» »

Sprememba odnosa do hrane

Sprememba odnosa do hrane

1
2
3

IL_DIAVOLO ::

Kaj imajo dohtarji veze s pravo prehrano? Bumbar.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

z0mbie ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj imajo dohtarji veze s pravo prehrano? Bumbar.


Sorry, ampak spec. int. med. bo bolj poslusal kot najvecjega "urarja" ali "cevljarja" (ker vem, da scasoma mozgani zakrnijo, ciljam na najbolj moderno "sportno" uro in najbolj hipsterske supergice, 0.21 grama lazje od prejsnjega modela) med vami ali najvecjega carja dietetike. Se toliko bolj, ce je zlahtnik. Saj nic narobe, kot sem rekel, gladko si maksimalno skodite, delate svetu uslugo, jaz se samo rezim, ko mi povedo "kaksno novo" prigodo kretena, ki je na silo eksperimetiral s telesom ker je nekje na fb slisal, da je pa to "ful kul".

Kot recimo spiranje elektrolitov iz telesa. Se zanimiva na to temo, pred 30 leti so baje sem in tja dobili kaksnega, ki je imel tezave z jetri. Da bi pa imel pomanjkanje elektrolitov (ergo osmoza, ce se spomnite se kaj biologije) se pa ni zgodilo. Letos so imeli ze 5 primerov (no, zdaj verjetno ze 7). Kaj naj recem, naj vrzem glavo nazaj in zatulim v veter "idiiiiooooooooooootiiiiii"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

IL_DIAVOLO ::

Dobro, to razstrupljanje telesa in moderne diete so tudi meni smesne :)

Ampak za to ne rabis bit dohtar, to vsak kmet ve :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Meiniken ::

Ne ti na tak način kmetov žalt :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

GupeM ::

Meiniken je izjavil:

Ne ti na tak način kmetov žalt :))

Word!

Kmetje vejo, da več kot polovico potrebne tekočine zaužijejo s hrano. S pijačo dodaš samo tisto česar s hrano ne dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

IL_DIAVOLO ::

Meiniken je izjavil:

Ne ti na tak način kmetov žalt :))


Kvečjemu sem jim dal kompliment, ker ne komplicirajo in so nasploh bolj praktični :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

ajdov2 ::

Kako imaš lahko 178cm, 72kg in 25% bf če se redno ukvarjaš s športom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajdov2 ()

z0mbie ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ampak za to ne rabis bit dohtar, to vsak kmet ve :D


Oprosti ampak ne. Na tem forumu je veliko narcisoidnih kmetov, ki tega ne vedo. Kljub temu so pa velestrasnopametni.

Samo ena tema: Lonček in voda v pisarni

In rogove uporabljajo. Za crnit :)) :)) :)) :)) :))

Se ena "neumestna" ampak povezana z mentaliteto. Leto ali dva nazaj grem pumpat kolo na pumpo. Tam srecam nekega lumbersexualca s kolesom (se razume, z direktnim prenosom), kako se divje trudi napumpati gumo, Cez nekaj minut, ga imam poln kurac, pristopim in vprasam kaj je problem. Po 15 sekundah ogleda ugotovim, da probava hipsterski salabajzer italianske ventilcke, sicer z vmesnikom, polnit brez, da bi jih odsraufal. Pribljizno na tem nivoju je vsa slovenska pozerskozdravoprehranjevalnasportnoprenapeta scena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dela ::

postar99 je izjavil:

