» »

Formula 1 2020

Formula 1 2020

««
11 / 48
»»

billy ::

Pa kaki kovid, saj ne sedijo v kokpitu kronični bolniki stari 80+ let?

springfield ::

Vseeno jih lahko poleze za par tednov, kar je pri tako natrpanem urniku lahko usodno za naslov.

PrimozR ::

billy je izjavil:

Pa kaki kovid, saj ne sedijo v kokpitu kronični bolniki stari 80+ let?

Aha, še en teoretik, ki misli, da COVID poleže samo stare in bolne...

https://bleacherreport.com/articles/288...

BT52 ::

Letos Ferrari je malo boljši. Gledano na long rune v Španiji je vidneno izboljšanje tudi apex hitrosti v zadnjem sektorju so višje. So pa definitvno RB in predvsem Merc po mojem spremljanju še vedno spredaj. Mogoče kake 0.4 Merc spredaj. Seveda bomo videli. Vendar bi me močno presenetilo, da bo Mercedesova prednost manjša od pol sekunde na večini stez. Lani so dejansko po prvih 6ih dirkah opustili razvoj, ker je bilo prvenstvo praktično odločeno. In so še zgolj delali na setupu in razvoju dirkalnika za tole sezono. Ferrarijeva premoč na "power" dirkah je lani zgolj bilo darilo Mercedesa plus tudi obilo smole, da niso zmogli prehitet rdečkotov na dirkah.

Tilen88 ::

Lepša tale Oral-B shema Williamsa kot prej Aquafresh :DF

springfield ::

Ferrari je ugotovil, da so razvijali v napacno smer in bodo na Madzarsko pripeljali mocno predelan avto. Se mi zdi, da je vsako leto nekaj podobnega. Ceprav letos imajo velik handicap, ker so bile omejitve v Italiji bistveno bolj stroge kot recimo Angliji, kjer je vecina ostalih ekip.

Ganon ::

Sodeč po treningih, nas čaka še ena simultanka Mercedesa. Hamilton bo še naprej podiral rekorde.

Tilen88 ::

RedBull kar malo porazno,.. sem gledal treninge so se 50% časa vrteli :D

TOP ::

Lahko že kar dajo Lojzetu pokal je končana sezona.Pa jebemti Marcedesa čist vsako leto majo neko prednost,če jo nimajo pa potem tole politično rešijo,da jo spet dobijo.

Ganon ::

TOP je izjavil:

če jo nimajo pa potem tole politično rešijo,da jo spet dobijo.


Nehaj. :))

Tilen88 ::

Zdej se nam manjka samo še Gambino in njegovi hvalospevi,..pa tako lepo je bilo sedaj ko smo lahko normalno komentirali :D

Vazelin ::

Hamilton baje želi 2x več keša kot mu je pripravljen dat Mercedes za nadaljevanje sodelovanja.:)) Če je tipo pri zavesti bi vozil tudi zastonj. Upam, da se zaveda, da s takšnimi Merci v zadnjih letih lahko postane prvak praktično kdorkoli iz nabora aktualnih voznikov F1.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

springfield ::

Sploh ce gledas, da je za naslednje leto na razpolago 4x svetovni prvak, ki bi vozil verjetno za desetino tega kar Hamilton zahteva. Pa se Nemec je.

Ganon ::

Vazelin je izjavil:

Hamilton baje želi 2x več keša kot mu je pripravljen dat Mercedes za nadaljevanje sodelovanja.:)) Če je tipo pri zavesti bi vozil tudi zastonj. Upam, da se zaveda, da s takšnimi Merci v zadnjih letih lahko postane prvak praktično kdorkoli iz nabora aktualnih voznikov F1.


Meni se zdi bolj noro to, da nekateri verjamete rumenim britanskim časnikom. Zgodbo si je izmislil Daily Mail, ki slovi po tem, da ena največjih greznic na področju medijev. Hamilton se je že odzval in povedal, da se pogajanja niso niti začela, z Wolffom še nista govorila o tem.

Pravkar se je končal tretji prosti trening. Razmerja moči so se letos malo premešala.

