» »

Ovseni kosmiči

Ovseni kosmiči

«
1
2 3

uporabnik832 ::

A ste si kdaj po nočnem vandarnju, ali pozno popoldan, nočnem bedenju ali med ali po nočni službi zaželeli nekaj pojesti?

Čutite tisto potrebo po hranilih, po hrani in sitosti, a ne veste kaj bi pojedli? Meso je navadno preslano in tudi mastni ste, bel kruh, krompir, burek, žemlje te nasitijo, a ti zraste trebuh in zjutraj se ne zbudiš v najboljšem stanju, kar pomeni, da ni dobra izbira. Vprašanje tudi koliko so te stvari hranljive. In težke so.

Danes pridem iz nočne službe, slabo mi je, saj sem se odrekel vsem sortam "junk fooda", sladkim in slanim prigrizkom.
Razmišljam kaj naj pojem, ne morem napol omotičen in sestradan spat, ker se ne bom dobro naspal in zbudil svež. Ker vse jedi, ki se jih kupi ali ki jih pripravljamo (pretirano) solimo, tudi to ni najboljša izbira za ta čas. Sadje odpade, je presladko, kislo in težko.

Vidim ovsene kosmiče, ki so se mi zamerili iz nekih drugih časov in jih nikoli nisem več jedel. A ker vem, da drugega nimam jih pojem.

Te nasitijo, čutiš, da so hranilni čeprav lahki in ni mi po njih zrastel trebuh, kot če bi pojedel burek.

Kako jih praktično pripraviti, po možnosti če si kje na poti ali v službi?

.

Machete ::

https://www.mimovrste.com/posode-za-shr...

Namoči jih nekaj ur pred zaužitjem, oz. zvečer, če jih ješ zjutraj. Direktna konzumacija, ti bo počasi uničila želodčne stene.
Pa ne jej tik pred spanjem, med spanjem tvoje telo ne rabi hrane in ustavi presnovo, kot je potrebna čez dan. Če hodiš okoli sestradan, spremeni urnik hranjenja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

uporabnik832 ::

Če ovsene kosmične npr. namočim v mlačno vodo za čez noč? Nič temu ne bi dodajal.

ripmork ::

Bio ovseni (rahli) kosmiči brez dodatkov od Nature. Prelijem z malo vroče vode in pustim počakat cca 10 minut, da se ekstra zmehčajo - hiter, hranljiv zajtrk za vsak dan. Čez lahko posuješ še mal kakava za okus, al pa žlico medu. Super za prebavo + lepa porcija beljakovin.

Master_Yoda ::

Jaz uporabljam Hoferjeve ovsene kosmice - 500g okoli 50c. Zvecer jih namocim, zjutraj dam eno banano noter in cca 5 minut kuham (pa se to verjetno ne bi bilo treba tako dolgo).
Dovie'andi se tovya sagain.

TheBlueOne ::

Naceloma lahko recimo poprazis kaksno perutnino, jo odstranis, poprazis zelenjavo, zalijes, kuhas s kosmici, dokler niso ravno prav kuhani in imas fitnes obrok. To je se za pojest. Zacimbe po zelji.

Moja si dela vsak dan zvecer v kozarec kosmice, doda neko sadje, semenke in ostale gezirja zdravja, prelije z jogurtom in nese v sluzbo.

Kar se tice namocit v vodi cez noc, pa ne vem za ostale, ampak jaz se moram ekstremno trudit da pogoltnem to cudo. :)

c3p0 ::

Jaz raje musli jem, že vsebuje suho sadje, kokos. Dodaš še kake oreščke, kakav, če je želja po dodatni sladkobi med ali dateljnov sirup, ni boljšega.

Filip8 ::

mikrovalovka reši vse, kupite tiste, ki so manjši delci, ne tiste cele.. dam v skledo, noter vodo, mleko ali oboje. V mikrovalovko za minuto pa pol recimo. malo proteinov, neobvezno, potem malo kakava, lahko banano, včasih zamrznjeno jagodičevje, men je top, s kakavom je k domač čokolino.

