» »

TV zvok--> PC

TV zvok--> PC

AvAkI ::

Tako...želim si posneti zvok iz TV na PC ampak mi ne uspe ravno kvalitetno. Na TV scart-u imam adapter iz katerega gre S-Video, ter L in D signal od zvočnikov. Ta dva signala imam speljana po kablu (2m) do PC, kjer imam nek adapter, ki združi ta dva signala. Priključeno pa imam v zvočno kartico v konektor za mikrofon. Vse lepo in prav... Lotim se snemanja zvoka in nato ugotovim, da je posneti zvok zelo nekvaliteten, zelo šumi.
Če pa poslušam zvok iz TV-ja na računalniških zvočnikih (konektor LD je priključen na line in na zvočno kartico, zvočniki pa so priključeni na line out na zvočni kartici) preko moje zvočne kartice dela vse super, ko pa posnamem ne?!:\

Na TV-ju imam tudi izhod za slušalke---bo kvaliteta zvoka boljša, če snemam kar iz tega izhoda?

Imam pa Creative SoundBlaster 128, snemam pa s creative recorder-jem.

Obstaja kakšen boljši program? :\

lp Andrej
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

CaqKa ::

ne vklaplat na mikrofonski vhod ampak snemaj na linijskem vhodu (line-in)

AvAkI ::

@CaqKa: Hvala---sedaj dela kot je treba!

S kakšno kvaliteto pa naj snemam?
-44100 Hz 16it stereo
-48000 Hz 16bit stereo

Po snemanju pa itaq convertiram v mp3 320k. V čem je razlika med Stereo in Joint Stereo.:\

Hvala za odgovor!
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

krucymucy ::

44100kHz je frekvenca CD-ja ... in mislim da je dovolj ...

join stereo je pa pac da ti tam kjer imata oba kanala enak zvok deluje "kao" mono nacin, da mal prisparas na prostoru ... IMHO bedarija ...

glinik ::

44.1 kHz je vzorčna frekvenca CD-ja

48 kHz pa je frkvenca D.A.T.-ta

Sem pa prepričan, da je razlika na tvojem sistemu neopazna (neglede na vzorčno frekvenco).

Zdaj pa lepo snemat. :)

Lp

AvAkI ::

Opravljeno. Posnel sem 1:53:00 zvoka pri kvaliteti 44,1kHz 16bit stereo. Vse skupaj je prišlo kar ~1200MB. Snemal pa sem zvok od filma. Ko pa dobim ADSL (odvisno kdaj se bodo telekomovci zmigali) bom z neta pobral ta film v Divx obliki. Sedaj pa je en problem. Zanima me kako bi zamenjal glas Divx filma z mojim, ter kako bi vse to sinhroniziral in seveda izbrisal zvok reklam:)

Obstaja kakšen dober program za to?:\
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

CaqKa ::

najprej z zvočnim editorjem nato pa zvideo editorjem..

AvAkI ::

ja ok...mogoče veš kakšno ime programa?
Verjetno bi prišel v račun kot video editor VirtualDub?
Kaj pa avdioeditor?:\

Clone ::

Virual/Nan Dub(Video) + Besweet(Audio) več pa ne potrebuješ, mogoče samo še kakšn guide, zasonj dobiš vse to na:

doom9.org

Loh si pa kr cel Rippack dol potegneš, navodila so pa itaq na strani, če pa misliš rezat zvoke pa mislim da je še najbl simpl Creativov Wavw studio 4.21.07 (Prav tako brezplačen samo na netu ga ni pomoje, je pa na Live/Audigy CD-ju) če ti loh kdo pomaga pri tem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miti o zvoku pri PC-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5613892 (12061) Nummy
»

Apple domnevno razmišlja o 24-bitnih avdio datotekah na iTunes (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7215785 (13806) Pyr0Beast
»

Test Creative X-Fi

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
355493 (3509) Gregor P
»

Kvaliteta posnetkov z radia

Oddelek: Zvok in slika
101713 (1484) tonccy
»

iz mini diska na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
131127 (994) partysound

Več podobnih tem