je v ljubljani iskreno predrago 7-10 eur je preveč res preveč.

A niso v Ljubljani 50% višje plače kot drugod? V čem je problem?

da so stanovanja 100% ali 200% visja. Pa da za razliko od vascanov, ljubljancani vecinoma nimajo vrtickov, kjer bi pridelal kako povrtnino zastojn in prisparal.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Seveda imamo, moraš kdaj iti iz svoje vasi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hr_natakar ::

 piramida super hrane

piramida super hrane



Vprasal si za nasvet, tako da ti bom napisal. Zgoraj na slikci imas piramidno lestvico super hrane, na vrhu najboljsa, spodaj manj dobra. Kaj jest? Preden nastejem, je priporocljivo kupit domaco nespricano hrano. Poleg tega je se en dodaten faktor. Ko se zjutraj zbudis je primerna drugacna hrana kot pa za popoldansko malico ali za vecerno. odvisno kdaj jes. Ker je clovek tudi energetsko bitje, je pomemben tudi energetski vir hrane. Se pravi koliko soncne energije vsebuje dolocena hrana. Pa tudi barve hrane so pomembne, saj predstavljajo razlicen spekter svetlobe oziroma frekvence. Znano je , da imajo paprike razlicnih barv drugacno sestavo vitaminov. Zazeljeno je imeti optimalno energijo. Ko se zbudimo, telo najlazje zalaufamo s hrano, ki ima rdeco ali vsaj oranzno barvo. Naprimer sadje in zelenjava rdece barve kot je rdece jabolko, redkvice, rdeca paprika, jagode, lubenica, cesnje, granatno jabolko, rdeca pomaranca, Ali pa vsaj oranzne barve, recimo marelice, lahko tudi suhe marelice. Pomarancni sok, buca, jabolko oranzne barve, kuhano korenje, mandarine. Potem sledi rumena barva. Banana, limonin sok, ananas, Rumen jabuk, koruza, melone. Zatem hrana zelene barve. Razna zelena zelenjava, kivi, zelen jabuk, grozdje. Zatem modre, temno modre in na koncu vijolicne. Se prav zjutraj od rdece in oranzne pa na koncu zvecer do modre in vijolicne. S tem je misljeno na presno hrano, saj je to se vedno ziva hrana, ki vsebuje energijo.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Zrak,vodo in kofe. Do štirih ali petih popoldne. Potem pa z istim tempom dalje.
Zvečer se je. Če je kaj dobrega. Če ne pa naslednji dan.

Horas ::

imamo v službi malico tako da ponoči si nesem sendviče vseh oblik. toast - topli sendviči ali kao angleške, kajzerice,... pač kakršnekoli kruh ki ima na 100g do 250-270kalorij. noter kumarce, paradajz, solata, zelje...kakor kdaj. in samo in le piščančje prsi. malo kečapa in senfa. in nič druga. mmm to jem drugače vsak dan.

eni pišete da vam dopizi nosit na malco, saj takšni ste potem zapuščeni, raje vzamete cuker v trdi ali tekoči obliki iz avtomata.

aja pa požrete čik al dva
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

martincek1 ::

Utk je izjavil:

naročanje kosil ali maic z dostavo je v ljubljani iskreno predrago 7-10 eur je preveč res preveč.

A niso v Ljubljani 50% višje plače kot drugod? V čem je problem?


Ja, in potem tolk več keša zapraviš, da si spet na istem konec meseca :D

miraldi ::

hr_natakar je izjavil:

 piramida super hrane

piramida super hrane



Vprasal si za nasvet, tako da ti bom napisal. Zgoraj na slikci imas piramidno lestvico super hrane, na vrhu najboljsa, spodaj manj dobra. Kaj jest? Preden nastejem, je priporocljivo kupit domaco nespricano hrano. Poleg tega je se en dodaten faktor. Ko se zjutraj zbudis je primerna drugacna hrana kot pa za popoldansko malico ali za vecerno. odvisno kdaj jes. Ker je clovek tudi energetsko bitje, je pomemben tudi energetski vir hrane. Se pravi koliko soncne energije vsebuje dolocena hrana. Pa tudi barve hrane so pomembne, saj predstavljajo razlicen spekter svetlobe oziroma frekvence. Znano je , da imajo paprike razlicnih barv drugacno sestavo vitaminov. Zazeljeno je imeti optimalno energijo. Ko se zbudimo, telo najlazje zalaufamo s hrano, ki ima rdeco ali vsaj oranzno barvo. Naprimer sadje in zelenjava rdece barve kot je rdece jabolko, redkvice, rdeca paprika, jagode, lubenica, cesnje, granatno jabolko, rdeca pomaranca, Ali pa vsaj oranzne barve, recimo marelice, lahko tudi suhe marelice. Pomarancni sok, buca, jabolko oranzne barve, kuhano korenje, mandarine. Potem sledi rumena barva. Banana, limonin sok, ananas, Rumen jabuk, koruza, melone. Zatem hrana zelene barve. Razna zelena zelenjava, kivi, zelen jabuk, grozdje. Zatem modre, temno modre in na koncu vijolicne. Se prav zjutraj od rdece in oranzne pa na koncu zvecer do modre in vijolicne. S tem je misljeno na presno hrano, saj je to se vedno ziva hrana, ki vsebuje energijo.


