» »

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran

««
«
1 / 8
»»

newGuy ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil nov avto (KIA iz trenutne akcije brez obresti & brez pologa). Sklenili smo pogodbo (leasing), leasing hiša je avto plačala. Ko sem avto čez nekaj dni prejel in ga registriral sem na prometni opazil, da je avto že bil registriran. Avto naj bi bil registriran avgusta 2013, prevoženih je sicer imel samo 7 km. Pogledal sem tudi na https://e-uprava.gov.si/e-uprava/osnovn... kjer piše, da ima avto že 2 lastnika.

Prosim pomagajte mi, kaj lahko naredim?

Hvala za pomoč.

Tilen ::

To je možno in ni nujno, da je kaj narobe. Najverjetneje je prvi lastnik avtohiša. Povprašaj. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Klemzz ::

Odjava/prijava, da dobijo dodatn popust pri uvozniku, stalna praksa.

newGuy ::

Klemzz je izjavil:

Odjava/prijava, da dobijo dodatn popust pri uvozniku, stalna praksa.


Tega mi ni nihče omenil pred dejanskim nakupom / plačilom avtomobila.

In kako to potem vpliva na kasnejšo prodajo avtomobila? Jaz bom potem naveden kot 2. lastnik, kljub temu, da sem praktično prvi lastnik.

Počutim se ogoljufanega ker tega nisem izvedel pred nakupom. Kaj bi vi naredili na mojem mestu?

shadeX ::

V Ameriki tožba, v Sloveniji pa boš samo zapravil denar za odvetnika. Najbolje je da stvar požreš, in kadar boš avto prodajal, naslednjemu lastniku to omeni in mu predloži dokaz.

Dr_M ::

Zakaj pa mislis, da je avto v akciji? Kar tako zaradi lepsega ze ne.
Dobil si popolnoma nov avto za precej nizjo ceno.

opeter ::

Kaj kompliciraš? Bodi vesel, da si prišparal. Imaš pa dejansko nov avto.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jJack ::

Jaz bi pa na tvojem mestu avto nazaj peljal in bi jim zakompliciral vse, zagrozil z inšpekcijo itd... Avto ni 10€ je par tisoč €!

Engineer_ ::

pa saj je prišparal s popustom veilko več kot bo izgubil ko bo avto prodajal.

daj ne kompliciraj si življenja no :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

M-XXXX ::

Nima nobene veze, to je informacija katero moraš vedeti ob nakupu!

Engineer_ ::

pri čem ima to veze? na kaj to vpliva? Če je avtohiša avto registrirala in z njim naredila 7 km. Na kaj ima to dejanje vpliv?
Nisem še videl avta, ki bi ob prodaji imel navedenih 0.00 prevoženih km :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

M-XXXX ::

Engineer_ je izjavil:

pri čem ima to veze? na kaj to vpliva? Če je avtohiša avto registrirala in z njim naredila 7 km. Na kaj ima to dejanje vpliv?

Čisto nepomebno.

Engineer_ ::

je pomembno. na kaj to vpliva, obrazloži mi.

ni kul da ni izvedel samo me zanima kak bi bil razlog da si greni življenje. Na pogodbi mu piše da je prejel nov avto, garancija teče normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Aston_11 ::

To so slovenske fore, da se folk sekira in dela štalo zaradi nekih trivialnosti.

M-XXXX ::

Engineer_ je izjavil:

je pomembno. na kaj to vpliva, obrazloži mi.

ni kul da ni izvedel samo me zanima kak bi bil razlog da si greni življenje. Na pogodbi mu piše da je prejel nov avto, garancija teče normalno.

Par stvari na katere vpliva:

ni prvi lastnik
ni nov avto


Zavajanje v oglaševanju. Kupiš nov avto dobiš rabljenega.

Me zanima če bi bilo tebi vseeno če dobiš rabljen PC za ceno novega (obrabilo se ni nič, garancije nisi izgubil, nič...)

Zakaj bi hotel picco katero je imela že ena druga stranka na mizi pa se je premislila? Ali pa solato katera stranka ni pojedla? Pa je najbrž vseeno nebi hotel vzeti, kaj šele plačati po redni ceni.

