» »

Težave "podnajemnikov", ki to nista

Težave "podnajemnikov", ki to nista

zobnik ::

me ne preseneča, zato pa so v naš vas mladi odšli že pri 16-17 letih, predno se začnejo resni problemi....pametni

Uporabnik ::

Plačaj jima 7 dni dopusta kje na lepem, daleč od doma. Ko ju ni - bager in zravnaš z zemljo, navoziš zemljo gor pa posadiš krompir ;)
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Kayzon ::

m0LN4r je izjavil:

Upam, da resis zadevo cim prej. Jaz samo omenim, da smo imeli podnajemnico, ki je kao pucala in kadila, ampak stanovanje, ko smo prisli po enem letu je bilo crno. Pucamo ga ze 3. al 4. rundo, pa se kr smrdi, kot kadilnica, pohistvo, parket ima siv sloj katrana na seb, na vratih se je naredil crn lepljiv okvir katrana, bela okna so siva, vse povrsine so sive. Luftamo ze 2-3 tedne.
Ampak ona je pucala je rekla, pa luftala. Tus kabina je rumenozelena po celem, spodaj 2cm debeli crni robovi od dima. Mizo so zazgal, verjetno kaj igrali z ognjem in zlico, nato so mizo olupli in z lepilnim trakom polepli.

Skratka kar hocem rect, ona je po njenih besedah pucala, in njej se zdi spucano. Faking parket se lepi od katrana in je crn, z zida so visele pol meterske crne pajcevine. Jaz mocno dvomim, da bomo to zrihtali nazaj tako kot je bilo.



Kaj ste storili na koncu,ste jo kaznovali financno?

Glugy ::

Da se lepo ultimat dat. Al da se skrbi za hišo pa okolico hiše al pa da se odreče dobrodošlico za bivanje. Pol naj si pa sami izberejo kar jim bolj ustreza.

detroit ::

Zabavna tema,
za ene dva sumim, da sta najemnika in bi rada magične pravice. TLDR; tale pravljica iz Rezije pove, ne imej najemnikov.
Skero

c3p0 ::

zobnik je izjavil:

danes imaš podobno, ljudje na socialnih tranferjih, ki jih plačajo drugi ki delajo, namesto da bi pomagal tem na socialnih tranferjih da so tu oni aktivno zaposleni.


Surprise, enim lahko daš dobro službo z malo odgovornosti, pa bo čez par mesecev spet na socialni.

111111111111 ::

m0LN4r je izjavil:

Upam, da resis zadevo cim prej. Jaz samo omenim, da smo imeli podnajemnico, ki je kao pucala in kadila, ampak stanovanje, ko smo prisli po enem letu je bilo crno. Pucamo ga ze 3. al 4. rundo, pa se kr smrdi, kot kadilnica, pohistvo, parket ima siv sloj katrana na seb, na vratih se je naredil crn lepljiv okvir katrana, bela okna so siva, vse povrsine so sive. Luftamo ze 2-3 tedne.
Ampak ona je pucala je rekla, pa luftala. Tus kabina je rumenozelena po celem, spodaj 2cm debeli crni robovi od dima. Mizo so zazgal, verjetno kaj igrali z ognjem in zlico, nato so mizo olupli in z lepilnim trakom polepli.

Skratka kar hocem rect, ona je po njenih besedah pucala, in njej se zdi spucano. Faking parket se lepi od katrana in je crn, z zida so visele pol meterske crne pajcevine. Jaz mocno dvomim, da bomo to zrihtali nazaj tako kot je bilo.

Parket in lesene površine moraš oprati z amonijakom (PAZI prostor mora biti dobro zračen, najbolje prepišen). Stene ti pa ne preostane drugega kot antinikotinska barva, če bi se rad znebil smradu.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

m0LN4r ::

Kayzon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Upam, da resis zadevo cim prej. Jaz samo omenim, da smo imeli podnajemnico, ki je kao pucala in kadila, ampak stanovanje, ko smo prisli po enem letu je bilo crno. Pucamo ga ze 3. al 4. rundo, pa se kr smrdi, kot kadilnica, pohistvo, parket ima siv sloj katrana na seb, na vratih se je naredil crn lepljiv okvir katrana, bela okna so siva, vse povrsine so sive. Luftamo ze 2-3 tedne.
Ampak ona je pucala je rekla, pa luftala. Tus kabina je rumenozelena po celem, spodaj 2cm debeli crni robovi od dima. Mizo so zazgal, verjetno kaj igrali z ognjem in zlico, nato so mizo olupli in z lepilnim trakom polepli.

