» »

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran

Go-ahead ::

Usedi se v vozilo in jim ga pelji nazaj, poberi denar in nikoli več ne vstopi v to avto hišo. Če so te že pri nakupu nategnili, kaj šele bo? Z njimi boš namreč še imel opravke, redni servisi, reklamacije, uveljavljanja garancij,....

In vsakič ko boš pri njih na servisu se ne boš mogel znebiti slabega občutka, ob vsakem popravilu boš moral stati zraven, zahtevati zamenjane dele,..

Raje jim vrni avto in zapri to poglavje. Zaupati jim več ne moreš.

Tilen ::

7km se ne sliši kot avto za testne vožnje, sliši pa se kot avto s katerim so zaposleni pri avtohoši nekajkrat skočili do bližnje trgovine ali pa domov in nazaj.


Jaz ti predlagam, da si kdaj v življenju kupiš nov avto in preveriš kilometre. Lahko tudi greš gledat nove, v salonu. Tiste z 0km pa kar tukaj prilepi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

chucki ::

Go-ahead je izjavil:

Usedi se v vozilo in jim ga pelji nazaj, poberi denar in nikoli več ne vstopi v to avto hišo. Če so te že pri nakupu nategnili, kaj šele bo? Z njimi boš namreč še imel opravke, redni servisi, reklamacije, uveljavljanja garancij,....

In vsakič ko boš pri njih na servisu se ne boš mogel znebiti slabega občutka, ob vsakem popravilu boš moral stati zraven, zahtevati zamenjane dele,..

Raje jim vrni avto in zapri to poglavje. Zaupati jim več ne moreš.


Kakšen denar, če je na liziko vzel
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

St235 ::

tudi leasing ti ne dajo na lepe oči.

ramiz?! ::

jernejl je izjavil:

Avta nisi kupil da bo gor pisalo da si 1. lastnik

Govori zase.

Pripada ti to kar si podpisal in to je nov brezhiben avto.

Avto je morda brezhiben, nov pa zagotovo ni (de facto je nov, pravno pa ne).

To, da je avto že prej bil registriran, ima vpliv na vrednost avtomobila, garancijo, morebitno zavarovalnino, če ti avto ukradejo, tehnični pregled moraš opraviti prej itd.

newGuy: si natančno prebral kupoprodajno pogodbo oz. račun? Morda je kje zapisano, da ne gre za novo vozilo in da je bilo že poprej registrirano, pa si to spregledal.


Pomoje pa je obratno... de facto ni nov... pravno pa je
Never regret anything, there's always a reason things happen.

St235 ::

nope, pravno je avto nov ko je privč dan v promet. Torej ob prvi registraciji.

Engineer_ ::

zanimivo da ga na stvarno napako ni opomnil zastopnik :D

newGuy je izjavil:



Ma nič kaj, nekaj je mutil, da nimajo nadzora nad različnimi avtohišami in da bi mi to morali prej povedati. Kaj pa lahko anredim, po njegovem bolj malo, kvečjemu da probam iztržiti podaljšanje garancije (da začne veljati ob moji registraciji).

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Zahtevaj zamenjavo avta ali izredni popust za zavajanje in prodaja rabljenega namest novega vozila, jaz bi zahteval vsaj 3000 evrov nazaj ali zamenjavo avta. Prasci nategatorski.
V tej krizi k se nova vozila bolj slabo prodajajo je vsak kupec zlata vredn,ne pa da se idioti tako obnašajo.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Engineer_ je izjavil:

zanimivo da ga na stvarno napako ni opomnil zastopnik :D

newGuy je izjavil:



Ma nič kaj, nekaj je mutil, da nimajo nadzora nad različnimi avtohišami in da bi mi to morali prej povedati. Kaj pa lahko anredim, po njegovem bolj malo, kvečjemu da probam iztržiti podaljšanje garancije (da začne veljati ob moji registraciji).


ker uradni zastopnik je faktor, ki odloča o pravnih razmerjih med kupcem in avtohišo?

sirotka ::

A ni tako, da če je avto na lizing, da so oni prvi lastniki?