V daljšem časovnem obdobju, pa naj bo to pol leta ali leto se nadejam spremeniti svoj odnos do hrane. Pri bi rad mnenja in nasvete ostalih, ki ste se morda ubadali s podobnimi težavami. Naj omenim, da sem v srednjih 30-ih in nimam nekih zdravstvenih težav. Problem pa je, da hrano vidim kot užitek in ne kot sredstvo za preživetje. Nudi mi preveliko ugodje in okoli mene je vse preveč skušnjav. Pri tem mislim na ponudnike take in drugačne hrane, ki jo najdemo na vsakih 10 metrov. Tudi doma se nosi vse živo in vsi doma jemo vse povprek. Sladice so vseskozi na voljo, kar je težava. Problem je, da od drugih ne morem ničesar zahtevati, prehrana je moj problem.
Pri svojih 178 cm tehtam nekje 71 - 72 kg, tako da sama kilaža ni problem. Večja težava pa je seveda prekomerno uživanje sladkorja in občasno nažiranje. Pri drastičnih spremembah nisem bil uspešen. Načelo, da "sedaj pa 1 mesec ne bom jedel sladkorja" ali pa "2 tedna bom jedel zdravo" in "hujšanje za poletje" itd. ne delujejo. Tisti čas bo že minil, čeprav meni še ni uspelo, a vseeno.
Ugotavljam, da morajo spremembe iti počasi. Se pravi, da če sedaj jem "preveč" 6x na teden, potem bi rekel, da bom od sedaj dalje to naredil 4x. Težava pa je s samim sledenjem tega. Ne vem, kako bi se tega lotil. Ali bi dneve razdelil morda na vikend in delovne dneve ali kako drugače. Cilj je, da bi počasi počasi spremenil način življenja tako, da bi si dajal manjše spremembe, ki bi jih sprva komaj opazil. Ko bi se čez recimo pol leta ozrl nazaj, pa bi videl kaj vse sem spremenil.
Ob tem kar dosti športam. Recimo 5x na teden, sedaj, ko je lepo vreme pa tudi 2x dnevno. Kljub temu se imam za skinny-fat guya. Ocenil bi se na 25 % maščobnega deleža. To pa je za moja leta enostavno preveč. Po eni strani si sicer mislim, da bi bilo fino maščobo dati stran, po drugi pa mi to nič ne pomeni, dokler ni kaj narobe z zdravjem. Zavedam se tudi, da bo z leti vse težje, a saj vemo, kako je. Čakaš do zadnjega, ker ti prej ni treba.

Zanima me, kako ste se drugi lotili podobnih zadev. Nekaterim se bo to zdelo enostavno, vendar ni. Sam sem od nekaj tako navajen in spremembe se ne zgodijo čez noč. Kakšne konkretna pravila ste si recimo postavili in se jih z lahkoto držali.

V glavnem ... rad jem in to je moj problem. :D


To mi skoraj ne gre skupaj, da imaš 178 cm, 72 kg, okoli 25 % maščobe in to ob rednem športanju. Ni mi jasno, kako bi pri tako nizki kilaži in ITM pridelal toliko maščobe, že ob 24/7 ležanju in sedenju bi bilo kar težko. Sumim, da precenjuješ svoj delež telesne maščobe ali pa svoje športanje (da ga sploh tako imenuješ).

Če te postavim ob bok enemu znancu: 65 let, 170 cm, 78 kg, max 30 % telesne maščobe, nobenga športanja, seveda.

z0mbie ::

Ampak prosim, nikar prenehat. Moram reci, da se ob zgodbah zdravnikov v familiji neskoncno zabavam, sploh, ko pridem do "zadnjic sem dobil nekega kretena, ves kaj je...". Ne mi tega odreci, res je zabavno.

GupeM ::

z0mbie je izjavil:

Samo ena tema: Lonček in voda v pisarni

In rogove uporabljajo. Za crnit :)) :)) :)) :)) :))

Uf... Ravno brihten pa ti nisi, a?

z0mbie ::

GupeM je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Samo ena tema: Lonček in voda v pisarni

In rogove uporabljajo. Za crnit :)) :)) :)) :)) :))

Uf... Ravno brihten pa ti nisi, a?


Mislim, da kdor uporablja rog ni ravno brihten :)), kot da bi okrog hodil v visokih petkah zato "ker so ful prakticne". Ampak ja, njegov problem, i dont care. Samo omenil sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

zztop ::

GupeM je izjavil:

Ne poslušaj ga, ker ponoči ne boš spal, ker te bo ves čas tiščalo scat.

