» »

ATI Rage II 3D na Windows 8

ATI Rage II 3D na Windows 8

[D]emon ::

Torej, mi kdo ve pomagat kako naj usposobim zadevo ? Windows mi kartico (na PCI) avtomatsko namesti kot "Microsoft Basic Display Adapter", ki pa od sebe ne da outputa. Kartica preverjeno dela, ker je iz starejse kiste. Tisti legacy driverji na AMD-jevi strani pa se nocejo instalirat, ker niso za 64bit sistem. :|
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

pegasus ::

Tough luck. Še za mobility radeon x600 sem moral lovit pohekane xp driverje za win7 na shady ruskih forumih, da sem jih dobil skupaj s tremi trojanci, da sem sploh lahko native resolucijo od prenosnika naštimal ... Za desktop pa tudi x1300 ne špila več. Vse kar je starejše bodo winsi furali z basic vesa driverjem, ker se nikomur več ne da ukvarjat s starim grafičnim hardverom.
Nažalost se nekaj podobnega sedaj dogaja tudi na linuxu ...

[D]emon ::

Fora je v tem, da imam samo se monitorje z VGA vhodom, graficna pa ima DVI, HDMI inu DisplayPort. Adapter DisplayPort->VGA bi kostal malce prevec, vse kar bi rad imel je dodaten zaslon da si vrzem gor kaksne tekstovne reference ko kaj delam. :|

Imam pa se en frej PCIe slot, mi kdo odstopi kako PCIe kartico z DVI izhodom (imam adapterje na VGA) ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

vorantz ::

Vzameš displayport->dvi (so bolj poceni kot ->vga) in daš gor še dvi->vga
:D

[D]emon ::

vorantz, ze probal, no workie ker je tisto DP->DVI-D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

hojnikb ::

in kaj je narobe z pasivnim vga -> dvi adapterjem. vsaka spodobna kartica ma še dvi-a ..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Ni kvaliteta slike takrat bolj tako tako ?

pegasus ::

RageII so bile AGP kartice? Imaš kak navaden PCI slot viška? Ker imam še nekaj matrox millenium in radeon 7500 kartic na pci z vga izhodi, če te zanima ...

Hayabusa ::

Win8 in pci grafična kartica, to nekako ne gre več skupaj, na kakšen sistem dal gor w8 ?

kixs ::

pegasus je izjavil:

RageII so bile AGP kartice? Imaš kak navaden PCI slot viška? Ker imam še nekaj matrox millenium in radeon 7500 kartic na pci z vga izhodi, če te zanima ...


Bile so PCI in AGP verzije. On ima verjetno PCI, ker AGP danes res tezko kam vtaknes.

Pa ni tezava toliko v samih karticah, ker 2D so ze sposobne gonit, pac pa v gonilnikih, ki jih za te stare kartice tam od Win2k naprej niti ni, morda kaksen WinXP.

Je pa fora, da pa se dobijo gonilniki za Voodoo 3,4 in 5 za vse sisteme tudi x64 8-) Ampak je podobna finta, moras dobiti PCI verzijo.

lp

SuperVeloce ::

[D]emon je izjavil:

Fora je v tem, da imam samo se monitorje z VGA vhodom, graficna pa ima DVI, HDMI inu DisplayPort. Adapter DisplayPort->VGA bi kostal malce prevec, vse kar bi rad imel je dodaten zaslon da si vrzem gor kaksne tekstovne reference ko kaj delam. :|

Imam pa se en frej PCIe slot, mi kdo odstopi kako PCIe kartico z DVI izhodom (imam adapterje na VGA) ? :))

Ne razumem, zakaj ne priključiš na DVI? Imaš več monitorjev? VGA monitor nujno na DVI. DVI monitor pa lahko daš na HDMI izhod preko adapterja (kvaliteta ne bo slabša).
VGA se vedno priključi na DVI, če ni druge izbire. DVI ima native analog vhod/izhod (torej je čisto enako, kot bi imel VGA izhod na računalniku. Slika bo čisto vredu, če je kabel za kaj.

SuperVeloce ::

Aja, počekiraj, da imaš DVI-I kabel in ne DVI-D. Radeon 7xxx serija ima še vedno digital->analog converter (Nvidia verjetno prav tako), torej ti glede grafične ni potrebno skrbeti.
Le naredi tako da imaš DVI izhod -> vga monitor in HDMI izhod -> dvi monitor

[D]emon ::

DVI na trenutni grafi (Radeon 7750) je zaseden z mojim glavnim monitorjem. Ostali monitorji, ki si jih lastim pa imajo vsi VGA input.

Ah ja, nekaj bo ze za nagruntat.

Hayabusa je izjavil:

Win8 in pci grafična kartica, to nekako ne gre več skupaj, na kakšen sistem dal gor w8 ?


Fora je da hocem se en monitor obesit gor. Config kiste: AMD FX-4100, Radeon 7750, 8GB rama, ASRock 970 Extreme3
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

hojnikb ::

kupiš še eno poceni grafiko ki je podprta v win8..recimo 5450/6450...
ali kej druga ki ima še vga in dvi ter jo win8 podpira
#brezpodpisa

[D]emon ::

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

SuperVeloce ::

[D]emon je izjavil:

DVI na trenutni grafi (Radeon 7750) je zaseden z mojim glavnim monitorjem. Ostali monitorji, ki si jih lastim pa imajo vsi VGA input.

Ah ja, nekaj bo ze za nagruntat.

Hayabusa je izjavil:

Win8 in pci grafična kartica, to nekako ne gre več skupaj, na kakšen sistem dal gor w8 ?


Fora je da hocem se en monitor obesit gor. Config kiste: AMD FX-4100, Radeon 7750, 8GB rama, ASRock 970 Extreme3

In bi imel samo 2 monitorja? Kot sem rekel, daj primarnega na HDMI preko hdmi->dvi adapterja. Drugi monitor pa na dvi->vga. Jaz imam dva dvi monitorja priklopljena preko HDMI, slika je kul

[D]emon ::

Ja, bi slo, ako bi moj primarni monitor imel DVI vhod. Zal ga nima. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Display Port v Sloveniji ?

Oddelek: Kaj kupiti
345362 (3465) Heisenberg
»

VGA na moderen GPU ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
343233 (2840) Netrunner
»

Rabm grafično karto, ki

Oddelek: Kaj kupiti
302962 (2293) kuglvinkl
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486782 (6034) Janac
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518002 (7134) frudi

Več podobnih tem