» »

RAdeon 9000 128 MB pro VIVO- slika na TV in zajem zvoka

RAdeon 9000 128 MB pro VIVO- slika na TV in zajem zvoka

joeblack ::

Po dolgotrajnih mukah mi je končno uspelo spraviti sliko na TV.
Sam je slika slabša kot pa pri GF 4 Mx440; sama slika niti ne, samo ikone na namizju so zelo nejasne in okrog njih migeta.
Pa tudi velikosti na TV se ne da fino nastavit,ostane rob ob straneh in na vrhu ter spodaj.
Ali obstaja kakšen program kot TV tool tudi za ATIjeve kartice?

Zanima me še kako priklopim zvok če hočem zajemati sliko, ki pa je res fantastična sploh če jo zajamem v dvd kvaliteti, zavzame pa veliko prostora.Ali moram če jo hočem konvertirati v DIVX uporabiti enak postopek kot je opisan za DVD filme, torej Smart Ripper....

Na Tv imam scart vmesnik in potem činč kable na banano ki jo vklopim KAM?
Zvočna je na Asusovi plošči, 6 kanalna in bilo kam jo vklopim ni zvoka pri posnetem videu, je pa zvok med snemanjem videa normalno slišen na zvočnikih.
Talking on flat is easy!

CaqKa ::

če ima ati svoj avdio vhod potem priklopi nanj.
v kolikor ga nima pa priklopi na line-in od zvočne

če boš snemal preko zvočne in kot praviš se zvoka ne sliši pri snemanju. imaš spodaj v systrayu oni zvočniček... klikni na njega idi na propereties, ter naštelaj recording, line-in izklopi mute in daj glasnost do konca.

smart ripper je za ripat dvdje... ti pa že imaš mpeg2 fajle na disku.. tak da si boš s smartripperom bolj malo pomagal.

joeblack ::

ati nima svojega avdio vhoda,
razen če je za to namenjen tisti vtikač, za katerega sem mislil da je za dodatno napajenje, je pa drugače identičen tistemu na osnovni plošči , kamor se priklopi zvok iz cd roma ( MORPHLING a si pogledal slike?)

kateri program pa naj potem uporabim za pretvorbo?
Talking on flat is easy!

CaqKa ::

doom9.org
guides > pa poišči dvd/mpeg2>>>divx, in če boš gledal dvd guide, potem preskoči one korake z ripanjem iz dvdja.

Frenky ::

Lahko prosim še kdo meni pomaga. Torej; imam Radeona 9000Pro, in ko uporabljam video in avdio vhod (snemam filme z digitalne satelitske) se mi poraja naslednji problem.Slika je super, zvok pa ne, v bistvu zelo šumi. Ko recimo zaženem samo Atijev program Video In je zvok odličen, ko pa ga posnamem, pa zelo šumi, tako da se filma sploh ne da gledat.
Uporabljam sledeče nastavitve za zajemanje videa; Video kodek Morgan MJPEG compresor, za zvok pa ali PCM native (44.100 Khz, 16 bit Stereo ali pa Mpeg-layer3 24.000 KHZ 0 Bit stereo). Zvok imam speljan s kablom iz satelitske v zvočno kartico v line-in.

In zdaj preklinjam ko hudič, ker sta mi šla dva filma u nič;((

Mi lahko prosim kdo pomaga

joeblack ::

vidim da imama isto kartico, kako si pa ti zadovoljen z sliko na TV out?
Pa kateri kabel uporabljaš, S-video, ali kompozitnega?
Talking on flat is easy!

Frenky ::

Slika na TV je odlična, smo primerjali na isti TV, iste kable iste mašine isti film, z Geforceom, pa ima Radeon veliko boljšo sliko. Pri igricah je pa razlika še večja. Vsaj po mojem subjektivnem mnenju. Recimo novi Teaser od Lotr-ROTK, v quicktime formatu, zgleda malodane kot da bi DVD gledal... Ne čisto, ampak neprimerno lepša slika kot na monitorju. Uporabljam pa kompozitni (al kako se že reče kablu, ki je na pogled isti kot za zvok, samo da je rumen), ker iz satelitske nimam s-video izhoda, ampak samo video-out, za out pa uporabljam enak kabel, ki je priključen na sobno sonyjevo komponento AV ojačevalec (dolby in te stvari), skupaj z zvokom iz 5.1 zvočne kartice, tako da je res super.

joeblack ::

če jaz priklopim na cinch kabel ne dobim slike na TV, pa kabel ni kriv ker z GF pa dela,
z S-VHS kablom pa slika je sam nisem najbolj zadovoljen z njo.
Kake nastavitve pa imaš in katere driverje uporabljaš?

franc3e ::

TUD JAZ MAM ENAKO GRAFO, PA SE MI ŠE VEDNO CEDIJO SLINE PO NASTAVITVAH V GF 4MX!
Jaz pa ne morem pomanjšat slike na tv, tako, da ne vidim desnega oz levega roba prbl. 5 cm, na ekranu se pa vse vidi!

Pri igrah pa povozi 4mx kot za šalo!

zajem slike je precej moten, sicer pa ne vem še vse nastavit - za zajem uporabljam tudi iuVCR!

lp

joeblack ::

kire driverje pa uporabljaš?

a mogoče kdo ve če je kaj narobe če namestim DX 9.0, ki ga kartica ne podpira?
Talking on flat is easy!

CaqKa ::

kvečjemu nasprotno.

franc3e ::

cataly... 3.2

ne inštaliri DX 9.0

joeblack ::

kaj nasprotno?

zakaj ne DX9.0?

a pol mi z starejšimi karticami ne moremo namestit najnovejših gonilnikov? oziroma ni priporočljivo?
Talking on flat is easy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joeblack ()

CaqKa ::

a mogoče kdo ve če je kaj narobe če namestim DX 9.0, ki ga kartica ne podpira?

kvečjemu nasprotno.


s tem sem hotel povedat da kvečjemu bo dx9 pripomogel k hitrosti... in ne verjamem da bo kaj narobe.

joeblack ::

ok, hvala lepa
Talking on flat is easy!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564182 (3511) anjica
»

DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!

Oddelek: Zvok in slika
397529 (5309) milos75
»

Pomoc za TV kartico Fly TV 34+

Oddelek: Pomoč in nasveti
61591 (1517) No Can Do
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918291 (5263) Pyr0Beast
»

TV zvok--> PC

Oddelek: Zvok in slika
81068 (992) Clone

Več podobnih tem