» »

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije

««
«
1 / 6
»»

-valvoline- ::

Ker sem banan iz neznanega razloga v temi o placah programerjev, tam se omenja hofer evo vam, najvecja svinjarija kar se Hofra tice. Place v LJ so 150-200e visje kot place za ostali del slovenije. Se kamnik se steje za 2 liga. Ne vem kaj se grejo, ne vem zakaj so tam zaposleni tiho in ne grejo v kolektivni strajk.
Prodajalec Ljubljana:
https://jobs.aldi-hofer.com/hofer-karie...
Prodajalec Kamnik:
https://jobs.aldi-hofer.com/hofer-karie...
Prodajalec Maribor:
https://jobs.aldi-hofer.com/hofer-karie...

Golazen smrdljiva.

Utk ::

Če misliš, da je biznis za 100 evrov večjo plačo živet v Ljubljani namesto v Kamniku ali Mariboru, bi reku, da se preklemano motiš. Da ne govorimo o enostavnem dejstvu, ki se mu reče ponudba in povpraševanje.

Smrekar1 ::

-valvoline- je izjavil:

Ker sem banan iz neznanega razloga v temi o placah programerjev, tam se omenja hofer evo vam, najvecja svinjarija kar se Hofra tice. Place v LJ so 150-200e visje kot place za ostali del slovenije. Se kamnik se steje za 2 liga.


Pa?

Saj so tudi življenjski stroški v Ljubljani višji kot v kakšnem Kamniku. Če živiš v Kamniku imaš tako izbiro: lahko delaš pet minut od doma za 150€/mesec manjšo bruto plačo, lahko se tudi voziš v Ljubljano za par fičknikov več.

Pelji se kdaj ob 7h zjutraj iz Ljubljane v Kamnik, da boš videl kaj to pomeni.

Obratne poti ne priporočam.

AndrejS ::

Ker sem banan iz neznanega razloga v temi o placah programerjev, tam se omenja hofer evo vam, najvecja svinjarija kar se Hofra tice. Place v LJ so 150-200e visje kot place za ostali del slovenije. Se kamnik se steje za 2 liga.


Kaj se te grejo pri Hoferju , da imajo višje plače v avstriji - to pa si pozabil ?

dripac ::

AndrejS je izjavil:

Kaj se te grejo pri Hoferju , da imajo višje plače v avstriji - to pa si pozabil ?


Selektivni spomin je hudič ja >:D

Machete ::

Znotraj države, se meni tudi ne zdi ok. Kam pa pridemo, če tako začnemo gledati? Stroški v LJ so višji, ker ti tudi mesto naj bi nudilo več in več ljudi želi biti tam. Ja ok, tudi v drugih državas so razlike po regiji.
Da je plača odvisna od tega, kje živiš znotraj države ni ravno korektno. Zakaj potem še policistov in učiteljev ne plačujemo tako? Pa dajmo potem še pogledat kdo doma sadi solato, ta ima lahko tudi malo nižjo plačo, saj ima solato 'zastonj' in pandorina skrinjica se odpre..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

Verjetno je plača naštimana tudi na obiskanost trgovine. Verjetno en zakotn hofer v kamniku nima takega flowa strank kot nekje v centru LJ. In od tod tudi razlika v plači.

Sj nihče nikogar ne sili, da more delat za njih.
#brezpodpisa

WhiteAngel ::

Machete je izjavil:

Znotraj države, se meni tudi ne zdi ok. Kam pa pridemo, če tako začnemo gledati? Stroški v LJ so višji, ker ti tudi mesto naj bi nudilo več in več ljudi želi biti tam. Ja ok, tudi v drugih državas so razlike po regiji.
Da je plača odvisna od tega, kje živiš znotraj države ni ravno korektno. Zakaj potem še policistov in učiteljev ne plačujemo tako? Pa dajmo potem še pogledat kdo doma sadi solato, ta ima lahko tudi malo nižjo plačo, saj ima solato 'zastonj' in pandorina skrinjica se odpre..


Tu igra vlogo izključno ponudba/povpraševanje. Isto si lahko (upravičeno?) nejevoljen zaradi cen nepremičnin, najemnin, frizerjev, vulkanizerjev v Lj. Pač nereguliran trg.

-valvoline- ::

A je strom cenejsi v MB? A je bencin cenejsi v MB? A placamo manj davkov v MB? A so drzavni paraziti v JS/JU manj placani v MB? A so zaposleni pr drzavnih monopolistih manj placani? A mamo stajerci manjse trebuscke?

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Machete je izjavil:

Znotraj države, se meni tudi ne zdi ok.


