» »

Pot z avtom za 3 clansko druzino z avtom iz Ljubljane do Barcelone

Pot z avtom za 3 clansko druzino z avtom iz Ljubljane do Barcelone

1
2
3

Aston_11 ::

Če te ne pusti v kakšni vukojebini, da zgleda, kot da greš v Maribor, pristaneš pa v Portorožu.

iKst ::

T-Mac je izjavil:

Pozdravljeni,

poleti imamo rezervirane pocitnice v spaniji v loret de mar. Malo se gledal letalske karte za 3 skupaj s stroski iz letalisca iz barcelone do glavne avtobusne postaje in potem naprej do loret de mar. Ko sem zbiral tocno kdaj bi leteli tja in potem nazaj pride kolikor sem racunal drazje kakor z avtom z bencinom in cestninami. Kar sem se pozabil vseti je se pot ce bi sli z letalom pot do benetk in se parkirni prostor tam. Pisem zato ker mi je veliko ljudi rekl da naj gremo z avijonom ker je ceneje ampak kolikor sem racunal ni ceneje... Ima kdo kake izkusnje?

Hvala


Sem bil že večkrat v tistih koncih z avtomobilom. 2x še precej dlje, na jugu španije (Murcia, 2400km v eno smer). Enkrat s cca. 1,5 let starim otrokom.

Kar se tiče cene je vse odvisno od trenutne ponudbe letalskih kart. Ampak, cestnine po Italiji so drage, prav tako gorivo. 15 ur v avtu tudi ni ravno zabavno, če vmes ne delaš postankov. Ampak, pod črto bi rekel, da je avto vseeno cenejši od letalske karte za 3.

Jaz bi na tvojem mestu planiral en dan hotela vmes. Na pot greš zgodaj zjutraj, nekje na azurni najdeš hotel pa imaš še celo popoldne časa za raziskovanje. Zjutraj pa naprej do Barce. Če si on budget, najdeš spodoben hotel za 60, 70€, mogoče dobiš še zajtrk zraven v tej ceni. V enem kosu do Barcelone je kar muka.

Red_Mamba ::

Thuban je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Realen strošek za nek normalen avto je cca 0.3-0.4EUR na kilometer plus cestnine.

Kar pomeni 3000km znese cca 1000EUR. Potem pa primerjaj.


ti si pa full road tripov naredu, I smell an expert!

/sarcasm off

Ce imas dizla je cena smesna napram letalskim kartam
Jaz sem se sam vozil UK-Slo cez poletje z A4 TDI in me je nafta prisla vedno ceneje kot letalska karta.
Pot je pa 2500km v eno smer


Trst -> London, Ryanair 50 EUR na osebo, če prav vidim njihovo spletno stran. Dvomim, da si naredil 2500 km za 50 EUR na osebo.


ja z pedertasno je 50EUR.
Ce mas pa poln prtlaznik robe me pa res zanima kera letalska druzba te bo za 50EUR v London dostavila.

Al ti na dopust letis sam z cotami, k jih mas na seb?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Thuban ::

pri sebi imaš lahko potovalko dimentzij 50x40x20 zastonj (ryanair), kar zadošča za 1 teden. Če gre za 2 tedna pa doplačaš za 1 dodatno potovalko

poleg tega imaš lahko še zastonj v kabini torbo dimenzij 35 x 20 x 20 cm.

Še vedno mnogo ceneje od avta. ne bit kot trapast romun no.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

iKst ::

Nizkocenovcem cena ful niha. Včasih dobiš karto za 50, sem pa že plačal več kot 150 za London. Če imaš hotel rezerviran v naprej oz. si vezan na kakšno službo, ni vedno opcije za poceni karto.

Al ti na dopust letis sam z cotami, k jih mas na seb?


More or less, ja :) Tole je prtljaga za 1 mesec Amerike :) Bi bilo še manj, če ne bi sabo vlačil opreme za tek :)

Thuban ::

iKst je izjavil:

Nizkocenovcem cena ful niha. Včasih dobiš karto za 50, sem pa že plačal več kot 150 za London. Če imaš hotel rezerviran v naprej oz. si vezan na kakšno službo, ni vedno opcije za poceni karto.


če si vezan na službo bo služba plačala karto menda. Menda te ne bodo poslali z avtom na pot dolgo 2500 km v eno smer.