Engineer_ ::

pa kaj si smotan ali kaj:D

avtohiša ga je registrirala nase.

avto je nov, vse se šteje kot da je nov.

Sicer pa se mi zdi skrajno neumno da se to vprašanje postavi na forum še preden se gre do avtohiše in vpraša zakaj je temu tako. Ko si bil na prometni..zakaj zaboga si šel skozi in nisi poklical avtohiše in zahteval razlago?!

zdaj je kar je. vozi in uživaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Đizs, gre se za dokaj pogost postopek, ki se ga gredo avtohiše. Fer bi seveda bilo, da je kupec o tem obveščen, vendar avto zaradi tega ni nič slabši ali obrabljen,...

M-XXXX ::

bluefish je izjavil:

Đizs, gre se za dokaj pogost postopek, ki se ga gredo avtohiše. Fer bi seveda bilo, da je kupec o tem obveščen, vendar avto zaradi tega ni nič slabši ali obrabljen,...

This!

In tukaj fer niti približno ni primerna beseda!

Engineer_ ::

zdaj pa nehaj nabijat v prazno in napiši konkretno kaj naj op stori.

Ni mu bilo povedano, to je pa tudi vse. opeharjen ni bil, avto je nov, garancija teče od dne ko ga je _on_ kupil. Nobene izgube nima če mu na prometnem piše da je drugi lastnik.

Ko bo avto prodajal naj kupcu razloži kako je, predloži dokaze in to je to. Ne živciraj ga k vidiš da je že tako paničen da komaj diha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Janac ::

Se prav, da je bil prej testni avto,,, kilometri pa najbrž tut prevrteni nazaj.

Blinder ::

mogoče pa res :D 7 km je sumljivo malo kilometrov. ponavadi imajo več
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bluefish ::

Janac je izjavil:

Se prav, da je bil prej testni avto,,, kilometri pa najbrž tut prevrteni nazaj.

Klemzz je izjavil:

Odjava/prijava, da dobijo dodatn popust pri uvozniku, stalna praksa.

newGuy ::

Engineer_ je izjavil:

pri čem ima to veze? na kaj to vpliva? Če je avtohiša avto registrirala in z njim naredila 7 km. Na kaj ima to dejanje vpliv?
Nisem še videl avta, ki bi ob prodaji imel navedenih 0.00 prevoženih km :D


Ni problem v nekaj kilometrih, normalno je da ima avto nekaj kilometrov. Problem je v tem, da jaz kot kupec "novega" vozila nisem uradni prvi lastnik avtomobila, nisem oseba, ki je izvedla prvo registracijo.

Zanima me če je še kdo kupil / pozna koga ki je kupil kijo v trenutni akciji (brez obresti in brez pologa) in ali se mu je pripetila ist stvar ali se je to zgodilo samo meni.

Če je to "normalno" da v njihovih akcijah prodajajo takšna vozila bi to morali vsaj nekje omeniti.

Janac ::

Blinder je izjavil:

mogoče pa res :D 7 km je sumljivo malo kilometrov. ponavadi imajo več

Pa še vedno so zgonjeni...

Engineer_ ::

v čem točno je problem če nisi uradni prvi lastnik novega avta, razloži mi? Saj si dobu akcijo. v tej akciji so privarčeval mnogo več kot boš izgubil ko boš avto prodajal.

janac, neha s tvojimi prevrtenimi kilometri. na trgu je morda 5% avtov s prevrtenimi kilometri pa še te romuni odpeljejo.

Testni avto ni, če je bil registriran pred 2 meseci no daj no. bejži delat domačo nalogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

newGuy ::

Engineer_ je izjavil:

v čem točno je problem če nisi uradni prvi lastnik novega avta, razloži mi?

janac, neha s tvojimi prevrtenimi kilometri. na trgu je morda 5% avtov s prevrtenimi kilometri pa še te romuni odpeljejo.

Testni avto ni, če je bil registriran pred 2 meseci no daj no. bejži delat domačo nalogo.


