» »

Kaj boste jedli danes?

Kaj boste jedli danes?

«
1
2

endelin ::

Mika me dostava hrane. Ampak bo bolje, da grem ven, da se malo sprehodim (in razhodim:D). Kakšnih 10km bo sweet spot.

Morda bi šel iskat kak dober steak in malo pečenega krompirja. Pizze so malce nerodne za nositi zaradi okorne oblike (škatla).

Tisti, ki ste iz večjih krajev veliko koristite različne oblike dostave ali ste ostali pri pripravi lastne hrane?
  • predlagal izbris: Evolve ()

enemon ::

Zadnjih par mesecev, ko delam precej za službo, si (pre)večkrat privoščim dostavo. Trpita denarnica in zdravje. Največkrat vzamem pico ali pa pohan sir.

Ganon ::

Zelo, zelo redko. Za manj denarja si pripraviš bolj zdrav, okusnejši obrok.

Slopek ::

Včeraj skuhana jota s kislo repo 8-)

Alien123 ::

trenutno pojel pico

Hypathia ::

Krompirjevo solato in krvavice, zadnje do naslednje zime. Se pa strinjam, da je doma pripravljen obrok praviloma okusnejši od česarkoli naročenega.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

IL_DIAVOLO ::

Goveja juha, svinjska rebra in kot se spodobi restan krompir + mešana solata iz repincla in regrata.

Kaj pa vi jeste 8-O
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

janezvalva ::

ne uporabljam dostave hrane.
danes sem si skuhal juho.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

mojsterleo ::

Zjutraj kos potice, kava in voda.
Opoldne: 4x Toast (pišč prsi in sir) in mix solato (zelena solata, zelje, fižol, paradajz, čebula). Zraven kava, čaj, voda (ko prvih dveh zmanjka).
Popoldne bom juho (imam osnovo iz brokolija pa eno juho iz vrečke dodam+rezanci ali kroglice).

Egidij88 ::

Najprej goveja juha. Potem pa iz pečice svinjski vrat z senfom namazan, krompir na kocke narezan, korenje, čebula, por, česen, rožmarin... pa en pir zraven. Top je bilo.

Čez nekaj časa pa eno palačinko s skuto in paradižnikom, solata zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

m0LN4r ::

Imam se pol lonca skuhanih mesnatih kosti ca. 2kg, zvecer se dokuha zelenjava ene 3-4 razlicne in thats it. Jutr pa verjetno pade spet kak golaz.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

endelin ::

Mate raje jedi na žlico kot ostalo?

m0LN4r ::

Cist odvisno. Pozimi bolj, poleti manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

Svinjska rebrca, polnjena s filo, pečena na nižji temperaturi v dimu, pa polna skleda radiča za zraven.

Če kdo rabi, tukaj je kr nekaj dobrih receptov za svinjino:
https://www.lovepork.co.uk/collections/...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Koraaz ::

Danes:
Goveja juha, meso iz juhe in tenstan krompir.

Jutri za Prešerna, ker je praznik bomo pa proslavili s čokoladnim suflejem/lava tortico 8-)
Seveda, to bo za sladico ;)

harvey ::

HP - esih fleish
JUHA - goveja juha z domačimi rezanci
TP - maccheroni al pettine z ragujem
GJ - pražen krompir, svinjska pečenka (low and slow), solata motovilec z vrta
SLADICA - Bauernkrapfen kot uvod v pustni čas, da niso samo flancati in krofi, malo drugače
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

m0LN4r ::

Kaj pa je razlika med Bauernkrapfen in Krapfen razen oblike?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

A110 ::

Dostava je najvceji shit kar ga lahko dobiš. Uporabljam jo samo v skrajni sili če imam prazen hlafdilnik in recimo dežuje zunaj ali so trgovine zaprte. Saj mogoče je v osnovi ko je hrana skuhana čisto vredu ampak po 0.5h-2h vožnje v pogreti posodi pač ni več ista. Govorim š posebej za pice ki so večinoma zelo gumjaste

WizzardOfOZ ::

Ne vem kako daleč od picerije si ti, ampak pri nas smo ene 2km od picerije, pa pokličeš, ti speče in si sam prideš iskat (ponavadi pokličeš, pove koliko časa rabi, da jih speče in vmes se lepo odpelješ tja. Kuhar jih vzame iz peči, naloži v škatlo in že jih pelješ domov. Tako da jih v parih minutah potem postaviš na mizo in pica ni nič gumijasta. Verjamem pa da če jo eno uro okol vozi, da je pica zanič.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

harvey ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa je razlika med Bauernkrapfen in Krapfen razen oblike?