In vedno se najprej rezervira letalo nato pa hotel. Oziroma storiš oboje na isti dan, s tem da še vedno najprej plačaš letalo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Tear_DR0P ::

Thuban je izjavil:

če si vezan na službo bo služba plačala karto menda.

Eni so sam svoj direktor.

Drugi v svoji ceni prikladno spregledajo, da je treba iz LJ do Trsta in nazaj priti še nekako.

Večina ne odgovarja na vprašanje, ki ga je zastavil OP :(
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Grey ::

GoOpti in letalo, definitivno. Vožnja v poletni gneči, dela na cesti, postajanje, prenočitev (če ne boste ravno ilegalci na parkirišču)...se ne splača. 400EUR za vse karte skupaj + prevoz do letališča. To vam bo najbolj elegantno kar se tiče utrujenosti in uživanja časa, ki ga imate. 360EUR vas bo prišlo samo gorivo za celotno pot, če je bencinar. Potem pa še cestnine, zavarovanje avta, mednarodna vozniška. Ko na koncu črto potegneš, je letalo prava rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

krneki0001 ::

Thuban je izjavil:

Trst -> London, Ryanair 50 EUR na osebo, če prav vidim njihovo spletno stran. Dvomim, da si naredil 2500 km za 50 EUR na osebo.
Hell, ko sem malo preklikal datume sem najdel letalsko karto za 40 EUR na osebo. Pa to je zastonj.

ViaMichelin pravi da je strošek z avtom 200 EUR v eno smer, Ljubljana London. Cestnine, gorivo všteto v ceno.


pa še 50 evrov za parkiranje avta v trstu za cel teden, pa prevoz do trsta in nazaj, pa taksiji v londonu,...

Sam ponavadi enkrat letno naredim raid z avtom nekje 10k km. V povprečju porabim nekje za 800 evrov goriva v takem raidu. Ampak jaz se ustavim v vsaki vasici in v vsakem kraju, ki se mi zdi ogleda vreden.
Celoten tak raid me pride nekje 2000 evrov. Ampak to je ponavadi naš dopust. In na ta način si ogledamo potem kr celo državo v parih tednih. Smo pa trije (žena, otrok in jaz), spimo na avtu (strešni šotor) in uživamo v takem nomadskem življenju.
Ampak meni ni problem vozit avta dolgo časa. Najdlje sem v enem kosu vozil 2800 kilometrov. Če nisi za take zadeve, potem je problem tudi že 2 do 3 ure vozit v enem kosu. Če imaš majhnega otroka, potem je treba še večkrat ustavit, da se malček premakne ven iz sedeža vsaj enkkrat na uro in pol vožnje.
Naša je tok navajena da je pri treh letih brez problema zdržala 800 km vožnje s samo tremi postanki. Vmes so bile pa risanke, kaka igrca na tablici, petje, pogovarjanje kake 3 ure je tudi odspala.

Letošnja tura bo pa 1600km v enem kosu.

Thuban ::

eno je če naredil epski road trip, drugo pa je če se voziš 3000 km po avtocesti kot nek jackass.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

MIHAc27 ::

Jaz sem na lanskem dopustu naredil 3000km in za bencin zapravil 360€ nekje (sem vlekel še prikolico). V Nemčiji ni cestnin, proti Španiji bo pa še to dodaten strošek. Ampak dnevno smo delali povprečno 250km.

Seveda je treba tudi računati, da z avijonom konec konca pridobiš tudi 1 dan dopusta. 2-3 urci leta ali 30 ur vožnje.

Smurf ::

Red_Mamba je izjavil:


Trst -> London, Ryanair 50 EUR na osebo, če prav vidim njihovo spletno stran. Dvomim, da si naredil 2500 km za 50 EUR na osebo.

ja z pedertasno je 50EUR.
Ce mas pa poln prtlaznik robe me pa res zanima kera letalska druzba te bo za 50EUR v London dostavila.

Al ti na dopust letis sam z cotami, k jih mas na seb?

Das 50EUR vec, pa imas se en kufer. Kar je verjetno dovolj za pocitnice, ce se ravno ne selis tja. V bistvu bi moral biti en kufer dovolj za 98% pocitnic* ne glede na dolzino (ce si dlje casa, se ti itak bolj splaca prati obleke na poti kot pa nositi 200 kovckov).


