» »

Kako prihraniti ali zaslužiti več

Kako prihraniti ali zaslužiti več

1 2
3
»

m0LN4r ::

OK, zdaj ste dovolj offtopic!!
Hrana je zadnja stvar, pri kateri se gre v ekstreme pri sparanju, konc koncev se gre za zdravje.

OP ima bistveno visje stroske drugje.
Ze ce bi se preselil v privat studenstki, recimo TOMI, bi na najemnini prisparal 140 eurov.
Razno 100eur, se da tudi minimalizirati.

Jaz recimo pod razno, zapravim najmanj za obleke in obutve, ker mi nic ne pomeni imeti vsako leto nove cevlje, nove jakne, nove majce in in in.
Pa se to se, da na razprodajah dobit marsikaj. Namesto, da v sezoni kupis eno jebeno majco za 15 evrov, kupis iste na razprodaji po 3 evre na kos.

Kar me je prineslo na tocno to, zakaj stane majca pri C&A v DE 2,90 ista majca v C&A v MB pa 9,90 ? He?

Prevoz 120 evrov, dafuk?
S sparovnim dizlom se moja zena s 120 evri vozi slabe tri mesce v sluzbo 20km dalec.
Pa potni stroski niso niti upostevani.

120 evrov tankam jaz, ko grem vsak vikend eno rundo ilegalno dirkat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Položnice: 100 €
To je tudi treba malo bolj razclenit. RTV ajde, najcenejsa narocnina na telefon, na kurjavi pomagajo pulover in debeli zokni, pri elektriki pa pomaga, ce par stvari niso prizgane po nekaj ur cez dan.

OP je itak troll in se v tej temi ne bo pojavil, da bi bolj detajlirano napisal za kaj porabi stroske.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ben Dover ::

sm1x je izjavil:

Zakaj je treba takoj v skrajnosti z dragimi avti, dragimi oblekami in dragimi potovanji? Tudi sam sem ITjevec pa nimam nič od tega, ampak za nek "normalen lajf" 100EUR na mesec pač ni dovolj. Kako boš šel z bejbo na pijačo/večerjo, če se boš tresel za vsak EUR? Ali pa s kolegi na par piv gledat fuzbal? Ali pa imet hobije na sploh, bodisi obiskovanje koncertov, igranje računalniških iger (drag hardware), kolesarstvo, karkoli? Vse to nekaj stane.


Bejbi skuhaš večerjo doma, postelja je bližje.. Prijatelje povabiš na fuzbal domov in spiješ 5x več piva za isto ceno pa še jointe lahko kadiš zraven. Mater smo "introventiranci" gnili, ker ne mečemo denarja z lopato skozi okno.. Kaj je to "normalno" pravzaprav? To kar vidiš v filmih in reklamah? :D lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

m0LN4r ::

Sigurno ni normalno, ko vprasam IT sosolca na chatu, kako so ostali in rece, da jih ze vec kot eno leto ni videl. Pa so nekateri samo par ulic vstran od njega xD

Med tem in reklamami je se ogromno manevrskega prostora.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Groot ::

Ben Dover je izjavil:

sm1x je izjavil:

Zakaj je treba takoj v skrajnosti z dragimi avti, dragimi oblekami in dragimi potovanji? Tudi sam sem ITjevec pa nimam nič od tega, ampak za nek "normalen lajf" 100EUR na mesec pač ni dovolj. Kako boš šel z bejbo na pijačo/večerjo, če se boš tresel za vsak EUR? Ali pa s kolegi na par piv gledat fuzbal? Ali pa imet hobije na sploh, bodisi obiskovanje koncertov, igranje računalniških iger (drag hardware), kolesarstvo, karkoli? Vse to nekaj stane.


Bejbi skuhaš večerjo doma, postelja je bližje.. Prijatelje povabiš na fuzbal domov in spiješ 5x več piva za isto ceno pa še jointe lahko kadiš zraven. Mater smo "introventiranci" gnili, ker ne mečemo denarja z lopato skozi okno.. Kaj je to "normalno" pravzaprav? To kar vidiš v filmih in reklamah? :D lol


In potem se en dan zbudiš in ugotoviš da je šlo pol življenja mimo brez da bi karkoli videl in doživel. Tvoji kolegi pa so si medtem ustvarili življenje, videli pol sveta in imajo krog ljudi, ki tebe ne zajema.