Engineer_ ::

vsekakor. če je avto na lizing si v vsakem primeru najprej 2. lastnik. on bo v tem primeru torej tretji. prvi lastnik je pač lizing hiša =)

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Engineer_ je izjavil:

vsekakor. če je avto na lizing si v vsakem primeru najprej 2. lastnik. on bo v tem primeru torej tretji. prvi lastnik je pač lizing hiša =)

Ne ni,lizing nima nič z tem,k se lizing poplača si ti še vedno prvi lastnik tudi k se prometna spremeni.

newGuy ::

V tem primeru pa je leasing 2. lastnik...

Engineer_ ::

se opravičujem torej za napako.

-valvoline- ::

Čimprej zahtevaj zamenjavo avta ali 3000 evrov popusta za zavajanje.

sirotka ::

-valvoline- je izjavil:

Čimprej zahtevaj zamenjavo avta ali 3000 evrov popusta za zavajanje.


Kje ste pa 3000€ najdli? Najbolše, da mu ga šenkajo:)?

-valvoline- ::

sirotka je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Čimprej zahtevaj zamenjavo avta ali 3000 evrov popusta za zavajanje.


Kje ste pa 3000EUR najdli? Najbolše, da mu ga šenkajo:)?

Tolk so popusti za testno vozilo, najmanj 3 pa do 10 jurja manj.

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

v tem primeru vozilo ni bilo testno, ni uničeno na noben način tako da popusta ne moreš enačit s popustom za testno vozilo.

Pač naj gre do trgovca in mu pove da
a) naj mu trgovec da nekaj v zameno
ali pa bo
b) uveljavljal stvarno napako in s tem zahteva vrnjen denar. Ali pa pač menjavo vozila za vozilo kjer bo on svečano napisan kot prvi lastnik


ampak bo newGuy še vedno v izgubi ker je avto že registriral (hint, registracija ni zastonj). upam da ni še vinjete kupil... :D

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Popust na duševne bolečine, ker je sosedu rekel, da je avto nov, on je pa ugotovil, da se "laže"...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

chucki ::

Haha, dobra... Kje vi živite, takšne stavri se povsod dogajajo, edino kar je narobe, da mu niso povedali..
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Aston_11 ::

Je enkrat ena, ki se je predstavila kot bodoča magistra prava, delala pa na ministrstvu, zahtevala duševne bolečine za avto, ker je zlila dizel v bencinarja. Baba blesava samovšečna.

-valvoline- ::

Engineer_ je izjavil:

v tem primeru vozilo ni bilo testno, ni uničeno na noben način tako da popusta ne moreš enačit s popustom za testno vozilo.

Pač naj gre do trgovca in mu pove da
a) naj mu trgovec da nekaj v zameno
ali pa bo
b) uveljavljal stvarno napako in s tem zahteva vrnjen denar. Ali pa pač menjavo vozila za vozilo kjer bo on svečano napisan kot prvi lastnik


ampak bo newGuy še vedno v izgubi ker je avto že registriral (hint, registracija ni zastonj). upam da ni še vinjete kupil... :D

Če obstaja pravna podlaga za tožbo in v tem primeru sem 100% prepričan da je lahko iztoži vse stroške plus oškodnino za naklepno zavajanje. Dober odvetnik bi tole zgodbo znal lepo vnovčit.

M-XXXX ::

chucki je izjavil:

Haha, dobra... Kje vi živite, takšne stavri se povsod dogajajo, edino kar je narobe, da mu niso povedali..

Veš ko bom jaz izvajal operacijo na tebi tudi ne bom povedal da ubistvu še študiram (sem v prvem letniku) in dejansko sploh nisem to za kar me ti imaš. Saj kaj pa je to narobe, saj to se skos in povsod dogaja.

A v tem primeru pa nisi več tako flegma okoli tega?

Aston_11 ::

Ja, zakaj? Ker je avto iz druge roke? In škoda potem je kolikšna?

Engineer_ ::

torej, da ne bomo preveč fantazirali.

newGuy, kontaktiraj čimprej trgovino kjer si kupil vozilo in jim sporoči do kakšne odločitve si prišel. Če ne bo sodeloval nam povej, bomo poizkusili rešit situacijo.
Ugotovil si da imaš pravico do stvarne napake, to mu sporoči in ga vprašaj če ti ponudi kaj v zameno da trenutni avto obdržiš sicer boš uveljavljal stvarno napako in še kaj.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Jaz že brusim sekiro, pa pridem z motorku tud.

