» »

Merilnik tlaka...

Merilnik tlaka...

Beki89 ::

Lep pozdrav...

V kratkem potrebujem merilnik tlaka. Ker se ne spoznam ravno na to bi mi prav prisla pomoč.
Edini pogoj ki je, da mora imeti tudi da izmeri pulz!
Sem gledal malo in je ogromno te ponudbe od 20 eur do 100eur+

recimo kaj takega bi blo vredu?

https://www.mimovrste.com/merilniki-tla...


hvala vam za nasvete in lp

BorutK-73 ::

Tilen ::

Občasno uporabljam Omron in je ok.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

rotenon ::

Jaz bi predlagal merilnik, za okrog nadlahti. Pri teh zapestnih je precej večja vrjetnost, da bo rezultat merjenja odstopal od dejanske vrednosti.

fikus_ ::

Ti podarim zapestnega. Če kupuješ, kupu nadlahtnega!

telexdell ::

Sam sem nabavil iHealth nadlahtni merilnik. Deluje v povezavi z iPhone ali Android telefonom. V njem vidim prednost, da manšeta in merilnik nista fizično povezani (povezava je preko bluetooth) in mi samodejno beleži podatke o tlaku in pulzu, katere lahko potem na zaslonu telefona v obliki številk ali grafov pokažem zdravniku v ambulanti.

PS-Seveda tudi drugi merilniki beležijo podatke a jih moraš kasneje ročno prepisati na papir, če ne želiš celega merilnika nesti v ambulanto.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

harmony ::

Tilen je izjavil:

Občasno uporabljam Omron in je ok.

Drago ko zafran. Na amazonu za 50€.

Tilen ::

Saj nisem rekel, da ga mora tukaj kupiti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bauci ::

Jst tudi uporabljam Omron in iste znamke imajo tudi v zdravstvenem domu.

Kodi ::

Potrebujem čimbolj natančen merilnik krvnega tlaka. Sedaj imam dva zapestna pa vsak pokaže čisto drugače, več kot 10-20 mmHg razlike. Mora bit nadlahtni.
Gledam predvsem merilnike Beurer in Omron na mimovrste ali preko sanolabor. Je veliko te robe v raznih spletnih trgovinah kot so Banggood, kjer so veliko cenejši. Toda ne vem, če je temu za zaupat.
Še kakšni prelogi. Je najdražje najboljše. Na kaj je treba bit pozoren?

fotografka ::

Jaz sem za Omron, pa vsakih nekaj let (če so res pomembne zelo natančne mefitve) dat aparat pregledati na pooblaščen servis.

Ampak do razlik v meritvah itak prihaja, zato si naj bi izmerili tlak večkrat zaporedoma, pa tudi na levi ali desni roki bo pokazalo drugače.

harvey ::

fotografka je izjavil:

Jaz sem za Omron, pa vsakih nekaj let (če so res pomembne zelo natančne mefitve) dat aparat pregledati na pooblaščen servis.

Ampak do razlik v meritvah itak prihaja, zato si naj bi izmerili tlak večkrat zaporedoma, pa tudi na levi ali desni roki bo pokazalo drugače.

Omron, odvisno od modela, lahko nastaviš tako da ti sam opravi 3 meritve in potem izračuna povprečje; meriteve preko BT izvoziš na računačlnik in odpreš v Excelu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ganon ::

Kupi enega od omronov, na Mimovrste, imajo popuste. Tri leta nazaj sem kupil sledečega:

https://www.mimovrste.com/merilniki-tla...

Kodi ::

Ganon je izjavil:

Kupi enega od omronov, na Mimovrste, imajo popuste. Tri leta nazaj sem kupil sledečega:

https://www.mimovrste.com/merilniki-tla...

Sem gledal tega M7
https://www.mimovrste.com/merilniki-tla...
A je vreden svojega denarja ali je vseeno če vzamem M2, M3...?

#000000 ::

Omron je sicer v redu, ampak vzami vedno nadlaktnega, zapestni ne vem niso oky, odnesi k zdravniku in supaj testirajta kako toćen je, moj je japonski nissei in tudi ni blo odstopanja za več kot par utripov in 5% rezultata pritiska napram v ordinaciji.