Vem da je čisto offtopic, ampak življenje nekaterih tukaj me res fascinira. Sam se imam za zelo racionalnega, ampak da bom šparal na občasnih radostih življenja, ne hvala. Je pač prekratko življenje, da bi bil moj smisel gledat na cente.

sm1x ::

Ben Dover je izjavil:

sm1x je izjavil:

Zakaj je treba takoj v skrajnosti z dragimi avti, dragimi oblekami in dragimi potovanji? Tudi sam sem ITjevec pa nimam nič od tega, ampak za nek "normalen lajf" 100EUR na mesec pač ni dovolj. Kako boš šel z bejbo na pijačo/večerjo, če se boš tresel za vsak EUR? Ali pa s kolegi na par piv gledat fuzbal? Ali pa imet hobije na sploh, bodisi obiskovanje koncertov, igranje računalniških iger (drag hardware), kolesarstvo, karkoli? Vse to nekaj stane.


Bejbi skuhaš večerjo doma, postelja je bližje.. Prijatelje povabiš na fuzbal domov in spiješ 5x več piva za isto ceno pa še jointe lahko kadiš zraven. Mater smo "introventiranci" gnili, ker ne mečemo denarja z lopato skozi okno.. Kaj je to "normalno" pravzaprav? To kar vidiš v filmih in reklamah? :D lol

LOL isto kot zztop si se takoj k skrajnostim zatekel, da se sam bolje počutiš. Noben ne govori, da bi imel tako življenje kot "v filmih in reklamah".
Ampak cel lajf bit pa doma pa zame ni normalno, sori.

m0LN4r ::

Zakaj bi sploh zivel? Zaprt, introvertiran, za privarcevane kovance, ki jih nimas s kom delit na emocionalnem sloju eksistence in da se pretvarjas, da si vesel?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ben Dover ::

Razumem, na tak način bo bolj malo slik in lajkov na IG. :) Še dobro, da sem sexi in lep in takih problemov nimam pa še več ostane na koncu meseca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

sm1x ::

Haha, spet izvajaš mentalno gimnastiko, da se bolje počutiš. Kaj boš rekel, če rečem, da nisem postal na družbena omrežja že 5 let? Ni vse tako črnobelo.

Ben Dover ::

sm1x je izjavil:

Haha, spet izvajaš mentalno gimnastiko, da se bolje počutiš. Kaj boš rekel, če rečem, da nisem postal na družbena omrežja že 5 let? Ni vse tako črnobelo.


Res je, tako kot tudi ni "normalnost". Sej se razumeva zdaj, lepo. :)

m0LN4r ::

Ben Dover je izjavil:

Razumem, na tak način bo bolj malo slik in lajkov na IG. :) Še dobro, da sem sexi in lep in takih problemov nimam pa še več ostane na koncu meseca.
Kaj je IG? Smo bli v parku vceraj, mal se soncit pa relaksat, pa nisem slisal za IG?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mirator ::

Boomerang je izjavil:

Recimo, da v bližnji prihodnosti načrtuješ kakšno večjo investicijo, kot je nakup novega avtomobila, zemljišča, nepremičnine itd., kako bi se lotili varčevanja?

Sam sem si lani postavil cilj, da prihranim vsaj 10k eur letno, vendar ob pogoju da mi mesečno ostane 100 € še za kaj drugega. S prejšnjim šihtom se mi to ni izteklo in tudi napredovati nisem mogel, zato sem pred meseci menjal zaposlitev. Trenutno sem v fazi uvajanja, kar pomeni, da bom razliko opazil šele nekje po 3 letih (pravzaprav nekaj več kot 2 leti). Če pogledam računico:

Zaslužek: 1100 €
- Najemnina: 280 €
- Prevoz: 120 €
- Položnice: 100 €
- Hrana: 50 €
- Razno: 100 €
Ostanek: 450 € / mesec (5400 € / leto)

Če prištejem še regres je prihranka nekaj čez 6k eur letno. Tudi če kovance vsak dan mečem v šparovec, bistvene razlike ne bo. Še enkrat šihta ne mislim menjat, ker imam tu dobre delovne pogoje, samo napredovati moram. Kaj se še da narediti za čim večji letni prihranek?

