» »

Sprehod in odvezani psi

Sprehod in odvezani psi

««
6 / 18
»»

dunda ::

Sem sicer že včeraj tukaj vprašal, pa se je v množici napetih sporočil izgubilo.
Veliko težav imam s spuščenimi zverinami. Pa bi od zagovornikov želel dobronamerne nasvete, kako ravnati ob srečanju.
Ko moraš mimo hiše s spuščenim psom, ko na ozkem kolovozu nasproti pridrvi renčeč pes ...
Slišim različne nasvete - eni suvereno gredo mimo, ne jebejo žive sile. Taki ponavadi pravijo, da ga moraš gledat izzivalno in mu dati vedeti, da si ti šef in naj ne serje.
Spet drugi, da se ustavi in stoj pri miru kot kip.

Ajde, nehajte biti nekonstruktivni in dajte raje koristne nasvete.
https://www.kacnje.eu

WizzardOfOZ ::

dunda, orenk našutiraš kamorkoli pač pade, pol se pa začneš dret pa laufat proti njemu. Da rep med noge in zbeži še vsak tak "nevaren" pes.
Drgač pa CS sprej (solzivc) pa našpricaš (še lastnika zraven, če kaj teži).

Sem nekaj časa vodil psa po eni poti, pa se našel kretenski lastnik napadalnega psa, ki je spustil psa in ga čakal v avtu, da se bo posral in poscal. Ker je pes prvič renčal, sva se z mojim psom (ki je stalno na povodcu) umaknila, naslednič sem imel pa sprej s sabo, pa sta bila oba našpricana. Od takrat naprej ni več tja psa pripeljal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

joze67 ::

Če nimaš pri roki spreja, tudi kaka skrajšana puška ali pištola deluje, celo bolj permanentno. Oz. če srečaš kretena, še ne pomeni, da se moraš spustiti na ali pod njegov nivo.

Sam se sicer v mestu bolj bojim privezanih psov kot odvezanih - ker je res težko (ne nemogoče) najti kretena, ki ima spuščenega problematičnega psa. Torej so med privezanimi taki normalni in (skoraj) vsi problematični, med neprivezanimi pa taki normalni in (skoraj) noben neproblematičen. Na vasi je seveda drugače, ker so psi po pravilu manj socializirani in bolj teritorialni. Če pa se več psov vzame skupaj, so pa tako ali tako karte popolnoma na novo premešane (česar se lastniki morda ne zavedajo dovolj).

WizzardOfOZ ::

joze67 je izjavil:

če srečaš kretena, še ne pomeni, da se moraš spustiti na ali pod njegov nivo.


Seveda, raje imaš, da te pes pogrize in da se potem je*eš z vsem kar sledi.

Nekaterim namreč nič drugega ne pomaga, kot da se spustiš še pod njegov nivo, ga razbiješ ko prasca in od takrat naprej se ti bo klanjal in te pozdravljal, ker bo vedel, da si bolj nor od njega. In to velja za skor vso slovenijo, da če pokažeš, da si bolj nor od njih, te pustijo pri miru. Kr poglej kako se trenutni oblasti klanjajo, pa jih ta odzadaj na suho nabija (še svoje so šli nabit na kol - policaje).

Moj pes je totalno miren, pa je skos na štriku. Ne ker bi bil problematičen, ampak ker vem da se nekateri psa bojijo, pa je bolje, da jaz psa zadržim da ga ne gre povohat, preden se tak človek ustraši in ma potem travme. Ker je lažje preprečit, kot pa se potem opravičevat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dunda ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Moj pes je totalno miren, pa je skos na štriku. Ne ker bi bil problematičen, ampak ker vem da se nekateri psa bojijo, pa je bolje, da jaz psa zadržim da ga ne gre povohat, preden se tak človek ustraši in ma potem travme. Ker je lažje preprečit, kot pa se potem opravičevat.


