» »

Kako prihraniti ali zaslužiti več

Kako prihraniti ali zaslužiti več

«
1
2 3

Boomerang ::

Recimo, da v bližnji prihodnosti načrtuješ kakšno večjo investicijo, kot je nakup novega avtomobila, zemljišča, nepremičnine itd., kako bi se lotili varčevanja?

Sam sem si lani postavil cilj, da prihranim vsaj 10k eur letno, vendar ob pogoju da mi mesečno ostane 100 € še za kaj drugega. S prejšnjim šihtom se mi to ni izteklo in tudi napredovati nisem mogel, zato sem pred meseci menjal zaposlitev. Trenutno sem v fazi uvajanja, kar pomeni, da bom razliko opazil šele nekje po 3 letih (pravzaprav nekaj več kot 2 leti). Če pogledam računico:

Zaslužek: 1100 €
- Najemnina: 280 €
- Prevoz: 120 €
- Položnice: 100 €
- Hrana: 50 €
- Razno: 100 €
Ostanek: 450 € / mesec (5400 € / leto)

Če prištejem še regres je prihranka nekaj čez 6k eur letno. Tudi če kovance vsak dan mečem v šparovec, bistvene razlike ne bo. Še enkrat šihta ne mislim menjat, ker imam tu dobre delovne pogoje, samo napredovati moram. Kaj se še da narediti za čim večji letni prihranek?

shadeX ::

Nakup avtomobila ni investicija. Avto je liability ne asset.

Webmojster ::

1,66€/dan daš za hrano? :) Riiggghhtt

borut_p ::

Odpri sp in sluzi se z delom popoldne in vikend.

wajdouc ::

Računica je preprosta: če s trenutnimi prihodki ne dosežeš želenega letnega cilja varčevanja (kar ga, glede na tvoj izračun, ne), potem povečaj prihodke.

Za primer ti povem, kje vse imam shranjeno in investirano za prihodnost: štumf, banka, skladi, kriptovalute. Kmalu pridejo na seznam še delnice in plemenite kovine. Poleg tega popoldne zaslužim še kakšen €, ki gre direkt v kaj od prej omenjenega. Res je tudi, da se učim trošiti manj.

ubermensch ::

Najprej se nauči osnov, npr. razliko med asseti pa liability, kot je bilo že zgoraj rečeno.

Drugače pa:
* finančna pismenost (najbolj pomembno)
* napredovanje v službi kar se da
* dodaten zaslužek (jack si, če ti uspe ustanoviti uspešno podjetje)
* šparanje
* investiranje preostanka (npr. v delniške ETF-e, če denarja ne rabiš več kot 10 let; lahko kaj daš tudi v kripto, če si sposoben prenesti volatilnost in višje tveganje za potencialno večji dobiček)

To je to, ni drugih skrivnosti.

spam321 ::

Boomerang je izjavil:

Recimo, da v bližnji prihodnosti načrtuješ kakšno večjo investicijo, kot je nakup novega avtomobila, zemljišča, nepremičnine itd., kako bi se lotili varčevanja?

Sam sem si lani postavil cilj, da prihranim vsaj 10k eur letno, vendar ob pogoju da mi mesečno ostane 100 € še za kaj drugega. S prejšnjim šihtom se mi to ni izteklo in tudi napredovati nisem mogel, zato sem pred meseci menjal zaposlitev. Trenutno sem v fazi uvajanja, kar pomeni, da bom razliko opazil šele nekje po 3 letih (pravzaprav nekaj več kot 2 leti). Če pogledam računico:

Zaslužek: 1100 €
- Najemnina: 280 €
- Prevoz: 120 €
- Položnice: 100 €
- Hrana: 50 €
- Razno: 100 €
Ostanek: 450 € / mesec (5400 € / leto)

Če prištejem še regres je prihranka nekaj čez 6k eur letno. Tudi če kovance vsak dan mečem v šparovec, bistvene razlike ne bo. Še enkrat šihta ne mislim menjat, ker imam tu dobre delovne pogoje, samo napredovati moram. Kaj se še da narediti za čim večji letni prihranek?