Skratka kar hocem rect, ona je po njenih besedah pucala, in njej se zdi spucano. Faking parket se lepi od katrana in je crn, z zida so visele pol meterske crne pajcevine. Jaz mocno dvomim, da bomo to zrihtali nazaj tako kot je bilo.



Kaj ste storili na koncu,ste jo kaznovali financno?
Kaj pa bi lahko naredili?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

sirotka ::

UganiKdo je izjavil:



Ko funkcionalna nepismenost forumskih idiotov doseže povesem nove razsežnosti...

A znaš razložit kako ima oddajenaje sob karkoli z primerom , ki ga opisuje OP, brez da izpadeš še večji bedak?


Govedu kot si ti, ki z človečnostjo nima niti toliko skupnega kot je črnega za nohti pač ne more bit jasno, da imajo najemniki pravice, ki jih lastnik ne more samovoljno odvzet, ker se mu tako dvigne.



Ko imaš za najemodajalca govnaše tipa digitalček se točno to dogaja. Ampak to je omejeno na gnoj od gnoja, ki molze študente in nima ničesar s konkretno temo. Tako, da digitalčkove poste je predvem treba jemat v kontektu funkcionalne nepisnosti in huduih duševnih motenj avtorja.


Ti se moraš resno prfočkat v kakšno ustanovo, mi ne deluješ ravno psihično stabilen.

Likalnik ::

m0LN4r je izjavil:

Kayzon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Upam, da resis zadevo cim prej. Jaz samo omenim, da smo imeli podnajemnico, ki je kao pucala in kadila, ampak stanovanje, ko smo prisli po enem letu je bilo crno. Pucamo ga ze 3. al 4. rundo, pa se kr smrdi, kot kadilnica, pohistvo, parket ima siv sloj katrana na seb, na vratih se je naredil crn lepljiv okvir katrana, bela okna so siva, vse povrsine so sive. Luftamo ze 2-3 tedne.
Ampak ona je pucala je rekla, pa luftala. Tus kabina je rumenozelena po celem, spodaj 2cm debeli crni robovi od dima. Mizo so zazgal, verjetno kaj igrali z ognjem in zlico, nato so mizo olupli in z lepilnim trakom polepli.

Skratka kar hocem rect, ona je po njenih besedah pucala, in njej se zdi spucano. Faking parket se lepi od katrana in je crn, z zida so visele pol meterske crne pajcevine. Jaz mocno dvomim, da bomo to zrihtali nazaj tako kot je bilo.



Kaj ste storili na koncu,ste jo kaznovali financno?
Kaj pa bi lahko naredili?


nič ne moreš narediti...vesel si bil, da so se spokal ven...in za naslednjega najemnika boš postavil določena pravila....ali pa boš po vsakem najemniku obnavljal komplet stanovanje?

Pravila so pa jasna (seveda to ne bo všeč najemnikom...ampak na koncu se gre zate...za tvojo nepremičnino)
- najemnina na roke...
- ko prideš enkrat na mesec po najemnino...greš v stanovanje, da na grobo oceniš stanje
- brez pogodbe
- vržeš ga ven kadar hočeš...dokazati, da je bil notri ti ne more...pogodbe pač ni
- če ti pokliče inšpektorja, ker pač ni pogodbe...je kazen od 400-800EUR => se splača reskirat.

ali pa...igraj po pravilih...in imaš rezultat na dlani.

sedaj me pa zaradi teh pravil linčajte:)

oziroma jaz sem že pred časom ugotovil...da imaš manj sitnosti in škode, če je stanovanje prazno...oziroma ga oddajaš celo leto za turistične namene....folk se pa naj kar žali komur hoče kako ni stanovanj na trgu...pač z najemniki in če igraš vse po pravilih imaš na koncu samo težave, škodo, stroške, sive lase...a se splača za to sekirat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

digitalcek ::

l0g1t3ch je izjavil:


Če si oddal stanovanje, nimaš kaj naknadno oddajati posameznih sob.

Močno dvomim, da je bilo oddano in v pogodbo zapisano, da se najema samo prostore X in Y, medtem ko Z pa ne.


