» »

Sprehod in odvezani psi

Sprehod in odvezani psi

««
5 / 18
»»

RoccoC ::

WildChild je izjavil:

Pes, ki ustrahuje nima kaj brez povodca delati. Your common sense?


Molnarja ustrahuje čivava, zdej vsi psi ustrahujejo vas junake.

WildChild ::

RoccoC je izjavil:

WildChild je izjavil:

Lahko jih vendar ne spremeni dejstva, da si aroganten, ko pravis, da se imajo psi vsepovprek brez povodca sprehajat.


A da sem to napisal kje? Na javni površini, kjer je več ljudi mora biti pes na povodcu.


Potem pa v redu. Se strinjamo. RoccoC pravi, da morajo biti psi na povdcu na javnih povrsinah.
in da mood

m0LN4r ::

Tjah tut civava mora bit na povodcu, ni izgovora.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WildChild ::

Seveda, ce ne zarad druzga, ker je pes in najveckrat misli, da ni samo 20cm visok.
in da mood

RoccoC ::

Ja in lahko naredi nepopravljivo psihološko škodo molnarju in divjemu otroku... uh,wait ne nore več, je očitno že storjena.

m0LN4r ::

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Velja tut za civave. Tudi ne opredeljuje ali se gre za majhen ugriz ali velik ali hlace ali meso.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WildChild ::

Velikost ne igra vloge RoccoC, se vidi da nimas psa doma. Civava gor ali dol, nevarna zival, ce ne druzga zato, ker je manjsa in ne ves kdaj ti pobegne in potegne vozicek na njem pa dojencek.
in da mood

RoccoC ::

Ne Pridita kaj v Tivoli ali pa po PST v Ljubljano. Po moje ne preživita od strahu, ki vama ga bodo povzročile strašne odvezane mrcine...

WildChild ::

RoccoC je izjavil:

Ja in lahko naredi nepopravljivo psihološko škodo molnarju in divjemu otroku... uh,wait ne nore več, je očitno že storjena.


Torej moja, ki je dobila ugriz od malega psa (nek mesanc na morju na hrvaskem) nima takega mnenja o tem, da so manjsi psi "manj" nevarni.

RoccoC je izjavil:

Ne Pridita kaj v Tivoli ali pa po PST v Ljubljano. Po moje ne preživita od strahu, ki vama ga bodo povzročile strašne odvezane mrcine...


Vsak dan na PST... debili se kar spuscene pse okrog spuscajo. Incident z malim scenetom se je zgodil na PST -ju. Lastnica je rekla, da ga ni videla. Sicer pa me poznajo ko grem po PST in so se mi zaceli umikati ali pa vsaj privezovati svoje pse pravocasno...
in da mood

Zgodovina sprememb…

RoccoC ::

Groza, sta prjavla, tožla lastnika? Par jurjev sta sigurno uspela iztožiti. Al pa je bil privezan?

WildChild ::

Lastnica je zacela tect pred mano... I wonder why...
in da mood

RoccoC ::

Lastnica ni vidla incidenta al ni vidla ščeneta? Ziher imaš tud materialne dokaze. Pa kako da nisi ti ves pogrižen če vsak dan laufaš med spuščemimi zverinami?

showsover ::

RoccoC, imaš tudi psa tako popadljivega kot si sam?

WildChild ::

Lastnica ni vidla mojega psa in svojega sceneta, ki je tekel proti meni/moji psici. Jaz imam dodatno delo z napadi psov. Razen ce je moja psica psihopatka in si samo domislja, da bo kdo izzaovinka priletel nad njo. Morda pa si to vse samo domislja in v resnici di dozivela tega in je samo sanjala... who knows mogoce bi ti vedel RoccoC
in da mood

m0LN4r ::

Usmrtitev živali je dovoljena, če:
7. gre za nevarno žival ali nevarnega psa in nevarnosti ni mogoče drugače preprečiti;
8. gre za žival, ki povzroča občutno škodo in tega ni mogoče drugače preprečiti;
9. gre za nevarnega psa, s katerim ni bilo opravljeno predpisano šolanje iz 26.c člena tega zakona ali to šolanje ni bilo uspešno opravljeno;
Torej civava, ki je pregriznila ustnico moje boljse polovice, je umrla po zakonu. Super zakon.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WildChild ::

WildChild je izjavil:

Lastnica ni vidla mojega psa in svojega sceneta, ki je tekel proti meni/moji psici. Jaz imam dodatno delo z napadi psov. Razen ce je moja psica psihopatka in si samo domislja, da bo kdo izzaovinka priletel nad njo. Morda pa si to vse samo domislja in v resnici di dozivela tega in je samo sanjala... who knows mogoce bi ti vedel RoccoC


Dobra ideja, zgleda moram tect z gopro oz hodt na sprehodo z kamero, ker samo tako bom lahko pokazal popadljive pse RoccoC
in da mood

RoccoC ::

Ok molnar, saj vemo da be znaš brati, ampak tole pa res ni težko no. Će te napade čivava je nimaš pravice usmrtiti s kungfu v glavo, prvič nevarnost ni velika, drugič lahko ji drugače preprečiš.