Kak šrot pa ti ješ? :)) Še hrana za 1 psa (manjše pasme) ali 1 mačko pride več kot zate haha :)) Si cel mesec na pasjih briketih? haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

A110 ::

Ma dobro, kosmiči (ki jih recimo sam jem vsako jutro za zajterk) so na mesec 3e in mleko zraven se recimo 5e. Torej 8e za zajterke. Malica (kosilo) je itak v sluzbi, in ti ostane vec kot 1e za vecerjo. Sicer je 50e res malo malo, ampak za par10e vec pa popolnoma brez problema prides skozi. Osnovna zivila z izjemo mesa so zelo poceni in ce imas se kak vrt doma in sadovnjak je zelenjava in sadje zastonj in je edini vecji strosek hrane meso.

jocoj ::

Tako je. Vsak dan kosmiče za zajtrk in šparati, da bo za nov avto.:))

Boomerang ::

spam321 je izjavil:

Kak šrot pa ti ješ? :)) Še hrana za 1 psa (manjše pasme) ali 1 mačko pride več kot zate haha :)) Si cel mesec na pasjih briketih? haha


Si morda pomislil, da se nekaj hrane pridela doma in so stroški precej nižji kot če bi vse kupoval? Vmes tudi kakšen teden delam doma (hotel mama) in za hrano pač ne porabim.

zmaugy ::

Računica je preprosta: če s trenutnimi prihodki ne dosežeš želenega letnega cilja varčevanja (kar ga, glede na tvoj izračun, ne), potem povečaj prihodke.


Tole je edina prava pot.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

IL_DIAVOLO ::

Ce si v najemu, ne vem zakaj imas avto.

Prodaj ga in bos imel kesa ko kmet psenice. Pa se jedel boš kaj drugega kot krompir in makarone.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bobby ::

Op: kolik knjig, koliko eur si za izobrazevanja porabil v zadnjih treh letih?
Knjige so 20eur.
Kolikokrat v zadnjih treh letih si vsak petek zvecer porabil 20eur za event druzenja?

Ne rabis odgovarjat, ker me ne zanima ampak primerjaj ti dve postavki sam pri sebi in ce del, ki je vezan na tcoje prvotno vorasnaje v tej nitki ni v vecinski prednoati, potem si 3 leta v zaostanku med tvojini zeljami, znanjem in zmoznostnim.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Csharp ::

Avto zna biti velik strošek. Za primerjavo: 5 let star avto (brez oz. z že odplačanim kreditom) naj bi te v povprečju stal 8 eur dnevno. Tudi sam ves čas varčujem in ker mi avto zaenkrat ni nuja, uporabljam javni prevoz. V Ljubljani imaš mestne avtobuse in ena vožnja (z neomejeno prestopi v roku 90 minu) stane 1,30 eur. Kadar grem iz Ljubljane domov na stalni naslov ponavadi skočim na vlak (cena enosmerne vozovnice: 7,70 eur) oz. redkokdaj na avtobus (cena enosmerne vozovnice: 9,20 eur). Lahko bi se vozil tudi preko javnih prevozov (ponavadi računajo po 5 eur), ampak sem nerad odvisen od drugih. Vlak in avtobus - to kombiniram že nekaj let. Je pa res, da v domačem kraju stanujem v neposredni bližini avtobusne in železniške postaje, zato ne rabim dodatnega prevoza.

Vodstvo v eni od nekdanjih služb, me je prepričevalo, naj si kupim avto, da ne zapravljam časa na vlaku (2 uri v eno smer). Ponavadi je tako, da se čas in denar izključujeta - oboje ne moreš imeti. Avta nisem kupil, sem pa spremenil navado in na vlaku počnem kaj produktivnega: Če je možno, opravim del službenih obveznosti ali pa zrihtam kakšno stvar, ki drugače nikoli ne bi prišla na vrsto. S produktivnostjo na vlaku sem že nekajkrat zaslužil. Toliko z moje strani glede prevoza.

m0LN4r ::

Boomerang je izjavil:

Recimo, da v bližnji prihodnosti načrtuješ kakšno večjo investicijo, kot je nakup novega avtomobila, zemljišča, nepremičnine itd., kako bi se lotili varčevanja?

