» »

Substitut za sladkarije

Substitut za sladkarije

«
1
2

avom23 ::

Tisti, ki se (ne)uspešno borite z željo "junk" hrani npr. sladki (v mojem primeru čokolada) ali slani ter mastni hrani, ali ste nasli kaj kar vam nadomesti to zeljo in je zdrava -torej manj mastna oz brez dodanega sladkorja?

Sam se mastni slani hrani kar uspešno izogibam, pogosto pa zobam manj slane bobi palčke, sladko pa sem nadomestil z mandarinami ter narezano malono kot jo npr prodajajo v plasticnem kozarcku ze pripravljeno v kaksnih supermarketih.

Ima se kdo kaksno idejo?

Kayzon ::

Kupis zmrznjene sadeze v hoferju,das skuto not pa narezan jabolko,pa stres 2-3 natrena in zmesas. Pustis v hladilniku in mas neke vrste zdrav sladoled. Meni to dost pomaga,drugace pa se najbolj odvadis nezdrave pickarije s tem da enostavno nehas jest to,cez teden dva ti vec ne disi to. Vsej meni no.

Vetrpiha ::

Vape sadna tekočina s sladili

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

avom23 ::

Se mi zdi morda malo prevec dela ceprav ni slaba ideja s tem sadnim sladoledom

S sladkim imam sam obacasno kar tezave. Predvsem kaksne cokolade. Melona in mandarine so mi okusne samo ne vem ce bo zadovoljilo mojo potrebo po sladkem ko me napade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avom23 ()

IL_DIAVOLO ::

Nič ni narobe, ce jih jes v zmernosti. Ne vem, zakaj bi dal nekaj na stran, ker ti ne škodi in uživaš v njej.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kayzon ::

Pa iskreno si lahko privoscis veliko stvari ce treniras redno. Jaz zadnje dni tolcem sendvice skos,pa bom pol pokuril s kolesom sam da se stabilizira vreme.

Sam glej da pokuris to kar pojes ce hocs obdrzat isto tezo,to je to.

avom23 ::

Ni prevec dela s sadnim "sladoledom" a mene kdaj pa kdaj nenapovedano prime po cem sladkem in takrat pac nekaj kupim.

Raptor F16 ::

avom23 je izjavil:

Tisti, ki se (ne)uspešno borite z željo "junk" hrani npr. sladki (v mojem primeru čokolada) ali slani ter mastni hrani, ali ste nasli kaj kar vam nadomesti to zeljo in je zdrava -torej manj mastna oz brez dodanega sladkorja?

Sam se mastni slani hrani kar uspešno izogibam, pogosto pa zobam manj slane bobi palčke, sladko pa sem nadomestil z mandarinami ter narezano malono kot jo npr prodajajo v plasticnem kozarcku ze pripravljeno v kaksnih supermarketih.

Ima se kdo kaksno idejo?


Korenček, olive, mogoče Beef Jerky... Sam da ni kak čips al pa diabetes v mini dozi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

PacificBlue ::

Jaz pojem po 3-4 100 gramske čokolade dnevno. To zdaj dec-januar. I am addicted:/

IL_DIAVOLO ::

Pa ves da je na 100g 500 kalorij? :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

piromanček ::

-ne se borit oz. mučit s tem, da ne smeš jest sladko ipd.
-naredi tako, da ti sladkarije iz trgovine postanejo presladke in neokusne
-čokolada..probaj nekaj časa samo temno 85% v zmernih količinah
-pecivo delaj sam...z manj sladkorja
-ne imet vedno doma pri roki sladkarije
-imej dovolj obrokov na dan, da ne rabiš posegat po prigrizkih

sčasoma ti bojo obične trgovinske sladkarije presladke, umetne..no tko sem jaz nekako delal in posegam čedalje manj po njih. nekaj truda in vse se da..