Tilen ::

NewGuy naj prilepi pogodbo. Do takrat lahko samo ugibamo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hotlips ::

-valvoline- je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

vsekakor. če je avto na lizing si v vsakem primeru najprej 2. lastnik. on bo v tem primeru torej tretji. prvi lastnik je pač lizing hiša =)

Ne ni,lizing nima nič z tem,k se lizing poplača si ti še vedno prvi lastnik tudi k se prometna spremeni.


Kako, da nima lizing nič s tem. Če ga je kupil na lizing je prvi lastnik lizingodajalec, dokler lizing ni poplačan. Če pa ga je kupil na obroke je lastnik on.

Pa da ne bo nepotrebnega zrazpravljanja:
"Kaj je lizing?

Lizing je pogodbeno razmerje med lizingodajalcem in lizingojemalcem. Lizingodajalec prepusti lizingojemalcu v uporabo predmet lizinga, za kar plačuje obroke lizinga. Ob koncu lizinga lahko preide predmet lizinga v lastništvo lizingojemalca. Lizing je neke vrste najem, kar opisujejo tudi različni prevodi v slovenščino: zakup, najem, poslovni najem.

Lizing je podoben bančnim posojilom, saj lizingojelamalec obročno odplačuje pogodbene obveznosti. Bistvena razlika je, da je v primeru lizinga pravno-formalni lastnik predmeta lizinga lizingodajalec, medtem ko je pri posojilu to posojilojemalec. Lizing je dejansko investiranje lizingodjalca v korist uporabnika, pri tem pa je lizingodajalec bolje zaščiten pred neizpolnjevanjem obveznosti lizingojemalca, saj ima polno pravno lastništvo nad predmetom lizinga."
vir:http://www.slonep.net/finance/lizing/ka...

lp.hl

-valvoline- ::

V primeru lizinga sta v evidenci skupaj navedena 2 *solastnika* avta,lizing hiša in lastnik avta,vsak z svojimi pravicami in obveznostimi. Ko se lizing poplaca se lizing hisa zbriše iz evidence,lastnik avta ostane še vedno 1 lastnik.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Kar bi opju sigurno neslo, je res?

newGuy ::

Avto je bil prvič registriran 3 mesece pred nakupom.

Hockey ::

KIA = končno imam avto

hotlips ::

@valvoline:
To je najbrž odvisn od avtohiše do avtohiše, a te vpiše kot solastnika al ne. Glede na to da se z lizingom zavaruje, da boš poravnal vse obveznosti jim solastništvo kupca sigurno ni v interesu (v pogledu varnosti njihove naložbe - prodaje vozila). Zato pa so ponavad "novi" avti, ki jih vzameš na lizing cenejši kljub temu da jih odplačuješ več let, kot pa da bi jih takoj kupil na gotovino. Vsaj v akcijah ki jih vsako leto oglašujejo je tako.
Npr. ko je moj fotr pred leti upil avto je dal polog plus 2 leti lizinga, ki je bil obvezen, se pravi, da ni imel možnosti odplačat avta v celotnem enkratnem znesku, če je želel pridobiti ugodnosti oglaševanega popusta pri nakupu. Prav tako je bil v času lizinga avto 100% obvezno pod popolnim kaskom, ki je bil že vštet v kupno ceno in pri tem ni imel on nič besede.
Zdej se ne spomnem točno kako je bilo z (so)lastništvom, samo vem, da so dokončni prenos lasnitništva opravljali šele po izplačanem lizingu.
Zdej a je šlo samo za izbris enega solastnika, ali pa je šel prnos iz avtohiše na novega lastnika pa ne vem.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

dzinks63 ::

Avtomobil je kupljen na leasing, po preteku sledi še odkup, takrat se boš odločil ali ga boš še imel naprej ali ne in takrat se boš pogajal za popust. Sedaj imaš samo rekla kazala dokaze. Avtohiša lahko kamot reče, da so ti povedali točno kakšen avtomobil so ti prodali, ti seveda lahko trdiš drugače, samo s pogovori ne boš nič dosegel, na sodišče dajat takšno zadevo pa tudi nima smisla , ker sploh ni rečeno, da boš pravdo dobil, stroškov pa bi bilo kar nekaj.

