» »

Etoro in Edavki

Etoro in Edavki

«
1
2 3
...
5

Patrik2 ::

Pozdravljeni,
Torej lani sem začel trgovati z Etorojem preko njihovih funkcij Copy trading. Vse je bilo super naredil sem lepi profit in vse.
A problem je nastal zdaj ko je treba oddat Vlogo za odmero dohodnine od odsvojenih vrednostnih papirjev, oz. tudi za dividende.
Pregledam Account management in dobim 106 strani transakcij, ki jih je treba vnesti na e-davke, seveda tudi vse valute spremenit z dolarjev v evre na dan nakupa/prodaje.
Torej rekli so mi nevem če to drži, da bi naj vnesel vse nakupe ki sem jih opravil ne samo tiste ki sem jih zaključil. torej tega je recimo 800 alinej.
Vnest kot XML ne gre saj mi ne sprejme in mi javlja napako.


Druga stvar so dividende. Ker ni bilo trgovanje v Sloveniji je potrebno vse podatke vnesti samodejno od datuma nakupa, identifikacijske številke, vrednosti dividende, vrednost davka ki si ga plačal v tujini na določeno dividendo (ta podatek ni podan, tako da bom mogel vse dividende poiskat na internetu, delit z deležem dividende koliko deleža delnice sem imel in odštet od dividende da lahko dobim ven davek od tega)... in seveda tega okoli 400 vrstic za preračunat poiskat in izpolnit.

Torej zanimalo bi me, če je kdo imel že opravka z Copy Trading ali samo trgovel preko Etoroja in ima kake izkušnje kako bi lahko to rešil hitreje, ker je enostavno preveč vsega. Seveda sem se obrnil tudi na računovodstvo, ki pa niso hoteli prevzeti dela ker ali niso še imeli posla z vrednostnimi papirji, ali pa jim je enostavno blo delo preobsežno.

janez09 ::

tudi jaz imam enak problem.
vprasanje: ali etoro sploh javlja fursu?
je mogoce ze kdo kontaktiral furs, da imamo od njih odgovor?

a bi bila opcija vnosa samo podatkov s prve (ali zadnje) strani, kjer pise dobicek?

Patrik2 ::

Žal imam novico sem se menil s fursom.
Zadeva je taka... vnest je treba vse nakupe in odsvojitve ena po ena v eDavke, ker ti XML obliko od etoroja ne bo zaznalo. Vsako transakcijo boš rabil pretvorit z USD v EUR na dan transakcije po tečaju Slovenske Banke.
Rok za oddajo je če se ne motim 26. februar, torej se loti čim prej, če imaš pa kako koli vprašanje imajo FURS klicni center kje lahko podaš vsa vprašanja ki te zanimajo in lepo razložijo.
Vendar iskreno povedano ta copy trading ni glih najbolj prilagojen za naše eDavke, ker ti nameče preveč podatkov, ki jih boš zaradi tega moral ena po ena vnašat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Patrik2 ()

h3ox ::

Patrik zdravo.

Smem vprašati, kako oz če si rešil to zadevo? Imam enake skrbi glede tega... Sam sem sicer v 2019 imel samo 2 dohodka iz dividen pa še samo to mi je vzelo dobre 2 ure, da sem vse našel, preračunal in vnesel v Edavke.

LP,
T

Patrik2 je izjavil:

Pozdravljeni,
Torej lani sem začel trgovati z Etorojem preko njihovih funkcij Copy trading. Vse je bilo super naredil sem lepi profit in vse.
A problem je nastal zdaj ko je treba oddat Vlogo za odmero dohodnine od odsvojenih vrednostnih papirjev, oz. tudi za dividende.
Pregledam Account management in dobim 106 strani transakcij, ki jih je treba vnesti na e-davke, seveda tudi vse valute spremenit z dolarjev v evre na dan nakupa/prodaje.
Torej rekli so mi nevem če to drži, da bi naj vnesel vse nakupe ki sem jih opravil ne samo tiste ki sem jih zaključil. torej tega je recimo 800 alinej.
Vnest kot XML ne gre saj mi ne sprejme in mi javlja napako.


