» »

Kia je postala kot VW

Kia je postala kot VW

««
5 / 12
»»

m0LN4r ::

Ne mesajte tej poceni SUVjev z drazjimi, T-Roc, Renault Kadjar so v druzini, oba sta za en drek. No T-Roc sicer ima boljse vzmetenje, boljsi menjalnik, se pelje bolj smooth. Kadjar je pa res minimum od minimuma, vzmetenje kot na prikolici, edino kaj ga naredi mehkega so tiste gume, ki so kot baloni, mala felga velik presek. Za mescane in nesposobneze, ki se vozijo po robnikih in bankinah.
Ce jih razvstrim po tem kako lezijo na drek cesti bi slo tako: T-Roc, Polo VI, Kadjar, Captur. Ce pa se gremo hitrejso dinamicno voznjo pa Polo VI, T-Roc, Kadjar.
Golfa lahko ozpustimo, ker bi bil tukaj vedno na prvem mestu, celo pa ze imas tudi v Polotu nastavljivo podvozje in se na Comfort pelje udobneje kot kak Kadjar z tistim neodzivnim podvozjem, ampak ja tist k se vozjo 40-70kmh tega itak ne opazijo.

Najvecji nateg pa je prtljaznik, sicer imata T-Roc in Kadjar veliko Litrov, ampak tejle litri so na napacnih mestih. Dolzina in sirina prtljaznika je pa ista, kot v HB alternativah.

Vsi tejle wannabi SUV niso dobri v nic. Ne kot HB in ne kot SUV.

Ce kdo hoce uporaben SUV, se bo moral stegniti do kaksega Kodiaq, Atece, Tiguana, ki so takorekoc dvignjeni karavani, nic drugega. So pa ze OVER THE BUDGET V TEJ DEBATI, kjer se pogovarjamo o dvignjenih Cliotih in Polotih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

2dark je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Touran, grand scenic, smax, berlingo... precej bolj smiselna in cool izbira kot karavan. Npr stari mercedes a razred w169 ima vecji in bolj uporaben prtljaznik kot marsikateri karavan. Je kdo pogledal kaksen prtljaznik ima npr audi a5 sportback? 5 vratni c5? Noter spravis pol garaze ce bo treba.



Ne jim zamerit, če ne poznajo.

Zakaj bi dal 35 jurjev za smaxa, če dobiš dovolj prostornega karavana za 20, 25? Berlingo je pa drvarnica, ne pa avto.

borut_p ::

2dark je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Touran, grand scenic, smax, berlingo... precej bolj smiselna in cool izbira kot karavan. Npr stari mercedes a razred w169 ima vecji in bolj uporaben prtljaznik kot marsikateri karavan. Je kdo pogledal kaksen prtljaznik ima npr audi a5 sportback? 5 vratni c5? Noter spravis pol garaze ce bo treba.



Ne jim zamerit, če ne poznajo.


Pusmu pol je ze skor boljs da vzames kombi ej, bo sigurno dost prostora. Grand senic, smax kupujes takrat ko ti karavan ni vec dovolj - 3 otroci in vec. Berlingo za mene ni druzinski avto, to je semi tovorni avto.
Mato - no potem nisem bil dosti dalec - suv vzames ce imas tezave s krizem :)
Suv, crossover .... neki zgreseni trenutni trend - samo da je nekaj novega, novega. Pa cetudi neuporabno

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

mailer je izjavil:

Meni tudi ni jasen namen suv modelov. Če potrebuješ višje podvozje kupiš terenca, ti kvazi cestni terenci in crosi izgledajo pa samo masivno a so kjerkoli drugje kot na asvaltu neuporabni. Je pa blingbling za sosede. Prostora nimajo kljub izgledu na zunaj praktično nič več kot običajni modeli pa še poraba je večja zaradi oblike. Mogoče ljudem daje občutek varnosti, ker sedijo višje. Pa še dobro orožje so, ko priletijo v kakšen manjši avto.