Meiniken ::

Disciplina. Prvi teden bo hudič potem pa vedno lažje. Sicer pa sadje.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Shegevara ::

PacificBlue je izjavil:

Jaz pojem po 3-4 100 gramske čokolade dnevno. To zdaj dec-januar. I am addicted:/


Čez 20 let boš pa to zamenjal za 3-4 inekcije inzulina dnevno. You've been warned 8-O

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Če iščeš nadomestek junk fooda v drugem junk fooda, iščeš le izgovore

PacificBlue ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pa ves da je na 100g 500 kalorij? :D


Piše na ovitku energijska vrednost 2111kJ/505 kcal. :D

Shegevara je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Jaz pojem po 3-4 100 gramske čokolade dnevno. To zdaj dec-januar. I am addicted:/


Čez 20 let boš pa to zamenjal za 3-4 inekcije inzulina dnevno. You've been warned 8-O


Vem. Pretiravam, ko sem se peljal iz službe sem vmes še posegel po pocket coffe-jih:).

__Devil__ ::

Vsake tolko je fajn pojest kako sladkarijo, ne morem se zredit ne glede na količino in vrsto hrane, kvečjemu lahko shujšam. Mogoče dosti gibanja na delu in hiter sistem. Težko se je odrečt, pomaga in zamoti pa te lahko precej stvari.

Edina najbolj realna je veliko mesa, jajc, ostalih živalskih izdelkov, protein, ki te nasiti. Izberi bolj zdrave sladkarije, z vitamini, poteinske čokolade, jogurte, kefir (ima tudi 20g sladkorja na pau litra/500g). Čim manj kruha, čeprav vsak dan pojem 2 sendviča z sirom majonezo suhimi klobasami ali poli. Sadje je verjetno res dobra alternativa. Če tako na dolgo rok gledaš se s časom odvadiš čokolade, ker če si kdaj pojedel malo preveć sladkarij potem veš tisti občutek utrujenosti in izčrpanosti drug dan. To je ta občutek katerega se zavedaš in se mu poskušaš izognit, to te naj spomni, da si raje privošči kak dober goveji zrezek in telo ti bo hvaležno, v zameno pa dobiš zelo dobro počutje overall.

Najslabše sladkarije/čokolade so stila milka, kjer piše, da ima 50+g sladkorja na 100g izdelka. Razni kakavi so tako, zdaj sem začel z čokolinom namesto corn flexi in oats, oats mi ne potegne, kot nek les, ki se ne vpije v melko in je trdo. Čokolino pa je lažje prebavljiv, manj utrujajoč, naret za dojenčke, z surovim mlekom domačim, ziher je zdravo :)) Izbire in idej je veliko. Priporočam, da si provoščiš zeleni čaj (yerba mate, taprav), ko napade sladkota, pomaga res, v revnejših krajih (argentina paraguay?) ga uporabljajo za spodbijanje lakote, najbrž sem zato tako uravnotežen :D

Obstaja še "google": How to stop craving sugar in verjetno še kaj naravnih in lab preparatov, ki te hitro zamotijo in pomagajo preboled sladkomanijo :)

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Jemo zato da lahko prezivimo,ne zivimo da lahko jemo. Lp:))

jur3 ::

Jaz sem se nehal basat s cukrom, ker mi je ratal v neki točki nadomestilo za zdravo hrano. Posledično mi je bilo velikokrat slabo/neprijetno in sem se lepega dne odločil, da čisto prekinem s tovrstnim junkom. Trajalo pa je dober mesec dni, da se je telo navadilo na novo spremembo.
Kot alternativo sem jedel cela jabolka (polovico jabolka, ko sem bil lačen), se pravi cca 1 jabolko na dan. Včasih sem tudi posegel po korenju. Ne preveč, samo toliko, da sem nekaj žvečil in da se je želodec deloma napolnil s hrano.
Glede prenehanja imam tak način in mi hvala bogu deluje, vem pa za druge, ki kar tako ne zmorejo prekinit s sladko razvado. Za take bojda obstaja način, da zelo omejijo vnos cukra v telo. Sem v preteklosti probal tudi s tem načinom, vendar neuspešno. Žal se je pri meni izkazalo, da cukr name deluje kot droga in je tako najbolj efektivno, da v celoti prekinem to cukr-drogiranje.
Še to, ko sem ugotovil, koliko denarja je šlo za sladkarije, mi je ratalo še bolj neprijetno. Tk da kar se mene tiče je moja odločitev win-win.
Dead enemy always smell good

issak ::

Banane, jabolka, šport. Ko laufaš, nič ne grickaš zraven, ko kolesariš pa mirno lahko zraven ješ gumi medvedke ker jih tudi takoj porabiš.

