» »

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran

««
8 / 8
»
»»

D3m ::

Če kdo nateguje gre v njegovo škodo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

solatko ::

Osnovna in najpomembnejša naloga prodajalca je ta, da tisto kar ima na policah, proda. Zdej a je ta roba vredna cene, trgovec dobro ve da ne, kupec pa vseeno misli, da mu je prijazne prodajalec, prodal nekaj v svojo škodo.

To je bistvo nategovanja, s ciljem - dobiček (če se le da, čim večji).

Torej je sklep enostaven, vsi trgovci so po defaultu nateguni.

Na nas kupcih pa je, kako se bomo pustili čim manj nategnit.
Delo krepa človeka

mn ::

Osnovna in najpomembnejša naloga DOBREGA prodajalca je, da ima na policah kvalitetne izdelke za primerno ceno in kupcu proda tistega ki je najbolj primeren za kupčeve potrebe. Za to storitev seveda zaračuna.

solatko ::

V kateri deželi?
Delo krepa človeka

Smurf ::

Jaz razvijam izdelke, katere na to nasi salesameni prodajajo po 20x visji ceni kot so njihovi realni proizvodnji stroski. Kupci so z izdelki in ceno zelo zadovoljni, ali so kljub temu nategnjeni?

Sims ::

Če dobijo kaj želijo,ne. Če dobijo nekaj kar se izkaže,da ni to kaj so pričakovali,prebrali, da ...

solatko ::

Tudi modne smernice so čisti nateg. Kaj je ifon (in podobne stvaritve) drugega kot nateg in to na celi črti.
Pa če bi bili vsaj kitajski delavčki plačani kot je treba.
Delo krepa človeka

ZaphodBB ::

solatko je izjavil:

Tudi modne smernice so čisti nateg. Kaj je ifon (in podobne stvaritve) drugega kot nateg in to na celi črti.
Pa če bi bili vsaj kitajski delavčki plačani kot je treba.

Valjda, premetavanje peska je edina vrednota.

solatko ::

Če ti tako vidiš, potem ja.
Če pa ti je trgovsko delo vrednota, potem mi pa podaj statistični podatek o višini novo ustvarjene vrednosti trgovine v BDP.
V svetu najdeš kar nekaj področij, kjer se zaradi trgovske dejavnosti, zavira ali preprečuje hitrejši razvoj, ker bi nova dognanja in izumi, do temeljev pretresli, komercialno nategovanje potrošnikov (energetika, farmacija, avtomobilska industrija,...).

Zame bi bila vrednota to, da bi tisti, ki s trgovino kopiči dobičke, omogočil vsaj svojim zaposlenim, da bi lahko normalno kupovali v tej njegovi trgovini (pa ne mislim to na Mercator in podobne, temveč na vse aktivnosti ekonomije in poslovanja).

Zakaj misliš, da ni na trgu tablete, ki bi ozdravila (ne samo lajšala simptome)?
Zakaj se ne vlaga v razvoj, ki bi omogočil za pogon vozil, elektriko in vodo ali kakšno drugo energetsko komponento, po ceni, ki bi si jo lahko privoščil vsak in bi bila veliko cenejša od nafte?

Vedi, da bo ob prvi zaznavi pomanjkanja nafte, na voljo veliko drugih možnosti.

Zaradi tvojih vrednot (bogatenja manjšine, pohlepa...), na tem svetu, kmalu ne bo več mogoče živet, zaradi onesnaženja in vojn. Seveda so tudi vojne, nič drugega, kot trgovina, samo pač z drugimi artikli.
Delo krepa človeka

...:TOMI:... ::

Seveda ima trgovina tudi pozitvne strani, saj jih poznaš, samo napisati jih nočeš. Tako kot vsaka stvar, ima 2 plati.

Sedaj pa mi razloži, koliko bi moral plačati RR svoje delavce in trgovce, da bi si lahko kupili luksuzno vozilo, katerega izdelujejo in prodajajo? Ali pa ferrari?