Sem napisal en primer, kjer je tak SUV nekomu ljubši od limuzine ipd... Ko imaš težave s križom oz. hrbtom in si bil na operaciji in imaš v hrbtenici ploščico ipd... ceniš to sedišče... moj bratranec bo ravno s tem namenom prešel zdaj na SUVja, ampak ker ga uporablja 15k km letno, se ne splača kupovat terencev ampak bo vzel nekaj SUV

Potem mora vzeti visji rang SUVjev, ne tiste male poceni, ki imajo se slabse vzmetenje, kot HB izvedve istega SUVja. Tam od 30k naprej se sele zacnejo udobni SUVji z dinamicnim podvozjem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

2dark ::

Utk je izjavil:


Zakaj bi dal 35 jurjev za smaxa, če dobiš dovolj prostornega karavana za 20, 25? Berlingo je pa drvarnica, ne pa avto.



Pri tem se strinjam kar si napisal.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Mato989 je izjavil:

mailer je izjavil:

Meni tudi ni jasen namen suv modelov. Če potrebuješ višje podvozje kupiš terenca, ti kvazi cestni terenci in crosi izgledajo pa samo masivno a so kjerkoli drugje kot na asvaltu neuporabni. Je pa blingbling za sosede. Prostora nimajo kljub izgledu na zunaj praktično nič več kot običajni modeli pa še poraba je večja zaradi oblike. Mogoče ljudem daje občutek varnosti, ker sedijo višje. Pa še dobro orožje so, ko priletijo v kakšen manjši avto.


Sem napisal en primer, kjer je tak SUV nekomu ljubši od limuzine ipd... Ko imaš težave s križom oz. hrbtom in si bil na operaciji in imaš v hrbtenici ploščico ipd... ceniš to sedišče... moj bratranec bo ravno s tem namenom prešel zdaj na SUVja, ampak ker ga uporablja 15k km letno, se ne splača kupovat terencev ampak bo vzel nekaj SUV

Potem mora vzeti visji rang SUVjev, ne tiste male poceni, ki imajo se slabse vzmetenje, kot HB izvedve istega SUVja. Tam od 30k naprej se sele zacnejo udobni SUVji z dinamicnim podvozjem.


Največji problem mu postaja vstajanje in vsedanje v limuzino... To je glavna težava, ko se pelje nima težav (vsaj ne hujših kot običajni voznik) ampak ko se morapa vsest ali vstat iz limuzine pa začuti hrbet in križ.

Se pa strinjam ja, dražji je boljši je, vsaj načeloma.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Ce imas take tezave s krizem, potem je edina budget opcija citroen s progresivnimi hidravlicnimi drocniki.

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce imas take tezave s krizem, potem je edina budget opcija citroen s progresivnimi hidravlicnimi drocniki.


Potem rabiš kvalitene sedeže z lumabalno podporo :).
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IL_DIAVOLO ::

Citroen je znan po zelo udobnih sedezih. Kar poglej advanced comfort seats.

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mato989 je izjavil:

mailer je izjavil:

Meni tudi ni jasen namen suv modelov. Če potrebuješ višje podvozje kupiš terenca, ti kvazi cestni terenci in crosi izgledajo pa samo masivno a so kjerkoli drugje kot na asvaltu neuporabni. Je pa blingbling za sosede. Prostora nimajo kljub izgledu na zunaj praktično nič več kot običajni modeli pa še poraba je večja zaradi oblike. Mogoče ljudem daje občutek varnosti, ker sedijo višje. Pa še dobro orožje so, ko priletijo v kakšen manjši avto.


Sem napisal en primer, kjer je tak SUV nekomu ljubši od limuzine ipd... Ko imaš težave s križom oz. hrbtom in si bil na operaciji in imaš v hrbtenici ploščico ipd... ceniš to sedišče... moj bratranec bo ravno s tem namenom prešel zdaj na SUVja, ampak ker ga uporablja 15k km letno, se ne splača kupovat terencev ampak bo vzel nekaj SUV

Potem mora vzeti visji rang SUVjev, ne tiste male poceni, ki imajo se slabse vzmetenje, kot HB izvedve istega SUVja. Tam od 30k naprej se sele zacnejo udobni SUVji z dinamicnim podvozjem.


Največji problem mu postaja vstajanje in vsedanje v limuzino... To je glavna težava, ko se pelje nima težav (vsaj ne hujših kot običajni voznik) ampak ko se morapa vsest ali vstat iz limuzine pa začuti hrbet in križ.