Ker sedaj po uradnih podatkih ( glej https://e-uprava.gov.si/e-uprava/osnovn... ) ima moj avto 2 lastnika. Kako bom ob prodaji avta trdil, da sem prvi lastnik?

vorantz ::

newGuy je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

v čem točno je problem če nisi uradni prvi lastnik novega avta, razloži mi?

janac, neha s tvojimi prevrtenimi kilometri. na trgu je morda 5% avtov s prevrtenimi kilometri pa še te romuni odpeljejo.

Testni avto ni, če je bil registriran pred 2 meseci no daj no. bejži delat domačo nalogo.


Ker sedaj po uradnih podatkih ( glej https://e-uprava.gov.si/e-uprava/osnovn... ) ima moj avto 2 lastnika. Kako bom ob prodaji avta trdil, da sem prvi lastnik?


odpri link v drugem brskalniku
mind = blown
(hint: ne vidimo podatkov)

Aston_11 ::

Zrelim kupcem je popolnoma vseeno, koliko lastnikov je imel avto, bolj jih zanima, kaj je tisti eden, v tem primeru ti, ki se že itak nezrelo obnašaš, nezrelo naredil z vozilom. Ali bo vozilo zjahano, jih bolj zanima kot to, koliko lastnikov je imel avto. Kapiš?

Engineer_ ::

ob prodaji boš to povedal, predložil dokaz da je bil avto pri avtohiši 3 mesece parkiran nakar si ga kupil.
Meni osebno ni niti malo mar koliko lastnikov je imel avto. lahko jih je imel 100, lahko je imel 20x prevrtene kilometre.

Dokler je motor v odličnem stanju, dokler je karoserija brez rje, dokler notranjost ni uničena...je vse ok. Pa je vmes seveda lahko bil motor menjan. lahko je bila karoserija popravljana, lahko so sedeži bili menjani. Mene zanima samo kak je avto na trenutek ko ga kupujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Aston_11 ::

Loop Engineer____ ;)

Klemzz ::

Pa kaj komplicirate, use AH to delajo in toj to, sploh ce majo zalogo zabito, jim uvoznik ne pusti novih narocil in morjo enostavno prijavo/odjavo nardit.

Engineer_ ::

loop?

AndrejS ::

Komaj si kupil avto in že razmišljaš kako ga boš prodal. Ne kompliciraj si življenja !

Aston_11 ::

Po moje si že enih 4x napisal, kaj bo naredil... loop zanka.

Klemnzz - ti ne razumeš, da mu je nastala škoda za najmanj 4000 eur, no.

Engineer_ ::

zakaj za 4000 eur? smeh :D
daj, dokaži. pojdi na avto.net in izbrskaj avto kjer je 1. lastnik in je vreden bistveno več kot avto kjer je 2. lastnik.. mora biti ista oprema, isti motor in isto leto izdelave.

jaz takšnega vzorca namreč nisem opazil. Sem pa opazil da so dobro vzdrževani avti v dobrem stanju načeloma dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Aston_11 ::

Ma tudi ti nič ne razumeš. Avti z drugim lastnikom so vsi pol manj vredni od ostalih.

Engineer_ ::

pokaži mi prosim. avto.net

avto je vredn toliko za kolikor ga je lastnik sposoben prodati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Aston_11 ::

Si že slišal za humor? :)

Mehmed ::

M-XXXX je izjavil:


Par stvari na katere vpliva:

ni prvi lastnik
ni nov avto


Zavajanje v oglaševanju. Kupiš nov avto dobiš rabljenega.


Ce bi rad povsem deviski nikoli vzgan avto bos moral verjetno kar v tovarno cakat, da ga sestavijo pred tabo. Vse ostalo bo po tvojem nateg.

newGuy ::

Hvala vam za odgovore, nisem vedel, da je to precej pogosta zadeva, saj mi je to prvi nov avto. Vseeno pa se mi zdi lepo, da bi to izvedel pred nakupom vozila.

shadeX ::

Omg Engineer kaj ne razumeš? Če ti kupiš NOV avto, hočeš biti na papirju tudi prvi lastnik. OP-ja razumem.

