» »

Izposoja avtomobila za dopust ?

Izposoja avtomobila za dopust ?

«
1
2

Netrunner ::

Imamo dva avtomobila in živimov mestu. Zadnje čase dveh ne potrebujemo več in sem razmišljal da bi enega znebil. Imamo eno starejšo limuzino ki jo večinoma uporabljam ko grem ven iz mesta in en manjši avto ki je idealen za po mestu. Limuzina je starejša in nepraktična za mesto zato sem razmišljal da bi obdržal manjši avtomobil. Problem nastane pri letnem dopustu kjer mali avto ne zadostuje.

Večkrat sem že kje zasledil da se bolj splača imeti manjši avto in ko potrebuješ nekaj več si avto najameš (to je sicer veljalo da namesto nakup novega večjega avtomobila tisti denar koristiš za najeme). Sem šel malo gledati cene najema npr. za 14 dni in le te se vrtijo od 400€ navzgor. To pa dejansko že presega strošek zavarovanja mojega trenutnega avtomobila, tako da ren-a-car ni ravno smiselen in je bolje imeti svojega.

Pri izposoji avta se mi zdi strošek ok, če ga voziš 14 dni vendar v primeru dopusta se pelješ tja in nazaj. Vmes avto praktično 12 dni stoji. Obstaja kakšna alternativa za take primere ki jo ne poznam? Ne bi bilo slabo če bi lahko avtomobil zavaroval samo za par mesecev kot motor :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

MadMicka ::

Greš na morje z javnimi prevoznimi sredstvi, ni tako hudo, kot se sliši :)

forplan ::

Kaj pa da nardiš dve vožnji na dopust? :)

Cena bo ziher manj kot še en avto vzdrževanje oziroma najem.
da se strinjam

Netrunner ::

MadMicka je izjavil:

Greš na morje z javnimi prevoznimi sredstvi, ni tako hudo, kot se sliši :)

Z malim otrokom in vsemi rekviziti. Je bolj hudo kot se sliši.

forplan je izjavil:

Kaj pa da nardiš dve vožnji na dopust? :)
Cena bo ziher manj kot še en avto vzdrževanje oziroma najem.


Da bi se peljal par ur dol, pa prišel nazaj po drugo robo in se peljal še 1x, in isto ponovil še za domov ??? Kaj ti si to resno mislil?

Opcija je prikolica ali večji strešni kovček vendar vseeno z malim jajčkom se ne bi vozil na take dolge poti.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

UganiKdo ::

Pozabljaš, da je avto še kaj več kot samo zavarovanje. Če računaš dejanske stroške lastništva vozila boš videl, da moraš realno gledat ca. 1000EUR na leto (amortizacija, vinjeta, registracija, gume, servis...)

Kot drugo pa imaš vedno opcije prevzema in vrnitve na drugi lokaciji. Nazadnje, ko sem tako rabil avto je bilo ca 100EUR v eno smer (Prevzem Ljubljana - oddaja Drubrovnik). Zvečer pred zaprtjem sem avto prevzel. Start zgodaj zjutraj, ca. 14h smo bili v Dubrovniku. Razložil avto (šli smo na jadrnico) in ga oddal.

Tretje pa so razni prevozi, Go opti za dva s prtljago do Pule je bil okrog 70EUR.

Pač odvisno kam točno bi rad in kako, lasten avto je pač luksuz, ki stane.

Z malim otrokom in vsemi rekviziti. Je bolj hudo kot se sliši.

Stvar tega koliko se komplicira. Lani do Losinja (vlak iz ljubljane do zagreba in rijeke, potem katamaran) 4 odrasli, 2 otroka (4 in 6 let). Celodnevna avantura, kjer smo se vsi imel super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

anketar ::

Imamo eno starejšo limuzino

model, letnik, kilometrina?

Steinkauz ::

Drugače dobiš tudi ceneje, okoli 15 eur na dan. S polnim zavarovanjem.
Seveda je odvisno kako je povpraševanje v tistem času.


To sicer izveta mini klasa in je malo dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

IL_DIAVOLO ::

Sposodi si od kolega, on pa naj tvojega ima v tem casu :)

Morda bi se dalo s kakim mehanikom zmenit za nadomestni avto, ti pa mu tvojega uturis. Seveda ce nisi alergicen na tujce v avtu :)

Horas ::

Netrunner je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Greš na morje z javnimi prevoznimi sredstvi, ni tako hudo, kot se sliši :)

Z malim otrokom in vsemi rekviziti. Je bolj hudo kot se sliši.

forplan je izjavil:

Kaj pa da nardiš dve vožnji na dopust? :)
Cena bo ziher manj kot še en avto vzdrževanje oziroma najem.