Utk ::

Ja kar naj gre nazaj v salon, vrne avto, oni njemu pa denar, potem bo pa čakal 5 mesecev na ENAK avto, za katerega bo plačal 2 jurja več. Bravo. Salon bo še vesel tega. Res so se zajebali, da mu niso tega takoj povedali.

newGuy ::

Poznam 2 človeka, ki sta v sklopu iste akcije dobila avto, ki ni bil predhodno registriran. Jaz pa o tem da je avto že bil registriran pred 3 mesecemi nisem bil obveščen pred nakupom, niti nisem dobil nobenega dodatnega popusta.

D3m ::

Torej namesto, da tukaj pišeš se odpelji v svojem "novem" avtu do avto hiše.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Engineer_ ::

newGuy je izjavil:

Poznam 2 človeka, ki sta v sklopu iste akcije dobila avto, ki ni bil predhodno registriran. Jaz pa o tem da je avto že bil registriran pred 3 mesecemi nisem bil obveščen pred nakupom, niti nisem dobil nobenega dodatnega popusta.


zdaj me pa že malo mika da bi šel preštet kolikokrat si to že napisal in kolikokrat smo ti rekli da se pojdi zmenit v avtohišo.

Zgodovina sprememb…

newGuy ::

Engineer_ je izjavil:

newGuy je izjavil:

Poznam 2 človeka, ki sta v sklopu iste akcije dobila avto, ki ni bil predhodno registriran. Jaz pa o tem da je avto že bil registriran pred 3 mesecemi nisem bil obveščen pred nakupom, niti nisem dobil nobenega dodatnega popusta.


zdaj me pa že malo mika da bi šel preštet kolikokrat si to že napisal in kolikokrat smo ti rekli da se pojdi zmenit v avtohišo.


Po službi grem v avtohišo...

Engineer_ ::

potem pa vredu. Vso srečo ti želim in mirne živce.

Tilen ::

Predvsem pa pamet v roke, da nisi slučajno spregledal kakšnega drobnega tiska. Glede na to, da so ti ta avto dali, ker drugega niso imeli, so te verjetno tudi vprašali, če ga vzameš pod omenjenimi pogoji. Sporoči, kako si se dogovoril.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tomaz- ::

v avtohiši so ti zagotovo povedali vse pogoje o nakupu dotičnega vozila!!!! in ti si se s pogoji strinjal, podpisal pogodbo o nakupu ( liziki ) in odpeljal vozilo.. Heck, celo tako daleč si šel, da si vozilo REGISTRIRAL kljub dejstvu, da si zdaj kao drugi lastnik...

Okey, do tukaj sem vmes napisal eno morebitno neresnico in sicer, da naj bi ti ZAGOTOVO povedali VSE pogoje o nakupu.. Zdaj pa ti meni povej sledeče: Pa ti resno misliš, da ti bom jaz ( kot "sodnik" ) NA BESEDO verjel, da ti avtohiša NI POVEDALA vsega o tem avtomobilu ???? Tebi, ki si avto KUPIL, PODPISAL pogodbo, REGISTRIRAL avto ????

Veš, kaj bi jaz, kot avtohiša, rekel: "gospod je ob nakupu DOBRO VEDEL in bil seznanjen z vsemi pogoji, zdaj pa bi rad očitno IZTRŽIL še kak dodatni popust.."

p.s.
Sem na tvoji strani, vendar me resnično zanima, kaj ti bo v praksi uspelo iztržit.. Glede na tvoja dejanja lahko tudi trgovec reče: VSE SMO MU RAZLOŽILI. DOKAZ ZA TO SO NJEGOVA DEJANJA: PREVZEM, PLAČILO AVTA, REGISTRACIJA........ Še vedno pa greš lahko "tožit", sem prepričan, da se bo našel kak "pravnik", ki ti bo v teoriji povedal ,da vsekakor "imaš to pravico".... Koneckoncev pravniki od tega debelijo svojo denarnico, hehe

-valvoline- ::

Če je avtohiša izdala račun kjer piše da je avto nov se lahko pritoži, ker avto ni nov. Če so mu prodal z navadno kupoprodajno pogodbo kjer nič ne piše al se gre za nov ali rabljen avto bo malo bolj zakomplicirano dokazat, vendar se bo dalo.