Se pa strinjam ja, dražji je boljši je, vsaj načeloma.

Ja to je prakticno edini argument za nakup majhnega SUVja, vse ostalo pa so prodajni slogani prodajalcev, ampak nima vsak probleme z krizem, ce pa se zaradi tistih 10cm razlike v visini nekdo lazje vstane ali vsede, pa naj zacne delat kaksno jogo in razgibalne vaje, ker se bo v SUVju na dolgi rok se bolj razvadil in otrdel. Tile ko imajo ze dlje casa suvje, se ze komaj gibajo so jim vse misice zakrnele.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

-valvoline- ::

Duster je overall top izbira. Pa ne samo zarad cene. Ogromen prtljaznik, visina sedenja, komocija v notrajnosti.
https://www.autocar.co.uk/car-review/da...
Za 15k na plin? Ce bi trenutno kupoval kaj novega res ne bi razmisljal.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

-valvoline- je izjavil:

Duster je overall top izbira. Pa ne samo zarad cene. Ogromen prtljaznik, visina sedenja, komocija v notrajnosti.
https://www.autocar.co.uk/car-review/da...

To je super avto za ljubljancanke, za na kavico, do lidla in domov. Se pocutijo varne, robniki jim nic ne morejo, pa parkirati jih znajo odlicno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: spenstar ()

ubermensch ::

Rabljena Dacia Sandero ali Duster za 4k eur. ALI če že res hočeš novo (raje ne nikoli), Dacia Sandero Stepway ECO-G (plin/bencin) s financiranjem eko sklada.

Smejem se tistim, ki priporočate rabljene avte nad 10k eur. Kup odvisnih nesamozavestnih potrošnikov z skurjenimi dopaminskimi receptorji. Če daš nad 10.000EUR za nek "firma" avto si kreten. Če misliš, da te bo zaradi tega mela rada, se motiš. Če misliš, da te bodo zaradi tega spoštovali, se motiš. Ampak ti kar dej, pridno polni žepe gospodu Goldensteinu, ker misliš da bo to popravilo tvoje fucked up psihično stanje in manjvrednostne komplekse, ki se vlečejo iz otroštva.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Samo ciganska crna plastika okoli blatnikov se manjka.

LeQuack ::

Sem mislil da je tema o Kia vs VW cenah, ne pa o SUV vs karavan.
Quack !

m0LN4r ::

Pri rabljenih sta dve kategoriji:
rabljen "hitrejsi" avto oz. avto od recimo 180KM naprej in kaksen bivsi lizing, ki se ne spara a.k.a delavski avto
- prste vstran, razen ce imas cas in denar za kaj nepricakovanega.

Zakaj to recem, sem sel gledat 3 lizing avte, eno leto pa pol stare Golf R. Vsak je imel pod 10.000km, avti so bli terani nonstop kolko gre. Na enem so celo morali pred prodajo gume in ploscice zamenjati, ker jih je prejsnji lastnik ponucal. Pri kaksnem M Performance isto sranje, zapecene zavore pri 12.000km
- no edino predvidevam, da imas v sloveniji malo vec srece glede tega, ker folk nima dnara za benz, gume in bremze, pa ponavadi taksne avte ne peljejo na kak Red Bull Ring.

rabljen druzinski avto z malo konji tam 90-100km, se pa najdejo lepo ohranjeni, to vozijo ljudje, ki naceloma te avte sparajo in se jajcajo z njimi, taksnega bi sigurno kupil rabljenga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jocoj ::

ubermensch je izjavil:

Rabljena Dacia Sandero ali Duster za 4k eur. ALI če že res hočeš novo (raje ne nikoli), Dacia Sandero Stepway ECO-G (plin/bencin) s financiranjem eko sklada.

Smejem se tistim, ki priporočate rabljene avte nad 10k eur. Kup odvisnih nesamozavestnih potrošnikov z skurjenimi dopaminskimi receptorji. Če daš nad 10.000EUR za nek "firma" avto si kreten. Če misliš, da te bo zaradi tega mela rada, se motiš. Če misliš, da te bodo zaradi tega spoštovali, se motiš. Ampak ti kar dej, pridno polni žepe gospodu Goldensteinu, ker misliš da bo to popravilo tvoje fucked up psihično stanje in manjvrednostne komplekse, ki se vlečejo iz otroštva.

