» »

Prenos večje količine denarja med bančnimi računi

Prenos večje količine denarja med bančnimi računi

fertighaus ::

Oče je poskusil zamenjati banko in na novi banki ne dovolijo prenosa več EUR10k, ki jih ima na stari banki že kar nekaj let (sčasoma se kopičilo), ker nima shranjenih papirjev od kje je dobival nakazila (gre v večini za pokojnino, vendar izpiskov za toliko let ni shranjeval). Vmes je tudi nekaj krat položil gotovino, vendar že dolgo ne in ne v velikih zneskih.

Gre pa za slovensko pokojnino (nakazila znana davčni) ter slovenski bančni račun (v obeh primerih), tako da ga zanima, ali je še kdo imel podobno izkušnjo.

Ideje, da bi denar zapravil, vsaj trenutno mu niso všeč. Stara banka pa je spremenila pogoje in mu ne diši več imeti tam račun.

mahoni ::

Dvignes in to je to.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

bluefish ::

Gre na novo banko, kjer odpre račun in jih pooblasti za zaprtje računa pri stari ter prenos sredstev.

jabe ::

Saj to govori, da nova banka ne pusti.

Naj prenakaze večkrat po malem. Manj kot 5k€ naenkrat. Pač bo parkrat tisto provizijo plačal pa mir.

Ali pa najde 3. banko oziroma ostane na prvi, če ta nova tok teži. Z dežja pod kap...

bluefish ::

Mea culpa, če sem narobe razumel, da je pri novi odprl račun in nato pri stari sam želel prenesti sredstva.

widj3098dj32 ::

To bi bil dovolj znak zakaj ne postati komitent doticne nove banke.

In tudi v razmislek kdo vlada nad vasim denarjem in kaksni bodo problemi ko se uvede digitalni evro.

Smurf ::

Huh? Prvic slisim, da banko zanima od kje denar. V zivljenju sem imel ze kar nekaj racunov in poljubno premikal zneske med njimi. No res pa da sem zmeraj to delal preko elektronske banke, ampak vseeno...

hbgqzR ::

Zelo nenavadno vse skupaj, sem sicer povsem prepričan, da se da še kakšna rešitev najti, če ne gre z manjšimi tranšami.

mirator ::

fertighaus je izjavil:

Oče je poskusil zamenjati banko in na novi banki ne dovolijo prenosa več EUR10k, ki jih ima na stari banki že kar nekaj let (sčasoma se kopičilo), ker nima shranjenih papirjev od kje je dobival nakazila (gre v večini za pokojnino, vendar izpiskov za toliko let ni shranjeval). Vmes je tudi nekaj krat položil gotovino, vendar že dolgo ne in ne v velikih zneskih.

Gre pa za slovensko pokojnino (nakazila znana davčni) ter slovenski bančni račun (v obeh primerih), tako da ga zanima, ali je še kdo imel podobno izkušnjo.

Ideje, da bi denar zapravil, vsaj trenutno mu niso všeč. Stara banka pa je spremenila pogoje in mu ne diši več imeti tam račun.

Tole skoraj ne verjamem preveč. Ali je oče imel denar na kakšni poslovno vprašljivi banki ali pa je poizkušal denar prenesti sam (torej dvig na stari banki in polog na novi). Prenos med bankami naj ne bi bil vprašljiv, je pa provizija kar visoka.

bluefish ::

mirator je izjavil:

Prenos med bankami naj ne bi bil vprašljiv, je pa provizija kar visoka.
Strošek UPN naloga in provizija nad 50k (pri NLB recimo). Ni baš nekaj.

delavec44 ::

Tudi če bi želel prenesti gotovino (kar ni preveč smiselno), na novi banki kot dokazilo le predloži potrdilo o dvigu iz stare banke.

mancini ::

Kot da na banki ne vidijo transakcij za leta nazaj. Za vsak priliv na racunu vidijo.
Je tvoj oce nekaj narobe razumel.
Kot da je 50 ali 100k nek denar za banko

krneki2021 ::

Ali je nekdo nekaj narobe razumel ali pa nekaj pri tem ni res. Sam sem med bankami prenasal krepko vec kot 100k eur pa nikoli nobenih tezav. In nobeni od bank ni bilo nikoli potrebno kazati placilnih list ali dokazovati izvora denarja.
Ce pa je slucajno vse to res, je pa to dokaj dober razlog da ne gres niti blizu te banke, ki ti to ne pusti narediti, kaj sele da jim zaupas svoj denar.

c3p0 ::

Mogoče so to tisti limiti za zaščito pred krajo denarja, ki jih lahko sam spreminjaš.

Blazz ::

fertighaus je izjavil:

Oče je poskusil zamenjati banko in na novi banki ne dovolijo prenosa več EUR10k, ki jih ima na stari banki že kar nekaj let (sčasoma se kopičilo), ker nima shranjenih papirjev od kje je dobival nakazila (gre v večini za pokojnino, vendar izpiskov za toliko let ni shranjeval). Vmes je tudi nekaj krat položil gotovino, vendar že dolgo ne in ne v velikih zneskih.

Gre pa za slovensko pokojnino (nakazila znana davčni) ter slovenski bančni račun (v obeh primerih), tako da ga zanima, ali je še kdo imel podobno izkušnjo.

