» »

Prodaja intelektualne lastnine

Prodaja intelektualne lastnine

avtomatik ::

Pozdravljeni!

Iščem informacije, kje, kako, komu,....prodati svoj izum oz. bolje rečeno intelektualno lastnino.

Razvil sem namreč zadevo, ki je zanimiva in uporabna za skoraj vsako hišo. Še bolj pomembno pa je da je cenovno ugodna oz. konkurenčna na trgu. Ideja je namreč zrasla zaradi lastnih potreb, ampak sem jo razvil do te mere, da bi želel s tudi nekaj zaslužit. V masovno proizvodnjo me ne vleče, ker se raje ukvarjam z razvojem novih stvari.

Prototip je narejen, instaliran pri meni in pri nekaj znancih, tako da je zadeva stestirana. Razlika med proizvodno in prodajno ceno je trenutno faktor 3.
Trenutno ne bi preveč razlagal o podrobnostih, je pa produkt tehnološke narave.

Sem recimo kar dober na svojem področju in razvoju novih izdelkov, vendar marketing in prodaja sta pa za mene španska vas.

Hvala za odgovore že vnaprej.

Lep pozdrav

Cveto ::

Lahko greš v firmo, ki izdeluje podobne zadeve in probaš prodati njim. Dokler nimaš patenta, ti pa seveda to lahko speljejo. Patent pa stane.

bluefish ::

Stane, a ne blazno veliko. Prvi preizkus, ali in koliko je posameznik res prepričan v svoj "revolucionarni" izum :P

http://www.uil-sipo.si/uil/dodatno/kori...
https://my.epoline.org/epoline-portal/c...

Alien123 ::

bluefish je izjavil:

Stane, a ne blazno veliko. Prvi preizkus, ali in koliko je posameznik res prepričan v svoj "revolucionarni" izum :P

http://www.uil-sipo.si/uil/dodatno/kori...
https://my.epoline.org/epoline-portal/c...


nimaš samo evropski trg, zavarovat še moraš na azijskem, ameriškem.

bluefish ::

Če ima plan predstaviti prototip lokalni firmi, je omenjeno dovolj. Razen seveda, če se boji, da bo zadeva nemudoma romala na Kitajsko ipd. in se prodajala izključno tam.

Netrunner ::

Mogoče kickstarter za pridobit začetne finance?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

martincek1 ::

Obstajajo ljudje, ki so stručkoti v marketingu in prodaji in imajo izkušnje s prodajo podobnih izdelkov. Poveži se s kom in če mu bo ideja / izdelek zanimiv, bo zagotovo pripravljen vložiti kapital (pet mestne vsote) za neko normalno provizijo pri prodaji, ki btw ni 5 alpa 10%.

Taki tudi nimajo kakšne želje, da bi ti idejo speljali, ker ponavadi že vodijo par zelo uspešnih podjetij in v tebi primarno vidijo nekoga, ki se na to spozna in ki bi z njim sodelovali.

Nedasemiveč ::

Netrunner je izjavil:

Mogoče kickstarter za pridobit začetne finance?


Vendar potem spet potrebuje marketing ekipo zadaj, ki bo znala ta izdelek spromovirati.
Kickstarter ni poceni, potrebuješ pa kar nekaj inovativnosti in marketinške žilice, da si ljudem na tej platformi zanimiv. Ena slika in posnetek zelo verjetno nebosta dovolj, da bi zbral dovolj denarja. Pa tudi potem, če ga zbere je napisal, da ga masovna proizvodnja ne mika in bi spet potreboval zunanji know-how.

On potrebuje nekega angelskega investitorja, ki ima znanje to zadevo speljati. Proof of work ocitno imas, manjka ti patent in verjetno poslovni načrt (raziskava trga, konkurenca, tveganja itd.). Brez tega boš danes kar težko vzbudil pozornost, razen, če gre res za neko hudo idejo in res očitno dodano vrednost.

kuall ::

avtomatik je izjavil:

svoj izum oz. bolje rečeno intelektualno lastnino

Glede na to, da nočeš povedati, za kaj se gre bom domneval, da imaš idejo, katero se bojiš,da ti bo kdo ukradel. Tvoje skrbi so odveč. Ideje so ničvredne. Če bi imel res nekaj že narejeno ne bi skrival ampak bi oglaševal na vsakem koraku, tudi v tej temi.