Machete ::

In potem, ko si hardcore, kupiš kosmičnik. Imam (sicer ročnega) in je fina stvar. Kosmičiš še vse ostala žita in lahko kupuješ direktno žita pri kmetu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:

Jaz raje musli jem, že vsebuje suho sadje, kokos. Dodaš še kake oreščke, kakav, če je želja po dodatni sladkobi med ali dateljnov sirup, ni boljšega.


To zna biti bolj sladkarija. Musli so pogosto ze sladkani.

pegasus ::

uporabnik832 je izjavil:

ne morem napol omotičen in sestradan spat, ker se ne bom dobro naspal in zbudil svež.
To pri meni ne drži. Najbolje spim, ko grem spat lačen.

Tudi sicer je boleča lakota bolj stvar psihologije kot fizioloških potreb, komot se lahko navadiš na samo dva obroka na dan, samo en obrok na dan, samo en obrok vsakih nekaj dni ... samo nekaj volje rabiš za to. Pomaga, če ješ mastno in brez hidratov (lchf/keto).

OrkAA ::

Jaz ovsene kosmice namocim v mandljevo mleko. Se mi zdi zelo okusna kombinacija, ker ima malo okusa po "marcipanu", je pa res da to mleko kar poveca kaloricno vrednost.

Sheteentz ::

Jaz ovsene kosmiče prelijem z jogurtom, počakam kake 5 minut, da se malo zmehčajo in pojem. Po možnosti zraven dodam še par rozin. Ne vidim potrebe, da bi jih namakal če celo noč. Tole o uničevanju želodčne sluznice pa prvič slišim.

Jerry000 ::

Jaz tudi prvič slišim, kupim ovsene v lidlu, ter grški jogurt v onem velkem loncu in to zjutraj zmešam in pojem, brez čakanja. Kdaj dodam še banane zraven in je. Res pa je da je grški jogurt z okusom, torej je še nekaj sladkorja zraven

stara mama ::

Jaz si iz ovsenih kosmičev delam flapjack
Spečem en pleh, in jih imam za nekaj časa

https://www.thespruceeats.com/yummy-eas...
https://www.coachmag.co.uk/nutrition/mu...
Ekologija™ in Trajnost™

D3m ::

uporabnik832 je izjavil:

A ste si kdaj po nočnem vandarnju, ali pozno popoldan, nočnem bedenju ali med ali po nočni službi zaželeli nekaj pojesti?

Čutite tisto potrebo po hranilih, po hrani in sitosti, a ne veste kaj bi pojedli? Meso je navadno preslano in tudi mastni ste, bel kruh, krompir, burek, žemlje te nasitijo, a ti zraste trebuh in zjutraj se ne zbudiš v najboljšem stanju, kar pomeni, da ni dobra izbira. Vprašanje tudi koliko so te stvari hranljive. In težke so.

Danes pridem iz nočne službe, slabo mi je, saj sem se odrekel vsem sortam "junk fooda", sladkim in slanim prigrizkom.
Razmišljam kaj naj pojem, ne morem napol omotičen in sestradan spat, ker se ne bom dobro naspal in zbudil svež. Ker vse jedi, ki se jih kupi ali ki jih pripravljamo (pretirano) solimo, tudi to ni najboljša izbira za ta čas. Sadje odpade, je presladko, kislo in težko.

Vidim ovsene kosmiče, ki so se mi zamerili iz nekih drugih časov in jih nikoli nisem več jedel. A ker vem, da drugega nimam jih pojem.

Te nasitijo, čutiš, da so hranilni čeprav lahki in ni mi po njih zrastel trebuh, kot če bi pojedel burek.

Kako jih praktično pripraviti, po možnosti če si kje na poti ali v službi?

.


Se te bere, kot reklama za zdravila. :)

|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

pegasus je izjavil:

uporabnik832 je izjavil:

ne morem napol omotičen in sestradan spat, ker se ne bom dobro naspal in zbudil svež.
To pri meni ne drži. Najbolje spim, ko grem spat lačen.