Sam sem si lani postavil cilj, da prihranim vsaj 10k eur letno, vendar ob pogoju da mi mesečno ostane 100 € še za kaj drugega. S prejšnjim šihtom se mi to ni izteklo in tudi napredovati nisem mogel, zato sem pred meseci menjal zaposlitev. Trenutno sem v fazi uvajanja, kar pomeni, da bom razliko opazil šele nekje po 3 letih (pravzaprav nekaj več kot 2 leti). Če pogledam računico:

Zaslužek: 1100 €
- Najemnina: 280 €
- Prevoz: 120 €
- Položnice: 100 €
- Hrana: 50 €
- Razno: 100 €
Ostanek: 450 € / mesec (5400 € / leto)

Če prištejem še regres je prihranka nekaj čez 6k eur letno. Tudi če kovance vsak dan mečem v šparovec, bistvene razlike ne bo. Še enkrat šihta ne mislim menjat, ker imam tu dobre delovne pogoje, samo napredovati moram. Kaj se še da narediti za čim večji letni prihranek?
Kaj pomeni napredovanje? To je najpocasnejsa oblika napredovanja.
Najemnine bodo sle gor, cene storitev kot so internet, telefon tudi, prevoz tudi, voda, plin, elektrika tudi, hrana tudi in razno tudi. Da ne bos slucajno napredoval v manj prihranka letno.
Ne racunaj na to, da stroski, ki jih imas danes bodo enaki cez 2,3 kaj sele 5 let. Glih zdaj zaradi te butaste korona politike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Csharp je izjavil:

Avto zna biti velik strošek. Za primerjavo: 5 let star avto (brez oz. z že odplačanim kreditom) naj bi te v povprečju stal 8 eur dnevno. Tudi sam ves čas varčujem in ker mi avto zaenkrat ni nuja, uporabljam javni prevoz. V Ljubljani imaš mestne avtobuse in ena vožnja (z neomejeno prestopi v roku 90 minu) stane 1,30 eur. Kadar grem iz Ljubljane domov na stalni naslov ponavadi skočim na vlak (cena enosmerne vozovnice: 7,70 eur) oz. redkokdaj na avtobus (cena enosmerne vozovnice: 9,20 eur). Lahko bi se vozil tudi preko javnih prevozov (ponavadi računajo po 5 eur), ampak sem nerad odvisen od drugih. Vlak in avtobus - to kombiniram že nekaj let. Je pa res, da v domačem kraju stanujem v neposredni bližini avtobusne in železniške postaje, zato ne rabim dodatnega prevoza.

Vodstvo v eni od nekdanjih služb, me je prepričevalo, naj si kupim avto, da ne zapravljam časa na vlaku (2 uri v eno smer). Ponavadi je tako, da se čas in denar izključujeta - oboje ne moreš imeti. Avta nisem kupil, sem pa spremenil navado in na vlaku počnem kaj produktivnega: Če je možno, opravim del službenih obveznosti ali pa zrihtam kakšno stvar, ki drugače nikoli ne bi prišla na vrsto. S produktivnostjo na vlaku sem že nekajkrat zaslužil. Toliko z moje strani glede prevoza.
Vidim, da je sparanje in tak nacin zivljenja nek nacionalni sport.
Za duso pa ne ostane nic, na koncu stejejo samo privarcevani kovanci na stara leta. Juhej.

Ce bi mel punco, ki bi jo imel res res rad, se nebi fural po 4 ure na vlaku, ampak bi se preselil ali pa nasel hitrejso alternativo. Al pa ce bi bil v pol ure doma, bi lahko tri ure fusal.

OP kaj pa delas, da si tako slabo placan? Pa kje?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

pol3ni ::

OP kaj pa delas, da si tako slabo placan? Pa kje?

Taka plača je v večini podjetij v SLO.

Ben Dover ::

Webmojster je izjavil:

1,66€/dan daš za hrano? :) Riiggghhtt


Sej majo starši hladilnik. Nič narobe, če mu pomagajo..

