» »

Trackerji za domače živali

Trackerji za domače živali

Keyser Soze ::

Imam eno vprašanje za kakšnega radioamaterja, ki je verjetno bolj domač na tem področju kot jaz in ne bo odkrival tople vode.

Kako je z regulacijo (da sploh vem kako sem omejen) in opcijami za RF sledenje domačim živalim (konkretno mačke, ker so manjše).

Obstajajo sicer "of-the-shelve" sistemi, ki bazirajo bodisi na navadni RF bodisi na GPS tehnologiji (npr. Tractive, Loc8tor, ipd.), vendar imajo grozne omejitve, kar jih naredi zelo, zelo neuporabne za uporabo pri recimo mačkah (doseg, baterija, teža, zanesljivost, natančnost - kombinacija več teh).

Načeloma sem po testiranju več teh ugotovil, da so OK, če veš kje trenutno je žival oz. jo prej vizualno sam najdeš, potem pa samo še potrdiš njeno lokacijo preko sistema (malce pretiravam, samo tako je bilo večinom v mojem primeru).

Ker vem da obstajajo dobri RF sistemi, ki se uporabljajo za raziskave na divjih živalih in so sposobni sledenja na par km (več za domače živali/ljubljenčke načeloma ne rabiš) me zanima, če ima mogoče kdo kaj izkušenj s tem oz. kako je z domačo izdelavo RF oddajnika in sprejemnika za te potrebe?
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144232653 (212183) BigWhale
»

Resen problem s psičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812380 (10493) koyotee

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15542685 (40302) Gandalfar
»

Pravni vidik in morebitna kazen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20218989 (14503) alsb
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556579 (5912) BigWhale

Več podobnih tem