Pimoz ::

Vmes sem videl, da ste začeli o statistiki, koliko napadov psov je.
To ni pomembno. Preprosto zato, ker je odgovor preveč.
Vprašati se morate, koliko napadov se zgodi, ko je pes na povodcu in koliko, ko pes ni na povodcu.
Potem je odgovor na dlani.

WildChild ::

Ja molnar, skrij se za svojim psom in naj civava raje ugrizne nogo tvojega psa. Nato imas se kake pol leta dela da odpravis travmo svojega psa, pa materialno skodo, ker je razstavni pes. Mors pa kamero met, ker baje da civave niso neevarne.
in da mood

RoccoC ::

Pa kako hudiča je lahko čivava pregriznila ustnico tvojemu dekletu, daj to mal opiši. Nimas valda pol metra visoke punce??

Pimoz je izjavil:

Vmes sem videl, da ste začeli o statistiki, koliko napadov psov je.
To ni pomembno. Preprosto zato, ker je odgovor preveč.
Vprašati se morate, koliko napadov se zgodi, ko je pes na povodcu in koliko, ko pes ni na povodcu.
Potem je odgovor na dlani.


Saj vem da ne boš verjel, ampak je kar dejstvo: več ugrizov je ko je pes privezan..

WildChild je izjavil:

Ja molnar, skrij se za svojim psom in naj civava raje ugrizne nogo tvojega psa. Nato imas se kake pol leta dela da odpravis travmo svojega psa, pa materialno skodo, ker je razstavni pes. Mors pa kamero met, ker baje da civave niso neevarne.



Hehe, a molnarjeva boljša polovica je pes? Ta je pa grda divji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

Raptor F16 ::

showsover je izjavil:

RoccoC, imaš tudi psa tako popadljivega kot si sam?


Roccoc ima mogoče steklino pa ga popadki dajejo. Nič hudega sam kak teden dva počakat in se ga ogibat pa bo mir.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

RoccoC je izjavil:

Ok molnar, saj vemo da be znaš brati, ampak tole pa res ni težko no. Će te napade čivava je nimaš pravice usmrtiti s kungfu v glavo, prvič nevarnost ni velika, drugič lahko ji drugače preprečiš.

Ne sej usmrtil jo je veterinar. Jaz nimam opravka z civavo, to si si ti izmislil. Jaz sem imel opravka z vaskim plansarjem, pasme pa res ne poznam. Bil je velik, rjav, grd, smrdec, neurejen in lastnik se je samo drl iz nekaj sto metrov dalec.

Pa kako hudiča je lahko čivava pregriznila ustnico tvojemu dekletu, daj to mal opiši. Nimas valda pol metra visoke punce??
Sem napisal, med nedolznim igranjem. Ali nisi tega prebral.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RoccoC ::

Aha, to ni bil poblaznel odvezan pes, ki je tema tega threada? Tvoja je silila v čivavo kar sama? Ok, pol.

m0LN4r ::

Zdaj si pa ze smesen trol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RoccoC ::

Mah smešen si predvsem ti, v podkrepitev svoje teze kakšen velik varnostni problem so odvezane podivjane zverine, navedeš primer svoje punce, ki jo je v domačem okolju ugriznila čivava s katero se je igrala...

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

Mah smešen si predvsem ti, v podkrepitev svoje teze kakšen velik varnostni problem so odvezane podivjane zverine, navedeš primer svoje punce, ki jo je v domačem okolju ugriznila čivava s katero se je igrala...

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

RoccoC je izjavil:

Mah smešen si predvsem ti, v podkrepitev svoje teze kakšen velik varnostni problem so odvezane podivjane zverine, navedeš primer svoje punce, ki jo je v domačem okolju ugriznila čivava s katero se je igrala...

Tudi statistika ne laze.



