» »

Izposoja avtomobila za dopust ?

Izposoja avtomobila za dopust ?

1
2
»

Stikalo ::

Izposoja je kar draga.

Jst sem se parkrat peljal z flixbusom. Vozi res povsod po EU in mislim, da je kolega tudi iz hrvaške šel z tem avtobusom. To je zares super, bi si upal reči, da se da tudi z otroci. Je pa res, če so otroci mali, lahko kdo bruha itd..

LEj, vprašanje če se ti splača imeti samo en avto. Z dvema si super mobilen, če 3x na leto nujno rabiš se ti verjetno že povrne. Pač, če je to samo 1x na mesec, pa je to mogoče vredno teh 200€/mesečno kar pride avto.


Mi smo imeli opel corso letnik 2006 pa je to res majhen avto pa smo se vozili na 4 morje do šibenika in še dlje. Veliko krame pa ne morju ne rabiš.

TheBlueOne ::

Froci so problem, posebej, ce potrebujes vozicek, posteljo itn. Teoreticno bi lahko sel z mopedom in dal froca na nek stol, ampak to ne bi bil dopust po danasnjih standardih. Bolj, da gres na slabse zato, da lahko reces, da si nekje bil.

To, da bruhajo, tezijo itn. niti ni vezano na velikost avta, bolj na kako dalec gres.

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

A sploh lahko na avte namestiš trugo po nakupu? Ali mora avto imet že pripravljeno? Nikol nisem tegap očel.

Če hočeš trugo, rabiš strešne nosilce. Strešni nosilci so pa lahko specifični za določen avto in se namontirajo "za vrata." Če odpreš vrata, lahko na zgornji strani vidiš male luknjice, kamor priviješ nosilce. To ima večina avtov, če se ne motim. Tako nekako:
https://www.vsi.si/avtokljuke/stresni-n...

Če pa ima avto sani, odprte ali zaprte, pa se dobi univerzalne nosilce, ki pašejo na "vse" avte s sanmi.

Primer za odprte sani:


Primer za zaprte sani:

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:

A sploh lahko na avte namestiš trugo po nakupu? Ali mora avto imet že pripravljeno? Nikol nisem tegap očel.

Če hočeš trugo, rabiš strešne nosilce. Strešni nosilci so pa lahko specifični za določen avto in se namontirajo "za vrata." Če odpreš vrata, lahko na zgornji strani vidiš male luknjice, kamor priviješ nosilce. To ima večina avtov, če se ne motim. Tako nekako:
https://www.vsi.si/avtokljuke/stresni-n...

Če pa ima avto sani, odprte ali zaprte, pa se dobi univerzalne nosilce, ki pašejo na "vse" avte s sanmi.

Primer za odprte sani:


Primer za zaprte sani:


Pa to ne poškoduje nič karoserije ko se namontira? To me namreč najbolj skrbi tu "za vrata" =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Netrunner je izjavil:

Jaz sem bil v isti situaciji in na koncu prišel do tega, da je ceneje imeti še en avto kot pa si ga izposojat. Strošek je samo zavarovanje in gorivo, amortizacija je minimalna saj avto redko uporabljaš.

Če greš na dopust samo 1x na leto potem se bolj splača izposoja vendar ponavadi vsaj 2-3x greš kam in v takem primeru je bolje imeti svoj avto.


Glede na to, da si ugotovil, da se to izplača, prosim za en enostaven izračun, kalkulacijo. Menim, da je prav, da deliš podatke o tem, če jih imaš. Ker jaz tvojim izjavam ne verjamem.

GupeM ::

Mato989 je izjavil:


Pa to ne poškoduje nič karoserije ko se namontira? To me namreč najbolj skrbi tu "za vrata" =)

Ne vem, nisem jih nikoli uporabljal, ker imam sani. Na drugem avtu pa nosilec za na kljuko za kolesa. Truge pa na drugem zaenkrat še nisem rabil.

Sklepam, da je narejeno tako, da ne poškoduješ. Verjetno je kakšna guma na spodnji strani tistega "zatiča." Verjetno pa ni najbolje tega stalno gor pa dol dajat, kar na saneh ni problem.

Netrunner ::

starfotr je izjavil:

Glede na to, da si ugotovil, da se to izplača, prosim za en enostaven izračun, kalkulacijo. Menim, da je prav, da deliš podatke o tem, če jih imaš. Ker jaz tvojim izjavam ne verjamem.


To je bilo že pred časom in če bi me vprašal takrat bi ti lahko predal kakšen izračun. Kakorkoli obrneš pa je to odvisno predvsem od posameznikovih potreb in moj izračun se mogoče ne bi izšel za tvoj primer.

Kar se spomnem pa je strošek rentanja X krat na leto bil večji od stroška zavarovanja in vzdrževanja dodatnega avtomobila. Upoštevati pa je treba, da sem avtomobil že imel saj če bi ga moral kupiti potem se ne bi več splačalo oz. bi moralo preteči kar nekaj let, da bi prišel na nulo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

starfotr ::

Tule imaš kalkulator.

https://focus.si/kaj-delamo/programi/mo...