Da bi se peljal par ur dol, pa prišel nazaj po drugo robo in se peljal še 1x, in isto ponovil še za domov ??? Kaj ti si to resno mislil?

Opcija je prikolica ali večji strešni kovček vendar vseeno z malim jajčkom se ne bi vozil na take dolge poti.


kolk je to malim? ker kinderpeta ne rabite zravn vozit, pa vozičke marele. pa ne vem ka še vse eni vozite. in kak mali avto je to govora? mi imamo rio in smo 4 lepo vse za 10dni gre notr prtljažnik, malo zadi k ottokom, pa k sovozniku med noge.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kvinta ::

Ko sem jaz bil mlad smo šli s fičekom 4 članska familija na morje z vsemi dodatki leta in leta je to trajalo ,moji sosedi še zdaj hodijo z Suzuki Maruti iz SLO v Italijo nekam v Taranto kar je 1000 in več kilometrov ti pa maš dva avta pa ne veš kak bi na morje prišo ..... kupi tretjega mogoče boš kako idejo več dobo >:D
A.C.A.B

Lonsarg ::

Rešitev je enostavna, ti rabiš en SREDNJI avto ki torej hkrati ne bo nepraktično prevelik za mesto in hkrati ne čisto mini da skoraj nič prtljage ne gre notri. Skratka rabiš nekaj vmes in boš komot samo z enim (za backup po mestu si pa magari še avant2go uštimate pa je).

V kolikor pa govorimo o "edge case" kot je smučanje in kaj večje morske opreme pa se to ne rešuje z večjimi avti pač pa s nadstrešnimi kovčki ki so čisto poceni: https://www.mimovrste.com/stresni-kovck...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

IL_DIAVOLO ::

On bi rad prisparal, to je ves point.

Lonsarg ::

Sj razlika med mali avto in srednji avto (govorimo o primerjavi recimo Citroen C3 vs C4) je zanemarljiva proti stroškom še enega dodatnega avta, predvsem pa je razlika mali-srednji manjša kot kakšen strošek najema, torej v vsakem primeru win.

Skratka en avto ja, ampak če ga ne moreš tudi za potovanja uporabit izgubi ves point.

IL_DIAVOLO ::

Mali avto je e-up, srednji je golf, velik pa passat.

C4 ni srednje velik avto, to se je vedno majhen avto imo.

Lonsarg ::

C4 mi vrne dolžino 4329, golf mi vrne dolžino 4284, oba imata 380 litrov prtljažnika.

Definitivno če rabiš veš kot 380 litrov je to "special use case" in si raje v tem primeru tisti ekstra kovček daš gor takrat. To da greš z otrokom na morje ni special use case ampak navaden use case ki ga 380 litrski prtljažnik mora pokriti drugače delaš nekaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

IL_DIAVOLO ::

Potem se pa oproscam. Sem mislil, da je to bistveno manjsi avto.

LeQuack ::

Kam pa greš na morje da z malim avtom ne prideš?
Quack !

rejven ::

Ni tolk važno kam, bolj kako. Sam mam apartma na lepi lokaciji ob morju, pa mi vseeno paše parkrat na leto it kampirat na različne konce (cca 4 podaljšane vikende). Tam se pa rabi več placa?.

Miha 333 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mali avto je e-up, srednji je golf, velik pa passat.

C4 ni srednje velik avto, to se je vedno majhen avto imo.

Golf je mali avto oz. uradno kompakten, passat je srednji (Mittelklasse). Velik je npr. A8, patheon.
Vir: https://de.wikipedia.org/wiki/Fahrzeugs...

Netrunner ::

@UganiKdo => 1000€ letno je mogoče za novi avtomobil. Moj je cel vreden 1000€ in na leto me ne stane nič kaj dosti več kot zavarovanje + gorivo. Delam zelo malo km in servis delam po potrebi.

Oddaja avtomobila na drugi lokaciji bi bila opcija če bi šel tja kjer to obstaja. Večinoma hodimo na otoke in bolj odročne kraje kjer tega ni. Saj ne pravim da se ne da z javnimi prevozi vendar je preveč logističnih težav za prtljago ki jo želimo imeti s seboj.

anketar je izjavil:

model, letnik, kilometrina?