Pravične trgovine ni in ne bo, dokler bo obstajalo človeštvo.
Tomi

Engineer_ ::

solatko je izjavil:


Zakaj se ne vlaga v razvoj, ki bi omogočil za pogon vozil, elektriko in vodo ali kakšno drugo energetsko komponento, po ceni, ki bi si jo lahko privoščil vsak in bi bila veliko cenejša od nafte?


solatko...sicer se strinjam s tvojim zadnjim postom. imaš prav. Vseeno pa ti lahko rečem samo to da vse, tudi napredek, je namenjen trgovanju. nihče nič ne naredi zastonj. Razen legende kot je Tesla, ki je vse izume podaril ljudem...na drugi strani pa je bil tipičen kapitalist Edison, ki je vse te izume vzel in jih prodajal kot svoje.

tak je svet, to so ljudje hoteli in to sedaj imamo. Če bi izumili boljše gorivo, bi bilo to samo zato, da bi se zopet prodajalo in bo spet nekdo bogatel na ta račun. Svet se okoli tega vrti odkar je človek pričel misliti in trgovati. To je v naši naravi in se skoraj zagotovo ne bo nikoli ustavilo.

Nekdo te slej ko prej nategne. Če ne končni trgovec, ki ti je prodal produkt pa nekdo, ki je tovarni prodal določen kos hardwara, ki je bil predrag in je zato produkt predrag.

Sicer pa čemu bi stokali. Saj smo si v začetku 90ih let baje želeli kapitalizma in "razvoja" na ta račun. Zdaj, ko pa trgovci hočejo bit kapitalisti in hočejo služit pa je vse narobe ;) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

...:TOMI:... ::

Pa saj narava je en sam kapitalizem. To je čisto običajen sistem in še dobro, da ga imamo. V nasprotju z drugimi oblikami družbene ureditve, ki jih nikjer v naravi ni videti.
Tomi

solatko ::

Post sem napisal samo zato, ker nekateri vztrajno trdijo, da v trgovini obstojajo neke vrednote - ja, kako s čim manj vlaganji, narediti čim večji profit.

Zavedam se, da je trgovina nujno zlo, tako kot birokracija, vendar teh področij, ne morem kovat v zvezde. Gre za čisto navadno uslužnostno dejavnost - enako kot avtomehanik, vodovodar, tudi premetavanje peska, nikakor pa za neko večvredno in bolj spoštovano dejavnost.

Nisem mislil na RR, temveč na kitajskega delavca (vzamem najnižji extrem, lahko tudi slovenskega), da si bo lahko kupil hrano in obleko, pa še kakšen ifon in ob tem živel, človeka vredno življenje.

Žalostno je gledat ljudi, ki delajo v izredno profitabilnih dejavnostih, pa s svojimi dohodki, ne morejo preživeti družin, po drugi strani pa ravno trgovina omogoča nekaterim, enormne dobičke in kopičenje denarja.

Spoštujem trgovca, ki mi da ob nakupu, uporabno in pošteno informacijo, kot pomoč, pri odločitvi, vendar je takih trgovcev, vedno manj. Skoraj vsi ponujajo izdelke, ki nekajkrat presegajo zahtevane resurse (npr. Telekom, ki mi za doma ponuja internetno povezavo 10/10 ali 50/20, če prav bi za moje potrebe, zadoščalo 2/512, trgovca, ki mi ponuja avto s 250kw, samo zato, ker vidi, da imam denar, čeprav bi za moja leta in potrebe, zadoščalo vozilo s 50kw......).
To so nategi, ki tem dejavnostim dodeljujejo negativen prizvok.

Sam se ne ukvarjam s trgovino, zato nikoli nebi neki upokojenki v srednjih letih, za skype, FB in kakšen obisk interneta, predlagal računalnik za 1000EUR+, temveč neko solidno zadevico v vrednosti nekaj 100EUR.

