» »

Potrebujem pomoč pri izbiri plinskega žara

Potrebujem pomoč pri izbiri plinskega žara

rytmonorm ::

Zdravo,

prosila bi za pomoč pri izbiri plinskega žara tiste, ki se bolj spoznajo na te stvari. Sem že postavila enako vprašanje v enem drugem forumu, samo ni bilo ravno nekega konkretnega odziva, mogoče zato, ker tisti forum v večini prebirajo ženske. Pa sem se odločila, da še tukaj probam, kjer se zadržuje več moških :)

Kupila bi si plinski žar, da bi lahko za vikende in tudi čez teden pekla zunaj na terasi. Žari na oglje odpadejo, ker mi je preveč dela, priprav in pucanja, tako da gledam samo plinske.
Cenovno gledem do vrednosti 100€.
Zanima me, katera plošča je boljša: železna, litoželezna ali rosfraj in kakšne so razlike glede ogrevanja?
Ali je grelec v obliki črke E v redu ali je boljši v obliki U? So kakšni problemi glede teh grelcev?

Malo sem gledala in se mi najbolj dopade tale (plošča iz rosfraja):
http://www.butanplin.si/trgovina/izdele...

Ima pa to podjetje tudi ta žar v akciji, ki pa ima železno ploščo:
http://www.butanplin.si/trgovina/izdele...

Sicer se bolj nagibam k plošči iz rosfraja, ker me skrbi, da železne plošče ni bi znala primerno pripraviti oz. shraniti (rja).

Kakšne izkuščnje imate kaj vi glede teh žarov?

Hvala za pomoč.
Lp

#000000 ::

jest imam navadno, pločevinasto, ne vikendu je enak le da je litoželezen, in ni razlike, edino da litoželeznega težje spucam ker je porozen materijal in se zažre zadeva v plato, in litega ne nucamo tolko ker pač nismo skoz tam, imam doma čisto navadno ploščo, dela brez defektov, spucam pa jo tako da ko neham pečt, nabijem plamen na full, počakam nekaj minut, in zlijem nanj čisto navadno vodo, in počakam da zavre, to ponovom dvakrat in žar je k nov še danes. Če boš vzela nerjeveče bo sploh super, ker ne rjavi, ampak tudi moj navadni nima s tem problemov, po zadnji peki v sezoni ga samo malo namažem z jedilnim oljem in to je to.

In seveda pred vasko peko kot vsak žar, segreješ na polno, recimo 10 min, na full plamen, vzemeš cinjo in obrišeš če je kaj kje ostalo, ampak ni ke če so ga spucal ko si končal nimaš nobenih problemov.

Evo to je zečetek od danes :)



Aja pa jest sem ga plačal 50 € v domžalah pri enmu privatniku in je točno tak kot na tvojem linku le da ni rosfreja ampak obično železo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Unknown_001 ::

Lita plošča je zakon.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mihec87 ::

Če ni neke razlike v debelini nvm če še material tok? igra vlogo

#000000 ::

Itak de ni razlike, razen v ceni in da se težje čisti, pa še težja plata je, je pa res da malo (malo) bolj drži temperaturo, ampak pri tej debelini to ni omembe vredno.

aja kupil sem ga pri www.elplin.si, in ko gledam tvoje mislm da jih on dela za butan plin, pa verjetno še za koga, kontaktiraj jih direktno in mislm da bo ceneje, če pršparaš za eno rundo peke se tud pozna :)

noraguta ::

Žar na plin???? Ne se hecat. Kup šporget pa je. Žar je na kurjavo sicer pa vsak brener za 10eurov je kul pa magar stare palte od iskra tovsterjev.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

#000000 ::

sej pravi da klasika odpade, tud meni je klasika boljšega okusa, ampak praktičnost pa je le praktičnost + klasični žar je v bistvu glavobol če ne znaš pečt, so pa ćevapi in ostale dobrote neprimerno boljšega okusa, ampak lahko tudi močno dioksinski, kar pri plinskem ne pride do izraza, ker meso ni ispostevljeno ognju in dimu.

Če pa hočeš metpristni okus klasičnega na plinskem, pa si na ebayu naroči liquid smoke, popršiš magar po gozdarski salami al pa po jagodah in imaš žar okus :)

sem probal ampak je težka svinarija, tko da odsvetujem

noraguta ::

Ma nobena umetnost ni žar na oglje edin zraven morš bit. Itak so ponavad desci okrog. Vsi smo brihtni pa če prevec gori gasimo. Sicer je vržeš na šporget pa je. Dioxin ,?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mihec87 ::

Pač enim oglje itd.. ne ustreza...Tako da plate niso slaba stvar..

