» »

Angleški sev?

Angleški sev?

Temo vidijo: vsi

endelin ::

Se spomnim, da je bilo povezovati Covid19 kot kitajski virus kvazi rasistično, perverzno, politično nekorektno (čeprav sedaj vemo, da strokovnjaki WHO ne izključujejo, da je pobegnil iz lab-a;)).

Zakaj je politično korektno govoriti o angleškem sevu, o kitajskem virusu pa ne (čeprav je fact, da se je razširil iz kitajske). Se pomnim, da se je na slotechu na veliko brisalo vse, ki so enačili covid kot kitajski virus.

Zakaj lahko rečem, da sem dobil angleški sev. Ne smem reči da sem dobil kitajski virus?

zmaugy ::

Se strinjam z vprašanjem. A so Kitajci ene snežinke?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vostok_1 ::

endelin je izjavil:

Se spomnim, da je bilo povezovati Covid19 kot kitajski virus kvazi rasistično, perverzno, politično nekorektno (čeprav sedaj vemo, da strokovnjaki WHO ne izključujejo, da je pobegnil iz lab-a;)).

Zakaj je politično korektno govoriti o angleškem sevu, o kitajskem virusu pa ne (čeprav je fact, da se je razširil iz kitajske). Se pomnim, da se je na slotechu na veliko brisalo vse, ki so enačili covid kot kitajski virus.

Zakaj lahko rečem, da sem dobil angleški sev. Ne smem reči da sem dobil kitajski virus?


Smo že pisali o tem.

CCP je zahteval od WHOja, da spremeni način nomenklature virusev. Dosedaj smo pogosto označevali z krajem nastanka, CCPju to ni bilo všeč in je odredil drugače.

WHO je v pretežno v lasti CCPja, poleg Billyja.

Zadevo smo dokumentirali že eno leto nazaj skoraj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sbawe64 ::

V Španiji so včeraj odkrili brazilski sev.

https://www.channelnewsasia.com/news/wo...
2020 is new 1984
Corona World order

harvey ::

Sev je SARS-Cov-2, angleška, južnoafriška je pa različica / varianta tega virusa. Da smo tudi tu korektni imamo neutralne oznake B117 (tudi B.1.1.7.) za angleško in B1.315 za južnoafriško varianto.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

FoxKnox ::

Če se pojavi slovenski sev bo štala. Cela Evrooa bo šla v lockdown za 2 mesca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Samael ::

endelin je izjavil:

Se pomnim, da se je na slotechu na veliko brisalo vse, ki so enačili covid kot kitajski virus.

Glede na to, da sem bil v tisti prvi veliki debati aktivno udeležen praktično od začetka, lahko potrdim, da tvoja interpretacija ne drži, čeprav razumem kakšen narrative ji želiš dati.

Tema je nosila naslov v smislu "kitajski virus" ko je bilo vse to za nas še nekako daleč stran in tuje, kot zgolj še ena stvar, ki se dogaja in običajno tudi ponikne nekje na drugem delu sveta. Ko je zadeva postala problem celega sveta in ne zgolj ekskluzivno kitajske, ko se je začelo vse tisto v Bergamu in naokoli, je padlo nekaj predlogov, da nehamo govoriti o virusu kot izključno kitajski zadevi, pa tudi naslov teme je dobil ime po dejanskem virusu (covid-19 ali SARS-CoV-2 itd.). Res big deal, a?

Ne vem, zakaj moramo delati iz vsega dramo, se počutiti prikrajšane, prizadete, delati iz vsega eno veliko vnebovpijajočo zgodbo, kot da ljudje nimate v življenju pomebnejših stvari, kot pa naokoli razlagati kakšna grozna krivica se vam dogaja na globalni ravni zaradi tega ali onega.
Samael != Samuel

Slopek ::

Samael hočeš reči, da se je pisalo Kitajski zaradi oddaljenosti?8-O
Lahko si tako ti dojemal, ampak tako se je pisalo, ker je bil izvor na Kitajskem.
A če bi bil virus bolj labav bi bila to Češka ali Kitajska roba?
Zakaj delamo dramo? Mogoče zato, ker je vse okoli korone sumljivo. Vsi posli, nabava, nabavljena roba, številke, ukrepi, izguba služb.....
No biggie praviš?

