» »

Kako prihraniti ali zaslužiti več

Kako prihraniti ali zaslužiti več

1
2
3

jabe ::

A110 je izjavil:



Sam pojem vsako jutro (ok, vcasih tudi jajca ali kaj podobnega) 80-100g kosmicev (300-400kcal) in pa 3dcl mleka. Na mesec recimo 10l mleka in pa 5 paketov po pol kg. čisto vredu kvaliteten zajterk. https://www.lidl.si/sl/p/veganski-izdel... tele grobe kosmiče za 55c in pa hofer zaprto mleko s cepkom ki je 67c. Ce pa jes vskako jutro razne dimljene losose, avokado,... ali pa si zajtrk kupis v recimo pekarni si pa hitro na 100e/mesec samo za zajtrk


saj sem rekla, naj moj zajtrk zjutraj je. Nič. Pa bo največ prišparal.
Ampak tekom dneva bo treba "notri" prinesti. tako jaz in tudi ti. Tvoj zajtrk je zdrav toliko, v kolikor ostali obroki pokompenzirajo manjko le-tega. Lahko imaš ti najbolj kvalitetne OH, ampak malo mesa bo pa treba pojesti. Pa sem rekla meso, ker je še od vseh proteinov najcenejši, lahko tudi se drugače afna, ampak za večji denar. Pa manj kvalitetno. in 50€/mesec za hrano ne gre, niti s pofl hrano, če kupuje vse, kar poje, sam. Lahko pa da so razne malice pod razno. Samo potem niti za obleke in čevlje ne ostane, čistila, nič se ne pokvari,... pa to so osnove, daleč od kake kavice ali piva s prijatelji. Še enkrat pač apeliram na OPja, da naj najprej točno opredeli stroške kam in koliko gre kaj preko par mesecev. So appi in programi za to. POtem bo videl, a so kje kake rezerve in kolikšne. Največ bo pa res naredil, če je še samski in brez otrok, kot imam občutek po prvem postu, da si še kako popoldansko delo kje najde. Nima tok rezerv, kot to lahko prinese.

m0LN4r ::

Jaz sem neko obdobje zelo sparal na hrani, ampak pod 3 evre na dan nisem uspel priti v povprecju na mesec.
Razen, ce:
- kdo drug casti
- kupoval sm bone tiste do 20 centov za sendvice, burgerje
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

showsover ::

sci3nc3 je izjavil:

Se 100% strinjam s tabo, ampak: Tu na forumu nas je veliko ITjevcev. Marsikdo ze v Ljubljani povlece samo malo cez jurja. Ce gre ven iz Ljubljane, bo v najboljsem primeru dobil 200 manj.

Se mi zdi, da se cene IT storitev v Sloveniji dvigujejo, en naročnik je sam ponudil 15% višjo urnino kot sem sam zahteval (in je bilo že več od maksimuma, kar sem poznal pred tem) in to za full-time dedication (je v soseščini tujih tarif). Bo še potrebno malo razmisliti, kako urediti in če boste res stokali, bo morda potrebno začeti posredovati delo, bodo morali pa biti doseženi neki standardi.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

@đabe, tvoje pridiganje o zajtrku je povsem neumesno, nekaterim ljudem zjutraj ne sede jest. sam nisem zajtrka jedel že vsaj 10 let, preprosto ker se mi želodec ne strinja da takoj ko se zbudim mečem hrano vase.

To o zajtrku kot najpomembnejšem obroku dneva ni nič drugega kot podmazana propaganda s strani zdravstvene stroke v ZDA, ki so jih podkupili kmetje, ki so vzgajali svinje, zato da bi povečali svoje izkupičke od prodaje svinjine. Podobno kot kosmiči za zajtrk, kjer se je to famo spomnil religiozni fanatik Kellogg. (Bil je strogo prepričan, da je spolnost škodljiva zadeva, ter da bland hrana zavira spolno poželenje--religiozna zblojenost pač)

showsover ::

