» »

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran

gruntfürmich ::

kupci še bolj!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BALAST ::

Kupit avto na lizing, in že 3 mesece prijavljen na avtohišo, ni nek čudežni pojav.

Kolega je kupoval Seat in so mu ponudili ravno takega, ki je stal v razstavnem salonu za rabat 20%, bilo je pa to leta 2006!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Go-ahead ::

Ne vem če sva se razumela.

Več lastnikov kot je bilo, nižjo ceno vozilo ima. Slovensko poreklo pa zagotavlja, da se št. prevoženih km vozila ni zmanjšalo že na poti do slovenskega trgovca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Aston_11 ::

Go-ahead je izjavil:

, da se št. prevoženih km vozila ni zmanjšalo že na poti do slovenskega trgovca.
Kaj je v redu, če jih zmanjša kar prvi lastnik ali velja samo tisto zmanjšanje, ki ga opravijo v tujini?

mihor ::

Aston_11 je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

, da se št. prevoženih km vozila ni zmanjšalo že na poti do slovenskega trgovca.
Kaj je v redu, če jih zmanjša kar prvi lastnik ali velja samo tisto zmanjšanje, ki ga opravijo v tujini?


Če je uvožen, so lahko že 2x manjšani km, ne? Vrtijo najprej prepečenci iz italije in potem še naši domači. Pa imaš dotrajan avto z 20k km. :)

sirotka ::

gruntfürmich je izjavil:

čakte mal fantje!

ka se slučajno kregate okoli tega če 1. lastnik kaj pomeni? in pa na avto.net 'slovensko poreklo'??

če kdo zanika da sta ta dva faktorja kaj pomembna pri prodaji in se še hoče okoli tega kregat je debil brez primere in nima pojma o pojmu!!!


Meni je za št. lastnikov in slovensko poreklo, dokler je avto v pravem stanju. A je kaj drugače, če ga vozi debeli švaba ali pa slovenc, dokler so seveda vsi servisi delani tako, kot morajo biti? Km zbijajo pa predvsem naši zajebani dilerčki. Št. lastnikov je pa morda pomembno le, dokler si prvi lastnik, vsi ostali so vsaj meni čisto nepomembni.

ZaphodBB ::

BALAST je izjavil:

Kupit avto na lizing, in že 3 mesece prijavljen na avtohišo, ni nek čudežni pojav.

Kolega je kupoval Seat in so mu ponudili ravno takega, ki je stal v razstavnem salonu za rabat 20%, bilo je pa to leta 2006!

OPju so pa ponudil takšen avto za 0% rabat. In eni pravijo, da nima razloga za razburjenje.

Moje mnenje je, da so ga lepo napeli. Oziroma se je napel sam, ko ni pravočasno reagiral (beri pred registracijo). Menim pa tudi, da ne bo nič pametnega dosegel, ker ne obstaja stroškovno učinkovit način za maščevanje trgovcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

St235 ::

Predvsem pa je pri slovenskih avtomobilih dosti lažje dvignit telefon in preverit podatke iz servisne knjige. Ampak to je popolnoma offtopic za to temo.

Čisto vseeno je ali se avtomobili slabše prodajajo zaradi tega koliko lastnikov so imeli. Gre za to, da je prodajalec ob prodaji zamolčal relavantno dejstvo o avtomobilu. In tega si prodajalec ne bi smel privoščit. Si pa to še posebej v sloveniji privošči brez težav, ker večina ljudi mirno skloni glavo. Tudi nasveti tukaj na forumu so tipa, tiho bodi važno da je avto ok.

D3m ::

ZaphodBB je izjavil:

BALAST je izjavil:

Kupit avto na lizing, in že 3 mesece prijavljen na avtohišo, ni nek čudežni pojav.

Kolega je kupoval Seat in so mu ponudili ravno takega, ki je stal v razstavnem salonu za rabat 20%, bilo je pa to leta 2006!