Niso vsi tako ravni, da bi se okoli vozili z deset let starim ciganskim vozom. Še nova zgleda noter, kot iz prejšnjega tisočletja.

m0LN4r ::

PS: Moj sodelavec se je opekel z rabljeno Dacio Sandero, drugi z BMWjem, tretji z rabljenim Golfom, cetrti z rabljenim Renojem. Pac sreco moras imet. Sicer pa potrosni material je potrosni material. No sicer malo mi je cudno, da je moral na Sanderotu pri 75kkm menjati sklopko. Mi doma se na niti enem avtu nismo menjali nic vecjega, nikoli turbota, nikoli sklopke, nikoli vztrajnika, samo prckarije.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

-valvoline- ::

m0LN4r je izjavil:

PS: Moj sodelavec se je opekel z rabljeno Dacio Sandero, drugi z BMWjem, tretji z rabljenim Golfom, cetrti z rabljenim Renojem. Pac sreco moras imet. Sicer pa potrosni material je potrosni material. No sicer malo mi je cudno, da je moral na Sanderotu pri 75kkm menjati sklopko. Mi doma se na niti enem avtu nismo menjali nic vecjega, nikoli turbota, nikoli sklopke, nikoli vztrajnika, samo prckarije.

Sklopke se predcasno menjajo vecinoma zarad prepihanega cilindra sklopke,ce je hidravlicna pumpa gor na os menjalnika skupaj z potisnim lezajem). Ce mors vse razdret da zamenjas zgolj pumpo/potisni lezaj poj pa itak zamenjas komplet sklopko, kljub temu da je tezava zgolj v pumpi. Smola pac.
Poznam pa par oseb z naziwagni k so mel havarijo motorjev se pred 100k. (2.0tdi, 1.4tsi)

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

jocoj je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Rabljena Dacia Sandero ali Duster za 4k eur. ALI če že res hočeš novo (raje ne nikoli), Dacia Sandero Stepway ECO-G (plin/bencin) s financiranjem eko sklada.

Smejem se tistim, ki priporočate rabljene avte nad 10k eur. Kup odvisnih nesamozavestnih potrošnikov z skurjenimi dopaminskimi receptorji. Če daš nad 10.000EUR za nek "firma" avto si kreten. Če misliš, da te bo zaradi tega mela rada, se motiš. Če misliš, da te bodo zaradi tega spoštovali, se motiš. Ampak ti kar dej, pridno polni žepe gospodu Goldensteinu, ker misliš da bo to popravilo tvoje fucked up psihično stanje in manjvrednostne komplekse, ki se vlečejo iz otroštva.

Niso vsi tako ravni, da bi se okoli vozili z deset let starim ciganskim vozom. Še nova zgleda noter, kot iz prejšnjega tisočletja.

Jaooo, a kia je pa zdaj kao presezek avta, nov mercedes al kako. muhaha.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Naj uganem. Pet strani gostilniškega prerekanja in lažnih dejstev o avtomobilih različnih proizvajalcev.

416c6573a ::

Ne, v bistvu samo pljuvanje kako je karavan kmetavzmobil in brezvezen po velikosti, ceprav je op samo spraseval o ceni kie za svoj potencialno novi varni avto, sedaj ko je v novem zivljenskem obdobju.

2dark je izjavil:

Invictus je izjavil:

Karavan je pač praktičen, kakorkoli pogledaš.



Ne ni. Kombilimuzina tipa Ford C-max je praktična. Karavani so ostanki preteklosti, ko kombilimuzin ni bilo oz. os bile redke.


Ja enoprostorci so res prakticni. Smo sli s sportsvanom na morje, res ima vecji prtljaznik od hatchbacka - v visino. Ampak ker se nisem mogel odlociti ali bi unicil vozicek tako da dam gor tezke kovcke, ali da dam vozicek na vrh in mi med voznjo prileti v glavo, sem izkoristil visinsko funkcionalnost enoprostorca in nalozil kovcek na otroka, ker se mi je ta visina avta na zadnjih sedezih res zdela uporabna. Vcasih je kvadratura bolj pomembna od kubature.
Lastnorocno.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Kia, Dacia, Hyundai, Renault so novo merilo za Audi nivo.
Za nekoga, ki po 15 letih kupuje nov avto, se bo tudi nova Kia zdela, kot svetlobna leta proti staremu avtu ne glede na opremo.

