» »

Resnica o škodljivosti dizla

Resnica o škodljivosti dizla

««
20 / 22
»»

svatelj ::

TheBlueOne je izjavil:

svatelj je izjavil:



Kako to čudno sklepaš? Dnevno potuješ 120 km/dan kot praviš, za tiste parkrat na leto pa obstaja hitro polnjenje, torej ne rabiš 400 km dosega v resnici.


Ne ne, ni tako. Ti vprasas ljudi koliko km prevozijo na leto. Tisti, ki prevozijo 40k km maloverjetno delajo ves cas povprecje. Taki, ki redno delajo enako visoko kilometrino so bolj redkost, ker vecina avto uporablja za dosti vec, kot dnevno sluzbeno obvezo. Skratka nekdo, ki dela 40.000 tako ali tako ni povprecen voznik. Problem pa je, da so to kilometrine, kjer se naj bi rentiral drag EV.

Potem imas ljudi, ki delajo recimo 15k km, takemu ponudis bedno kanto samo ker je EV, ker ce bi bil drag se nikoli ne rentira. Ampak ponovno predpostavis, da prevozeni kilometri ne nihajo, kar je narobe.

Potem predpostavis, da nekdo, ki dela 40.000km ima ritem, kjer vecinoma lahko doma pocasi napolni svoj avto, kar ponovno ni nujno tako.

Skratka imas nekaj nerealnih predpostavk, ki jih ponujas matematicno, ko pa ti kdo pove, da realnost ni taka, pa se potolazis, da je to redkost. Recimo student, ki prevozi 15.000km verjetno vecino prevozi v dveh dneh na teden.


Ni tako kot trdiš, sem ti že odgovoril zakaj ne.

nejc_nejc ::

Ma ne bom, se oblubu da ne...

TheBlueOne ::

svatelj je izjavil:


Ni tako kot trdiš, sem ti že odgovoril zakaj ne.


Niti nisi. Vsi ti razlagajo, da tvoja matematika ni realna, ti pa kricis v stilu "SAME IZJEME!!!". Da nisi ti izjema.

Pa mi daj alternativo. Zaenkrat je nisi.

svatelj ::

stara mama je izjavil:

svatelj je izjavil:


NE! Električni avto zgubi 10 % na ceni, povprečje dizlov in bencinarjev je 55 %. Enako star bencinar/dizel zgubi več na vrednosti.
https://insideevs.com/features/435693/t...

Povsem jasno je, da zavajaš!


Seveda ne. Tesle bolje ohranjajo vrednost, ampak tudi pri drugih avtih je ohranitev vrednosti še vedno boljša od bencinarja/dizla! To je ravno razlog zakaj so rabljeni električni še vedno relativno dragi, ter zakaj ne moreš kupiti električni avto za jurja, tako kot lahko kupiš rabljeno bencinsko kanto.

D3m ::

Nissan je ponudil 47,5k za Leaf z "dosegom" 500km
|HP EliteBook|R5 6650U|

svatelj ::

TheBlueOne je izjavil:

svatelj je izjavil:


Ni tako kot trdiš, sem ti že odgovoril zakaj ne.


Niti nisi. Vsi ti razlagajo, da tvoja matematika ni realna, ti pa kricis v stilu "SAME IZJEME!!!". Da nisi ti izjema.

Pa mi daj alternativo. Zaenkrat je nisi.


Moja matematika je realna, preveri podatke in se prepričaj da nimaš prav:
Dnevna mobilnost potnikov, 2017
https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

TheBlueOne ::

stara mama je izjavil:

svatelj je izjavil:


NE! Električni avto zgubi 10 % na ceni, povprečje dizlov in bencinarjev je 55 %. Enako star bencinar/dizel zgubi več na vrednosti.
https://insideevs.com/features/435693/t...

Povsem jasno je, da zavajaš!


Potem je trenutno rahlo rabljen bencinar ali diesel absolutni nobrainer. Se vozis prakticno zastonj v primerjavi z novim EVjem.

D3m ::

@ svatelj Tvoja matematika je relativna in ne absolutna.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TheBlueOne ::

svatelj je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

svatelj je izjavil:


Ni tako kot trdiš, sem ti že odgovoril zakaj ne.