OPju so pa ponudil takšen avto za 0% rabat. In eni pravijo, da nima razloga za razburjenje.


Rekel je, da je avto v akciji. Torej zakaj dodatni rabat?
|HP EliteBook|R5 6650U|

ZaphodBB ::

D3m je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

BALAST je izjavil:

Kupit avto na lizing, in že 3 mesece prijavljen na avtohišo, ni nek čudežni pojav.

Kolega je kupoval Seat in so mu ponudili ravno takega, ki je stal v razstavnem salonu za rabat 20%, bilo je pa to leta 2006!

OPju so pa ponudil takšen avto za 0% rabat. In eni pravijo, da nima razloga za razburjenje.


Rekel je, da je avto v akciji. Torej zakaj dodatni rabat?

Zakaj pa ne?

Ko sem jaz kupoval svoj avto, sem namesto 18.000 plačal 14.500. Pa se mi je tudi taprvi trgovec na glavo postavljal, da je 15.500 zadnja cena. In da bi pri 15.300 imel izgubo.

Trgovec je še vedno zaslužil 500EUR. V resnici, bi mi ga pa lahko prodal tudi za 10.000EUR, če bi ga jaz v to prepričal. Sicer do danes še nisem našel ustreznih argumentov, vendar to ne pomeni da ne obstajajo.

Edit:
Še odgovor na tvoje vprašanje. Saj ne bi rabili dat dodatnega rabata, samo avto ki še ni bil registriran. Trgovec, bi pa lahko stimuliral nakup tega že registriranega avta z dodatnim popustom. Jaz recimo ne bi kupil avta drekaste barve. Zato naročim avto vulvasto roza barve. On me pa lahko prepriča v nakup drekastega avtomobila z ustreznim popustom. Ne pa tako, da mi podstavi drekast avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

D3m ::

500EUR je zaslužil? Slabo to še stroške ni pokril.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

ZaphodBB ::

D3m je izjavil:

500EUR je zaslužil? Slabo to še stroške ni pokril.

Neto. Njegov bruto strošek je bil recimo 14.100EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

St235 ::

D3m je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

BALAST je izjavil:

Kupit avto na lizing, in že 3 mesece prijavljen na avtohišo, ni nek čudežni pojav.

Kolega je kupoval Seat in so mu ponudili ravno takega, ki je stal v razstavnem salonu za rabat 20%, bilo je pa to leta 2006!

OPju so pa ponudil takšen avto za 0% rabat. In eni pravijo, da nima razloga za razburjenje.


Rekel je, da je avto v akciji. Torej zakaj dodatni rabat?


Ni bil ta avto v posebni akciji, ampak je splošna akcija za vsa vozila tega tipa.

Mehmed ::

Go-ahead je izjavil:

Mehmed, na parkirišču trgovine imaš na razpolago dve popolnoma enaki vozili. V dokumentaciji enega od vozil je razvidno, da je eno že bilo registrirano.
Katerega boš kupil?
Tvoje stališče, ki si ga zagovarjsl do sedaj razumem le če ti prodajaš taka vozila.

Ce sta enaka registriranega. Ker se je iz omenjenih razlogov verjetno manj neumnih ljudi vsedlo vanj.

Pa ti vrnem vprasanje; ce imas na voljo brezhiben avto, ki so ga v druzini pac eno leto na oceta, drugo na mamo, tretje na sina registrirali, na samo uporabo pa to ni nic vplivalo. A ga preskocis samo zato ker ti stevilka ni vsec? A temu se zdej rece pametna poslovna odlocitev?
Kaj pa ce preskocis oglas, ker je telefonska prodajalca 040 pa ti ni vsec ta operater pac? Sej odlocas se na povsem isti podlagi; ena stevilka v oglasu, ki ne pove nic o avtu, ti ni vsec.