Vsaka čast.
Prav cenim takšne, ki se tako obnašajo in marsikomu tudi povem. Mislim, da se marsikdo ne zaveda, da njegov pes res komu povzroča travme. No, nekateri se ne zavedajo, so pa tudi bumbarji, ki to vidijo, pa gledajo stran. Pač psihopati.
https://www.kacnje.eu

Raptor F16 ::

dunda je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Moj pes je totalno miren, pa je skos na štriku. Ne ker bi bil problematičen, ampak ker vem da se nekateri psa bojijo, pa je bolje, da jaz psa zadržim da ga ne gre povohat, preden se tak človek ustraši in ma potem travme. Ker je lažje preprečit, kot pa se potem opravičevat.


Vsaka čast.
Prav cenim takšne, ki se tako obnašajo in marsikomu tudi povem. Mislim, da se marsikdo ne zaveda, da njegov pes res komu povzroča travme. No, nekateri se ne zavedajo, so pa tudi bumbarji, ki to vidijo, pa gledajo stran. Pač psihopati.


No kot videno v tej temi imaš tudi sociopate tipa RoccoC ki bi tako osebo še poniževali.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

WizzardOfOZ ::

dunda je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Moj pes je totalno miren, pa je skos na štriku. Ne ker bi bil problematičen, ampak ker vem da se nekateri psa bojijo, pa je bolje, da jaz psa zadržim da ga ne gre povohat, preden se tak človek ustraši in ma potem travme. Ker je lažje preprečit, kot pa se potem opravičevat.


Vsaka čast.
Prav cenim takšne, ki se tako obnašajo in marsikomu tudi povem. Mislim, da se marsikdo ne zaveda, da njegov pes res komu povzroča travme. No, nekateri se ne zavedajo, so pa tudi bumbarji, ki to vidijo, pa gledajo stran. Pač psihopati.


A ni to nekaj normalnega, da veš, da nisi edini na svetu in da so še drugi? Moj free svet se konča pri tvojem free svetu. Zato se pač obnašaš tako, da ne povrzočaš drugim travm?
(Ampak samo dokler oni ne začnejo tebi najedat, potem jim lahko vrneš desetkratno, da si zapomnejo. Zato tudi z nobenim sosedom nimam problemov. Ker sem takoj povedal in pokazal, kje je meja do katere lahko probajo najedat, čez njo jih pa dobijo po p****. In se z vsemi lahko normalno pogovarjamo (razen z enim, s katerim se pa cela vas ne more gledat, ampak si je sam kriv).)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

boolsheat ::

Raptor F16 je izjavil:


Pes tebe lahko dojema samo kot vodjo ali pa zgolj nižjega pripadnika tropa. Psi pač čustev žal ne poznajo zato jih nima smisla dojemati kot del družine ali prijatelje.


Zelo verjetno je, da psi imajo čustva:

He reached this conclusion after performing MRI scans on over a dozen dogs, finding the same brain region responsible for positive emotions in humans is activated in dogs as well.


https://www.zmescience.com/medicine/aft...

m0LN4r ::

Preden se pac odlocis za psa se zavedas posledic, dolznosti itn. da se potem pozneje ne rabis izgovarjat, to pa ono, ja ampak...
Ce bi to vsak lastnik dejansko v glavi premislil, preden nabavi zival, prakticno nebi imeli toliko nasprotnikov.

Vecina pa tko, iz danes na jutri, imeli bomo kuzeka, zaradi otrokov, ker je dolgcajt ipd. pa neki privlecejo, potem pa cez eno leto jih vse mine in ga sam se vlacijo na okoli, ker ga morajo. Hell nekateri so tut taksni, da jih odpeljejo nekam dalec v gozd, spustijo in upajo, da se nikoli ne vrne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

rene22 ::

RoccoC je izjavil:

Evo, bravo, imamo prvo škodo - strgane hlače. Čeprav, apologeti ketne, če je pes na ketni ali je še vedno kriv pes?


bravo @RoccoC genij No1 si:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Spxy ::

rene22 je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Evo, bravo, imamo prvo škodo - strgane hlače. Čeprav, apologeti ketne, če je pes na ketni ali je še vedno kriv pes?


bravo @RoccoC genij No1 si:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...