8====D~~ ::

nekaj pro tipov iz moje strani:

1. preseli se nazaj k staršem
2. prodaj avto
3. kupuj hrano v večjih količinah (npr. žakelj riža namesto kile vsakih par tednov)
4. omeji meso in ostala draga živila, cenovno se ti najbolj splača riž, testenine in stročnice
5. omeji obisk lokalov, dobivajte se s kolegi drugje
6. začni vlagati, ko boš imel prišparano malo več denarja (vsaj par k €), razen če imaš čas in živce za kripto
7. začni pridelovati zelenjavo na svojem vrtu

bizgech ::

Saj OP sploh ni omenil da ima avto. Omenil je samo prevoz, kar pomeni da bi se lahko tudi s kom drugim vozil in dajal za bencin.

Stroski hrane so razumljivi, ce hrano nosi od doma. Kot student sem si od doma odnesel vse kar se je dalo, ne vem ce sem tedensko porabil vec kot 10eur. Se da priti cez, ampak ne s 5 obroki dnevno.

Ce nima 15 let delavne dobe in ni programer, je placa IMO cisto primerna. Jaz zasluzim se manj.

In ja, ce stanuje v Lj lahko pozabi na vecji prihranek. Jaz sem pred leti prihranil do 250eur, kar je manj kot socialka. Potem sem se preselil domov in takoj ostane vec.

WhiteAngel ::

Boomerang je izjavil:


Sam sem si lani postavil cilj, da prihranim vsaj 10k eur letno
..
Zaslužek: 1100 €
- Najemnina: 280 €
- Prevoz: 120 €


Hm... prihodka imaš 14k z regresom, stroška za najemnino in prevoz je pa 4800 eur v enem letu, ti pa želiš 10k privarčevati? Vem! Preseli se v avto na parkirišče pred službo. Tako se boš znebil stroška najemnine in prevoza :P

kixs ::

Pomaga resna veza. Dve placi. Pogoj je seveda podobna miselnost oz. plani. Pa ne takoj nastancat otroke ;)

zobnik ::

Pozabi na avto, to je izguba. Jaz mam tud dnar, pa mam avto za 300 evrov kolikor sem lani odštel, avto uporabljam za sebe, je tudi družinski, uporabljam ga tudi za vožnjo nekoga z vasi v dolino po opravkih, uporabljam ga izlete, vsaj 2x/teden odpravim....po vašem bi rabil nov udoebn avto ker grem dostkrat tud na 200-300km vožnjo v bistvo je vedno,.

Kayzon ::

zobnik je izjavil:

Pozabi na avto, to je izguba. Jaz mam tud dnar, pa mam avto za 300 evrov kolikor sem lani odštel, avto uporabljam za sebe, je tudi družinski, uporabljam ga tudi za vožnjo nekoga z vasi v dolino po opravkih, uporabljam ga izlete, vsaj 2x/teden odpravim....po vašem bi rabil nov udoebn avto ker grem dostkrat tud na 200-300km vožnjo v bistvo je vedno,.



Kaksen avto se sploh dobi za 300evrov,resno vprasanje?

Ben Dover ::

Kenslaj TV in naročnino za telefon(če jo imaš), preklopi na HOT. Vse kar rabiš danes je Internet. Pij samo vodo in kavo(doma), veliko se nabere z raznimi pijačkami po 1EUR.

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Ajde do 500 se dobi marsikaj od avta. Enkrat sem kupil Kio za 300€ po 1.5 letu prodal za 150€ vanjo vložil 0. Ok mogoče liter olja pa vintreksa, več gotovo ne.

Ampak je seveda kar loterija, če se ne spoznaš nič na avte. So mi pa taki običajno služil cca 3 leta preden je prišel kaki večji servis. Ampak takrat je avto vreden samo še kakih 200€, če imaš srečo.