Tudi sicer je boleča lakota bolj stvar psihologije kot fizioloških potreb, komot se lahko navadiš na samo dva obroka na dan, samo en obrok na dan, samo en obrok vsakih nekaj dni ... samo nekaj volje rabiš za to. Pomaga, če ješ mastno in brez hidratov (lchf/keto).


Sigurno je najboljse, da se navadis da jes enkrart na mesec. Ce kace to zmorejo, zakaj nebi se mi.

starfotr ::

Ovsene kosmiče kupite tiste, ki imajo več vlaknin, torej da niso obdelani, pa seveda take, da nimajo nič dodanega (sladkor, sadje ipd.), to si sami dodajte. Predlagam sveže ali suho sadje ali pa sadje obdelano s postopkom liofilizacije.

c3p0 ::

TheBlueOne je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Jaz raje musli jem, že vsebuje suho sadje, kokos. Dodaš še kake oreščke, kakav, če je želja po dodatni sladkobi med ali dateljnov sirup, ni boljšega.


To zna biti bolj sladkarija. Musli so pogosto ze sladkani.


Še zdaleč ne vsi, dosti je sladkih le od dodanega suhega sadja.

maco-maco ::

Zaradi visoke vsebnosti fitinske/fitične kisline jih je fajn namakat ali kuhat. Mi jih namakamao (fermentiramo) čez noč. Za domač ''čokolešnik'' pa jih skuhamo.
Kaj?

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Jaz raje musli jem, že vsebuje suho sadje, kokos. Dodaš še kake oreščke, kakav, če je želja po dodatni sladkobi med ali dateljnov sirup, ni boljšega.


To zna biti bolj sladkarija. Musli so pogosto ze sladkani.


Še zdaleč ne vsi, dosti je sladkih le od dodanega suhega sadja.


Na primer? To sem kar dolgo iskal, nikoli nasel ali pa je bilo brutalno predrago.

Cruz ::

Jaz kupujem grobe in jih je dejansko potrebno namakati čez noč, da postanejo čisto mehki.

Drugače pa sem jih vedno skuhal v mleku, dodal chia&bučna semena, borovnice, banano in med. Pa še ščepec soli(game changer). Občasno še arašidovo maslo. Zdaj sem na pavzi kar se tiče mlečnih izdelkov in jih ne jem. Moram poskusiti kakšno varianto brez mleka.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Machete ::

Mandljevo, riževo itd.. čisto ok nadomestki kravjega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Master_Yoda ::

Jaz jih skuham z vodo :D - 1 part ovseni 3 part voda.
Dovie'andi se tovya sagain.

TheBlueOne ::

Ostala mleka so praviloma nutricinosticno slabsa v smislu koliko kalorij od mascobe in sladkorja. Je 0.5 mleko bolj okusno in bolj uravnotezeno.

@Master_Yoda moras res biti Yoda, da ti gre to dolgorocno po grlu. :D

gruntfürmich ::

sam sem jih bil navajen jesti skuhane v mleku in dodana čokolada v prahu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

TheBlueOne je izjavil:

Ostala mleka so praviloma nutricinosticno slabsa v smislu koliko kalorij od mascobe in sladkorja. Je 0.5 mleko bolj okusno in bolj uravnotezeno.
@Master_Yoda moras res biti Yoda, da ti gre to dolgorocno po grlu. :D


Verjetno, mislim pa, da takovrstno dlakocepljenje s hrano malce meji na psihoze. Raznovrstnost in izogibnaje industrijski hrani, ter velika mera športa je po moje vse kar rabi človek. To štetje sestavin in kalorij je meni ubrisano. Sicer, pa ok, vsak ma neke fore in hobije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stara mama ::

S štetjem kalorij in gledanjem na makrohranila sem najhitreje izgubil 7 kil do tekme. Je ubrisano, ampak pomaga! ob športu seveda :)
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

krneki ::

Jaz polnozrnate kosmiče zmešam z mlekom in en košček temne čokolade frcnem notr. Vse skupaj gre v mikrovalovno za 3-4 minute. Na koncu premešam in pustim pri miru še kakšen 10 min (itak prevroče za jest), da ves mlek popijejo, tako da je na koncu zabetonirano, da žlica pokonc stoji. Dobra jutranja porcija me zdrži komot do poznopopoldanskega kosila.

