» »

Uporaba zaščitnega spreja za pnevmatike na motorju

Uporaba zaščitnega spreja za pnevmatike na motorju

kronos_10_ ::

Pozdravljeni,

bi rad delil z vami eno izkušnjo in bi rad vaše mnenje. Lani sem postal novi lastnik motocikla. Z njim sem naredil cca. 3.000km in se ga dokaj navadil. Pred zimo sem motor opral, ga očistil pač pripravil na zimsko spanje. Kot pri avtomobilu sem tudi na motorju robove s sprejem pošprical tekočino za zaščito pnevmatik. Pnevmatika naj bi bila bolj obstojna, naj bi imela lepšo barvo in sijaj. No pred kratkim sem motor ves vesel spet pripeljal iz garaže in se peljal dobesedno do prvega ovinka, ko mi je sprednji del motorja zdrsnil in sem padel. Hitrost je bila majhna in zdrs je bil že takoj na začetku majhnega ovinka. Sam sem bil precej šokiran in nisem mogel verjet. Prvo sem pomislil na kamenje. Znakov ni bilo. Mogoče mrzle pnevmatike in zunaj je bilo 18 stopinj. Zelo malo mogoče saj je bila hitrost majhna.
Sedaj razmišljam ali je možen vzrok nanos zaščitnega spreja za pnevmatike? Po forumih berem naj se ta sprej ne bi uporabljal za motocikle. Grem brat navodila in nič ne piše glede uporabe na motociklih.
Ker imam še podoben proizvod doma samo, da ni v tekočini ampak v peni pa piše, da je prepovedana uporaba na motociklih.
rad bi vaše mnenje, če bi kdo vedel?

Hvala in lp.

Ben Dover ::

Ufff si imel srečo, đizs.. Ta sprej je samo za po robu, kjer ni stika s podlago, naredi glazuro čez in je manj oprijema.

Assass1n ::

Jaz sem kdaj uporabil glicerin, ampak sem ga namazal s čopičem in kar je šlo čez sem orenk zbrisal. Če ni šlo z krpo sem spucal z acetonom.
Ta stvar svinjsko namasti in posledično je guma kot na olju.

Možnost, da si zaradi tega ubrisal je visoka. Lahko je bilo tudi kaj drugega.

Čim prej na motor, da te mine strah ( kar nekaj časa bo prisoten) , še posebej ker si šel počasi. Jaz ko sem šel po kolenu 60kmh v koprive sem vedel, da sem bil prehiter :D .

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Alfa Dog ::

Ne maži gum na motorju z ničemer. Ničemer.
Guma je zato da ima oprijem, ne da je lepa.
Ne potrebuje nobene zaščitne tekočine in spreja, ker jo dovolj pogosto menjaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebnost menjave filtrov v avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15121887 (17372) hojnikb
»

Dolga pot z 300ccm motorjem

Oddelek: Na cesti
233382 (2185) A. Smith
»

Kako začeti z motociklom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6015284 (9055) KTr1sk
»

V Kranju 3 mrtvi? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
46739795 (24532) kmetek
»

Izbira motocikla, pomoč in informacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
756896 (5818) abstinent

Več podobnih tem