Niso oddali stanovanja, pač pa del stanovanja, precizneje sobo z souporabo kuhinje, in stranišča.

V pogodbi je pisalo, da najemnik recimo najema sobo B (od A, B in C) s souporabo omenjenih skupnih prostorov.
Neveljavna, protipravna pogodba?

In ni tako malo lastnikov, ki ne živijo recimo v Ljubljani, oddajajo pa trosobno v Ljublajni, in ki si s pogodbo pridržujejo pravico, ko pridejo po opravku v Ljubljano, da prespijo v SVOJI sobi dan, dva, ali magari cel mesec.
Ter omenjeni čas seveda in logično souporabljajo skupne prostore (kuhinja, kopalnica, wc).
Ker je seveda nelogično, da bi se hodili tuširat v hotel, spali pa v svoji sobi...

Govorim o dejanskih primerih, ostalo pa je pravniški blues, po katerem lastnik verjetno ne sme nič in se lastnik, če že oddaja, dejansko lahko DOBESEDNO POSLOVI od svojega stanovanja.
Poslovi, ker ga je "oddal"...

No, poslovi se lahko že s tem, da po obstoječem zakonu lahko samo dvakrat letno pride pogledat nepremičnino. Pogledat, če so najemniki že zakurili parket...

Za zakurit parket je namreč dovolj teden dni. Ali pa še manj...

Likalnik je izjavil:


nič ne moreš narediti...vesel si bil, da so se spokal ven...in za naslednjega najemnika boš postavil določena pravila....ali pa boš po vsakem najemniku obnavljal komplet stanovanje?

Pravila so pa jasna (seveda to ne bo všeč najemnikom...ampak na koncu se gre zate...za tvojo nepremičnino)
- najemnina na roke...
- ko prideš enkrat na mesec po najemnino...greš v stanovanje, da na grobo oceniš stanje
- brez pogodbe
- vržeš ga ven kadar hočeš...dokazati, da je bil notri ti ne more...pogodbe pač ni
- če ti pokliče inšpektorja, ker pač ni pogodbe...je kazen od 400-800EUR => se splača reskirat.

ali pa...igraj po pravilih...in imaš rezultat na dlani.

sedaj me pa zaradi teh pravil linčajte:)

oziroma jaz sem že pred časom ugotovil...da imaš manj sitnosti in škode, če je stanovanje prazno...oziroma ga oddajaš celo leto za turistične namene....folk se pa naj kar žali komur hoče kako ni stanovanj na trgu...pač z najemniki in če igraš vse po pravilih imaš na koncu samo težave, škodo, stroške, sive lase...a se splača za to sekirat?


Bravo za trezno mnenje.
Poznavalci, ki oddajajo že 15, 20 let, povedo, da je v sedanjih časih "normalen" le še vsak drugi, ali celo le vsak tretji podnajemnik...

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

digitalcek je izjavil:



Niso oddali stanovanja, pač pa del stanovanja, precizneje sobo z souporabo kuhinje, in stranišča.

V pogodbi je pisalo, da najemnik recimo najema sobo B (od A, B in C) s souporabo omenjenih skupnih prostorov.
Neveljavna, protipravna pogodba?

In ni tako malo lastnikov, ki ne živijo recimo v Ljubljani, oddajajo pa trosobno v Ljublajni, in ki si s pogodbo pridržujejo pravico, ko pridejo po opravku v Ljubljano, da prespijo v SVOJI sobi dan, dva, ali magari cel mesec.
Ter omenjeni čas seveda in logično souporabljajo skupne prostore (kuhinja, kopalnica, wc).
Ker je seveda nelogično, da bi se hodili tuširat v hotel, spali pa v svoji sobi...


Haha, good luck s tako oddajo. Meni je že lastnik v isti hiši (drugo stanovanje, recimo spodaj) turn off. Da pa bi uletaval lastnik random v flat kakor se mu zahoče, pa ni šans da najemem karkoli takega. In verjetno tudi noben normalen najemnik ne bi hotel. Se sploh ne čudim, da dobijo potem budale v flat.