Ideje, da bi denar zapravil, vsaj trenutno mu niso všeč. Stara banka pa je spremenila pogoje in mu ne diši več imeti tam račun.


jaz sem pred meseci mel enak problem... tiste banke k tega niso dovolile sem črtal z liste kje bom odprl nov račun... vem da so pri šparkaseju to kompliciral... tako da naj gre k drugi banki pa je...

mancini je izjavil:

Kot da na banki ne vidijo transakcij za leta nazaj. Za vsak priliv na racunu vidijo.
Je tvoj oce nekaj narobe razumel.
Kot da je 50 ali 100k nek denar za banko


nič ni narobe razumel... kar pokliči npr na šparkase pa boš videl, da hočejo papirje in dokazila in ne vem kva vse....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

fertighaus ::

Res je, gre za šparkase, je pa že odprl račun pri njih. Torej ostale banke naj ne bi imele "tako čudnih" zahtev?

Upam, da spet ne naleti na tako banko, ker sem mu sam predlagal šparkase, kjer imam tudi sam račun, a nisem še imel prilivov ali odlivov nad 15k v enem znesku.

Blazz ::

fertighaus je izjavil:

Res je, gre za šparkase, je pa že odprl račun pri njih. Torej ostale banke naj ne bi imele "tako čudnih" zahtev?

Upam, da spet ne naleti na tako banko, ker sem mu sam predlagal šparkase, kjer imam tudi sam račun, a nisem še imel prilivov ali odlivov nad 15k v enem znesku.


večina nima takih zahtev, dokler narediš SEPA prenos, če boš šel pa v staro banko keš dvignt pa ga tja prnesu bodo pa kompliciral...

edin se pazite še koperske banke intesa san paolo. Tam če maš nad 25k eur moraš 50% sredstev nad to vrednostjo nujno vložiti v njihove sklade... skratka tudi nateguni

raufnk ::

Med lastnimi računi znotraj EU lahko prenašaš kolikor hočeš in kadar hočeš, tako da je res nekaj čudnega pri vsem skupaj.
lp raufnk

bastadu ::

Na stari banki prek UNP nakaži na novo banko in nimajo kaj spraševat, od kod denar, saj je vse sledljivo ... Druga je če na novo banko prideš z 10k ali več € keša, potem pa logično moraš imeti nek papir od kod ta denar, ker banka takšne zneske pač mora poročati naprej, listek za dvig pri stari banki je ene vrste dokazilo ...

jhames ::

Jaz imam enako izkušnjo s sparkasse, so hoteli dokazilo od kod denar, če bi iz MOJEGA računa pri drugi banki, nakazal na račun pri njih.
Sicer mi ni znal točno pojasniti kakšno dokazilo naj bi imel, če imam tam denar že 10+ let.
Z drugimi bankami nikoli ni bilo problemov.
Je pa vsaj to, da mi je to povedal predno sem odprl račun. Sem samo rekel adijo pa odprl račun pri drugi banki, kjer ni bilo nobenih problemov.

delavec44 ::

Ne vem no. Sem pred kratkim prenašal >15k€ med Nkbm, Revolut, Sparkasse vse moji računi prek elektronskih bank in so šla sepa nakazila normalno skozi. Niti si ne znam predstavljati v katerem koraku bi lahko Sparkasse zakompliciral.

redtech ::

mancini je izjavil:

Kot da na banki ne vidijo transakcij za leta nazaj. Za vsak priliv na racunu vidijo.
Je tvoj oce nekaj narobe razumel.
Kot da je 50 ali 100k nek denar za banko


Nevem no, ko prideš po 20k kredita ti ga dajo z življenskim zav. :)

janezvalva ::

preko spletne banke lahko nakaže iz starega na nov račun b.p.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

FilipF ::

mahoni je izjavil:

Dvignes in to je to.

Se strinjam. Najameš sef pri banki, strošek 60 do 120€ letno. Dvigneš gotovino, ki jo ne rabiš in jo spraviš s potrdilom o dvigu v sef. V sef spraviš tudi vse vrednejše, kar ne rabiš nujno doma. Banka nima vpogleda v tvoj sef, en ključ je pri tebi drugi pri njih.

telexdell ::

delavec44 je izjavil:

Ne vem no. Sem pred kratkim prenašal >15k€ med Nkbm, Revolut, Sparkasse vse moji računi prek elektronskih bank in so šla sepa nakazila normalno skozi. Niti si ne znam predstavljati v katerem koraku bi lahko Sparkasse zakompliciral.

Sem poskušal prenesti 20 k€ preko klika iz mojega na ženin račun pa mi je napisalo, da je max. 15 k€. Pol sem pač nakazal 2xpo 10 k€. Tak, da >15k€...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Utk ::

Zakaj se bi banke jebale s strankami, ki jim nosijo denar, če jim ga pa centralna banka podarja zastonj v neomejenih količinah? Če hočeš posojilo, ti ga še dajo, ostalih poslov pa zgleda ne rabijo.

walden ::

V začetku leta sem odprl račun pri Sparkasse. Iz DH sem prek spletne banke nanj brez težav nakazal nekaj čez 40k, nihče nič spraševal.

apfelstrudl ::

Blazz je izjavil:

fertighaus je izjavil:

Res je, gre za šparkase, je pa že odprl račun pri njih. Torej ostale banke naj ne bi imele "tako čudnih" zahtev?

Upam, da spet ne naleti na tako banko, ker sem mu sam predlagal šparkase, kjer imam tudi sam račun, a nisem še imel prilivov ali odlivov nad 15k v enem znesku.


večina nima takih zahtev, dokler narediš SEPA prenos, če boš šel pa v staro banko keš dvignt pa ga tja prnesu bodo pa kompliciral...

edin se pazite še koperske banke intesa san paolo. Tam če maš nad 25k eur moraš 50% sredstev nad to vrednostjo nujno vložiti v njihove sklade... skratka tudi nateguni

Ali lahko kak vir/link za tole trditev za Inteso?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140997 (4248) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837184759 (5184) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053157 (2680) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452304 (29039) MrStein
»

likvidacija banke

Oddelek: Loža
122196 (1772) ferdov

Več podobnih tem