Niti nisi. Vsi ti razlagajo, da tvoja matematika ni realna, ti pa kricis v stilu "SAME IZJEME!!!". Da nisi ti izjema.

Pa mi daj alternativo. Zaenkrat je nisi.


Moja matematika je realna, preveri podatke in se prepričaj da nimaš prav:
Dnevna mobilnost potnikov, 2017
https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...


Sem preletel in pise samo o povprecjih. To ni uporaben podatek, je pa jasno, da je edini, ki ga imajo, ker nihce ne dela realnih dnevnih statistik.

svatelj ::

TheBlueOne je izjavil:

stara mama je izjavil:

svatelj je izjavil:


NE! Električni avto zgubi 10 % na ceni, povprečje dizlov in bencinarjev je 55 %. Enako star bencinar/dizel zgubi več na vrednosti.
https://insideevs.com/features/435693/t...

Povsem jasno je, da zavajaš!


Potem je trenutno rahlo rabljen bencinar ali diesel absolutni nobrainer. Se vozis prakticno zastonj v primerjavi z novim EVjem.


Ne, ne voziš se zastonj, ampak se voziš za 7 do 8 € na 100 km, z električnim pa za 1 € na 100 km. Nabavna cena najcenjšega električnega je 5k, kar se ti povrne v 5 letih tudi če rabljenga bencinarja dobiš zastonj.

TheBlueOne je izjavil:

svatelj je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

svatelj je izjavil:


Ni tako kot trdiš, sem ti že odgovoril zakaj ne.


Niti nisi. Vsi ti razlagajo, da tvoja matematika ni realna, ti pa kricis v stilu "SAME IZJEME!!!". Da nisi ti izjema.

Pa mi daj alternativo. Zaenkrat je nisi.


Moja matematika je realna, preveri podatke in se prepričaj da nimaš prav:
Dnevna mobilnost potnikov, 2017
https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...


Sem preletel in pise samo o povprecjih. To ni uporaben podatek, je pa jasno, da je edini, ki ga imajo, ker nihce ne dela realnih dnevnih statistik.


Ne, ne piše samo o povprečjuh, poglej graf. Imaš razporeditev in frekvenco.

D3m je izjavil:

Nissan je ponudil 47,5k za Leaf z "dosegom" 500km


Ja prav, tega se ne splača. SPlača se ti leafa z dosegom 250km, ga imaš pa že za 23k. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

stara mama ::

D3m je izjavil:

Nissan je ponudil 47,5k za Leaf z "dosegom" 500km

Komedija :))
Dobiš konkretno bavarsko trojko za 15-20k in se voziš NEPRIMERLJIVO boljše od električne drvarnice za 47.5k€
Ja, s tujim denarjem je lahko mahat naokrog, ampak zaslužit ga je pa mal težje.

Ja, ok.... ne šparaš pri filanju doma...... boli me K****! V 100kkm sem za nafto dal nekje okrog 10.000€ Še vedno sem 17k v plusu.

TheBlueOne ::

svatelj je izjavil:



Ne, ne voziš se zastonj, ampak se voziš za 7 do 8 € na 100 km, z električnim pa za 1 € na 100 km. Nabavna cena najcenjšega električnega je 5k, kar se ti povrne v 5 letih tudi če rabljenga bencinarja dobiš zastonj.


Ne mores priporocati najcenejsega ampak primerjalnega. Najcenejsi ne koristi. Rabljenega bencinarja dobim tudi za 500€. Sem imel kot student in b.p. delal 10.000km/leto. Tu in tam malo posravfal, vedno vse poceni.

Pac ne priporocas primerjalnih, to je problem. Potem si s tvojimi nasveti nihce ne more pomagati. Neuporabni....

D3m ::

Ja prav, tega se ne splača. SPlača se ti leafa z dosegom 250km, ga imaš pa že za 23k.


250km ne rabim, hvala.