Je pa res, da so ceste zjebane do amena na nekaterih koncih, utrjene bankine pa so mokre sanje. Mene kr pr srcu sticne, ko pozabim izklopit Sport-mode in pridem prek meje pri Gederovcih, pa bi clovek rabil Rally podvozje za makadam. Medtem pa prevozil celo Avstrijo z buttersmoth voznjo in sport mode.

Tam je gladka in varna hitrejsa voznja mozna samo z hovercraftom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

XIIT ::

Magic1 je izjavil:

Zakaj pa rabiš nov avto zaradi naraščaja? Ali imaš trenutno 3-vratno varjanto? Če je to drugi otrok ali več, itak s karavanom ne boš pretirano pridobil. Pri prvem otroku je pa vsak 5-vraten še vsaj leto ok. Čez pol leta se bodo znamke klale za kupce. Pa XXL oprema je bila vedno draga, ali res vse potrebuješ?

Kolikor spremljam mlade družine, rabiš za prvega otroka vsaj enoprostorca :))
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

borut_p ::

XIIT je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Zakaj pa rabiš nov avto zaradi naraščaja? Ali imaš trenutno 3-vratno varjanto? Če je to drugi otrok ali več, itak s karavanom ne boš pretirano pridobil. Pri prvem otroku je pa vsak 5-vraten še vsaj leto ok. Čez pol leta se bodo znamke klale za kupce. Pa XXL oprema je bila vedno draga, ali res vse potrebuješ?

Kolikor spremljam mlade družine, rabiš za prvega otroka vsaj enoprostorca :))


:) meni je prišla škoda superb (limo) še kako prav. vse v pritljažnik, poganjalček pa na zadnjo klop.

m0LN4r ::

Ja danes je pac treba pol bajte dat v avto zarad enga froca, ce se nekam peljejo na obisk. Vlecejo s sabo celo otrosko sobo in pol garderobe. Imas obe skrajnosti. Eni pa ne vlacijo skoraj nicesar s sabo, ampak samo nujne stvari, mogoce eno plenico.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

Mene so v vrtec peljali zmeraj peš, pa tudi v osnovno šolo sem šel vedno peš. A to je zdaj novo da je treba vedno z avtom peljat?
Quack !

m0LN4r ::

Jaz sem se z busom vozil v vrtec, pa se dovolj prostora je bilo za rukzak in medeka. Do postaje nas je pa pospremil vedno kak starejsi ucenec iz sole.

LeQuack je izjavil:

Mene so v vrtec peljali zmeraj peš, pa tudi v osnovno šolo sem šel vedno peš. A to je zdaj novo da je treba vedno z avtom peljat?

Ja? Ce je vrtec za dvemi vogali, se gre z avtom. Na siht 2km dalec, tudi z avtom. Pes, kolo, elektricni skiro je vecini ljudem rojenih v jugi izpod casti.
Edino skromni starsi se znajdejo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ziga1990 ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz sem se z busom vozil v vrtec, pa se dovolj prostora je bilo za rukzak in medeka. Do postaje nas je pa pospremil vedno kak starejsi ucenec iz sole.

LeQuack je izjavil:

Mene so v vrtec peljali zmeraj peš, pa tudi v osnovno šolo sem šel vedno peš. A to je zdaj novo da je treba vedno z avtom peljat?

Ja? Ce je vrtec za dvemi vogali, se gre z avtom. Na siht 2km dalec, tudi z avtom. Pes, kolo, elektricni skiro je vecini ljudem rojenih v jugi izpod casti.
Edino skromni starsi se znajdejo.


problem teh je slabo vreme
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

416c6573a ::

m0LN4r je izjavil:

Ja danes je pac treba pol bajte dat v avto zarad enga froca, ce se nekam peljejo na obisk. Vlecejo s sabo celo otrosko sobo in pol garderobe. Imas obe skrajnosti. Eni pa ne vlacijo skoraj nicesar s sabo, ampak samo nujne stvari, mogoce eno plenico.


