» »

Kia je postala kot VW

Kia je postala kot VW

««
12 / 12
»
»»

Utk ::

V celinski Evropi pa Subaruje večinoma vozijo samo mamice ali stari dedci, živeči nekje v blokih.
20 let stare modele pa vozijo 18 letniki, ki jih potem do konca uničijo.

Ni res, subarujev ne vozi _nihče_. Premalo, da bi delal kakšno statistiko. Če bi postavili subaruja legacy iz začetka 90ih zraven novega, ne bi nihče uganil kater je novejši in kater starejši.
Sej avto kot avto je lahko dober, ampak resno...

WizzardOfOZ ::

fuck_it_ je izjavil:

Odličen avte za dežele, kjer takšne avte res rabijo. V celinski Evropi pa Subaruje večinoma vozijo samo mamice ali stari dedci,


V bistvu so lih fajn za naše razrite ceste. Imajo ti avti boljše podvozje in te manj ruka kot v nemških jajcih, ki so narejena za ravne avtoceste brez lukenj.

fuck_it_ ::

Mah Subaruja živ boh ne pogleda. Ni vreden debate. Lahko da je dober avto ampak je boring as fuck. Kdor rabi surovega terenca z dobrim 4x4 pogonom, ga ne bo vzel ker bo raje vzel SUV (ker je za surovega terenca škoda EUR, ker so absurdno predragi), kdor rabi cestni avto s 4x4 pogonom pa ga tudi ne bo vzel ker je dovolj druge izbire (in v cestnem avtu v resnici nikdar ne rabiš 4x4 pogona)

Če rabiš avto za razrite ceste kupi Dacio Duster.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

V celinski Evropi pa Subaruje večinoma vozijo samo mamice ali stari dedci, živeči nekje v blokih.
20 let stare modele pa vozijo 18 letniki, ki jih potem do konca uničijo.

Ni res, subarujev ne vozi _nihče_. Premalo, da bi delal kakšno statistiko. Če bi postavili subaruja legacy iz začetka 90ih zraven novega, ne bi nihče uganil kater je novejši in kater starejši.
Sej avto kot avto je lahko dober, ampak resno...


V bistvu to, kar si napisal, velja edino za nemce. Če postaviš zadnje štiri golfe ali pasate enega zraven drugega, ljudje mislijo, da je to en in isti model.

fuck_it_ ::

Kak trapast flame war.

Gremo ga še malo popestrit:

Fiat je zakon!!!!!

rofl.


Jaz pravim vedno: kupi karkoli, samo nemca, ki ga dela balkanc ne. Kupiti Nemca je isto kot kupit Zastavo..isti ljudje ga delajo v fabrki.

eat me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

WizzardOfOZ ::

fuck_it_ je izjavil:

Mah Subaruja živ boh ne pogleda. Ni vreden debate. Lahko da je dober avto ampak je boring as fuck. Kdor rabi surovega terenca z dobrim 4x4 pogonom, ga ne bo vzel ker bo raje vzel SUV (ker je za surovega terenca škoda EUR, ker so absurdno predragi), kdor rabi cestni avto s 4x4 pogonom pa ga tudi ne bo vzel ker je dovolj druge izbire (in v cestnem avtu v resnici nikdar ne rabiš 4x4 pogona)

Če rabiš avto za razrite ceste kupi Dacio Duster.


Duster ima premalo placa v primerjavi z outbackom.

fuck_it_ ::

I dont care, pa daj trugo na streho.

Legacija se nikdar ne splača kupit.

Pojdi enkrat se vozit po skandinaviji....niti enega Subaruja ne boš videl na cestah, pa imajo do najbližje trgovine pogosto nekaj ur vožnje. Večinoma so samo dvopogojski avti, ki jih pripeljejo na cilj tudi v najhujši zimi.

4x4 karavani so samo nek moderen način molzenja kupcev, ki teh avtov ne rabijo.

ps.: ja sej Legacy je kul samo plačat tolk za novega Legacija mi je pa tud malce nenavadno no.
Če ga rabiš zato da se vsak dan po blatu z njim mučiš pa je tud malce komično da imaš raje karavana kot SUV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

WizzardOfOZ ::

to ni legacy. Legacyja ne delajo več.

Ker je boljši kot vsi suvi skupaj.

Zgodovina sprememb…

fuck_it_ ::

Prav, u win.

Uživaj v svojem Legaciju.
Čeprav, sumim da ga samo hvališ, ker če bi si ga lahko privoščil, ne bi pisal po slo-techu. Direktorji navadno ne visijo na slo-techu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

mahoni ::

Jaz pa bi imel Subaruja, ce bi imel taksno potrebo. Sam je drag ko zafran. To je jeba pri tem avtu.

avtek ::

Sem vedel, da ni primerno začeti te tematike na tem forumu :)

J.McLane ::

Izvoli katerokoli drug forum, pa bo podobno.