To je hrana za take k sedijo pred ekrančkom, da se ne zredijo ane?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

jabe ::

To ni hrana za nobenega. Oziroma kot je levo nakazano - karma se je z nekom malo poigrala.

hr_natakar ::

To je hrana za take k sedijo pred ekrančkom, da se ne zredijo ane?

pozabil sem omenit oreske, ki pa so kar orng krepka hrana, sodi med najbolj kaloricne pa tut med najbolj zdrave, saj vsebujejo predvsem zdrave nenasicene mascobe. Pa ko jeste sadje je priporocljivo zraven pojest tudi kaj rastlinskih nenasicenih mascob, saj so vitamini topni v mascobi in jih tako telo bistveno bolj izkoristi/absorbira. Lahk zraven uporabite mascobo, par kapljic ekstra deviskega olivnega olja, (izogibajte se proizvajalcem, ki so se do zdaj izkazala za goljufive na raznih testih) ali pa dodate pest raznih oreskov. Pri oreskih je najboljse, ce jih sveze strete in pojeste. Ce pa jih kupite ze brez lupin pa priporocam namakanje nekaj ur in tako izlijete ven vodo s fitinsko kislino.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Imamo mini kuhinjo v službi, zanalašč pečem in kuham najbolj smrdljive stvari, ker ne maram sodelavcev. Ribe in jajca večinoma, vedno dodam česen, za prijeten zadah.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Se nekaj bi rad opozoril, na slikci zgoraj je na vrhu piramide tudi spirulina, ki pa jo ne priporocam, razen ce je iz neoporocene pridelave. Kar pa verjetno vecina ni.

drgac pa nasvet za malico, sadje, oreski, iztisnjeni sok iz sadja in/ali zelenjave. (domaca hrana ali bio) Preverjeno izboljsa pocutje in da energijo tako fizicno kot psihicno. Se najbolj pa samorastoca hrana iz narave. Ce pa boste upostevali tudi barve hrane, pa sploh. Ampak to je za tiste, ki imajo cas pa bi se radi tega sli. Sam nisem dosleden temu, sem pa sprobal.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ce ti kroli po želodcu, ti ta energija en kurc pomaga.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Ma pusti tega bukslna zblojenega.. 2500kcal v sadju in oreščkih? Lol

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

ena vrecka, priblizno 250 g oreskov ima priblizno 1550 kalorij. Tko da se da hitro najest pa tudi dobit kalorije. Ce ze gledate kako bi se hitro zdravo najedli pa dobili kalorije. Zraven popijete sveze izcejen sok in je to okusno, hitro, prakticno, zdravo. Na delu boste dobili boost v energiji, boste bolj zmogljivi, bolj ucinkoviti. Tudi bolj pozitivni. Morda vas tudi opazijo in napredujete? Pa ne samo sef ampak mogoce tudi kaksna sodelavka?

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Sej zobje nam tud vedno rastejo, kot glodalcem, imaš prav. Tebe zihr kličejo hrček v službi.. A žepke maš tud?

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Da kdo slucajn ne zamesa kikiriki araside za oreske. Ne. Stop! To spada pod strocnice, ki vsebujejo fitinsko kislino. Ce ze jeste strocnice, mocno namakajte velik ur, izlijte vodo, ampak rajs priporocam oreske.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Jaz sem že 2 tedna na Hoferjevih pikant air roasted arašidih, nič mi ne manjka, sam zobje in dlesen mi malo odpada, drugače pa fajn dieta.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

:)):D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mojsterleo ::

Dostikrat jem razne cup - a - soup, nissin, knorr, maggi, saikebon in podobne juhe/azijske omake ki se prelijejo.
Če ni vira vrele vode, si grelec prinesem s sabo.

hr_natakar ::

Ben Dover je izjavil:

Jaz sem že 2 tedna na Hoferjevih pikant air roasted arašidih, nič mi ne manjka, sam zobje in dlesen mi malo odpada, drugače pa fajn dieta.

morda ti nic ne manjka, ampak ne dobis bonusa. Drgac pa roasted niso presni. Presna hrana ima najvec soncne energije. Poleg tega arasidi rastejo pod zemljo.