To je en stereotip, ki se je prijel pri veliko ljudeh. Ampak samo zaradi tega se ni nic manj neumen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

St235 ::

Nič od naštetega ne spremeni dejstva, da je prodajalec zamolčal dejstvo o avtomobilu in da je bilo vozilo predhodno dano v promet s čimer ima OP vso pravico uveljavljat Stvarno napako.

Mehmed ::

Ja ja, noben mu ne brani. Tole ni bila debata a se mu dela krivica ampak a je utrpel skodo epskih razseznosti, kot se nekaterim dozdeva.

Go-ahead ::

Mehmed je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Mehmed, na parkirišču trgovine imaš na razpolago dve popolnoma enaki vozili. V dokumentaciji enega od vozil je razvidno, da je eno že bilo registrirano.
Katerega boš kupil?
Tvoje stališče, ki si ga zagovarjsl do sedaj razumem le če ti prodajaš taka vozila.

Ce sta enaka registriranega. Ker se je iz omenjenih razlogov verjetno manj neumnih ljudi vsedlo vanj.

Pa ti vrnem vprasanje; ce imas na voljo brezhiben avto, ki so ga v druzini pac eno leto na oceta, drugo na mamo, tretje na sina registrirali, na samo uporabo pa to ni nic vplivalo. A ga preskocis samo zato ker ti stevilka ni vsec? A temu se zdej rece pametna poslovna odlocitev?
Kaj pa ce preskocis oglas, ker je telefonska prodajalca 040 pa ti ni vsec ta operater pac? Sej odlocas se na povsem isti podlagi; ena stevilka v oglasu, ki ne pove nic o avtu, ti ni vsec.

To je en stereotip, ki se je prijel pri veliko ljudeh. Ampak samo zaradi tega se ni nic manj neumen.


Kupec je utrpel škodo, ne pa ravno epskih razsežnosti.

Zakaj škodo?

Ker obstaja bistveno večja verjetnost, da so v času registracije nekateri s takim vozilom driftali, kurili sklopko, prevozili bistveno več km in jih nato zbivali,... kot pri vozilu, ki ni bilo registrirano.

In zakaj bi jaz kupoval vozilo nad katerim visi taka senca. Še dobro da obstajajo tudi kupci, ki razmišljajo tako kot ti, in imajo še raje taka vozila kot nedotaknjena.
V zvezi s tvojimi dodeljevanji nazivov ostalim v stilu idiotov, neumnežev in še koga, bi te nazive sam dodeli tebi. Verjemi, da si do njih na tem področju še kako upravičen.

V zvezi s preregistracijami v sklopu družine imaš prav, raje bi kupil enak avto, kjer teh preregistracij ni. Mogoče pa je stari tajkunčič, pa je nekje spiz* il denar ali avto in se skuša roki pravice izogniti z preregistracijami.

Telefonsko 040 pa bi tudi preskočil, ker sem sam v drugem omrežju (saj veš stroški), hec!
Verjemi, okoli avtomobilov je že tako dovolj pi*darij, da res ni potrebno da kupujemo vozila, kjer so te piz*arije vidne tudi v dokumentih.

Mehmed ::

Se pravi op bi utemeljeval svojo skodo na podlagi senc, ki jih ti vidis nad avtom.
To bi res rad videl na sodiscu lol.


In vprasanje ni a bi ti raje kupil en ali drugi ampak a bi preskocil oglas izkljucno na podlagi ene stevilke, brez da vsaj vprasas kako in kaj je s tem. Ce preskocis potem to pocnes na podlagi nekih namisljenih razlogov. Naj so stereotipi, paranoja ali pa vrazeverje, vsi imajo skupno nerazumnost. Nic ne ves o avtu, nisi ga niti pogledal, tvoje celotno mnenje je ustvarjeno se preden si videl oglas.
A imas boljsi izraz za to kot neumnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

OK.d ::

Če nič drugega lahko prodajalcu naredi malo reklame na A-kanalu;)
LPOK.d

jureus ::