3p ::

maco-maco je izjavil:

Zaradi visoke vsebnosti fitinske/fitične kisline jih je fajn namakat ali kuhat. Mi jih namakamao (fermentiramo) čez noč. Za domač ''čokolešnik'' pa jih skuhamo.


Žrem kuhane mehke ovsene kosmiče, pa tega nisem vedel. :D No, sem se zdaj šel izobrazit (tule), pa kaže, da namakanje ne spremeni skoraj nič. A dodajaš kaj kislega poleg ali kaj?

maco-maco ::

Gre v vodo, pa vodo odliješ. Pa tudi fermentacija v resnici ni, ker je tistih 12 ur malo premalo. Tudi kuhanje samo zmanjša količino. Poleg tega je ta kislina tudi koristna. Lahko pa se zgodi, da če ješ stročnice, žita, oreščke; da imaš tega potem preveč.

Za čokolešnik pa zdrobimo kosmiče in lešnike/orehe/mandlje in spravimo. Skuhamo na mleku in dodamo košček čokolade. Jaz imam pa za zajtrk večktat odcejene kosmiče s piksno skuše.
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

TheBlueOne ::

Machete je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ostala mleka so praviloma nutricinosticno slabsa v smislu koliko kalorij od mascobe in sladkorja. Je 0.5 mleko bolj okusno in bolj uravnotezeno.
@Master_Yoda moras res biti Yoda, da ti gre to dolgorocno po grlu. :D


Verjetno, mislim pa, da takovrstno dlakocepljenje s hrano malce meji na psihoze. Raznovrstnost in izogibnaje industrijski hrani, ter velika mera športa je po moje vse kar rabi človek. To štetje sestavin in kalorij je meni ubrisano. Sicer, pa ok, vsak ma neke fore in hobije.


Se gre bolj za boljse/slabse. Pri mleku je nek mit o tem kako slabo je, alternative pa so po vseh objektivnih merilih slabse. Da ne govorimo, da je obicajno mleko bistveno cenejse.

Jaz sem na kalorije gledal ravno, ko sem se dosti treniral, ker sem imel problem, da sem potreboval dosti beljakovin in so morale predstavljati kar velik del kaloricnega vnosa. Pri navadni hrani je bilo hitro dovolj kalorij in tezko dovolj hraniv.

TehDucky ::

stara mama je izjavil:

Jaz si iz ovsenih kosmičev delam flapjack
Spečem en pleh, in jih imam za nekaj časa

https://www.coachmag.co.uk/nutrition/mu...


Sem videl link pa sem si moral naredit, ker sem imel slučajno vse doma pri roki in so res bomba. :)

Glugy ::

mal kosmičev ; mal vode ; sadje po želji ; zmiksaš in piješ tekom celega dneva malo po malo. Če si lačen daš naslednič mal več kosmičev kakav pa banano. Količinsko morš sam eksperimentirat kak ti paše. Sam je pol tud od tvojga mikserja odvisn kok prenese. Če imaš dobr mikser je čist vseen al kupš kosmiče z večjimi kosi al tiste k so bl zdrobljeni že. Fajn je met dobr mikser. Če si zadel razmerje sestavin v nulo bo deloval tko k sadna čokolina. Ful dobr pride in mi včasih res zapaše. Če maš dobr mikser si lahk nardiš tud moko iz tega pa spečeš kruh ampak še nism probal. Imet dobr mikser je božansko; jz sm si najprej recimo domače začimbnice posušil; jim potem odstranil steblo in jih potem zmiksal kr z mikserjem in je čist na drobno pršlo pol tko k tiste k jih kupš v trgovini. Tak da ja priporočam dobr mikser; ne vem kak je če probaš tole z ovsenimi kosmiči delat ko imaš zanič mikser. Sem pa kupil 2000 W mikser 2l za 100 EUR iz Lidla k so ga prodajal kkšn let pa pol nazaj. Dela ko šus. Lahk si nardim zadevo za nekje do 3-4 dni odvisno kok sm lačn kdaj pa kok dam ovsenih kosmičev not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Master_Yoda ::

Se gre bolj za boljse/slabse. Pri mleku je nek mit o tem kako slabo je, alternative pa so po vseh objektivnih merilih slabse. Da ne govorimo, da je obicajno mleko bistveno cenejse.