Vdolbino imaš na sredi, kamor daš marmelado ali pa ješ slano varianto, kakšno dušeno zelje poleg. To je lokalna Salzburg scena :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Invictus ::

Hypathia je izjavil:

Krompirjevo solato in krvavice, zadnje do naslednje zime. Se pa strinjam, da je doma pripravljen obrok praviloma okusnejši od česarkoli naročenega.

Moram biti pa res zanič kuhar, da je naročeno bolje od domačega... -> ne leti nate...

Dostavljeno je vedno shit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

filip007 ::

Ste in smo pojedli, filani piščanec, pa zelnata solata s krompirjem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Slopek ::

endelin je izjavil:

Mate raje jedi na žlico kot ostalo?

skuham joto iz repa ali z zeljem, dam na balkon in lahko jem vsak dan. Če je tam še pasulj, toliko bolje.
Golaž ali mexico golaž chilli con carne, je tudi zakon. Ričeta pa nekako ne maram, pa so doma vsi nori nanj.
Ja na žlico mi je bomba, pa čeprav potem po petih dneh sede kakšen kos mesa. Joto delam velikokrat čisto vegi varijanto.

harvey ::

Joto delam velikokrat čisto vegi varijanto.

Enako, ne vidim nobe potrebe po mesnih vložkih. Če že kakšna klobasa poleg, kuhana ločeno.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

A110 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne vem kako daleč od picerije si ti, ampak pri nas smo ene 2km od picerije, pa pokličeš, ti speče in si sam prideš iskat (ponavadi pokličeš, pove koliko časa rabi, da jih speče in vmes se lepo odpelješ tja. Kuhar jih vzame iz peči, naloži v škatlo in že jih pelješ domov. Tako da jih v parih minutah potem postaviš na mizo in pica ni nič gumijasta. Verjamem pa da če jo eno uro okol vozi, da je pica zanič.


Potem to ni več dostava ;)

kuall ::

Danes sem jedel bio goveji zrezek od mladega bika, ki sem ga sam sfotral in včeraj narezal na zrezke in spakiral, 125 paketov zrezkov je ratalo po 0,5 kg. 8 ur sem garal. Meso je bilo še bolj okusno, kot sem mislil, da bo.
Zraven še domač krompir v pečici in solata.
Zraven popil še 0,5 l koka kole in pojedel kakšno čokolado.

Zdejle pa jem domača jajca, čebulo, koren, kruh. Čisto malo masti dal, drgač pa kar malo vode zlil in zgleda, da se lepo speče, bolj zdravo po moje, da se ne cvre ampak da se duši v vodki.

Letos bom posadil 1000 čebul, ker porabim 2 čebuli na dan, ko jih jem z jajci, eno pa se porabi ponavadi s kosilom. Se bo kmalu začelo sadit, čez 1 mesec.

Moram pa še najti enega mlinarja, kjer dobiš nazaj moko iz svojega žita. Doma nam ležijo žakli bio pšenice, moram začet peči polnozrnat kruh iz nje.

IL_DIAVOLO ::

Kmeti pa zrmlja nimate?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuall ::

Nimamo, po moje tudi predniki niso imeli ampak so peljali v mlin par km stran. Prvič slišim za to napravo.

coolio99 ::

Sam tudi koristim naročilo hrane na dom. Kako pa drugi gledate na to ceno? Recimo naročim meni, ki vem, da bo obilnejši in ga pojeva 2 pa je ravno prav. To je skupaj okoli 7 EUR. Juho si dokuham eno iz vrečke, če se mi ravno ne da. Kdaj pa seveda naročim tudi 2 menija (~15 EUR), kar pa vedno ostane in to še povečerjam. Lahko bi takrat jedel nekaj bolj enostavnega.
Recimo za tistih 7 EUR dobim 2 porciji praženega krompirja, dunajski zrezek in kos pečenke ter 2 solati. Za ta denar tega seveda ne morem skuhati doma, ker se ne da narediti tako majhnih količin.
Če naročim 2 porciji, potem je to 15 EUR in za ta denar bi lahko že marsikaj skuhal, vendar pa, če ne bi delal nekaj povsem preprostega, hitro pridem na več denarja. Najdražje je kuhati za eno ali dve osebi. Več jih je, ceneje je na porcijo.