Nah. Če imaš večerjo ~2h pred spanjem, ne boš imel problemov.

z0mbie je izjavil:

zztop je izjavil:

1) Takoj, ko vstaneš, spij 0,3-0,5l vode. Na eks.
2) Pred zajtrkom spij 0,2l vode.
4) Po zajtrku spij 0,2l vode.
6) Pred kosilom spij 0,3l vode.
8) Po kosilu spij 0,3l vode.
9) in spij 0,3l vode
10) Pred večerjo spij 0,2l vode.
12) Po večerji spij 0,2l vode.


Predvsem in najbolj pomembno pa je, da je voda zdrava, sol pa skodljiva, tako, da spij maksimalno vode in "boh ne daj", da karkoli solis.

Ko te bojo peljali na urgenco zaradi pomanjkanja elektrolitov pa pomisli "Le zakaj, saj tako zelo zdravo jem in spijem dovolj vode".

(realna zgodba, direktno iz urgence, zlahta se drzi za glavo ob kretenizmu zeitgeista)

Reductio ad absurdum @ Wikipedia

GupeM ::

z0mbie je izjavil:

GupeM je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Samo ena tema: Lonček in voda v pisarni

In rogove uporabljajo. Za crnit :)) :)) :)) :)) :))

Uf... Ravno brihten pa ti nisi, a?


Mislim, da kdor uporablja rog ni ravno brihten :)), kot da bi okrog hodil v visokih petkah zato "ker so ful prakticne". Ampak ja, njegov problem, i dont care. Samo omenil sem.

Iz posta v post kažeš svojo ne brihtnost.

gus5 ::

postar99 je izjavil:

V daljšem časovnem obdobju, pa naj bo to pol leta ali leto se nadejam spremeniti svoj odnos do hrane. Pri bi rad mnenja in nasvete ostalih
Najboljši nasveti glede prehranjevanja so v revijah za bodybuilding. Koristni so predvsem tisti glede razmerij med posameznimi nutrienti. Izračunaj dnevni kalorični vnos hrane glede na svoj življenjski stil. Ko imaš številko, oblikuj svoj jedilnik skladno s svojim izračunom in razmerjem nutrientov, ki ga svetujejo bilderji. Lahko tudi opustiš uživanje mesa in ga nadomestiš z jajci, mlečnimi izdelki ter beljakovinami rastlinskega izvora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

Ben Dover ::

GupeM je izjavil:

z0mbie je izjavil:

GupeM je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Samo ena tema: Lonček in voda v pisarni

In rogove uporabljajo. Za crnit :)) :)) :)) :)) :))

Uf... Ravno brihten pa ti nisi, a?


Mislim, da kdor uporablja rog ni ravno brihten :)), kot da bi okrog hodil v visokih petkah zato "ker so ful prakticne". Ampak ja, njegov problem, i dont care. Samo omenil sem.

Iz posta v post kažeš svojo ne brihtnost.


LOL, zelo oblačno je nekje. :))

kixs ::

gus5 je izjavil:

postar99 je izjavil:

V daljšem časovnem obdobju, pa naj bo to pol leta ali leto se nadejam spremeniti svoj odnos do hrane. Pri bi rad mnenja in nasvete ostalih
Najboljši nasveti glede prehranjevanja so v revijah za bodybuilding. Koristni so predvsem tisti glede razmerij med posameznimi nutrienti. Izračunaj dnevni kalorični vnos hrane glede na svoj življenjski stil. Ko imaš številko, oblikuj svoj jedilnik skladno s svojim izračunom in razmerjem nutrientov, ki ga svetujejo bilderji. Lahko tudi opustiš uživanje mesa in ga nadomestiš z jajci, mlečnimi izdelki ter beljakovinami rastlinskega izvora.


A je kje napisal, da bi rad postal vegetarjanec?

c3p0 ::

z0mbie je izjavil:

Hmmm... mogoce se malo ozadja. V zlahti imam precej zdravnikov, razno raznih, z dr pred in za imenom. Vsako leto se nekajkrat familija zbere, pikniki in podobno in zadnjih nekaj let poslusam, kako se rezijo na racun "zabitih milenijcev", ki v imenu zdravega prehranjevanja...