Pojdi malo od salona do salona in se malo za zabavo pojdi peljat z novimi avtomobili, ni nobene potrebe, da ti je nerodno tudi, če veš da ne boš kupil novega avta. Pa čim več raznolikih menjalnikov sporbaj, kot sem že omenil ne pozabi na Corollo 2.0 hibrida (močnejša 180 HP varianta).

Jaz bi bil še pozoren na nove asistenčne sisteme, predvsem kako deluje radarski tempomat. Npr. ko se nekdo z višjo hitrostjo vrine na tvoj pas, ti ne sme nič bremzat, pa bodi pozoren kdaj ti začne pospeševati ko menjaš pas za prehitevat na AC, veliko radarskih tempomatov ima s tem težave. V zastojih za moje pojme nobeden ni dober, to moraš probat pri bolj redkem prometu, ko so varnostne razdalje dokaj normalne.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Gagarin ::

V zastojih je passat zelo ok. nastaviš min razdaljo in je.

WizzardOfOZ ::

fuck_it_ je izjavil:

Prav, u win.

Uživaj v svojem Legaciju.
Čeprav, sumim da ga samo hvališ, ker če bi si ga lahko privoščil, ne bi pisal po slo-techu. Direktorji navadno ne visijo na slo-techu.


Ko ni več argumentov pa na osebni nivo? Nisi sposoben česa boljšega?

Se pa konkretno motiš, tako glede direktorja, kot tudi subarujev. Imam 3 subaruje pred bajto, pa še 2 dodatna sta v familiji. Tazaden izmed njih je nadomestil škodo octavio 4x4, ki ji je pri starosti štirih let, crknil zadnji diferencial in je popravilo stalo 3500 evrov. Nekaj kar na subaruju še nisem doživel, pa sem si jih lastil vsaj 15 (od izredno starih, do čisto novih).
Sicer pa nimam več karavana, ker ga ne rabim, je povišana impreza dovolj (Subaru XV).

J.McLane ::

Gagarin je izjavil:

V zastojih je passat zelo ok. nastaviš min razdaljo in je.


To je zelo subjektivna ocena, večina moških je živčna že ko ga žena vozi, kaj šele ko ga "vozi" asistenčni sistem. :))

V gužvi asistenčni sistemi puščajo preveliko razdaljo in speljujejo prepočasi. Kot sem napisal pri redkem prometu to ni problem.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Gagarin ::

J.McLane je izjavil:

Gagarin je izjavil:

V zastojih je passat zelo ok. nastaviš min razdaljo in je.


To je zelo subjektivna ocena, večina moških je živčna že ko ga žena vozi, kaj šele ko ga "vozi" asistenčni sistem. :))

V gužvi asistenčni sistemi puščajo preveliko razdaljo in speljujejo prepočasi. Kot sem napisal pri redkem prometu to ni problem.


sem probal lexus in passat, pa je passat bistveno boljši. Si ti probal passat. Ja je subjektivna ocena, kot je tudi tvoja subjektivna (pa še to ne, ker nisi vseh probal, je pač totalno brezvezna trditev brez vsakih argumentov) da za tvoje pojme ni noben dober.

WizzardOfOZ ::

passat je govno od avta in vozilo za kmetavze. Normalčen človek teh jajc ne bo šel kupovat. Asistenčni sistem, ki ga ima passat, je slab. V megli popolnoma odpove, v parkirni hiši s krožno cesto je bolje da ga izklopiš, ker se boš zaletel,.... Da ne govorimo o avtomatskih menjalnikih v passatih, ko že skoraj vsak drugi crkne. Mašine so pa menda porihtal, da ne crkujejo več toliko, kot so kako leto do dve nazaj.

Gagarin ::

WizzardOfOZ je izjavil:

passat je govno od avta in vozilo za kmetavze. Normalčen človek teh jajc ne bo šel kupovat. Asistenčni sistem, ki ga ima passat, je slab. V megli popolnoma odpove, v parkirni hiši s krožno cesto je bolje da ga izklopiš, ker se boš zaletel,.... Da ne govorimo o avtomatskih menjalnikih v passatih, ko že skoraj vsak drugi crkne. Mašine so pa menda porihtal, da ne crkujejo več toliko, kot so kako leto do dve nazaj.


Pa kot ti to vse veš? Si govnač in kmetavz da si se toliko prevozil v govnu in kmetavzarskemu vozu? Retorično vprašanje, vem da si samo bebec, ki se vozi v kištah za par 100evrov, še verjetneje pa otroček, ki se igra samo z modelčki.