Take je kravje mleko je zdravo.
Dovie'andi se tovya sagain.

TheBlueOne ::

Master_Yoda je izjavil:

Se gre bolj za boljse/slabse. Pri mleku je nek mit o tem kako slabo je, alternative pa so po vseh objektivnih merilih slabse. Da ne govorimo, da je obicajno mleko bistveno cenejse.


Take je kravje mleko je zdravo.


Mlecni izdelki + ZDA = vse z ogromno sira. To, kar berem v clanku dalec ne pomeni, da je neko zelenjavno mleko kakorkoli boljse od kravjega, posebej, ce vzames lahko.

Menda pretiran vnos kalcija lahko doprinere k raku prostate, ampak ga ne bos dosegel z neko normalno kolicino mleka.

"Moški, ki pojedo veliko mlečnih izdelkov imajo do 65 odstotkov večjo verjetnost da bodo zboleli za rakom prostate,"

To ne pomeni, da si med njimi, ce pijes lahko mleko. Bos moral izrazito pretiravati.

Zgodovina sprememb…

froslajuri ::

tikitoki je izjavil:


Sigurno je najboljse, da se navadis da jes enkrart na mesec. Ce kace to zmorejo, zakaj nebi se mi.


Zakaj na plano kot kontra argument privlečete zmeraj najbolj bedaste primerjave?

Ho ho, sonce je okroglo, tako kot žoga, zakaj ne greš igrat nogometa s soncem! Ho ho, kako sem pameten in prebrisan, ho ho!

Internetni intelektualci ki kopirajo svoje znanstvena dognanja direktno iz reklame mega korporacije za pridelavo patentiranih prehrambenih proizvodov.

ripmork ::

Pri mleku je nek mit o tem kako slabo je, alternative pa so po vseh objektivnih merilih slabse. Da ne govorimo, da je obicajno mleko bistveno cenejse.

Če si laktozno intoleranten (kar naj bi veljalo za 3/4 odrasle populacije, pa se marsikdo niti zaveda ne), je mleko zadnja stvar, ki jo želiš vase vnašat. Tako da ja, še kar slabo splošno gledano. Alternative v smislu, riževo mleko, ipd?

froslajuri ::

ripmork je izjavil:

Pri mleku je nek mit o tem kako slabo je, alternative pa so po vseh objektivnih merilih slabse. Da ne govorimo, da je obicajno mleko bistveno cenejse.

Če si laktozno intoleranten (kar naj bi veljalo za 3/4 odrasle populacije, pa se marsikdo niti zaveda ne), je mleko zadnja stvar, ki jo želiš vase vnašat. Tako da ja, še kar slabo splošno gledano. Alternative v smislu, riževo mleko, ipd?


3/4 sveta, ne 3/4 belcev.

Glede na to da smo samo 10% populacije sveta, je res malo šans da ne prenašaš laktoze.
Domače mleko iz krave je čisto OK, še boljše je od koze. Mleko od korporacij ki futrajo krave s hormoni pa seveda ni primerno za uživanje.

TheBlueOne ::

Kdo pa pri nas futra krave s hormoni? Brat od moje ima kmetijo, ki dela mleko za mlekarno in ni nobenih hormonov. Pravtako pri ostalih kmetih, ki jih poznam. Pa kaj ljudje mislite, da ima se kdo mleko samo zase? Nekaj malo se ga proda doma, ostalo pa v mlekarne.

To, da je 3/4 ljudi pri nas netolerantnih do laktoze "ampak se ne zavedajo" pa je res mocna. Ce se ne zavedas, da prdis in imas drisko, potem moras biti kar ignorantna in konstatno podriskana in napihnjena oseba. kakor pravi @froslajuri nismo aziati.