Ti ne veš ker imas rad vkljucen sportsmode, ampak je pa razlika v nujni opremi otroka starega 0,5let in 5let. Kdor zaradi tega menja nov avto in pričakuje da ga bo imel naslednjih 10+let, bo malo bolj razmislil kaj bo v teh naslednjih 10letih potreboval, ker ne bo menjal avta na 3leta za nekaj rabljenega za 1000eur, ki dobro zgleda ko se v sportmodeu pripelje pred lokal.

In ja tudi, karavani imajo sportsmode.

Se strinjam, otroka v vrtec/solo je neumno peljati z avtom, ce gredo potem sami naprej pes v sluzbo, enako neumno kot voznja v sportmode. Če gredo pa z avtom potem naprej v sluzbo, je pa ze smiselno, tako kot sportsmode na tujih avtocestah.
Lastnorocno.

m0LN4r ::

Zdaj pa se opisi _nujno_ opremo za otroka, res nujno.
Tut pr vozickih je tko, obstajajo lepi storasti in manj lepi prakticni. Zakaj pa ne bi najprej vozicek prilagodil avtu oz. te nujne potrebe premislil ali so res nujne.

Moj bratranec ima 5 otrok in nima avtobusa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dexterboy ::

evo, našel...priznam, nisem vedel...
torej kupiš avto in dobiš zraven set posod za kuhanje?
:))



Tore kokoška le ima nekaj malega upanja... ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

EMO orodjarna dela orodja za globoki vlek za avtoindustrijo, torej tipično tudi za dele karoserije. Nikakor pa serijsko ne delajo kosov za karoserije ali kaj podobnega:

https://emoorodjarna.com/

Kar se znanja tiče in opremljenosti so pa pri orodjih za preoblikovanje pločevine špica v Sloveniji. Sicer res izvirajo iz proizvodnje posod, ampak kolikor vem, z EMO Celje več nimajo nič skupnega...

Ni pa to edino področje, kjer smo Slovenci orodjarsko prisotni v avoindustriji. Imaš pri zelo dobre orodjarne za izdelavo orodij za brizganje plastike in pa za orodja za tlačno litje alu zlitin, ki so prisotna na tem trgu.

Lp

Jože

mahoni ::

m0LN4r je izjavil:

Zdaj pa se opisi _nujno_ opremo za otroka, res nujno.
Tut pr vozickih je tko, obstajajo lepi storasti in manj lepi prakticni. Zakaj pa ne bi najprej vozicek prilagodil avtu oz. te nujne potrebe premislil ali so res nujne.

Moj bratranec ima 5 otrok in nima avtobusa.

Ja in? Se pac ne vozi z avtomobilom, kot bi se jaz, ki letno naredi 50k kilometrov. Ne vem kaj ima tvoj komentar veze s to temo?

416c6573a ::

m0LN4r je izjavil:

Zdaj pa se opisi _nujno_ opremo za otroka, res nujno.
Tut pr vozickih je tko, obstajajo lepi storasti in manj lepi prakticni. Zakaj pa ne bi najprej vozicek prilagodil avtu oz. te nujne potrebe premislil ali so res nujne.

Moj bratranec ima 5 otrok in nima avtobusa.
Lastnorocno.

m0LN4r ::

Mene zanima, ka je zanj nujna oprema za otroka, da lazje dam utez njegovemu komentarju. Cist tko informativne narave me zanima.
Tebi nisem rekel nicesar.

Tak ste kot babe, ena rabi kuhno za 15 jurjev, druga pa je zadovoljna z kuhno za 5 jurjev, pa obe kuhata za enako clansko familijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

miki2019 ::

mahoni je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Jaz takoj potrošim če mi ECB nakaže par sto tisočakov =)

Jih bos moral kar sam zasluziti. Jaz se krize ne bojim, ne vidim niti najmanjsega razloga.


In zakaj potem prazaprav pi*dakaš?
Troši!