Deklica je kriva, kaj pa hodi iz hiše. /s

simonchelo ::

Hej... Ta debata je next level. Po pravici povedano je pes v veliki večini dosti boljši človekov prijatelj kot smo si soljudje. Ampak to je za drugič. Ja v urbanem naselju in ob drugih ljudeh morajo biti kužki na povodcih! Sam živim na podeželju in imam vedno spuščenega, ko vidim ljudi se na ukaz stoj pes ustavi in čaka, da mu natakne ovratnico. Ni pardona!

Pes je čudovita žival ki ti nesebično vrača vso ljubezen ki jo vložiš vanj. Je družinski član in prevzame ogromno lastnosti svojih lastnikov. Ampak se vedno pa ljudje pozabljajo PES je Pes in pika. Kosmat za ušesi in ni otrok!

Imam Chow Chowa ime mu je Archie in je hišni pes. Nikoli pa ne spi na postelji!
ciao

ripmork ::

Grozljivo ;((
Jutri bo znano več informacij, morda je šlo za domačega psa, take situacije so se že dogajale...

Za te morilske pasme psov bi bilo treba imet orožni list, resno. Tista, da "ni nevarnih psov, so samo nevarni lastniki" je pa ena navadna floskula. Pes je lahko še tako streniran in discipliniran, kakorkoli obrneš je žival še vedno žival (čeprav jo imaš rad in je resnično družinski član). Misliš, da jo poznaš, dokler enega dneva ne reagira drugače. Punčka mogoče čisto nehote sprožila "trigger", pa je tragedija tu. Pa nimajo pol veze izgovori v stilu "naš je pa ponavad tako priden..." - enkrat je žal dovolj za tragedijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

donvito ::

Spxy je izjavil:

rene22 je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Evo, bravo, imamo prvo škodo - strgane hlače. Čeprav, apologeti ketne, če je pes na ketni ali je še vedno kriv pes?


bravo @RoccoC genij No1 si:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...


Deklica je kriva, kaj pa hodi iz hiše. /s

Ne vem no, kaj bi storil, da je to moj otrok, to se ti mora odpelat čist. Ubogi starši.

simonchelo ::

Točno to...
Največkrat je problem da si pasme v stilu rotvajler, doberman, buldog, mastifi in podobni omislijo neizkušeni lastniki, ki so po vrhu se šibek karakter. In potem se ob napačni vzgoji in pomanjkanju avtoritete zgodijo take stvari.

Res je da načeloma ni problem pasma psa ampak lastniki. 90% čivav, pomarancev, spitzov itd je čisto ne vzgojenih. Ampak če te civava ugrizne ne bo nuben umrl. Potem pa ker je modna muha kupit bad ass psa, ga kupijo ne vešči lastniki in tada.

Taka zadeva je dokaj preprosta za rešit. Definira nevarne pasme. Vse pasme morajo na obvezen tečaj, na koncu tečaja je izpit, kjer se preveri, če lahko sploh lastnik nadzira takšnega psa.

Izpit bi moral biti na državni ravni, ne da ima vsaka alfakan pa curi Muri pasja šola neke svoje tečaje.
ciao

Groot ::

simonchelo je izjavil:

Točno to...
Največkrat je problem da si pasme v stilu rotvajler, doberman, buldog, mastifi in podobni omislijo neizkušeni lastniki, ki so po vrhu se šibek karakter. In potem se ob napačni vzgoji in pomanjkanju avtoritete zgodijo take stvari.

Res je da načeloma ni problem pasma psa ampak lastniki. 90% čivav, pomarancev, spitzov itd je čisto ne vzgojenih. Ampak če te civava ugrizne ne bo nuben umrl. Potem pa ker je modna muha kupit bad ass psa, ga kupijo ne vešči lastniki in tada.