Engineer_ ::

najprej najdi trdno razlago kaj je to _nov_ avto.

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

n?v nôva -o stil. -ó prid., novéjši (o? ó) 1. nedavno nastal, narejen, ustvarjen,

Težko tu najdeš razlago da če je registriran a kljub temu stoji v skladišču, ni več nov.

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...
registrírati -am dov. in nedov. (i?) 1. vpisati v register:

avto na tem mestu še vedno ni rabljen.

avto je rabljen če:
http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...
rába -e ž (á) 1. opravljanje funkcije pripomočka, sredstva:


Tako da tudi če na računu piše da je nov sodišče tega ne more izpodbijat. Razen če piše da še ni bilo registrirano in bo on prvi lastnik.
Ampak dobro, naj se gre OP zmenit v avtohišo, morda mu kaj uspe.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Da ni bil nikoli registriran in ga ni v nobeno evidenco registriranih vozil, ne pri nas in ne v tujini.

Če je več k leto v skladišču pa itak ni več nov po defaultu, čeprav boš ti prvi lastnik, zato so veliki popusti zarad letnika če je dost avtov na zalogo.

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

po 1 letu je razumljivo, materiali sčasoma preperijo.

ampak op bi bil očitno srečen če bi bil v tujini registriran in nato uvožen k nam, samo da bi pri nas pisalo da je nov.

tomaz- ::

Ok, dejstvo je, da nihče od nas nima vpogleda v dejansko stanje.. Ali je RES kupil nov avto po pogodbi? Ali je RES vse to, kar pravi kupec.. kaj piše v pogodbi?? Ali je "svizec res zavil čokolado"!?

Mislim, da bo tale tema nabijala v prazno še ohoho časa.. Sem pa prepričan, da bi kak podkovan forumaš, kot je npr. Lakotnik, lahko bolj pravilno zadevo razložil.. Vendar LE OB PREGLEDU dokumentacije, na pa ob nabijanju neke teorije po forumu...ker pa najverjetneje do tega ne bo prišlo, bo pač tale tema "merjenje dolžine" spolnih udov "nasprotnikov" in "zagovornikov".. Samo ne ve se, česa...

St235 ::

a. Avto je nov ko se da prvič v promet - registrira. Ja teoretično je lahko tudi 5 let v skladišču. Z tem dnem tudi začnejo teči zadeve kot je tehnični pregled, garancija proizvajalca, servisni intervali itd.

b. Po napisanem kupec ni istržil posebnega popusta ampak je kupil avto, kot oglašujejo v akciji. Pred sodiščem bo tako zelo enostavno dokazat, da je kupil avto po splošnih pogojih kot, da je nov in tudi plačal enako ceno kot da je nov. Tako, da če ni v pogodbi specificirano, da gre za vozilo, ki je bilo predhodno dano v promet bo imel prodajalec precej težko delo, da bo pojasnil zakaj so kupcu prodali rabljeno vozilo po enakih pogojih in ceni kot, da je novo.

tomaz- ::

Ali je kupec dobil račun?? Kateri datum je na računu? Datum nakupa ali datum prve registracije vozila?' S katerim datumom torej prične kupci veljati garancija?' S katerima datumom pa uveljavljanje stvarne napake?' Z datumom NAKUPA vozila ( račun ) ali z dnevom prve registracije?'

zee ::

Se mi zdi, da OP ni resen. Ce bi res hotel resitev (prebral celotno temo od zacetka do konca), bi:
a) ze zdavnaj poklical na avtohiso ali sel tja osebno in jim povedal, da to ni to
b) poskeniral kupoprodajno pogodbo in jo z odstranjenimi osebnimi podatki objavil tu na forumu

Sumim, da OP pred podpisom ni prebral pogodbe, zdaj pa benti po forumu, iscoc pravico, ki sledi iz tega, da ni dobro prebral tistega, kar je podpisal.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172891 (2137) zk_eu
»

Nakup avtomobila pri avto hiši. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8932554 (15298) Nvuko
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317560 (14938) St235
»

Prodaja avtov na črno, preprodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8832593 (27795) St235
»

Rabljena vozila od večjih trgovcev?

Oddelek: Na cesti
153289 (2405) McClane

Več podobnih tem