No ja regres je regres in vsaj v letu si tudi moraš kaj privoščiti, tako da ga kar izključi iz varčevalne sheme. Sicer ne vemo s čim se ukvarjaš in kaj znaš. Klasično varčevanje ti ne prinese kaj veliko (mogoče varčuješ gotovino za kakšne izredne razmere). Sicer pa če si pri svojem delu dober, se lahko greš sivo ekonomijo (samo to je dovoljeno, dokler te ne dobijo)oz. po domače fuš. Lahko pa skleneš kakšne avtorske pogodbe, kar pa je sicer povsem legalno, samo država pritakne svojo skledo. Če se spoznaš na finance in imaš čas, potem se lahko greš tudi kakšnih investicijskih špekulacij (delnice, investicijski skladi) pa tudi kriptovalute niso v nemar.
Se pa moraš zavedati, pri večjih donosih, so tudi tveganja večja.

c3p0 ::

Groot je izjavil:


In potem se en dan zbudiš in ugotoviš da je šlo pol življenja mimo brez da bi karkoli videl in doživel. Tvoji kolegi pa so si medtem ustvarili življenje, videli pol sveta in imajo krog ljudi, ki tebe ne zajema.

Vem da je čisto offtopic, ampak življenje nekaterih tukaj me res fascinira. Sam se imam za zelo racionalnega, ampak da bom šparal na občasnih radostih življenja, ne hvala. Je pač prekratko življenje, da bi bil moj smisel gledat na cente.


Čist odvisno kaj je zate radost. Za nekoga je to potovanje nekam daleč, drug pa vidi le fotelj, dober viski in cigaro, tretji bo vrtičkal in bo le takrat najbolj srečen na svetu. Ni nujno povezano z denarjem.

Problem je, da dokler si reven, misliš da želiš dobre avtomobile, jahte in vile. Ko kateri do tega pride, včasih dobesedno preko trupel, pa vidi da na koncu sploh ni srečen in ne ve več kaj naj. Ostanejo še kake droge/antidepresivi, gambling in dame noči. Šment, pa tako se je trudil.

Mike_Rotch ::

Lahko pa skleneš kakšne avtorske pogodbe, kar pa je sicer povsem legalno, samo država pritakne svojo skledo.


"Popoldanski" s.p. z normiranimi stroški - Mesečni strošek cca. 60 eur. Pa lahko delaš skoraj kar ti srce poželi. Obdavčitev je smešno nizka, vse je po predpisih.

borut_p ::

Mike_Rotch je izjavil:

Lahko pa skleneš kakšne avtorske pogodbe, kar pa je sicer povsem legalno, samo država pritakne svojo skledo.


"Popoldanski" s.p. z normiranimi stroški - Mesečni strošek cca. 60 eur. Pa lahko delaš skoraj kar ti srce poželi. Obdavčitev je smešno nizka, vse je po predpisih.


zdaj so podražli, je cca 75€ :)

m0LN4r ::

c3p0 je izjavil:

Groot je izjavil:


In potem se en dan zbudiš in ugotoviš da je šlo pol življenja mimo brez da bi karkoli videl in doživel. Tvoji kolegi pa so si medtem ustvarili življenje, videli pol sveta in imajo krog ljudi, ki tebe ne zajema.

Vem da je čisto offtopic, ampak življenje nekaterih tukaj me res fascinira. Sam se imam za zelo racionalnega, ampak da bom šparal na občasnih radostih življenja, ne hvala. Je pač prekratko življenje, da bi bil moj smisel gledat na cente.


Čist odvisno kaj je zate radost. Za nekoga je to potovanje nekam daleč, drug pa vidi le fotelj, dober viski in cigaro, tretji bo vrtičkal in bo le takrat najbolj srečen na svetu. Ni nujno povezano z denarjem.

Problem je, da dokler si reven, misliš da želiš dobre avtomobile, jahte in vile. Ko kateri do tega pride, včasih dobesedno preko trupel, pa vidi da na koncu sploh ni srečen in ne ve več kaj naj. Ostanejo še kake droge/antidepresivi, gambling in dame noči. Šment, pa tako se je trudil.
Vse kar si nastel je lepse deliti z nekom ali v pravi druzbi. Prej je letelo zgornje na ljudi, ki nimajo skom delit teh radosti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ubermensch ::

feryz je izjavil:

Enkrat je bil intervju enega strica, kmet s podeželja, star 80 let. Vse je še vedno delal sam, skrbel za par živali, košnja, futranje..., močan kot bik.
Novinarka ga je vprašala, kaj je skrivnost zdravja, uspeha, dolgo čilosti. Ker opravlja relativno težka dela.
Pa je možakar odgovoril, da že dvajset let je eno in isto. Zjutraj kos črnega kruha s projo, popoldne pol glaža črnega vina. Drugega popolnoma nič. Kako izgleda delo na kmetiji, pa makar za 5 živali, pa nekateri vedo. Nič kaj lahkotno. Sploh če se vse na roke naredi.