Taka zadeva je dokaj preprosta za rešit. Definira nevarne pasme. Vse pasme morajo na obvezen tečaj, na koncu tečaja je izpit, kjer se preveri, če lahko sploh lastnik nadzira takšnega psa.

Izpit bi moral biti na državni ravni, ne da ima vsaka alfakan pa curi Muri pasja šola neke svoje tečaje.


Pes je odraz svojega lastnika!! Trditve glede posameznih pasem so popolnoma preživele in totalno napačne. Ne glede na pasmo bo pes ob pravilni vzgoji vzgojen in poslušen. Če pa je lastnik bedak, ki ne zna ravnati s psom, se bo pa to žal poznalo tudi na psu.

WizzardOfOZ ::

Zanimivo bi bilo videti profil lastnika. Namreč dobro vzgojen in naučen rottweiler se resnično zaveda svoje moči in majhnega otroka nebi nikoli napadel, ampak res nikoli.
Je pa izredno nevaren pes. To je namreč edina pasma psa, ki se ne umakne od lastnika niti v najhujših trenutkih (ko se na lastnika strelja, je napaden,...). Predvidevam, da je bil lastnik i**** al pa da se lastnik boji lastne sence in je to prenesel na psa.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

d0rK ::

V zadnjem času kar nekaj umorov pri nas. A se tudi ljudi tako bojite kot psov? Noben pes ni tako izprijen kot je lahko človek.

Komaj čakam v naslednjih dneh pametovanje vseh vsepovprek "ja sej, verjamem da nikoli ne bi in res je luškan ampak nikoli ne moreš vedeti pri psu". Preživel sem dobo po baričeviču s prevej večjim psom, bom tudi to. Staršem deklice pa iskreno sožalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

mailer ::

Sožalje ne spremeni ničesar. Če je šlo za domačaga psa je še vedno tragedija.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

RoccoC ::

rene22 je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Evo, bravo, imamo prvo škodo - strgane hlače. Čeprav, apologeti ketne, če je pes na ketni ali je še vedno kriv pes?


bravo @RoccoC genij No1 si:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...


No to je pa next level. Tragedijo izkoristiš za forumsko prepucavanje, pa sploh ne prebereš kaj sem pisal in zagovarjal. Zelo verjetno se je tragedija zgodila v domačem okolju ali pa je pes pobegnil/preskočil ograje. 99% ga lastnik ni imel odvezanega na sprehodu in to v naravi. Le to sem namreč zagovarjal, da ni tak problem, sem tudi večkrat napisal da mora biti pes med ljudmi na povodcu. Podn si res osebek, bruh.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

gusto ::

@RoccoC, no ja.

RoccoC je izjavil:

Me sam zanima ali je kogarkoli izmed vas tukaj kakšen pes res poškodoval ali pa ste zgolj samo presrani nevrotiki?
Have you tried turning it off and on again?

darksamurai ::

simonchelo je izjavil:


Taka zadeva je dokaj preprosta za rešit. Definira nevarne pasme. Vse pasme morajo na obvezen tečaj, na koncu tečaja je izpit, kjer se preveri, če lahko sploh lastnik nadzira takšnega psa.

Izpit bi moral biti na državni ravni, ne da ima vsaka alfakan pa curi Muri pasja šola neke svoje tečaje.


Še en dodatek. Pri nevarnih pasmah mora biti lastnik fizično dovolj močan, da obvlada psa. Vsak dan vidim pse, ki peljejo lastnike na sprehod.

RoccoC ::

gusto je izjavil:

@RoccoC, no ja.

RoccoC je izjavil:

Me sam zanima ali je kogarkoli izmed vas tukaj kakšen pes res poškodoval ali pa ste zgolj samo presrani nevrotiki?