Gagatronix ::

Dramo delate tisti idioti, ki povsod vidite teorije zarote. Zadnja res huda pandemija je bila tzv. spanska gripa (ker je bila Spanija nevtralna v WW1 in je edina porocala o tej bolezni, ceprav ni izvirala iz Spanije) in v statisticnem povprecju pride vsakih 100 let do pandemije.

Miki N ::

Ne pozabiti na Hongkonško gripo 1969. Spet Kitajci. Precej zajebana stvar, smrtonosnejša od Rone, saj za mlajše, prizadela zelo močno Evropo in ZDA... pa recimo ni slik folka z maskami na Woodstocku.

Takrat je imelo človeštvo druge probleme, zdaj pa imamo očitno preveč časa in se nam kitajski virusi zdijo razlog za preplah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

stroj66684 ::

Je bil dokumentarec o WHO, kjer so prikazali kako zdašnji predsednik je nastavljen oz lobiran iz strani Kitajske. Kakor koli, sem že enkrat podal link, da FBI preiskuje tej zadevi o korona virus. V glavnem ZDA in Kitajska sta povezana tako ali drugače.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Samael je izjavil:

endelin je izjavil:

Se pomnim, da se je na slotechu na veliko brisalo vse, ki so enačili covid kot kitajski virus.

Glede na to, da sem bil v tisti prvi veliki debati aktivno udeležen praktično od začetka, lahko potrdim, da tvoja interpretacija ne drži, čeprav razumem kakšen narrative ji želiš dati.

Tema je nosila naslov v smislu "kitajski virus" ko je bilo vse to za nas še nekako daleč stran in tuje, kot zgolj še ena stvar, ki se dogaja in običajno tudi ponikne nekje na drugem delu sveta. Ko je zadeva postala problem celega sveta in ne zgolj ekskluzivno kitajske, ko se je začelo vse tisto v Bergamu in naokoli, je padlo nekaj predlogov, da nehamo govoriti o virusu kot izključno kitajski zadevi, pa tudi naslov teme je dobil ime po dejanskem virusu (covid-19 ali SARS-CoV-2 itd.). Res big deal, a?

Ne vem, zakaj moramo delati iz vsega dramo, se počutiti prikrajšane, prizadete, delati iz vsega eno veliko vnebovpijajočo zgodbo, kot da ljudje nimate v življenju pomebnejših stvari, kot pa naokoli razlagati kakšna grozna krivica se vam dogaja na globalni ravni zaradi tega ali onega.


Slopek je izjavil:

Samael hočeš reči, da ...

Nič nočem "reči" ampak sem povsem jasno in enostavno razložil, kako so stvari na tem forumu takrat potekale in zakaj je debata dobila ime po dejanskem virusu (oz. bolezni), kako boš pa ti to sebi razložil, želel ali ne želel razumeti, je pa povsem na tebi.
Meni je povsem jasno, da se del populacije na tem forumu s tem ne bo sprijaznil, bo zadevi dodal svoj lasten narrative in tolmačil zadeve, kot si predstavljajo da so, ne pa kot so takrat dejansko potekale.
Če tebi tako zelo veliko pomeni, da se virus imenuje "kitajski virus" namesto, da se operira s pojmi, kot so "2019-nCoV", "SARS-CoV-2", "COVID-19", "novi coronavirus" ... bi se mogoče lahko vprašal predvsem, kaj je narobe s samim seboj, s tvojim življenjem in emocionalno zrelostjo, da ti to tako zelo veliko pomeni v življenju, ne pa tistimi ki covidu-19 rečejo pač ... covid-19.
In ponavljam, toliko ene drame in jadikovanja, kako se vašim malim življenjem godi ena velika globalna krivica, pa čeprav gre tu zgolj za neko jeb... uradno poimenovanje virusa in bolezni.
A če mu rečemo pa "kitajski virus" bo pa tvoje življenje zdaj popolno, boš dobil neko zadoščenje in šel proti sončnemu zahodu kot notranje izpopolnjen človek?
Samael != Samuel

Aston_11 ::

Malo mešete, ni čudno, da se kitajci pritožujejo, Covid-19 je bolezen, Sars-Cov-2 je virus. Ali je pri tej zmedi obratno?