Jaz mislim, da največ se da privarčevat, če živiš v mama hotelu. Pa pri hrani, če imaš lastni vrt.

zobnik ::

Kayzon je izjavil:

zobnik je izjavil:

Pozabi na avto, to je izguba. Jaz mam tud dnar, pa mam avto za 300 evrov kolikor sem lani odštel, avto uporabljam za sebe, je tudi družinski, uporabljam ga tudi za vožnjo nekoga z vasi v dolino po opravkih, uporabljam ga izlete, vsaj 2x/teden odpravim....po vašem bi rabil nov udoebn avto ker grem dostkrat tud na 200-300km vožnjo v bistvo je vedno,.



Kaksen avto se sploh dobi za 300evrov,resno vprasanje?


Vrhunski, čez tehnični brez problema, brez pikce rje, edin motor je bolj tako tako, sej je prodajalerc rekel da nekaj zaropota v resnici ap sam zaganjač treba mal namazat in oni so šli prodat avto k bi jim slžil še leta....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

jabe ::

A110 je izjavil:

Ma dobro, kosmiči (ki jih recimo sam jem vsako jutro za zajterk) so na mesec 3e in mleko zraven se recimo 5e. Torej 8e za zajterke.


8-O
3 evre je ena škatla kosmičev, 5€ pa 6L mleka. če imaš to za zajtrk cel mesec, pomeni, da si človek, ki zajtrka ne je.

kar se ostalega tiče... močno apeliran na OP, da začne mesečno vsak strošek pisati in mu dodeliti kategorijo. ne samo na približno. ker s tem kar je naštel, ne pride skozi na letni ravni.

xx23 ::

Kupi enosmerno letalsko karto za tujino.

zobnik ::

Hrana za 1 osebo je okol 150 evrov+-

ampak recimo da je to min.za normalno prehrano

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kuall ::

prihranek:
najemnina: preseliš se k staršem
prevoz: delaš od doma večinoma
tu imaš 3 jurje prihranka letno

več zaslužit:
ni tako lahko, pokazat moraš, da si sposoben, potem ti samo od sebe leti skupaj. ne moreš pa z glavo skozi zid. vztrajna delavnost na pravem področju je ponavadi recept. al pa pogledaš s čim drugi služijo in jih posnemaš.

m0LN4r ::

xx23 je izjavil:

Kupi enosmerno letalsko karto za tujino.
Jp, sem cakal, nisem hotel biti edini.
Prej, ko gres, lepse in hitreje bo. Pomoc se najde tudi v tujini, celo vec od tujcev kot "bratov"
Dve opciji ali gres delat nobrain job in v sobico, guras 1-2 leti in prihranis veliko vec, kot ce bi doma sparal in zivotaril s tistimi bogimi 1100.

Druga opcija, poisci si v svoji stroki prakso v tujini, ne bos verjel kolko izkusenj bos nabral in videl, da se tam malo drugace dela. Potem pa se lahko odlocis ali bos z izkusnjami sel nazaj domov ali pa ostanes gori in si naberes se vec izkusenj.

Ker, ce si se ze odlocil, da bos v Sloveniji zivotaril, jedel kosmice, se tusiral z hladno vodo in na koncu prisparal 5-6k, pejt rajsi zivotarit v tujino. Nekoc in danes, to se se vedno dela. Moz gre za 1-2 leti gor in prispara za "pol" nepremicnine in se vrne domov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

buttcrack ::

"Ti" mu pa babo peglaš :)

TheBlueOne ::

shadeX je izjavil:

Nakup avtomobila ni investicija. Avto je liability ne asset.


Tudi nepremicnina v kateri zivis.

@OP, moras boljse sluzit.

Furbo ::

Šparanje je brez veze, ker so strop dohodki, ki tu niso ne vem kaj.

Treba je delati na dohodkih. Seveda to ne pomeni, da se zapravlja za neumnosti, ampak tudi če bi prihranil komplet dohodek, gre to prepočasi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Hangman ::

Furbo je izjavil:

Šparanje je brez veze, ker so strop dohodki, ki tu niso ne vem kaj.

Treba je delati na dohodkih.