Zadnjih 10 let sem menjal par osebnih dohtarjev, oba tam 30 let, prevelika teža, kadilca, slabi zobje. Res dam ogromno na mnenje pisalcev receptov za lekadol in napotnic.

m0LN4r ::

Hypathia je izjavil:

Manu je izjavil:


Nekako tako kot seks. Seks je normalna potreba, ampak lahko si pa zasvojen z njo. V ozadju je dominantnejša čustvena zasvojenost, kot fizična zasvojenost.

Seks ni nobena potreba, ljudje so desetletja brez, aseksualni celo življenje, koliko ljudi pa poznaš, ki so več let brez hrane in še vedno živi? Točno O.

Nekontrolirano najedanje je pa seveda prehranska motnja, ki je lahko posledica slabe discipline, ponavadi zaradi permisivne vzgoje, ali način blaženja stresa/frustracij ali pa celo kemične odvisnosti. Način kako se s tem spopasti je pa za vsakega posameznika drugačen, nekateri lahko naenkrat odrežejo, drugi postopoma, z nadomestki. In če gre za sicer zdravega posameznika kot je OP, je druga pot precej lažja, 2-3 sladice na teden, po možnosti doma narejene, ne bodo nikogar ubile ali mu bistveno škodovale.
Tipicno misljenje za cloveka, ki ne seksa in ne uziva v njem. Psihicni zadrzki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimoZ_ ::

Frigidne feministke

jshadlsa232 ::

dela je izjavil:

postar99 je izjavil:

V daljšem časovnem obdobju, pa naj bo to pol leta ali leto se nadejam spremeniti svoj odnos do hrane. Pri bi rad mnenja in nasvete ostalih, ki ste se morda ubadali s podobnimi težavami. Naj omenim, da sem v srednjih 30-ih in nimam nekih zdravstvenih težav. Problem pa je, da hrano vidim kot užitek in ne kot sredstvo za preživetje. Nudi mi preveliko ugodje in okoli mene je vse preveč skušnjav. Pri tem mislim na ponudnike take in drugačne hrane, ki jo najdemo na vsakih 10 metrov. Tudi doma se nosi vse živo in vsi doma jemo vse povprek. Sladice so vseskozi na voljo, kar je težava. Problem je, da od drugih ne morem ničesar zahtevati, prehrana je moj problem.
Pri svojih 178 cm tehtam nekje 71 - 72 kg, tako da sama kilaža ni problem. Večja težava pa je seveda prekomerno uživanje sladkorja in občasno nažiranje. Pri drastičnih spremembah nisem bil uspešen. Načelo, da "sedaj pa 1 mesec ne bom jedel sladkorja" ali pa "2 tedna bom jedel zdravo" in "hujšanje za poletje" itd. ne delujejo. Tisti čas bo že minil, čeprav meni še ni uspelo, a vseeno.
Ugotavljam, da morajo spremembe iti počasi. Se pravi, da če sedaj jem "preveč" 6x na teden, potem bi rekel, da bom od sedaj dalje to naredil 4x. Težava pa je s samim sledenjem tega. Ne vem, kako bi se tega lotil. Ali bi dneve razdelil morda na vikend in delovne dneve ali kako drugače. Cilj je, da bi počasi počasi spremenil način življenja tako, da bi si dajal manjše spremembe, ki bi jih sprva komaj opazil. Ko bi se čez recimo pol leta ozrl nazaj, pa bi videl kaj vse sem spremenil.
Ob tem kar dosti športam. Recimo 5x na teden, sedaj, ko je lepo vreme pa tudi 2x dnevno. Kljub temu se imam za skinny-fat guya. Ocenil bi se na 25 % maščobnega deleža. To pa je za moja leta enostavno preveč. Po eni strani si sicer mislim, da bi bilo fino maščobo dati stran, po drugi pa mi to nič ne pomeni, dokler ni kaj narobe z zdravjem. Zavedam se tudi, da bo z leti vse težje, a saj vemo, kako je. Čakaš do zadnjega, ker ti prej ni treba.