Trenutno OP nima nobene izgube. Pač avto je nov. Problem se bo pojavil če bo kdaj avto želel prodati.

Primer:

Cena avta s tako opremo čez 3leta bo npr 7500€. Cene tudi na a.net se bodo gibale v tem krogu. OP ga bo želel prodati in nato pride nekdo in reče. Jah glejte, obiskal sem tvojega soseda ki prodaja isti avto, enako star za 7.5k in je prvi lastnik. Vidim da sta oba pazila na avtomobile in oba delujeta.

Aha, počakaj. Vidim da ste drugi lastnik. Zakaj pa ste drugi lastnik? Avto ima komaj 40k km in že 2 lastnika? To bo nekaj narobe z avtomobilom. No povejte zakaj ga je prvi lastnik prodajal?

OP: Ja veste, avtohiša ga je pisala nase, bla bla bla.

LoL, to bi men delovalo kot nek cheap izgovor. Sicer je ta podatek preverljiv, ampak še vedno bi ga raje šel kupit k sosedu. Alpa če bi mi OP zbil ceno avta na 6.9k.

D3m ::

O rly? Kje to piše?

Sicer pa kaj je sploh problem tukaj? Avto hiša je registrirala vozilo za, kar so naredili skupaj 7 km.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Engineer_ ::

to pa se strinjam s tabo newguy. samo naj te pomirim...s tvojim novim avtom ni nič narobe. Če pa boš opazil da je kaj čudnega, pa je tu garancija.

zdaj pa se pomiri in pojdi hitro na en testni krog s super novim avtom.

shadex kaj nabijaš? op preprosto skenira svojo prvo prometno kjer piše da je bila avtohiša samo 3 mesece lastnik avta. to potem pokaže novemu kupcu in bo jasno napisano da ga je on prvič registriral nase konec novembra 2013.

Če naslednjemu kupcu kaj ne bo prav si pač ne zasluži kupit avta, jaz bi ga odjebal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

pirat ::

Ne pretiravajte po nepotrebnem.
Avtohiše registrirajo avte zato, da se pojavijo v evidenci registriranih vozil -> s tem umetno dvigujejo tržni delež svojih znamk in to je to.
Če pa nekdo resno misli, da bo to vplivalo na ceno ob nadaljnji prodaji, pa... :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirat ()

Tezaab ::

shadeX je izjavil:

Omg Engineer kaj ne razumeš? Če ti kupiš NOV avto, hočeš biti na papirju tudi prvi lastnik. OP-ja razumem.

Trenutno OP nima nobene izgube. Pač avto je nov. Problem se bo pojavil če bo kdaj avto želel prodati.

Primer:

Cena avta s tako opremo čez 3leta bo npr 7500€. Cene tudi na a.net se bodo gibale v tem krogu. OP ga bo želel prodati in nato pride nekdo in reče. Jah glejte, obiskal sem tvojega soseda ki prodaja isti avto, enako star za 7.5k in je prvi lastnik. Vidim da sta oba pazila na avtomobile in oba delujeta.

Aha, počakaj. Vidim da ste drugi lastnik. Zakaj pa ste drugi lastnik? Avto ima komaj 40k km in že 2 lastnika? To bo nekaj narobe z avtomobilom. No povejte zakaj ga je prvi lastnik prodajal?

Problem s tem bi bil mogoce le, ce bi ga on, kot drugi lastnik, imel zelo kratek cas, npr. mesec, dva. V tem primeru ga skoraj garant prodaja, ker je nekaj na avtu fuc. Ce je bil pa prvi "lastnik" lastnik vozila 3 mesece, drugi lastnik pa 7 let... Potem je pa zgodba malcek drugacna, mar ne?

Mehmed ::

shadeX je izjavil:


Aha, počakaj. Vidim da ste drugi lastnik. Zakaj pa ste drugi lastnik? Avto ima komaj 40k km in že 2 lastnika? To bo nekaj narobe z avtomobilom. No povejte zakaj ga je prvi lastnik prodajal?