Idealno je zajtrk najpomembnejši in največji obrok, po možnosti brez mesa (ker pač ne paše na tešče), ker ga lahko prebavljaš ves dan, ga lahko poješ največ, sploh, če imaš (pa nimaš, saj vem) kakšno delo, ki zelo porablja kalorije. Naročenega kosila sicer pojemo največ, ker imamo največ časa; bi morali pa manj po večkrat. Večerje pa pač najmanj ali nič, pač v idealnem svetu. V praksi je pa tako, da zajtrka ne jemo kaj veliko, ker ni časa, kosila pojemo zmerno, zvečer in ob tv pa se nabašemo, ko imamo čas. Pojesti bi morali v petih obrokih toliko kot sedaj (načeloma) v dveh, v idealnem svetu, jasno. In ja, tudi jaz se ne držim tega, zelo žal.

PS: Ham and eggs ni priporočen za pogost zajtrk, dober pa je. Nič, tak'le 'mamo.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Ma ni šans vase spravit 5 obrokov, jaz bi umrl od nažrtosti pomoje. 3 obroki brez zajtrka so max., vsaj zame

showsover ::

Ben Dover je izjavil:

Ma ni šans vase spravit 5 obrokov, jaz bi umrl od nažrtosti pomoje. 3 obroki brez zajtrka so max., vsaj zame

V petih obrokih bi moral pojesti skupno toliko kot sedaj skupno v dveh (ali treh), preberi še enkrat.
Teorije se tudi sam ne držim, žal.

Zgodovina sprememb…

ubermensch ::

showsover je izjavil:

Idealno je zajtrk najpomembnejši in največji obrok, po možnosti brez mesa (ker pač ne paše na tešče), ker ga lahko prebavljaš ves dan, ga lahko poješ največ, sploh, če imaš (pa nimaš, saj vem) kakšno delo, ki zelo porablja kalorije. Naročenega kosila sicer pojemo največ, ker imamo največ časa; bi morali pa manj po večkrat. Večerje pa pač najmanj ali nič, pač v idealnem svetu. V praksi je pa tako, da zajtrka ne jemo kaj veliko, ker ni časa, kosila pojemo zmerno, zvečer in ob tv pa se nabašemo, ko imamo čas. Pojesti bi morali v petih obrokih toliko kot sedaj (načeloma) v dveh, v idealnem svetu, jasno. In ja, tudi jaz se ne držim tega, zelo žal.

PS: Ham and eggs ni priporočen za pogost zajtrk, dober pa je. Nič, tak'le 'mamo.


Ja seveda, dajmo si spajkat inzulin že navsezgodaj zjutraj, pa 5 obrokov na dan da sploh ne damo trebušni slinavki miru in si razvijamo rezistenco na inzulin, res super nasvet.

Ne poslušat takih neumnosti, spuščajte obroke (ali zajtrk ali večerjo, odločite se gleda na to kako vam bolj ustreza), jejte 1-2x na dan maksimalno, toliko kalorij kot rabite na dan pojejte v teh nekaj obrokih in potem dajte svojemu telesu čas za počitek in regeneracijo (torej se preostali čas postite). Ne si razvijat inzulinske rezistence in si uničevat hormonov z neumnimi nasveti. Pa zmanjšajte OHje na minimum, ker so inflamatoren makronutrient in prav zaradi OHjev (in inzulinske rezistence z 5-imi obroki na dan) postaje vse debelejši.

Gagatronix ::

Sam jem 1-2x na dan max, vcasih pa intermittent fasting uzgem.

Uranij ::

Da se navežem spet na originalno temo.
Kakorkoli in kolikorkoli se boš odločil za varčevanje, ti priporočam, da daš denar na stran že na začetku meseca, takoj po prejetju plače. Za vse ostale variante je skušnjava ponavadi precej velika in varčevanje manj uspešno. Sprobaj in boš hitro videl kje si.

showsover ::

ubermensch je izjavil:

Ne poslušat takih neumnosti, spuščajte obroke (ali zajtrk ali večerjo, odločite se gleda na to kako vam bolj ustreza), jejte 1-2x na dan maksimalno, toliko kalorij kot rabite na dan pojejte v teh nekaj obrokih in potem dajte svojemu telesu čas za počitek in regeneracijo (torej se preostali čas postite). Ne si razvijat inzulinske rezistence in si uničevat hormonov z neumnimi nasveti. Pa zmanjšajte OHje na minimum, ker so inflamatoren makronutrient in prav zaradi OHjev (in inzulinske rezistence z 5-imi obroki na dan) postaje vse debelejši.