Ben Dover ::

Ma pusti digitalčka, on je cv SVOJEM svetu.. :))

Magic1 ::

Ma vi ste v svojem svetu. Če nekdo oddaja sobo, potem ima še vedno kontrolo nad ostalimi sobami. Zato pa se sobe oddajajo za 150-300€. Celo stanovanje boš pa težko pod 400€ dobil.
Magic

fikus_ ::

Pravno čisto lepo gre oddajanje sobe z souporabo skupnih prostorov. Študentje se veliko poslužujejo tega.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

digitalcek ::

ginekk je izjavil:


Haha, good luck s tako oddajo. Meni je že lastnik v isti hiši (drugo stanovanje, recimo spodaj) turn off. Da pa bi uletaval lastnik random v flat kakor se mu zahoče, pa ni šans da najemem karkoli takega. In verjetno tudi noben normalen najemnik ne bi hotel. Se sploh ne čudim, da dobijo potem budale v flat.


Tebi je turn off tudi lastnik, ki živi v istem mestu, ali isti državi.
Zate mora lastnik živeti najmanj 3000 km stran....

Vse to pa zato, da najemniki lažje uničujete belo tehniko in inventar.
Ter da ni NOBENE KONTROLE.

Pa saj ste sobo/stanovanje najeli in je torej praktično "vaše"...

Potem pa, ko greste ven, je za 5000 do 10.000€ škode.
Ker je recimo samo dober Miele pralni stroj 1400€.

Za take NI pralni stroj, ampak je najbolj primeren lesen čeber, kjer s palico mešate perilo 3 ure.

D3m ::

Umirite se.

Nate....dve fejst bejbe. :)

|HP EliteBook|R5 6650U|

ginekk ::

digitalcek je izjavil:

ginekk je izjavil:


Haha, good luck s tako oddajo. Meni je že lastnik v isti hiši (drugo stanovanje, recimo spodaj) turn off. Da pa bi uletaval lastnik random v flat kakor se mu zahoče, pa ni šans da najemem karkoli takega. In verjetno tudi noben normalen najemnik ne bi hotel. Se sploh ne čudim, da dobijo potem budale v flat.


Tebi je turn off tudi lastnik, ki živi v istem mestu, ali isti državi.
Zate mora lastnik živeti najmanj 3000 km stran....

Vse to pa zato, da najemniki lažje uničujete belo tehniko in inventar.
Ter da ni NOBENE KONTROLE.

Pa saj ste sobo/stanovanje najeli in je torej praktično "vaše"...

Potem pa, ko greste ven, je za 5000 do 10.000€ škode.
Ker je recimo samo dober Miele pralni stroj 1400€.

Za take NI pralni stroj, ampak je najbolj primeren lesen čeber, kjer s palico mešate perilo 3 ure.


Gre za zasebnost. Dvomim, da bi ti isto lahko prenašal, ker dvomim da ti je vseeno za lastno zasebnost.
(V nasprotnem primeru lahko začneš pisat s polnimi osebnimi podatki.)

Kontrolo kot si jo ti predstavljaš imate lahko samo idiotski najemodajalci. Ponavadi taki tudi pri vzdrževanju varčujete na polno in se je problem dogovorit že za beljenje. V takih stanovanjih je vse dotrajano, ne natolcuj zdaj o nekih Miele.
Škode mi ni problem plačat, neko zavarovanje zato je ponavadi že kavcija.

UganiKdo ::

sirotka je izjavil:

UganiKdo je izjavil:



Ko funkcionalna nepismenost forumskih idiotov doseže povesem nove razsežnosti...

A znaš razložit kako ima oddajenaje sob karkoli z primerom , ki ga opisuje OP, brez da izpadeš še večji bedak?


Govedu kot si ti, ki z človečnostjo nima niti toliko skupnega kot je črnega za nohti pač ne more bit jasno, da imajo najemniki pravice, ki jih lastnik ne more samovoljno odvzet, ker se mu tako dvigne.



Ko imaš za najemodajalca govnaše tipa digitalček se točno to dogaja. Ampak to je omejeno na gnoj od gnoja, ki molze študente in nima ničesar s konkretno temo. Tako, da digitalčkove poste je predvem treba jemat v kontektu funkcionalne nepisnosti in huduih duševnih motenj avtorja.