Toliko ljudi z genialnimi idejami je zarad pojava, ker 90% ljudi misli, da so boljši kot drugi. Torej za svoje ideje mislijo, da so več vredne kot v resnici so. To je evolucija vgradila v nas kot način blefiranja, ker se z blefiranjem tako daleč pride. Če res verjameš, da si boljši kot drugi boš lažje blefiral in zarad tega blefiranja boš na koncu tudi bolj uspešen, ker boš druge preslepil, da si boljši, kot v resnici si. Ko jih enkrat prepričaš, da si dober se lahko šlepaš na njihov račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Cveto ::

Kot že napisano, ni dovolj samo plačilo takse za patent, treba je zadevo ustrezno pripraviti, če ne lahko hitro kdo pride okoli. Če imaš nekaj dobrega in znaš o tem koga prepričati, se da tudi pri nas o tem dobiti pomoč. Mi smo imeli na firmi pred leti nek dosti zanimiv patent in so nam pomagali na IJS, ARRS in fakulteti za Strojništvo. Patent je seveda potem tvoj, oni pa imajo od tega to, da so "zraven" in sledijo novim zadevam.

Prvi izziv je seveda li se tega res ni še nihče spomnil. Lahko da se je, pa se je potem izkazalo, da ideja ni tako dobra, ali pa da finančno ni izvedljivo (v tem primeru naj ne bi bilo tako).

Sicer pa želim vso srečo. Tudi če ne bo velikega uspeha, se človek iz takih zadev veliko nauči.

avtomatik ::

Pozdravljeni!

Hvala za vaše odgovore. Cveto res je, če pač ne bo zanimivo za trg, sem se pa ogromno naučil.

Ni samo ideja, je nastal že produkt. Gre pa za sistem "inteligentne" hiše, ki sem ga razvil za lastne potrebe in kamor sem implementiral protokole in standarde iz industrije (avtomobilska industrija, naftna industrija, steklarska industrija, ...), v kateri delam. Ideja je nastala, ko sem potreboval za svojo hiši en sistem, ampak neki KNX in podobni so bili absolutno predragi, kaki poceni kitajski pa nezanesljivi. Večina ljudi pa želi imeti poceni in zanesljivo stvar dandanes. Zato sem se odločil za razvoj lastnega sistema, ki bi bil celovit, zanesljiv, robusten, modularen in seveda poceni.
Razvil sem svojo elektroniko (PLC), program za krmiljenje in aplikacijo za pametni telefon, ki nadomešča touch screene po hiši, obenem pa omogoča nadzor in upravljanje kjerkoli in kadarkoli.

Prototip je bil narejen in instaliran.

V prvi fazi je bilo narejeno:
- Upravljanje do 15 senčil
- Upravljanje do 15 con namakalnega sistema
- Upravljanje garažnih vrat
- Upravljanje dovoznih vrat



Druga faza razvoja:
- alarmni sistem
- nadzor in upravljanje luči
- nadzor temperature v hiši


Prednosti sistema:
- robusten
- zanesljiv
- modularen
- celovit (vse funkcije v hiši na eni platformi)
- cenovno dostopen za širši krog- cenovno dostopen za širši krog

PA ŠE LINK DO KRATKEGA VIDEA:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avtomatik ()

profii ::

Načeloma je ideja vredna nekje 2% vsega, vse ostalo je izvedba. V tem primeru od prodaje, zaneslivjosti, dobrega UI, servisa, marketinga, inštalacije...
To, da je tvoj produkt trenutno 1/3 cene je irelevantno. Potem ko si boš izračunal CPC boš kmalu na isti ceni kot konurenca +-10%.
Taki produtki so dost težki za prodajo širšemu naboru kupcev ker gre za relativno novo stvar in ni plug'n'play, torej prodajaš intuziastom.

Veliko dela bo še potrebnega, predno bo to na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

Lonsarg ::

Dvomim, da imaš karkoli tako izvirno, da bi lahko že na osnovi ideje zavaroval. Na osnovi implementacije (elektronika in software) ti pa itak intelektualno lastnino ščiti že stari dobri copyright.