Kaj pa menite ostali?

Je pa tako, da trenutno naročam iz restavracij, ki nudijo prehrano tudi na licu mesta. Trenutno seveda ne. Hočem reči, da je hrana teh ponudnikov boljša, kot pa od nekoga, ki razvaža zgolj pice, kasneje pa je zraven vrgel še meni "malica" ter par zrezkov in testenin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: coolio99 ()

WizzardOfOZ ::

A110 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne vem kako daleč od picerije si ti, ampak pri nas smo ene 2km od picerije, pa pokličeš, ti speče in si sam prideš iskat (ponavadi pokličeš, pove koliko časa rabi, da jih speče in vmes se lepo odpelješ tja. Kuhar jih vzame iz peči, naloži v škatlo in že jih pelješ domov. Tako da jih v parih minutah potem postaviš na mizo in pica ni nič gumijasta. Verjamem pa da če jo eno uro okol vozi, da je pica zanič.


Potem to ni več dostava ;)


Res je, ampak če grem sam iskat vsaj vem koliko časa je bila v avtu.

kuall je izjavil:

Danes sem jedel bio goveji zrezek od mladega bika, ki sem ga sam sfotral in včeraj narezal na zrezke in spakiral, 125 paketov zrezkov je ratalo po 0,5 kg. 8 ur sem garal. Meso je bilo še bolj okusno, kot sem mislil, da bo.
Zraven še domač krompir v pečici in solata.
Zraven popil še 0,5 l koka kole in pojedel kakšno čokolado.

Zdejle pa jem domača jajca, čebulo, koren, kruh. Čisto malo masti dal, drgač pa kar malo vode zlil in zgleda, da se lepo speče, bolj zdravo po moje, da se ne cvre ampak da se duši v vodki.

Letos bom posadil 1000 čebul, ker porabim 2 čebuli na dan, ko jih jem z jajci, eno pa se porabi ponavadi s kosilom. Se bo kmalu začelo sadit, čez 1 mesec.

Moram pa še najti enega mlinarja, kjer dobiš nazaj moko iz svojega žita. Doma nam ležijo žakli bio pšenice, moram začet peči polnozrnat kruh iz nje.



Mal pozno za jajca.

Jaz zvečer raje odtajam borovnice, pa nanje ene 3 kepce planica mlečnega sladoleda. Je boljša večerja.

Jutr bodo pa sveže ribe (so mi jih danes zjutraj nalovili in popoldne pripeljali iz morja).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Oberyn ::

Za zajtrk Queal oats, za kosilo Queal shake (če koga zanima, https://queal.com/). Absolutno sovražim pripravo hrane. 60 sekund za pripravo zajtrka in 30 sekund za pripravo kosila, to se mi zdi še sprejemljivo. Če že ne gre hitreje. Žal moram za zajtrk zavreti vodo, no za kosilo ni treba. Aja, večerja - Queal go ploščica. Briga me, če me mate za dolgočasneža. V bistvu, ko se userjem, glih tko smrdi kot vaša komplicirana kosila.

zztop ::

Oberyn je izjavil:

Za zajtrk Queal oats, za kosilo Queal shake (če koga zanima, https://queal.com/). Absolutno sovražim pripravo hrane. 60 sekund za pripravo zajtrka in 30 sekund za pripravo kosila, to se mi zdi še sprejemljivo. Če že ne gre hitreje. Žal moram za zajtrk zavreti vodo, no za kosilo ni treba. Aja, večerja - Queal go ploščica. Briga me, če me mate za dolgočasneža. V bistvu, ko se userjem, glih tko smrdi kot vaša komplicirana kosila.
Zanimivo. :) Koliko pa te mesečno stane?

Oberyn ::

zztop je izjavil:

Zanimivo. :) Koliko pa te mesečno stane?

Cca 3 eure na obrok, 700 kalorij. 10 eur / 2100 kalorij na dan, če skoz sedim za računalnikom, kar itak. Saj ne jem tega vsak dan, malo testiram zadnje čase. Bi jedel praške vsak dan, ampak zgleda ne prenesem dovolj dobro, moram imeti vmes premore. Mogoče se bom pa navadil, kot oni osel iz pregovora.