Melono pa lahko kupiš tudi celo, brez plastike, in si jo sam narežeš, pride ceneje.

Za sladoled pa zmrznjene banane, zmrznjene borovnice/jagode/maline, avokado, kokosovo mleko, zmiksaš in uživaš.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Slopek ::

Cukra in TV prigrizkov se odvadiš v tednu ali dveh. Ne kupuj sladkarij, saj če ni, še vojska nima kaj vzeti.
Po mesecu in še prej, ti bo recimo čokolada, fuuull presladka.
Je pa pri meni tako, da bolj sem športal, bolj sem pazil na vnos kvalitetne hrane in obratno. Pa ne, da bi sploh pazil. Enostavno mi junk sede samo takrat, ko imam obdobje lenobe. Če te ob polnoči zagrabi potreba po nažiranju in veš, da boš še nekaj pokonci, si odpri tuno;)

Steinkauz ::

Jst dost nucam:
https://www.iherb.com/pr/NuNaturals-NuS...
1 paketek je dost za dobre pol litra limonade al pa ponucaš za sladice namest cukra.

Za sladoled lahk probaš to:
https://www.twopeasandtheirpod.com/two-... (men je skor k snickers)

Al pa anabolic ice cream:
150g ledu
120g zmrznjenga sadja
1 scoop wheya
Četrt žličke ksantram gume

V (močnem) blenderju zmiksaš da rata kremasto.

gruntfürmich ::

greš v šparu na oddelek z zdravo hrano in tam izbiraš sladkarije. osebno kupujem od sladkarij samo rumove ploščice kandit in pa šparove medene vaflje. ostalega junka ne kupujem zato ga tudi ne jem. razen zelo občasno ali če ga dobim.

ne moreš pa sladkarij nadomestiti s sadjem, ki je prav tako zelo sladko. to ne gre.

mi pa je včasih apetit po sladkem zelo zmanjšala temna čokolada, recimo od gorenjke z dodanim sadjem v pikicah. sem pojedel eno vrstico in sem imel zadosti.

morda raje kot junk poseži po kakšni hrani ki je ne moreš veliko pojesti, recimo ocvirkih (suhih ali v masti), zaseki itd

Slopek je izjavil:

Če te ob polnoči zagrabi potreba po nažiranju in veš, da boš še nekaj pokonci, si odpri tuno
al pa sardele v olju. te zapaca in te lakota mine.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

Jaz sem tudi na čokolado. Ampak sem nekako spontano prešel s klasičnih čokolad na temne čokolade in sedaj jem praktično samo še 70% ali več. Zadnje čase mi sede 78% Lindt ali 85% raznih proizvajalcev.
Ostalih sladkarij skoraj ne jem, razen kar sam doma ustvarim. V tem primeru je precej lažje paziti na kakovost surovin in količino sladkorja. Seveda se kdaj pregrešim in "pade" kakšna tortica, sladoled ipd.
Če ti temne čokolade ne sedejo, probaj počasi preiti na višje %. Recimo začneš s kakšnimi 60%, potem pa višje (nasvet đankija :D). Drugače imam rad tudi kikirikijevo maslo in kadar pade cuker, ena tavelika žlica naredi čudeže. Ampak moraš izbrat kakovostno zadevo.
Drugače, sadje ima precej sladkorja, tako da je bolj zamenjava enega sladkorja za drugega.
Zelenjava je pravi odgovor. Recimo velika skleda solate pri kosilu te bo precej nafilala, pa manj želje po prenažiranju potem čutiš, se mi zdi. Stročnice so tudi fajn za občutek sitosti, malo manj ko pridejo v črevesje...