Za 23k dobim novega Golf Variant (karavan) za družino.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

svatelj ::

TheBlueOne je izjavil:

svatelj je izjavil:


Ne, ne boš se vozil 10 let zastonj, smo že računali da je razlike 4 leta pri 20kkm na leto. Enako kakovosten avto, še celo bolj ker ima boljše pospeške in manj se nagiba v ovinkih zaradi baterije v samem dnu avotmobila (je kot zalepljen na cesto). Nobena naložba ti ne prinese takih profitov pri tako majhnem tveganju kot električni avto.


Mi pa povej, kaj je alternativa mojem Passatu, pa ti bom povedal kje je racunica. Samo pricakujem komfort in notranjost na podobnem nivoju, ustrezen doseg, 4x4, podobna velikost itn. Da mi ne bos slucajno ponujal Dacie samo ker ima elektro motor.

stara mama je izjavil:

svatelj je izjavil:

Če si lahko privoščiš Teslo za 40k, ali ID3 za 30k potem si kupi to, če ne pač kaj drugega. Recimo novega Nissan Leafa za 23k, ali pa rabljenega za 7k.

Čaki čaki enmal!!!!????
A električni avto tako zelo hitro izgubi na ceni???
Ojoj, sam bejž stran! Rajši kupim švabskega dizla, tisti dost manj zgubljajo, pa še odkupna klientela je ogromna!!


Uf to bo pa res treba dodatno prevetriti kalkulacije.


Alternativa passatu je MG5 za 29k po subvenciji. To je manj kot stane Passat. Plus to da se voziš za 1 € na 100 km, pri Passatu pa za 7x več.
https://mg.co.uk/mg5-ev/

Uf to bo pa res treba dodatno prevetriti kalkulacije.


ELektrični avto manj zgubi na ceni, kar je dobro za tiste ki kupujejo nove in slabo za tiste ki kupujejo rabljene, saj manj kot zgubi na ceni, dražji so rabljeni avti.

TheBlueOne ::

svatelj je izjavil:



Ja prav, tega se ne splača. SPlača se ti leafa z dosegom 250km, ga imaš pa že za 23k. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


S podobnim, samo Renaultom imam nekaj izkusenj. Doseg niti poleti ni bil niti priblizno tam, kaj sele pozimi. To bi toliko stal na polnilnicah, da z nadurami b.p. placam svojega Passata in se mi ostane.

Da ne govorimo, da absolutno ni primerjave v komfortu. Razen ce je ne vem koliko klas nad ZOEjem, kar dvomim, ker si dosti zadev delijo.

svatelj ::

D3m je izjavil:

Ja prav, tega se ne splača. SPlača se ti leafa z dosegom 250km, ga imaš pa že za 23k.


250km ne rabim, hvala.

Za 23k dobim novega Golf Variant (karavan) za družino.


Ta tvoj 23k golf ne stane 23k ampak v življenski dobi 3x več. Električni bi te na dolgi rok prišel precej manj na račun goriva (vožnja za 1 EUR na 100 km). Električnega karavana MG5 dobiš za 29k po subvenciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

TheBlueOne ::

svatelj je izjavil:



Alternativa passatu je MG5 za 29k po subvenciji. To je manj kot stane Passat. Plus to da se voziš za 1 € na 100 km, pri Passatu pa za 7x več.


Ne ni, ker je shitty avto, ker nimas 4x4, ker nima dovolj dosega itn. Ti res ne poznas dosti avtov kajneda? Pac ne mores priemrjati tega MG z vsakim ostalim karavanom, ker je dosti bolj shitty kot vse kar je vec kot podaljsan Clio.

svatelj ::

Ni res, to so tvoji neupravičeni predsodki. Po velikosti in kakovosti je enak kot Passat. https://www.google.com/search?q=mg5+dim.....69i57j0i19l2j0i19i22i30l6.2007j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Da se njegova kakovost povsem primerja z evropskimi avtomobili ti povejo tisti ki so ga testirali, poglej tukaj na 6:35:


Edino kar nima je 4x4 pogon.

Vrnimo se na temo onesnaževanja kar je tema te teme. Kaj od tega predlagate kot najboljšo rešitev za zmanjšanje dušikovih oksidov v mestih?


