» »

MOJ@SKB

MOJ@SKB

Barakuda1 ::

Danes sem na mobi dobil sporočilo, ki se glasi

MOJ@SKB mobilna babka bo obvezna za spletno nakupovanje ...(sledijo navodila koga poklicat in kako zadevo uredit.

A ve kdo kaj več o tem, al je to samo kak markentiški nateg.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

mailer ::

Sem dobil že par dni nazaj. Zdaj imam spletno banko in na vsak način hočejo podturit, da imamo to na telefonu. Bom verjetno odjavil vse skupaj in ko bo treba kaj nujnega plačat opravil na banki z najnižjo provizijo. Če je mišljeno tudi za paypal in amazon pa bo zrelo za zamenjavo banke. Že zdaj njihove storitve ne delujejo kot bi morale.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Boone ::

Na mobilno banko boš dobil kodo v primeru spletnega nakupa.

Barakuda1 ::

mailer je izjavil:

Sem dobil že par dni nazaj. Zdaj imam spletno banko in na vsak način hočejo podturit, da imamo to na telefonu. Bom verjetno odjavil vse skupaj in ko bo treba kaj nujnega plačat opravil na banki z najnižjo provizijo. Če je mišljeno tudi za paypal in amazon pa bo zrelo za zamenjavo banke. Že zdaj njihove storitve ne delujejo kot bi morale.


Se strinjam.
Sploh pa je njihovo sporočilo dokaj zavajajoče. Spisano je tako, kot da nakup preko spleta, če ne boš imel njihove aplokacije, sploh ne bo možen, kot tudi da ne bo možno plačilo po povzjetju.
Mislim, da so zreli za zvezo potrošnikov, če ta sploh še deluje.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Boone ::

Barakuda1 je izjavil:


Spisano je tako, kot da nakup preko spleta, če ne boš imel njihove aplokacije, sploh ne bo možen


Sem že zbrisal sporočilo, tako da ne morem preveriti. Ampak ne spomnim se, da bi bil omenjen še kakšen način potrjevanja. Tako da očitno bo mobilna banka obvezna. OTP generatorjev itak ne izdajajo več, moraš namestiti app če hočeš uporabljati spletno banko (razen če ga že imaš, potem ga lahko uporabljaš še vedno).

Ales ::

Fora je v tem, da 3D Secure potrjevanje spletnih transakcij ne sme več potekati preko SMS. Pač, bančni standardi so se spremenili.

Posledično bo to potrjevanje SKB speljal preko aplikacije in potisnih notifikacij.

Sam to razumem tako, da bo to potrebno samo tam, kjer je do sedaj prihajal SMS. Če se ne motim, ga npr. pri PayPal plačilih do zdaj ni bilo.

Je pa malo čudno, da ne izdajajo več strojnih OTP generatorjev. Ni mi jasno, zakaj ne. Ampak to je zdaj že nekaj časa, ni direktno povezano s tem zdaj. Obstoječi OTP generatorji pa še vedno delajo.

Kakorkoli, dvomim da pri čemurkoli od tega lahko kaj pomaga Zveza potrošnikov, to je tako ali tako zasebno civilno društvo, dobri so za podajanje informacij pa za pobirat članarino, sicer pa nimajo nobenih pristojnosti.

Da bi to bila kaka kršitev za Banko Slovenije ali za kako tržno inšpekcijo pa tudi ne vem, če je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Facebook dev ::

To bo najbrž potem podobno kot pri N26, kjer nakup potrdiš s klikom v aplikaciji.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

mailer ::

Obstoječi OTP generatorji pa še vedno delajo.
Delajo pa ne delajo. Že dobro leto moram za vsakič, ko želim plačat klicat v njihov center, da mi ponovno sinhronizirajo generator kode. Niso niti s od sposobni.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mailer ::



Obveščamo vas, da danes zaznavamo poskuse pridobivanja podatkov za vstop v SKB NET spletno banko z namenom spletnih zlorab.
Poskusi pridobitve podatkov za vstop v SKB NET spletno banko z namenom spletne zlorabe

Pridobivajo se preko lažnega elektronskega sporočila, ki je poslano s strani na videz verodostojnega pošiljatelja - SKB banke in MOJ@SKB. Sporočilo z naslovom ''Vaša kreditna/debetna kartica je začasno zamrznjena'' navaja, da so vse kartice od 1. januarja letos začasno onemogočene za spletna plačila, dokler stranka ne izvede prijave na nadgrajene varnostne ukrepe. Sporočilo vsebuje lažno spletno povezavo (phishing), ki prejemnika preusmeri na lažno vstopno stran SKB NET spletne banke ter tako od uporabnika zahteva vnos identifikacijske številke in varnostnega gesla.

