» »

Moto-kultura

Moto-kultura

HotBurek ::

Ok.

Razumem, da lahko ima tale tema hiter konec. A vseeno.

Zanima me, če kdo ve, kako se (ali pa ne) naši miličniki, pa tudi tisti iz nam bližnjih držav, spopadejo z skupinami motoristov (2 video primer spodaj), ki vozijo "po svoje", in to do takšne mere, da je uporaba "terorist" lahko primerna?

Določen del motoristov, predvsem potovalnih in čoper turistov, so na cesti normalni in neopazni (v dobrem smislu). In gre vse lepo v sožitju z avtomobili.

Na posnetkih, ki jih ni malo, pa se najde primere cestne kulture, za katero ne vem, kaj naj si mislim.

Kaj je namen teh skupin in njihovih "killing terror" pohodov? Kaj želijo gledalcem in mimoidočim sporočiti? A imamo tudi v naši kokoške takšne dogodke?

Hvala.




root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window
  • spremenilo: HotBurek ()

mgermo ::

A se ti zdi, da je to problem pri nas?

HotBurek ::

Vsaj jaz pri nas tega nisem opazil.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

mailer ::

Več ali manj je to dokazovanje in iskanje pozornosti, pri nas je takih zelo zelo malo. Je pa več tega s strani mopedistov in skuteristov, se pravi populacije od 14 do 20 let. Mladost je norost. Veliko jih odnese celo kožo, nekaterim ne znese.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

twom ::

Pejt na motor, pa boš videl kaj avtomobilisti delajo (motoristom). Če si na motorju nimaš tono pa pol pleha okoli sebi, kar na žalost poleg brezobzirnim šoferjev tudi marsikateremu motoristu ni jasno.

Cange ::

Kdaj si videl oblast da previrja na fantovščini vizo od striptizete?
Profiji ne bodo povzročal splošne nevarnosti.

Comandante ::

Zanima me, če kdo ve, kako se (ali pa ne) naši miličniki, pa tudi tisti iz nam bližnjih držav, spopadejo z skupinami motoristov (2 video primer spodaj), ki vozijo "po svoje", in to do takšne mere, da je uporaba "terorist" lahko primerna?

Pustijo jih na miru. En razlog je, da 200 konjskega motorja s spretnim voznikom prakticno ne mores ujeti, brez da ogrozas ostale udelezence. Sicer pa se taksni idioti prej ali slej samoizlocijo iz tega sveta.

Razumem da adrenalin na motorju marsikoga odnese, sem tudi sam motorist. Dejstvo je tudi, da ima dosti motorjev pospeske 3-4s do 100km/h, in se tudi pri povsem normalni voznji pac hitro lahko peljes mimo pocasnejsih vozil, sploh pri speljevanju. To potem marsikdo razume kot objestnost, pa ni. Resnih norcev na cesti je pri nas po mojih opazanjih zelo malo (in vedno manj), pa se ti povecini vozijo Audije, ne motorje ;)

matobeli ::

No, letošnja pomlad je bila kar slaba za moto kulturo, prvi primeren dan za motor sem naštel enega popolnega idijota (nek lokalni mulo ki ma očitno letos nov motor), dva delna, ki sta mal pozabla kako se vozi in 3 normalne, na vsega skupaj 10km lepe podeželjske ceste.

Zdej je spet vse normalno in bi rekel da vsaj 80% motoristov fura normalno.

Velja pa enak procent za avtomobiliste, sam da to na koncu pomeni bistveno večjo število idijotev. Rabiš pa samo enega ki nardi štalo.

Motoristi so praktično nenevarni osebnemu avtomobilu.

Sc0ut ::

Motoristi obiskujejo lokal v moji okolici. Po izkusnjah so to moski ki so zmozni vsakodnevno najmanj po 3 ure sedet, kadit in pit, hkrati pa bit glasni kot da ni nobenega drugega. Tako da imam o motoristih moto klubov izredno slabo mnenje.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

m0LN4r ::

Hallo motoristi,

a si lahko temo sposodim? Sodelavec bi sel rad z motorjem v Slovenijo na izlet pa me je vprasal, kje so kaksne lepe ceste za motoriste oz. must see lokacije?