Ben Dover ::

hr_natakar je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Jaz sem že 2 tedna na Hoferjevih pikant air roasted arašidih, nič mi ne manjka, sam zobje in dlesen mi malo odpada, drugače pa fajn dieta.

morda ti nic ne manjka, ampak ne dobis bonusa. Drgac pa roasted niso presni. Presna hrana ima najvec soncne energije. Poleg tega arasidi rastejo pod zemljo.


Mam solarni panel na strehi, ne skrbi, sončne energija gre direkt v veno.

hr_natakar ::

Se en trik za pregresne sladkosnede. Ce si kdaj privoscite kaksno sladico, naprimer torto. Gor potresete nekaj posusenih zacimb, po vasi izbiri. Nekatere zacimbe imajo dober okus pa tudi zelo visoko vsebnost sonceve energije oziroma zvisa frekvenco. Drug trik je, ce jeste kaksno pregresno jed, sladkarije, zraven popijete sveze narejeno limonado brez sladkorja. Ne samo, da ima limona visoko vsebnost sonceve energije ampak vsebuje nekatere snovi, ki unicijo nezdrave celice. Nezdrave celice se hranijo s sladkorjem (predvsem industrijsko predelanim sladkorjem) ce v telo vneses zraven tudi te snovi iz limone, bo nezdrava celica primorana pojest oboje hkrati.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Kaj pa če naredim piškote iz skanka? A to šteje?

harvey ::

Ben Dover je izjavil:

Imamo mini kuhinjo v službi, zanalašč pečem in kuham najbolj smrdljive stvari, ker ne maram sodelavcev. Ribe in jajca večinoma, vedno dodam česen, za prijeten zadah.

odlično, uravnoteženo, vsaj socialna distanca zagotovljena :)

Ben Dover je izjavil:

Kaj pa če naredim piškote iz skanka? A to šteje?

vse šteje
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

hr_natakar ::

Ben Dover je izjavil:

Kaj pa če naredim piškote iz skanka? A to šteje?

a je gmo? zakaj kar naenkrat dopuscajo te trave, pa delnice pumpajo?

Najbolj efektivna pa je limonina lupina ampak samo ce je bio, drugac niti pod razno ne uporabljat. Limonino lupino naribate na solato in jo pojeste. Lahko pa tudi izvedete trik z naribano lupino na sladici, ceprav sladic ne priporocam.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

hr_natakar je izjavil:

Se en trik za pregresne sladkosnede. Ce si kdaj privoscite kaksno sladico, naprimer torto. Gor potresete nekaj posusenih zacimb, po vasi izbiri. Nekatere zacimbe imajo dober okus pa tudi zelo visoko vsebnost sonceve energije oziroma zvisa frekvenco. Drug trik je, ce jeste kaksno pregresno jed, sladkarije, zraven popijete sveze narejeno limonado brez sladkorja. Ne samo, da ima limona visoko vsebnost sonceve energije ampak vsebuje nekatere snovi, ki unicijo nezdrave celice. Nezdrave celice se hranijo s sladkorjem (predvsem industrijsko predelanim sladkorjem) ce v telo vneses zraven tudi te snovi iz limone, bo nezdrava celica primorana pojest oboje hkrati.

prosim ne trolat preveč o frekvencah in limonah, tema je zelo preprosta, kaj si nesti na šiht
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ben Dover ::

hr_natakar je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Kaj pa če naredim piškote iz skanka? A to šteje?

a je gmo? zakaj kar naenkrat dopuscajo te trave, pa delnice pumpajo?

Najbolj efektivna pa je limonina lupina ampak samo ce je bio, drugac niti pod razno ne uporabljat. Limonino lupino naribate na solato in jo pojeste. Lahko pa tudi izvedete trik z naribano lupino na sladici, ceprav sladic ne priporocam.


Mam semena iz Indije, ni hibrid, je čista indica, ta prava! Btw, pojma nimaš o čem govoriš, si zdaj dokazal s tem zadnjim postom.