Vzami pa vedno takšnega ki izmeri pritisk tudi če imaš aritmijo, ker ta poceni tega ne zmorejo, jo pokažejo izmerijo pa pritisk nepravilno.

Barko ::

Problem pri zapestnem merilniku je, da si uporabniki enkrat merijo z roko na naslonjeno na mizo, drugič sedijo na kavču in je zapestje nižje, drugič spet malo višje, kar ima za posledico nekonsistentne meritve. Pri zapestnem merilniku je pomembno, da je zapestje ***vedno v višini srca**, kot pri nadlahtnem merilniku. Če to upoštevamo, so meritve natančne.

Kodi ::

#000000 je izjavil:

Omron je sicer v redu, ampak vzami vedno nadlaktnega, zapestni ne vem niso oky, odnesi k zdravniku in supaj testirajta kako toćen je, moj je japonski nissei in tudi ni blo odstopanja za več kot par utripov in 5% rezultata pritiska napram v ordinaciji.

Vzami pa vedno takšnega ki izmeri pritisk tudi če imaš aritmijo, ker ta poceni tega ne zmorejo, jo pokažejo izmerijo pa pritisk nepravilno.

Imam tudi sam merilnik nissei, samo je zapestni. Potem imam še enega zapestnega balance (kr neki) mislim da je bil kupljen v lidlu ali hofru.
Sedaj sva z kolegom primerjala(ima nadlaktnega sanitas). In ta nissei je dokaj natančen. Merjeno vedno z roko (levo) v vodravnem položaju z mizo se pravi cca 10-20cm nižje od srca. Res merim vedno isto v enakem položaju, ne enkrat više enkrat niže. Res pa to ni v višini srca. Tisti balance pa več ali manj vedno pokaže min. 10 več kot ostala dva. Bom poskusil kakšne so razlike če imaš res roko v višini srca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodi ()

fikus_ ::

Sem imel dva zapestna (eden Omron), podaril naprej. Eden je imel premajhen obseg, oba sta pa kazala po trenutnem navdihu. Če že kupujete, potem nadlaktni.

zmaugy ::

Sam sem pred leti kupil Omron, mislim da je malo dražji model, ki je bil na voljo (čez 100 EUR). Precej zadovoljen, dve osebi, lahko izvoziš meritve itd.
Foter je malo bolj škrt in je kupil nekaj cenejši model in na prvo žogo ni nekih razlik, je pa čas, v katerem se izvede meritev pri fotrovem, kar nekaj daljši.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

c3p0 ::

Vsakega moraš periodično dat umerjat, ne glede na ceno.

Kodi ::

Sem kar naročil Omron M7 intelli IT nadlaktni. Na mimovrste je ena akcija pa je res še najceneje. K za take stvari mi ni škoda dat mal več saj ga bom potreboval do konca življenja.

c3p0 je izjavil:

Vsakega moraš periodično dat umerjat, ne glede na ceno.

Kam to daš umerjat?

c3p0 ::

Okapi ::

Predvsem je koristno, da se zna povezati s telefonom in shranjevati meritve.

Omron ima dober program za telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Kodi ::

Okapi je izjavil:

Predvsem je koristno, da se zna povezati s telefonom in shranjevati meritve.

Omron ima dober program za telefon.


Star si 43 let in imaš 53kg:|

Okapi ::

Kaj pa če sem ženska?:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalna osebna tehtnica - kako resetirati?

Oddelek: Loža
81421 (1096) radmannsdorf
»

zunanji trdi disk nagaja

Oddelek: Strojna oprema
71493 (1386) klinker
»

Krvni sladkor

Oddelek: Loža
283401 (2473) tikitoki
»

Naprava, ki meri srčno aritmijo 24/7

Oddelek: Kaj kupiti
163471 (2852) k4vz0024
»

Kaj kupiti stari mami za 80 let...

Oddelek: Kaj kupiti
247916 (7124) darkolord

Več podobnih tem