No ja, kaj? Vprašanje stoji, preberi si kaj sem zagovarjal in ne kaj se ti zdi da sem zagovarjal. Se mi ne da ponavljat, preberi si thread.

donvito ::

darksamurai je izjavil:

simonchelo je izjavil:


Taka zadeva je dokaj preprosta za rešit. Definira nevarne pasme. Vse pasme morajo na obvezen tečaj, na koncu tečaja je izpit, kjer se preveri, če lahko sploh lastnik nadzira takšnega psa.

Izpit bi moral biti na državni ravni, ne da ima vsaka alfakan pa curi Muri pasja šola neke svoje tečaje.


Še en dodatek. Pri nevarnih pasmah mora biti lastnik fizično dovolj močan, da obvlada psa. Vsak dan vidim pse, ki peljejo lastnike na sprehod.

Tako je, ne pa, da je potem takole: :P

rene22 ::

RoccoC je izjavil:

rene22 je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Evo, bravo, imamo prvo škodo - strgane hlače. Čeprav, apologeti ketne, če je pes na ketni ali je še vedno kriv pes?


bravo @RoccoC genij No1 si:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...


No to je pa next level. Tragedijo izkoristiš za forumsko prepucavanje, pa sploh ne prebereš kaj sem pisal in zagovarjal. Zelo verjetno se je tragedija zgodila v domačem okolju ali pa je pes pobegnil/preskočil ograje. 99% ga lastnik ni imel odvezanega na sprehodu in to v naravi. Le to sem namreč zagovarjal, da ni tak problem, sem tudi večkrat napisal da mora biti pes med ljudmi na povodcu. Podn si res osebek, bruh.


ma dobro, opravičil se ne bom, ker ni prepucavanje. pač sem se spomnil, da se je nekdo obregnil glede mojih strganih hlač in psa. jaz VEM zakaj se zelo dobro spomnim mojih strganih hlač. in to je, da pes hlač ni izpustil in če bi držal mojo nogo je NE BI IZPUSTIL.
živimo v svobodnem svetu, lahko imaš ti tvoje mnenje (glede na tvoje izkušnje). v bistvu sem preko mojega namenskega pisanja, karkoli naprej napišeš boš zmagal.

Raptor F16 ::

ripmork je izjavil:

Grozljivo ;((
Jutri bo znano več informacij, morda je šlo za domačega psa, take situacije so se že dogajale...

Za te morilske pasme psov bi bilo treba imet orožni list, resno. Tista, da "ni nevarnih psov, so samo nevarni lastniki" je pa ena navadna floskula. Pes je lahko še tako streniran in discipliniran, kakorkoli obrneš je žival še vedno žival (čeprav jo imaš rad in je resnično družinski član). Misliš, da jo poznaš, dokler enega dneva ne reagira drugače. Punčka mogoče čisto nehote sprožila "trigger", pa je tragedija tu. Pa nimajo pol veze izgovori v stilu "naš je pa ponavad tako priden..." - enkrat je žal dovolj za tragedijo.


Pse bi bilo treba klasificirati po masnih razredih. Roko na srce če je pes tako težak in močan da ga ne moreš nazaj držat nimaš kaj z njim počet.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Egidij88 ::

Če si tekač je vse skupaj še slabše, pesjan se bo še prej zagnal vate. Pa tudi tisti ki ga imajo na povodcu, dostikrat ga ne držijo dovolj na kratko in vseeno pesjan pride direkt do tebe, tako da brezveze. Kar hudič je s temi cucki.

simonchelo ::

Groot je izjavil:

simonchelo je izjavil:

Točno to...
Največkrat je problem da si pasme v stilu rotvajler, doberman, buldog, mastifi in podobni omislijo neizkušeni lastniki, ki so po vrhu se šibek karakter. In potem se ob napačni vzgoji in pomanjkanju avtoritete zgodijo take stvari.

Res je da načeloma ni problem pasma psa ampak lastniki. 90% čivav, pomarancev, spitzov itd je čisto ne vzgojenih. Ampak če te civava ugrizne ne bo nuben umrl. Potem pa ker je modna muha kupit bad ass psa, ga kupijo ne vešči lastniki in tada.