Če vzamemo Ljubljano, kjer so najemnine najvišje v državi: Če nisi ravno nekje na tekočem traku, je meja zaslužka 1200 eur, morda še malo manj, ker niti čistih 1200 marsikdo ne vidi. Za plačo nad 1200 eur moraš biti na pravem delavnem mestu in imeti prave kompetence. Ciljam na kakšno programiranje ali vodenje projektov. Na takšna delavna mesta ne prideš kar tako. Četudi si prizadevaš priti sem, to ne pride čez noč.

Druga možnost je, da poleg redne službe najdeš še kakšno dejavnost, kjer se da z malo dela dobro zaslužiti. Ideja?

borut_p ::

1.200 place pa res ni nekaj posebaj. Se moja ki je tajnica dir/kadrovnica ima vec. Pa ni v lj

A110 ::

jabe je izjavil:

A110 je izjavil:

Ma dobro, kosmiči (ki jih recimo sam jem vsako jutro za zajterk) so na mesec 3e in mleko zraven se recimo 5e. Torej 8e za zajterke.


8-O
3 evre je ena škatla kosmičev, 5€ pa 6L mleka. če imaš to za zajtrk cel mesec, pomeni, da si človek, ki zajtrka ne je.

kar se ostalega tiče... močno apeliran na OP, da začne mesečno vsak strošek pisati in mu dodeliti kategorijo. ne samo na približno. ker s tem kar je naštel, ne pride skozi na letni ravni.


Ne, pol kg čistih grobih ovsenih kosmičev brez razne cokolade, sladkorja, suhega sadja in ostalega sranja je 60c. Liter mleka ki ni ravno alpsko je 65c. Jaz sicer jem kosmiče ker so mi dobri in zdravi ter po njih nisem čez 1h že lacen in ne ker za kaj več nebi imel. Je pa res da je treba imeti nekaj časa za pripravo. Če se zjutraj mudi jih namočimo en večer prej če ne pa 45min pred zauzitjem

IL_DIAVOLO ::

borut_p je izjavil:

1.200 place pa res ni nekaj posebaj. Se moja ki je tajnica dir/kadrovnica ima vec. Pa ni v lj


Nimajo vsi nekompetentni vez.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

jabe ::

Opa... Brez heca, vsi ki rinete naprej Ljubljano, a ste dejansko kdaj kaj ven pokukali? Od kje mantra, da je ta greznica sveti gral, mi ni jasno. Sem se svoj cajt raje iz Notranjske v Tržič vozila, samo da sem jo preskočila. Takale frustracije in podjebavanje pa vbijanje v glavo, da je jurja dobra plača. Ljubljana ima neko svojo mejo okoli, kjer so ljudje, ki so se notri zaprli v veri, da so na boljšem.

GrX ::

50 EUR za hrano, 300 EUR za družinski avto.. Matr, to ni življenje, ampak životarjenje... Kako vam uspe?

@OP glede na tvojo plačo, imaš skoraj nedosegljiv cilj. A se splača?

Se zavedaš, da se cene zemljišč pričnejo pri 100 EUR na m2? 10 let boš životaril, da si boš lahko leta 2031 mogoče celo kupil majhno parcelo.

Na tvojem mestu bi razmislil o popoldanski dejavnosti. Dodatnih nekaj 100 EUR popolnoma spremeni celotno situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

jabe ::

A110 je izjavil:

jabe je izjavil:

A110 je izjavil:

Ma dobro, kosmiči (ki jih recimo sam jem vsako jutro za zajterk) so na mesec 3e in mleko zraven se recimo 5e. Torej 8e za zajterke.


8-O
3 evre je ena škatla kosmičev, 5€ pa 6L mleka. če imaš to za zajtrk cel mesec, pomeni, da si človek, ki zajtrka ne je.

kar se ostalega tiče... močno apeliran na OP, da začne mesečno vsak strošek pisati in mu dodeliti kategorijo. ne samo na približno. ker s tem kar je naštel, ne pride skozi na letni ravni.