Drugače pa je po mojem mnenju pravi način za prodajat pametne inštalacije direktno preko električarjev. Električar je tista oseba z katero ima navadni laik direktno komunikacijo in ta mu mora ponudit/prepričat za tele rešitve. Edini potencial, ki ga imaš z svojo rešitvijo so mali električarji (veliki bodo raje vzeli večje platforme). Kako boš pa našel ter prepričal električarje, da tvojo rešitev začnejo ponujati pa mislm da bo težko premostljiva zagata. Lahko sicer spišeš tut kako ponudbo kakim monterjem montažnih hiš da bi že oni izvajal marketing v sklopu prodaje montažnih hiš (dejansko bi bil to selling point za njih, zaenkrat še nisem videl, da bi ponudniki montažnih hiš kjerkoli pametne inštalacije omenjali), morda se ti userje. Morda jim boš pa zgolj dal dovolj ideje, da vseeno to ponudijo, ampak brez tebe (žal je tak kruti svet).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

avtomatik ::

No pa še kratki video
https://fb.watch/3NZe2xr89X/

Gejspodar ::

Vse pohvale za razvoj.
Jaz ne vidim bistvene prednosti pred HomeAssistantom, OpenHAB, Domoticz, ... kjer je vsak sam svoj šef, so pa mogoče te odprtokodne rešitve zahtevnejše za implementacijo in nikako ne "na ključ".

Velike sreče!

avtomatik ::

Ja konkurenca na trgu je res huda. Moj namen objave je bil odziv in vaši komentarji, da vidim če je zadeva sploh zanimiva za komercialno uporabo. Vsak komentar, pozitiven in negativen, je dobrodošel.
Mogoče bo na na koncu ostalo samo pri tem kar je zdaj in sicer doma pri meni. Pustimo se presenetiti.

LP

kuall ::

avtomatik je izjavil:


V prvi fazi je bilo narejeno:
- Upravljanje do 15 senčil
- Upravljanje do 15 con namakalnega sistema
- Upravljanje garažnih vrat
- Upravljanje dovoznih vrat


To je meni vse precej neuporabno. Še najbolj uporabno pri "inteligentni" hiši je upravljanje s temperaturo, da imaš vedno enako. Res uporaben bi bil humanoidni robot, ki zna pospravljat, kuhat in delat družbo. To je pa mau težje naredit.

mat xxl ::

To vse že obstaja, tudi poceni, npr. Shelly, poglej www.shelly.si, zadeva je zanimiva samo, po načelu osebne prilagodljivosti in ne serijskosti, ki ima mnoge ranljivosti..., tako, da .....

Gagatronix ::

Tole mi deluje kot tisti XKCD strip o standardih... https://xkcd.com/927/

avtomatik ::

Hvala za vaše komentarje. Zadeva očitno ni za na trg, torej ostane kot domači projekt. Sem pa moral vprašat.

Tale shelly sem mi pa zdi kar uporaben.

Lep dan

Uporabnik ::

HA vzame precej časa, če se ga lotiš sam. Že če bi nekdo naredil out of the box zadevo, ki je zanesljiva je zmaga za prodajo. Po moje se hardwarea ne splača delati, razen če bi imel neko bistveno konkurenčno prednost.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Ales ::

No ja, ni rečeno, da zadeva ni za trg. Imaš konkurenco, ampak kdo je pa nima?

Če si že tako daleč, potem bi na tvojem mestu razmislil o izdelavi poslovnega načrta. Šele potem boš videl, na čem si.

avtomatik ::

No saj ne bo ostalo čisto pri tem da bi zadevo opustil. Bom razmislil o nadaljnih korakih in razvoju, mogoče poslovnem načrtu, vsekakor.

Bomo videli.
Hvala

Ciciv ::

Delam v razvoju in je to pogosto. Izjave: "Inovativen produkt", se bo sam prodajal.

Malo je res novih stvari, ponavadi ljudje, ki pogosto odkrijejo nekaj novega premalo berejo.
Če je stvar res nova in inovativna potem jo je še težje prodati ker nihče ne ve kaj je, kakšno vrednost ima in zakaj bi to potreboval.

Do sedaj sem 2-krat odkril res nekaj novega. Pri prvem sem potem ugotovil, da je zadevo multinacionalka že naredila. Kljub temu smo šli v razvoj in proizvodnjo. Druga zadeva je pa res nova, tudi patentabilna. Mislim, pa da je težavna za trženje, tudi znotraj firme ni ravno interesa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec programskih patentov v ZDA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
6713061 (6104) CaqKa
»

Padec direktive o patentiranju softwara (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
24821091 (16967) |ucko
»

Okrogla miza o programskih patentih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
26723179 (19955) Daedalus
»

Danska rešuje programerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
14013462 (11005) Thomas
»

Microsoft patentiral dvojni klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
1109772 (9772) Microsoft

Več podobnih tem