Druga stvar so dividende. Ker ni bilo trgovanje v Sloveniji je potrebno vse podatke vnesti samodejno od datuma nakupa, identifikacijske številke, vrednosti dividende, vrednost davka ki si ga plačal v tujini na določeno dividendo (ta podatek ni podan, tako da bom mogel vse dividende poiskat na internetu, delit z deležem dividende koliko deleža delnice sem imel in odštet od dividende da lahko dobim ven davek od tega)... in seveda tega okoli 400 vrstic za preračunat poiskat in izpolnit.

Torej zanimalo bi me, če je kdo imel že opravka z Copy Trading ali samo trgovel preko Etoroja in ima kake izkušnje kako bi lahko to rešil hitreje, ker je enostavno preveč vsega. Seveda sem se obrnil tudi na računovodstvo, ki pa niso hoteli prevzeti dela ker ali niso še imeli posla z vrednostnimi papirji, ali pa jim je enostavno blo delo preobsežno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: h3ox ()

janez09 ::

@patrik2, bos to naredil..? to je dela za en dan?!:/

Slo-One ::

Jaz mislim, da je rešitev, da si sprogramiraš nek programček, ki prebere podatke iz CSVja ali XMLja in potem, sam klika po spletni strani. Gotovo bi se težavo dalo razviti z: https://github.com/puppeteer/puppeteer

Patrik2 ::

Žal mi XML obliko noče sprejet torej sem prisiljen vpisovat ena po ena... sem malo preračunal vse kaj morem vnest mi bo vzelo nekje skupaj 50 ur dela.

2dark ::

Patrik2 je izjavil:

Pozdravljeni,
Vse je bilo super naredil sem lepi profit in vse.


Če si naredu lep profit pač plačaj tisti drobiž od kazni, ki jo boš dobil.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

delfinus ::

Pa se ta neprijetnost bo, da bo slo za 40% davek na dobicek, ker gre za dobicek, dosezen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta (CFD).

Patrik2 ::

2dark je izjavil:

Patrik2 je izjavil:

Pozdravljeni,
Vse je bilo super naredil sem lepi profit in vse.


Če si naredu lep profit pač plačaj tisti drobiž od kazni, ki jo boš dobil.


Hotel sem si plačat računovodkinjo ampak mi žal niso hotele prevzet.

delfinus je izjavil:

Pa se ta neprijetnost bo, da bo slo za 40% davek na dobicek, ker gre za dobicek, dosezen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta (CFD).


Če se ne motim je 25% davek na dobiček, saj tako so mi rekli na fursu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Patrik2 ()

delfinus ::

Hoj,
Zgolj samo v primeru, ce si drzal CFDje vec kot 12 mesecev. Ce manj je 40%. Glej "Zakon o davku od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov (ZDDOIFI)" 14. clen.

Patrik2 ::

delfinus je izjavil:

Hoj,
Zgolj samo v primeru, ce si drzal CFDje vec kot 12 mesecev. Ce manj je 40%. Glej "Zakon o davku od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov (ZDDOIFI)" 14. clen.

Seveda more država še več vzet...

delfinus ::

Nazalost jap. Ta je Šircljev turbo davek. No v drugem letu za letosnje dobicke pa nas bodo se tako vec upalil pri vseh ostalih nalozbah. Tako, da komaj cakamo. Not.
lp, d.

Patrik2 ::

Kako to misliš? Kaki novi zakon je spet ven prišel?

jype-zflagp ::

Patrik2 je izjavil:

Zadeva je taka... vnest je treba vse nakupe in odsvojitve ena po ena v eDavke, ker ti XML obliko od etoroja ne bo zaznalo.
A XML transformacij se pa še niste učili?

Patrik2 ::

jype-zflagp je izjavil:

Patrik2 je izjavil:

Zadeva je taka... vnest je treba vse nakupe in odsvojitve ena po ena v eDavke, ker ti XML obliko od etoroja ne bo zaznalo.
A XML transformacij se pa še niste učili?

