» »

Sprehod in odvezani psi

Sprehod in odvezani psi

««
6 / 6
»
»»

dunda ::

Sem sicer že včeraj tukaj vprašal, pa se je v množici napetih sporočil izgubilo.
Veliko težav imam s spuščenimi zverinami. Pa bi od zagovornikov želel dobronamerne nasvete, kako ravnati ob srečanju.
Ko moraš mimo hiše s spuščenim psom, ko na ozkem kolovozu nasproti pridrvi renčeč pes ...
Slišim različne nasvete - eni suvereno gredo mimo, ne jebejo žive sile. Taki ponavadi pravijo, da ga moraš gledat izzivalno in mu dati vedeti, da si ti šef in naj ne serje.
Spet drugi, da se ustavi in stoj pri miru kot kip.

Ajde, nehajte biti nekonstruktivni in dajte raje koristne nasvete.
https://kacnje.blogspot.com

WizzardOfOZ ::

dunda, orenk našutiraš kamorkoli pač pade, pol se pa začneš dret pa laufat proti njemu. Da rep med noge in zbeži še vsak tak "nevaren" pes.
Drgač pa CS sprej (solzivc) pa našpricaš (še lastnika zraven, če kaj teži).

Sem nekaj časa vodil psa po eni poti, pa se našel kretenski lastnik napadalnega psa, ki je spustil psa in ga čakal v avtu, da se bo posral in poscal. Ker je pes prvič renčal, sva se z mojim psom (ki je stalno na povodcu) umaknila, naslednič sem imel pa sprej s sabo, pa sta bila oba našpricana. Od takrat naprej ni več tja psa pripeljal.
I9-9960X, Asrock X299 extreme 4, 128GB DDR4, Samsung 970 PRO, RTX 3080

joze67 ::

Če nimaš pri roki spreja, tudi kaka skrajšana puška ali pištola deluje, celo bolj permanentno. Oz. če srečaš kretena, še ne pomeni, da se moraš spustiti na ali pod njegov nivo.

Sam se sicer v mestu bolj bojim privezanih psov kot odvezanih - ker je res težko (ne nemogoče) najti kretena, ki ima spuščenega problematičnega psa. Torej so med privezanimi taki normalni in (skoraj) vsi problematični, med neprivezanimi pa taki normalni in (skoraj) noben neproblematičen. Na vasi je seveda drugače, ker so psi po pravilu manj socializirani in bolj teritorialni. Če pa se več psov vzame skupaj, so pa tako ali tako karte popolnoma na novo premešane (česar se lastniki morda ne zavedajo dovolj).

joze67 je izjavil:

če srečaš kretena, še ne pomeni, da se moraš spustiti na ali pod njegov nivo.

Seveda, raje imaš, da te pes pogrize in da se potem je*eš z vsem kar sledi.

Nekaterim namreč nič drugega ne pomaga, kot da se spustiš še pod njegov nivo, ga razbiješ ko prasca in od takrat naprej se ti bo klanjal in te pozdravljal, ker bo vedel, da si bolj nor od njega. In to velja za skor vso slovenijo, da če pokažeš, da si bolj nor od njih, te pustijo pri miru. Kr poglej kako se trenutni oblasti klanjajo, pa jih ta odzadaj na suho nabija (še svoje so šli nabit na kol - policaje).

Moj pes je totalno miren, pa je skos na štriku. Ne ker bi bil problematičen, ampak ker vem da se nekateri psa bojijo, pa je bolje, da jaz psa zadržim da ga ne gre povohat, preden se tak človek ustraši in ma potem travme. Ker je lažje preprečit, kot pa se potem opravičevat.

Zgodovina sprememb…

dunda ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Moj pes je totalno miren, pa je skos na štriku. Ne ker bi bil problematičen, ampak ker vem da se nekateri psa bojijo, pa je bolje, da jaz psa zadržim da ga ne gre povohat, preden se tak človek ustraši in ma potem travme. Ker je lažje preprečit, kot pa se potem opravičevat.

Vsaka čast.
Prav cenim takšne, ki se tako obnašajo in marsikomu tudi povem. Mislim, da se marsikdo ne zaveda, da njegov pes res komu povzroča travme. No, nekateri se ne zavedajo, so pa tudi bumbarji, ki to vidijo, pa gledajo stran. Pač psihopati.
https://kacnje.blogspot.com

Raptor F16 ::

dunda je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Vsaka čast.
Prav cenim takšne, ki se tako obnašajo in marsikomu tudi povem. Mislim, da se marsikdo ne zaveda, da njegov pes res komu povzroča travme. No, nekateri se ne zavedajo, so pa tudi bumbarji, ki to vidijo, pa gledajo stran. Pač psihopati.

No kot videno v tej temi imaš tudi sociopate tipa RoccoC ki bi tako osebo še poniževali.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

dunda je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Vsaka čast.

A ni to nekaj normalnega, da veš, da nisi edini na svetu in da so še drugi? Moj free svet se konča pri tvojem free svetu. Zato se pač obnašaš tako, da ne povrzočaš drugim travm?
(Ampak samo dokler oni ne začnejo tebi najedat, potem jim lahko vrneš desetkratno, da si zapomnejo. Zato tudi z nobenim sosedom nimam problemov. Ker sem takoj povedal in pokazal, kje je meja do katere lahko probajo najedat, čez njo jih pa dobijo po p****. In se z vsemi lahko normalno pogovarjamo (razen z enim, s katerim se pa cela vas ne more gledat, ampak si je sam kriv).)

boolsheat ::

Raptor F16 je izjavil:

Pes tebe lahko dojema samo kot vodjo ali pa zgolj nižjega pripadnika tropa. Psi pač čustev žal ne poznajo zato jih nima smisla dojemati kot del družine ali prijatelje.

Zelo verjetno je, da psi imajo čustva:

He reached this conclusion after performing MRI scans on over a dozen dogs, finding the same brain region responsible for positive emotions in humans is activated in dogs as well.

https://www.zmescience.com/medicine/aft...

m0LN4r ::

Preden se pac odlocis za psa se zavedas posledic, dolznosti itn. da se potem pozneje ne rabis izgovarjat, to pa ono, ja ampak...
Ce bi to vsak lastnik dejansko v glavi premislil, preden nabavi zival, prakticno nebi imeli toliko nasprotnikov.

Vecina pa tko, iz danes na jutri, imeli bomo kuzeka, zaradi otrokov, ker je dolgcajt ipd. pa neki privlecejo, potem pa cez eno leto jih vse mine in ga sam se vlacijo na okoli, ker ga morajo. Hell nekateri so tut taksni, da jih odpeljejo nekam dalec v gozd, spustijo in upajo, da se nikoli ne vrne.
Cinebench R23 slo-tech lestvica / scores
https://slo-tech.com/forum/t777458
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
6 / 6
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
873928 (1311) WizzardOfOZ
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

14818787 (14383) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

32033787 (29083) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

37940605 (30452) friendbreez
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

17438420 (34443) BRBR

Več podobnih tem