* Ce gre smucati na Svalbard, s celotno opremo potem ja, rabis nekoliko vec prostora ipd.

iKst ::

Thuban je izjavil:

iKst je izjavil:

Nizkocenovcem cena ful niha. Včasih dobiš karto za 50, sem pa že plačal več kot 150 za London. Če imaš hotel rezerviran v naprej oz. si vezan na kakšno službo, ni vedno opcije za poceni karto.


če si vezan na službo bo služba plačala karto menda. Menda te ne bodo poslali z avtom na pot dolgo 2500 km v eno smer.

In vedno se najprej rezervira letalo nato pa hotel. Oziroma storiš oboje na isti dan, s tem da še vedno najprej plačaš letalo.


Vezan na službo v smislu, da ne dobiš dopusta kadar si zmisliš. Meni je bilo še eno leto nazaj vseeno, časa sem imel 24/7 celo leto in zadnja 3 leta smo ogromno hodili po svetu. Letos sem pa ravno hotel rezervirati morje, pa bo že dražje, ker moram datum prilagajati vrtcu. Bolj, ko si vezan na datum, manj je opcij in posledično je potovanje dražje.

Tega drugega pa OP očitno ni naredil, zato je zdaj brezveze pametovati, kaj se naredi najprej.

noraguta ::

Vrtec vezan na datum????

Sicer pa oboje se da ampak barca v enem kosu je muka splih s pamžem. Kjer je prostora za impro ligo precej manj. Sicervpa v dveh nočeh si lagano sportski dol.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

iKst ::

noraguta, ja veš, otroc hodijo v vrtec. Če nočeš, da manjka v vrtcu, greš na morje takrat, ko vrtca ni.

krneki0001 ::

Thuban je izjavil:

eno je če naredil epski road trip, drugo pa je če se voziš 3000 km po avtocesti kot nek jackass.


Zato si pa iz potovanja v španijo narediš road trip in greš pogledat še monako, nico, ... ob poti.

win64 ::

Red_Mamba je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Realen strošek za nek normalen avto je cca 0.3-0.4€ na kilometer plus cestnine.

Kar pomeni 3000km znese cca 1000€. Potem pa primerjaj.


Preračun s pretiravanjem:
Za 3000km je 180l nafte recimo kar pride ~200EUR
Drugi stroški avtomobila(obraba, olje, ...) ~100 EUR
Recimo da potrebuješ 3 dneve za 3000km in moraš 2x prespati: 50EUR/noč na osebo, 4 članska družina: ~400 EUR
~300 EUR potem ostane za cestnine

T-Mac ::

Hotel imamo rezerviran od 23-tega julija do 30-tega julija. Kolikor sem gledal letalske karte in da sem se uposteval, da bi prisli pravocasno do hotela to pomeni do vsaj 14:00 23-tega in da bi se vracali 30-tega zvecer ali ponoci da bi imeli se kaj od teh dveh dnevov mi je metalo karte po osebi ven po cca 200€ in se take lete da bi prisli v barcelono 23-tega okoli 16:00, povratni let bi imeli pa ze 30-tega zjutraj... Tukaj izgubis takoj 2 dneva...

Zato sem razmisljal o avtu, ker prides in gres lahko kadar ti pase v teh dveh dnevih no ne mores tocno racunati prihod, logicno. In ko sem racunal celotna pot do recimo benetk s parkingom na letaliscu je se zmeraj ceneje kot go opti, potem prevoz iz letalisca do glavne busne in iz glavne busne do loret de mar povratne karte tudi kar vrjetno nanese zato razmisljanje v smer avto :)

Hvala za tako izcrpne informacije :)

Videl sem pa bol ugodne karte samo ne za te datume

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Invictus ::

Probaj z letalskimi kartami dan, dva, gor dol, če ti znese dopust.

Potem pa si najdeš bivanje, oz. spanje blizu letališča preko airbnb.

Sicer ni nujno da bo zadeva cenejša, bo pa definitivno manj utrujajoča.h
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tomazic89 ::

Jaz planiram novembra road trip v Valencio (ogled MotoGP-ja).

Naracunal sem:
Cestine: ~300 EUR (verjetno bo manj, ker je road trip in bom obiral obalo).
Gorivo: ~260 EUR = ~4000km (400km dodatne fore za de-tours) = 4 tanke (dizel pod 6l na 100km)
Torej strosek izkljucno poti bo ~600 EUR (razne amortizacije pa tega tu ne stejem, kajti 4k km pri moji letni kilometrini ni nek presezek in zadnje 2 leti vendno za dopust naredim > 2500km in to stejem v normalen strosek avta, ne pa v strosek dopusta).