Samael ::

Aston_11 je izjavil:

Malo mešete, ni čudno, da se kitajci pritožujejo, Covid-19 je bolezen, Sars-Cov-2 je virus. Ali je pri tej zmedi obratno?

Ne, tako je prav.
Samael != Samuel

Slopek ::

Samael izvor virusa je uradno wet market, Wuhan, China in zato se je reklo kitajski virus. Kako si pa ti to potem tolmačiš, je pa tvoja stvar.

Samael ::

Slopek je izjavil:

Samael izvor virusa je uradno wet market, Wuhan, China in zato se je reklo kitajski virus. Kako si pa ti to potem tolmačiš, je pa tvoja stvar.

S tem nisi povedal prav nič relevantnega oz. kar ne bi že vedeli in zakaj je v tvojem življenju tako zelo pomembno, da se za označbo virusa ne uporablja uradnih oznak temveč gostilniške, ki pač tebi, glede na tvoje videnje zadeve, tako zelo veliko pomenijo. Težave z uradnim poimenovanjem imaš ti, ne jaz.
Samael != Samuel

Slopek ::

Meni je popolnoma vseeno kako mu rečejo. Samo pravim, zakaj je pač kitajski. Zaradi izvora na Kitajskem.
Zgleda, da tebe bolj boli tole, ker si že na ad hominem prešaltal.
Še 1x. Popolnoma vseeno mi je kako se ga poimenuje.

Mr.B ::

Glede na to da so v vzorcih netopirjev izpored dveh + let našli skoraj podoben genski zapis kod Covid-19, in da imamo po enem letu že tri variante, se nebi preveč naslanjal na idejo da je Covid-19, kitajski virus. In da mu pripada Kitajska oznaka.

Spanish virologists have found traces of the novel coronavirus in a sample of Barcelona waste water collected in March 2019, nine months before the COVID-19 disease was identified in China, the University of Barcelona said on Friday

Potem gremo lahko še teorije zarote, da je cepivo s, katerim se cepijo, bilo razvito dva dneva po objavi genskega zapisa Covid-19., s strani ameriške korporacije...

Ker čutim na vodi, momo začeli govoriti o frankenstein mRNA cepivu, ki dela ne vam kaj... Lista, ki verjetno ni popolna Tako da, ne preveč strašit, da je to nekaj novega...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Samael ::

Slopek je izjavil:

Meni je popolnoma vseeno kako mu rečejo. Samo pravim, zakaj je pač kitajski. Zaradi izvora na Kitajskem.
Zgleda, da tebe bolj boli tole, ker si že na ad hominem prešaltal.
Še 1x. Popolnoma vseeno mi je kako se ga poimenuje.

Vidiš, o tem govorim, ko pravim "ne vem, zakaj moramo delati iz vsega dramo, se počutiti prikrajšane, prizadete, delati iz vsega eno veliko vnebovpijajočo zgodbo, kot da ljudje nimate v življenju pomebnejših stvari, kot pa naokoli razlagati kakšna grozna krivica se vam dogaja na globalni ravni zaradi tega ali onega" - v končni fazi je pa vseeno oz. kot praviš popolnoma vseeno, ane.
Samael != Samuel

sbawe64 ::

Slopek je izjavil:

Samael izvor virusa je uradno wet market, Wuhan, China in zato se je reklo kitajski virus. Kako si pa ti to potem tolmačiš, je pa tvoja stvar.