Zanima me, kako ste se drugi lotili podobnih zadev. Nekaterim se bo to zdelo enostavno, vendar ni. Sam sem od nekaj tako navajen in spremembe se ne zgodijo čez noč. Kakšne konkretna pravila ste si recimo postavili in se jih z lahkoto držali.

V glavnem ... rad jem in to je moj problem. :D


To mi skoraj ne gre skupaj, da imaš 178 cm, 72 kg, okoli 25 % maščobe in to ob rednem športanju. Ni mi jasno, kako bi pri tako nizki kilaži in ITM pridelal toliko maščobe, že ob 24/7 ležanju in sedenju bi bilo kar težko. Sumim, da precenjuješ svoj delež telesne maščobe ali pa svoje športanje (da ga sploh tako imenuješ).

Če te postavim ob bok enemu znancu: 65 let, 170 cm, 78 kg, max 30 % telesne maščobe, nobenga športanja, seveda.

Vprasanje kako je OP nameril teh 25%. Elektronske tehtnice pri tem niso natancne, so uporabne samo v meritvi sprememb, kot progress tracking. Natancnejso meritev (ki ni v body podu) lahko dobi z merilnim trakom ali pa kaliperjem na vec mestih telesa in izracunom. Pa se ta nebo CISTO tocna, ce nisi zverziran v merjenju.

Je pa to res skinny fat, bo treba delat na misicah ter manj kardia.

kixs je izjavil:

gus5 je izjavil:

postar99 je izjavil:

V daljšem časovnem obdobju, pa naj bo to pol leta ali leto se nadejam spremeniti svoj odnos do hrane. Pri bi rad mnenja in nasvete ostalih
Najboljši nasveti glede prehranjevanja so v revijah za bodybuilding. Koristni so predvsem tisti glede razmerij med posameznimi nutrienti. Izračunaj dnevni kalorični vnos hrane glede na svoj življenjski stil. Ko imaš številko, oblikuj svoj jedilnik skladno s svojim izračunom in razmerjem nutrientov, ki ga svetujejo bilderji. Lahko tudi opustiš uživanje mesa in ga nadomestiš z jajci, mlečnimi izdelki ter beljakovinami rastlinskega izvora.


A je kje napisal, da bi rad postal vegetarjanec?

Res, ta "eat less meat" fama je nekako tako kot "low fat" iz 80ih, ter mainstream veganizem, ker je kul gledat unboxing plasticne hrane na youtubeu. Ter da je zajtrk najpomembnejsi dnevni obrok, ceprav je ta bullshit izjavil John Harvey Kellogg, ki je cisto slucajno prodajal hrano za zajtrk (ja, foter kornflejksov). Pred tem clovestvo ni poznalo zajtrka. Si predstavljate jamskega cloveka, ki bi po zbujanju jedel zajtrk?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Zaradi inflacije je meso trenutno najboljsa p/p opcija. Je kdo kaj pogledal, kok se je zelenjava podrazila? Jesus.

Si predstavljate jamskega cloveka, ki bi po zbujanju jedel zajtrk?
Haha ja, saj je se lezalo truplo srne od vceraj ob ognju.
Ampak nekaj malega zjutraj pojest naceloma ne skodi, problem nastane, ko je zajtrk postal kaloricno zelo visok in pretezno iz cukra khm OHjev ala moderni drek.

Pac deda si je nekoc odrezal en krajc kruha in snito slanine in adijo, ga do vecera ni bilo. Danes pa ja kornflejksi pa kosmici, pa jogurti, pa kruh namazan na debelo z margarino in nutelo. Za pisarniskega cloveka, ki ne sporta je to dovolj kalorij do vecera, ampak ker se dan zacne s "cukrom" ga bo tekom dneva zalotila lakota, ko mu cuker pade.
Hitro not, hitro ven.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ben Dover ::

Jaz si nabavim vsak teden 21 Snickersov, da bi imel za vsak dan 3 (cca. 700kcal), ker se hočem zredit. Sladkarij drugače ne jem in že te 3 čokoladice mi je problem pojest, če ne skadim kak špinel prej. :)) Odrezat cuker iz prehrane in po nekaj tednih vam bo vsaka stvar presladka, že 2 žlički cukra v kavi mi jo naredijo neužitno. Kot priboljšek imam najraje oreščke in kakšen čips, vse ostalo se mi je zagabilo in tudi telo ne crejva več po tem, v bistu celo zavrača.

