» »

Vrtni kamin ali žar na oglje

Vrtni kamin ali žar na oglje

Wallflower ::

Doma se odločamo za nakup žara in nas zanima katera od teh dveh stvari je boljša (nismo eksperti).
Prostorsko nimamo omejitev, pogoj pa je, da se zakuri z lesom/ogljem (imamo plinskega, vendar nam bo kmalu shodil, pa še boljši okus je na ognju).
Zaenkrat imamo ogledana naslednje dva žara:
https://www.merkur.si/vrtni-betonski-ka...
https://www.merkur.si/zar-na-oglje-plam...

V primeru betonskega kamina smo mislili kupiti še kakšno železno ploščo, da se jo podstavi (tudi čiščenje je lažje), mogoče zaščiti tudi beton pred pokanjem?

Kater tip pa vi priporočate?
  • poskusilo klonirati: Wallflower ()

-valvoline- ::

Mamo vrtnega, mamo zar na oglje,na strom ter plinskega. Uporablja se zgolj plinski, redno vsak vikend. Najboljsi okus da zar na oglje je pa prevec pocanja in se vse naokrog zasmrdi. Plinski zar je pa nek kompromis, najhitreje ter najbolj optimalni gril, saj lahko temperaturo nastavljas tj pretok plina. Peces lahko tudi vso zelenjavo (paprike, bucke, krompir, melancane, brokoli, kostanj...) Priporocam pliskega, najboljse si sposodi pa sprobaj kar ti najbolj pase.

fikus_ ::

Za oglje si moraš vzeti več časa in imeti več kilometrine za dober rezultat. Plinski je precej bolj prilagodljiv.
Kombiniraj oglje in plin, odvisno pač koliko imaš časa.

seminal ::

Pravi žar je samo eden in to je na oglje, najboljše da prej lepo sam zakuriš kakšne bukvo ali pa gaber, potem lepo narediš oglje in je tole top zadeva. Ne ga srat z nekim plinom.

Gapi ::

Žar na oglje se prižiga z plinskim brenerjem. Ne rabiš dolgo čakat da se oglje segreje.
No person is rich enough,to buy back his past.

Wallflower ::

Smo se odločili za vrtni kamin, plinskega pa bomo mogoče kasneje popravili, če nam vrtni ne bo všeč.

Sosede sem večkrat videl kuriti kakšno 1,2h, nato pa so pekli brez kupljenega oglja. Se vam to zdi dobra praksa?
Pa še nekaj; kako se najbolj učinkovito lahko izognemo pokanju kamina?

Filip8 ::

dobra praksa ni, odvisno koliko se ti mudi, jaz če imam čas in sem poklical kolege na druženje kurim tudi do 2 uri, doma imamo 60 kubikov drv, časa tudi dost, če pa ni časa se da pa tudi v pol urce že pečt.

r3dkv1c4 ::

Oglje, brener, mreža poljubne velkosti zvarjena iz 10x10 mm palic.
Top.
Razni vebri in podobni jabolčki so namenjeni drugi vrsti peke na žaru.
Čevapi, zelenjava in kosi mesa se najokusnejše prekadijo na oglju.

Plinski žari morajo imeti enakomerno porazdelitevev grelcev, dobro rostfrei ploščo in akcija, vendar je gušt oglja korak višje.

Wallflower je izjavil:

Smo se odločili za vrtni kamin, plinskega pa bomo mogoče kasneje popravili, če nam vrtni ne bo všeč.

Sosede sem večkrat videl kuriti kakšno 1,2h, nato pa so pekli brez kupljenega oglja. Se vam to zdi dobra praksa?
Pa še nekaj; kako se najbolj učinkovito lahko izognemo pokanju kamina?

Pokanju se ne da izognit...ker je to stvar kvalitete šamota in izdelave.
Najboljša je trta in dobre ribe.
Pa kakšna kapljica rujnega.🍻
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

red_baron ::

Zdravo,

Pravi žar je žar na oglje. Se hitro naučiš. Jaz sem svojega kupil z možnostjo nastavljanja višine kurišča, kjer je oglje in dela fantastično- poglej v Obi-ju.

UganiKdo ::

Pa ne pozabit da sta oba žara, ki sta linkana primerna bolj kot ne za balkansko pečenje čevaščitev in vratovine. Kak steak bo še šlo, pozabi pa na "resen" BBQ.

          ::

Wallflower je izjavil:

Doma se odločamo za nakup žara in nas zanima katera od teh dveh stvari je boljša (nismo eksperti).
Prostorsko nimamo omejitev, pogoj pa je, da se zakuri z lesom/ogljem (imamo plinskega, vendar nam bo kmalu shodil, pa še boljši okus je na ognju).
Zaenkrat imamo ogledana naslednje dva žara:
https://www.merkur.si/vrtni-betonski-ka...
https://www.merkur.si/zar-na-oglje-plam...

V primeru betonskega kamina smo mislili kupiti še kakšno železno ploščo, da se jo podstavi (tudi čiščenje je lažje), mogoče zaščiti tudi beton pred pokanjem?

Kater tip pa vi priporočate?


Na kamine se ne spoznam, tistega žara na oglje iz linka pa v nobenem primeru ne kupuj.

WizzardOfOZ ::

Gapi je izjavil:

Žar na oglje se prižiga z plinskim brenerjem. Ne rabiš dolgo čakat da se oglje segreje.


Jap, nas je več takih.

Drgač pa kolikortoliko dober žar na oglje je tudi tale:
https://www.merkur.si/zar-na-oglje-mq-1...

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Eno je "klasični" žar, kot ga poznamo iz "juge", drugo "ameriški" BBQ.

OP sprašuje za "klasični" žar.

WizzardOfOZ ::

Sej to je klasični žar, zraven lahko pa še dimiš, če hočeš.

Gambino ::

Weber je zakon!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
676191739 (191) kuglvinkl
»

Kakšna je razlika med električnim žarom in žarom na oglje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620261 (17323) Riff
»

Kje kupiti dober žar na oglje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7446861 (28546) bauci
»

Potrebujem pomoč pri izbiri plinskega žara

Oddelek: Loža
208057 (7331) Ganon
»

kakšen roštilj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221233 (14706) tabornik12

Več podobnih tem