Svetujemo vam, da ste previdni pri odpiranju elektronskih sporočil z vsebino, ki vam ni poznana in se vam zdi sumljiva. Če ste kljub temu posredovali svoje podatke, vam svetujemo, da se takoj obrnete naš kontaktni center (01 471 55 55), da vam blokirajo SKB NET spletno banko.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

oo7 ::

Je že kdo naložil na telefon ? Jaz sem hotel zdaj nekaj plačat pa ne morem. Pa niti ne vem kaj naj naredim vnesite identifikacijso številko s tiskanega obrazca ? Ker obrazen, ki ga dobiš vsak mesec stanje računa ?

Zvezdica27 ::

heh...

na Huaweijih to ne dela.

Sem jim pisal.

Torej - imam Viso, pa je ne morem uporabiti? Če se tole ne reši, menjam banko.

Ali mi lahko kdo APK pošlje - da inštaliram?

zz

mailer ::

Mogoče kdo ve kaj pomeni stanje "v avtorizaciji"? A moram kaj potrdit?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

bajsibajsi ::

Ne, avtorizacija pomeni postopek za odobritev placila. Preveri v ponedeljek sredi dneva.

Edit/
Naceloma se status obrne v enem ali dveh delovnih dnevih.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Ok hvala, gre za amazon pa sem dobil sms zjutraj, da je bil zahtevek za plačilo. V navodilih sem prebral, da bi moral potrdit v roku par minut pa nisem bil niti pri telefonu. V čem je smisel spletnih bank, če ne gre plačilo naprej tudi med vikendi? Še med tednoma samo do 16 ure potem pa čakaš do naslednjega dne.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Dober dan ::

Pri DH imamo opcijo "Takojšnje plačilo", pa gre plačilo takoj naprej. Je pa malo dražje. Poglej še v SKB, če ponuja to.

Zvezdica27 ::

helou. Zdaj mi počasi uspeva to usposobit preko one druge aplikacije... cela zmeda...


zz

UganiKdo ::

mailer je izjavil:

Ok hvala, gre za amazon pa sem dobil sms zjutraj, da je bil zahtevek za plačilo. V navodilih sem prebral, da bi moral potrdit v roku par minut pa nisem bil niti pri telefonu. V čem je smisel spletnih bank, če ne gre plačilo naprej tudi med vikendi? Še med tednoma samo do 16 ure potem pa čakaš do naslednjega dne.

Sepa (torej trr nakazila) potekajo samo med delovniki. Karticno poslovanje nemoteno poteka tudi preko vikenda. Amazon mi do sedaj se ni zahteval potrditve pri placilu. Se cvv ne rabijo.

Je pa tudi za placila s kreditn9 normalno da so najprej v avtorizaciji, preden se dokoncno sprovedejo, samo to na tvoje poslovanje in placevanje nic ne vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Gapi ::

Isto z aplikacijo je pri NKBM. Nakupe prek VISE moraš potrdit v aplikaciji.
No person is rich enough,to buy back his past.

bluefish ::

Zahteve EU direktive PSD 2.

UganiKdo ::

bluefish je izjavil:

Zahteve EU direktive PSD 2.

A ni to pogoj samo v primeru uporabe visa 3D secure / MC whatever in se lahko trgovec mirno odloči, da na svojo odgovornost ponuja manj varno a za potrošnika enostavnejšo rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mailer ::

samo to na tvoje poslovanje in placevanje nic ne vpliva.
Seveda vpliva, če bi šlo plačilo naprej bi mi zadevo že poslali.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

UganiKdo ::

mailer je izjavil:

samo to na tvoje poslovanje in placevanje nic ne vpliva.
Seveda vpliva, če bi šlo plačilo naprej bi mi zadevo že poslali.


bullshit, če si plačal s kartico bi oni lahko naročilo takoj sprovedli, ker kartično poslovanje poteka neodvisno od delovnika banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Matko ::

Katera je zadnja verzija Moj@SKB?

Ales ::

Matko je izjavil:

Katera je zadnja verzija Moj@SKB?