WizzardOfOZ ::

Kako to vem? Pogovarjam se z ljudmi, ki so imeli probleme s passatom. In ni jih malo.
In ja, en se je v parkirni razletel z njim, ker je avto na krožni cesti iz nadstropja v nižje nadstropje, zaznal steno in obrnil gume na zunanjo stran, ter blokiral kolesa. Drugemu je sredi Bruslja crknil avtomatski menjalnik. Parim je na ljubljanski obvoznici odpovedal avtomatski menjalnik. V glavnem vsi so menjali. In so šli raje na audi ali kako drugo znamko.

Kmetavz si pa tukaj samo ti, sej se ti voziš v nacivagnu za kmetavzarje, pa slovensko tudi ne znaš dobro.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Kolega bo sedaj odštel 700 eur pri 110kkm. Odletel nek 'krmilnik', airbag error itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

J.McLane ::

Gagarin je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Gagarin je izjavil:

V zastojih je passat zelo ok. nastaviš min razdaljo in je.


To je zelo subjektivna ocena, večina moških je živčna že ko ga žena vozi, kaj šele ko ga "vozi" asistenčni sistem. :))

V gužvi asistenčni sistemi puščajo preveliko razdaljo in speljujejo prepočasi. Kot sem napisal pri redkem prometu to ni problem.


sem probal lexus in passat, pa je passat bistveno boljši. Si ti probal passat. Ja je subjektivna ocena, kot je tudi tvoja subjektivna (pa še to ne, ker nisi vseh probal, je pač totalno brezvezna trditev brez vsakih argumentov) da za tvoje pojme ni noben dober.


Skozi leta se ti asistenčni sistemi močno razvijajo, Toyota/Lexus pozna vsaj tri generacije, prve so bile do nekje leta 2015, potem naslednja do 2019 in sedaj je zadnja generacija. Kako posamezni modeli dobivajo nadgradnje je čisti hit & miss, dejsvo pa je da sploh še vsi novi lexusi niso na najnovejših sistemih, kaj šele, da si ti ravno vozil najnovejši model.

Novi Passat ima res nadgrajen sistem, ampak ta sistem je za dodatno doplačilo, pa tudi ne boš ga videl v rabljenem za 20k €, ker gre za eno leto star sistem.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

WizzardOfOZ ::

Sploh mu brez veze pisat. Današnji sistem od toyote/lexusa je veliko naprednejši od VW-jevega.

Gagarin ::

J.McLane je izjavil:

Gagarin je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Gagarin je izjavil:

V zastojih je passat zelo ok. nastaviš min razdaljo in je.


To je zelo subjektivna ocena, večina moških je živčna že ko ga žena vozi, kaj šele ko ga "vozi" asistenčni sistem. :))

V gužvi asistenčni sistemi puščajo preveliko razdaljo in speljujejo prepočasi. Kot sem napisal pri redkem prometu to ni problem.


sem probal lexus in passat, pa je passat bistveno boljši. Si ti probal passat. Ja je subjektivna ocena, kot je tudi tvoja subjektivna (pa še to ne, ker nisi vseh probal, je pač totalno brezvezna trditev brez vsakih argumentov) da za tvoje pojme ni noben dober.


Skozi leta se ti asistenčni sistemi močno razvijajo, Toyota/Lexus pozna vsaj tri generacije, prve so bile do nekje leta 2015, potem naslednja do 2019 in sedaj je zadnja generacija. Kako posamezni modeli dobivajo nadgradnje je čisti hit & miss, dejsvo pa je da sploh še vsi novi lexusi niso na najnovejših sistemih, kaj šele, da si ti ravno vozil najnovejši model.

Novi Passat ima res nadgrajen sistem, ampak ta sistem je za dodatno doplačilo, pa tudi ne boš ga videl v rabljenem za 20k €, ker gre za eno leto star sistem.


OK bolj natančno lexus ES 2020 ima subjektivno slabši asistenčni sistem kot passat 2019. Nimam pa pojma katere generacije sistem je v katerem. Daj še naštej ti vse asistenčne sisteme ki so zanič in si jih ti seveda vozil in to veš.

WizzardOfOZ ::

Kmetavzi mislite, da je tako, pa se konkretno motite.

Gagarin ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kako to vem? Pogovarjam se z ljudmi, ki so imeli probleme s passatom. In ni jih malo.
In ja, en se je v parkirni razletel z njim, ker je avto na krožni cesti iz nadstropja v nižje nadstropje, zaznal steno in obrnil gume na zunanjo stran, ter blokiral kolesa. Drugemu je sredi Bruslja crknil avtomatski menjalnik. Parim je na ljubljanski obvoznici odpovedal avtomatski menjalnik. V glavnem vsi so menjali. In so šli raje na audi ali kako drugo znamko.

Kmetavz si pa tukaj samo ti, sej se ti voziš v nacivagnu za kmetavzarje, pa slovensko tudi ne znaš dobro.