Bo treba vec kamer postavit pa go proje nosit s sabo, kot dashcame zadnje cajte.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RoccoC ::

Ja ne laže: daleč največ ugrizov je v domačem okolju, nato ugrizov privezanih psov, daleč zadaj so napadi spuščenih psov.

m0LN4r ::

Kolicina ni pomembna pri nepopravljivi skodi:

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RoccoC ::

Glede na statistiko je glede na tvoje izvajanje potrebno prepovedati pse. Daleč največ napadov v domačem okolju. Good luck with that.

Pimoz ::

Saj vem da ne boš verjel, ampak je kar dejstvo: več ugrizov je ko je pes privezan..

Ko si kar nekaj izmisliš.
https://www.caninejournal.com/dog-bite-...
https://www.dogexpert.com/dog-bite-stat...
Fatal Dog Attacks states that 25% of fatal attacks were inflicted by chained dogs of many different breeds

Če si pa idiot pa hodiš po tuji parceli, kjer je privezan pes ti pa ni pomoči. Ne boš mi pa trdil, da je statistika, da je večja verjetnost, da me ugrizne pes, ki je z lastnikom na sprehodu v gozdu na vrvici, kot tisti ki ni na vrvici.

gddr85 ::

RoccoC je izjavil:

Aha, to ni bil poblaznel odvezan pes, ki je tema tega threada? Tvoja je silila v čivavo kar sama? Ok, pol.

Čakej, hočeš rečt, da se ne sme silit v te micene, prijazne kužke?..pa ne, da so lahko napadljivi? ;)

RoccoC ::

Si sploh prebral kar si postal? Še ntič: Glede ugrizov kar prekleto drži: dom, privezan pes, napad spuščenega psa

showsover ::

Ampak psa v javnosti boš še vedno pripenjal, upam, da je to jasno?
Ali pa boš čebelnjak odprl?

RoccoC ::

gddr85 je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Aha, to ni bil poblaznel odvezan pes, ki je tema tega threada? Tvoja je silila v čivavo kar sama? Ok, pol.

Čakej, hočeš rečt, da se ne sme silit v te micene, prijazne kužke?..pa ne, da so lahko napadljivi? ;)


V nobenega psa se ne sme silit, če bi rabi preprečili vse ugrize, tudi take kjer nekdo sili v psa, je pse pač potrebno iztrebiti.

showsover je izjavil:

Ampak psa v javnosti boš še vedno pripenjal, upam, da je to jasno?
Ali pa boš čebelnjak odprl?



Sem že napisal, pa zgleda moram še. Nimam psa. Pse je potrebno na javnih površinah kjer je več ljudi pripenjati. Vsa debata je nastala okoli tega ker sam menim (pa tudi osamljen nisem) da so spušćeni psi zanemarljiv problem, molnar in druščina pa menijo da je to največja groza po kugi, pa do sedaj s spušcenimi psi niso imeli problemov ali pa so imeli res minorne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

gddr85 ::

..zanemarljiv primer, dokler osebno ne naletiš na spešl lastnika s spešl psom, pač vse je enkrat prvič

Pimoz ::

Po privat površinah ne hodim. Če grem pa po cesti je pa večja verjetnost, da me ugrizne spuščen pes, kakor na vrvici. In tudi ko in če do konflikta pride je lažje rešljiv, če je pes na vrvici. Kaj tukaj ni jasno.
In če sem čisto iskren. Nemaram, da nekam grem in se moram ustavljat, ker me mora nek pes ovohat in se nastavi. Če bom hotel imeti kontakt z živaljo je to odločitev mene in živali. Živali v tem primeru mene ne spoštujejo (jim oprostim) še manj pa njih lastniki (jim ne oprostim). Potem je pa tu še pospravlanje drekov in scanje na vsak vogal. Zadnje ni problem v naravi, razen ko gre za konstantno zalivanje istega četrt kvadratnega metra, dan na dan, po večkrat na dan.

Kupte si ribe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

RoccoC ::

Zopet, ni. Večja verjetnost je da te šavsne pes, ki je privezan in mu greš preblizu. Spuščen sam pes v urbanem okolju, da ne siliš v njega, te bo zelooo redko ugriznil. Ugrizne te kakšen v vasi, ki si predstavlja da je vse naokol hiše njegov teritorij, ali pa napad tropa psov. To pa je nevarno ja. Že 2 psa sta lahko trop.

P.s.: pa ja, mi je jasno da pač ne maraš psov

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

Zopet, ni. Večja verjetnost je da te šavsne pes, ki je privezan in mu greš preblizu. Spuščen sam pes v urbanem okolju, da ne siliš v njega, te bo zelooo redko ugriznil.