Ti se moraš resno prfočkat v kakšno ustanovo, mi ne deluješ ravno psihično stabilen.
kaj svetujes glede na obsezne izkusnje ki jih imas? Al si se samo slaboumno brez vsake dodane vrednosti prisel pofickat v temo?

ginekk je izjavil:

digitalcek je izjavil:

ginekk je izjavil:


Haha, good luck s tako oddajo. Meni je že lastnik v isti hiši (drugo stanovanje, recimo spodaj) turn off. Da pa bi uletaval lastnik random v flat kakor se mu zahoče, pa ni šans da najemem karkoli takega. In verjetno tudi noben normalen najemnik ne bi hotel. Se sploh ne čudim, da dobijo potem budale v flat.


Tebi je turn off tudi lastnik, ki živi v istem mestu, ali isti državi.
Zate mora lastnik živeti najmanj 3000 km stran....

Vse to pa zato, da najemniki lažje uničujete belo tehniko in inventar.
Ter da ni NOBENE KONTROLE.

Pa saj ste sobo/stanovanje najeli in je torej praktično "vaše"...

Potem pa, ko greste ven, je za 5000 do 10.000€ škode.
Ker je recimo samo dober Miele pralni stroj 1400€.

Za take NI pralni stroj, ampak je najbolj primeren lesen čeber, kjer s palico mešate perilo 3 ure.


Gre za zasebnost. Dvomim, da bi ti isto lahko prenašal, ker dvomim da ti je vseeno za lastno zasebnost.
(V nasprotnem primeru lahko začneš pisat s polnimi osebnimi podatki.)

Kontrolo kot si jo ti predstavljaš imate lahko samo idiotski najemodajalci. Ponavadi taki tudi pri vzdrževanju varčujete na polno in se je problem dogovorit že za beljenje. V takih stanovanjih je vse dotrajano, ne natolcuj zdaj o nekih Miele.
Škode mi ni problem plačat, neko zavarovanje zato je ponavadi že kavcija.

Pac dusevno moteni revcki, ki drugega kot nategovanja studentov niso sposobni. Potem se pa ob takih pogojih cudijo zakaj dobijo za najemnike same kretene. Normalni ljudje se takega goveda na siroko izogibajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

sirotka ::

Glede na tvoje psihotične izpade, kjer ne moreš brez osebnih žalitev, sem pač domneval, da ti je zmanjkalo tablet.

UganiKdo ::

Magic1 je izjavil:

Ma vi ste v svojem svetu. Če nekdo oddaja sobo, potem ima še vedno kontrolo nad ostalimi sobami. Zato pa se sobe oddajajo za 150-300€. Celo stanovanje boš pa težko pod 400€ dobil.

Seznam krsitev stanovanjskega zakonika in tudi kaznivih dejanj, ki si jih privoscijo pacienti digitalckovega kova pri nategovanju studentov je vreden svoje teme.

sirotka je izjavil:

Glede na tvoje psihotične izpade, kjer ne moreš brez osebnih žalitev, sem pač domneval, da ti je zmanjkalo tablet.

Vidim, da imas revcek s tem obsirne izkusnje, ce mi moras slaboumno sledit po temah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

sirotka ::

Smetiš po vsaki temi s svojimi izpadi, težko te je zgrešit.

UganiKdo ::

Bogi revcek. Pa se vedno nisi nic uporabnega povedal.

l0g1t3ch ::

digitalcek je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:


Če si oddal stanovanje, nimaš kaj naknadno oddajati posameznih sob.

Močno dvomim, da je bilo oddano in v pogodbo zapisano, da se najema samo prostore X in Y, medtem ko Z pa ne.


Niso oddali stanovanja, pač pa del stanovanja, precizneje sobo z souporabo kuhinje, in stranišča.

V pogodbi je pisalo, da najemnik recimo najema sobo B (od A, B in C) s souporabo omenjenih skupnih prostorov.
Neveljavna, protipravna pogodba?

In ni tako malo lastnikov, ki ne živijo recimo v Ljubljani, oddajajo pa trosobno v Ljublajni, in ki si s pogodbo pridržujejo pravico, ko pridejo po opravku v Ljubljano, da prespijo v SVOJI sobi dan, dva, ali magari cel mesec.
Ter omenjeni čas seveda in logično souporabljajo skupne prostore (kuhinja, kopalnica, wc).
Ker je seveda nelogično, da bi se hodili tuširat v hotel, spali pa v svoji sobi...

