» »

Vračilo "are"

Vračilo "are"

1 2
3
»

Tidule ::

Kaj potem bluzis o win win situaciji?

Predvsem pa kaj imajo tvoje pravljice o stanovanjih na hrvaskem s temo?

mirator ::

Verjetno gre za stanovanje na Hrvatskem trgu v Ljubljani.

Aston_11 ::

#000000 je izjavil:

VEDNO SE DA NA LEPO PONUDBO VSAJ 20k are, seveda overjeno, in potem se samop smeješ ker veš da si v WIN WIN situaciji.
Velik denar, kjer nimaš zavarovanja, če te nategne.

(1) Če je ob sklenitvi pogodbe ena stranka dala drugi stranki nek znesek denarja ali neko količino drugih nadomestnih stvari v znamenje, da je pogodba sklenjena (ara), se šteje, da je pogodba sklenjena, ko je ara dana, razen če ni dogovorjeno kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Ahim ::

#000000 je izjavil:

ARE se ne vrača nikol, razen dvakratno če te prodajalec zahebe, ali če ti zahebeš jo izgubiš v bistvu ara obstaja bolj iz tega razloga, da se prodajalci ne delajo francoze, če pa se naj to plačajo.

Spomladi je kolega kupoval na Kajuhovi 2 sobno, šel na ogled vse super in zmenjeno ob 20 uri, nakar dobi SMS ob 22 uri da če želi lahko da ponudbo, ki je bila dražja od 185.000 eur za 50k, seveda ni dal ponudbe. in mi to govori naslednji dan, rečem si dal ARO ? Ma veš nisem sem mu verjel ! VEDNO SE DA NA LEPO PONUDBO VSAJ 20k are, seveda overjeno, in potem se samop smeješ ker veš da si v WIN WIN situaciji.

Sicer off-topic ampak kako pa placas 20K are za staovanje "seveda overjeno" ob 20. uri? Notarja priklenes na kovcek z 20K gotovine in ga peljes s sabo na oglede? 8-O

Jaz sem se ob vsakem nakupu stanovanja aro nakazal preko banke in prodajalcu dostavil potrdilo o placilu.

#000000 je izjavil:

Jest sem prodal stanovanje nekaj let nazaj na Hrvaškem trgu, prišel starejši par iz postojne, pogledal in žena kupca začne že sanjati kaj vse bo fuknila ven, mož se je samo nasmehnil in segel pod pazduho ter dal kuverto z 2,5 mio tolarjev are, ostalo je zgodovina.

Si potem skocil v casovni stroj in tolarje hitro zamenjal v evre? V uporabi niso vec ze 15 let ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ahim ()

Tidule ::

Tipkovnica vse prenese al kako je že tisto...

Furbo ::

Ahim je izjavil:

Sicer off-topic ampak kako pa placas 20K are za staovanje "seveda overjeno" ob 20. uri? Notarja priklenes na kovcek z 20K gotovine in ga peljes s sabo na oglede? 8-O

Če je trg vroč, se obnašaš temu primerno.
Npr. imaš s seboj tipsko pogodbo in toliko gotovine s seboj, da si zakleneš deal ali pač nakažeš isti moment prek telefona.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

V-i-p ::

Zanimive so te zadeve z aro. Sam sem nekje 20 let nazaj hotel kupit avto na lizing, bil pa ravno zaposlen, kar sem prodajalcu povedal. Je rekel, bp gre lizing čez. No, prinesem aro v višini par stotisoč tolarjev in seveda lizing ne gre čez :). Pa stric ni hotel nič slišat o vračilu, pol pa grožnje pa klici pa tja mu hodit težit in je po kakšnem tednu popustil in vrnil vse. Sem pa dobil potrdilo o znesku in ari ja.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Furbo ::

Edino pravilno, da je vrnil, saj te je sam zavedel.

Jaz sem po drugi strani že dvakrat dobil aro, ker je folk neresen.
Obakrat je prišlo super prav, da sem na hitro napisal papir, da gre za aro, kaj točno smo se dogovorili in rok plačila.
Če kar vzameš nekaj denarja, bo folk kasneje trdil vse kaj drugega, kot pa priznal, da je sam zamočil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

#000000 ::

Sem nazaj, tkole je kako plačaš aro po 20 uri z overitvijo, NIKAKOR tle sem se malo zajebal, ampak vsekakor se meniš za oglede stanovanj ipd v urah ko so notarji še v pisarnah.

Kar niti ne drži, ker sem jaz osebno prejel aro brez overitve, ampak seveda nisem imel ne jaz ne kupec namena zajeba.

JA stanovanje je bilo na Hrvatskem trgu 2 v LJ

in ja seveda, tipkovnica prenese marsikaj, tudi čisto vsakodnevne stvari. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Tidule ::

Hvala, da si popravil svojo offtopic pravljico.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo are brez predpogodbe

Oddelek: Loža
191921 (1148) #000000
»

Vračilo are (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
707880 (5700) BCSman
»

ara - nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
678764 (7154) RockyS
»

Vračilo varščine za stanovanje

Oddelek: Loža
365165 (3717) St235
»

Vrnitev kupnine

Oddelek: Loža
264179 (3249) waterdrop

Več podobnih tem