IL_DIAVOLO ::

Ce ste že začeli :D

Najljubše sladkarije:

-kokosove kocke
-rafaelo
-gran cereale

Samo en ali dva je dosti, pa sem dober za cel dan :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

filip007 ::

Ja 80% Moser Roth, to je to. Ponavadi imam dve različne, nevem katera je boljša zdajle.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

zmaugy ::

Vse je v glavi. Najlažje se sladkarijam odrečeš, če jih pri hiši nimaš.
Plus intermittent fasting.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

starfotr ::

Prva stvar, ki jo moraš naredit je, da se izogibaš nakupu. Potem če nimaš doma, potem ne ješ tega.

ripmork ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nič ni narobe, ce jih jes v zmernosti. Ne vem, zakaj bi dal nekaj na stran, ker ti ne škodi in uživaš v njej.

Tole.

Če se držiš tega, da sladkarije ješ samo po konkretnem obroku, niti ne boš zmogel velike količin pojest :)
Sem tudi sam npr. na čokolado, ampak mi je občutek prekomerne sitosti tako zoprn, da se mi že iz tega razloga ni problem ustavit po npr. parih piškotih.

Če nimaš prevelikih zalog sladkarij - definitivno pomaga :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

;-) ::

Vetrpiha je izjavil:

Vape sadna tekočina s sladili


Tudi jaz s tem tesim ko se mi zalusta.

Drugace pa se uspesno izogibam sladkorja skoraj popolnoma ze 3 leta in nimam velike panike.

Mastnega se ne toliko, se pa OH sploh pa bele moke in mleka (razen kefir).

Ker podobno jemo vsi doma je problem manjši ker doma ne najdemo sladkorja in skoraj ne OH.

feryz ::

Substituti so no go. Ali smeš ali ne. Jaz ne jem kruha, riža, testenin, krompirja ... že več kot 10 let.
Ravno pri kruhu so vsi pametovali, da lahko jem črnega, rženega, polnozrnatega ... Pa ne bom se basal z nekimi zanič govni, ker ne smem pojesti pravega, dobrega, dišečega ... Sem rajši brez.
Pa še Nuttela je bolj okusna brez kruha, kot z njim.

IL_DIAVOLO ::

Rajsi kos torte, kot nutello, ki se na zobe prime :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Avenger ::

Avom: od sladil so ok: eritritol, stevia, xylitol. Vse ostalo je bolj ali manj škodljivo. Ne da bi delal reklamo - v Kalčku imajo čokolado Torras, enih 5 vrst teh čokolad je z eritritolom in stevio - brez sladkorja. To lahko ješ popolnoma brez slabe vesti, samo spet, v mejah normale, če boš pojedel celo tablico naenkrat boš imel verjetno težave s prebavo.

V gourmet shopu pod Emporium v LJ imaš pa ogromno izbiro kakava v zrnu, če se hočeš it vročo čokolado.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bosslipxx ::

Včasih si nadomeščam sladkarije s suhim sadjem. Suhi ananas in suha papaya sta zelo sladki, vendar niso čisto brez kalorij.
slo-fishing.si

pivmik ::

Pravilo 1: ne imet junk fooda na dosegu roke (ne ga kupovat in ga sploh imet doma.)
Pravilo 2: Poskrbi, da imaš vedno na zalogi in na dosegu roke le zdrave okusne prigrizke. Da so vedno le zdrave stvari okoli tebe - v žepu, nahrbtniku, omari, predalu, shrambi, kuhinji...

Jej razne oreščke, suho sadje, kvaliteten pršut(brez kruha), riževe/koruzne hrske, žveči kake naravne čigumije, peanut butter na hrske.

Tudi to zlo pomaga: namesto hlastat cele tablice čokolad eno za drugo, raje odgrizni le čist drobcen košček čokolade in ga "žveči" v ustih čimdlje. Miselno se osredotoči na počasnost in okusnost. Ne pojej niti ene tablice, ampak le eno kockico čokolade, ki ji odgrizuješ drobce 10krat do 20krat. Takoj po zaužitju si pojdi ščetkat zobe.

Opcija2: Preklopi na intermittent fasting (preskočiš zajtrke, malice ter večerje, in pozne prigrizke). Jej le 2krat na dan med 12. in 18. uro. Energija in fokus se ti ful poveča. Vprašaj Jacka Dorseya (Twitter CEO)
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

HulkHogan ::

Padli ste na The Marshmallow Test, dejansko genetsko niste sposobni samokontrole in je brez veze da se sekirate. Saj zdravstvo je itak zastonj, čeprav sodobna znanost sedaj že pravi da ni povezave med telesno težo in zdravjem.