Da še sam nekaj prispevam na to temo.
Ko kupujem rabljen avtomobil imam v prvem koraku tri faktorje:
- slovenskega porekla
- poterjena servisna knjiga
- prvi lastnik

Ostale oglase preskočim.
Zakaj?
Ker lahko na takšen način preverim celotno zgodovino avtomobila.
Se izognem nevšečnostim, ki so vzrok prekupčevalcev iz tujine (zbiti kilometri in podobno).

bi preskocil oglas izkljucno na podlagi ene stevilke, brez da vsaj vprasas kako in kaj je s tem. Ce preskocis potem to pocnes na podlagi nekih namisljenih razlogov.

Vsekakor bi preskočil.
Očitno še nisi kupoval rabljenega avtomobila. Jaz sem jih že en kup in vem kaj se prodaja in kako te prodajalci želijo v veliko primerih pretentati.

mujek ::

Mehmed je izjavil:

Se pravi op bi utemeljeval svojo skodo na podlagi senc, ki jih ti vidis nad avtom.


Greš v trgovino, rečeš da bi kupil novo (niti ni treba da rečeš novi, saj si v trgovini, kjer prodajajo nove stvari) tablico.
Prideš domov, odpreš in vidiš, da jo je nekdo že uporabljal in registiral na google play ali kar koli že je.
Ampak saj ni problem - si jo kupil v trgovini, še zmeraj si prvi lastnik in še zmeraj vse ostalo izgleda ok.
Od trgovca pa nisi slišal da je bila uporabljena, ali recimo razstavljena.

Ta analogija ni enak primer kot ga ima OP. Ampak ima eno skupno stvar - nekdo je nekaj zamolčal. OP sicer lažje dokaže, da je avto bil že registriran - kot ti da si kupil uporabljeno tablico.

Vsak ki podpira, to kar trgovci delajo, je ali trgovec ali lastnik trgovine. Končni kupec nima od tega nič (razen če se strinja s tem kar kupi, in dobi morebitni popust).

korenje3 ::

newGuy je izjavil:

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil nov avto (KIA iz trenutne akcije brez obresti & brez pologa). Sklenili smo pogodbo (leasing), leasing hiša je avto plačala. Ko sem avto čez nekaj dni prejel in ga registriral sem na prometni opazil, da je avto že bil registriran. Avto naj bi bil registriran avgusta 2013, prevoženih je sicer imel samo 7 km. Pogledal sem tudi na https://e-uprava.gov.si/e-uprava/osnovn... kjer piše, da ima avto že 2 lastnika.

Prosim pomagajte mi, kaj lahko naredim?

Hvala za pomoč.


verjetno testni avto iz salona. za recimo obiskovalce, vzamejo avto za nekaj krogov.
zato je vedno pametno kupiti avto po naročilu, če je nov. ga sestavijo po tvoji izbiri.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

ZaphodBB ::

Po mojem ja pametno kupiti enega od tipskih modelov katere uvažajo v danem trenutku. Se da iztržit precej boljšo ceno, kot pa za kustomiziranega.

Alamar ::

Mislim pa kakšne imate ljudje. A še niste slišali za enodnevne registracije s strani uvoznikov/avtohiš v namen izboljšanja statistike? To so novi avtomobili s katerimi se niso vijakali naokrog. Ob nakupu dobiš dokument, kjer pišejo vsi relevantni podatki, npr število km.

http://www.dnevnik.si/magazin/svet-vozi...

ZaphodBB ::

Alamar je izjavil:

Mislim pa kakšne imate ljudje. A še niste slišali za enodnevne registracije s strani uvoznikov/avtohiš v namen izboljšanja statistike? To so novi avtomobili s katerimi se niso vijakali naokrog. Ob nakupu dobiš dokument, kjer pišejo vsi relevantni podatki, npr število km.

http://www.dnevnik.si/magazin/svet-vozi...