Nevem zakaj je to relevantno venkar ok, saj ni skrivnost. Se gre za Mazdo 3 (dolgo) letnik 2005 z cca 180k km

@Steinkauz => za 15€ na dan ponavadi ne vključuje vsega zavarovanja. Nisem pa se še poglobil v vse opcije saj sem na hitro preveril cene in je bilo povsod pretirano drago.

@IL_DIAVOLO => je opcija vendar žal nimam ustreznih kolegov

Horas je izjavil:


kolk je to malim? ker kinderpeta ne rabite zravn vozit, pa vozičke marele. pa ne vem ka še vse eni vozite. in kak mali avto je to govora? mi imamo rio in smo 4 lepo vse za 10dni gre notr prtljažnik, malo zadi k ottokom, pa k sovozniku med noge.

Mazda 2, Ne nosimo nevem kaj, vendar napihljiv kajak že zapolne pol prtljažnika.

Kvinta je izjavil:

Ko sem jaz bil mlad smo šli s fičekom 4 članska familija na morje z vsemi dodatki leta in leta je to trajalo ,moji sosedi še zdaj hodijo z Suzuki Maruti iz SLO v Italijo nekam v Taranto kar je 1000 in več kilometrov ti pa maš dva avta pa ne veš kak bi na morje prišo ..... kupi tretjega mogoče boš kako idejo več dobo >:D

Tudi mi smo hodili s katrco na morje vendar tisti časi so mimo. Kot prvo hodilo se je do najbližjega morja into je bila za nas istra / savudrija. Na cesti niti približno ni bilo toliko prometa kot sedaj. Pa četudi si šel do splita si lahko komot prespal v bilokakšnem kampu za majhen denar. Danes je nenormalno število turistov in cene kampov so se parkrat podražile.

Včasih se je na streho naložilo za 2-3 dodatne prtljažnike robe, kar pa danes ni ravno več v praksi. Časi so drugačni za take podvige.

@Lonsarg => Se strinjam. Potreboval bi nekaj vmes. Vendar zdaj rešijem s tem kar imam. Mogoče pa bom dal oba proč in nabavil nekaj tretjega. Strešni kovčki vsekakor so dobra in smiselna opcija za moj primer.

LeQuack je izjavil:

Kam pa greš na morje da z malim avtom ne prideš?

Nisem napisal da ne pridem, vendar jaz svoje družin z mazdo 2 ne bi vozil daleč. Pa ne zato ker ne bi prišek tja ampak zaradi drugih dejavnikov.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Dag ::

Zakaj Mazde 3 ne bi mogel imeti za po mestu? To pa res ni velik avto, ki bi povzročal težave pri mestni vožnji. Ne vem, kateri letnik imaš, ampak čez palec je trojka dolga 4,4 metra, široka 1,75 metra. Mazda 2 je dolga 3,9 metra in široka 1,7 m.

Jaz bi obdržal trojko in prodal dvojko.

IL_DIAVOLO ::

Oboje prodaj in kupi 6.

Netrunner ::

Dag je izjavil:

Zakaj Mazde 3 ne bi mogel imeti za po mestu? To pa res ni velik avto, ki bi povzročal težave pri mestni vožnji. Ne vem, kateri letnik imaš, ampak čez palec je trojka dolga 4,4 metra, široka 1,75 metra. Mazda 2 je dolga 3,9 metra in široka 1,7 m.

Jaz bi obdržal trojko in prodal dvojko.


Vožnja po mestu ni problem, problem so mikroskopski parking placi okrog bloka. Letnik je 2005 brez nekih senzorjev in podobnega. Sam sicer nimam težav, moja boljša polovica pa.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

bbbbbb2015 ::

Netrunner je izjavil:

Pri izposoji avta se mi zdi strošek ok, če ga voziš 14 dni vendar v primeru dopusta se pelješ tja in nazaj. Vmes avto praktično 12 dni stoji. Obstaja kakšna alternativa za take primere ki jo ne poznam? Ne bi bilo slabo če bi lahko avtomobil zavaroval samo za par mesecev kot motor :)


Nabaviš si ski-box, oziroma prtljažnik za na streho. Pred morjem si zmontiraš to sam na streho. Ko sem imel Opla, je to trajalo mogoče uro, ko sem imel Renaulta, pa 15min, ker je že imel vodila na strehi in sem samo ski-box dal gor.

Povprečen prtljažnik na avtu srednjega razreda je 350 - 450 L, mogoče 500 L pri karavanih. Pro avtih nižjega razreda je cca 250 - 350L. Mogoče kak karavan (npr. Clio) ima 400L.