Kakor hočeš, nam je bilo rečeno čim večkrat na dan po malo (normalno, z malo kalorijami), da se telo navadi na reden vnos hrane in ne kopiči zalog: klik

It appears eating at least three times per day can keep you full and reduce hunger. This is good for weight loss. Eating fewer than three times a day puts you at risk for overeating and choosing less healthy foods.

Ah ja, je tudi razlika med tem, če si star 20+ ali 40+ in če imaš neke posebne prehranjevalne tehnike.

Je pa jasno, da jaz osebno kar nekemu forumskemu ubermenschu ne bom dajal toliko poudarka...

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Res je, pa tudi od metabolizma, nabranega špeha, gibanja.. Vsak po svoje.. :)

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Jaz sem se tudi navadil brez zajtrka, ds lahko not spravim popoldan :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

showsover ::

Ja, pri 20+ bit ultra fit je malenkost, ko pa si 40+ pa to ni več tako samoumevno.

Sicer pa, boste videli, kaj vam čem jaz pravit, ymmv.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Fit si lahko do smrti, le len ne smeš bit! :)

ubermensch ::

showsover je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Ne poslušat takih neumnosti, spuščajte obroke (ali zajtrk ali večerjo, odločite se gleda na to kako vam bolj ustreza), jejte 1-2x na dan maksimalno, toliko kalorij kot rabite na dan pojejte v teh nekaj obrokih in potem dajte svojemu telesu čas za počitek in regeneracijo (torej se preostali čas postite). Ne si razvijat inzulinske rezistence in si uničevat hormonov z neumnimi nasveti. Pa zmanjšajte OHje na minimum, ker so inflamatoren makronutrient in prav zaradi OHjev (in inzulinske rezistence z 5-imi obroki na dan) postaje vse debelejši.

Kakor hočeš, nam je bilo rečeno čim večkrat na dan po malo (normalno, z malo kalorijami), da se telo navadi na reden vnos hrane in ne kopiči zalog: klik

It appears eating at least three times per day can keep you full and reduce hunger. This is good for weight loss. Eating fewer than three times a day puts you at risk for overeating and choosing less healthy foods.

Ah ja, je tudi razlika med tem, če si star 20+ ali 40+ in če imaš neke posebne prehranjevalne tehnike.

Je pa jasno, da jaz osebno kar nekemu forumskemu ubermenschu ne bom dajal toliko poudarka...


Tukaj, kar si linkal, je argument, da je boljše jesti pogosteje, ker je manj šans, da se ti zmeša in se nažreš kot svinja če ješ redkeje. Ja ne da res, samo to nima nobene veze gledano s procesi v tvoji celici, ampak s samokontrolo in psiho človeka. Torej ta izjava nima nobenih temeljev na celičnem in biomolekularnem nivoju, je bolj psihološka stvar. Telo in celice pa delujejo tako, da če ješ pogosteje, se ti bo razvila inzulinska rezistenca, ker se ti konstanto sprošča inzulin (in se celice navadijo na povišan nivo inzulina v krvi in ga ne jebejo pet posto). Če s tem nadaljuješ lahko čez čas razviješ metabolni sindrom (debelost). Zato je pa tok folka debelga, ker skos nekaj jedo in ne dajo miru svoji trebušni slinavki in telesu časa, da se navadi na lakoto.

So pa sicer številne nove študije, kjer je pokazan benefit stradanja/intermittent fastinga (pospešena avtofagija v telesu, zmanjšanje inzulinske rezistence, aktivacija encimov, ki so odgovorni za pomlajevanje, večje izločanje rastne hormona itd...), lahko malo pogooglaš, če ne verjameš forumašem (kar ti dam prav).