Tukaj na 32 strani.
https://okolje-zdravje.si/wp-content/up...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

D3m ::

svatelj je izjavil:

D3m je izjavil:

Ja prav, tega se ne splača. SPlača se ti leafa z dosegom 250km, ga imaš pa že za 23k.


250km ne rabim, hvala.

Za 23k dobim novega Golf Variant (karavan) za družino.


Ta tvoj 23k golf ne stane 23k ampak v življenski dobi 3x več. Električni bi te na dolgi rok prišel precej manj na račun goriva (vožnja za 1 EUR na 100 km). Električnega karavana MG5 dobiš za 29k po subvenciji.


Ne bom vzel avto z dosegom 250km.
|HP EliteBook|R5 6650U|

svatelj ::

Mg5 za 29k ima 300 km dosega. 250 km je za onega Nissan Leafa za 23k.
Vrnimo se na temo onesnaževanja kar je tema te teme. Kaj od tega predlagate kot najboljšo rešitev za zmanjšanje dušikovih oksidov v mestih?


Tukaj je map:https://uni-lj.maps.arcgis.com/apps/web...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

TheBlueOne ::

svatelj je izjavil:


Da se njegova kakovost povsem primerja z evropskimi avtomobili ti povejo tisti ki so ga testirali, poglej tukaj na 6:45:


1. Dosti premali Golg Variant je vec kot 30sm daljsi. Poglej 8:26 ko tip zasede vecino sprednjega dela. To je bolj Clio, kar se takoj vidi. To, da je shitty je jasno takoj ko vidis armaturno plosco. Ni niti blizu Passata. Pravzaprav se tezko primerja z lepim Polotom. Kaj si ti sedel samo v avtu malega segmneta in dejansko predvidevas, da je vse enako, samo drazje?
2. Presvoh motor, nima 4x4
3. Zunaj grd za popizdit.
4. Nima dovolj dosega

svatelj je izjavil:

Mg5 za 29k ima 300 km dosega. 250 km je za onega Nissan Leafa za 23k.
Vrnimo se na temo onesnaževanja kar je tema te teme. Kaj od tega predlagate kot najboljšo rešitev za zmanjšanje dušikovih oksidov v mestih?



To je vse premalo dosega. In ce je podobno kot ZOE, potem imamo obicajni vozniki ca. 70% dosega, taki ki vozimo 150 na AC, pa morda se dosti manj. In se to vse poleti.

Resitev za mesta so parkirisca zunaj in boljsi javni promet, ne pa da si vsi kupimo ocitno precenjene grde piksne.

Zgodovina sprememb…

svatelj ::

1. Narobe si napisal, dolžina je samo 10 cm krajša, je pa zato širina in višina večja.
MG5 električni karavan:
Length 4544 mm
Width 1818 mm
Width with mirrors 2059 mm
Height 1513 mm

Tole je pa golf variant 2021:


2. Presvoh motor, nima 4x4


184 konjev ima, to je dovolj, sploh zato ker imaš instant navor z električnim motorjem in so pospeški z mesta fenomenalni (dosti boljši kot pri Passatu).

3. Zunaj grd za popizdit.


Tebi. Nekomu pa ne. Stvar okusa.

4. Nima dovolj dosega


Za tebe. Za večino ljudi ima pa dovolj, sploh zato ker ponuja tudi rapid charging.

To je vse premalo dosega. In ce je podobno kot ZOE, potem imamo obicajni vozniki ca. 70% dosega, taki ki vozimo 150 na AC, pa morda se dosti manj. In se to vse poleti.


Večino ljudi ne vozi 150 km/h na AC, 130 km/h je omejitev večina se je drži, marsikdo celo še 130 km/h ne pelje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

Gregor P ::

V glavnem mene ste skoraj prepričali v nakup Passata8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

r3dkv1c4 ::

Kako sva se z ženo smejala, ko sva zagledala na enemu izmed bencinskih servisev EV, ob katerem sta stala sin premožnega podjetnika in njegova lepša(žal samo na pogled) polovica.
EV je bil priključen na polnilno postajo, onadva sta pa medtem skadila vsak po dve cigareti. Ce sem dobro videl on celo 3.
V vmesnem času je natočilo gorivo tako čez prst vsaj 30 vozil in v nekaj min odšlo naprej.
Ubogi par pa je sedel in pušil, ter čakal, da se zadeva napolni.
Me ne moti kaj kdo vozi, ker je to posameznikova izbira, je pa ironično, da sta izgubila lep delež lepega dneva, namesto, da bi uživala 1h nekje na željeni destinaciji.
Kako ironično, ane?
O tem, koliko pa je proizvodnja tega EV izpustila v zrak nečistih delcev, pa rajši niti ne izgubljam besed.