Taka zadeva je dokaj preprosta za rešit. Definira nevarne pasme. Vse pasme morajo na obvezen tečaj, na koncu tečaja je izpit, kjer se preveri, če lahko sploh lastnik nadzira takšnega psa.

Izpit bi moral biti na državni ravni, ne da ima vsaka alfakan pa curi Muri pasja šola neke svoje tečaje.


Pes je odraz svojega lastnika!! Trditve glede posameznih pasem so popolnoma preživele in totalno napačne. Ne glede na pasmo bo pes ob pravilni vzgoji vzgojen in poslušen. Če pa je lastnik bedak, ki ne zna ravnati s psom, se bo pa to žal poznalo tudi na psu.


Absolutno se strinjam. Ampak je drugače če nekdo nepravilno vzgoji rotvajlerja vs čivavo.
ciao

Zgodovina sprememb…

Beli_Zajcek ::

Sicer se za podrobnosti še ne ve, so pa posledice grozne:

V občini Mengeš pes ubil otroka

TheBlueOne ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zanimivo bi bilo videti profil lastnika. Namreč dobro vzgojen in naučen rottweiler se resnično zaveda svoje moči in majhnega otroka nebi nikoli napadel, ampak res nikoli.


Lastnik psa verjetno:

Fifi je dobro vzgojen in naučen rottweiler in se resnično zaveda svoje moči in majhnega otroka nebi nikoli napadel, ampak res nikoli. Ne vem, kaj je bilo tokrat.


Nekaj takega ti praviloma povedo lastniki.

Sem pa tudi v klubu, da bi morale biti klase psov. Tisti, ki lahko ubijajo bi morali biti boljse kontrolirani, prijavljeni, redno testirani ... To je kakor orozje, kjer tudi ne mores trditi, da ce se ga uporablja odgovorni ni problema, zato ga pa lahko ima vsak. Zahtevati bi morali vsaj enake teste za pridobitev dovoljenja da imas smrtnosnega cucka.

Zgodovina sprememb…

gozdar1 ::

Dovolj je da se psu odpelje samo enkrat.

Včasih se obrnejo tudi proti lastnikom.

Invictus ::

Ni toliko problem v psih, kot v splošnem ravnanju, kaj se zgodi, če pes koga ugrizne.

Zadevo prijaviš, potem pa pes dobi odločbo prešolanja. Hallo ???? Z istim lastnikom, ki ga že tako ne obvladuje.

Pes, ki ugrizne človeka, bi moral iti OBVEZNO na uspavanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vanilija ::

In potem imas zanikovalko notri, ki pravi, da pes nikoli ne bi cloveku kej slabega storil. Podobno kot kdo v tej temi.

Zvezdica27 ::

pokličeš pač policijo ali lovce, če je v naravi. Ga bodo že dobili.

Če te ugrizne pa čestitam, ravno si zaslužil nekaj denarja (hitro k odvetniku), pes je po defaultu nevarna stvar, se odgovarja objektivno.

zz

GupeM ::

Invictus je izjavil:

Ni toliko problem v psih, kot v splošnem ravnanju, kaj se zgodi, če pes koga ugrizne.

Zadevo prijaviš, potem pa pes dobi odločbo prešolanja. Hallo ???? Z istim lastnikom, ki ga že tako ne obvladuje.

Pes, ki ugrizne človeka, bi moral iti OBVEZNO na uspavanje...

Uspavati bi bilo treba lastnika, ne psa. Psa se pa pač da sposobnemu človeku, ki ga bo vedno imel na povodcu. No, da ne pretiravam z uspavanjem. Konkretno denarno kazen in 5 let zapora brez možnosti pomilostitve ali predčasnega izhoda bi pa lastniku kar lepo sedlo.

Zvezdica27 je izjavil:

pokličeš pač policijo ali lovce, če je v naravi. Ga bodo že dobili.