IL_DIAVOLO ::

Kdo ni zmozen samokontrole, tisti ki ne upa imet doma sladkarij ali tisti, ki jih ima, ampak ve kje je meja?

Jaz imam doma kekse, peciva, slane prigrizke, a to pomeni da moras celo pakngo pojest ali celo da moras pojest se isti teden? Seveda ne.

Odpreš cips, si vsipas 1/3 vrecke v posodo, zapreš vrečko in pojes odmerjeno porcijo. Ali bos res umrl od 500 kalorij slanih prigrizkov in 1500 kalorij sladkarij od 14k kalorij na teden? Ali povedano drugace 200 kalorij od zaužitih 2000+ kalorij.

Težave se zacnejo, ko ne kontroliras porcije in zacnes jest po cele paknge. To pa ni ok.

Ne pretiravajte z izogibanjem manj zdravi hrani, ker ne boste nic bolj zdravi, kot drug ki vse pozre, ampak je fizično aktiven.

Lp
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

2000+ kalorij dnevno je daleč od normalnega. Vsaj kakih 1000 preveč. Za normalne ljudi, z dvema urama težje rekreacije dnevno.
Glavnina tega gre zagotovo skozi školjko.

PrimoZ_ ::

pivmik je izjavil:

Pravilo 1: ne imet junk fooda na dosegu roke (ne ga kupovat in ga sploh imet doma.)
Pravilo 2: Poskrbi, da imaš vedno na zalogi in na dosegu roke le zdrave okusne prigrizke. Da so vedno le zdrave stvari okoli tebe - v žepu, nahrbtniku, omari, predalu, shrambi, kuhinji...

Jej razne oreščke, suho sadje, kvaliteten pršut(brez kruha), riževe/koruzne hrske, žveči kake naravne čigumije, peanut butter na hrske.

Tudi to zlo pomaga: namesto hlastat cele tablice čokolad eno za drugo, raje odgrizni le čist drobcen košček čokolade in ga "žveči" v ustih čimdlje. Miselno se osredotoči na počasnost in okusnost. Ne pojej niti ene tablice, ampak le eno kockico čokolade, ki ji odgrizuješ drobce 10krat do 20krat. Takoj po zaužitju si pojdi ščetkat zobe.

Opcija2: Preklopi na intermittent fasting (preskočiš zajtrke, malice ter večerje, in pozne prigrizke). Jej le 2krat na dan med 12. in 18. uro. Energija in fokus se ti ful poveča. Vprašaj Jacka Dorseya (Twitter CEO)


Ali pa malo samokontrole ?
Jaz imam trenutno v omari vsaj 10 tavelikih gorenjk in milk, ker sm precej nor na čokolado in sem jih dobival čez praznike.
Pojem pa v povprečju 1 celo/teden.

Rias Gremory ::

Meiniken je izjavil:

Disciplina. Prvi teden bo hudič potem pa vedno lažje. Sicer pa sadje.

100x tole.
Če nimaš discipline in ne moraš nekaj dni brez sladkarij imaš problem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Snegec ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kdo ni zmozen samokontrole, tisti ki ne upa imet doma sladkarij ali tisti, ki jih ima, ampak ve kje je meja?

Jaz imam doma kekse, peciva, slane prigrizke, a to pomeni da moras celo pakngo pojest ali celo da moras pojest se isti teden? Seveda ne.

Odpreš cips, si vsipas 1/3 vrecke v posodo, zapreš vrečko in pojes odmerjeno porcijo. Ali bos res umrl od 500 kalorij slanih prigrizkov in 1500 kalorij sladkarij od 14k kalorij na teden? Ali povedano drugace 200 kalorij od zaužitih 2000+ kalorij.

Težave se zacnejo, ko ne kontroliras porcije in zacnes jest po cele paknge. To pa ni ok.

Ne pretiravajte z izogibanjem manj zdravi hrani, ker ne boste nic bolj zdravi, kot drug ki vse pozre, ampak je fizično aktiven.