Ski-box ti da 410L dodatne prostornine. Lažje stvari (obleke, igrače) daš v ski-box, težje pa v avto. Slabost je samo večja poraba goriva pa limit hitrosti, mislim da je 110km/h. Pač gledaš, koliko napiše proizvajalec skiboxa, koliko pa proizvajalec avta.

Zgodovina sprememb…

aborko ::

1000€ letno je mogoče za novi avtomobil. Moj je cel vreden 1000€ in na leto me ne stane nič kaj dosti več kot zavarovanje + gorivo. Delam zelo malo km in servis delam po potrebi.

Torej kaj boš prišparal oz. pridobil če se ga boš znebil? 200€ letno mogoče? Ob enem pa si nakopal kup dodatnih kompromisov, zgubil boš kup časa z iskanjem in koriščenjem alternativ, ki tudi ne bojo 4 free. Sem v podobni situaciji, imam en zanesljiv econobox/šitbox avto, pa ni šans da se ga znebim, dokler me stane manj kot naročnina za telefon.

Dag ::

Za 50€ dobiš park senzorje za spredaj in zadaj, potem pa še 50-100€ nekomu, da jih zmontira.

Majhni parkplaci so problem predvsem pri širini (tukaj je med obema avtoma zanemarljivih 5 cm razlike). Če je pri večjem problem preglednost, jo rešiš z že omenjenimi aftermarket park senzorji.

Netrunner ::

@aborko => Nič ne pridobim. Samo gledam alternative za aktere sem zasledil. Pa kakorkoli računam je najcenejša opcija obržati oba oz. oba dat proč in vzet nekaj vmes.

@Dag => Problem ni samo pri širini. Pri našem bloku je ena vrsta placov ravnih, druga pa poševnih. Vhod / Izhod je samo iz ene smeri in recimo da sem parkiran na ravnem prostoru in imam samo za zapelajt ven pa levo zna biti problem če imam levo in na drugi strani parkirane kake velike SUV-e pa karavene. Žal imam take sosede ki si lastijo dolge avtomobil. Z mazdo 3 moram parkrat sem pa tja da lahko grem ven, z dvojko pa je dosti lažje.

No saj nima veze to :) ni bistvo teme
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Sparkxl ::

Verjetno bo res najboljša opcija prodat oba in kupit nekaj vmes.
Veliko ljudi kupuje prevelike avte samo zaradi morja 1x letno. Celo leto pa se vozi več ali manj sam in to drago plačuje.
Sem imel podobne probleme pri 2 otrocih in cucku. Opcije sta bile 2: ali en ogromen karavan, ali strešni kovček. Sem vzel kovček, je bistveno ceneje

Horas ::

napihljiv kajak? dobra.

strešni prtljažnik. ni druge.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Netrunner ::

@Sparkxl => ja gledam v tej smeri in se mi ne sanja kaj vzeti :)
@Sparkxl => Kajak al kanu, nevem pod kaj se klasificira :) Strežni prtljažnik vsekakor vendar ni govora o tem :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

starfotr ::

aborko je izjavil:

1000€ letno je mogoče za novi avtomobil. Moj je cel vreden 1000€ in na leto me ne stane nič kaj dosti več kot zavarovanje + gorivo. Delam zelo malo km in servis delam po potrebi.

Torej kaj boš prišparal oz. pridobil če se ga boš znebil? 200€ letno mogoče? Ob enem pa si nakopal kup dodatnih kompromisov, zgubil boš kup časa z iskanjem in koriščenjem alternativ, ki tudi ne bojo 4 free. Sem v podobni situaciji, imam en zanesljiv econobox/šitbox avto, pa ni šans da se ga znebim, dokler me stane manj kot naročnina za telefon.


Ali telefon plačuješ ekstremno drago ali pa se enostavno lažeš. Druge opcije ni.

Ker že letna dajatev za uporabo cest, zavarovanje, tehnični pregled te stane najmanj cca. 200 € na leto, kje je šele gorivo, servisi, gume, amortizacija ...

Lonsarg ::

Moja računica pravi da te totalna škatla, kjer je amortizacija zgolj 100€ letno te stane vsaj 600€ letno (100 armotizacija, 125 tehnični, 125 zavarovanje, 250 tko na oko povprečni letni izredni stroški (servis, gume,..) ).