Toliko o zdravem okolju in načinu življenja.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

svatelj ::

Kako sva se z ženo smejala, ko sva zagledala na enemu izmed bencinskih servisev EV, ob katerem sta stala sin premožnega podjetnika in njegova lepša(žal samo na pogled) polovica.
EV je bil priključen na polnilno postajo, onadva sta pa medtem skadila vsak po dve cigareti. Ce sem dobro videl on celo 3.
V vmesnem času je natočilo gorivo tako čez prst vsaj 30 vozil in v nekaj min odšlo naprej.
Ubogi par pa je sedel in pušil, ter čakal, da se zadeva napolne.


Glede na to da je 99 % polnjenja doma čez noč je zadeva irelevantna, 15 minut za počakat 3x na let ni noben big deal.

Me ne moti kaj kdo vozi, ker je to posameznikova izbira, je pa ironično, da sta izgubila lep delež lepega dneva, namesto, da bi uživala 1h nekje na željeni destinaciji.
Kako ironično, ane?


A 3 cigarete je kadil eno uro hahahh, daj ne smeši se. Tesla se nafila za 300 dodatnih kilometrov v 15 minutah.

O tem, koliko pa je proizvodnja tega EV izpustila v zrak nečistih delcev, pa rajši niti ne izgubljam besed.


100 x manj kot jih pa v zrak spusti dizel med uporabo čez vsa leta življenske dobe.

TheBlueOne ::

svatelj je izjavil:


Večino ljudi ne vozi 150 km/h na AC, 130 km/h je omejitev večina se je drži, marsikdo celo še 130 km/h ne pelje.


Ja pri tej hitrosti pozimi ima menda max doseg ca. 200km, moja voznja morda 150km, kar ni za nikamor. Pol leta absolutno neuporaben, ce delas vec km. Je pa kakor vidis in ce pogledas notranjost konkurent Polotu, Cliu itn. Prav pateticna notranjost, deluje kakor da je nekje iz preteklosti. Katastrofalno klavstrofobicen.

Dvomim, da jih bomo videli kaj dosti na cesti.

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Za udobnjo vožnjo ti manjka tole ostalo je brezveze

Wheelbase 2665mm

ta je pa že primerljiva klijotu.

Očitno avtomobila res ne uporabljaš, bolj orng.
VELIKA razlika je že po 100+, ko vstaneš iz avta z medosno 2.8 dalje,
če ma pa še hidravlično ali zračno vzemtenje pa sploh ni debate.

mesta: enostavno ven odterat promet in ga nadomestit z javnim.

svatelj ::

TheBlueOne je izjavil:

svatelj je izjavil:


Večino ljudi ne vozi 150 km/h na AC, 130 km/h je omejitev večina se je drži, marsikdo celo še 130 km/h ne pelje.


Ja pri tej hitrosti pozimi ima menda max doseg ca. 200km, moja voznja morda 150km, kar ni za nikamor. Pol leta absolutno neuporaben, ce delas vec km. Je pa kakor vidis in ce pogledas notranjost konkurent Polotu, Cliu itn. Prav pateticna notranjost, deluje kakor da je nekje iz preteklosti.

Dvomim, da jih bomo videli kaj dosti na cesti.


Kakšen Clio neki, ti gledaš napačen avto zgleda. O temle je bilo govora: MG5 karavan:

Če ti tole zgleda kot Clio sem jaz kolo.

Wheelbase 2665mm

ta je pa že primerljiva klijotu.