Step 1 - pijte samo vodo in kavo brez sladkorja

Step 2 - počasi kenslat vse sladkarije in jih nadomeščat z zdravimi ( sadje ima veliko cukra in to ni optimalno)

Step 3 - crave free life

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

m0LN4r ::

že 2 žlički cukra v kavi mi jo naredijo neužitno.
Jaz opazim ze scepec cukra v kavi oz. v vlozenih kumaricah tisto eno zlicko, ki jo da mama ponavadi zacutim, da so kumarice mal sladke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ben Dover ::

ane kako alergičen postaneš? Cuker je hujš k heroin. :)) Pol pa gledaš folk, ki hodi v Starbucks vsako jutro po tisto 500kcal kavo, niso nič drugačni kot nek nakokiranec tbh.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mancini ()

m0LN4r ::

Samo ena beseda, baklava.
Pol pa gledas, kako to babe zrejo po vec kosov, zravn pa jocejo, da so debele.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ben Dover ::

Mi je ena, ki sem jo spoznal online rekla, da je kao mal bolj močna(po slikah valda zgledala 8/10), pol pa po 10 objav tedendsko na IG priboljški od Trojanskih krofov, sladoledov, kebabov, ni da ni. No shit da si debela, lol. Za vikend pa obvezno na nek hribček na štruklje in selfi! #živimzdravo LOOOOOOOOOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

IL_DIAVOLO ::

Tudi jaz ne bi mogel pit kafeja z 2 zlickama cukra, ampak s 1/3 žličke pa ja :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

Pozna kdo koga, ki si cukra solato?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Meiniken ::

Očitno imamo dva kampa:
- bejž stran s kalorijami
- pojem vse kar vidim

A se kdo prepozna v "na cajte pojem mal cukra, pa kaj"? :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Ben Dover ::

Ja, ko skadim fajn kanon spraznim cel hladilnik. Drugi dan se pa počutim kot... sploh ne vem kaj, sam živ ne. Nasedli kit? Ravno včeraj sem imel session, 10 snickersov in cca. 300G dry roasted arašidov, danes sploh ne vem, če bom kaj jedel, nisem niti lačen, lol. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimoZ_ ::

Jaz pojem ful sladkorja ampak kave nikdar ne sladkam. Brez sladkorja, brez mleka.

Pravzaprav vse pijem brez sladkorja.
Voda, zeleni čaj, črna kava. Drugega skoraj ne pijem. Opazil sem da folk požlampa litre gaziranih pijač, potem pa za zdravje prešaltajo na "zdrave" sadne sokove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Comandante ::

Meiniken je izjavil:

Očitno imamo dva kampa:
- bejž stran s kalorijami
- pojem vse kar vidim

A se kdo prepozna v "na cajte pojem mal cukra, pa kaj"? :D

Jaz ne. Imam dva mode-a, ali pozrem vse kar je priblizno sladkega doma, ali pa se ne dotaknem nicesar. Malo sladkega ni opcija, to je droga.

PacificBlue ::

Odvisno od dneva. Včasih vsak dan par 100g čokolade, potem pa kakšen mesec skoraj nič sladkega. Pijem pa tudi veliko vode, slanih stvari se izogibam. Sploh junk fooda.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Hypathia ::

m0LN4r je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Manu je izjavil:


Nekako tako kot seks. Seks je normalna potreba, ampak lahko si pa zasvojen z njo. V ozadju je dominantnejša čustvena zasvojenost, kot fizična zasvojenost.

Seks ni nobena potreba, ljudje so desetletja brez, aseksualni celo življenje, koliko ljudi pa poznaš, ki so več let brez hrane in še vedno živi? Točno O.