žal nismo vsi tak pametni, kot vi ;)

jype-waq873 ::

Zato se tudi upirate plačevanju davkov. Ne razumete, da so davki zaslužni, da klošarji ne streljajo na vas.

mr_chai ::

jype-waq873 je izjavil:

Zato se tudi upirate plačevanju davkov. Ne razumete, da so davki zaslužni, da klošarji ne streljajo na vas.


Kdo pa je zaslužen, da kak opeharjen kriptaš ne strelja na tebe, scammer ?



HeHe :)

jype-mu4l47 ::

mr_chai je izjavil:

Kdo pa je zaslužen, da kak opeharjen kriptaš ne strelja na tebe, scammer ?
Jaz, ker plačujem davke in se vozim s kolesom, da ste lahko vi srečni v svojih folcvagnih in mi po življenju strežete zgolj z vašo vozniško nesposobnostjo.

Conini ::

jype-mu4l47 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Kdo pa je zaslužen, da kak opeharjen kriptaš ne strelja na tebe, scammer ?
Jaz, ker plačujem davke in se vozim s kolesom, da ste lahko vi srečni v svojih folcvagnih in mi po življenju strežete zgolj z vašo vozniško nesposobnostjo.


Jaz kupim 100 litrov bencina vsak mesec, pa dam v državno blagajno več, kot pa ti, ki samo doma ležiš in ne delaš nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Conini ()

jype-6a2847 ::

Conini je izjavil:

Jaz kupim 100 litrov bencina vsak mesec, pa dam v državno blagajno več, kot pa ti, ki samo doma ležiš in ne delaš nič.
Oh, desničarji ste tako preproste živali.

Conini ::

jype-6a2847 je izjavil:

Conini je izjavil:

Jaz kupim 100 litrov bencina vsak mesec, pa dam v državno blagajno več, kot pa ti, ki samo doma ležiš in ne delaš nič.
Oh, desničarji ste tako preproste živali.


Od česa točno pa ti plačuješ v državno blagajno? Delaš nič več, kupuješ tudi ne... torej??
Tvoj vložek v državno blagajno je na nivoju povprečnega ljubljanskega klošarja.

rađo ::

Mogoče lahko pomagam, pri izdelavi skripte, ki prepiše etorov izpis ( ali pa tudi izpis kakšne druge borze) v xml, ki ga hočejo e-davki. Sem delal že podobne zadeve.

delfinus ::

Patrik2 je izjavil:

Kako to misliš? Kaki novi zakon je spet ven prišel?

Davek od obresti, dividend in dobičkov iz kapitala, se bo zvišala s 25 na 27,5%. Turbodavek ostane enak 40%.

lp, d.

alt_h4x ::

Pozdravljeni,

Sem malce googlal, pa ne vem, če sem zadevo prav razumel, torej:

  1. prijaviti je potrebno samo CFD pozicije (pri eToro EU, so kriptovalute "real" pozicije), ki sem jih zaprl (closed positions) iz account statementa v obdobju od 1.1.2019 do 31.12.2019, torej za preteklo leto?

  2. pozicije, ki sem jih v letu 2019 odprl in so še odprte ne prijavljam, saj še niso "odsvojene", torej ne moramo na njih izračunati dobička/izgube?

  3. na internetih piše, da trgovanje s kriptovalutami ni obdavčeno, če ne opravljaš dejavnosti (https://data.si/blog/2018/06/22/kriptov..., torej primer: kupim 0.5BTC pri 3000EUR, čez 2 leti prodam pri 10k, dobička je 7k ... HODL varjanta. Nikjer pa ne piše ali se to prijavi in kje in kako se bi naj prijavilo. Kje in kako to FURSu sporočiti?

  4. v primeru, da sem na eToro malo testiral, kopiral koga, ga po 1 tednu skenslu, mal se igral s forex nasplošno itd. in s tem nabil en kup transakcij, dobička je pa 0 oz. overall smo v celem letu na pozitivni ničli. Je sploh smiselno karkoli prijavljati?



