» »

ara - nakup avtomobila

ara - nakup avtomobila

1
2
»

solatko ::

IL_DIAVOLO - Zato, ker bi bil avto že zdavnaj zaaran. Približno veš, kako poteka danes prodaja avtomobilov. Niso to ugodna stanovanja na željenih lokacijah.
Delo krepa človeka

Utk ::

Kaj ma veze koliko avtov je in kakšno je povpraševanje? Če se odločis kupit, daš aro, če nisi odločen, je ne daš. Kako komplicirano je to? Kaj ma veze ali še 10 let ne bi nihče kupil tistega avta ali če jih 100 čaka v vrsti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bbbbbb2015 ::

Johnny QJ je izjavil:

Sestra je na avtohiši dala 250 EUR za aro pri nakupu avtomobila, 2 dni kasneje je našla boljšo opcijo... Mora aro dobiti nazaj ali ima avtohiša možnost to zaseči?

Prodajalci so ji samo rekli da mora nekaj plačati, da se avto rezervira, da se ne proda komu drugemu in so ji dali blagajniški prejemek. Ni pa še bilo nobenih pogodb ali papirjev za leasing.. to bi urejali čez nekaj dni.

Predvidevam, da ji morajo aro vrniti?


Kaj bi jaz naredil:

1) Najprej izračunal razliko, koliko je novi (drugi) lizing cenejši.
2) Šel k prvemu trgovcu, ter se poskušal spogajati, da ceno lizinga spustijo na novo najdeni nivo ali blizu njega.
3) Če to ne bi šlo, bi pač šel k drugemu trgovcu. Pršparal si za razliko lizingov - 250€

Ampak če so nekoga že prepričali v drag lizing, potem očitno nima pogajalskih sposobnosti. Vpraša pa še vedno lahko. Trgovec A bo ostal brez prodanega avta (dobička), ter procenta provizije za lizing. Ostalo pa mu bo 250€, kar ni ravno dosti.

Kodrnusa ::

https://imgur.com/a/ONrKD82
Tole v današnji ZPZS reviji

IL_DIAVOLO ::

Torej, vse jasno.

Johnny QJ ::

evo tako smo uredili,
pozanimal sem se na dveh drugih avtohišah..
in pri eni so dali cenejši leasing pri drugi celo dražji...

razlika cenejšega do prvotne ponudbe je bila cca 400 EUR..
to smo jim pokazali na prvi avtohiši
potem pa so po pol urnem debatiranju v pisarni, vmes me je minlo da bi še čakal in jim rajš pustil tisto aro, prisli s ponudbo -200 EUR in zastonj prvi servis.

to smo potem sprejeli, na koncu je kar vredu cena, čeprav je verjetno še nekaj rezerve.

111111111111 ::

E vidiš, saj se da če se hoče.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

telexdell ::

Johnny QJ je izjavil:

ja glede are so uporabili finto, da je še samo en takšne barve v sloveniji, kar je seveda malo verjetno in da bi bilo res nujno, da se položi ara saj, bo to takoj prodano drugače

Kaj pa, če ni nobenega takšne barve v Sloveniji? Misliš, da bodo naročili avto v fabriki, ga dobavili čez dva -tri mesece pol pa ga ne boš kupil?
Ima pa ara tudi drugo plat. Če ti prodajalec dogovorjenega ne dobavi v dogovorjenem roku ti mora vrniti dvojno aro. Tako je mogoče boljše dati za aro 500€ kot 100 €:)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

;-) ::

Johnny QJ je izjavil:

še to, prvi prodajalec ji reče, da je za aro dovolj 100 Eur, drugi čez 10min pa jo je prepričeval v 500 :), ampak je imela pri sebi samo 250

Ara je 10% cene glede na to da gre za lizing je vrjetno vrednost avta visja od 5000€...samo poklon avtohisi da za drobiz spara avto vi pa tako neresno postopate k nakupu.

V zivljenju sem pusnil ze nekaj ar. Ampak z nobeno nisem bil v zgubi.

mancini ::

Prav nikjer ne piše da je ara deset procentov. To je stvar dogovora.