Ce hoce kdo sam sebe prepricati, da je boljse tisto kvazi mleko je seveda vsaka studija, ki to namiguje dobrodosla ampak realnost pa mocno dvomim, da je v smislu, da so rastlinska kvazi mleka kaj boljsa. To, da so po sestavi v smislu kalorij na hraniva boljsa ali slabsa pa ni treba diskutirati, samo pogledas deklaracijo in vse je jasno.

Zgodovina sprememb…

froslajuri ::

TheBlueOne je izjavil:

Kdo pa pri nas futra krave s hormoni? Brat od moje ima kmetijo, ki dela mleko za mlekarno in ni nobenih hormonov. Pravtako pri ostalih kmetih, ki jih poznam. Pa kaj ljudje mislite, da ima se kdo mleko samo zase? Nekaj malo se ga proda doma, ostalo pa v mlekarne.

To, da je 3/4 ljudi pri nas netolerantnih do laktoze "ampak se ne zavedajo" pa je res mocna. Ce se ne zavedas, da prdis in imas drisko, potem moras biti kar ignorantna in konstatno podriskana in napihnjena oseba. kakor pravi @froslajuri nismo aziati.

Ce hoce kdo sam sebe prepricati, da je boljse tisto kvazi mleko je seveda vsaka studija, ki to namiguje dobrodosla ampak realnost pa mocno dvomim, da je v smislu, da so rastlinska kvazi mleka kaj boljsa. To, da so po sestavi v smislu kalorij na hraniva boljsa ali slabsa pa ni treba diskutirati, samo pogledas deklaracijo in vse je jasno.


Govorim o mleku iz korporacij. Sem ravno par dni nazaj bral da je to mleko polno estrogena (visoko čez mejo normale), ker krave prisilno držijo v stanju maksimalne produktivnosti.

Zakaj se promovira mleka ki niso živalskega izvora, pa je jasno agenda korporacij. Kmalu bojo krave prepovedane ker uničujejo ozon in bomo živeli v raju kjer bo vsak produkt na polici nosil oznako TM. Velik del dobička bojo korporacije vlagale v preganjanje kriminalcev ki imajo v hosti skrite krave in črn trg hranijo z nemoralnim mlekom ki uničuje naravo.

TheBlueOne ::

Pri nas ne vem, ce imas mleko od korporacij. So kmetje dovolj poceni, tako da je verjetno bolj kot ne vse cisto OK. :)

Drugace se mi zdi, da zadeve bolj prihajajo iz veganske vere in so utemeljena na podoben nacin kot zgoraj. Studija, da ce pretiravas pri mlecnih izdelkih ugotovi, da imas visji riziko za raka. Iz tega za nekatere sledi, da je tudi mleko "strupeno" in da so alternative kljub jasnim negativnim faktorjem boljse.

Pa ne recem, da ni res, da nebi bilo boljse, ce bi bili vsi vegiji ali vsaj bolj vegiji. Zivalski izdelki so potratna zadeva in pogosto kruti do zivali. Vse to pa ne pomeni, da so tisti ratslinski nadomestki mleka boljse zivilo.

Zgodovina sprememb…

froslajuri ::

Jah zrezka ne moreš patentirat, dokler ni Zrezek TM, prevedeno- skupek kemikalij za katere trdiš da je vmes tudi soja.

Moralnih razlogov za veganstvo preprosto ne morem jemati resno. Kult religioznih fanatikov ki zanika evolucijo in naravo.

ripmork ::

Glede na to da smo samo 10% populacije sveta, je res malo šans da ne prenašaš laktoze.

Well, I guess I was lucky :)

Pa mi je drugače mleko dobrega okusa in bi ga rade volje kdaj spil, če bi ga lahko.
Kolikor sem sprobal rastlinske variante mleka so mi bile po okusu zanič do te mere, da me niti ne zanimajo.

hammock ::

ripmork je izjavil:

Glede na to da smo samo 10% populacije sveta, je res malo šans da ne prenašaš laktoze.