In dvomim, da se ti lastništvo kakorkoli in kdarakoli izplača, če imaš avto za 3x na leto za nekaj tednov. Glede na to, da dobiš avto za par desetakov na dan pri nas.

Netrunner ::

@starfotr => Ne potrebujem kalkulatorja, vem točno koliko me stane avtomobil na leto in po vseh izračunih je manj kot rent-a-car za enako obdobje + imam vedno backup avtomobil pri roki, katerega lahko sredi noči uporabim brez predhodnih rezervacij.

Še enkrat povdarjam, da v mojem primeru sem dodaten avtomobil že imel in sem se odločil ali se ga znebiti ali ne. Odločil sem se da ne in ni mi žal. Dokler dela bo rentabilen, ko se bo začel kvarit bom razmišljal o rent-a-car-ju
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Nikonja ::

Potem si se na podlagi svoje odločitve, katera nima nobene ekonomske logike, odločil drugima svetovat da je rent-a-car dražji!!!
Če bi prebral prvi post bi videl da tip ima dva avta in bi se enega rešil, manjši ostane ( za vižnje sredi večeri kako si napisal) namesto večjega pa rent-a-car.

Za par tednov na leto se lasništvo dodatnega avta, ekonomično gledano, ne splača!!!
Ni šanse da se z vsemi stroški od registracije, vinjet, rednih servisov, neplaniranih servisov, amortizacije, menjave pnevmatikov... splača imet dodaten avto ki večino časa leži na parkingu! Plus to da pri rent-a-caru zmeraj imaš nov in zanesljiv avto.

mn ::

Nikonja je izjavil:

Potem si se na podlagi svoje odločitve, katera nima nobene ekonomske logike, odločil drugima svetovat da je rent-a-car dražji!!!
Če bi prebral prvi post bi videl da tip ima dva avta in bi se enega rešil, manjši ostane ( za vižnje sredi večeri kako si napisal) namesto večjega pa rent-a-car.

Za par tednov na leto se lasništvo dodatnega avta, ekonomično gledano, ne splača!!!
Ni šanse da se z vsemi stroški od registracije, vinjet, rednih servisov, neplaniranih servisov, amortizacije, menjave pnevmatikov... splača imet dodaten avto ki večino časa leži na parkingu! Plus to da pri rent-a-caru zmeraj imaš nov in zanesljiv avto.


:) če bi ti prebral prvi post, bi videl da ga je napisal ravno on, dve leti nazaj, ko je preračunaval kaj se mu bolj izplača. In je izračunal da extra avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Netrunner ::

Nikonja je izjavil:

Ni šanse da se z vsemi stroški od registracije, vinjet, rednih servisov, neplaniranih servisov, amortizacije, menjave pnevmatikov... splača imet dodaten avto ki večino časa leži na parkingu! Plus to da pri rent-a-caru zmeraj imaš nov in zanesljiv avto.


Ja če imaš BMW-ja ali Audija potem računica ne gre skozi, za povprečen avto srednjega cenovnega razreda pa ni problem.

Jaz stroškov z avtom praktično nisem imel razen registracije in tankanja + servisa, katerega sem pa sam delal. V času ko sem ga imel praktično ni bilo težav. Mogoče je pomagalo to, da omenjen avto je bila mazda in ne kakšen jajček ki se pokvari če ga malo bolj grdo pogledaš.

Kakorkoli, meni se je izšlo ne morem pa trditi, da je to boljša odločitev od rentanja v vseh primerih.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

GupeM ::

Netrunner je izjavil:

Mogoče je pomagalo to, da omenjen avto je bila mazda in ne kakšen jajček ki se pokvari če ga malo bolj grdo pogledaš.

Po mojih izkušnjah Mazde ni treba niti pogledati, pa se že pokvari, tako da ne vem če to vpliva na to.

Medtem ko po fotrovih izkušnjah enako velja za Forde, po mojih izkušnjah pa se Ford ne kvari. Sploh. Zato to ne more bit argument.

Netrunner ::

@GrupeM => Saj sem napisal "Mogoče". V vseh letih ko sem jo imel (cca 14 let) se mi ni niti enkrat pokvarila in znanci ki si so jo lastili tudi niso imeli težav, tako da imam neke temelje za argument.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

feryz ::

starfotr je izjavil:

Tule imaš kalkulator.

https://focus.si/kaj-delamo/programi/mo...

In dvomim, da se ti lastništvo kakorkoli in kdarakoli izplača, če imaš avto za 3x na leto za nekaj tednov. Glede na to, da dobiš avto za par desetakov na dan pri nas.
Meni piše, da moram delati 22,2 meseca letno za mojo zafiro. Moram si najti še en šiht in pol, da mi bo vsaj nekaj ostalo.

Zato pa ga bom zdaj nekaj mesecev rental. Me pride pol ceneje kot lastni.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56252533 (13679) deco16
»

Dolgoročno lastništvo avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
37533247 (23727) hojnikb
»

Pot z avtom za 3 clansko druzino z avtom iz Ljubljane do Barcelone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10320603 (17578) peko_deko
»

Star vs. nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524724 (21797) GamerBoy
»

Zanimive poslovne s.p. ideje... not (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26432789 (23440) CaqKa

Več podobnih tem