Ti pa nisi prebral teme. Nič ne mislimo, da je z avtom kaj narobe. Vemo, pa da avto ni nov. Ker definicija novega avtomobila je, da še ni bil registriran. A razumeš.

Alamar ::

Še kako dobro sem prebral temo. Odgovor sem dal na zadnjo opazko.
Sicer pa briga mene in še marsikoga neka definicija. Lahko je avto 5x registriran in je zame nov, če ima na števcu par km ter je nedotaknjen.;)

shadeX ::

Alamar je izjavil:

Še kako dobro sem prebral temo. Odgovor sem dal na zadnjo opazko.
Sicer pa briga mene in še marsikoga neka definicija. Lahko je avto 5x registriran in je zame nov, če ima na števcu par km ter je nedotaknjen.;)


Ja in v slučaju če boš želel avto čez 5 let prodati zaradi nakupa novega? Kdo bo želel biti 6. lastnik?

Alamar ::

Sicer sem karikiral, ampak ja, vsak pameten človek, ki pogleda zgodovino servisiranja in predvsem prodajno pogodbo v kateri so navedena vsa dejstva.

Go-ahead ::

Dragi car dealerji ala Alamar, Mehmed in še kdo, še zadnjič:
- večkrat registrirano vozilo v lasti več lastnikov se proda ceneje, kot vozilo brez take preteklosti.
- vozilo prvič kupljeno v Sloveniji se proda dražje, ko vozilo prvič kupljeno v tujini.

To je to.

Zame je debata o tem končana (saj se zavedam, da veste da imam-o prav, le v lastno skledo ne moreta- smeta lulati).

In OP je zaveden in okraden.

WarpedGone ::

Ja in v slučaju če boš želel avto čez 5 let prodati zaradi nakupa novega? Kdo bo želel biti 6. lastnik?

Idioti ne, razumni ljudje bodo pa skapiral, da bodo šele drugi lastnik.
Brez vsake slabe vesti lahko lepo napišeš da si ti prvi lastnik.
Koliko različnih oseb je uporabljalo avtomobil kot svojo last v namen kot je bil narejen in kot se prodaja? En,ti, sam.

Ko bo človek šel štet registracije in debelo pogledal mu pa:
a) poveš kako je na stvari
b) pokažeš datume registracije kjer je kristalno jasno da je bila prva registracija čisti luft in z avtom nima ničesar opravit
Zbogom in hvala za vse ribe

alphasaphir ::

newGuy je izjavil:

Klemzz je izjavil:

Odjava/prijava, da dobijo dodatn popust pri uvozniku, stalna praksa.


Jaz bom potem naveden kot 2. lastnik, kljub temu, da sem praktično prvi lastnik.


2. lastnik je avtohisa. Ti bos kvecjemu 3.

vorantz ::

WarpedGone je izjavil:

Ja in v slučaju če boš želel avto čez 5 let prodati zaradi nakupa novega? Kdo bo želel biti 6. lastnik?

Idioti ne, razumni ljudje bodo pa skapiral, da bodo šele drugi lastnik.
Brez vsake slabe vesti lahko lepo napišeš da si ti prvi lastnik.
Koliko različnih oseb je uporabljalo avtomobil kot svojo last v namen kot je bil narejen in kot se prodaja? En,ti, sam.

Ko bo človek šel štet registracije in debelo pogledal mu pa:
a) poveš kako je na stvari
b) pokažeš datume registracije kjer je kristalno jasno da je bila prva registracija čisti luft in z avtom nima ničesar opravit


Ne sanjat
Če hočeš, da si bo nekdo vzel cajt in poslušal tvoje izgovore (da ne omenjamo da je vsak 2. čičo sposoben spravit skupaj bolj prepričljive (in neresnične) izgovore) boš moral
a) met res res dobr avto
ali
b) prodajat po nižji ceni

OP ima kio, ki jih je kot peska dandanes zato ostane opcija b

WarpedGone ::

Js rečem da sm prvi lastnik.
Ti pogruntaš število registracij kako in kje?
Zbogom in hvala za vse ribe

Bellzmet ::

Ja preveriš na netu. Podatke iz prometne vpišeš in je vse takoj vidno.