Well, I guess I was lucky :)

Pa mi je drugače mleko dobrega okusa in bi ga rade volje kdaj spil, če bi ga lahko.
Kolikor sem sprobal rastlinske variante mleka so mi bile po okusu zanič do te mere, da me niti ne zanimajo.

Lahko poleg kozarca mleka vzames tableto laktaze (encim mi razgradi laktozo) in ne bos imel tezav. Laktozno intoleranten sodelavec to prakticira, in vec nima nobenih tezav (prej je spil kavo z mlekom in cez dve ure imel veselico na WCju).

Dobis v vsaki lekarni in v Mullerju.

froslajuri ::

ripmork je izjavil:

Glede na to da smo samo 10% populacije sveta, je res malo šans da ne prenašaš laktoze.

Well, I guess I was lucky :)

Pa mi je drugače mleko dobrega okusa in bi ga rade volje kdaj spil, če bi ga lahko.
Kolikor sem sprobal rastlinske variante mleka so mi bile po okusu zanič do te mere, da me niti ne zanimajo.


Probaj mlečni kefir kjer bakterije zunaj v kozarcu prebavijo laktozo, da tvoje telo ne zapravlja časa še s tem.

Lahko probaš kefir s trgovine (vsaj na nalepki piše da je kefir), ali pa kupi "kulturo" na ebayu/bolhi in delaj sam.

uporabnik832 ::

Jaz sem si dal na vsene kosmice v rooibos caj. Ta caj je naravno malo kremast in rahlo sladek.

Mleka pa ne pijem.

tikitoki ::

froslajuri je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Sigurno je najboljse, da se navadis da jes enkrart na mesec. Ce kace to zmorejo, zakaj nebi se mi.


Zakaj na plano kot kontra argument privlečete zmeraj najbolj bedaste primerjave?

Ho ho, sonce je okroglo, tako kot žoga, zakaj ne greš igrat nogometa s soncem! Ho ho, kako sem pameten in prebrisan, ho ho!

Internetni intelektualci ki kopirajo svoje znanstvena dognanja direktno iz reklame mega korporacije za pridelavo patentiranih prehrambenih proizvodov.



Mogoče, ker je bilo napisano bedarija in pač ne dojameš zrcaljenje smiselnosti originalne trditve.

Lahko pa vprašaš kakšnega gastrologa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

rabelj5 ::

ripmork je izjavil:

Pri mleku je nek mit o tem kako slabo je, alternative pa so po vseh objektivnih merilih slabse. Da ne govorimo, da je obicajno mleko bistveno cenejse.

Če si laktozno intoleranten (kar naj bi veljalo za 3/4 odrasle populacije, pa se marsikdo niti zaveda ne), je mleko zadnja stvar, ki jo želiš vase vnašat. Tako da ja, še kar slabo splošno gledano. Alternative v smislu, riževo mleko, ipd?

evropski belci smo kar se tiče laktoze izjema in so številke prej obratne (točen odstotek se razlikuje odvisno od lokacije, v severni evropi/skandinaviji imaš tudi čez 90% odraslih, ki normalno prebavljajo laktozo), recimo razni azijci imajo pa skoraj vsi laktozno intoleranco in si tam dejansko čuden če kot odrasel hočeš pit mleko

froslajuri ::

tikitoki je izjavil:


Mogoče, ker je bilo napisano bedarija in pač ne dojameš zrcaljenje smiselnosti originalne trditve.

Lahko pa vprašaš kakšnega gastrologa.


Post je bedarija? :)) Vsi mega trgovski centri in njihovi neodvisni strokovnjaki lahko potrdijo, da je postenje najbolj nevarna stvar na planetu. Rabiš čim več obrokov na dan, vsaj 5 od njih s sadjem, še boljše je če imaš sokovnik...

Manj obrokov pomeni da se ti bo ustavil metabolizem in boš zato debel :))
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270380 (21881) xyz248
»

Chia semena

Oddelek: Loža
203306 (2288) Kurzweil
»

Kosmiči

Oddelek: Loža
172268 (1894) energetik
»

Dnevni obroki

Oddelek: Loža
274416 (3765) jcb

Več podobnih tem