1. Mercedes
2. Red Bull
3. Racing Point
4. McLaren/Ferrari/Renault
... sledijo ostali.

Tilen88 ::

Ja ferrari porazno. Me zanima "povsem nov" drikalnik za mađarsko,..predvsem v katero smer so šli.

ps: upam, da se vsaj vmešajo med prve 3 da bo sezona bolj zanimiva

springfield ::

Verjetno bojo preostanek sezone porabli, da bojo razumeli ta nov dirkalnik ;((

Tilen88 ::

We shall see :D

Ganon ::

Prvi ferrari je že izpadel iz deseterice, drugi je bil blizu. :))

Tilen88 ::

Uprašanje je Bottas al Hamlet

Vazelin ::

Tilen88 je izjavil:

Uprašanje je Bottas al Hamlet

Botas ni konkurenca. Ampak dunajski konjušar :p
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Tilen88 ::

Čak čak to je Bottas v3.0 :D

Ganon ::

Jaz sem presrečen za McLaren. Skoraj poravnani z Red Bullom! Ironično, da k Ferrariju odhaja dirkač, ki je bil danes pol sekunde počasnejši od moštvenega kolega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Tilen88 ::

Ja res je, mclaren je lepo videti pri vrhu

Gambino ::

Opaaaaaa Mercedes deklasiral konkurenco, hahaha. Kje so se pa makaronarji izgubili :)

BT52 ::

Opposite of NICE great ferrari master planTM:D

 F1 grid behind Mercs today

F1 grid behind Mercs today

springfield ::

Ferrari je uspel v enem letu nazadovat za 1s. Kak jim je uspelo, vejo samo oni.
Pa kapo dol FII, da naredi tocno nic, da bi prekinla Mercedesovo dominanco.

BT52 ::

springfield je izjavil:

Ferrari je uspel v enem letu nazadovat za 1s. Kak jim je uspelo, vejo samo oni.
Pa kapo dol FII, da naredi tocno nic, da bi prekinla Mercedesovo dominanco.


Kaj pa če bi konkurenca končno uvidela, ter najela strokovnjake in vpogledala v svoje inženirske medote. Ter dejansko fair and square premagala Merc. Ne vem mogoče, sem neumen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

springfield ::

Tako kot je Mercedes vpogledal v svoje inzenirske metode in prehitel RB? Aja ne, so morali izsilit nova pravila za motor, ki so ga ze razvijali.
FIA se je vedno trudla dominantno ekipo oslabit. Trenutno se to ne dogaja. DAS sistem bi lahko elegantno prepovedali pa ne bi bilo problemov. Mercedes bi verjetno se vedno bil najhitrejsi, a ne bi imeli vec kot pol sekunde prednosti in bi si lahko obetali vsaj delno zanimivo sezono. Sedaj bomo pa gledali celo poletje 1-2 Mercedesa. Ful zanimivo in predvsem dobro za sport.

Ganon ::

springfield je izjavil:

Pa kapo dol FII, da naredi tocno nic, da bi prekinla Mercedesovo dominanco.


Namerno naj bi nekaj počeli, da se bo mogoče vodilno moštvo zaštrikalo? To je zate šport? :8) Bo treba razviti boljši dirkalnik od najboljšega, pa bo!

Vazelin ::

Na koncu bo Hamilton res imel 8 naslovov prvaka, sploh ko so podaljšali še za eno leto trenutna pravila po katerih je Mercedes ene dva razreda nad vsemi ostalimi. :)) Tip je mel v F1 res tisto noro srečo od prve sezone naprej. Tko like 10 let vozit dominantne avte ni kar tko :D

Skupaj z naslovom Rosberga bo Mercedes dominanten glih 8 let neprekinjeno.

Ganon je izjavil:

springfield je izjavil:

Pa kapo dol FII, da naredi tocno nic, da bi prekinla Mercedesovo dominanco.


Namerno naj bi nekaj počeli, da se bo mogoče vodilno moštvo zaštrikalo? To je zate šport? :8) Bo treba razviti boljši dirkalnik od najboljšega, pa bo!

V času Red Bulla se je vedno nekaj spreminjalo:) Pomoje FIA hoče, da Hamilton kot kao rockstar preseže Schumija in zato bodo pustili kot je.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

BT52 ::

springfield je izjavil:

Tako kot je Mercedes vpogledal v svoje inzenirske metode in prehitel RB? Aja ne, so morali izsilit nova pravila za motor, ki so ga ze razvijali.
FIA se je vedno trudla dominantno ekipo oslabit. Trenutno se to ne dogaja. DAS sistem bi lahko elegantno prepovedali pa ne bi bilo problemov. Mercedes bi verjetno se vedno bil najhitrejsi, a ne bi imeli vec kot pol sekunde prednosti in bi si lahko obetali vsaj delno zanimivo sezono. Sedaj bomo pa gledali celo poletje 1-2 Mercedesa. Ful zanimivo in predvsem dobro za sport.


DAS je gimnick. Naj si raja od konkurence raje pogledajo tale tesen zadek in revolucionarno zadnje vzmetenje, ki je briljantno.
Plus meni je impresivna ta dolga medosna razdalja, ter ves ta prostor za sidepodi. PLus, da ne omenjam konstantnih idej in inovacij z raznimi triki. Od POU vzmetenja, FRIC, DDRS, heatsink felne, oilburning, ločen kompresor od turbine, intercooler v fuel celici, serated krilca, da ne omenjam batwingov, raznih aero MANTA krilc, ki so včasih skregana z logiko.... Vse od vzmetenja, aera, komunikacije med inženirji, DATA znanosti, znanosti materialov in vzdržljivosti, ter športne priprave mehanikov je TOP TIER.