Ker bova vecinoma kampirala (sotor ali v avtu - karavan + dormeo pena), parkingov in podobnega ne stejem tu zraven, ker kampiranje je del mojega dopusta.

Meni se zdi ideja top, ker bi rad raziskal tudi kraje vmes.

Terminolosko:
- 5 dni pot tja (4 nocitve)
- 4 dni MotoGp
- 1 do 3 dni pot nazaj (ce bom imel zeljo se kaj ogledati 3 dni, sicer pa gasa dam).

Glede na to da imate le za sedem dni hotel, lahko na tak nacin elegantno dopust podaljsate na 10-12 dni. Je pa vse odvisno od tega ali geldas pot ko 'pot' ali kot del dopusta. Temu primeren je potem casovni in cenovni okvir.

Je pa dvoje:
Jaz voznji uzivam, predlani sem imel se stari avto (Golf 3 1.9TDI) polno nalozen v enem susu 960km ko sva se vracala - noben problem. Zdaj imam 'nov' avto in sploh komaj cakam da grem na kak trip.
Oba s punco sva zelo prilagodljiva, avtokamp z WC-jem in tusem nama je dovolj, ker uzivava v drugih stvareh. (Naprimer sotor postavljen 3 metre od morja je meni vredno vec kot 15 hotelskih zvezdic). Imava pa rada lastno mobilnost - ne vezanost na javne prevoze.

Moj nasvet: ce uzivate v voznji in znate s tega narediti izlet - Go for it!
Na vasem mestu bi si vzel min 2 dneva za pot (ena nocitev). 700km v sodobnem avtomobilu je mala sala za en dan plus na vsaki 2 uri si ogledas okolico.

Drugace pa tudi z avionom zakuris zagotovo celoten dan. Trst, cakanje aviona, prtljaga, let, spet prtljaga, prevoz do hotela, zmatran si pa lih tko.

radmannsdorf ::

viamichelin avtomatsko zaračuna tudi slovensko vinjeto, tedensko se mi zdi, ki stane 15EUR.
jaz bi šel z avto. road trip. imam rajši vožnjo, kot pa čakanje na letališčih.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

iKst je izjavil:

noraguta, ja veš, otroc hodijo v vrtec. Če nočeš, da manjka v vrtcu, greš na morje takrat, ko vrtca ni.

Vrtec ni obvezen. Je zgolj varstvo racen če gre za kak vegansko hipsterski vrtec kjer imajo program prehrane in bi otroka doletela slaba karma če ne požre pomij.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

msjr ::

Varianta do Barcelone je tudi s trajektom Livorno - Barcelona. Običajno gre zvečer iz Livorna. Odpelješ se ob kulturni uri iz Ljubljane (čez Bologno si v 6 urah tam), prespiš na trajektu in si zjutraj spočit tam. Obratno je isto, pozno zvečer iz Barcelone.

Približno 500EUR pride povratna za tri osebe in avto, spanje v kabini (ko čovik).

Prevoznik je http://www.grimaldi-lines.it/

(dodajam: ni pa za zmišljevalce, ker se cene višajo, kolikor bližji je odhod, pa trajekt se zna hitro napolnit - predvsem ker so linijo iz Savone ukinil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

M-XXXX ::

Red_Mamba je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Realen strošek za nek normalen avto je cca 0.3-0.4EUR na kilometer plus cestnine.

Kar pomeni 3000km znese cca 1000EUR. Potem pa primerjaj.


ti si pa full road tripov naredu, I smell an expert!

/sarcasm off

Ce imas dizla je cena smesna napram letalskim kartam
Jaz sem se sam vozil UK-Slo cez poletje z A4 TDI in me je nafta prisla vedno ceneje kot letalska karta.
Pot je pa 2500km v eno smer

Z avtom ne kaj veliko.

Imam pa imam več kot 50 letalskih poletov za sabo.

Z razlogom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

jc ::

Poskusi še povprašati pri Relax, Kompas in Sonček. Namreč ob sobotah imaš iz Ljubljane čartersko povezavo do Girone, ki je še bližje Lloret de mar.

prtenjam ::

Moram priznati, da sploh nisem bral, kaj so pisali ostali, ker je po treh odgovorih že jasno da bo pač 1000 idej ipd. Pišem ti zato, ker jaz imam konkretne izkušnje - družina, avto, Barcelona.

