» »

DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!

DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!

GregiB ::

Ja, ja... sem že prebral par postov na to temo, kako da TV pričakuje zvok prek HDMI vhoda, zato ni zvoka. A kupil sem LCD TV, ki ima avdio vhod posebej za DVI/HDMI vhod... Pa še vedno nič...
Zanimivo je to, ko skuplam zadevo skupaj, kot na sliki....



Vklopim TV kot drugi monitor, je slika brez zvoka, če pa TV izklopim, kot drugi monitor, pa zvok je (ja, slike pa seveda ni)???!! Ima kdo kaj iskušenj?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

GregiB ::

Ja... še nekaj... grafuljo imam NVIDIA GeForce 8600GT...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

shark_nm ::

Probaj zamenjat pri grafični izhoda. Morda si kje sposodi še kak kabel. Kaki cenejši ne prenašajo zvoka oz obojega hkrati. Poročaj

lp

GregiB ::

@shark... mislim, da problem ni na konektorju grafe ampak na TVlizorju. DVI (vsaj starejše verzije) izhod ne spušča skozi audio, zgolj video. Ko sem kupoval TV sem pričakoval, da pač pripeljem zvok na TV kot na zgornji sliki... in le ta dela.... vse dokler ne spustim skozi DVI na HDMI signala. Potem le-ta povozi audio in...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gregy ::

scoenemadchen .. ni ta tehnika za tebe .. :)

no .. zrihti potem bom pa se jaz potegnil kable na moj TV .. da ne vlecem zdej brezveze :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

GregiB ::

Ej, Gregy!

Žal ne gre... sem klical uvoznika za LG, pa so mi lepo razložili, da je pač HDMI taka tehnika, ko dobi signal na HDMI kabel, iz njega pričakuje tudi HDMI. Če boš vlekel RGB kabel iz compa, potem bo šlo, samo slika ni iste kvalitete :(
Ima pa baje Phillips varianto, da v nastavitvah TVju nastaviš, da lahko audio kabel "over-ridea" HDMI audio....Žal pri LGju tega ni :(
Bo treba comp prek feršterkerja peljat al pa novo grafo kupit, ki požene audio skozi DVI...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gregy ::

comp itak že imam prek spdifa na fersterker .. se bom pospilal se z hdmijem
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

jokl ::

Jest sm povezal comp na moj samsung LCD TV. Kokr jest zastopim te zadeve, je fora HDMI/DVI vhoda na TV-ju ravno v tem, da tam pripelješ samo video in moraš posebej pripelat še avdio. Ni mi pa jasno, kakšna je to mišljena RGB avdio povezava, mogoče coax. S/PDIF? Dvomim. Jaz imam na TV-ju zraven HDMI/DVI vhoda še RCA avdio vhod (L/D stereo). Mal preveri, če si vtaknil v pravi HDMI vhod na tv-ju. Pa preveri nastavitve avdio izhodov na računalniku (front panel, back panel...)

DarkDemon ::

Ka pa če probaš s temlem kablom pelat zvok iz kompa v tv?
http://www.mimovrste.com/images/image.p...
Jst mam tak zrihtan pa dela supr

vbohinc ::

Jaz sem moral najprej povezat S/PDIF z grafično (tj. s plate na grafično), potem mi je oboje (slika in zvok) delalo prek HDMI kabla (najcenejši ki sem ga takrat lahko dobil). Pred tem mi je delala samo slika.

---

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

jokl ::

@darkdemon - če hoče gledat prek hdmi/dvi vhoda, mora zvok nujno spelat v točno določen vhod (za RGB/DVI).
Res mi je neznan tale tvoj avdio vhod. Kakšen kabel pa imaš sedaj za avdio? V računalnik 3,5 jack (kot za slušalke) v televizijo pa 1xchinch? To ne more bit prav. Vprašaj na LG, če je tisto s/pdif koaksialni avdio vhod.

@homunkulus - je velika verjetnost, da njegova grafična tega ne podpira, ker mam jaz isto

vbohinc ::

A nima zraven SLI konektorja tak mali bel konektor (S/PDIF in header). No neki tazga.



in še druga varianta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

GregiB ::

Kot je napisal DarkDemon... grafa mi tega ne podpira... RGB je mišljen 15 pinski konektor...

Prepričan sem, da peljem audio na pravi konektor na TVju, saj zvok, ko izberem dotični HDMI DELA... zmanjka ga pa, ko spustim na z DVIja na ta HDMI sliko...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Okapi ::

Poglej, če imaš kje v nastavitvah od televizorja izbiro med zvokom po HDMI in ločeno.

O.