Govorim o dejanskih primerih, ostalo pa je pravniški blues, po katerem lastnik verjetno ne sme nič in se lastnik, če že oddaja, dejansko lahko DOBESEDNO POSLOVI od svojega stanovanja.
Poslovi, ker ga je "oddal"...

No, poslovi se lahko že s tem, da po obstoječem zakonu lahko samo dvakrat letno pride pogledat nepremičnino. Pogledat, če so najemniki že zakurili parket...

Za zakurit parket je namreč dovolj teden dni. Ali pa še manj...



Taka pogodba je povsem veljavna.
Tako smo najemali sobe, ko smo bili študentje.
Verjetno tudi kasneje kaki tako najamejo sobo, ker za več nimajo. Ampak če pa stanovanje najema nek par/družina pa zagotovo ne bodo šli v tako bedno opcijo.

Ko sva bila midva s partnerko v najemu je najemodajalec v cca dveh letih prišel v stanovanje samo enkrat pa še to sem ga povabil naprej če pride na pivo.

“The measure of a civilization is how it treats its weakest members.”
In tule vas je vključno s tabo kopico neciviliziranih divjakov, ki se za par stotakov znašate nad soljudmi. Najprej denar potem pa ljudje. Krasna popotnica za prihodnost.

P.S. OP je kul, saj pravi da bo človeka pustil živeti tam kot je živel do sedaj če bo le nek nek red.

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

Umirite se.

Nate....dve fejst bejbe. :)



Stari jst bom žulje na roki fasal :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

PrimoZ_ ::

Ojej, zdej bo pa še Hipatij prletu v tole temo in nam jebal mater, kakšni seksitični prasci da smo :D

l0g1t3ch je izjavil:

digitalcek je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:


Če si oddal stanovanje, nimaš kaj naknadno oddajati posameznih sob.

Močno dvomim, da je bilo oddano in v pogodbo zapisano, da se najema samo prostore X in Y, medtem ko Z pa ne.


Niso oddali stanovanja, pač pa del stanovanja, precizneje sobo z souporabo kuhinje, in stranišča.

V pogodbi je pisalo, da najemnik recimo najema sobo B (od A, B in C) s souporabo omenjenih skupnih prostorov.
Neveljavna, protipravna pogodba?

In ni tako malo lastnikov, ki ne živijo recimo v Ljubljani, oddajajo pa trosobno v Ljublajni, in ki si s pogodbo pridržujejo pravico, ko pridejo po opravku v Ljubljano, da prespijo v SVOJI sobi dan, dva, ali magari cel mesec.
Ter omenjeni čas seveda in logično souporabljajo skupne prostore (kuhinja, kopalnica, wc).
Ker je seveda nelogično, da bi se hodili tuširat v hotel, spali pa v svoji sobi...

Govorim o dejanskih primerih, ostalo pa je pravniški blues, po katerem lastnik verjetno ne sme nič in se lastnik, če že oddaja, dejansko lahko DOBESEDNO POSLOVI od svojega stanovanja.
Poslovi, ker ga je "oddal"...

No, poslovi se lahko že s tem, da po obstoječem zakonu lahko samo dvakrat letno pride pogledat nepremičnino. Pogledat, če so najemniki že zakurili parket...

Za zakurit parket je namreč dovolj teden dni. Ali pa še manj...



Taka pogodba je povsem veljavna.
Tako smo najemali sobe, ko smo bili študentje.
Verjetno tudi kasneje kaki tako najamejo sobo, ker za več nimajo. Ampak če pa stanovanje najema nek par/družina pa zagotovo ne bodo šli v tako bedno opcijo.

Ko sva bila midva s partnerko v najemu je najemodajalec v cca dveh letih prišel v stanovanje samo enkrat pa še to sem ga povabil naprej če pride na pivo.

“The measure of a civilization is how it treats its weakest members.”
In tule vas je vključno s tabo kopico neciviliziranih divjakov, ki se za par stotakov znašate nad soljudmi. Najprej denar potem pa ljudje. Krasna popotnica za prihodnost.

P.S. OP je kul, saj pravi da bo človeka pustil živeti tam kot je živel do sedaj če bo le nek nek red.


Dobro napisano.
Težave z najemniki imajo predvsem težavni najemodajalci, gliha vkup štriha in to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

sirotka ::

UganiKdo je izjavil:

Bogi revcek. Pa se vedno nisi nic uporabnega povedal.