Če te ugrizne pa čestitam, ravno si zaslužil nekaj denarja (hitro k odvetniku), pes je po defaultu nevarna stvar, se odgovarja objektivno.

zz

Ja, če te samo ugrizne v roko ali nogo še nekako gre. Če ti pa izmaliči obraz ali te ubije, ali to stori tvojemu otroku recimo, pa ni več tako preprosto.

Ne vem, a je res tako težko imeti psa na povodcu? Če ti je to težava, potem si ne kupuj psa. Ali pa si kupi mačko ali takšnega psa, ki je lahko cel dan v stanovanju, brez sprehodov. Jaz bi zelo rad imel huskija, ampak trenutno si ga ne mislim kupiti, ker vem, da nimam časa z njim laufat, huski pa to rabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

RoccoC ::

Za vse, ki ste izkoristili tragedijo v Mengšu za forumsko bojevanje samo v vednost: pes je bil za ograjo na verigi. Kakorkoli se je zgodilo je grozljivo, iskreno sožalje svojcem.

energetik ::

simonchelo je izjavil:

Hej... Ta debata je next level. Po pravici povedano je pes v veliki večini dosti boljši človekov prijatelj kot smo si soljudje. Ampak to je za drugič. Ja v urbanem naselju in ob drugih ljudeh morajo biti kužki na povodcih! Sam živim na podeželju in imam vedno spuščenega, ko vidim ljudi se na ukaz stoj pes ustavi in čaka, da mu natakne ovratnico. Ni pardona!
Sori, pes nima bit kaj na javnem mestu odvezan, pa če je sredi mesta ali v gozdu. A v gozdu se folk ne sprehaja? Tam je še huje, nabiraš kostanj, spuščen pes uleti od nekje, lastnik ga ne vidi. Resno razmišljam, da bi imel vedno pri roki hladno orožje za tak primer, ker če se spravi na otroka, verjemi da psa stolčem do konca ne glede na posledice. Seveda ti tam lahko uleti tudi merjasec ali medved, ampak to je naravno in logično, psa pa je tja pripeljal lastnik. Enako ko grem na večerni tek po lokalnih makadamih, a tam folk sprehaja spuščene pse. To so zame totalni egoisti in idioti.

Ni nobenega izgovora, da je pes vzgojen ali da je samo čivava. Ima da je privezan ves čas in da je lastnik dovolj močen, da ga zadrži v vsakem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mailer ::

Glede na poročilo gre za napako otroka. Pes je bil privezan in na dvorišču. Lastnik je glede na ugotovitve opran krivde, vprašanje kaj čaka psa.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

TheBlueOne ::

Mene je do danes napadel pes trikrat, vedno v naravi ali pa pri osamljenih hisah na poti v planine. In cisto vedno "Nas fici pa ze ni tak, ne vem kaj mu je bilo.".

Pac pes pazi kar misli, da je njihovo, ce se sprehajas je nekoliko boljse, ce teces se pac zapodi v tebe.

Sam imam kar rad pse ampak mi je slabo, ko slisim, da so psi boljsi kot ljudje, da jih imajo kot otroke, da sigurno nikoli ne bodo koga ugriznili itn.

D3m ::

Pes gre v uničenje.

Lastnik pa sodišče.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

TheBlueOne je izjavil:

Mene je do danes napadel pes trikrat, vedno v naravi ali pa pri osamljenih hisah na poti v planine. In cisto vedno "Nas fici pa ze ni tak, ne vem kaj mu je bilo.".
To mi je zanimivo ... mene ko vidijo naključni psi, rep med noge, *cvil*, eni se še polulajo. Pa jim prav nič nočem. Ne vem, očitno prav dišim ;)

TheBlueOne ::

D3m je izjavil:

Pes gre v uničenje.

Lastnik pa sodišče.