Imaš stare podatke, wet market ni izvorno mesto.
2020 is new 1984
Corona World order

Slopek ::

sbawe64, ja vem, ampak bom takoj brisan, če to napišem.
Nekateri vidijo v tem pač dramo. Boli me pa, kako mu rečemo. Vemo iz katere države izvira in zato je bilo tudi poimenovanje tako.
Ne pa zaradi oddaljenosti.8-O
Zdaj naj pa po tej logiki, dobijo vsi "državni" sevi uradno ime, da se komu ne bo godila krivica.

zmaugy ::

Samael je izjavil:

endelin je izjavil:

Se pomnim, da se je na slotechu na veliko brisalo vse, ki so enačili covid kot kitajski virus.

Glede na to, da sem bil v tisti prvi veliki debati aktivno udeležen praktično od začetka, lahko potrdim, da tvoja interpretacija ne drži, čeprav razumem kakšen narrative ji želiš dati.

Tema je nosila naslov v smislu "kitajski virus" ko je bilo vse to za nas še nekako daleč stran in tuje, kot zgolj še ena stvar, ki se dogaja in običajno tudi ponikne nekje na drugem delu sveta. Ko je zadeva postala problem celega sveta in ne zgolj ekskluzivno kitajske, ko se je začelo vse tisto v Bergamu in naokoli, je padlo nekaj predlogov, da nehamo govoriti o virusu kot izključno kitajski zadevi, pa tudi naslov teme je dobil ime po dejanskem virusu (covid-19 ali SARS-CoV-2 itd.). Res big deal, a?

Ne vem, zakaj moramo delati iz vsega dramo, se počutiti prikrajšane, prizadete, delati iz vsega eno veliko vnebovpijajočo zgodbo, kot da ljudje nimate v življenju pomebnejših stvari, kot pa naokoli razlagati kakšna grozna krivica se vam dogaja na globalni ravni zaradi tega ali onega.


Zakaj je torej zdaj korektno pisati angleški sev?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Samael ::

zmaugy je izjavil:

Samael je izjavil:

endelin je izjavil:

Se pomnim, da se je na slotechu na veliko brisalo vse, ki so enačili covid kot kitajski virus.

Glede na to, da sem bil v tisti prvi veliki debati aktivno udeležen praktično od začetka, lahko potrdim, da tvoja interpretacija ne drži, čeprav razumem kakšen narrative ji želiš dati.

Tema je nosila naslov v smislu "kitajski virus" ko je bilo vse to za nas še nekako daleč stran in tuje, kot zgolj še ena stvar, ki se dogaja in običajno tudi ponikne nekje na drugem delu sveta. Ko je zadeva postala problem celega sveta in ne zgolj ekskluzivno kitajske, ko se je začelo vse tisto v Bergamu in naokoli, je padlo nekaj predlogov, da nehamo govoriti o virusu kot izključno kitajski zadevi, pa tudi naslov teme je dobil ime po dejanskem virusu (covid-19 ali SARS-CoV-2 itd.). Res big deal, a?

Ne vem, zakaj moramo delati iz vsega dramo, se počutiti prikrajšane, prizadete, delati iz vsega eno veliko vnebovpijajočo zgodbo, kot da ljudje nimate v življenju pomebnejših stvari, kot pa naokoli razlagati kakšna grozna krivica se vam dogaja na globalni ravni zaradi tega ali onega.


Zakaj je torej zdaj korektno pisati angleški sev?

Sicer ne vem, kaj natančno ima tvoje vprašanje s citiranim delom, ki sem ga zapisal sam in domnevam, da si vrzeli v nerazumevanju napisanega zapolnil z bogato domišlijo (ali kako naj razumem to, da se vprašano v nobenem pogledu ne nanaša na citirano), ampak da, če sprašuješ za moje osebno mnenje, nimam prav nobenih težav s poimenovanjem seva z uradnim imenom v kolikor britanci pogovornega smatrajo kot neustreznega - kar očitate kitajcem.
Gotovo pa se v tem primeru ne bom počutil prizadetega in delal dramo, kako velika krivica se mi godi, kot jo imate potrebo delati vi.
Ti je moje stališče do predmeta pogovora zdaj jasno, ali pa ti kakšen del v nerazumevanju še vedno povzroča težave?
Samael != Samuel

zmaugy ::