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Ja, ne vem, kaj si pod tem predstavljas, komot prehodim 10+ km, prebiciklam 50-100km, supam nekaj ur skupaj, napravim 50 sklec, 500x stisnem vzmeti za prste, pa se ne morem spravit vec v postavo kot sem bil pri 20-ih. Res pa je, da sem it-jevec že preko 20 let in presedim 8-10 ur dnevno. In jem samo 2x na dan. Žal. Tako to pač je.

Zgodovina sprememb…

ubermensch ::

showsover je izjavil:

Ja, ne vem, kaj si pod tem predstavljas, komot prehodim 10+ km, prebicklam 50-100km, supam nekaj ur skupaj, napravim 50 sklec, 500x stisnem zmeri za prste, pa se ne morem spravit vec v postavo kot sem bil pri 20-ih. Res pa je, da sem itjevec že preko 20 let in presedim 8-10 ur dnevno. In jem samo 2x na dan. Žal. Tako to pač je.


Ja, upadanje testosterona negativno vpliva na mišično maso in postavo. To je pač naravno, samo če ješ sranje (večinoma OHji in 5x na dan) in si neaktiven vsak dan se ti bo tok hitreje poznalo na postavi.

Pa da ne bomo več off-topic.

Ben Dover ::

showsover je izjavil:

Ja, ne vem, kaj si pod tem predstavljas, komot prehodim 10+ km, prebicklam 50-100km, supam nekaj ur skupaj, napravim 50 sklec, 500x stisnem zmeri za prste, pa se ne morem spravit vec v postavo kot sem bil pri 20-ih. Res pa je, da sem itjevec že preko 20 let in presedim 8-10 ur dnevno. In jem samo 2x na dan. Žal. Tako to pač je.


To nima veze. Vsak dan šopaj po 1-2 uri, pa boš fit, s pravilnim vajam seveda.

Zaplavali smo.. :D

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Mogoče pa eni en vidijo smisla v zapravljanju denarja za brezvezne reči. Eni morajo na vsake par elt nov avto pa nov telefon po 2 letih, obvezno kako potovanje an drug konec sveta, enim je pa dovolj en str avto, telefon za par evrov inpotovanje znotraj države, srečni so pa ravno tako.

sreda ::

50€ / mesec za hrano.
Sem večkrat zasledil na youtubu razne vegan on budget, tako sem mal poguglov 'vegan on budget' ali 'vegan on 1$ a day' in je ogromno materiala. Tako da se verjetno da. Nisem pa probal.

Mike_Rotch ::

Če prištejem še regres je prihranka nekaj čez 6k eur letno. Tudi če kovance vsak dan mečem v šparovec, bistvene razlike ne bo. Še enkrat šihta ne mislim menjat, ker imam tu dobre delovne pogoje, samo napredovati moram. Kaj se še da narediti za čim večji letni prihranek?


"Šparanje" pri takih prihodkih nima smisla. Najdi si dodaten vir zaslužka.

V teh časih je najmanjši problem najti nekaj, kar ti prinese par 100€ (mogoče par 1000€) dodatnega incoma. Odvisno sicer kaj znaš, ampak ni treba biti ravno genij, da si najdeš nek part time remote job v drugem časovnem pasu.

Primer: Vem, da razni USA startupi in SaaS firme dosti najemajo sodelavce iz V Evrope za customer support. Plače se vrtijo okrog 1500-2500 usd za full time level 1 support. Če se zmeniš za polovičen čas je to še vedno okoli jurja eur.

Takšno delo z lahko opravlja vsak, ki je že kdaj sosedu ali stricu na novo inštaliral windowse, nastavil NLB proklik, inštaliral printer driverje...

zztop ::

zobnik je izjavil:

Mogoče pa eni en vidijo smisla v zapravljanju denarja za brezvezne reči. Eni morajo na vsake par elt nov avto pa nov telefon po 2 letih, obvezno kako potovanje an drug konec sveta, enim je pa dovolj en str avto, telefon za par evrov inpotovanje znotraj države, srečni so pa ravno tako.

Denar mora krozit. Ce bi vsi maksimalno sparali, bi sesuli ekonomijo.

Vecji hasek dobimo s strani ultra potrosnika kot pa ultra 'sparavca'.

c3p0 ::

jabe je izjavil:


3 evre je ena škatla kosmičev, 5€ pa 6L mleka. če imaš to za zajtrk cel mesec, pomeni, da si človek, ki zajtrka ne je.