DarkDemon ::

Jst mam ta kabl pelan iz zvočne posebi v hišni kino in stvar špila fenomenalno, pa posebi iz grafične DVI v HDMI na tvju bom pa jutr probu prklpit na tv direkt zvok kr mam tut LG-ja, kr me zanima al bo špilal al ne.

GregiB ::

@okapi... sem že zgoraj napisal, da LG nima opcije HDMI Audio Override... sicer pa sem klical LG uvoznika, ki je rekel, da ko pride signal s sliko na HDMI vhod, TV avtomatsko "override"-a signal, ki skozi chinch (kot na prvi sliki) pride na audio vhod...
@DarkDemon.... saj bom jaz tudi moral peljati stvar skozi ojačevalec na audio zvočnike... Nimam pa navade le tega imeti non-stop prižganega...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Okapi ::

Kaj pa če priklopiš tv kot edini monitor - je kaj drugače?

O.

GregiB ::

@ okapi.... Ne :(
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

vbohinc ::

Lahko pa povežeš zvočno in TV z mini 3.5 to RCA kablom (Line-Out od zvočne in RCA v Component Input na TV-ju) - mater sem nepraktičen



Sem pregledal manual od TV-ja in po mojem maš S/PDIF input (coaxial ; AUDIO IN (RGB/DVI)), zraven je pa optičen izhod. Morda se motim, lahko da je mini 3.5 ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

GregiB ::

Homunkulus.... kolikor sem stestiral TV, je zadeva taka, da na TVju pač izbiraš vhodni signal oz. vhod, na katerega signal želiš spremljati. Če bom zvok vlekel na component vhod, bom moral tja vleči tudi sliko. Saj, kot sem napisal je možna rešitev ta, da sliko pripeljem dvi -> 15 pinski RGB vtič na TVju, pa bo delalo, a bom zaradi tega moral požreti slabšo kvaliteto slike...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

vbohinc ::

Zvok bi povezal na TV-ju v RCA (3 cinch-i so za sliko, 2 sta za zvok*) video normalno prek HDMI (ta pri tem TV-ju itak ni zadolžen za zvok).
Ne verjamem da bi TV zaznal tak bypass...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

vbohinc ::

Na starem TV-ju sem imel tako zvok (homemade SCART adapter), video pa prek DVD predvajalnika (drugače sploh ni delal)... nenormalno velik kablovja :)

GregiB ::

Konkreten TV ima:

- 3x HDMI vhod
- 2X SCART
- Anteno (coax)
- 3-kompozitni(Video + Audio L+R)
- 5-kompozitni(Video(3)+Audio L+R)

Na daljincu izbereš, kateri input želiš gledati. Kombinirati enostavno ne gre. Pa saj je logično... Ne znam si predstavljat, da če bi imel v DVDju film, ki bi se vrtel, bi se zvok le-tega slišal tudi taktar, ko bi igral npr. konzolo na drugem vhodu...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

vbohinc ::

To so pač workaround variante, ki niso popolne - eksperimentiraj

jokl ::

Daj bodi faca, pa še enkrat pokliči na LG, pa vpraš, kakšen je ta avdio vhod za DVI oz. RGB? Vprašej, če je to DIGITALEN avdio vhod (koaksialni S/PDIF). Zdej me pa že prav firbec matra. Če ne bom sam poklical... V kakšen avdio izhod imaš pa na računalnik priklopljeno?

GregiB ::

V kakšen avdio izhod imaš pa na računalnik priklopljeno?

V Line out... seveda...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jokl ::

Verjetno imaš vsaj štiri variante izhoda: na zadnji strani kište (back panel-jih je verjetno šest) in nekje na sprednji strani (front panel-zraven kakšnega USB) sta 3,5 jack-a (kot za slušalke) - to sta analogna avdio izhoda (samo stereo), maš pa potem verjetno na zadnji strani še dva S/PDIF izhoda - eden je nekako kvadraten, ta je optični, drugi pa je okrogel, koaksialen (kot RCA chinch). V katerega maš torej vtaknjeno?

solatko ::

Ati-jeve grafične HD, podpirajo tudi zvok za HDMI.

Okapi ::

V katerega maš torej vtaknjeno?


Kaj vam zdaj ni jasno? Saj je GregiB lepo povedal, da mu zvok dela, če na HDMI-ju ni slike. Torej ima zvok že prav povezan, samo televizor zmotni misli, da dobiva po HDMI-ju poleg slike tudi zvok, čeprav ga ne, in zato ločen vhod izklopi.