@rađo: v primeru, da se ti bo dalo tole skripto spraviti skupaj, se priporočam (in verjetno še kdo drug), za delitev :), prmaknem za kak pir ali dva :P.

rađo ::

Problem je ker sam ne trgujem in nimam example izpisa.
Torej rabil bi en output ki ga dobis iz etoro. Magari maskiraj vrednosti in mi pošlji privat. Jaz pa bom mal nastudiral tole tvoje kar si napisal.

Patrik2 ::

rađo je izjavil:

Mogoče lahko pomagam, pri izdelavi skripte, ki prepiše etorov izpis ( ali pa tudi izpis kakšne druge borze) v xml, ki ga hočejo e-davki. Sem delal že podobne zadeve.

Bi bil srečen če bi se lahko zmenila, letos bom še to naredil samostojno mi je ostalo kakih 6 ur ''samo'' vendar za naslednja leta bi mi zelo pomagale. Bi se lahko slišala preko e-maila ali kaj podobnega?

lp

delfinus je izjavil:

Patrik2 je izjavil:

Kako to misliš? Kaki novi zakon je spet ven prišel?

Davek od obresti, dividend in dobičkov iz kapitala, se bo zvišala s 25 na 27,5%. Turbodavek ostane enak 40%.

lp, d.

Glede tega, ni že za letošnjo leto 27.5%? se mi zdi da je že sedaj ta zakon nažalost zunaj

alt_h4x je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem malce googlal, pa ne vem, če sem zadevo prav razumel, torej:

  1. prijaviti je potrebno samo CFD pozicije (pri eToro EU, so kriptovalute "real" pozicije), ki sem jih zaprl (closed positions) iz account statementa v obdobju od 1.1.2019 do 31.12.2019, torej za preteklo leto?

  2. pozicije, ki sem jih v letu 2019 odprl in so še odprte ne prijavljam, saj še niso "odsvojene", torej ne moramo na njih izračunati dobička/izgube?

  3. na internetih piše, da trgovanje s kriptovalutami ni obdavčeno, če ne opravljaš dejavnosti (https://data.si/blog/2018/06/22/kriptov..., torej primer: kupim 0.5BTC pri 3000EUR, čez 2 leti prodam pri 10k, dobička je 7k ... HODL varjanta. Nikjer pa ne piše ali se to prijavi in kje in kako se bi naj prijavilo. Kje in kako to FURSu sporočiti?

  4. v primeru, da sem na eToro malo testiral, kopiral koga, ga po 1 tednu skenslu, mal se igral s forex nasplošno itd. in s tem nabil en kup transakcij, dobička je pa 0 oz. overall smo v celem letu na pozitivni ničli. Je sploh smiselno karkoli prijavljati?



@rađo: v primeru, da se ti bo dalo tole skripto spraviti skupaj, se priporočam (in verjetno še kdo drug), za delitev :), prmaknem za kak pir ali dva :P.


Jaz več nevem sem klicaril večkrat, bil na FURSU itd. meni so vsakič drugače rekli, ampak večinoma je prišlo na to da treba vse oddat. tudi za tiste bi naj oddal katere še nisem zaključil in potem samo najvrjetneje sproti bi zaključeval vsako leto? nevem ta postopek še zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Patrik2 ()

delfinus ::

Patrik2, zakon je ze zunaj jap in velja od 01.01.2020 naprej. Klik. Ampak dohodnina za 2019 bo obracunana se po prejsnjem zakonu. Torej kapitalski dobicki in obresti po 25%. CFD ipd. bo 40%.

lp, d.

Patrik2 ::

Ponovno sem klical FURS, sedaj so mi rekli da morem samo tiste vnest keri so bili prodani in ne rabim vnašat kateri še niso bili. Je pa posebej obrazec za vse CFD in za vse REAL delnice. Torej vse ure ki sem jih vložil da sem vse vpisoval kot so rekli so bile stran vržene saj morem zdaj ponovno vse vnašat ampak samo tiste kere so bile prodane brez tistih ki še niso bile...

do zdaj sem klical 5x,in vseh 5x sem dobil drugačen odgovor tudi takega sem že dobil da oni nevejo če sploh rabim v evre pretvarjat z USD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Patrik2 ()

alt_h4x ::

Ja mislim, da je logično, da se vnaša samo zaključene transakcije, ker drugače ne veš niti koliko dobička/izgube je bilo, poleg tega piše na FURSovih straneh, da se vnaša "odsvojene" vrednostne papirje itd.

