» »

Kako začeti z motociklom?

Kako začeti z motociklom?

1
2
»

bosmla ::

Seveda eno je narediti izpit - avtosole so tako samo podaljski prodajalcev, da postanes potencialen kupec - drugo pa je da, zares znas vozit (isto tudi pri avtomobilih) :| Ce hoces za sebe kaj naredit vadi (zdaj cez zimo APN), se vadi in nabiraj izkusnje ti 100% ne bo skodilo. V avtosoli te ne bodo naucili podzavesnega ukrepanja v nevarnih situacijah to pridobis z izkusnjami...

Vikking ::

Že to da morš najprej zavit v drugo smer kot hočeš iti je malo smešno, ampak narediš pa popolnoma podzavestno..

Countersteering!!!

DimmniBurek ::

Mah, na APNu se ne bo navadil dosti. Ker dvomim da bo šel kam dlje. Če možakar vozi avto že ene 5let pol itak neki že zna.
Izkušnje pa pridobiš s cajtom in kilometri, na APNu čez zimo ne bo kaj prida pridobil, kako ozeblino morda :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

snow ::

Že to da morš najprej zavit v drugo smer kot hočeš iti je malo smešno, ampak narediš pa popolnoma podzavestno..


Powerslide? :D
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

DimmniBurek ::

ne, snow, to ni powerslide. Probaj se peljat s kakim večjim motorjem (že 125ka bo dost)..
There Is No Stronger Drug Than Reality

Matej_K ::

Powerslide? :D


Ja, ja to je zakon pr motorju...prid na planino pa boš vidu, ti bom z domačo 'paneuropeanko' pokazu :\
... .. .

JanezekNovak ::

IMO je najbolje, da greš v avtošolo te bodo vse naučlili.

Potem pa kupi motor, ki si ga želiš, pa naj bo to Ninja Zx9r ali pa Harley Davidson ali pa 125 ccm motor.

To kar nekateri pravijo, da če si boš kupil za prvi motor karkoli močnejšega od 500 ccm je bedarija.

Saj že 125 ccm motor gre dovolj, da se ubiješ, če si nepreviden ali pa če te kdo spregleda.

Če pa boš oprezno gledal spremljal promet, ter vozil z glavo pa se ti tudi z Ninjo ne bo nič zgodilo.

Tako da vso srečo in s pametjo!
http://www.euroairsoft.com/

suntrace1 ::

Da ne bodo samo nasveti - danes ima moja garaža novega prebivalca - DR 800 Big :D 25000 km, treba par malenkosti poštimat, nič resnega, za ušivih 1200€ in še registriran :D :D :D



Ima 50KM, zato pa navora kot manjši tovornjak. Izleti do menjalnika so skoraj nepotrebni, vleče povsod. Mašina pije 5l/100km, tko da s 24 litrskim tankom ni čudež narest 500km. Zaradi malo konjičev nizka registracija in majhni stroški vzdrževanja. Zaenkrat mi je enduro d'best, prej ali slej bo pa predelan v supermoto >:D



Zaradi teže ni glih za začetnika, prej bi priporočal DR650, tud zakon zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Vikking ::

mi zaupaš kujk ima navora? je to 1 cilindraš?

suntrace1 ::

Po podatkih jih ima samo 62Nm, so pa zato povsod porazdeljeni, od 2000 do 6500 obr/min. Do 140km/h gre kot lokomotiva. Sodeč po forumih naj motor sploh ne bi čutil obremenitve, če daš nanj sopotnika in še 100kg opreme.

Ja, en cilinder, 778ccm. Večjega enocilindraša ni, vsaj serijsko.

KTr1sk ::

gregor_m je izjavil:

Že dalj časa sanjarim o motociklih. In če se mi bo nasmehnila sreča bom dobil čez kaka 2 tedna prvo službo in s tem redne prihodke. No kot sem že omenil je moja želja kupiti motor. Pri tem pa nastane problem. Namreč razen 2x ko sem vozil motor skuter nimam nobenih izkušenj z motorji. Zanima pa me ali ima kdo kakšne izkušnje kako začeti z uvajanjem. Seveda ne mislim kar takoj kupiti nek težak motor. Toda po tem ko bi si nabral izkušnje bi si kupil kako Yamaho fz6 fazer ali Hondo CB 600 HORNET.

Mogoče še nekaj podatkov o meni, sem star 24 let in imam samo izpit za avto. Nimam želje dirkat z motorjem ampak vožnje na razne izlete.
Torej na kratko kje in kako začet?

ker je že nekaj časa-let minilo, me zanima kaj si nabavil oz kaj voziš dandanes, ko govorite da je 600 za začetek preveč, me zanima zdaj tvoje mnenje danes @gregor_m?
namreč sam sem lani naredil za A nemomejeno izpit in sem nabavil yamaho 600 naked in je tako da mi ni žal za yamaho, v vseh pogledih je res motor nevarnejši kot avtomobil, ampak zame osebno so vsi motorji nevarni, vsi ki imajo dva kolesa ;)..ampak mormo pazit nase ker drugi na nas ne bodo!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup motorja, nasveti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10935967 (5171) bajsibajsi
»

Izpit Za Motor (A) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6015621 (7180) Twixz
»

izpit za 125ccm

Oddelek: Loža
113169 (2984) ciklon
»

Kateri motor kupit??

Oddelek: Loža
308874 (8079) Bakunin
»

nakup "cestaka" 250 vs 600 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9310062 (7471) flipflop

Več podobnih tem