V tej temi ni kaj ta dodat, vse je bilo povedano, slo bi tudi brez tvojih izpadov.

UganiKdo ::

In se kar jokas... bogi, zmanjkalo tablet?

Ben Dover ::

solze se ne brišejo s tableti?

Magic1 ::

Dobr da je še država financirala študentom, da so si rental "nelegalne" sobe. In celo sprejel take proti zakonu spisane pogodbe.
Verjetno je še študentski dom nelegalen...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

PrimoZ_ ::

O čem ti to ?

sbawe64 ::

Raptor F16 je izjavil:

D3m je izjavil:

Umirite se.

Nate....dve fejst bejbe. :)



Stari jst bom žulje na roki fasal :))

Preveč gledaš Krautovo knjigco.
Levo je pobarvana, desna ima tatuje, obe imata preveliki riti.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Ben Dover ::

sbawe64 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

D3m je izjavil:

Umirite se.

Nate....dve fejst bejbe. :)



Stari jst bom žulje na roki fasal :))

Preveč gledaš Krautovo knjigco.
Levo je pobarvana, desna ima tatuje, obe imata preveliki riti.


Hmmmm...

Okapi ::

hipertija je izjavil:

Stric je sicer dedič, vendar po tej pogodbi ni več upravičen do nujnega deleža teh nepremičnin. K večjemu si lahko pride po denar in cote po smrti starega očeta.

Pa stric ve za to pogodbo? Je kje podpisal, da se odpoveduje svojemu delu parcel in hiš? Je namenoma spravil lastnega sina ob njegov delež?

UganiKdo ::

Pri pogodbi o preuzitku soglasje dedicev ni potrebno.

borut_p ::

UganiKdo je izjavil:

Pri pogodbi o preuzitku soglasje dedicev ni potrebno.

In nujni delez potem ne pripada? Je to kaj novega?

UganiKdo ::

borut_p je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Pri pogodbi o preuzitku soglasje dedicev ni potrebno.

In nujni delez potem ne pripada? Je to kaj novega?

Nic novega. V primeru pogodbe o preuzitku, se premozenje, ki je predmet pogodbe o preuzitku izloci iz dediscine.

m0LN4r ::

Ben Dover je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

D3m je izjavil:

Umirite se.

Nate....dve fejst bejbe. :)



Stari jst bom žulje na roki fasal :))

Preveč gledaš Krautovo knjigco.
Levo je pobarvana, desna ima tatuje, obe imata preveliki riti.


Hmmmm...
ponoci niti niso tko vlke te riti
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

D3m ::

Ass is justice!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

borut_p ::

UganiKdo je izjavil:

borut_p je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Pri pogodbi o preuzitku soglasje dedicev ni potrebno.

In nujni delez potem ne pripada? Je to kaj novega?

Nic novega. V primeru pogodbe o preuzitku, se premozenje, ki je predmet pogodbe o preuzitku izloci iz dediscine.


Daj mi plz clen zakona, ker pri starcih se je morala teta odpovedati ko so sklepali to pogodbo

Okapi ::

Lahko pa dediči pogodbo izpodbijajo. OP mora v zameno za premoženje, ki ga je dobil, dedku nuditi določene storitve, ki naj bi bile vsaj približno sorazmerne z višino premoženja. Sicer lahko dediči rečejo, da je premoženje dobil podarjeno.

UganiKdo ::

borut_p je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

borut_p je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Pri pogodbi o preuzitku soglasje dedicev ni potrebno.

In nujni delez potem ne pripada? Je to kaj novega?

Nic novega. V primeru pogodbe o preuzitku, se premozenje, ki je predmet pogodbe o preuzitku izloci iz dediscine.


Daj mi plz clen zakona, ker pri starcih se je morala teta odpovedati ko so sklepali to pogodbo


O cem bluzis? Dedici se morajo odpovedat pri izrocilni pogodbi ne pri preuzitku.

V branje, da be bos siril neresnic:https://www.pravozavse.si/vpliv-sklenit...


Okapi je izjavil:

Lahko pa dediči pogodbo izpodbijajo. OP mora v zameno za premoženje, ki ga je dobil, dedku nuditi določene storitve, ki naj bi bile vsaj približno sorazmerne z višino premoženja. Sicer lahko dediči rečejo, da je premoženje dobil podarjeno.