Za Android? Zakaj pa ne pogledaš enostavno na Google Play?

Verzija
4.2.1

Posodobljeno:
28.6.2021

Zahteva Android
6.0 ali novejši

Matko ::

Saj sem. tam 1 leto stara verzija.

Zaveden sem bil.
Obvestilo za nadgradnjo je bilo samo za IOS.

Ales ::

Sem za vsak primer pogledal še na moje Android naprave, in je dejansko ta, zgoraj napisana, verzija gor. Da ne bi bilo kaj regionalnega... samo ni. To je to, 4.2.1.

permit ::

V mobilni banki SKB imam možnost blokirati kartico. Če izberem to možnost plačevanje s kartico ne bo možno, to vem. Zanima pa me, ali lahko enako kot na N26 potem kartico odblokiram sam ali to lahko naredijo le na banki? Prilive na SKB račun najbrž lahko prejemam tudi v času ko je kartica blokirana?

Prjatu ::

Lahko odblokiraš, seveda. Prilivi nimajo nobene povezave s kartico.
Something else is controlling me!

Patrik0 ::

Zdravo kaj mislote kaj se bo zgodilo v naslednjem letu? Ko se bosta skb in nkbm zdruzili? Boko meli bolso mobilno in spletno banko? Bo nekaj novega nastalo ali bodo prevzeli sisteme otp banke ali bomo komitenti sob presli na bankanet od nkbm ali obrstno nkbm komitenti na skb-jev sistem in ebanko?? Pa zdaj za vieknd bodo nekaj posodablal r prav zanima kaj, tega ze pol leta niso nic posodablal.

Zvezdica27 ::

tudi če je vse pod otp, so računalniški sistemi ločeni in tudi formalno so to še vedno 3 različne banke. Združevanje - tudi formalno - je hudo zapleten proces, kjer ne sme biti napak. To traja leta---

b

delavec44 ::

Abanko so kar hitro združili in zamenjali TRRje. Po moje rabijo 1 leto.
Tudi NLB s sberbank bo naredila isto. Saj takih združitev oz. prevzemov smo sedaj imeli pa že kar nekaj in vejo kaj je potrebno.

Patrik0 ::

pomoje jeres da te zdruzitve trajajo ampak nakup slo banke-slo banke je zdruzitev ne tako zakomplicirana saj je vec ali manj vse na strukturi halcoma in bankarta. Tako pač je to pri nas, to ni kot tujina, kjer ima skoraj vsaka banka svoje zaledne sisteme in svoje infrastrukture, kjer procesi zdruzevanja trajajo 2-4 leta. Pri nas je vse na halcomu in bankartu. Bankart je itak firma, kjer so lasnitki banke, halcom je pa pac firma zase ampak ponujajo pac t.i. BaaS (Bank as a service) storitve. vse na isti strukturi, edino appi in strani so si malo razlicni in imajo drugi ui. Nekatere banke se pa tega nimajo (recimo skb, dh, bks, sparkasse...)-tem se ne da obadat s temi stvarmi in so si vzele recimo "paket" kjer je mobilna banka že v naprej sprogramirana in so spremenili le malo funkcije, malo barve, dodali svoje logotipe in je to to-če je kdo že opazil so mobilne banke od teh bank enake oz. prakticno 1:1 isto (pač vnaprej sprogramirani appi od halcoma).

lithium ::

Hm, pa ni samo Halcom... oz katere banke ga sploh imajo za interni sw? Sparkasse, še katera? :)
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lithium ()

Patrik0 ::

lithium je izjavil:

Hm, pa ni samo Halcom... oz katere banke ga sploh imajo za interni sw? Sparkasse, še katera? :)



Majo ga sparkasse, skb banka, delavska hranilnica, lon hranilnica, prej fa je mela tudi sberbank, bks banka. Te uporabljajo halcom infrastrukturo. Halcom recimo kaj se aplikacij tice ima dve ali tri razlicne predloge (pogledas moderna predloga: poglej UI od spletnoh bank pd pona pa dh pa
Sberbank oz nbanka-so prakticno enaki. Manj moderni haklast UI-poglej sparkassij skb-jev in bks-ov UI mobikne banke-je prakticno enako).