Rias Gremory ::

Oberyn je izjavil:

Za zajtrk Queal oats, za kosilo Queal shake (če koga zanima, https://queal.com/). Absolutno sovražim pripravo hrane. 60 sekund za pripravo zajtrka in 30 sekund za pripravo kosila, to se mi zdi še sprejemljivo. Če že ne gre hitreje. Žal moram za zajtrk zavreti vodo, no za kosilo ni treba. Aja, večerja - Queal go ploščica. Briga me, če me mate za dolgočasneža. V bistvu, ko se userjem, glih tko smrdi kot vaša komplicirana kosila.



Malo bolj resno:
Ti gre sama priprava hrane tako na živce ker pač ali raje ta čas drugače porabiš?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kuall ::

Jaz imam rad pripravo hrane, ker je to izvrsten način, kako si spočijejo oči in rit od sedenja za monitorji.

techfreak :) ::

Oberyn je izjavil:

Saj ne jem tega vsak dan, malo testiram zadnje čase. Bi jedel praške vsak dan, ampak zgleda ne prenesem dovolj dobro, moram imeti vmes premore. Mogoče se bom pa navadil, kot oni osel iz pregovora.
Nekih vecletnih raziskav glede ucinkov tega se nimamo. Ce kaksne obrok, ali pa vmes tudi cel dan, zamenjas s praskom, verjetno ni problema, popolnoma opustiti klasicno hrano pa vprasanje ce je res smiselno.

zztop ::

techfreak :) je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Saj ne jem tega vsak dan, malo testiram zadnje čase. Bi jedel praške vsak dan, ampak zgleda ne prenesem dovolj dobro, moram imeti vmes premore. Mogoče se bom pa navadil, kot oni osel iz pregovora.
Nekih vecletnih raziskav glede ucinkov tega se nimamo. Ce kaksne obrok, ali pa vmes tudi cel dan, zamenjas s praskom, verjetno ni problema, popolnoma opustiti klasicno hrano pa vprasanje ce je res smiselno.
Bi bilo zanimivo narediti eksperiment. Verjetno bi pustilo posledice na dentalnem zdravju, čeljusti, saj ti ne bi bilo potrebno žvečiti in razkosati večje, trše kose.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

techfreak :) ::

kuall je izjavil:

Jaz imam rad pripravo hrane, ker je to izvrsten način, kako si spočijejo oči in rit od sedenja za monitorji.
Jaz z veseljem kuham/pripravljam hrano, problem pa je, da to vzame precej casa na dnevni ravni. Problem dostave je cena, ter predvsem kvaliteta hrane.

Ganon ::

coolio99 je izjavil:

Za ta denar tega seveda ne morem skuhati doma, ker se ne da narediti tako majhnih količin.


8-O Raje priznaj, da se v kuhinji ne znajdeš in da so tvoj domet juhe iz vrečke. Tako sploh nimaš predstave, koliko stane priprava obroka. Ker ti svoje izdatno preplačuješ, pa se tega niti ne zavedaš.

Comandante ::

Medium pecen 280g ribeye steak iz pohorske govedine, ki se med letom hrani izkljucno na prostem. Za prilogo domaci brsticni ohrovt, ki je dve uri pred tem se rasel v rastlinjaku, prelit z domacim olivnim oljem s Krasa. Solata dve uri prej nabran motovilec z olivnim oljem, balzamicnim kisom, soljo in cesnom in zlatorjavo popecenimi soncnicnimi semeni.

Pa seveda deci refoska od Korenike. Life is good.

Utk ::

Ganon je izjavil:

coolio99 je izjavil:

Za ta denar tega seveda ne morem skuhati doma, ker se ne da narediti tako majhnih količin.


8-O Raje priznaj, da se v kuhinji ne znajdeš in da so tvoj domet juhe iz vrečke. Tako sploh nimaš predstave, koliko stane priprava obroka. Ker ti svoje izdatno preplačuješ, pa se tega niti ne zavedaš.

Kuhat doma zarad cene se ne splača. Lahko rečeš, da je bolj zdravo, boljše, če si ne vem kak kuhar (malokdo zna zrihtat 50 različnih stvari dobro, če ni profi), je tudi cenejše, ampak splača se pa vseeno ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Rias Gremory ::

Comandante je izjavil:

Medium pecen 280g ribeye steak iz pohorske govedine, ki se med letom hrani izkljucno na prostem. Za prilogo domaci brsticni ohrovt, ki je dve uri pred tem se rasel v rastlinjaku, prelit z domacim olivnim oljem s Krasa. Solata dve uri prej nabran motovilec z olivnim oljem, balzamicnim kisom, soljo in cesnom in zlatorjavo popecenimi soncnicnimi semeni.