@Patrik2: katera obrazca pa naj bi bila to? Za CFD je verjetno "Doh-KDVP"?

V evre mislim da je potrebno pretvarjat, vsaj na elektronski verziji.. na papirju bi mogoče lahko zraven samo pripisal USD pa naj oni pretvarjajo :D

marjan_h ::

@Patrik2

Eno vprašanje, koliko si vložil in koliko profitiral s kopiranjem trgovanj drugih uporabnikov? (Vem, da to ni namen teme, vendar me zanima) Sicer kakor vem, se tukaj trguje le s tujimi valutami?

Hvala.

Patrik2 ::

alt_h4x je izjavil:

Ja mislim, da je logično, da se vnaša samo zaključene transakcije, ker drugače ne veš niti koliko dobička/izgube je bilo, poleg tega piše na FURSovih straneh, da se vnaša "odsvojene" vrednostne papirje itd.

@Patrik2: katera obrazca pa naj bi bila to? Za CFD je verjetno "Doh-KDVP"?

V evre mislim da je potrebno pretvarjat, vsaj na elektronski verziji.. na papirju bi mogoče lahko zraven samo pripisal USD pa naj oni pretvarjajo :D

Logično je ampak ko pokličeš, vprašaš pa ti reče da ni tak si misliš dobro mogoče pa niso spremenili.

za CFD je drugi obrazec. Napoved za odmero davka od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov to je če si trgoval z CFDjem

marjan_h je izjavil:

@Patrik2

Eno vprašanje, koliko si vložil in koliko profitiral s kopiranjem trgovanj drugih uporabnikov? (Vem, da to ni namen teme, vendar me zanima) Sicer kakor vem, se tukaj trguje le s tujimi valutami?

Hvala.

začel sem trgovat junija do konca leta sem imel minimalen profit glede na prodane delnice, imam pa trenutno do februarja 23% profita na vložen kapital.

https://etoro.tw/2V37ypX to je pa moj link, če me hočeš pregledat, ali pa me slučajno kopirat/followat da bboš trgoval z istimi delnicami kot jaz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Patrik2 ()

marjan_h ::


začel sem trgovat junija do konca leta sem imel minimalen profit glede na prodane delnice, imam pa trenutno do februarja 23% profita na vložen kapital.

https://etoro.tw/2V37ypX to je pa moj link, če me hočeš pregledat, ali pa me slučajno kopirat/followat da bboš trgoval z istimi delnicami kot jaz


Ja, zakaj ljudje na etoru ne kopirajo od najbolj uspešnih npr. tak, ki ima večji dobiček? Zakaj bi potem trgoval po svoje? Zagotovo tak, ki ima večji dobiček ima neke informacije o delnicah in tujih valutah.

Ali dobiš kakšne dividende če kupiš delnice na etoru? Kakor je bilo pred leti, mora vsak v RS po zakonu imeti brokerja na borzi preko katerega kupuje in prodaja delnice.

Patrik2 ::

marjan_h je izjavil:


začel sem trgovat junija do konca leta sem imel minimalen profit glede na prodane delnice, imam pa trenutno do februarja 23% profita na vložen kapital.

https://etoro.tw/2V37ypX to je pa moj link, če me hočeš pregledat, ali pa me slučajno kopirat/followat da bboš trgoval z istimi delnicami kot jaz


Ja, zakaj ljudje na etoru ne kopirajo od najbolj uspešnih npr. tak, ki ima večji dobiček? Zakaj bi potem trgoval po svoje? Zagotovo tak, ki ima večji dobiček ima neke informacije o delnicah in tujih valutah.

Ali dobiš kakšne dividende če kupiš delnice na etoru? Kakor je bilo pred leti, mora vsak v RS po zakonu imeti brokerja na borzi preko katerega kupuje in prodaja delnice.