Lp

Weed grower

sbawe64 ::

hr_natakar je izjavil:

Se en trik za pregresne sladkosnede. Ce si kdaj privoscite kaksno sladico, naprimer torto. Gor potresete nekaj posusenih zacimb, po vasi izbiri. Nekatere zacimbe imajo dober okus pa tudi zelo visoko vsebnost sonceve energije oziroma zvisa frekvenco. Drug trik je, ce jeste kaksno pregresno jed, sladkarije, zraven popijete sveze narejeno limonado brez sladkorja. Ne samo, da ima limona visoko vsebnost sonceve energije ampak vsebuje nekatere snovi, ki unicijo nezdrave celice. Nezdrave celice se hranijo s sladkorjem (predvsem industrijsko predelanim sladkorjem) ce v telo vneses zraven tudi te snovi iz limone, bo nezdrava celica primorana pojest oboje hkrati.

Limonada je iz limon.Slednje imajo že same dovolj sladkorja v sebi, lahko preverite z refraktometrom.

https://www.amazon.com/Refractometer-V-...
2020 is new 1984
Corona World order

Horas ::

hr_natakar je izjavil:

Da kdo slucajn ne zamesa kikiriki araside za oreske. Ne. Stop! To spada pod strocnice, ki vsebujejo fitinsko kislino. Ce ze jeste strocnice, mocno namakajte velik ur, izlijte vodo, ampak rajs priporocam oreske.


raje nehaj oboje ima okoli 600kalorij na 100g! kalorija je kalorija pa ni važno za kake vrste oreškov se gre!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

hr_natakar ::

Ne mesat pojme kot so naravni sladkor iz sadja pa industrijsko predelan sladkor. To sta dva razlicna pojma. Ko jemo sadje, ne dobimo samo sladkorja ampak zelo dobro in ucinkovito kombinacijo razlicnih snovi, ki so dobre za zdravje. Z industrijskim sladkorjem dobite samo izoliranega skodljivca.

Zgodovina sprememb…

Horas ::

hr_natakar je izjavil:

ena vrecka, priblizno 250 g oreskov ima priblizno 1550 kalorij. Tko da se da hitro najest pa tudi dobit kalorije. Ce ze gledate kako bi se hitro zdravo najedli pa dobili kalorije. Zraven popijete sveze izcejen sok in je to okusno, hitro, prakticno, zdravo. Na delu boste dobili boost v energiji, boste bolj zmogljivi, bolj ucinkoviti. Tudi bolj pozitivni. Morda vas tudi opazijo in napredujete? Pa ne samo sef ampak mogoce tudi kaksna sodelavka?


1550kalorij fajn, kaj pa potem še en obrok pa si že na 2100-2200 kalorij. kaj pa potem? potem pa še en obrok recimo večerja pa je človek že skoraj pri 3000kalorij. ni čudn da ste vsi debeli pa zapuščeni če jeste take stvari prekomerno.

hr_natakar je izjavil:

Ne mesat naravni sladkor iz sadja z industrijsko predelanim sladkorjem. Ko jemo sadje, ne dobimo samo sladkorja amapk zelo dobro in ucinkovito kombinacijo razlicnih snovi, ki so dobre za zdravje. Z industrijskim sladkorjem dobite izoliranega skodljivca.


a se ti hecaš? cukr je cukr! nima veze.gram cukra ima 4kalorije(oh). se vidi da nimate pojma, take stvari bi že v šolah morali prvošolčke učit.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Ben Dover ::

Pa ste kdaj natresli 250g oreščkov v posodo? To je ogromna količina, že po 100g se ti vse zagabi.. Da ne omenjam cene..

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

cukr je cukr! nima veze.gram cukra ima 4kalorije(oh).


Ne. Dokazano je sadje zelo koristno v boju proti boleznim medtem ko je izoliran industrijski sladkor zgolj skodljiv. Ne gre se samo za kalorije ampak za zdravo in skodljivo hrano. Za energetsko polno hrano in energetsko prazno hrano. Hrana ima lahko enako stevilo kalorij ampak ena vrsta hrane bo delovala pozitivno druga pa negativno.

Poznamo primer jamajskih vrhunskih sprinterjev, ki so se prehranjevali skoraj izkljucno z bananami (pac tam rastejo zunaj ne pa v trgovini, ki dozorijo na poti do sem lol) in dosegali boljse rezultate. Ce bi se prehranjeval brez sadja pa jedel samo hrano z industrijskim sladkorjem potem si lahk predstavljas kaksne rezultate bi imel. Ampak prehranjevanje zgolj s sadjem za vecino ljudi ni priporocljivo. Zelo redki pa so sposobni it na pranajedstvo, ampak to se zgodi spontano.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

natakar, kaj pa si po poklicu?

Horas ::

hr_natakar je izjavil:

cukr je cukr! nima veze.gram cukra ima 4kalorije(oh).