Vse je odvisno samo od tega ali rad voziš ali ne. Jaz v vožnji uživam in družino vozim o celi Evropi. Vozim celo noč (to mi ni problem), punce pa spijo.

Konkretno: Iz CE proti Barceloni sem se odpravil ob 21:00 zvečer vozil sem celo noč in se vmes ustavljal za tankanje (vozim na plin), okoli 10 ali 11 zjutraj smo prispeli v Figueres, kjer smo šli v Dali-jev muzej, na kosilo... Zvečer smo prispeli v Barcelono, sem znosil kovčke v apartma in zaspal ter spal kot dojenček 10 ur. to je to.

A kot rečeno pomembno je samo in izključno ali rad voziš in ali si sposoben dolgih voženj. Moja družina potuje vsepovsod z avtom (Barcelona, Pariz, Berlin, Krakv, Ohrid...)

Če v vožnji uživaš pojdi z avtom, če v vožnji ne uživaš pojdi na drug način.

PS: Ne vrjami pa nikomur, ki je pameten in te bo prepričeval, da je za družino kakšna druga opcija cenejša. Če imaš lasten avto je za 4 osebe oz. za družino lasten avto vsepovsod najcenejši. Ne pozabi na razne transferje tudi na počitnicah. Mi smo 14 dneh v okolici Barcelone naredili še enih 2000 km ;)
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

stara mama ::

T-Mac je izjavil:

Hotel imamo rezerviran od 23-tega julija do 30-tega julija. Kolikor sem gledal letalske karte in da sem se uposteval, da bi prisli pravocasno do hotela to pomeni do vsaj 14:00 23-tega in da bi se vracali 30-tega zvecer ali ponoci da bi imeli se kaj od teh dveh dnevov mi je metalo karte po osebi ven po cca 200€ in se take lete da bi prisli v barcelono 23-tega okoli 16:00, povratni let bi imeli pa ze 30-tega zjutraj... Tukaj izgubis takoj 2 dneva...



Par stvari ko greš daleč:
- Vedno najprej rezerviraj najmanj prilagodljivo zadevo - letalski prevoz! Potem nadaljuj s prenočiščem, avtobusi, ogledi, ...
- Pri potovanju daleč ti vedno gre vsaj cel dan - prevozi, terminali, povezave, .... na to računaj že v štartu in nikoli si stvari ne naloži pretesno skupaj, ker po murphyu gre vedno kaj navzkriž! Pozabi, da boš prišel v nedeljo pravočasno domov gledat Avdiča.
- Imej vedno backup za plačevanje (mastercard, tok tok... ;) )
- Imej pametni telefon in polnilec/powerbank pri roki (Tripadvisor, booking, foursquare, XEcurrency, ...)
- Pa potuj raje v začetku ali pa koncu sezone, drugače je brezveze. Če je tu poleti vroče bo tam vroče za popizdit.
In tud gužva bo za popizdit!! Če se boš po ljubljansko na gužvo drl: A lah sam mal, a lah sam mal... te bojo pa še meli za terorista, drugače jih pa boli kurac za tvoj kvadratni meter na plaži.

Ni to dopust na hrvaški. Ampak cenim, da nekateri ne vidijo samo še hrvaške.
Pa prosim, ne izkazovat slovenske ljubezni do avtomobilizma še po španiji - tam majo rajš motorje in še tisti so po barceloni nagužvani kjer je le mogoče.

ententenera ::

prtenjam je izjavil:

Konkretno: Iz CE proti Barceloni sem se odpravil ob 21:00 zvečer vozil sem celo noč in se vmes ustavljal za tankanje (vozim na plin), okoli 10 ali 11 zjutraj smo prispeli v Figueres, kjer smo šli v Dali-jev muzej, na kosilo... Zvečer smo prispeli v Barcelono, sem znosil kovčke v apartma in zaspal ter spal kot dojenček 10 ur. to je to.