Zato ker smo vsi različni nekateri prepustijo da drugi delajo nekateri mislijo da boljše vedo kot strokovnjaki, ali pa enostavno hočejo probat svojo srečo, to je vse odvisno kaki tip človeka si. informacije ki jih imajo o delnicah pa pride od branja vsak dan raznih finančnih revij forumov itd.

Ja dividende dobiš sem jih tudi sam prejel. saj je pa eToro tvoj broker, ti trguješ preko njihove strani.

marjan_h ::

Kakor jaz vem, je včasih eToro bil forex broker. Trgoval si samo z tujimi valutami. Sedaj se že da delnice kupit in kriptovalute?

Patrik2 ::

marjan_h je izjavil:

Kakor jaz vem, je včasih eToro bil forex broker. Trgoval si samo z tujimi valutami. Sedaj se že da delnice kupit in kriptovalute?

Nekdaj ja, zdaj že ponujajo lahko rečem da skoraj vse, rabili so it dalje s časom saj bi jih drugače konkurenca po domače povedano pojedla

Podgo31 ::

Ali je potrebno vsak vrednostni papir oziroma CFD vnesti v svoj popisni list?

Podgo31 ::

Kaj pa provizije in dividende (Rollover fees and dividens)? Kam naj bi se vnašala ta postavka?

Podgo31 ::

Vrednostni papirji:
No, na prvo vprašanje bom kar sam odgovoril... odgovor je DA. :)

Na drugo še vedno ne vem odgovora.

Pravilo iz drugega odstavka v povezavi s petim odstavkom 97. člena ZDoh-2.... Verjetno vedno NE oziroma brez kljukice. ??

Zanima me pa še, postopek po vnosu popisnih listov. Najbrž je potrebno samo priložit datoteko izpiska računa kot dokazilo. Imam prav?

CFD:
"Vrednost polja 'Zaloga IFI' v vrstici '1' ne sme biti pozitivna". Po vnosu pridobitve, mi javlja to napako. Kako pravilno vnesem pridobitev?

edi123 ::

Kako pa je z davki od Forex trgovanja? Ter kako jim dokažeš potem stotine oz. tisoče trejdov čez leto?

icfx ::

Forex davkov ni treba prijavljat... drugace je pa s stocks, CFD baje... ne vem zakaj sploh kdorkoli prijavlja karkoli iz etora. Sam sicer ne trgujem na etoru, ker ni med boljsimi brokerji. Ampak vsak si lahko naredi paypal, skrill...e wallets na katere si izplacujete dobicke in vam fuurs ne more nic, nimajo vpogleda in nihce jim ne posreduje kakih podatkov. Pri e walletu si narocite mastercard in jo uporabljate, enostavno. Ne vem zakaj prijavljat karkoli za davke. To je isto kot da bi nekdo na spletni stavnici b365 vsak mesec dobil 1000e in to prijavljal za dohodnino. Ne vem zakaj...razen ce bi pac tako radi placevali dodatne davke oziroma ce si nakazujete denar na svoj bancni racun v Sloveniji, kar je pa glupo po domace povedano... Kot da ze ne placujemo dovolj davkov. Vsaka stvar je ze 5,6x obdavcena naprej pa nazaj.

xerror ::

Od Forexa ni potrebno nič prijavljati. Če so večji zneski nakazil na trr, banka prijavi fursu in te potem oni povprašajo od kje ta denar in to dokazuješ z izpisom trejdov. Ne vem kak izpis imaš na eToro, jaz sem samo exportal history iz Metatradeja.

libreus ::

icfx je izjavil:

Forex davkov ni treba prijavljat... drugace je pa s stocks, CFD baje... ne vem zakaj sploh kdorkoli prijavlja karkoli iz etora. Sam sicer ne trgujem na etoru, ker ni med boljsimi brokerji. Ampak vsak si lahko naredi paypal, skrill...e wallets na katere si izplacujete dobicke in vam fuurs ne more nic, nimajo vpogleda in nihce jim ne posreduje kakih podatkov. Pri e walletu si narocite mastercard in jo uporabljate, enostavno. Ne vem zakaj prijavljat karkoli za davke. To je isto kot da bi nekdo na spletni stavnici b365 vsak mesec dobil 1000e in to prijavljal za dohodnino. Ne vem zakaj...razen ce bi pac tako radi placevali dodatne davke oziroma ce si nakazujete denar na svoj bancni racun v Sloveniji, kar je pa glupo po domace povedano... Kot da ze ne placujemo dovolj davkov. Vsaka stvar je ze 5,6x obdavcena naprej pa nazaj.