...:TOMI:...- Lahko nam bolj butastim, na primeren način razložiš, kaj je v sami naravi, kapitalističnega.
Ravno kapitalizem povzroča naravi, nepopravljivo škodo, ki jo bodo čutili šele zanamci.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

D3m ::

Torej solatko....praviš, da ne hodiš v trgovino po kruh, ker se počutiš nategnjeno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

...:TOMI:... ::

Seveda lahko, osnovna kapitalistična stvar je: preživi najmočnejši in najboljši. Ravno tako pri ljudeh, tisti, ki imajo, preživijo, tisti, ki nimajo, pač umrejo ali stradajo.

Boljši vedno ubije slabšega, recimo pri bojih za samice ali pa pri lovu plena. Nikoli ne bo šel leopard za najhiterjšo gazelo, vedno bo napadel najpočasnejšo, ki bo zaradi šibkosti ali pa zaradi nesreče poginila.

Tudi seme, ki pade z drevesa na tla je po istem kopitu. Najmočnješe seme vzklije in iz njega zraste novo drevo, gozd se širi. Šibka semena propadejo. Seveda pa mora imeti seme tudi srečo, da ga ne pojedo živali ali uniči kak drug dejavnik.

V naravi se stremi k temu, da močnejši preživi, človek pa s "socialo" podpira najšibkejše in tako stagnira, namesto, da bi bila vrsta vedno boljša, kot je v naravi.
Tomi

D3m ::

Pa veš, da te bojo obtožili podpiranja nacizma? :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

ZaphodBB ::

solatko je izjavil:

Če ti tako vidiš, potem ja.
Če pa ti je trgovsko delo vrednota, potem mi pa podaj statistični podatek o višini novo ustvarjene vrednosti trgovine v BDP.
V svetu najdeš kar nekaj področij, kjer se zaradi trgovske dejavnosti, zavira ali preprečuje hitrejši razvoj, ker bi nova dognanja in izumi, do temeljev pretresli, komercialno nategovanje potrošnikov (energetika, farmacija, avtomobilska industrija,...).

Zame bi bila vrednota to, da bi tisti, ki s trgovino kopiči dobičke, omogočil vsaj svojim zaposlenim, da bi lahko normalno kupovali v tej njegovi trgovini (pa ne mislim to na Mercator in podobne, temveč na vse aktivnosti ekonomije in poslovanja).

Zakaj misliš, da ni na trgu tablete, ki bi ozdravila (ne samo lajšala simptome)?
Zakaj se ne vlaga v razvoj, ki bi omogočil za pogon vozil, elektriko in vodo ali kakšno drugo energetsko komponento, po ceni, ki bi si jo lahko privoščil vsak in bi bila veliko cenejša od nafte?

Vedi, da bo ob prvi zaznavi pomanjkanja nafte, na voljo veliko drugih možnosti.

Zaradi tvojih vrednot (bogatenja manjšine, pohlepa...), na tem svetu, kmalu ne bo več mogoče živet, zaradi onesnaženja in vojn. Seveda so tudi vojne, nič drugega, kot trgovina, samo pač z drugimi artikli.

Ti si devalviral tudi delo razvijalcev, designerjev, itd. Ko si izjavil, da je vse en nateg. Sedaj si pa prešaltal na "trgovino in marketing". Največji nateg si ti s svojim klasičnim sociofetišizmom.

mn ::

Da ne rečem, da je tip pozabil, da nikoli v zgodovini človeštva, ni toliko ljudi tako hitro in tako drastično izboljšalo svojega standarda kot kitajci od kar se gredo kapitalizem.

Ampak solatku je to vseeno. Prej ko so bili revni kmetje, ki niso pridelali niti za hrano in so umirali od lakote mu je bilo vseeno - vsaj grdi kapitalisti se niso okoriščali na njihov račun. Sedaj ko so na precej boljšem pa je kar na enkrat problem, po moje ne zaradi delavcev, ampak ker grdi kapitalist zasluži.

...:TOMI:... ::

Pazi, oni si niso standarda izboljšali zaradi kapitalizma, pač pa zaradi zelo povečane uporabe fosilnih goriv in kemikalij.