Dejansko Merc šola konkurenco z svojo aero filozofijo. Kao low rake. In še konkurenci ni potegnilo, da mogoče oni vedo kaj počnejo. Force Idia naredi hack od kopije pa je skoraj boljša od midfielda. LOL Upanje letos je samo na Mclarnu in RBju, ki imata resne strokovnjake na aero področju. Ferrari je zaplaval. Tukaj ni druge, kot da druge ekipe dobesedno pokupijo strokovnjake od Merca. Ali pa dejansko zavihajo rokave in prvo dobro pogledajo zakaj je Merc tako klinično učinkovit. Mislim, da bo Alisonova biografija ali pa bolj tista od Toda Wolfa (al pa Meadows) "case study" kako upravljat moderno visoko tehnološko podjetje.

Vazelin ::

Res ne vem, kam da Ferrari ves ta silni denar. :D Sedaj še drugi niso več :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

BT52 ::

Če smo malce kritični Red Bull bi se tudi lahko malo manj napihoval, če so kao konkurenčni Mercu. HA HA sem vedel, da Horner, ter predvsem Marco malce "trippata". Mogoče sta vedela da Merca v sezoni ne bosta niti povohala in sta raje izkoristila edino priložnost za dobro reklamo, ker puščice bodo spet ukradle šov.

Čeprav vsaka čast Hondi so vsaj legalni.

springfield ::

BT52 je izjavil:

springfield je izjavil:

Tako kot je Mercedes vpogledal v svoje inzenirske metode in prehitel RB? Aja ne, so morali izsilit nova pravila za motor, ki so ga ze razvijali.
FIA se je vedno trudla dominantno ekipo oslabit. Trenutno se to ne dogaja. DAS sistem bi lahko elegantno prepovedali pa ne bi bilo problemov. Mercedes bi verjetno se vedno bil najhitrejsi, a ne bi imeli vec kot pol sekunde prednosti in bi si lahko obetali vsaj delno zanimivo sezono. Sedaj bomo pa gledali celo poletje 1-2 Mercedesa. Ful zanimivo in predvsem dobro za sport.


DAS je gimnick. Naj si raja od konkurence raje pogledajo tale tesen zadek in revolucionarno zadnje vzmetenje, ki je briljantno.
Plus meni je impresivna ta dolga medosna razdalja, ter ves ta prostor za sidepodi. PLus, da ne omenjam konstantnih idej in inovacij z raznimi triki. Od POU vzmetenja, FRIC, DDRS, heatsink felne, oilburning, ločen kompresor od turbine, intercooler v fuel celici, serated krilca, da ne omenjam batwingov, raznih aero MANTA krilc, ki so včasih skregana z logiko.... Vse od vzmetenja, aera, komunikacije med inženirji, DATA znanosti, znanosti materialov in vzdržljivosti, ter športne priprave mehanikov je TOP TIER.

Dejansko Merc šola konkurenco z svojo aero filozofijo. Kao low rake. In še konkurenci ni potegnilo, da mogoče oni vedo kaj počnejo. Force Idia naredi hack od kopije pa je skoraj boljša od midfielda. LOL Upanje letos je samo na Mclarnu in RBju, ki imata resne strokovnjake na aero področju. Ferrari je zaplaval. Tukaj ni druge, kot da druge ekipe dobesedno pokupijo strokovnjake od Merca. Ali pa dejansko zavihajo rokave in prvo dobro pogledajo zakaj je Merc tako klinično učinkovit. Mislim, da bo Alisonova biografija ali pa bolj tista od Toda Wolfa (al pa Meadows) "case study" kako upravljat moderno visoko tehnološko podjetje.

Joj daj ne nabijaja zopet. Poglej si malo case sektorjev. Najvecjo prednost sta naredla v prvem in zadnjem, kjer je najbolj pomembna moc motorja in nizki upora, kjer jim DAS pomaga. "Revolucionarno" vzmetenje jim tam nic ne pomaga.
Lahko je bit inovativn, ko konkurenca porabi vec let napora, da te ujame pri motorju, ti pa lahko v tem casu razvijas vse drugo. Saj razumem, fanboy si pa vidis samo popolnost Mercedesa, ker so tak najboljsi ever.
Se pa strinjam glede Ferrarija, totalno zaplavali. Ne vem kdaj jim bo potegnilo, da ce imas tezave v teamu in cel cas kadroujes samo iz tega teama, da bojo tezave bol ali manj ostale. Rabli bi nekoga zunanjega, ki bi jim red naredo. Kot Todt pred leti.