Ti nimaš pojma o psih. Tebe bi mogl dat enm k je bil kak Kerovođa da ti mal pokaže kako se s psi dejansko dela in česa se ne sme.

RoccoC je izjavil:

P.s.: pa ja, mi je jasno da pač ne maraš psov


Ne jokat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

RoccoC ::

Raptor, ne zamerit, na tvoje brez argumentirano bevskanje se mi ne da odgovarjat.

Pimoz ::

Zopet, ni. Večja verjetnost je da te šavsne pes, ki je privezan in mu greš preblizu. Spuščen sam pes v urbanem okolju, da ne siliš v njega, te bo zelooo redko ugriznil.

Ne hodim psom blizu. Grem samo mimo. Nimam nikol nekih želja, da bi jih božal al nekaj. Na tem temlji cel moj rant. Če pa hodiš psu blizu in steguješ roko si si pa sam kriu.

P.s.: pa ja, mi je jasno da pač ne maraš psov

Nima to veze z marati/ne marati. Imam določeno spoštovanje do živali na splošno. Krave tud ne grem božat, če je ob ograji na travniku. Če kdo gre in ga brcne si je sam kriu.

gddr85 ::

RoccoC je izjavil:

Zopet, ni. Večja verjetnost je da te šavsne pes, ki je privezan in mu greš preblizu.

To si mal zamešal s tistimi primeri, kjer pes pelje lastnika na vrvici in ne obratno. V primeru napada, ga pa lastnik komaj nazaj vleče. Ampak to je pač primer, kjer pes ni podrejen. ;)

RoccoC ::

Nisem nič zamešal, nisem nič pisal o podrejenosti, pa kdo koga kam pelje. Samo o verjetnosti ugriza.

gddr85 ::

Heh, verjetnost je potem kvečjemu manjša, ker če je pes agresivne narave, ni naučen/podrejen, lastnik nesposoben, te vmes rešuje še vrvica. Pri takem spuščenem slučaju pa pač kolker imaš sreče tisti dan.

donvito ::

RoccoC je izjavil:

Ok molnar, saj vemo da be znaš brati, ampak tole pa res ni težko no. Će te napade čivava je nimaš pravice usmrtiti s kungfu v glavo, prvič nevarnost ni velika, drugič lahko ji drugače preprečiš.

Čivava

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

Raptor, ne zamerit, na tvoje brez argumentirano bevskanje se mi ne da odgovarjat.


Kokr si zabit je mogoče tako celo bolje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

blink ::

jakanov je izjavil:

Zadnje čase opažam, da je vedno več psov odvezanih. Tukaj ne govorim o majnih kužkih, ampak o večjih (nemški ovčar, buldog itd.). Nihče od lastnikov se ne ozira na to, da hoče pes napaditi skoraj vsakega mimoidočega, ampak zgolj govori, da kaj se sekiramo sej ne bo nič naredil, da samo laja. Ko pa takšen pes koga vgrizne, pa so vsi presenečeni, da kako se je to naredilo.

To, da poveš, da naj dajo psa v box, očitno ne pomaga.

Kaj ravnati v takšnih primerih? Ignorirati? Lastnika prijaviti? Kateri organ je sploh zadolžen za to (policija, veterinarska inšpekcija)?


Najlažje je upoštevati nekaj samopreventivnih ukrepov:
1. začneš nazaj lajati na psa
2. s seboj nosiš električni paralizator
3. s seboj nosiš pepper spray za pse
4. s seboj imaš vedno pohodne palice

Drugače pa take zadeve prijaviš Policiji (če se ti da s tem ukvarjati) ker kršijo zakon:
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

d0rK ::

Kakšen kupček presranckov, take teme so vedno super za sproščanje frustracij.

Upam da je čimmanj takih na odsekih PSTja kjer vsak dan vozim spuščenega psa, zlati prinašalec. Me je kar strah glede na to kakšne notranje boje bijete eni, ste pomoje bolj nestabilni kot moj pes.

zmaugy ::

Tole:



Pa še prispevaš k raziskavam raka...:)
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

gruntfürmich ::

vidim da imajo eni veliko časa in dela s tem, da zagovarjajo neodgovorne lastnike in podivjane pse.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
5 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
96288331 (11914) zimurg
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828886 (24482) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32048791 (44087) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955355 (45202) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451657 (47680) BRBR

Več podobnih tem