Ni naravno, če je bilo prej več obdelovalnih površin in malo hrane (ljudje so bili lačni in umirali od lakote), sedaj je pa manj obdelovalnih površin in hrano celo izvažajo. To ne gre skupaj, to ni napredek, je samo povečana uporaba umetnih gnojil, škropiv in fosilnih goriv. Kvaliteta hrane je zelo padla, obstaja samo kvantiteta.
Tomi

solatko ::

...:TOMI:... - Kapitalizem podpirajo zakoni, zaradi katerih lačen delavec, ne more požreti kapitalista, da bi lahko preživel. V naravi se nič ne dogaja zaradi užitkov nekaterih in dobičkov, ki niso namenjeni preživetju vrste.
Nobena zver ne ubija zaradi dobička - kapitalizem to počne množično!

Ničesar nisem devalviral, devalviral sem kapitalista, ki tvoj dizajn proda za ogromen dobiček, tebi in sodelavcem pa prepusti drobtinice.

mn - mi daš kak link, kjer bom videl ta ogromni dvig standarda in kolikor toliko pošteno delitev zaslužkov. Zakaj misliš, da imajo lastniki firme na Kitajskem in daljnem vzhodu?
Ko se bo cena dela zadosti dvignila, bo tam ostala samo svinjarija, tako kot v bivših evropskih industrijskih pokrajinah (res pa nekatere bogate države, to sliko kapitalizma, poizkušajo delno sanirat), kar pa plačujejo vsi davkoplačevalci, ne pa tisti, ki so jo povzročili (podobno, kot sanacija bank in zavoženih investicij).

Med izkoriščanjem od strani kapitalistov ali režimov, ni kaj dosti velike razlike.
Delo krepa človeka

ZaphodBB ::

solatko je izjavil:

...:TOMI:... - Kapitalizem podpirajo zakoni, zaradi katerih lačen delavec, ne more požreti kapitalista, da bi lahko preživel. V naravi se nič ne dogaja zaradi užitkov nekaterih in dobičkov, ki niso namenjeni preživetju vrste.
Nobena zver ne ubija zaradi dobička - kapitalizem to počne množično!

Ničesar nisem devalviral, devalviral sem kapitalista, ki tvoj dizajn proda za ogromen dobiček, tebi in sodelavcem pa prepusti drobtinice.

mn - mi daš kak link, kjer bom videl ta ogromni dvig standarda in kolikor toliko pošteno delitev zaslužkov. Zakaj misliš, da imajo lastniki firme na Kitajskem in daljnem vzhodu?
Ko se bo cena dela zadosti dvignila, bo tam ostala samo svinjarija, tako kot v bivših evropskih industrijskih pokrajinah (res pa nekatere bogate države, to sliko kapitalizma, poizkušajo delno sanirat), kar pa plačujejo vsi davkoplačevalci, ne pa tisti, ki so jo povzročili (podobno, kot sanacija bank in zavoženih investicij).

Med izkoriščanjem od strani kapitalistov ali režimov, ni kaj dosti velike razlike.

Igor si to ti?

solatko ::

Ti del resnice ni všeč ali maš probleme z uporabo svoje glave?
Ne nisem Igor.
Delo krepa človeka

WarpedGone ::

Ničesar nisem devalviral, devalviral sem kapitalista, ki tvoj dizajn proda za ogromen dobiček, tebi in sodelavcem pa prepusti drobtinice.

Why de fak svojega dizajna za ogromen dobiček ne prodaš sam - preskočiš posrednika?
You can't do that? Though luck, he can.
Zbogom in hvala za vse ribe

ZaphodBB ::

solatko je izjavil:

Ti del resnice ni všeč ali maš probleme z uporabo svoje glave?
Ne nisem Igor.