Pa seveda deci refoska od Korenike. Life is good.

God damn it. A lahko pridem kdaj k tebi na obisk? :D
Se vidi, da imaš tudi nekaj pojma o vinu. Sicer nisem nek ljubitelj vina ampak dobro vino + dober zrezek je top.
Mater bi mi zdele sedlo eno lahko belo vino ali bolj lahko rdeče pa malo olivc pa sirčka. 8-)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

golf3 ::

Par litrov vode, škatla siberia fug, rezina trapista iz merkatorja in kos fokače.

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Kuhat doma zarad cene se ne splača.


Ti to resno?

Recimo normalno kosilo za tričlansko familjo med tednom, ko pridemo popoldne domov:
6 zmrznjenih filejev brancina (1kg) - 6.5€ (za ta denar ti jih pripeljejo na dom)
1 limona - manj kot euro
3 kajzerce - 0.57€
1 strok domačega česna z vrta
ščepec soli
pol deci olivnega olja za med česen in par kapljic na plato, na kateri se potem spečejo ribe

Zjutraj vzameš fileje iz skrinje in jih daš v posodo in v hladilnik. Popoldne samo v posodo daš par kapljic olja, ribe fajn obrišeš in posoliš pa vržeš na orenk segreto plato, vmes pa česen narežeš in ga vržeš v olivno olje. To je celo kosilo, ki te pride pod 10€ za 3 osebe.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

IL_DIAVOLO ::

Da niti ne omenjam, kako te napne ta gostilniska hrana. Zadnjic sem si lignje narocil in sem se 2 dni skupaj sestavljal.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Utk je izjavil:

Kuhat doma zarad cene se ne splača.


Ti to resno?

Recimo normalno kosilo za tričlansko familjo med tednom, ko pridemo popoldne domov:
6 zmrznjenih filejev brancina (1kg) - 6.5€ (za ta denar ti jih pripeljejo na dom)
1 limona - manj kot euro
3 kajzerce - 0.57€
1 strok domačega česna z vrta
ščepec soli
pol deci olivnega olja za med česen in par kapljic na plato, na kateri se potem spečejo ribe

Zjutraj vzameš fileje iz skrinje in jih daš v posodo in v hladilnik. Popoldne samo v posodo daš par kapljic olja, ribe fajn obrišeš in posoliš pa vržeš na orenk segreto plato, vmes pa česen narežeš in ga vržeš v olivno olje. To je celo kosilo, ki te pride pod 10€ za 3 osebe.

Aha, file ribe in kos kruha, to je kosilo.

WizzardOfOZ ::

2 kosa, če smo natančni. In ja, to je za nas kosilo.

Sej se ne rabiš nažirat. Tak obrok je dovolj za otroka ali za odraslega. Pa ko to poješ, nisi napihnjen.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

golf3 ::

Mmm ribji senvič za kosilo.

Slopek ::

Pri nas smo v dveh letih naročili samo eno pizzo.
Ni je čez domačo, pravita moja fanta.
So sosedje dali za 4 dostavljene palačinke, nekaj manj kot 30€. Sem ostal brez besed.
Ena velika nutela, lešniki, zmrznjene jagode ali kako druho sadje, smetana, borovničeva marmelada, mogoče še sladoled. To je že pancake party pismo. 30€???
Wizzard, se strinjam.
Sam pojem ribo in mogoče kos kruha. Včasih še to ne.
Pica, 2-3 kose.
Če ne poješ najmanj ene cele, si pa trol, haha.

golf3 je izjavil:

Mmm ribji senvič za kosilo.

Haha ribji sendvič je reku.
Riba na žaru in malo frišnega kruha zraven.
Sami krompirjevci, haha.

Poleti sem full delal ratatouille. Se je prav tako s kruhom, pa ni sendvič ;)
Kolk je pa to dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

napsy ::

podkisana zelena solata z mrzlim krompirjem+cesen in vegi hrenovke.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako cim manj denarja in čim manj časa porabiti za hrano? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10910660 (7098) rejven
»

Prehranjevalne navade (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15611983 (8737) c3p0
»

Moj jedilnik za nižanje holesterola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13125905 (23322) stara mama
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317271 (14975) Unknown_001
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313229 (3962) c3p0

Več podobnih tem