Ne. Dokazano je sadje zelo koristno v boju proti boleznim medtem ko je izoliran industrijski sladkor zgolj skodljiv. Ne gre se samo za kalorije ampak za zdravo in skodljivo hrano. Za energetsko polno hrano in energetsko prazno hrano. Hrana ima lahko enako stevilo kalorij ampak ena vrsta hrane bo delovala pozitivno druga pa negativno.

Poznamo primer jamajskih vrhunskih sprinterjev, ki so se prehranjevali skoraj izkljucno z bananami (pac tam rastejo zunaj ne pa v trgovini lol) in dosegali boljse rezultate. Ce bi se prehranjeval brez sadja pa jedel samo hrano z industrijskim sladkorjem potem si lahk predstavljas kaksne rezultate bi imel. Ampak prehranjevanje zgolj s sadjem za vecino ljudi ni priporocljivo. Zelo redki pa so sposobni it na pranajedstvo, ampak to se zgodi spontano.


ne vem ampak na jok mi gre da obstaja človek s takim prepričanjem. dobesedno. gledam v belo steno in... ampak potem pa pride moja in to prebere in se začne režat, mene drži za rame in me trese zraven, potem se še jaz začnem režat.

adijo pamet.

samo z bananami. torej brez beljakovin, in tako nabildani kot so kaj? pa brez PDjev kaj?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

IL_DIAVOLO ::

Horas je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Da kdo slucajn ne zamesa kikiriki araside za oreske. Ne. Stop! To spada pod strocnice, ki vsebujejo fitinsko kislino. Ce ze jeste strocnice, mocno namakajte velik ur, izlijte vodo, ampak rajs priporocam oreske.


raje nehaj oboje ima okoli 600kalorij na 100g! kalorija je kalorija pa ni važno za kake vrste oreškov se gre!


Zato pa jes za kosilo tortiljo s piščancem 7x na teden.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

pozdravi svojo Horas!

hr_natakar ::

Ben Dover je izjavil:

Pa ste kdaj natresli 250g oreščkov v posodo? To je ogromna količina, že po 100g se ti vse zagabi.. Da ne omenjam cene..

sej ne rabis pojest naenkrat ampak uzivas lepo pocas, vsakic po malo, ko si lacen. Drgac pa ce gledas koliko je cena 250 g glede na kalorije, bi lahko zracunal da je relativno pocen. Celo mekdonals, ki slovi kot pocen fast food, je drazji ce gledas na kalorije za hamburger. Ampak pri teh oreskih vsaj ves, da jes kvaliteto. Razen ce naletis na kaksne mikroorganizme v vrecki, zato priporocam sveze v lupini ali pa namakanje v vodi pa dodat par kaplic limoninega soka.

GrX ::

Za malico jem kar mi paše... lahko zgolj solato, sendvič, ali pa kaj bolj močnega. S tem se res ne obremenjujem, ker poslušam svoje telo. Na kraj pameti mi ne pride, da bi jedel po piramidi, ki je vsakih 10 let drugačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Ben Dover ::

hr_natakar je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Pa ste kdaj natresli 250g oreščkov v posodo? To je ogromna količina, že po 100g se ti vse zagabi.. Da ne omenjam cene..

sej ne rabis pojest naenkrat ampak uzivas lepo pocas, vsakic po malo, ko si lacen. Drgac pa ce gledas koliko je cena 250 g glede na kalorije, bi lahko zracunal da je relativno pocen. Celo mekdonals, ki slovi kot pocen fast food, je drazji ce gledas na kalorije za hamburger. Ampak pri teh oreskih vsaj ves, da jes kvaliteto. Razen ce naletis na kaksne mikroorganizme v vrecki, zato priporocam sveze v lupini ali pa namakanje v vodi pa dodat par kaplic limoninega soka.


It's a common side effect, thanks to compounds in nuts called phytates and tannins, which make them difficult to digest. And eating too much fat, which is found abundantly in nuts, in a short period of time can lead to diarrhea.


Kul nasvete daješ... Doma tudi driskaš v eklpozivnih curkih kakor tule? Ti kaj reže čokoladno morsko zvezdo? Kaj krvaviš po kakanju? Aja saj res ti itak puščaš kri, dobro strategijo imaš..

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

malica v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13022458 (4246) PacificBlue
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48269581 (21082) xyz248
»

Kako cim manj denarja in čim manj časa porabiti za hrano? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10910350 (6788) rejven
»

Kaj nosite za mal'co s sabo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310161 (6977) c3p0
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30857154 (50683) enadvatri

Več podobnih tem