Kellogg's ipd. sranje, je le drag cuker. Ovseni kosmiči so po 50c/pol kg, dodaš še malo kakava, kos sadja in je mnogo bolj zdrav obrok.

V lokalni trgovini imajo zrele banane in drugo sadje na rok "poteka" po 50% off, kar je smešno, glede na to, da so take banane najboljše, niso pa lepe.

zztop ::

jabe je izjavil:

Pa sem rekla meso, ker je še od vseh proteinov najcenejši, lahko tudi se drugače afna, ampak za večji denar. Pa manj kvalitetno.

Stročnice?

Rjavi riž, skuhan fižol, ocvrta jajca, čilijeva omaka in zraven solata pa imaš odličen obrok. Dosti boljše in cenejše od pečenega fileja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

sm1x ::

Imam filing, da vas je na forumu 90% introvertirancev "brez življenja". Sam v najemu s tako plačo na žalost ne boš prav veliko prišparal ali pa bo trpelo tvoje socialno življenje. Tudi sam sem bil nekoč z manjšo plačo v najemu pa se nisem imel namena odpovedati "lajfu". Edini nasvet, ki ti ga lahko dam je ta, da si dobiš bejbo. Pa seveda ne v prvi vrsti zato, ker bosta imela potem več denarja, ampak je to dodaten bonus.

c3p0 ::

Gagatronix je izjavil:


To o zajtrku kot najpomembnejšem obroku dneva ni nič drugega kot podmazana propaganda s strani zdravstvene stroke v ZDA, ki so jih podkupili kmetje, ki so vzgajali svinje, zato da bi povečali svoje izkupičke od prodaje svinjine. Podobno kot kosmiči za zajtrk, kjer se je to famo spomnil religiozni fanatik Kellogg. (Bil je strogo prepričan, da je spolnost škodljiva zadeva, ter da bland hrana zavira spolno poželenje--religiozna zblojenost pač)


True, sploh anglosaksonci so nori s svojimi težkimi obroki za zjutraj (v 19. stoletju je to sicer v redu delovalo, pogosto delavec nato ni do večera nič več jedel, danes pa imamo pač fattyje), pa slanino in jajca furat v vse jedi, McD je baje še vedno zelo nadležen s svojimi zajtrki.

zztop ::

sm1x je izjavil:

Imam filing, da vas je na forumu 90% introvertirancev "brez življenja".

To je IT forum, tako da je manjša verjetnost, da uporabniki palijo na drage avte, drage obleke, draga potovanja.. Pravniki recimo morajo že zaradi službe kupovati dražje obleke, IT-jevec lahko obleče pulover in kavbojke. Pa ponytail & sandale. >:D

Tudi dragi hobiji so manj pogosti. Da daš 3k€ za kišto na vsake 2 leti, jaz ne obravnavam kot dragi hobi.

Malo posplošujem, ampak več je IT-jevcev, ki živijo skromno in imajo hobije, ki ne zahtevajo veliko denarja, zato zlahka prišparajo.

sm1x ::

Zakaj je treba takoj v skrajnosti z dragimi avti, dragimi oblekami in dragimi potovanji? Tudi sam sem ITjevec pa nimam nič od tega, ampak za nek "normalen lajf" 100€ na mesec pač ni dovolj. Kako boš šel z bejbo na pijačo/večerjo, če se boš tresel za vsak €? Ali pa s kolegi na par piv gledat fuzbal? Ali pa imet hobije na sploh, bodisi obiskovanje koncertov, igranje računalniških iger (drag hardware), kolesarstvo, karkoli? Vse to nekaj stane.

c3p0 ::

zztop je izjavil:


Tudi dragi hobiji so manj pogosti. Da daš 3k€ za kišto na vsake 2 leti, jaz ne obravnavam kot dragi hobi.


Če si IT-jevec, ti je dobra kišta delovno orodje, kot zidarju kaka boljša Makita, Hilti. Pa dandanes še zdaleč ni več treba na 2 leti menjavat, ti časi so že precej za nami.