Plača za zaposlenega v trgovini sredi Londona in na otoku Fair mora biti torej enaka?


Trgovina na otoku Fair je obenem tudi pošta.

Machete ::

Nič ni treba, treba je sam umret. Filozofiramo. Situacijo v svetu poznamu vsi. Pa pogovarjamo se o Hofer slo, ne o nekih otokih sredi Atlantika, torej o državici premera 300 km.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

hojnikb ::

A bi se bolš počutl, če bi dal Hofer za vse regije minimalno plačo, ostalo pa dodatki, glede na prodajo?

-valvoline- je izjavil:

A je strom cenejsi v MB? A je bencin cenejsi v MB? A placamo manj davkov v MB? A so drzavni paraziti v JS/JU manj placani v MB? A so zaposleni pr drzavnih monopolistih manj placani? A mamo stajerci manjse trebuscke?

Če manj zaslužiš, tut davkov manj plačaš >:)

Also, socializma je konec. Že kakšnih 30 let. Hofer ni državna firma in lahko daje plače, kakšne hoče, dokler so enake ali višje minimalcu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mikhaair ::

Župniku v Dupleku ali na Blejskem otoku plačamo isto za soc. prispevke.:D

-valvoline- ::

Za tole svinjarijo je kriv predvsem sindikat, k obstaja zgolj za okras. Pa tudi v hofru zaposlene ovce, ker so tiho.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Povsem normalno po celem svetu,da je višina plače odvisna od lokalnih stroškov.

Meni se plača ne zdi slaba za 30 urni delovnik in nezahtevno delo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

-valvoline- je izjavil:

Za tole svinjarijo je kriv predvsem sindikat, k obstaja zgolj za okras. Pa tudi v hofru zaposlene ovce, ker so tiho.

Za to svinjarijo samo ti misliš, da je svinjarija.

judoka ::

Modelu logika ne dela pa se pizdi na ves svet.

Shegevara ::

80 kvadratov stanovanja

Ljubljana 1000€,
Maribor 600€

Nateg, to bi moral oddajat po enaki ceni, najemniki pa kot tihi kot ovce
Golazen smrdljiva

GregiB ::

Dejte pogledat pa malo drugače, kot potrošniki... Ker je cena kile banan enaka v Ljubljani, kot v Kamniku, pomeni, da morajo kamniški kupci subvencionirat ljubljanske, saj jih Hofer lupi z višjo maržo, kot v prestolnici...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Shegevara ::

GregiB je izjavil:

Dejte pogledat pa malo drugače, kot potrošniki... Ker je cena kile banan enaka v Ljubljani, kot v Kamniku, pomeni, da morajo kamniški kupci subvencionirat ljubljanske, saj jih Hofer lupi z višjo maržo, kot v prestolnici...


Kako si pa do tega sklepa prišel? Niti približno ne more biti dobiček gledan samo prek marž. Najpomembnejši faktor je količina kupcev in velikost njihovih nakupov. Pogosto je tako, da imajo podjetja na lokacijah z veliko prometa dovolj zaslužka, da z njim subvencionirajo prazne vaške podružnice z malo prometa.

HappyPills ::

Ne bluzite, dejansko ko potegneš črto je zaposleni v Hofru, ki živi v MB na boljšme kot v LJ. Kljub manjši plaču mu ostane precej več € na koncu mesca.

Apofis ::

Kokr sm zastopil na razgovoru pri Hoferju je to zarad količine dela...kar mi je totallno razumljivo...pri trenutnem šihtu (v LJ) mi je pa nerazumljivo, da imam plačo isto kot v neki poslovalnici v spodnjem dupleku kjer imajo 6 strank na dan, jst pa gagam cel šiht...tko se očitno pokriva nedobičkonosne poslovalnice.

zavajon ::

Machete je izjavil:

Znotraj države, se meni tudi ne zdi ok. Kam pa pridemo, če tako začnemo gledati? Stroški v LJ so višji, ker ti tudi mesto naj bi nudilo več in več ljudi želi biti tam. Ja ok, tudi v drugih državas so razlike po regiji.
Da je plača odvisna od tega, kje živiš znotraj države ni ravno korektno. Zakaj potem še policistov in učiteljev ne plačujemo tako? Pa dajmo potem še pogledat kdo doma sadi solato, ta ima lahko tudi malo nižjo plačo, saj ima solato 'zastonj' in pandorina skrinjica se odpre..

