» »

Kaj boste jedli danes?

Kaj boste jedli danes?

1
2
»

Baja ::

Hypathia je izjavil:

Krompirjevo solato in krvavice, zadnje do naslednje zime. Se pa strinjam, da je doma pripravljen obrok praviloma okusnejši od česarkoli naročenega.


zakaj zadnje? jaz mam polno skrinjo na zalogi. poleti ni boljšega kot vroča čurka + mrzla krompirjeva solata.

mare_ ::

WizzardOfOZ je izjavil:


6 zmrznjenih filejev brancina (1kg) - 6.5€ (za ta denar ti jih pripeljejo na dom)


Od kje (pa čisto za res sprašujem)?

WizzardOfOZ ::

Od firme, ki drugače oskrbuje gostilne, ker so pa gostilne zaprte, so se pa obrnili in sedaj tudi za fizične osebe prodajajo hrano. Bom ženo vprašal, za točno ime (sam da pride s sprehoda s psom domov).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Teh firm je veliko, ene par iz glave: Pems, Geaprodukt, Kvibo (samo uvoz kolikor vem), Mesarstvo Oblak, Mesarstvo Blatnik, Fin-tun (oz. coolhouse, imajo razno eksotiko, ki se je drugje ne dobi), Kmetijska zadruga Metlika (poleg hrane tudi pijača, od korone naprej imajo tudi spletno trgovino).

EDIT: Še Davidov hram (https://www.narocidomov.si/ ) in Frutis (sadje in zelenjava če se ne motim)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Rias Gremory je izjavil:

Teh firm je veliko, ene par iz glave: Pems, Geaprodukt, Kvibo (samo uvoz kolikor vem), Mesarstvo Oblak, Mesarstvo Blatnik, Fin-tun (oz. coolhouse, imajo razno eksotiko, ki se je drugje ne dobi), Kmetijska zadruga Metlika (poleg hrane tudi pijača, od korone naprej imajo tudi spletno trgovino).

EDIT: Še Davidov hram (https://www.narocidomov.si/ ) in Frutis (sadje in zelenjava če se ne motim)

In nekaj novih od Bineta V. projekt bite.me in pa recimo gourmetshop v BTC, romica.si...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

m0LN4r ::

coolio99 je izjavil:

Sam tudi koristim naročilo hrane na dom. Kako pa drugi gledate na to ceno? Recimo naročim meni, ki vem, da bo obilnejši in ga pojeva 2 pa je ravno prav. To je skupaj okoli 7 EUR. Juho si dokuham eno iz vrečke, če se mi ravno ne da. Kdaj pa seveda naročim tudi 2 menija (~15 EUR), kar pa vedno ostane in to še povečerjam. Lahko bi takrat jedel nekaj bolj enostavnega.
Recimo za tistih 7 EUR dobim 2 porciji praženega krompirja, dunajski zrezek in kos pečenke ter 2 solati. Za ta denar tega seveda ne morem skuhati doma, ker se ne da narediti tako majhnih količin.
Če naročim 2 porciji, potem je to 15 EUR in za ta denar bi lahko že marsikaj skuhal, vendar pa, če ne bi delal nekaj povsem preprostega, hitro pridem na več denarja. Najdražje je kuhati za eno ali dve osebi. Več jih je, ceneje je na porcijo.

Kaj pa menite ostali?

Je pa tako, da trenutno naročam iz restavracij, ki nudijo prehrano tudi na licu mesta. Trenutno seveda ne. Hočem reči, da je hrana teh ponudnikov boljša, kot pa od nekoga, ki razvaža zgolj pice, kasneje pa je zraven vrgel še meni "malica" ter par zrezkov in testenin.
Nc ne gledam, ampak prakticiramo. Kuhamo za dva, simple.
Od 7 evrov dostave, se se nisem nikoli dobro najedel, porazna kvaliteta, kolicina in vecina roma v smeti.
Recimo za tistih 7 EUR dobim 2 porciji praženega krompirja, dunajski zrezek in kos pečenke ter 2 solati. Za ta denar tega seveda ne morem skuhati doma, ker se ne da narediti tako majhnih količin.
Glede na to, da kuhava ze 10 let doma. Si upam rect, da ta izjava enostavno ni res.
Nimas hladilnika? Nimas ene mickene skrinje? Znajdi se, se da, se lazje kot bi si mislil.
Jusno osnovo imam skuhano recimo 5 Litrov, ce hocem juho si jo vzamem in ostalo dokuham. 100x boljse, kot instant juhe.
V pakungi mesa je ca. 400g zadnje case, pol porabis en dan, drug dan drugo polovico. Kje pa je problem skuhat 2-3 krompirje v manjsem loncku in z vilico spremenit v restan krompir?
Vse se da, ce se hoce. Tudi eno glavo solate, lahko komot porabljas sproti recimo 3 dni. Imam v loncku vode in trgam liste, sveza je vsaj 4 dni.
Neporabljeno glavo zelja, cebulo, zavij v casopis.

Ce kuhas kaj za na zlico, skuhas mal vec in das v 500ml posodice in skrinjo. Vuala.

Ampak 7 eur dostava je drek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Ampak kljub temu lahko marsikje narocis na dostavo file oslica z prilogo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Ampak pod prilogo ponavadi ne šteje kos kruha.

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Ampak pod prilogo ponavadi ne šteje kos kruha.
Kakor komu, lahko izbiras med kos kruha, kepico riza ali poparzjeno zelenjavo iz skrinje. To govorim za dostavo.

Anyway, jaz bi za 7,50.- se vedno rajsi izbral njegovih 1kg rib z kosom kruha, kot ta en file oslica z kepico riza.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zztop ::

Črn kruh je, če gledamo hranilne vrednosti, boljša priloga od bele riže. Meni osebno k ribam ne paše zelenjava, niti krompir, riž, špinača(blitva), ... ampak samo kruh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

;-) ::

Danes:
Mleto meso- mesne kroglice v lovski omaki in solata.

Mleto meso otoplim na sobno temperaturo, dodam preprazeno cebulo, papriko, malo naribanega svinjskega korenja.

V mesanico dodam dve jajci, naredim kroglice, popečem na olivnem olju da zakrknejo.

Danes sem fušal-knor priprava za lovsko omako (drugace se izogibamo OH na skoraj 0). Popecene kroglice v omako in se kuhajo ze 2 uri na stopnji 2 ravno da malce vreje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako cim manj denarja in čim manj časa porabiti za hrano? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10910759 (7197) rejven
»

Prehranjevalne navade (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15612059 (8813) c3p0
»

Moj jedilnik za nižanje holesterola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13126085 (23502) stara mama
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317405 (15109) Unknown_001
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313256 (3989) c3p0

Več podobnih tem