Bi zidarja, ki ti pride s hobi program orodjem iz Lidla, resno jemal? Jaz ne.

zztop ::

sm1x je izjavil:

Zakaj je treba takoj v skrajnosti z dragimi avti, dragimi oblekami in dragimi potovanji? Tudi sam sem ITjevec pa nimam nič od tega, ampak za nek "normalen lajf" 100€ na mesec pač ni dovolj. Kako boš šel z bejbo na pijačo/večerjo, če se boš tresel za vsak €? Ali pa s kolegi na par piv gledat fuzbal? Ali pa imet hobije na sploh, bodisi obiskovanje koncertov, igranje računalniških iger (drag hardware), kolesarstvo, karkoli? Vse to nekaj stane.

Na dolgi rok trpi kvaliteta življenja, ja. Na kratki rok je lahko dobro, če potrpiš in prihraniš.

@OP mora poiskati neko dodatno dejavnost, če noče menjati službe & gledati na vsak cekin. Dodatnih dejavnosti je ogromno na razpolago.

c3p0 je izjavil:

zztop je izjavil:


Tudi dragi hobiji so manj pogosti. Da daš 3k€ za kišto na vsake 2 leti, jaz ne obravnavam kot dragi hobi.


Če si IT-jevec, ti je dobra kišta delovno orodje, kot zidarju kaka boljša Makita, Hilti. Pa dandanes še zdaleč ni več treba na 2 leti menjavat, ti časi so že precej za nami.

Bi zidarja, ki ti pride s hobi program orodjem iz Lidla, resno jemal? Jaz ne.

Doma ne rabiš kište za 3k€, če delaš v nekem podjetju & imaš služben komp. Isto kot zidar ne rabi imeti popolne opreme, ampak jo ima podjetje.

Programiranje je konec koncev samo urejanje & pisanje besedila, za kar ne rabiš kište za 3k. :) Pustimo zdaj očitna področja, kjer so zahtevni računalniki nujni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

sm1x ::

Fora je, da s stotimi, dvestotimi € več na mesec na žalost ne bo nekaj prihranil, kvaliteta življenja se pa IMO precej pozna. Not worth, žal ..
Se strinjam s popoldansko dejavnostjo, če ni druge.

Invictus ::

sm1x je izjavil:

Imam filing, da vas je na forumu 90% introvertirancev "brez življenja".

Definiraj življenje...

Zadeva je precej subjektivna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sm1x ::

Seveda je zadeva subjektivna. Ampak kot sem že zgoraj napisal - druženje s prijatelji, zmenki, hobiji, šport ...

Mike_Rotch ::

Pa sem rekla meso, ker je še od vseh proteinov najcenejši, lahko tudi se drugače afna, ampak za večji denar. Pa manj kvalitetno.


Poceni pakiran piščanec vprašljivega porekla je 5 eur na kilo. Cca. 2400 kalorij, 250-270g beljakovin. 54g beljakovin na eur.

Kila fižola je cca. 2,5 eur. 3500 kalorij, 210-230g beljakovin. 92g beljakovin na eur.

m0LN4r ::

Nekoc so jedl 3/4 krompirja in 1/4 mesa, pa so uspel predelat cel dan na njivi. Danes, ce pa sedis po cele dneve na riti pa se pol tega ne rabis.
Jaz sem v totalnem lockdownu pridobil 7kg, pa jem manj kot prej. Ampak namesto 15.000-20.000 korakov na dan, naredim 1000 :)) Se pozna.
Zdaj bi prezivel z dvema jajckama, enim krompirjem in 30g oresckov.

PS: Sam je ful jebeno, ko gres iz fizicnega dela v pisarnisko, zmanjsati hrano, ker si je pac vajen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jabe ::

Mike_Rotch je izjavil:

Pa sem rekla meso, ker je še od vseh proteinov najcenejši, lahko tudi se drugače afna, ampak za večji denar. Pa manj kvalitetno.


Poceni pakiran piščanec vprašljivega porekla je 5 eur na kilo. Cca. 2400 kalorij, 250-270g beljakovin. 54g beljakovin na eur.