Takrat je lahko malo pozno, ker ce imas s sabo mulce je sranje. Da ne govorimo, da je verjetno froc za cucka prva tarca, ker je kompatibilen po velikosti.

pegasus je izjavil:

To mi je zanimivo ... mene ko vidijo naključni psi, rep med noge, *cvil*, eni se še polulajo. Pa jim prav nič nočem. Ne vem, očitno prav dišim ;)


Ali pa si manj po planinah. Jaz sem svoj cas dnevno turno tekel. In ja, ponavadi psi niso problem ampak mi vseeno ni igrati ruske rulete.

Pa pocaki, da imas froca, kateri bo morda disal ravno prav.

Zgodovina sprememb…

pirat ::

D3m je izjavil:

Pes gre v uničenje.

Lastnik pa sodišče.

Hm...
Dnevnik v tem konkretnem primeru navaja: Nekaj pred peto uro popoldan je včeraj pes napadel osemletno deklico. Ta se je na dvorišču hiše, ki je sicer ograjena z ograjo, a so bila vrata odprta, približala večjemu psu, ki je bil privezan z verigo, so sporočili s PU Ljubljana."
Tragedija, vsekakor, in sožalje staršem deklice ... a v tem primeru je bil pes privezan in na domačem dvorišču. Kdo pa je takrat skrbel za 8-letno deklico, ki je kot kaže sama zatavala na tuje dvorišče?

perci ::

Nima veze. Vseeno je kriv lastnik psa. Moral bi vzpostaviti primerne ukrepe in onemogočiti stik otroka z nevarno stvarjo - psom.

Če komu to ni jasno, potrebuje šolanje.

TheBlueOne ::

Glede na to, da je tak pes lahko sport ali orozje, bi bila pametna enaka pravila kot za orozje. Je pa seveda treba dolocit kateri psi so smrtonosni in kateri samo poskodujejo. Morda bi bilo dovolj, ze ce jih das na vago.

Kakor je razlika med zracno pusko in lovsko.

Zgodovina sprememb…

Wazzaa ::

Otrok mora vedeti kaj lahko in kaj ne, naprimer skociti na cesto pred avto.

TheBlueOne ::

Wazzaa je izjavil:

Otrok mora vedeti kaj lahko in kaj ne, naprimer skociti na cesto pred avto.


Tudi v prometu imajo poseben status ravno zato, ker doolgo ne vedo tocno kaj smejo in kaj ne. Tudi, ko vedo prepogosto ne verjamejo. So pa otroci nuja za druzbo, psi pa ne, tako da ne enacit.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

To v nistvu res ni enostaven primer.

Kaj če bi otrok prišel v stik s strojem na kmetiji ali gradbišču? Imamo kup pravil, ki ti v bistvu nalagajo, da mora biti nepooblaščen dostop onemogočen, in si kriv, če se to zgodi.

TheBlueOne ::

Tragedije na kmetijah so velik problem ravno zato, ker prvo izgubijo mulca, potem pa so se v kazenskih postopkih.

Wazzaa ::

TheBlueOne je izjavil:

Mene je do danes napadel pes trikrat, vedno v naravi ali pa pri osamljenih hisah na poti v planine. In cisto vedno "Nas fici pa ze ni tak, ne vem kaj mu je bilo.".

Pac pes pazi kar misli, da je njihovo, ce se sprehajas je nekoliko boljse, ce teces se pac zapodi v tebe.

Sam imam kar rad pse ampak mi je slabo, ko slisim, da so psi boljsi kot ljudje, da jih imajo kot otroke, da sigurno nikoli ne bodo koga ugriznili itn.


Mene je do zdaj clovek napadel trikrat. Vedno v naravi ali v osamljenih krajih. In cisto pri vseh starsih je isto ‘nas fici pa ze ni tak’.

Otrok pac pazi ker misli, da je njihovo.

Sam imam sigurno rad otroke ampak mi je slabo, ko slisim da sigurno ne bodo nikomur nic.
««
6 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
96288888 (12471) zimurg
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829142 (24738) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049098 (44394) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955683 (45530) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451890 (47913) BRBR

Več podobnih tem