Sem mislil, ker si se zelo približal onemu traktatu o zlobnih posojilodajalcih in "poštenih" obrestnih merah.

gruntfürmich ::

dajmo še malo na to temo: oglas na to temo:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=790......
oglas se vodi kot rabljeno vozilo: 'Vozilo je prijavljeno-odjavljeno, vendar novo in nevoženo.'
mislim da je to fer napram nategovalcem iz kie...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tilen ::

Kako nevoženo, če ima celo 10 km. Rabljena Kia pa samo 7!

Tega Nissana z Renaultovim motorjem si lahko za 22.500 kar sami peljejo domov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

V čem je razlika, če je 7 ali 10 km? Wtf no?

LeQuack ::

Razlike je v treh kilometrih, kar je kar 42% povečanje glede na 7km.
Quack !

Utk ::

Ja in? Lahko je 10 km naredil po terminalih, lahko je pa samo 2 na terminalih, 5 jih je pa naredil trgovec v prvi pri 6700 obratih, v čem je point?

Klemzz ::

Prvo, u nemčiji je avto do enga leta oz. 15000km novo vozilo. V izvoz jih prodamo ogromn. Drugo, nove avte ne morš turetat v obrate ker majo transportn način, podložene amorizerje, obrati ne grejo čez 2500 in avto ne gre več k 30kmh. Nevem kaj se tok bunite, avto z 0km še u fabrki ne dobite.

gruntfürmich ::

sami bistri. vidim da vam največje strahote delajo kilometri (3 več!), namesto da bi vas zanimal realen opis stanja.
in pa btw, ne verjamem da je sploh kater avto 'nevožen'. ker tudi v salon sem morajo nekateri avti pripeljati. ali pa iz transporterja na parkirno mesto...
ampak ok, nekateri bi radi nevožen avto...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

garamond ::

Če ima avto samo 3 kilometre je to čisto enostavno popraviti, treba se je samo peljati rikverc zadosti cajta, da števec spet pride na nulo.
Seveda pa tega nihče ne dela (po cestah se je nelegalno peljati rikverc kar tako).

MadMax ::

Povej mi za en avto iz tega tisočletja, kateremu se pri rikverc vožnji km odštevajo!

Sploh se pa po tvoji metodi niti ne bi rabil vozit (dvigalka&co.).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

garamond ::

Za avte iz tega tisočletja res ne vem (razen mogoče avtov iz simulacij ali iger, ali avtov s tako napako, ali pa reverznega posnetka vožnje avtobila).

Sem pa enkrat zasledil v nekem filmu, da si lahko to počel s petko.

vorantz ::

garamond je izjavil:

Za avte iz tega tisočletja res ne vem (razen mogoče avtov iz simulacij ali iger, ali avtov s tako napako, ali pa reverznega posnetka vožnje avtobila).

Sem pa enkrat zasledil v nekem filmu, da si lahko to počel s petko.


updam, da se res zajebavaš...
ni bla v tu pa tam ta scena :))

MadMax ::

Pri avtih, ki so imeli števce povezane z zajlo je to običajno res šlo, ampak to je že zdavnaj preživeto.
Tema je vezana na nove avtomobile, ne pa stare kripe...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

garamond ::

vorantz je izjavil:

garamond je izjavil:

Za avte iz tega tisočletja res ne vem (razen mogoče avtov iz simulacij ali iger, ali avtov s tako napako, ali pa reverznega posnetka vožnje avtobila).

Sem pa enkrat zasledil v nekem filmu, da si lahko to počel s petko.


updam, da se res zajebavaš...
ni bla v tu pa tam ta scena :))
Je bila, sem poiskal minuto xD

FlyingBee ::

Nisem si mogel pomagati, ampak garancija mu je pa začela teči avgusta 2013, tako da mora samo paziti, da ta podatek pravilno zapiše. Sicer pa kako je danes s tem avtom? So ga prodal?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172891 (2137) zk_eu
»

Nakup avtomobila pri avto hiši. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8932555 (15299) Nvuko
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317566 (14944) St235
»

Prodaja avtov na črno, preprodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8832595 (27797) St235
»

Rabljena vozila od večjih trgovcev?

Oddelek: Na cesti
153289 (2405) McClane

Več podobnih tem