#000000 ::

Ja dioksin, se sprošča ob gorenju maščobe, ki je več ali manj v vsakem mesu, in če zagori takrat se proces začne.

rytmonorm ::

Hvala fantje za pomoč. Bom probala poiskat tega iz Domžal. Drugače pa tista vratovina dobro izgleda, pa ravno čas je za večerjo :)
Vem pa, da je hrana dosti bolj ukusna na žaru iz oglja, ampak, kot sem povedala, nimam časa za vse te priprave itd., poleg tega, pa nimam moškega pri hiši, da bi mi pomgala, pa zato...

#000000 ::

elplin je za pumpo oz šparom v domžalah (to območje) poklič pa vpraši za ceno, ma sem skor gotov da bo 15-20% ceneje kot če drugje kupis NJEGOV žar :)


itak priprave zjebajo vse, ko rabš in hočeš začet, ko zaklet vidiš da je vreča oglja prazna, potem trske ipd, škoda časa.


Pa plin je green :) se prav je IN v teh cajtih LOL, nč prlimi kako fotko ko kej spečeš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

noraguta ::

#000000 je izjavil:

elplin je za pumpo oz šparom v domžalah (to območje) poklič pa vpraši za ceno, ma sem skor gotov da bo 15-20% ceneje kot če drugje kupis NJEGOV žar :)


itak priprave zjebajo vse, ko rabš in hočeš začet, ko zaklet vidiš da je vreča oglja prazna, potem trske ipd, škoda časa.


Pa plin je green :) se prav je IN v teh cajtih LOL, nč prlimi kako fotko ko kej spečeš :)

Ja oglje je pa fosilno ...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

#000000 ::

reče se samo tako, ampak z ogljem ima ona probleme, je napisala zakaj, itak pa ne vemo kje živi in je dim lahko moteč, jebiga nekdo cel dan čaka da sem u cinje zunaj posušijo, ti pa zapališ žar, nč lahko jih da nazaj v stroj in ponovi vajo, ok se od linskega žara tudi lahko na lezejo cunje, ampak precej manj šans kot pri klasiki.

msjr ::

Gorenca imamo mi že hu ha let v kampu (kjer je prepovedano kurjenje na oglje), dela ko urica (sicer se takoalitako nima kaj pokvarit), litoželezna plošča pa je tako ali tako zakon. Robustno in neuničljivo. Medtem je fensi-šmensi žar na vulkanski kamen že rahlo razpadel (zvit pokrov, polomljeni vijaki, polomljeno plastično kolo, rja ipd.). Pa z obema delamo enako grdo.

http://www.butanplin.si/trgovina/izdele...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

vofra ::

noraguta je izjavil:

Žar na plin???? Ne se hecat. Kup šporget pa je. Žar je na kurjavo sicer pa vsak brener za 10eurov je kul pa magar stare palte od iskra tovsterjev.


ni tako neumna ideja, ce imas prostor za sporhet,

imam zar na oglje, pa na plin, na koncu pa iz lenobe uporabljam elektricnega oz kar elektricno ponev,
za čevape in pleskavice, najboljsa pa je za vratovino ali kotlete - kotlovina

telexdell ::

#000000 je izjavil:

Ja dioksin, se sprošča ob gorenju maščobe, ki je več ali manj v vsakem mesu, in če zagori takrat se proces začne.

Ta je pa malce bosa. Dioksin je spojina klora, klora pa v maščobah ni.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

PacificBlue ::

telexdell je izjavil:

#000000 je izjavil:

Ja dioksin, se sprošča ob gorenju maščobe, ki je več ali manj v vsakem mesu, in če zagori takrat se proces začne.

Ta je pa malce bosa. Dioksin je spojina klora, klora pa v maščobah ni.


Ne, dioksin je topen v maščobah in se v prašnih delcih prenaša na rastline, rastline jedo živali in se jim nalaga v maščobe. Dioksine tvorijo tudi bele plesni na lesu-lignin in se sproščajo pri kurjenju lesa.

Ganon ::

Kaj pravite na tale plinski žar?

http://www.mercator.si/si/akcije/progra...

#000000 ::

ker Plinski prvi ? ok, samo nikjer ne vidim cene, če je tam 50-60 je ok, več pa ne dajat, poglej zgoraj v enem postu sem napisal kdo jih dela v domžalah, greš k njemu in kupiš direktno, dobil pa boš verjetno točno takega kot jih prodajajo po štacunah, ker ta jih zgleda dela za njih, butan plin vem da prodaja njegove, ampak za več € :)

Ganon ::

Še ceneje, kot si napisal, poglej: http://www.mercator.si/si/akcije/progra...

Me pa res zanima, kdo jih izdeluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
676191891 (343) kuglvinkl
»

Kakšna je razlika med električnim žarom in žarom na oglje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620269 (17331) Riff
»

Lotus grill

Oddelek: Loža
197163 (6252) Go-ahead
»

Električni žar

Oddelek: Loža
3118786 (18309) roko11111
»

Peka na žaru - maščoba pada po oglju...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5123464 (20455) BigWhale

Več podobnih tem