» »

HDMI PC TV ne dela

HDMI PC TV ne dela

ideep ::

Zdravo,

Hočem povezat PC s TV-jem preko HDMI in ga Tv sploh noče prepoznat. Poskušala sem spremenit resolucijo, nič. Update sem dala AMD Radeon driver preko device manager, nič.

Kaj lahko še storim?

hojnikb ::

drug kabl.
#brezpodpisa

ideep ::

če je nov

hojnikb ::

imaš sploh na tvju pravi input nastavljen? V control panelu je zazna dodatn monitor?
#brezpodpisa

ideep ::

dela! na drugem vhodu od pc-ja..

to pomeni da so mi prodal hdmi vhod ki ne dela.. ali ga je potrebno kej prevezat (komp je bil sestavljen)?

WhiteAngel ::

ideep je izjavil:

dela! na drugem vhodu od pc-ja..

to pomeni da so mi prodal hdmi vhod ki ne dela.. ali ga je potrebno kej prevezat (komp je bil sestavljen)?


Daj fotkaj zadnjo stran računalnika, da vidimo te HDMi izhode. Ali imaš ločeno grafično in si sedaj povezala na HDMI od grafične namesto od matične plošče in zato dela?

ideep ::

WhiteAngel je izjavil:


Daj fotkaj zadnjo stran računalnika, da vidimo te HDMi izhode. Ali imaš ločeno grafično in si sedaj povezala na HDMI od grafične namesto od matične plošče in zato dela?


https://ibb.co/dryqnBG

Nič nisem povezovala funtech mi je sestavljal komp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

Jure14 ::

Tisto zgoraj je na matično ploščo vgrajena grafična kartica,
tisto spodaj pa je dodatna grafična kartica. Običajno močnejša.
In če je vgrajena dodatna kartica, tista osnovna ponavadi ne dela, ali pa je izklopljena.

ideep ::

okej, kako lahko tudi ta izhod vzpostavim, ali je nesmiselno? Moram potem dokupiti nov hdmi izhod ali obstaja kakšen razdelilec hdmi, da bi šla dva notri (v spodnjo močnejšo)?

Han ::

V bistvu ga ne rabiš, ker ima grafična 4 izhode. Na enega od treh DP priklopiš monitor, HDMI pa lahko uporabljaš za TV.

HDMI, ki je sestavni del osnovne plošče, je lahko aktiven le, če imaš procesor z integrirano grafiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ideep ::

Izhoda za ekrana (DVI) prav tako ne delata ! in ker je monitor star ga moram prilklopit preko hdmi adapterja! ( DVI na HDMI) DVI na racunalniku Ne zazna ekrana! Mislim, da bi vsak ki kupi racunalnik zelel, da mu stvari delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

Vuli ::

sej ti je Han lepo razložil.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

ideep ::

Ekran se Ne da priklopit na spodnje 4 reže! Ali na dvi Ali na hdmi preko adapterja

Saintek ::

ideep ::

ja očitno ne.. mislim dali so mi potem 3 vhode za display in 1 hdmi izhod. vse kar je nad tem ne dela

kdo rabi 3 vhode za display

sicer pa hvala, zdaj vsaj vem kaj moram iskat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

DamijanD ::

ideep - narobe razumeš.

Spodaj na grafični kartici - tam kjer imaš 4 luknje - to so vsi izhodi in sicer 1x HDMI in 3x DP (display port). Torej lahko priključiš 4 monitorje na računalnik. Zdaj če imaš prestar monitor, ki nima HDMIja ali DPja, potrebuješ nek konverter, ki ti bo omogočal priklop starega monitorja - to ti je že Saintek dobro predlagal.

ideep ::

ja kaj sem pa jaz rekla..
dali so mi potem 3 vhode za display in 1 hdmi izhod


Imam monitor z DVI-M izhodom na katerega se morala priklopit konverter za v HDMI (za spodnjo režo), ker na kompu DVI - F ne dela (zgoraj)

https://ibb.co/61Mj261

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

Gejspodar ::

Vsi zgornji izhodi so iz matične plošče, kjer ven ne boš dobila slike.
Uporabljaj izhode na grafični kartici (Display Port).

showsover ::

Več uporabnikov postane zmedenih, ja, poznam tudi v žlahti
:))

Han ::

Pri nakupu bi morala povedati, da imaš star monitor in da ne rabiš ločene grafične, pa bi ti ponudili cenejši računalnik, na katerem bi delovali ti zastareli priključki...

ideep ::

showsover je izjavil:

Več uporabnikov postane zmedenih, ja, poznam tudi v žlahti
:))

:))

ideep je izjavil:

showsover je izjavil:

Več uporabnikov postane zmedenih, ja, poznam tudi v žlahti
:))

:))


bomo rešili, hvala Saintek za usmeritev glede nakupa konverterja.. tole grem kupit, ali pa mogoče v bigbang zavijem. Hvala! https://www.mimovrste.com/prilkjucni-vi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

gddr85 ::

btw, imaš sploh cpu z grafično, ker brez tega bo pomoje težko slika iz matične


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579355 (18684) Dominator
»

slaba slika monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507321 (6587) musicfreak
»

Hdmi razdelilec

Oddelek: Zvok in slika
213072 (2573) Furbo
»

Ko ugasnem računalnik se mi na monitorju prikazuje tole...

Oddelek: Pomoč in nasveti
366314 (5195) ST-777
»

ATI Rage II 3D na Windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
162985 (2705) [D]emon

Več podobnih tem