Hmmm ... sicer ne vem kako je drugje, ampak ko sem ustvaril račun na Trading 212, je bilo potrebno vnesti davčno številko, tako da predvidevam, da lahko Furs tako ali drugače pride do podatkov transakcij ...

KKKK ::

Zgolj v info:

Danes prejel pošto od FURS, v kateri me vabijo, da predložim napoved za leto 2018. Za samoprijavo ni kazni.

Tedaj sem bil na eToru.

Očitno neke podatke vseeno pošiljajo.

LP

Dark ::

Pozdravljeni,

Ne vem kako daleč ste prišli s skripto, sedaj sam razvijam aplikacijo ki prebere
excel in za vsak posamezni vnos pretvori v evre po tarifi za ta dan in pretvori v xml.
Bi pa potreboval pomoč, razumem da je potrebno izpolnit dva obrazca enega za real pozicije in drugega za cfd.
Torej za real pozicije je obrazec DOH-KDVP za cfd pa D-IFI. Obrazec DOH-KDVP je malo bolj zakompliciran in
nevem pod kam je potrebno vpisovati pozicije saj imaš na voljo:
-vrednostni papir
-investicijski kupon
-vrednostni papir SHORT
-investicijski kupon SHORT vrednostni papir
-investicijski kupon vrednostni papir SHORT
-investicijski kupon SHORT delež

In pri izpolnjevanju je še zahtevano: Vnesite ISIN kodo
ali trgovalno kodo
ali ime sklada

Je tukaj dovolj, da vpišeš Amazon sli morsš podat isin kodo?

libreus ::

Lahko kdo pomaga z informacijo, na koga bi se lahko obrnil, da mi bo v začetku leta naredil XML datoteko za potrebe oddaje davčne napovedi? Hvala za vsak info. Lahko tudi v ZS.

rađo ::

Jaz sem bil pred časom tu aktiven potem pa sem bil kar zaposlen z drugimi stvarmi in se skripte nisem lotil.
Sem pa spet odprt za predloge da se stvari lotimo

libreus ::

libreus je izjavil:

Lahko kdo pomaga z informacijo, na koga bi se lahko obrnil, da mi bo v začetku leta naredil XML datoteko za potrebe oddaje davčne napovedi? Hvala za vsak info. Lahko tudi v ZS.

Dodajam še informacijo, da sam uporabljam platformo Trading 212.

rađo ::

Me zna kdo usmeriti kje na edavkih si lahko preberem kaj več o xml formatih ki jih rabimo poslati ?
Jaz za letos nimam nobene potrebe po oddajanju na edavke, mi je pa zanimiv problem za rešiti

rađo ::

Tale repository sem našel: https://github.com/jamsix/ib-edavki
je mogoče avtor na slo-tech ? bi vzeli to za osnovo in prilagodili glede na to, iz katere borze prihaja input. (v njegovem primeru: InteractiveBrokers)
potrebno bi bilo narediti podporo še za etoro in pa Trading 212

skripta zna zgenerirati naslednje:

Doh-KDVP - Napoved za odmero dohodnine od dobička od odsvojitve vrednostnih papirjev in drugih deležev ter investicijskih kuponov,
D-IFI - Napoved za odmero davka od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov in
Doh-Div - Napoved za odmero dohodnine od dividend v eDavkih Finančne uprave
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21141192 (91) gansta
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752179219 (2438) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143402 (8105) Thomxy
»

Etoro in davki

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
227206 (1467) NikoN51
»

eToro

Oddelek: Loža
3819240 (4702) Picajzl

Več podobnih tem