HEhe, pa ti imaš same govnače in kmetavze za kolege...Le kaj si pol ti?

WizzardOfOZ je izjavil:

Kmetavzi mislite, da je tako, pa se konkretno motite.


Ko se boš naučil koherentno napisal 2 cela stavka se pa lahko pogovarjama. Prej pa se pogovarjaj s svojimi govnastimi in kmetavzarskimi imaginarnimi prijatelji ki razbijajo passate in ki jih menda ni malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

WizzardOfOZ ::

Govnač in kmetavz si samo še ti, ker voziš passata. Ostali so že šli stran od teh jajc.

koherentno

UUUUU, uporabljaš tebi neznane besede? Kje si pa to prebral? V navodilih za passata? Ali v dodatni knjigci, ki jo dobiš zraven pasata (tista s servisi in voznim redom avtobusov)?

Gagarin ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Govnač in kmetavz si samo še ti, ker voziš passata. Ostali so že šli stran od teh jajc.


Pa ti tvoji prijatelji vedo, da si jih imel za govnače in kmetavze zgolj na podlagi tega kateri avto vozijo/so vozili? No pri imaginarnih prijateljih je prijateljstvo verjetno laže obdržati...

P.s.: V pomoč, ker vidim da imaš težave:

https://fran.si/iskanje?View=1&Query=im...

WizzardOfOZ ::

Nimam težav. To so zgolj vaše domneve.

Vi samo preveč hvalite nemška jajca. Pa sej vas razumem. Ste še iz časov socializma, ko je bil golf res boljši od jugotov, stoenk in katrca. Danes je pa to ostanek tistih časov. Sam tudi zeljarji so tam nekje ostali.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

Evo sprobal Fokusa 280HP...OMG OMG.

Tezko bom spal. Sem mislil, da mi bo notranjost grda, ampak mi je kar vsecna.

Skoraj 36cukcev bi me prisel tale uzitek...bom se premislil, ker je kar malo nad mojim budgetom. Ce nc druzga, bom se malo stisnil in prisparal do konca leta.

Uffff, mi kar stoji.

WizzardOfOZ ::

36k za Forda?

Za tak denar že avto dobiš.

A ne iščeš ti družinskega avta? Ford Focus ni ravno družinski avto. To ti bo otrok zadaj stalno bruhal.

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Bravo iz 20k eur družinskega karavana si prilezel na 36k eur hot hatcha.

Potem se pa ti čudiš komentarjem v tej temi :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

mahoni ::

J.McLane je izjavil:

Bravo iz 20k eur družinskega karavana si prilezel na 36k eur hot hatcha.

Potem se pa ti čudiš komentarjem v tej temi :))

Kaksnih 20k?
Moj budget je 30k.

WizzardOfOZ je izjavil:

36k za Forda?

Za tak denar že avto dobiš.

A ne iščeš ti družinskega avta? Ford Focus ni ravno družinski avto. To ti bo otrok zadaj stalno bruhal.

Zakaj ne bi bil druzinski? Ima vse kar rabim za druzino, pa se sportno ga lahko vozim, kot sem v prejsnji temi spraseval. KIE ne pogledam vec niti od blizu.
Govorim o karavanu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

WizzardOfOZ ::

Mazdo 3 si že kaj gledal? Skyactive recimo?

pirat ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Nimam težav. To so zgolj vaše domneve.

Vi samo preveč hvalite nemška jajca. Pa sej vas razumem. Ste še iz časov socializma, ko je bil golf res boljši od jugotov, stoenk in katrca. Danes je pa to ostanek tistih časov. Sam tudi zeljarji so tam nekje ostali.

Tudi ti, nebivedu, tudi ti si se zataknil tam nekje okrog leta 1995...

IL_DIAVOLO ::

50 letni jugovici z njihovimi faveji lol.

WizzardOfOZ ::

pirat je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Nimam težav. To so zgolj vaše domneve.

Vi samo preveč hvalite nemška jajca. Pa sej vas razumem. Ste še iz časov socializma, ko je bil golf res boljši od jugotov, stoenk in katrca. Danes je pa to ostanek tistih časov. Sam tudi zeljarji so tam nekje ostali.

Tudi ti, nebivedu, tudi ti si se zataknil tam nekje okrog leta 1995...


Kot vedno, se tudi sedaj motiš.

Raptor F16 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

50 letni jugovici z njihovimi faveji lol.


A veš zakaj ni Turkov na luni ?

Ker BMW in Mercedes še nista naredila rakete.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva
««
12 / 12
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33350895 (13561) m0LN4r
»

Top sport family car (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13911957 (7740) Reaper
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16324753 (16003) Superboyy
»

Mesečni stroški suva vs ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12219311 (15669) sebas4

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23071535 (59997) dzinks63

Več podobnih tem