Kila fižola je cca. 2,5 eur. 3500 kalorij, 210-230g beljakovin. 92g beljakovin na eur.


Odlično. To je suhega fižola. Zdaj naj ga pa kilo skuha pa poje čez dan. Vsak dan. To so recepti za druge, za njih je dober... Zjutraj ovsene kosmiče pol pa kilo fižola čez. Bravo.

Piščanec je pa tok vprašljiv, ko vsa zelenjava. Hofer ima boljšega kot marsikateri kmet, ki prodaja naivcinam.

Mike_Rotch ::

Priporočen dnevni vnos za odrasle je okoli 0,8g na kilogram telesne mase kar znese okoli 45-60g na dan za povprečnega odraslega. Torej ni treba pojesti kilo fižola na dan, tako, kot ni treba pojesti kile piščanca.

Moj point je bil, da meso niso "najcenejše beljakovine", kot praviš. Daleč od tega. Sicer je beljakovin povsod dovolj, obsedenost z njimi je precej odveč.

Piščanec je pa tok vprašljiv, ko vsa zelenjava.


Niti ne. Pri zelenjavi je načeloma manj bioakumulacije. Ampak pustimo debato o tem za kdaj drugič.

IL_DIAVOLO ::

m0LN4r je izjavil:

Nekoc so jedl 3/4 krompirja in 1/4 mesa, pa so uspel predelat cel dan na njivi. Danes, ce pa sedis po cele dneve na riti pa se pol tega ne rabis.
Jaz sem v totalnem lockdownu pridobil 7kg, pa jem manj kot prej. Ampak namesto 15.000-20.000 korakov na dan, naredim 1000 :)) Se pozna.
Zdaj bi prezivel z dvema jajckama, enim krompirjem in 30g oresckov.

PS: Sam je ful jebeno, ko gres iz fizicnega dela v pisarnisko, zmanjsati hrano, ker si je pac vajen.


Res je aktivnost se ful pozna.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

Pol kile polente eno rezino slanine pa je. Kak pa vi mislite, da so prezivel 60 let nazaj na podezelju 8 clanska familija otroci in komaj kaj za v usta dat. Pa ce je to v najhujsih casih bil jezev golaz al pa fazanova juha.

Pa seveda, kar je narava dala.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

Enkrat je bil intervju enega strica, kmet s podeželja, star 80 let. Vse je še vedno delal sam, skrbel za par živali, košnja, futranje..., močan kot bik.
Novinarka ga je vprašala, kaj je skrivnost zdravja, uspeha, dolgo čilosti. Ker opravlja relativno težka dela.
Pa je možakar odgovoril, da že dvajset let je eno in isto. Zjutraj kos črnega kruha s projo, popoldne pol glaža črnega vina. Drugega popolnoma nič. Kako izgleda delo na kmetiji, pa makar za 5 živali, pa nekateri vedo. Nič kaj lahkotno. Sploh če se vse na roke naredi.

m0LN4r ::

Moja pokojna babica je tudi zelo skromno jedla, pa je prisla do 90+ boljkone brez bolehanja po bolnicah.

Danes pa folk zmece v sebe en kup dodatkov, vsak je pametnejsi od drugega, kar se popolne hrane tice, pa se gre en kup kemije in "nutricionistike" 1001 diet, navad, na gram natancno. Pol jih pa pri 70 ze zvija al pa ronca zvija pri 30.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

To so izjeme. PA on drela počasi, ne z veliko težo. Vse to pomaga...

Mladina pa hoče na horuk, pa si zjebe hrbet...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jabe ::

Mike_Rotch je izjavil:

Priporočen dnevni vnos za odrasle je okoli 0,8g na kilogram telesne mase kar znese okoli 45-60g na dan za povprečnega odraslega. Torej ni treba pojesti kilo fižola na dan, tako, kot ni treba pojesti kile piščanca.

Moj point je bil, da meso niso "najcenejše beljakovine", kot praviš. Daleč od tega. Sicer je beljakovin povsod dovolj, obsedenost z njimi je precej odveč.

Piščanec je pa tok vprašljiv, ko vsa zelenjava.


Niti ne. Pri zelenjavi je načeloma manj bioakumulacije. Ampak pustimo debato o tem za kdaj drugič.