Potem pa z novejšim/dražjim avtom strmo narašča. V mojem primeru je računica zarad malenkost novejšega avta bila 800€ letno namesto 600€ letno, znebil sem se ga in dokler sva sama preživiva zgolj z VW Polo, ko pa bodo potrebe pa se gre na melenkost večjo zadevco.

Pac-Man ::

Netrunner je izjavil:

Oddaja avtomobila na drugi lokaciji bi bila opcija če bi šel tja kjer to obstaja. Večinoma hodimo na otoke in bolj odročne kraje kjer tega ni.

Če želiš ta trikotnik nekako sestavit, bo treba nekje popustit ;)

Project management triangle @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Netrunner ::

Ne bom se omejeval z rent-a-car če mi ne nudi tistega kar si želim. Nekaj časa bom obdržal še drugi avtomobil pa četudi bom z njim naredil samo 2k na leto. Ob priliki pa dam oba proč in kupim nekaj vmesnega.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

zobnik ::

Včasih vidiš tujce k so po 4 skupaj v malema vtu in grejo proti obali....ne vem al majo dol kje že opremo al pa grejo samo s kopalnim hlačam, brisačam....saj kaj pa rabiš, trgovine so, hrana je, brisače se kupjo tudi, dobiš vse lahko med potjo do morja. Ne vem zakaj vedno take komplikacije, tud sam hodim an izlete pa se sam usedem v avto in grem....brat pa 1 dan prej navleče vso kramo...kr neki

LeQuack ::

Pravi slovenec gre pred dopustom v Mercator in nabavi toliko stvari da je zadnji konec avta še malo nad tlemi, ravno toliko da je vozen. Večine teže sicer predstavlja pivo.
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Ker se na dopust ne gre v shoping, hrana zunaj pa je predraga. Vem ja, katastrofa od gosta sem :D

radmannsdorf ::

Rent-a-car ne pomeni da moraš imeti avto ves čas. Lahko ga rentaš samo za relacijo, pa jim ga pustiš dol na morju, za nazaj pa spet rentaš za en dan, pa si doma, in ga pustiš na lokaciji blizu doma.

LeQuack ::

Meni se zdi pri rent-a-car dobro to, vsaj teh večjih, da če imaš kakšne probleme z avtom na poti ti enostavno zamenjajo avto in greš lepo naprej. Če imaš svoj avto in pride do težav se lahko dopust spremeni v eno trpljenje. Rabiš avtovleko, servisi niso odprti ker si recimo v nedeljo na poti, itd. Izguba veliko živcev in denarja.
Quack !

flameir ::

Grem v Bolgarijo za en teden in me zanima, kako si zagotoviti čim manj muk pri najemu avta? Ko berem malo reviewe, mi kar slabo rata. Sploh ne vem, pri kom naj najamem. Seveda bi pa hkrati tudi čim ugodnejšo rešitev. Hvala za info. :)

Mato989 ::

UganiKdo je izjavil:

Pozabljaš, da je avto še kaj več kot samo zavarovanje. Če računaš dejanske stroške lastništva vozila boš videl, da moraš realno gledat ca. 1000EUR na leto (amortizacija, vinjeta, registracija, gume, servis...)

Kot drugo pa imaš vedno opcije prevzema in vrnitve na drugi lokaciji. Nazadnje, ko sem tako rabil avto je bilo ca 100EUR v eno smer (Prevzem Ljubljana - oddaja Drubrovnik). Zvečer pred zaprtjem sem avto prevzel. Start zgodaj zjutraj, ca. 14h smo bili v Dubrovniku. Razložil avto (šli smo na jadrnico) in ga oddal.

Tretje pa so razni prevozi, Go opti za dva s prtljago do Pule je bil okrog 70EUR.

Pač odvisno kam točno bi rad in kako, lasten avto je pač luksuz, ki stane.

Z malim otrokom in vsemi rekviziti. Je bolj hudo kot se sliši.

Stvar tega koliko se komplicira. Lani do Losinja (vlak iz ljubljane do zagreba in rijeke, potem katamaran) 4 odrasli, 2 otroka (4 in 6 let). Celodnevna avantura, kjer smo se vsi imel super.



Seveda je luksuz smao za 1.000EUR ga imaš na voljo vsak dan... =) Tudi če se mali pokvari.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Netrunner ::

Jaz sem bil v isti situaciji in na koncu prišel do tega, da je ceneje imeti še en avto kot pa si ga izposojat. Strošek je samo zavarovanje in gorivo, amortizacija je minimalna saj avto redko uporabljaš.