416c6573a ::

Ok, osebni primer, polo tdi (zamisli si kot gti brez sportsmode).
Za volanom jaz, ker sem visok je sedez precej nazaj, za menoj se stiska moja. Na sopotnikovem sedezu kosara od vozicka, ki gre komaj notri ceprav je sedez nazaj kolikor lahko zaradi avtosedeza za njem, ki seveda zavzema vec prostora ker je obrnjen nazaj zaradi varnosti (po zakonu). V prtljazniku ogrodje od vozicka in ena torba za otroka. Notri gre se ena torba, ampak recimo da je ne potrebujemo ker ne bomo zejni oziroma ne nesemo nikamor darila na obisk, ampak rabimo samo vozicek ker bomo vec kot 15min zunaj.
Sedaj pojdi pa v trgovino in si oglej lepe grde prakticne fency whatever vozicke s KOSARO, ki jo potrebujes dokler tamal ne sedi. In poglej velikost najmanjsega kar najdes in si zamisli to v svojem avtu, kam bi dal kam.

Aja seveda, ko pridemo na destinacijo, ce je to recimo neko parkirisce, je potrebno najprej s sovoznikovega sedeza vzeti kosaro, sele nato gre avto lahko v boks. Res prakticno in uporabno, bognedaj da bi sli za cel dan nekam, za v bife pa res ne rabis veliko robe s seboj.

Sodelavec se je odlocil za golfa hatchback namesto kaj visjega/daljsega za +2000eur. Ko gre 2x na let na dopust z njimi tasca, je moral iti 2x v vsako smer, da je vse pripeljal. Sedaj je dobil drugega otroka, tasca ne hodi vec z njimi, se vedno sta potrebne 2 poti.

Aja se ta replika na voznjo otrok v vrtec/solo. Vrtec ni nujno da dobis v naslednji ulici, ampak glede na dejavnike kot so zasedenost, premozensko stanje itd. Torej tisti ki vozijo otroke z avtom ni nujno da so doma v sosednji ulici, ampak lahko na drugem koncu mesta. V mojem primeru je to celo druga omrezna skupina, v varstvo ga vozim 19km stran. Pac tako je naneslo ampak ni panike, v tisto smer ko ga moja pelje grem jz s karavanom z vkljucenim sportsmode (ja moj ga ima), v drugo smer s tamalim pa pac samo s tempomatom.

Skratka za debato funkcionalnosti in uporabnosti avta v odvisnosti od otroka niso primerni ljudje ki "ce ni avto v koniguratorju vsaj 50k je zanic, mora met vsaj 300km, ipd"
Lastnorocno.

416c6573a ::

m0LN4r je izjavil:


Tak ste kot babe, ena rabi kuhno za 15 jurjev, druga pa je zadovoljna z kuhno za 5 jurjev, pa obe kuhata za enako clansko familijo.


Eni rabijo sportsmode in avto s 300km, drugi pa kio rio (da se drzimo topica). Vsi se vozimo po isti cesti.

In ce je tvoj avto vec kot samo osebno kolo, je totalno brezvezno, ker ce si sam potrebujes 1 sedez, ne 4, in prtljaznik na kolesu je popolnoma dovolj, tista luknja zadaj v avtu ti samo prinasa tezo, zaradi katere ne mores voziti bolj udobneje in hitreje. Toliko o tem ce gremo v skrajnosti, ce si dal za avto vec kot 100eur si *grda beseda* ker kolo dobis za par desetakov. Ko/ce bos imel otroka, gre pa nujna prtljaga po tvoje tudi lahko na prtljaznik na kolo skupaj z njim.
Lastnorocno.

-valvoline- ::


To je pravi vsecen in casu podoben sportback.

m0LN4r ::

416c6573a je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Tak ste kot babe, ena rabi kuhno za 15 jurjev, druga pa je zadovoljna z kuhno za 5 jurjev, pa obe kuhata za enako clansko familijo.


Eni rabijo sportsmode in avto s 300km, drugi pa kio rio (da se drzimo topica). Vsi se vozimo po isti cesti.

In ce je tvoj avto vec kot samo osebno kolo, je totalno brezvezno, ker ce si sam potrebujes 1 sedez, ne 4, in prtljaznik na kolesu je popolnoma dovolj, tista luknja zadaj v avtu ti samo prinasa tezo, zaradi katere ne mores voziti bolj udobneje in hitreje. Toliko o tem ce gremo v skrajnosti, ce si dal za avto vec kot 100eur si *grda beseda* ker kolo dobis za par desetakov. Ko/ce bos imel otroka, gre pa nujna prtljaga po tvoje tudi lahko na prtljaznik na kolo skupaj z njim.