Absolutno lahko poskusi izpodbijat, samo to je povsem drugo vprasanje. Pogodba o prevzitku ne zahteva soglasja vseh dedicev, seveda pa jo je mogoce izpodbijat, se posevej ce njen namen ni dejanski preuzitek, ampak oskodovanje katerega od dedicev. Sorazmernost o kateri razlagas po mnenju vrhovnega sodisca niti pod razno ni kljucna. Bistven je namen.

Glede na samohvalo OP (treba celo temo prebrat) je to bilo upostevano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Glede na to da je v veljavi preužitna pogodba je stvar zelo jasna.

1. obema poveš za mizo kako je in kako pričakuješ da bo, ob prvem neskladju režeš vodo, elektriko in internet... pa bodo hitro šli!

Ne smes. Internet pogojno lahko, ampak se to ne, ce sta onadva narocnika...

Mato989 je izjavil:

2. stopiš do odvetnika in začneš izselitev

Ja, samo brez vez na sodiscihj to traja. Ce se ti najemnik pravi cas pritozuje, to lahko traja vec kot 5 let...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

UganiKdo ::

Se posebej se nikamor me premakne ce poskusas najmenike izaelit brez utemeljenga razloga.

mat xxl ::

Zato pa so notarske izvršilne pogodbe, ki stanejo cca 180 eur, pa še tam, če je najemnik zelo premeten traja do 6 mesecev, da se ga rešiš.

Zato je treba zelo paziti, koga, dobiš v stanovanje, oziroma, bolje, da je prazno, kot, da probleme dobiš.....

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Glede na to da je v veljavi preužitna pogodba je stvar zelo jasna.

1. obema poveš za mizo kako je in kako pričakuješ da bo, ob prvem neskladju režeš vodo, elektriko in internet... pa bodo hitro šli!

Ne smes. Internet pogojno lahko, ampak se to ne, ce sta onadva narocnika...

Mato989 je izjavil:

2. stopiš do odvetnika in začneš izselitev

Ja, samo brez vez na sodiscihj to traja. Ce se ti najemnik pravi cas pritozuje, to lahko traja vec kot 5 let...


Lahko izklopi vodo napelji kolut vode na parcelo, v zakonu pises da vode ne smesodklopit nikjer pa ne pise v kakem nacinu mora prit in ali mora bit priklopljena na bojler
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sirotka ::

UganiKdo je izjavil:

Se posebej se nikamor me premakne ce poskusas najmenike izaelit brez utemeljenga razloga.


OP ima več kot utemeljen razlog, ga je podal bolj proti začetku teme.

UganiKdo ::

sirotka je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Se posebej se nikamor me premakne ce poskusas najmenike izaelit brez utemeljenga razloga.


OP ima več kot utemeljen razlog, ga je podal bolj proti začetku teme.

Dusevne motnje niso utememjen razlog. Je bilo za pismene veckrat pojasnjeno.

sirotka ::

Spet z nekimi bednimi žaljivkami, mislim, da skozi svoje pisarije izražaš lastne težave.

UganiKdo ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Glede na to da je v veljavi preužitna pogodba je stvar zelo jasna.

1. obema poveš za mizo kako je in kako pričakuješ da bo, ob prvem neskladju režeš vodo, elektriko in internet... pa bodo hitro šli!

Ne smes. Internet pogojno lahko, ampak se to ne, ce sta onadva narocnika...

Mato989 je izjavil:

2. stopiš do odvetnika in začneš izselitev

Ja, samo brez vez na sodiscihj to traja. Ce se ti najemnik pravi cas pritozuje, to lahko traja vec kot 5 let...


Lahko izklopi vodo napelji kolut vode na parcelo, v zakonu pises da vode ne smesodklopit nikjer pa ne pise v kakem nacinu mora prit in ali mora bit priklopljena na bojler


Kaj ko bi enkrqt idiotizme, ki jih prodajas sprobal v praksi? Tako da bos iz prve roke spoznal kako neskoncno idiotski so nasveti, ki jih delis?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[najem stanovanja] Obveznosti najemojemalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110011 (7338) poweroff
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30368157 (61073) Ishmael
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8724298 (20865) MrStein
»

Podnajemna pogodba - problem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26658214 (51807) mojca

Več podobnih tem