Lp


To si zdej tko povedal, kot da od ene cigarete na dan ne boš dobil raka na pljučih.

In fizična aktivnost ni nadomestek za zdravo prehrano. To, da si fizično aktiven, ne pomeni, da niso tvoja prebavila na nekem % poškodbe, ki se bodo pokazale potem kasneje, čez 5-50 let.
Za čisti primer, sladkorna bolezen - diabetes, se tudi ne pojavi kar iz danes na jutri ampak se pač gradi počasi.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

IL_DIAVOLO ::

Nadomestek ni, ti pa izboljsa pretok krvi in nimas tezav z oziljem in prekomerno tezo. Za kajenje in posledično pljuca pa ni zdravila. Ne moreš tega primerjat.

10-20% junk hrane pac ni alarmantno. Diabetes se pojavi zaradi ameriske mcdonalds prehrane, ne pa ker bos obcasno jedel sladko in slano hrano. To je bolj ameriska bolezen prenaziranja in nic gibanja.

Clovek, ki ima urejeno prehrano in si kuha, zaradi tega pac ne bo zbolel. In ce pogledam, kako slotech-ovci komplicirajo pri prehrani, tega straha res ni haha
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Master_Yoda ::

Nadomestek ni, ti pa izboljsa pretok krvi in nimas tezav z oziljem in prekomerno tezo.


Do neke nizke mere ja, ampak ne mores biti toliko fizicno aktiven kolikor lahko svinjarije pojes.
Dovie'andi se tovya sagain.

lolipop2 ::

Jaz namesto sladkarije jem 2 koščka temne čokolade dnevno. Čist dovolj in ne pogrešam več ostalih dobrt.

A vrečka čipsa na teden je veliko?

Glugy ::

Banane pa kislo smetano po želji zmešaš skp ( lahk tud posebi ješ ) pa maš dokaj dobr pa dokaj zdrav obrok. Še vedno je sladkor v bananah in mlečna maščoba v kisli smetani ampak to je bolj naravno pa je vsekakor boljš kot sladkarije.

strawman ::

Jaz veliko pijem decaf + malo mleka + žlička kakava v prahu (prav kakava, ne Nesquika in podobnih).
Mi nekako poteši željo po sladkem.

Master_Yoda ::

Se en predlog: Kupi si zakelj (500g) zamrznjenih borovnic v hoferju/lidlu (okoli 3 eur) in si jih nekaj v eno skodelico stresi. Po kaki uri/dveh pa pojej. Oz kar takoj zamrzene poleti.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

polozweii ::

Jaz sem se proti čokoladi boril s čipsom, dokler nisem obupal in se zapil s CocaColo.
Hehehecam se

PrimoZ_ ::

lolipop2 je izjavil:

Jaz namesto sladkarije jem 2 koščka temne čokolade dnevno. Čist dovolj in ne pogrešam več ostalih dobrt.

A vrečka čipsa na teden je veliko?


Odvisno na koliko podlage :)

Jaz se za svojo velko čokolado/teden ne sekiram, ker drugače pojem zelo malo sladkorja.

avom23 ::

Sam se dokaj uspesno izogibam mastno-slanim prigrizkom in cokoladam ter drugim sladkarijam, a če bi črtal kavo bi imel kar težave.
A le takšna ki jo doma pripravim ali kupim v kaksni kavarni. Kavo z avtomatov se izogibam.

Rias Gremory ::

lolipop2 je izjavil:

Jaz namesto sladkarije jem 2 koščka temne čokolade dnevno. Čist dovolj in ne pogrešam več ostalih dobrt.

A vrečka čipsa na teden je veliko?

Verjetno ne. Je pa toliko napisanega o tem, da joj. Prosim uporabi nek iskalnik, napiši notri nekaj ključnih besed pa bo.
Študije: libgen, zlibrary oz. nekaj takega.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270614 (22115) xyz248
»

Ovseni kosmiči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11514966 (12041) kjut
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22539110 (34393) energetik
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436657 (31102) johan05
»

dieta

Oddelek: Loža
315215 (4668) Xserces

Več podobnih tem