Brezveze se oklepas argumenta, ki je letel na slabe ceste, mene je bolj zanimalo iz vidika, ker poznam en kup mladih druzin, ki brez problema shajajo z "manjsimi" avti, tudi na morje grejo pa nic ne jamrajo oz. imajo en mali avto za hitre opravke, ki jih opravi en sam, torej manjsi nakupi, razvozit deco in en vecji avto za tu pa tam, ce slucajno dostava omare v trgovini ni zastonj.
Celo v mestu zivi in ima samo enga cliota, ampak okej. Ocitno so se standardi otrok in kompliciranje okoli tega povecalo za faktor 10, drugace zena ni srecna. Pol pa bi vse to imeli za 15k novo. Zanimivo.

Vidm pac, da je postal nek standard, da mora biti vozicek vecji od sosedinega in ko se kam gre je treba se tasco, pa kolo, pa poganjalcek pa, ni da ni, vse zivo vlect vsepovsod s sabo, pa pol bajte spravit v avto.
Danes je ocitno treba imeti pri hisi vsaj enga karavana in se kombi, ker se vedno vsi skupaj vsepovsod vozijo in ko grejo na obisk grejo se po velik nakup v trgovino po tistem, vmes pa se po zemljo za roze in pralni stroj.

Jah vidim, ce so zahteve in standardi okoli frocovja visoki, bo treba po Tiguana v karavan izvedbi, drugace se ne da. Se dobr, da moja ni tak nora.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mahoni ::

@m0LN4r
Ma ti vse poznas. Mas celo bratranca, ki prevaza 5 otrok v kupeju.
Dej al povej kaj pametnega al pa nehaj klobasat.

Jaz sem lepo povedal kaksen avtomobil imam tocno, ter koliko mi zasede prtljaznika nek vozicek normalne velikosti in to je v celoti. Vem koliko potujemo in vem koliko rabmo prostora samo za nase stvari. Tudi opcije, da dam na streho stvari so mi znane, ampak jaz tega enostavno ne zelim oziroma to bi se pozru, ce bi vsaj z lahkoto spravil vozicek v prtljazni prostor.

m0LN4r ::



Tak hodite na obiske?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Nisem vedel, da so prisotne frustracije, kaj kdo vozi. Ce človek zeli enoprostorca, ker mu bo tako olajsalo življenje, kaj to mene briga. Saj si s svojim denarjem.

Zakaj bi moral imeti tehtne razloge, da opraviči nakup?

WizzardOfOZ ::

Midva sva imela karavane,ker sta se poleg vozička v prtljažniku vozila še 2 psa.
Zdej imava pa eno imprezo in eno dvignjeno imprezo(xv) pa je dovolj. Pogoj zame je, da je avto 4x4 in vsaj 20cm od tal. Ženi pa odgovarja nizek športno naravnan avto.

m0LN4r je izjavil:



Tak hodite na obiske?

Tok jaz ne vzamem na enomesečni dopust ko grem kampirati.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Baje, da je to minimum, ce gres k babici na popoldansko kosilo.
No sej samo sprasujem, da vem kaksen standard je treba furat z otroki dandanes.

Kaksne vozicke za dojencke pa imate? Za par stotakov, za jurja, tri jurje z svetlecimi kolesi, 1x1 meter trde lupinice, kot invalidni vozicek iz rostfraja?
Kaksen je standard? Kako pa greste na vlak ali bus?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Molner ocitno gleda prevec filmov, tega noben ne pocne.

-valvoline- ::

Za izredne situacije je najbolj pametno vlecna kjuka+ prikolica, lahko je najmanjsa 300-400kg bo vec kot dovolj. Vsekakor boljse kot vsak dan vlact naokrog karavansko gdrobo :v

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ker se tle vecina vas bolj spozna na otroske vozicke, kot avte prosim nadaljujmo tukaj:
Slike vasih otroških vozičkov in obvezna oprema
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

-valvoline- ::

««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33351798 (14464) m0LN4r
»

Top sport family car (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13912130 (7913) Reaper
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16325202 (16452) Superboyy
»

Mesečni stroški suva vs ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12219502 (15860) sebas4

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23072109 (60571) dzinks63

Več podobnih tem