Je pa vse lepo in jasno zapisano v obligacijskem zakoniku. In OP bi si ga moral prebrati, preden gre v nakup avtomobila. Ker najlažje je za vse krivit druge

sgdjkdlsugi4 ::

Johnny QJ je izjavil:

Sestra je na avtohiši dala 250 EUR za aro pri nakupu avtomobila, 2 dni kasneje je našla boljšo opcijo... Mora aro dobiti nazaj ali ima avtohiša možnost to zaseči?

Prodajalci so ji samo rekli da mora nekaj plačati, da se avto rezervira, da se ne proda komu drugemu in so ji dali blagajniški prejemek. Ni pa še bilo nobenih pogodb ali papirjev za leasing.. to bi urejali čez nekaj dni.

Predvidevam, da ji morajo aro vrniti?

Tvoja sestra je idiot, ki je prišla še poceni skozi. Stoletja nazaj si za idiotizem zgubil glavo.

Johnny QJ ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Johnny QJ je izjavil:

Sestra je na avtohiši dala 250 EUR za aro pri nakupu avtomobila, 2 dni kasneje je našla boljšo opcijo... Mora aro dobiti nazaj ali ima avtohiša možnost to zaseči?

Prodajalci so ji samo rekli da mora nekaj plačati, da se avto rezervira, da se ne proda komu drugemu in so ji dali blagajniški prejemek. Ni pa še bilo nobenih pogodb ali papirjev za leasing.. to bi urejali čez nekaj dni.

Predvidevam, da ji morajo aro vrniti?

Tvoja sestra je idiot, ki je prišla še poceni skozi. Stoletja nazaj si za idiotizem zgubil glavo.



takim bedakom, ki rajše avtohiše zagovarjajo, kot kupce, pa res privoščim, da jim preplačujete avte

UganiKdo ::

Kak naj potem sele recemo o kekcih, ki si morajo zmislajt zgodbice o sestrah, lastne neumnosti prekrivajo?

Predvsem pa kje vidis koga zagovarjat avtohise? Placilo are za nov avto je pac neumnost kupca. Se posebej v casu ko se je prodaja novih vozil prepolovila in se trgovci in proizvajalci utapljajo v zalogah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

facepalm ::

UganiKdo je izjavil:

Kak naj potem sele recemo o kekcih, ki si morajo zmislajt zgodbice o sestrah, lastne neumnosti prekrivajo?

Predvsem pa kje vidis koga zagovarjat avtohise? Placilo are za nov avto je pac neumnost kupca. Se posebej v casu ko se je prodaja novih vozil prepolovila in se trgovci in proizvajalci utapljajo v zalogah.


Tocno tako.
Tudi sam sem pri prodaji avtomobila prejel aro, da sem kupcu avto rezerviral za nekaj dni. Medtem sem vse potencialne kupce informiral, da je avto rezerviran. Dan pred prodajo pa me klice gospod in mi pove neko zgodbo zakaj avta ne bo vzel ter ce mu lahko vrnem aro. Obrazlozil sem mu zakaj ne in je bila zadeva resena.

Ce je "sestri" res toliko skoda teh 250€, naj izpogaja toliko popusta pri drugem avtu.

mancini ::

Johnny QJ je izjavil:


takim bedakom, ki rajše avtohiše zagovarjajo, kot kupce, pa res privoščim, da jim preplačujete avte


Ti se zdaj ne ves kaj je ara in da je zakon jasen.
Ali je kdo tebe oz tvojo sestro prisilil v placilo are?

Pa bi jih sel tozit, ce si tako preprican v prevaro. Neumnost je pac draga sola. Si bos pa za celo zivljenje zapomnil

Johnny QJ ::

sem ze zgoraj napisal, da so izboljsali ponudbo, tako, da je bil dosežen dober dogovor

zobnik ::

Če se kupec premisli...ara ostane prodajalcu, zadeva zaključena.

MisterR ::

Zakaj debata o oderuškem lizingu? Lizing lahko skleneš z vsako banko, ne glede na avtohiso ali aro.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaupanja vredni prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
228166844 (7842) fujtajksel
»

Vračilo "are" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10917801 (6087) Tidule
»

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38787189 (37313) FlyingBee
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10426438 (21688) St235
»

Vrnitev kupnine

Oddelek: Loža
264304 (3374) waterdrop

Več podobnih tem