Komaj čakam na samovozeče avtomobile, ko ne bo treba deliti ceste s takimi in slabšimi šampjoni

telexdell ::

ententenera je izjavil:

prtenjam je izjavil:

Konkretno: Iz CE proti Barceloni sem se odpravil ob 21:00 zvečer vozil sem celo noč in se vmes ustavljal za tankanje (vozim na plin), okoli 10 ali 11 zjutraj smo prispeli v Figueres, kjer smo šli v Dali-jev muzej, na kosilo... Zvečer smo prispeli v Barcelono, sem znosil kovčke v apartma in zaspal ter spal kot dojenček 10 ur. to je to.


Komaj čakam na samovozeče avtomobile, ko ne bo treba deliti ceste s takimi in slabšimi šampjoni

Če ne spiš zgolj eno noč človeške funkcije niso bistveno zmanjšane. Nenazadnje ponoči delajo tudi zdravniki, kontrolorji letenja, piloti... Medcelinski leti trajajo tudi 16 ur. Mar piloti vmes spijo???
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Invictus ::

telexdell je izjavil:


Če ne spiš zgolj eno noč človeške funkcije niso bistveno zmanjšane. Nenazadnje ponoči delajo tudi zdravniki, kontrolorji letenja, piloti... Medcelinski leti trajajo tudi 16 ur. Mar piloti vmes spijo???

Ja, na letalu sta dve posadki, ki se menjata.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Thuban ::

telexdell je izjavil:


Če ne spiš zgolj eno noč človeške funkcije niso bistveno zmanjšane. Nenazadnje ponoči delajo tudi zdravniki, kontrolorji letenja, piloti... Medcelinski leti trajajo tudi 16 ur. Mar piloti vmes spijo???


še vozniki avtobusov se morajo menjat na nekaj ur, da je voznik vedno spočit. Potem pa najdeš tudi totalne trote, ki zvozijo 11 ur v enem kosu. In imajo pri tem spečega, nič hudega slutečega otroka v avtu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

iKst ::

Ja res ste bogi, da morte vsake 3 ure zadremat, da normalno preživite dan. WTF.

Thuban ::

iKst je izjavil:

Ja res ste bogi, da morte vsake 3 ure zadremat, da normalno preživite dan. WTF.


Vsakomur, ki zaspi za volanom bi morali na čelo narediti tatoo "wtf".
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

iKst ::

Ja, če nisi sposoben funkcionirati 11 ur v enem kosu, je boljše, da ne voziš. Za normalne ljudi, ki nimamo težav funkcionirati čez cel dan, pa ne bi smelo biti težav.

Smurf ::

Thuban je izjavil:

iKst je izjavil:

Ja res ste bogi, da morte vsake 3 ure zadremat, da normalno preživite dan. WTF.


Vsakomur, ki zaspi za volanom bi morali na čelo narediti tatoo "wtf".

Se pravi, preventivno odremati pol urce vsake 2 uri, da ZAGOTOVO ne bos zaspal.

Ali pac se ustavis takrat, ko si zmatran? Kaj je bolj smiselno?

Thuban ::

Vsaki 2 uri pol urni postanek za kavo.

Po 4-5 urah daljši postanek.

11 ur dolga pot tako rata dolga kakšnih 15 ur.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Smurf ::

Ne vem, jaz se ponavadi ustavljam glede na moje psihofizicno zmatranost. Ce se vozis nekje po eni avtocesti 4 ure voznje niso naporne (ce si prej spocit, tudi ne ratas zaspan). Po drugi strani sem se moral lani po 1 uri voznje po Londonu ustaviti, ker me je precej psihicno izmozgalo (veliko nepoznano mesto, voznja po drugi strani, guzva).

Thuban ::

hm. si že kdaj opazil da ne čutiš utrujenosti, dokler ne stopiš iz vozila?

Pač se ti zdi da bi zdržal še nekaj vožnje, ko pa vstaneš iz avta pa začutiš kak izmozgan si?

no, zaradi tega raje preventivno ustavim in spijem kofe ko se gre na dooooooooooolgo turo. 11 ur dolga tura in nato biti buden še celi naslednji dan in voziti po Barceloni? Kaj si nor?!

potem pa beremo o "tragedijah" v novicah kako se je neka slovenska družina ubila ker je voznik zaspal na potovanju po Hrvaški. Ljudem pač ni mar za lastno bedno rit samo lahko bi pomislili vsaj na družinske člane.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Invictus ::

Moj rekord je 14 ur neprekinjene vožnje.

Zdaj tudi pridem v enem šusu iz Frankfurta do Ljubljane.