Če greš na dopust samo 1x na leto potem se bolj splača izposoja vendar ponavadi vsaj 2-3x greš kam in v takem primeru je bolje imeti svoj avto.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

hbgqzR ::

Netrunner je izjavil:

Strošek je samo zavarovanje in gorivo, amortizacija je minimalna saj avto redko uporabljaš.

Mislis obraba? Ker amortizacija ni isto; recimo, kupis avto in se enkrat tudi ne peljes z njim?

GregiB ::

Netrunner je izjavil:

amortizacija je minimalna saj avto redko uporabljaš.


No go... amortizacija "teče" ne glede na uporabo oz. je uporaba pri avtomobilih minimalni učinek na tržno ceno, ki ga avtomobil ima... Amortizacija avtomobilov je linearno degresivna, ne funkcionalna...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

cvalsr ::

Ja, ljudje nimajo pojma, kaj je amortizacija.
Zelo poenostavljeno:
- če kupuješ avtomobile po 1000€ in jih nekako uspeš vozit po 5 let, je to 200 € na leto
- če kupiš avto za 30 000 €, ki je vozen naslednjih 15 let, pa je amortizacija 2000 € na leto
Folku ni jasno, da morajo tudi to prišteti k strošku posedovanja avta.

Mato989 ::

cvalsr je izjavil:

Ja, ljudje nimajo pojma, kaj je amortizacija.
Zelo poenostavljeno:
- če kupuješ avtomobile po 1000€ in jih nekako uspeš vozit po 5 let, je to 200 € na leto
- če kupiš avto za 30 000 €, ki je vozen naslednjih 15 let, pa je amortizacija 2000 € na leto
Folku ni jasno, da morajo tudi to prišteti k strošku posedovanja avta.


To je ekonomistu ki je prvi letnik končal seveda jasno... v osnovi je pač tako, da če bi rabil velik avto res striktno 1x letno in niti malo več, se verjetno res bolj splača rentat... čim pa ga rabiš 1x letno za 14 dni dopusta pa še 1x mesečno za neko furo ali pa za 2 dni(vikend morda 3 dni) pa se skoraj ne splača več...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Hehe, trenutno so drugačne razmere. Avto po dveh letih prodaš dražje, kot si dal v štartu:)) Torej je amortizacija lahko nična. Se pa lahko to spremeni kaj kmalu, ali pa ne.
Magic

TheBlueOne ::

Lonsarg je izjavil:

Rešitev je enostavna, ti rabiš en SREDNJI avto ki torej hkrati ne bo nepraktično prevelik za mesto in hkrati ne čisto mini da skoraj nič prtljage ne gre notri. Skratka rabiš nekaj vmes in boš komot samo z enim (za backup po mestu si pa magari še avant2go uštimate pa je).

V kolikor pa govorimo o "edge case" kot je smučanje in kaj večje morske opreme pa se to ne rešuje z večjimi avti pač pa s nadstrešnimi kovčki ki so čisto poceni: https://www.mimovrste.com/stresni-kovck...


Jaz bi se absolutno pridruzil k tej ideji. Poleg tega so avti srednje velikosti pogosto cenejsi za vzdrzevanje kot manjsi, ker jih je najvec. Golf, Megane, primerjalna Dacia...

Kjer mi ni jasno kateri avti naj bi bili ne vem kako neprakticni za mesto? Kje spoloh najdes flike, da v njih tistis nekega smarteka in da ni nelegalno? Vec das za bencin, ko krozis po mestu, kot bi dal za parkirnino, pa da ne govorimo, da bo verjetno pobutan, ce bo vedno nekam vsiljen. Ce pa je parking normalen pa je vseeno ali imas Smarta ali pa kombi.

Mato989 ::

A sploh lahko na avte namestiš trugo po nakupu? Ali mora avto imet že pripravljeno? Nikol nisem tegap očel.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

A sploh lahko na avte namestiš trugo po nakupu? Ali mora avto imet že pripravljeno? Nikol nisem tegap očel.


Naceloma gre na stresne nosilce, ki pa si mislim, da gredo na vecino avtov.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56251635 (12781) deco16
»

Dolgoročno lastništvo avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
37532916 (23396) hojnikb
»

Pot z avtom za 3 clansko druzino z avtom iz Ljubljane do Barcelone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10320490 (17465) peko_deko
»

Star vs. nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524605 (21678) GamerBoy
»

Zanimive poslovne s.p. ideje... not (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26432676 (23327) CaqKa

Več podobnih tem