BT52 ::

springfield je izjavil:


Joj daj ne nabijaja zopet. Poglej si malo case sektorjev. Najvecjo prednost sta naredla v prvem in zadnjem, kjer je najbolj pomembna moc motorja in nizki upora, kjer jim DAS pomaga. "Revolucionarno" vzmetenje jim tam nic ne pomaga.
Lahko je bit inovativn, ko konkurenca porabi vec let napora, da te ujame pri motorju, ti pa lahko v tem casu razvijas vse drugo. Saj razumem, fanboy si pa vidis samo popolnost Mercedesa, ker so tak najboljsi ever.


LMAO

 LMAO ok nabijam

LMAO ok nabijam



LOL jaz fanboy. Jaz sem samo fanboy dobrih idej, lateralnega razmišljanja, ter dobrega inženiriga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

springfield ::

Sure, keep telling that to yourself.

Ja, nabijas. Sem mogoce rekel, da nista bila najhitrejsa v vseh sektorjih? Ampak poglej si malo, prvi sektor dolg 19s in bol ali manj raw power, naredita skoraj 0.2s. Drugi sektor dolg 28s, kjer so samo ovinki, torej je aerodinamika in podvoje kljucnega pomena, naredita 0.1s. Ce bi res imeli toliko obljse vzmetenje in celoten zdek, bi naredila bistveno vec v drugem sektorju. Ampak daj se par romanov napisi, ti bomo ziher bol verjeli, da nisi Mercedes fanboy.

Gambino ::

Mercedezu res kapo dol. Tako dominantnost držati toliko let, kapo dol.

BT52 ::

springfield je izjavil:

Sure, keep telling that to yourself.

Ja, nabijas. Sem mogoce rekel, da nista bila najhitrejsa v vseh sektorjih? Ampak poglej si malo, prvi sektor dolg 19s in bol ali manj raw power, naredita skoraj 0.2s. Drugi sektor dolg 28s, kjer so samo ovinki, torej je aerodinamika in podvoje kljucnega pomena, naredita 0.1s. Ce bi res imeli toliko obljse vzmetenje in celoten zdek, bi naredila bistveno vec v drugem sektorju. Ampak daj se par romanov napisi, ti bomo ziher bol verjeli, da nisi Mercedes fanboy.


Pa veš, da potrjuješ mojo mnenje? Mercedes je inženirsko pred vsemi. Motor, aero, ekipna operacija, dirkači je cream de la cream. Čas na progi pa je kompromis med vse temi elementi. Rezultat na koncu razpredelnice pa povprečni SUM teh elementov med vsemi progami na koledarju. Številke govorijo ,da Merc dela dokaj dobro delo bi rekel.

BHawk ::

a ima kdo stream za dirko?

Skyman ::

Tudi jaz bi se priporocal kak ACE stream

Uizi ::

Tilen88 ::

BREAKING: Stewards have reversed their decision not to penalise Lewis Hamilton for failing to slow down for yellow flags during Saturday's qualifying session following an appeal from Red Bull. The Mercedes driver takes a three-place grid penalty and will start Sunday's Austrian Grand Prix in P5.

Ta red bul prow ne more pustit te dni Mercedesa an miru :D

Drugače ACE streami so bili vsaj proti koncu lanske sezone za en drekec,..

Jaz kar tukaj pogledam: http://f1livegp.me/f1/live.html

Če kršim pravila z linkom lahko admin zbriše.

Uizi ::

Pravila so jasna, pod rumeno zastavo se upočasni... fora je v tem, da le Hamiltonu zmer popustijo... pravilno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Tilen88 ::

Se strinjam. Pravilna odločitev!

Uizi ::

Upam, da jih Max dons strese, štarta na mediumih.. Ham pa zgleda tak čapac z ketno okol vratu lol

Skyman ::

nigga clan pa to ane haha

Tilen88 ::

Zanimiva dirka bo(upam).... racing point, mclaren, redbull, merc,.. sicer Bottas se bo odpeljajl na začetku naprej, ampak upam da bo vsaj borba za druga mesta

broken/link ::

super, in f1TV je seveda down.

Tilen88 ::

Pa kako... pa to je ja premium :P

BT52 ::

broken/link je izjavil:

super, in f1TV je seveda down.


Smth. Kaj jaz plačujem JEBOTE. Nič ne more delat, ko bi moglo. Jao preveč mam rad F1, da nebi gledal. Cigani nesposobni.
««
11 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616165525 (100085)          
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251171447 (103006) broken/link
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975219324 (133251) kosta
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430361552 (217147) BT52

Več podobnih tem