Recimo neki takega v naravi:


Ma kdo kaksne predloge oz. kr kaksno routo za predlog?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Comandante ::

Definitivno je po mojem mnenju must see cesta na Mangartsko sedo. Sama cesta ni ne vem kaj, ampak razgled pa je ubijalski.

m0LN4r ::

Ej hvala, kje pa je tisto zgoraj posneto, tiste malo sirse serpentine pa tisto, ko izgleda kot avtocesta?
Za ljubljano vem. Ne poznam pa tistih lepih cest iz posnetka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

opeter ::

Problem nekaterih motoristov je tudi to, da se počutijo kot bogovi, ko se sedejo na svoje motorje. Pozabijo, da niso nesmrtni.

Pred slabimi 20 leti nazaj sem potoval z avtobusom in je v enem od ovinkov nasproti nas dobesedno dirkal motorist, ki je izgubil oblast nad vozilom in zdrsnil točno pod levi kotač avtobusa ... Grozno je bilo.

Ubogi šofer busa niti ni mogel zavirati, tako hitro je bilo vse skupaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor5816 ::

Cesta pri 0:25 je skoraj sigurno na dolenjskem. Tam je precej takih cest. Tiste serpentine so nedvomno Strma reber, pri Osilnici.

Comandante ::

Zelo priljubljen je tudi odsek med Uncem in Postojno, lepe serpentine. Samo kaj, ko je praviloma za vikend poln kretenov ki tekmujejo kdo ga bo bolj nagnil, se snemajo z Gopro in potem merijo kurce na Facebooku.

Med tednom je generalno boljse voziti, razen v mestih in na avtocesti.

A. Smith ::

m0LN4r je izjavil:

Hallo motoristi,

a si lahko temo sposodim? Sodelavec bi sel rad z motorjem v Slovenijo na izlet pa me je vprasal, kje so kaksne lepe ceste za motoriste oz. must see lokacije?

Ma kdo kaksne predloge oz. kr kaksno routo za predlog?


Slovenija ima kar nekaj gorskih in obrečnih cest, ki so polne lepih razgledov. Nekatere so že našteli.
- Strma reber pri Osilnici
- cesta na Mangart
Potem je pa še kup drugih. Sam rad delam naslednje rute:
- Kranj - Jezersko - Železna kapla - Borovlje - Ljubelj - povratek
- Šk Loka - Železniki - Baška Grapa - Tolmin - Bovec - Vršič - Kranjska Gora - Jesenice - Žirovnica - Črnivec - Podbrezje - Naklo - povratek
- Kranj - Jezerski vrh - Pavličevo sedlo - Luče - Radmirje - Stahovica - Kamnik - povratek (morda se splača pogledati Solčavo, ko si tam)
- Dol pri Ljubljani, pelješ na vzhod proti Savi, nato pa po cesti ob Savi vse do Krškega. Poleti, ko je na eni strani ves čas reka, na drugi pa drevesa, ki se sklanjajo nad cesto, je pot vizualna poslastica.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

m0LN4r ::

Hvala lepa!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

čez vršič je bi_fucking_utiful trasa. na eni strani soška dolina, na drugi jezero jasna in vse do kranjske gore.

Še ena dobra je čez podbrdo, prideš ven v mostu na soči, oziroma greš tam not.

twom ::

Men ena lepših Cerknica Rakitna, 10 km neprekinjnih počasnih ovinkov.

Ladjar ::

Deset let sem vozil suzukija 1250 in prevozil kar nekaj km. Pri nas je etika motoristov kar na visokem nivoju tudi pozdravi in pomoč med seboj. V skupinah vozijo previdno in brez grotesknih afnanj le hitrosti so ponavadi višje kot kažejo znaki in njihove omejitve. Se pa dogaja vse sorte ampak to počnejo posamezniki sami.

martincek1 ::

Glavni problem so skupine. Skupine motoristov, skupine kolesarjev, tudi skupine protestnikov.

Sam veliko kolesarim, in dokler kolesarim sam ali v skupini dveh, treh gre vse tako kot je treba. Ko pa nas je enkrat več na kupu, nihče več ne jebe stvari okrog sebe. Rdeče luči niso več rdeče, vožnja v dvoje je klasika, vožnja po sredini ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331584 (25812) bluefish
»

Takojšen odvzem motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14123763 (18082) solatko
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312511 (10682) strup121
»

Motoristi!?

Oddelek: Loža
383422 (2240) Nejc Pintar
»

V Kranju 3 mrtvi? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
46739814 (24551) kmetek

Več podobnih tem