Ne, pol kg čistih grobih ovsenih kosmičev brez razne cokolade, sladkorja, suhega sadja in ostalega sranja je 60c. Liter mleka ki ni ravno alpsko je 65c. Jaz sicer jem kosmiče ker so mi dobri in zdravi ter po njih nisem čez 1h že lacen in ne ker za kaj več nebi imel. Je pa res da je treba imeti nekaj časa za pripravo. Če se zjutraj mudi jih namočimo en večer prej če ne pa 45min pred zauzitjem


Ja prav pol pa 5 škatel grobih ovsenih kosmičev (ti bom na besedo verjela) pa recimo 10 litrov mleka, ko se kako akcijo pa popust vzame. 10l mleka ni dovolj za 1 mesec zajtrka, 5 skatel grobih ovsenih kosmičev pa 5 škatel preveč, razen če da sam kaj drugega notri, ampak pol spet ne bo za 5 škatel kosmičev. Namaka lahko pa večer prej tudi v vodo konec koncev. Zdravo v PM. Laktoza je out, oni drugi liter pa ni 65 centov. Ne mi s temi forami neživljenjskimi. Je še cel dan spredaj. Kot da bi jaz rekla, da zajtrk nič ne stane. Ker ga pač ne jem. Pa ne zato ker ne bi imela - ker je potreba to poudariti očitno. Če hoče imeti zajtrk, ki bo resen dnevni obrok, bo pač stalo več 10€/mesec. Če se to tugo nadomešča z drugimi obroki potem kasneje v dnevu, pa je še teh 10€ lahko preveč.

Alien123 ::

Špara se, ko imaš kaj za šparat. Ne, pa da tistih par evrčkov več ostane lol

GrX ::

Alien123 je izjavil:

Špara se, ko imaš kaj za šparat. Ne, pa da tistih par evrčkov več ostane lol

Ne dejansko se prihranke dela sproti, ker je življenje nepredvidljivo.

Pozdravljam odločitev OP-a, ampak bi si moral postaviti bolj realne cilje. Mogoče za začetek, da denar nameni za izobraževanje, mogoče za popoldansko dejavnost, ipd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

A110 ::

jabe je izjavil:

A110 je izjavil:

jabe je izjavil:

A110 je izjavil:

Ma dobro, kosmiči (ki jih recimo sam jem vsako jutro za zajterk) so na mesec 3e in mleko zraven se recimo 5e. Torej 8e za zajterke.


8-O
3 evre je ena škatla kosmičev, 5EUR pa 6L mleka. če imaš to za zajtrk cel mesec, pomeni, da si človek, ki zajtrka ne je.

kar se ostalega tiče... močno apeliran na OP, da začne mesečno vsak strošek pisati in mu dodeliti kategorijo. ne samo na približno. ker s tem kar je naštel, ne pride skozi na letni ravni.


Ne, pol kg čistih grobih ovsenih kosmičev brez razne cokolade, sladkorja, suhega sadja in ostalega sranja je 60c. Liter mleka ki ni ravno alpsko je 65c. Jaz sicer jem kosmiče ker so mi dobri in zdravi ter po njih nisem čez 1h že lacen in ne ker za kaj več nebi imel. Je pa res da je treba imeti nekaj časa za pripravo. Če se zjutraj mudi jih namočimo en večer prej če ne pa 45min pred zauzitjem


Ja prav pol pa 5 škatel grobih ovsenih kosmičev (ti bom na besedo verjela) pa recimo 10 litrov mleka, ko se kako akcijo pa popust vzame. 10l mleka ni dovolj za 1 mesec zajtrka, 5 skatel grobih ovsenih kosmičev pa 5 škatel preveč, razen če da sam kaj drugega notri, ampak pol spet ne bo za 5 škatel kosmičev. Namaka lahko pa večer prej tudi v vodo konec koncev. Zdravo v PM. Laktoza je out, oni drugi liter pa ni 65 centov. Ne mi s temi forami neživljenjskimi. Je še cel dan spredaj. Kot da bi jaz rekla, da zajtrk nič ne stane. Ker ga pač ne jem. Pa ne zato ker ne bi imela - ker je potreba to poudariti očitno. Če hoče imeti zajtrk, ki bo resen dnevni obrok, bo pač stalo več 10EUR/mesec. Če se to tugo nadomešča z drugimi obroki potem kasneje v dnevu, pa je še teh 10EUR lahko preveč.