Patrik0 ::

So pac banke ki so v celoti na halcomovi mrezi. So pa banke ki majo tudi svojo prilagojeno mrezo alinpa majo recimo interno halcom, bankomate in kartice preko bankarta, softwer za stranke pa majo recimo neko svojo resitev z lastno kodo, ki ne bazira na nobeni kopiji pa ne na halcomovih programih itd. (To sta recimo nova kbm in njihov bankanet, al pa recimo nlb z svojim klikom) sta pa recimo dve banki (intesa sanpaolo in addiko bank) ki pa sta vkljuceno glede vankomatov v bankartino omrezje, svoje zaledne sisteme in sisteme za komitenete pa uporabljajo take kot so doloceni od lastnikov in tujih bank (addiko ima svojo ebanko prakticno od hypo alpe adria group, oni uporablajo svoj "orendaFIN" desktop app, intesa recimo uporablja svojo online storitev "eDigital". Addiko ma za komitente addioo ebanking-tuja aplikacija ki je poslovenjena, isto recimonod intesine banke in njihov ISPS-isto je tudi tuja aplikacija ki je poslovenjena) - lahko preverite ADDIKO SRBIJA, ADDIKO ÖSTERREICH, ADDIKO SLOVENIJA -aplikacije so enake. Recimonpri nas Intesa sanpaolo ima mobilno banko ISPS, hrvati majo PBZ-privredna banka zagreb....itd itd itd.

Samael ::

A vam danes to reč odpre?
Meni aplikacija javlja "Napaka na varni SSL povezavi" in pa "napaka -997"

Vem, da so bili te dni napovedani neki updejti, ampak na ponedeljek zjutraj?
Samael != Samuel

Hameon ::

Tudi meni javlja isto napako SSL pa -997

Samael ::

Hameon je izjavil:

Tudi meni javlja isto napako SSL pa -997

Hvala!
Samael != Samuel

Hameon ::

Ravnokar dobil SMS, da je za uporabnike Android aplikacija nedostopna. Onemogočeno je pridobivanje spletnih gesel, ne moremo potrjevati kartičnih spletnih plačil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hameon ()

Matko ::

Motnje v delovanju MOJ@SKB mobilne banke

Zaradi nadgradnje sistema MOJ@SKB mobilna banka za uporabnike Android naprav trenutno ni dostopna. Dostop in pridobitev gesel za spletni banki SKB NET in PRO SKB NET sta omogočena. Zaradi nedelovanja MOJ@SKB ne morete opravljati spletnih plačil, ki potrebujejo potrditev v mobilni banki, lahko pa za izvrševanje plačil uporabite spletni banki SKB NET in PRO SKB NET. Za več informacij in pomoč pokličite Kontaktni center 01 471 55 55. Za morebitne nevšečnosti se vam opravičujemo in vas prosimo za razumevanje.

https://www.skb.net/

amaterji

Samael ::

Ma ja, cepci se tega lotijo v ponedeljek dopoldne.
Samael != Samuel

feryz ::

Ne, cepci oz. povedano drugače cream de la cream populacije, beri slovenski it strokovnjaki, ki naj bi se jih kar nekaj tudi tukaj paslo, so se tega lotili v nedeljo ob 00 00.
Ampak ker vemo, kako se dela v it-ju, se pravi najprej prodaš polizdelek, nato pa zadeve, za plačilo seveda, popravljaš, tudi v tem primeru ni nič drugače. Saj bo. ko bo.

pwn3rrr ::

Hja, fantje, če bi bili na iOS-u, ne bi imeli problemov... ;)

tonttu ::

feryz je izjavil:

Ne, cepci oz. povedano drugače cream de la cream populacije, beri slovenski it strokovnjaki, ki naj bi se jih kar nekaj tudi tukaj paslo, so se tega lotili v nedeljo ob 00 00.
Ampak ker vemo, kako se dela v it-ju, se pravi najprej prodaš polizdelek, nato pa zadeve, za plačilo seveda, popravljaš, tudi v tem primeru ni nič drugače. Saj bo. ko bo.

Se dobro da tebi nikoli nic ne gre izven plana. In glede na podrocje, kjer naj bi delal, ter glede na to kaksni salabajzarji ste zares na tem podrocju, mi je kar precej presenetljivo kako dobro poznas bancno informatiko in kako stvari potekajo tam. ;)

Redman ::

Zadeva je začela delati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako bo po novem pri skb in nkbm ebančništvo??

Oddelek: Loža
464058 (472) Gambino
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141052 (4303) TrumpDonald
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517396 (2053) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053169 (2692) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16629228 (12324) nejc_nejc

Več podobnih tem