St235 ::

WarpedGone je izjavil:

Js rečem da sm prvi lastnik.
Ti pogruntaš število registracij kako in kje?


carfax.si
https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl....

V prometnem bo registrska rpve registracije drugačna kot obstoječa

itd...

Tokoliko lastnikov je imel avto se da ugotovit, če pa potem verjamep da je avto registrirala avto hiša smao za en dan je pa druga zgodba. Samo spet nabijate tja v tri dni, ker nima veze ali se bo avto dražje prodal ali ne, ker ne govorimo o temu,d a bi moral OP odškodninsko tožit salon. govorimo o temu, da ima pravico uveljavljat stvarno napako, ker avto nima vseh oglaševanih lastnosti.

Mehmed ::

jureus je izjavil:


Vsekakor bi preskočil.
Očitno še nisi kupoval rabljenega avtomobila. Jaz sem jih že en kup in vem kaj se prodaja in kako te prodajalci želijo v veliko primerih pretentati.


Aha. Kdor prodaja v drugo registriran avto je de facto nategun, kdor prvoregistiranega zaupanja vreden. Good to know.
Mal bo ironicno sicer cez par let, glede na to kako vse vec avtohis registira avte, ker bojo zaupanja vredne samo se one. Ampak pustimo to ane.

OK.d ::

AH boli za kupce, ker to potem ni več njihov problem.
LPOK.d

WarpedGone ::

Ja preveriš na netu. Podatke iz prometne vpišeš in je vse takoj vidno.

Prometno dobiš pa kje oz. kdaj?
Ko si avto že kupil al pa vsaj pršu pogledat in bil z mano zapleten v dost dolg pogovor da sm ti js to knjigico sploh pokazal.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

St235 ::

ROFL, dokler ne pogledam prometnega dovoljenja me avto sploh ne zanima. To je praktično prva stvar, kise jo skupaj z servisno knjigo pogleda ko se kupuje avto. ČE bi meni kupec rekel, da mi ne pokaže prometne dokler ne kupim avta bi zlo hitro zaključila.

WarpedGone ::

ROFL, dokler ne pogledam prometnega dovoljenja me avto sploh ne zanima.

Does not compute.
Prometno dobiš v roke šele, ko izkažeš dovolj interesa/zanimanja da prideš fizično do prodajalca konkretnega avtomobila.
Takrat pa najprej pogledaš avto in če je ta OK šele papirje. TipTop papirji so drek vredni če je avto razvalina. Če je pa avto topŠit in lastnik trdi da je kupu novga, tam pa piše 2 registraciji se pogleda še datume registracij in mirna bosna.
Zbogom in hvala za vse ribe

Engineer_ ::

servisne nimam saj od day 1 sam popravljam avto. točno zaradi tega je v perfektnem stanju.

imaš pa prav, da sem zaradi tega morda malce izgubil na vrednosti trga zaradi ovac, ki mislijo da je ponarejena servisna knjižica dokaz o tem kako je bil avto vzdrževan.

ne bom pozabil kako sem nekoč prodal svoj avto neki avtohiši BREZ SERVISNE knjižice. ko so ga oni prodajali naprej je avto čudežno dobil servisno knjižico. potrjeno z vpisi. :D
tako da ja, ti kar glej servisne knjižice avtomobilov.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

spet podtikaš besede, nihče ne govri o tem, da se slepo zaupa servisni knjigi. Govorim o temu, da se iz prometnega da potegnit vse podatke o avtomobilu in, da če prodajalec ni pripravljen tega dokumenta pokazat se sploh nimam kaj pogovarjat z njim. Seveda govorimo o fizičnem ogledu avtomobila. Po telefonu več kot to kje in kdaj se dobiš se tako ali tako ne moreš menit.