Sam pojem vsako jutro (ok, vcasih tudi jajca ali kaj podobnega) 80-100g kosmicev (300-400kcal) in pa 3dcl mleka. Na mesec recimo 10l mleka in pa 5 paketov po pol kg. čisto vredu kvaliteten zajterk. https://www.lidl.si/sl/p/veganski-izdel... tele grobe kosmiče za 55c in pa hofer zaprto mleko s cepkom ki je 67c. Ce pa jes vskako jutro razne dimljene losose, avokado,... ali pa si zajtrk kupis v recimo pekarni si pa hitro na 100e/mesec samo za zajtrk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

sci3nc3 ::

jabe je izjavil:

Opa... Brez heca, vsi ki rinete naprej Ljubljano, a ste dejansko kdaj kaj ven pokukali? Od kje mantra, da je ta greznica sveti gral, mi ni jasno. Sem se svoj cajt raje iz Notranjske v Tržič vozila, samo da sem jo preskočila. Takale frustracije in podjebavanje pa vbijanje v glavo, da je jurja dobra plača. Ljubljana ima neko svojo mejo okoli, kjer so ljudje, ki so se notri zaprli v veri, da so na boljšem.


Se 100% strinjam s tabo, ampak: Tu na forumu nas je veliko ITjevcev. Marsikdo ze v Ljubljani povlece samo malo cez jurja. Ce gre ven iz Ljubljane, bo v najboljsem primeru dobil 200 manj. V slabsem primeru pa kot ITjevc nekje sploh dela ne bo dobil. Zato nekateri ostajajo v Ljubljani in so prisiljeni placevat visoke stroske... Ali pa gres nekam v blizino Ljubljane, kjer so stroski nizji pa placujes se prevoz.

m0LN4r ::

Cas in dvig cen vsega je faktor, ki ga izpuscate.
Je pa 1100 se vedno 300 vec od 800, kar je recimo na vzhodu normalno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

borut_p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

borut_p je izjavil:

1.200 place pa res ni nekaj posebaj. Se moja ki je tajnica dir/kadrovnica ima vec. Pa ni v lj


Nimajo vsi nekompetentni vez.


o kakšnih vezah govoriš? dobila šiht na natečaju 10let nazaj med 100 kandidatih.

m0LN4r ::

Razmislat, kok prisparam na mesec ni dovolj. A bos vsako leto se bolj zategnil pas?
Danes je mleko 65c jutri pa 1 evro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

borut_p ::

sci3nc3 je izjavil:

jabe je izjavil:

Opa... Brez heca, vsi ki rinete naprej Ljubljano, a ste dejansko kdaj kaj ven pokukali? Od kje mantra, da je ta greznica sveti gral, mi ni jasno. Sem se svoj cajt raje iz Notranjske v Tržič vozila, samo da sem jo preskočila. Takale frustracije in podjebavanje pa vbijanje v glavo, da je jurja dobra plača. Ljubljana ima neko svojo mejo okoli, kjer so ljudje, ki so se notri zaprli v veri, da so na boljšem.


Se 100% strinjam s tabo, ampak: Tu na forumu nas je veliko ITjevcev. Marsikdo ze v Ljubljani povlece samo malo cez jurja. Ce gre ven iz Ljubljane, bo v najboljsem primeru dobil 200 manj. V slabsem primeru pa kot ITjevc nekje sploh dela ne bo dobil. Zato nekateri ostajajo v Ljubljani in so prisiljeni placevat visoke stroske... Ali pa gres nekam v blizino Ljubljane, kjer so stroski nizji pa placujes se prevoz.


potem je jasno, IT v slo je bz. razen če znaš to vnovčiti še v popoldanskih uricah, kjer zaslužiš še kakšno plačo zraven
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270324 (21825) xyz248
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15036975 (14145) link_up
»

Kako cim manj denarja in čim manj časa porabiti za hrano? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10910561 (6999) rejven
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338822 (31615) nobodyelse
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328571 (22088) Alamar

Več podobnih tem