Tudi od Golf variant je 2686 mmh, kar je samo 2 centrimetra več. ttps://www.google.com/search?q=golf+variang+wh.....69i57j0i22i30l4.5319j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

mesta: enostavno ven odterat promet in ga nadomestit z javnim.


Upam da čim prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

TheBlueOne ::

2cm je kar dosti. In se enkrat. Poglej notranjost. Pateticno za popizdit. In doseg enostavno ni tam kjer bi moral biti. Vzamem Passata tudi ce je dosti drazji. Ce pa bi bil na tesno z denarjem pa sigurno prej vzamem podaljsanega Golfa, dosti bolj prostoren, lepsi itn. Pozimi je neuporaben za AC, se vozis eno uro in lahko polnis, ce noces priti do 1km dosega.

Zgodovina sprememb…

svatelj ::

Ja TI poglej notranjost, povsem na nivoju:


Pozimi je neuporaben za AC, se vozis eno uro in lahko polnis, ce noces priti do 1km dosega


Ni res. Tudi pozimi ima na avtocesti 240 km realnega dosega, kar je za veliko večino ljudi zadosti, za parkrat na leto ko rabiš več pa imap hitro polnjenje. In nisi pomemben ti ki se "vsak dan pelješ na Dunaj", ker si statistično nepomemben.
https://ev-database.org/car/1474/MG-MG5...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

TheBlueOne ::

Mala in poglej v svojem videu, kjer se dejansko vidi pateticnost. Na taki promo fotki vsaka Dacia deluje OK. Tipova noga, pa ni ravno visok, skoraj gre cez sredinsko konzolo. Totalno klavstrofobicno, kar je toliko bolj zalostno, ker je EV.

Internet pravi 200km dosega:

https://ev-database.org/car/1313/MG-MG5...

Kar je manj, ce si bolj zivahen, in ce noces priti do polnilnice z 10km dosega ne bos dosti vec kot dobro uro na cesti, potem pa polnil.

Zgodovina sprememb…

svatelj ::

Sem pogledal in je povsem na nivoju:


SICER PA VRNIMO SE NA TEMO ONESNAŽEVANJA!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

TheBlueOne ::

8:42 ... se ne spomnem tako klavstrofobicnega ICE.

svatelj ::

Internet pravi 200km dosega:

https://ev-database.org/car/1313/MG-MG5...


Ta je tastar model. Gledati moraš ta novega:
Real Range Estimation
between 240 - 505 km
City - Mild Weather * 505 km
Highway - Mild Weather * 305 km
Combined - Mild Weather * 390 km
City - Cold Weather * 335 km
Highway - Cold Weather * 240 km
Combined - Cold Weather * 285 km

https://ev-database.org/car/1474/MG-MG5...

Kar je manj, ce si bolj zivahen, in ce noces priti do polnilnice z 10km dosega ne bos dosti vec kot dobro uro na cesti, potem pa polnil.


240 km je okoli 2 uri avtoceste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

TheBlueOne ::

Passat 3:16



GM/ClownCar 8:42



Potem pa se z novim vozis uro in pol.

Zgodovina sprememb…

svatelj ::

Drugi je v življenski dobi 3x cenejši in je na zelo podobnem nivoju prilagajanje pa je minimalno za večino ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

TheBlueOne ::

svatelj je izjavil:

Drugi je v življenski dobi 3x cenejši in je na zelo podobnem nivoju prilagajanje pa je minimalno za večino ljudi.


Pac shitty avto, kar bo vedno bolj jasno. Ponujas ga kot alternativo Passatu, ki ni ravno za vecino. Mi je Megane dizel za ca. 16kEUR lepsi od te slabe sale, bolj prostoren itn.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Full je grd. Jasno je, da morajo kaditi zraven, ker je tako eko.
FDV lažnivec spet laže. Pri ev namreč resnica boli. Če ne lažeš, avto direkt za odpad. Hudo je, če te zgodovina pomni kot FDV lažnivca.

svatelj ::

Potem pa se z novim vozis uro in pol.