Nekontrolirano najedanje je pa seveda prehranska motnja, ki je lahko posledica slabe discipline, ponavadi zaradi permisivne vzgoje, ali način blaženja stresa/frustracij ali pa celo kemične odvisnosti. Način kako se s tem spopasti je pa za vsakega posameznika drugačen, nekateri lahko naenkrat odrežejo, drugi postopoma, z nadomestki. In če gre za sicer zdravega posameznika kot je OP, je druga pot precej lažja, 2-3 sladice na teden, po možnosti doma narejene, ne bodo nikogar ubile ali mu bistveno škodovale.
Tipicno misljenje za cloveka, ki ne seksa in ne uziva v njem. Psihicni zadrzki.

Tipično razmišljanje pornsick luzerja in varalice. Navedla sem zgolj dejstva, namesto nakladanja lahko daš link do primera živega človeka, ki več let ni jedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Ben Dover ::

Prahlad Jani, an 82-year-old Indian yogi, is making headlines by claims that for the past 70 years he has had nothing -- not one calorie -- to eat and not one drop of liquid to drink. To test his claims, Indian military doctors put him under round-the-clock observation during a two-week hospital stay that ended last week, news reports say. During that time he didn't ingest any food or water - and remained perfectly healthy, the researchers said.


https://www.nbcnews.com/healthmain/70-y...

Done.

Hypathia ::

Nope.

Indian military doctors put him under round-the-clock observation during a two-week hospital stay....

Ben Dover ::

Yap.

Brez vode zdržiš samo 3 dni.:)) Dal sem ti primer, kaj še hočeš?

P.S. a če s punco skupaj gledava porniče je ok ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

c3p0 ::

Če Hipatio zdrži 2 tedna brez vode, še jaz primaknem 100€ k nagradi.

Manu ::

z0mbie je izjavil:

Kot recimo spiranje elektrolitov iz telesa. Se zanimiva na to temo, pred 30 leti so baje sem in tja dobili kaksnega, ki je imel tezave z jetri. Da bi pa imel pomanjkanje elektrolitov (ergo osmoza, ce se spomnite se kaj biologije) se pa ni zgodilo. Letos so imeli ze 5 primerov (no, zdaj verjetno ze 7). Kaj naj recem, naj vrzem glavo nazaj in zatulim v veter "idiiiiooooooooooootiiiiii"?

Tu niso krivi toliko ljudje, ki jim manjkajo elektroliti, ampak zdravstvena srenja, ki že leta govori o preslani hrani in da naj manj solimo.

Mladi so kar dovzetni za take nasvete, še posebej, ko se o škodljivosti preveč soli govori že desetletja. Zato manj solijo hrano ali pa kupijo hrano z manj soli in pijejo vodo iz pipe. A so sami krivi za pomanjkanje elektrolitov? Samo sledijo uradnim zdravstvenim nasvetom.

Na žalost nimamo sistema, da bi človek sproti ugotavljal koliko soli ima v telesu, da ne bo preveč, ne premalo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manu ()

IL_DIAVOLO ::

Soli toliko, da je okusno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

Soli toliko, kot ti v določenem trenutku paše. Če ješ normalno, ti telo samo pove kaj in koliko česa rabiš.

yansek ::

Morda spolnost ni esencialna potreba kot sta kruh in voda, ampak tudi ljubezen ni in se da brez nje živeti.

IL_DIAVOLO ::

Se ja, kot vegetable.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Hipi psa si kupi, on te bo imel rad! :)

Hypathia ::

Itak!

zobnik ::

Jem tist kar mi paše povečini mi tak večina nč ne paše :D

sploh k pridem v trgovino mi samo ene 15 izdelkov tekne, tko da vem iz glave kaj vzet

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Black Dragon ::

Športno zelo aktivni posamezniki kot je OP bi mogli uživati veliko ogljikov hidratov...in ja sladkorjev.