Bi lahko to linkal prosim? Me zelo zanima.

sbawe64 ::

A110 je izjavil:

Ma dobro, kosmiči (ki jih recimo sam jem vsako jutro za zajterk) so na mesec 3e in mleko zraven se recimo 5e. Torej 8e za zajterke. Malica (kosilo) je itak v sluzbi, in ti ostane vec kot 1e za vecerjo. Sicer je 50e res malo malo, ampak za par10e vec pa popolnoma brez problema prides skozi. Osnovna zivila z izjemo mesa so zelo poceni in ce imas se kak vrt doma in sadovnjak je zelenjava in sadje zastonj in je edini vecji strosek hrane meso.

Kakšne kosmiče imaš, da stanejo na mesec 3eur ?

Sam si zmešam ovsene (drobne in velike), pirine, koruzne, muslije (Hofer sadni 11 sestavin), čokoladne kroglice ter zraven arašidovo maslo na žlico, drugače je okus kot bi jedel žagovino.In cena definitivno ni kot tvoja.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

jocoj ::

V Hoferju in Lidlu imaš ovsene mlete ali cele po 45c pol kile, če se ne motim.

c3p0 ::

Kosmiči so lahko čisto bland, saj sadje doda okus, pa kaki oreščki, malo medu, kakav...

feryz ::

sbawe64 je izjavil:

Sam si zmešam ovsene (drobne in velike), pirine, koruzne, muslije (Hofer sadni 11 sestavin), čokoladne kroglice ter zraven arašidovo maslo na žlico, drugače je okus kot bi jedel žagovino.In cena definitivno ni kot tvoja.
Po vsem naštetem je še vedno žaganje.
Zakaj sploh tlačite vase hrano, ki je zanič? A ste jo res tako potrebni? popoldne, ko prideš domov, poješ košček sira in par borovnic, jagod ali kaj podobnega. In je dost.

Sicer pa, zakaj varčevati? Denarja zagotovo jaz ne bi.
Trenutno imam pravzaprav velik problem, ker študiram, kako mi bodo pobrali vse kar imam. Vse kar se, praktično nevede, nabira na nekih računih, varčevanjih ...
En dan se bom zbudil in ugotovil, da so me urša in komapnija čez noč spravili ob leta rezultatov trdega dela.

Kaj storiti, da temu ne bo tako, nimam pojma. Zlate palice? Nekam bo treba vreči gnile, ničvredne evre. Dokler je vsaj še nekaj malega od njih.
Cene namreč norijo v nebo. In ob dejstvu, da vsega zmanjkuje, nič ne kaže, da bo boljše.

c3p0 ::

Nekaterim nam je dejansko dobro, kar si pripravimo. Ne bi spravil v sebe drugače. Večinoma pa za zajtrk kak smuti ali plain old sadje.

Join the club. Denarja je dosti in propada, prava zabava pa še pride. Mogoče kripto, tam je vsaj teoretična šansa penzije ;)

kriptobog ::

feryz je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Sam si zmešam ovsene (drobne in velike), pirine, koruzne, muslije (Hofer sadni 11 sestavin), čokoladne kroglice ter zraven arašidovo maslo na žlico, drugače je okus kot bi jedel žagovino.In cena definitivno ni kot tvoja.
Po vsem naštetem je še vedno žaganje.
Zakaj sploh tlačite vase hrano, ki je zanič? A ste jo res tako potrebni? popoldne, ko prideš domov, poješ košček sira in par borovnic, jagod ali kaj podobnega. In je dost.

Sicer pa, zakaj varčevati? Denarja zagotovo jaz ne bi.
Trenutno imam pravzaprav velik problem, ker študiram, kako mi bodo pobrali vse kar imam. Vse kar se, praktično nevede, nabira na nekih računih, varčevanjih ...
En dan se bom zbudil in ugotovil, da so me urša in komapnija čez noč spravili ob leta rezultatov trdega dela.

Kaj storiti, da temu ne bo tako, nimam pojma. Zlate palice? Nekam bo treba vreči gnile, ničvredne evre. Dokler je vsaj še nekaj malega od njih.
Cene namreč norijo v nebo. In ob dejstvu, da vsega zmanjkuje, nič ne kaže, da bo boljše.


Zlato, srebro, kripto, skladi (na 20+ let), nepremičnine,...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270641 (22142) xyz248
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037160 (14330) link_up
»

Kako cim manj denarja in čim manj časa porabiti za hrano? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10910662 (7100) rejven
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20339012 (31805) nobodyelse
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328680 (22197) Alamar

Več podobnih tem