O temu kako perfekten je tvoj avto pa raje ne, ker po objavah sodeč nimaš kaj dosti pojma. Tolk, če smo že pri brezveznem podtikanju izjav.

Služi pa servisna knjiga eni zelo enostavni stvari. Pogledaš kje je bil avto servisiran dvigneš telefon in vprašaš če je bil res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Engineer_ ::

problem je da je prodajalec morda avto že odjavil iz prometa in nima prometnega dovoljenja.

pa avto zarad tega ni nič slabši.

mora pa ti dat točnoe podatke o vozilu, to pa ja (pač skopira prometno ali bilokaj, predn odjavi). da greš lahko semle:
https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl....

oziroma rabiš samo številko šasije da greš sem
https://www.carfax.si/

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Engineer_ je izjavil:

problem je da je prodajalec morda avto že odjavil iz prometa in nima prometnega dovoljenja.

A ko avto odjaviš ti pa zaplenijo prometno, ali kaj?
Nak, še vedno jo ima lastnik.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Engineer_ ::

se torej opravičujem za napako, sem mislil da jo vzamejo. tako kot to storijo ko ga podalšaš in si kaznovan če imaš istočasno 2 prometni za 1 vozilo.

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Engineer_ je izjavil:

se torej opravičujem za napako, sem mislil da jo vzamejo. tako kot to storijo ko ga podalšaš in si kaznovan če imaš istočasno 2 prometni za 1 vozilo.


Dejansko ne veš kaj govoriš. Če vozilo odjaviš iz prometa se v prometno napiše, da je bilo vozilo odjavljeno skupaj z datumom, kje je bilo odjavljeno ter, če so bile reg. tablice vrnjene. Gor prtisnejo štempiljko in podpis osebe, ki je opravila postopek in vrnejo prometno zadnjemu lastniku.

Če podaljšaš registracijo se to vpiše v prometno in ne dobiš nove. Če pa že zmanjka prostora na prometni za vpis podaljšanja registracije pa ti izdajo novo in pri tem staro vzamejo in uničijo.

Lahko pa dobiš duplikat, če so ti original prometno ukradli ali je je izgubljena. Če imaš original in duplikat lahko fašeš kazen, ker do duplikata si upravičen samo v primeru, da nimaš originala.

Engineer_ ::

dobiš novo prometno dovoljenje. vedno, vsako leto.
vsaj pri meni tako naredijo vsako leto.

vedno so mi jo menjali, za razlog pa vpraši njih. zaradi njih imam namreč napačno znanje o tem kako naj bi se to delalo.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

daj nehaj se smešit, a si sploh dovolj star da lahko voziš avto?

Če bi kdaj v življenju videl prometno dovoljenje potem bi videl da ima štiri okenčka na zadnji strani kamor se vpisuje podaljševanje. https://www.google.si/search?q=prometno...

Torej izjave tipa, meni vsako leto menjajo prometno pomenijo samo eno stvar: V življenju nisem imel avta in nimam pojma o čem govorim.

Engineer_ ::

jaz nimam tam nič zapisano, dobim vsako leto novo.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Prosim če objaviš scan svojega prometnega dovoljenja (seveda skrij osebne podatke), da vidimo zakaj je tvoje dovoljenju drugačno od standardiziranega vzorca, ki se uporablja za vsa motorna votila, ker je več kot očitno, da si navaden nakladač, ki ne ve o čem govori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172901 (2147) zk_eu
»

Nakup avtomobila pri avto hiši. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8932597 (15341) Nvuko
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317610 (14988) St235
»

Prodaja avtov na črno, preprodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8832641 (27843) St235
»

Rabljena vozila od večjih trgovcev?

Oddelek: Na cesti
153297 (2413) McClane

Več podobnih tem