Alo 240 km je dosega pozimi na avtocesti. Uro in pol bi bilo če bi imel 160 km/h POVPREČNO hitrost, ni šanse da to dosežeš na slovenskiha avtocestah. Ti že lahko greš 160 km/h, vendar povprečna hitrost (prevožena razdalja/čas) bo pa manj kot 130 km/h. Nisem iz FDV in ne lažem. Če ti ni všeč ta avto, potem pač izberi kaj drugega. Je pa MG5 trenutno edini električni karavan. Tako da če hočeš karavana, potem nimaš izbire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

Aston_11 ::

240 ima moj brez goriva. Na hlape. Za 240 itak bicil raje vzamem.

svatelj ::

Mi je Megane dizel za ca. 16kEUR lepsi od te slabe sale, bolj prostoren itn.


Lepši? Morda zate. Kakor za koga. Ampak prostoren je pa precej manj tvoj Megan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

TheBlueOne ::

svatelj je izjavil:

Potem pa se z novim vozis uro in pol.


Alo 240 km je dosega pozimi na avtocesti. Uro in pol bi bilo če bi imel 160 km/h POVPREČNO hitrost, ni šanse da to dosežeš na slovenskiha avtocestah. Ti že lahko greš 160 km/h, vendar povprečna hitrost (prevožena razdalja/čas) bo pa manj kot 130 km/h.


Kaj ti avte tankas pri 0km dosega? Kaj je ce potem polnilnica ne deluje, kar se menda dogaja? Kaksne 50km vejretno lahko odstejes. Jaz pri ICE prakticno nikoli nisem pod 100km, ker imam rad malo rezerve.

svatelj je izjavil:

Mi je Megane dizel za ca. 16kEUR lepsi od te slabe sale, bolj prostoren itn.


Lepši? Morda zate. Kakor za koga. Ampak prostoren je pa precej manj tvoj Megan.


Pa vidim kako stric sedi. V Cliotu se sedi bolj udobno.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

AC no za skirojem. Pogled iz stolpnice brez priključka za ev pa avtista ne naredi ev poznavalca.

kaj je to za ena grdoba od avta. In noter na nivoju yugota

svatelj ::


Kaj ti avte tankas pri 0km dosega? Kaj je ce potem polnilnica ne deluje, kar se menda dogaja? Kaksne 50km vejretno lahko odstejes. Jaz pri ICE prakticno nikoli nisem pod 100km, ker imam rad malo rezerve.


Ne, greš do 20 km dosega, tako je v praksi . Polnilnice so zdosti pogosto za kaj takega. Za tvoje žalitve Aston te bom prijavil moderatorjem. Nisem noben avtist, z električnim avtomobili pa se ljubiteljsko ukvarjam že od leta 2010.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

Aston_11 ::

Sem videl enega mg5. Stric je pozabil zapreti pokrovček od tanka. Očitno toliko grd, da ga niti motilo ni. Al pa je bil prsekan

svatelj ::

hahah lol

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Aston_11 ()

Aston_11 ::

Prijavi tudi sebe. Lazas, da se kadi.

svatelj ::

Niti podrazno ne. Te bom prijavil. Na nivoju se učitno ne znaš pogovarjati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svatelj ()

TheBlueOne ::

svatelj je izjavil:


Kaj ti avte tankas pri 0km dosega? Kaj je ce potem polnilnica ne deluje, kar se menda dogaja? Kaksne 50km vejretno lahko odstejes. Jaz pri ICE prakticno nikoli nisem pod 100km, ker imam rad malo rezerve.


Ne, greš do 20 km dosega, tako je v praksi . Polnilnice so zdosti pogosto za kaj takega.


Niti bencinske niso vedno v takem intervalu. Pac komu se da toliko planirat. Neuporaben grdi racek, ki se ne bo spremenil na boljse. Zal...

Aston_11 ::

Če bi se zaradi prijave tresel, bi mg5 razpadel.
««
20 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Na cesti
2225173515 (26163) Sparkxl
»

Električni avtomobili (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16313259 (12438) sbawe64

BMW M340d vs i4 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17220417 (18300) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25626373 (22904) bluefish

Zakaj vodikovi avtomobili in tovornjaki NISO prava stvar (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17919977 (18014) bluefish

Več podobnih tem