Lahko tudi deževnike pa polže pa hrošče pa ne vem kaj nabira, pa jih je. Kolikor je pač treba, da pride na 60g beljakovin/dan. Zastonj. Ker vidim, da smo zaratili okoli golih cifer, ki nimajo veze z realnostjo. Saj ne, da bi jaz to prakticiral, ampak za druge je dobro, kaj se bo finega delal. Pa je pod črto boljše kot fižol, nedvomljivega izvora pa ceneje. Za kruh pa tudi po kantah lahko pobrska, baje se ga neverjetno veliko, se dobrega, stran meče.

Tako da ja, vem kaj je tvoj point. Pa tudi kot vidiš ni najcenejši. Zdaj pa lahko najdeš se kakega drugega, ki se ga da živeti, ti zna biti marsikdo poleg OPja hvaležen. Ker se tem fižolom si nima kaj pomagat.

Mike_Rotch ::

Ker vidim, da smo zaratili okoli golih cifer, ki nimajo veze z realnostjo.


A tako to gre? Ko številke niso na tvoji strani, nimajo več veze z realnostjo? :)

Polnovredna rastlinska hrana je v vsakem primeru cenejša od mesa. Kljub subvencijam, ki jih prejemajo kmetje za rejo živali, je postopek pridelave mesa še vedno bistveno bolj zahteven kar se tiče inputa in posledično bistveno dražji.

Nabiranje deževnikov, hroščev in polžev paše v isto kategorijo kot lasten vrt. Govorimo o cenah v trgovini.

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:


Polnovredna rastlinska hrana je v vsakem primeru cenejša od mesa. Kljub subvencijam, ki jih prejemajo kmetje za rejo živali, je postopek pridelave mesa še vedno bistveno bolj zahteven kar se tiče inputa in posledično bistveno dražji.

Bi rekel, da ni... Kila dobrega fižola je hitro 10 EUR
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jabe ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ker vidim, da smo zaratili okoli golih cifer, ki nimajo veze z realnostjo.


A tako to gre? Ko številke niso na tvoji strani, nimajo več veze z realnostjo? :)

Polnovredna rastlinska hrana je v vsakem primeru cenejša od mesa. Kljub subvencijam, ki jih prejemajo kmetje za rejo živali, je postopek pridelave mesa še vedno bistveno bolj zahteven kar se tiče inputa in posledično bistveno dražji.

Nabiranje deževnikov, hroščev in polžev paše v isto kategorijo kot lasten vrt. Govorimo o cenah v trgovini.


Ne ni ista kategorija, ker ne rabiš imeti lastnega nič. Kar moraš se kupiti/najeti najprej. Cifre so povsem na moji strani. Ko boš enkrat pojedel vsak dan pol kile fižola, potem pa take nasvete dajej. Kot rečeno, za druge je pa povsem ok, a ne?

Mike_Rotch ::

Bi rekel, da ni... Kila dobrega fižola je hitro 10 EUR


Kila zorjenega black angusa je pa 50 EUR :)

Kila fižola na trgovina.mercator.si je 2,4eur. Kila bio čičerike 4,4 eur itd.

Ko boš enkrat pojedel vsak dan pol kile fižola, potem pa take nasvete dajej. Kot rečeno, za druge je pa povsem ok, a ne?


Ne boš verjel, obstaja več vrst rastlin, ki jih lahko ješ.

jabe ::

Seveda, kar izvoli s seznamom in količinami. Da ne bo vsak dan enormnih količin fižola natepaval.
Bo v pomoč nedvomno.

Mike_Rotch ::

Krompir, riž, stročnice, žitarice. Vse to je ceneje od mesa v vseh pogledih, tudi, če računaš beljakovine na eur.

Če porabiš cca. 2000 kalorij dnevno si lahko sam izračunaš koliko česa moraš pojesti.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270422 (21923) xyz248
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037035 (14205) link_up
»

Kako cim manj denarja in čim manj časa porabiti za hrano? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10910594 (7032) rejven
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338863 (31656) nobodyelse
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328600 (22117) Alamar

Več podobnih tem