Se da. Koliko je pa to pametno, je pa drugo. Če imaš dober dan, ni problemov. Lahko si pa tako zjeban po eni uri, da moraš preprosto zamenjati ali ustaviti.

Če sta v avtu dva šoferja, se da res hitro napredovati. Pomaga.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

Naštelaš tempomat in to je to.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Smurf ::

Thuban je izjavil:

hm. si že kdaj opazil da ne čutiš utrujenosti, dokler ne stopiš iz vozila?

Pač se ti zdi da bi zdržal še nekaj vožnje, ko pa vstaneš iz avta pa začutiš kak izmozgan si?

no, zaradi tega raje preventivno ustavim in spijem kofe ko se gre na dooooooooooolgo turo. 11 ur dolga tura in nato biti buden še celi naslednji dan in voziti po Barceloni? Kaj si nor?!

potem pa beremo o "tragedijah" v novicah kako se je neka slovenska družina ubila ker je voznik zaspal na potovanju po Hrvaški. Ljudem pač ni mar za lastno bedno rit samo lahko bi pomislili vsaj na družinske člane.

Z izmozganostjo naceloma nimam probleme, razen redkih izjem (npr. situacija London, naporno mi je bilo recimo voziti tudi po Palermu, pa Havani, pac teh bolj kaoticnih mestih). Pri avtocestah (ki so ponavadi pri takih razdaljah v igri) pa nimam s tem probleme (seveda se kdaj tudi ustavim, ampak zato nimam postavljene ure. Pac ustavim takrat, ko more kdo na wc, je treba iti na pumpo, je cas za kosilo, ali pa zapase kava, ali ce ratam zmatran). Ne vem no, meni se zdi 5 ur voznje po dobro prespani noci trivialna zadeva. Huje je, ko letis na drug konec sveta, potem pa se moras se voziti z letalisca. V takih primerih pa se preventivno ustavljam na 2 uri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Thuban ::

ja, 5 ur. Tu pa je govora o 11 urah vožnje. Z otrokom v avtu, ki prav tako potrebuje postanek kot voznik. Oziroma morda še bolj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

LeQuack ::

Ljudem je očitno svoj čas ničvreden oziroma ga cenijo na 0EUR, ko računajo stroške potovanja.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

ententenera ::

koyotee je izjavil:

Naštelaš tempomat in to je to.




jp, to gre odlično

ententenera ::

LeQuack je izjavil:

Ljudem je očitno svoj čas ničvreden oziroma ga cenijo na 0EUR, ko računajo stroške potovanja.



sej neki je vreden, čeprav tako malo, da tistih 50€ ki prišpara napram letalskim kartam je več vrednih od časa + lastna varnost + varnost sopotnikov + varnost ostalih na cesti. 50€ je kar dosti

peko_deko ::

klima nujno

koyotee ::

ententenera je izjavil:

koyotee je izjavil:

Naštelaš tempomat in to je to.




jp, to gre odlično


Najbrž proizvajalci niso pogledal tega filma, drugače ga nebi vgradil, lol
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

          ::

LeQuack je izjavil:

Ljudem je očitno svoj čas ničvreden oziroma ga cenijo na 0EUR, ko računajo stroške potovanja.


Plus to, da po v avtu prebiti noči naslednji dan nisi uporaben za nič.

ententenera ::

koyotee je izjavil:

ententenera je izjavil:

koyotee je izjavil:

Naštelaš tempomat in to je to.



jp, to gre odlično


Najbrž proizvajalci niso pogledal tega filma, drugače ga nebi vgradil, lol

Saj modernejši avtomobili izklopijo tempomat prvič ko se vklopi esp ali tsc. Problem je le pri starejših.

Roadkill ::

Meni je bila od izleta v Barcelono pot tja najboljši del. Ampak smo jo opravili v enem tednu in vmes pogledali malo Italije in veliko južne Francije. Avtoceste skoraj nismo videli.

Da bi šel v Barcelono z avtom zato, da bom en teden "na morju", mi pa ne pade na pamet. Ampak mogoče sem jaz čuden.
Ü
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6220906 (11715) VolkD
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10335930 (32617) Miha_T
»

od Ljubljane do Frankfurta

Oddelek: Loža
183294 (2536) blindb
»

Zakaj je letalski promet tako poceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548614 (2569) fosil
»

Kam za 4-5 dni v Evropi?

Oddelek: Loža
148948 (8517) mihco

Več podobnih tem