Ne vidim razloga, da se "angleški sev" imenuje tako, če se Sars-cov-2 ne sme imenovati wuhanski virus.
In ne, ne more kitajska diktirati celemu svetu, kako bomo imenovali neko bolezen. No, očitno da lahko, ni pa to prav. Treba je torej biti dosleden in se pač poslužiti nekega strokovnega poimenovanja v obeh primerih.
Drugače bi pa rekel, da če mački stopiš na rep, zacvili. In zato mi je to kitajsko otepanje malce sumljivo, ker je bilo pred tem poimenovanje glede na vir nekaj povsem običajnega
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

bluefish ::

zmaugy je izjavil:

ker je bilo pred tem poimenovanje glede na vir nekaj povsem običajnega
Ne, ni bilo - lahko začnemo s prašičjo in ptičjo gripo. Nekaj primerov je opisanih tule: https://www.bbc.com/future/article/2020...

zmaugy ::

bluefish je izjavil:

zmaugy je izjavil:

ker je bilo pred tem poimenovanje glede na vir nekaj povsem običajnega
Ne, ni bilo - lahko začnemo s prašičjo in ptičjo gripo. Nekaj primerov je opisanih tule: https://www.bbc.com/future/article/2020...

Španska gripa. Hanta virus. MERS. EBOLA. Še enkrat - zakaj je zdaj ok imenovati sev sarsa angleški/brazilski/južnoafriški sev?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

bluefish ::

Ne vem. To je vprašanje za tiste, ki se strašno obremenjujejo s poimenovanjem. Kitajce, Angleže ipd. človek še razume. Malo manj pa običnega spletnega bojevnika tisoče kilometrov stran.

zmaugy ::

bluefish je izjavil:

Ne vem. To je vprašanje za tiste, ki se strašno obremenjujejo s poimenovanjem. Kitajce, Angleže ipd. človek še razume. Malo manj pa običnega spletnega bojevnika tisoče kilometrov stran.

Se pravi mene in tebe.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

bluefish ::

Mene ne. Razen seveda, če najdeš prispevek, kjer sem se dejansko obremenjeval s tem.

zmaugy ::

Saj si v debati z mano okrog tega, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

bluefish ::

Če za debato označuješ, da sem te opozoril na netočnost trditve: "... da je bilo pred tem poimenovanje glede na vir nekaj povsem običajnega," potem očitno res.

Vseeno je tole nekaj drugega kot dejanska debata, ki se pojavi v marsikateri covid temi, kjer se nekaj posameznikov skorajda meče na pregovorno katano v dokazovanju svojega prav. Meni pač dol visi, ali se zadevo imenuje wuhanski ali kitajski virus ali COVID-19 ali korona ali fairy dust ali ...

No, kakorkoli, bom tule odnehal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

c3p0 ::

zmaugy je izjavil:


Španska gripa. Hanta virus. MERS. EBOLA. Še enkrat - zakaj je zdaj ok imenovati sev sarsa angleški/brazilski/južnoafriški sev?


Ni že parkrat pisalo? Če si 2. največji financer WHO, najbrž lahko daš veto na ime virusa.

Mr.B ::

c3p0 je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Španska gripa. Hanta virus. MERS. EBOLA. Še enkrat - zakaj je zdaj ok imenovati sev sarsa angleški/brazilski/južnoafriški sev?


Ni že parkrat pisalo? Če si 2. največji financer WHO, najbrž lahko daš veto na ime virusa.

Kitajska je z 0.2% na 45 mestu investitoraj WHO-ja. Toliko da ti predlagam da izbrišeš kar si napisal. Pač da boš drugič izpadel bolj resen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Distanciranje zaradi covida-19 odpihnilo številne nalezljive bolezni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5811180 (7872) HappyPills
»

Kitajska in WHO sta prikrivali dejstva o virusu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36237507 (30177) Mr.B

Več podobnih tem