Avtohisa ga je registrirala ob uvozu, sej veste kako to gre.
Na karkoli razen aha stekam se mirno poslovis. Ker, ce smo posteni, lastnistvo samo po sebi ne zbija vrednosti pri normalnih ljudeh. Zgolj otezi ti pogajanja, ce si nesposoben.
In ce si ze nesposoben je nekako v tvojem interesu se izgonit ljudem, ki zbijajo ceno na takih brezveznih stvareh. Tako da lahko vzames to kot konec sveta ali pa kot filter pred debilnimi kupci.

shadeX ::

Problem s tem bi bil mogoce le, ce bi ga on, kot drugi lastnik, imel zelo kratek cas, npr. mesec, dva. V tem primeru ga skoraj garant prodaja, ker je nekaj na avtu fuc. Ce je bil pa prvi "lastnik" lastnik vozila 3 mesece, drugi lastnik pa 7 let... Potem je pa zgodba malcek drugacna, mar ne?


Jup se strinjam. Ampak še vedno bi avtohiša morala obvestiti kupca o tem. To se mi zdi pomemben podatek. Če avtohiša tega ne zmore, pač.. si ne zasluži strank.

Nummy ::

Engineer_ je izjavil:

v čem točno je problem če nisi uradni prvi lastnik novega avta, razloži mi? Saj si dobu akcijo. v tej akciji so privarčeval mnogo več kot boš izgubil ko boš avto prodajal.

janac, neha s tvojimi prevrtenimi kilometri. na trgu je morda 5% avtov s prevrtenimi kilometri pa še te romuni odpeljejo.

Testni avto ni, če je bil registriran pred 2 meseci no daj no. bejži delat domačo nalogo.


Pošteno se motiš. Skoraj 75% rabljenih avtomobilov na trgu ima popravljene kilometre. To je pri nas stalna praksa, in ti vsak mehanik lahko naredi za ene 100€.
Bi rad vidu 10 let star avto, pa da ima samo realnih 120k kilometrov (dizel). Hec je v tem, da pri nas ni stroge zakonodaje oz. nadzora nad tem početjem in to počnejo vsi. tudi avtohiše.

k4vz0024 ::

Dokler kupec ni seznanjen pri novem avtomobilu s potrebnimi informacijami, je zame to nateg in pika.

Nummy ::

pirat je izjavil:

Ne pretiravajte po nepotrebnem.
Avtohiše registrirajo avte zato, da se pojavijo v evidenci registriranih vozil -> s tem umetno dvigujejo tržni delež svojih znamk in to je to.
Če pa nekdo resno misli, da bo to vplivalo na ceno ob nadaljnji prodaji, pa... :-)

REsno in zakaj bi to delal?
Registracija ni zastonj in ne štekam zakaj bi registriral vozilo in ga potem odjavili, hkrati plačevali za to in s tem še po domače povedano jebali svoje stranke? Tisti tržni delež si lahko tudi "kupijo" kako drugače.

Tole je bil kar verjetno testni avto, ki so ga lepo gonili naokol par mesecev. Če ga vozijo tak, se na avtu skoraj nič ne pozna in še vedno zgleda kot nov, potem pa samo zamenjajo števec ali pa ga prevrtijo nazaj in lepo prodajo kot nov avto.

Ko sem kupil motor, je imel gor narejenih 700m. Torej niti 1km! Praktično so ga dali samo na valjčke, da so sprobali zavore v fabriki in da se mašina vžge in potem je bil lepo zapakiran v škatlo v kateri je potoval do evrope. Tu so naredili še par metrov, da so ga iz škatle naložili na tovornjak in potem v štacuno.

7km je preprosto preveč, za NOVO vozilo.
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172863 (2109) zk_eu
»

Nakup avtomobila pri avto hiši. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8932399 (15143) Nvuko
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317404 (14782) St235
»

Prodaja avtov na črno, preprodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8832424 (27626) St235
»

Rabljena vozila od večjih trgovcev?

Oddelek: Na cesti
153269 (2385) McClane

Več podobnih tem