Problem je mogoče v tem, ker ima 8600GT v nekaterih izvedbah HDMI in podpira tudi zvok. Mogoče se da kje v gonilniku od grafične kartice izklopit zvok (ki ga itak ni)?

O.

wooferjero ::

Pozdravljeni!

Če uporabljaš HDMI kabel iz računalnika na TV moraš na računalniku pod zvočne nastavitve namesto normalen izhod (zvočnike) izbradi digitalni izhod (digital output). To bi moglo rešit tvoje težave.

Upam, da bo pomagalo...meni je.

LP

gregy ::

a bi to isto delovalo tudi, če bi HDMI vklopil v A/V Harman kardon .. ima 3 HDMI vhode in en HDMI Monitor out .. pa še nekaj .. a kdo "zlota" skupaj cca. 10-15 m HDMI kabla?

Če ga grem kupit mislim, da bi bilo malo premoženje ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Reso ::

Poskusi igrati zvok na računalniku in na TV preklaplaj med vsemi možnimi hdmi vhodi dokler ti zvok ne igra (slika ni važna). Potem ko ugotoviš kateri je to pa še hdmi konektor tja prestavi.

Jaz imam naprimer 3 hdmi vhode na TV ampak mi samo 1 podpira ločen stereo bananca vhod za zvok. Ostala 2 pričakujeta zvok in video preko hdmi kabla.

coti ::

HDMI je digitalen vhod in v tem primeru TV seveda pričakuje digitalno sliko in zvok, ne pa sliko digitalno zvok pa analogen. Edina konkretna rešitev je v povezavi internega SPDIF priklopa na matični plošči in grafične kartice. Slika tega kabla in povezave je že objavljena na vrhu te teme. Če grafična nima spdif konektorja za zvok, je edina rešitev zamenjava le te(alternativa je zamenjava TV-ja z takim ki podpira audio owerride, pa izbiraj).
Jaz imam isto grafično od Gigabyte-a in ima tisti beli konektorček, v navodilih pa kot da ga ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coti ()

emmentaler ::

Jst nimam enak problem...
Kaj pa če kupim optičen kabel pa povežem z tv??

Drugače imam pa plata Asus P7P55D Pro, gravično pa GF275....
Z katerim kablom povežem grafično z matično, če sploh gre?

Zgodovina sprememb…

boris22 ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal. Pravkar sem kupil digitalni satelitski sprejemnik dreambox hd 800. Ta ima original kabel nekoliko predelan tako da dobiš zvok in sliko skozi originalno priložen dvi- hdmi kabel. Žal je ta dolg samo 1,8m, jaz bi rabil kabel dolžine 3m. Kje bi lahko kupil tak kabel boljše kvalitete.
Nekaj sem našel sam samo bi rabil še vašo potrditev.
http://www.nakupovanje.net/prikljucni-k...
http://www.nakupovanje.net/hdmi-dvi-kab...

Okapi ::

Ne kupovati dvi-hdmi kablov, ker ne bodo delali. Kupiti moraš podaljšek HDMI-HDMI (kabel, ki ima na eno strani žensko vtičnico HDMI in na drugi moški vtič) in z njim podaljšati priloženi kabel.



O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

emmentaler ::

Evo, rešil, zvok dela...
Moraš sam grafično pa mama plato skup povezat....

boris22 ::

Okapi hvala za pomoč. Na podaljšek res nisem razmišljal. Zdej sem gledal na online trgovine pa so sami standardni moški-moški hdmi. Kje bi lahko dobil moški-ženska dolžine 1,5-2m?

emmentaler ::

Nov problem z zvokom
grefično in TV mam prek HDMI kabla povezano, najprej sloh ni blo zvoka, potem sem pa nekot z kablom povezal SPDIF na matični z grafično, tak da mi gre zdaj še zvok prek HDMI kabla, vse dela, filmi pa to, ko grem pa v špil mi pa ne dela zvok..ko grem iz špila mi pa še v win zvok ne dela, dokler ne restartam računala...
A ve kdo kaj v čem je fora, če ima kdo morda še tak skup zvezano??

milos75 ::

Homunkulus. Jaz bi potreboval tak kabel, kot ga imaš predstavljenega na sliki (iz grafične na matično) pa ga nikjer ne najdem. A veš ti mogoče, kje bi se ga dalo kupit? Sem naroču Pri Comshopu, pa ga čakam že 1 mesec. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: milos75 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110866 (3431) acookook
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219644 (9157) kozorog
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321331 (10443) BorutK-73
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523273 (14577) al3n
»

TV + HDMI + LAPTOP + domači kino

Oddelek: Zvok in slika
124021 (3635) m0LN4r

Več podobnih tem