1. TRENIRAMO LAHKO NA VSAK MAKROHRANILA

Res je. Človeški organizem je neverjeten homeostatski sistem, ki lahko na koncu pridobi energijo celo iz maščobe in alkohola. A vendar, kljub raznolikim preferencam, je le malo strategij res uspešnih. V zadnjih 50 letih nikjer na atletski, triatlonski ali katerikoli drugi ravni ni bilo mogoče zabeležiti vrhunskih rezultatov med športniki, ki niso kot osnovo za energijo (in regeneracijo) uporabljali različnih vrst hidratov. Prehrana kenijjskih tekačev je kar v 77% sestavljena iz ogljikovih hidratov. Razlog temu gre iskati v našem metabolizmu, bolj natančno v celičnem dihanju - pri nizkointenzivni aktivnost pridobivamo energijo v glavnem iz maščobnih kislin, medtem ko pri visoki intenzivnosti v glavnem porabljamo glukozo. In to ne malo - kar 2 do 3 grame na minuto. Relativno gledano bomo pri 60% VO2max porabljali kar 85% energije iz glukoze. Prav zato je telo opremljeno z zalogo, imenovano glikogen, s katero v času pomanjkanja napaja možgane in omogoča gibanje.

Vir: https://4endurance.si/blogs/news/5-mito...

Telesna maščoba? Brez panike!
Prejšnji teden smo pisali, da si ni smiselno kravžljati živcev s številkami na osebni tehtnici. Bolj kot na težo, se je smiselno osredotočiti na telesno sestavo. Želimo si čim več mišič in čim manj maščob, a le do neke mere. Maščobe niso povsem odveč, ampak so nujne za preživetje … in delovanje telesa.

Vir: https://runda.si/article/telesna-mascob...
Time will tell.

jshadlsa232 ::

Black Dragon je izjavil:

Športno zelo aktivni posamezniki kot je OP bi mogli uživati veliko ogljikov hidratov...in ja sladkorjev.

1. TRENIRAMO LAHKO NA VSAK MAKROHRANILA

Res je. Človeški organizem je neverjeten homeostatski sistem, ki lahko na koncu pridobi energijo celo iz maščobe in alkohola. A vendar, kljub raznolikim preferencam, je le malo strategij res uspešnih. V zadnjih 50 letih nikjer na atletski, triatlonski ali katerikoli drugi ravni ni bilo mogoče zabeležiti vrhunskih rezultatov med športniki, ki niso kot osnovo za energijo (in regeneracijo) uporabljali različnih vrst hidratov. Prehrana kenijjskih tekačev je kar v 77% sestavljena iz ogljikovih hidratov. Razlog temu gre iskati v našem metabolizmu, bolj natančno v celičnem dihanju - pri nizkointenzivni aktivnost pridobivamo energijo v glavnem iz maščobnih kislin, medtem ko pri visoki intenzivnosti v glavnem porabljamo glukozo. In to ne malo - kar 2 do 3 grame na minuto. Relativno gledano bomo pri 60% VO2max porabljali kar 85% energije iz glukoze. Prav zato je telo opremljeno z zalogo, imenovano glikogen, s katero v času pomanjkanja napaja možgane in omogoča gibanje.

Vir: https://4endurance.si/blogs/news/5-mito...

Telesna maščoba? Brez panike!
Prejšnji teden smo pisali, da si ni smiselno kravžljati živcev s številkami na osebni tehtnici. Bolj kot na težo, se je smiselno osredotočiti na telesno sestavo. Želimo si čim več mišič in čim manj maščob, a le do neke mere. Maščobe niso povsem odveč, ampak so nujne za preživetje … in delovanje telesa.

Vir: https://runda.si/article/telesna-mascob...

Se ti mogoce zdi da je OP kenijski tekac, s telesno strukturo, geni ter profesionalnim treningom? Kenijski tekaci zerejo hidrate, ker njihovo telo, ki je vecinoma brez mascobnih energijskih zalog, le te uporabi za "gorivo". Point pri OPu je, da ima zalog okoli sebe dovolj, le da more pospesiti porabljanje teh zalog, brez da konstantno "mece v pec" novo.

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48269788 (21289) xyz248
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338578 (31371) nobodyelse

Nelogično navajanje vsebnosti sladkorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10430205 (27864) dzinks63
»

hujšanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10617196 (9561) Aquinas
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751957 (45574) Massacra

Več podobnih tem