Glej, palče se ne določajo stroškovno, ampak so tržna kategorija. Če nekdo da razpis, najnižjo možno plačo, za katero meni, da bo delavca dobil. Podobno kot trgovina postavi za izdelek tako ceno, za katero meni, da bo izdelek prodala in imela pri tem čim višjo maržo. Ne glede na nabavno vrednost izdelka in stroške poslovanja. Če je to korektno ali ne, je drugo vprašanje. V socializmu je veljalo, da to ni prav, v klasičnem kapitalizmu je to sprejemljivo, v neoliberalizmu pa zaželjeno.

-valvoline- ::

Pa kaj vi resno mislite da majo zaposleni v celju, mb, kranju, nm manj dela? lool. Lahko grem stavit da 'nefer' nastanca vec prometa na posamezno trgovino v mb,ce itn kot v lj. Zarad nizjega standarda se folk veckrat odloca za nakup pri lidl/nefer/eurospin.

nejcek74 ::

-valvoline- je izjavil:

Pa kaj vi resno mislite da majo zaposleni v celju, mb, kranju, nm manj dela? lool. Lahko grem stavit da 'nefer' nastanca vec prometa na posamezno trgovino v mb,ce itn kot v lj. Zarad nizjega standarda se folk veckrat odloca za nakup pri lidl/nefer/eurospin.

saj ti je bilo ze veckrat razlozeno: razlike med kraji so v placah in se mrasicem drugem. K sreci zivimo v EU-ju, kjer se lahko svobodno odlocas o kraju prebivanja, sluzbo pa si poisces svojim sposobnostim primerno. Razlike so, tako med Mariborom in Ljubljano, kot tudi med Katowicami in Münchnom. Odlocanjem med delovnim mestom in kaj pomeni za vsakdanje zivljenje pa je stvar posameznika, ravno tako kot to ali se bos potem vozil na delovno mesto ali pa selil. Slovenska uravnilovka "stroski prevoza na delo" pa je itak eden vecjih debilizmov

Machete ::

zavajon je izjavil:

Machete je izjavil:

Znotraj države, se meni tudi ne zdi ok. Kam pa pridemo, če tako začnemo gledati? Stroški v LJ so višji, ker ti tudi mesto naj bi nudilo več in več ljudi želi biti tam. Ja ok, tudi v drugih državas so razlike po regiji.
Da je plača odvisna od tega, kje živiš znotraj države ni ravno korektno. Zakaj potem še policistov in učiteljev ne plačujemo tako? Pa dajmo potem še pogledat kdo doma sadi solato, ta ima lahko tudi malo nižjo plačo, saj ima solato 'zastonj' in pandorina skrinjica se odpre..

Glej, palče se ne določajo stroškovno, ampak so tržna kategorija. Če nekdo da razpis, najnižjo možno plačo, za katero meni, da bo delavca dobil. Podobno kot trgovina postavi za izdelek tako ceno, za katero meni, da bo izdelek prodala in imela pri tem čim višjo maržo. Ne glede na nabavno vrednost izdelka in stroške poslovanja. Če je to korektno ali ne, je drugo vprašanje. V socializmu je veljalo, da to ni prav, v klasičnem kapitalizmu je to sprejemljivo, v neoliberalizmu pa zaželjeno.


Pa saj mi je jasno, ne polemiziraj z mano. Razmišljam koliko je to upravičeno pri neki tovrstni korporaciji na lokacijah nekaj 10 km narazen, za primerljivo delo. Učitelj v Kostelu ne dobi 300 eur manj od onega v Lj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Cange ::

Obremenitev na delovca je enaka če laufa 1 blagajna ali pa 3 non stop. Poveča se samo število zaposlenih.

GregiB ::

Shegevara je izjavil:

Pogosto je tako, da imajo podjetja na lokacijah z veliko prometa dovolj zaslužka, da z njim subvencionirajo prazne vaške podružnice z malo prometa.
Ja, v planskem gospodarstvu... v tržnem se prazne vaške podružnice... zaprejo. Zaradi majhnosti slovenskega trga smo unikum, saj imajo trgovske verige načeloma enotne cene na celem trgu... Imajo tudi dosti stroge kazalce uspešnosti, pri trgovcih je ponavadi prihodek oz. promet na zaposlenega (eden od) glavni. Zato pravi, da usekajo kamniškega potrošnika z višjo maržo, kot ljubljanskega.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

-valvoline- ::

Kje so mediji?

M-XXXX ::

-valvoline- je izjavil:

Kje so mediji?

Da ti povedo, da so lahko plače poljubne ne glede na lokacijo ali mesto?
No si ravno kar zvedel :D

facepalm ::

Se najbolj na*ebejo v Kopru.
Place enake kot v Sp. Dupleku, standard skoraj na ravni LJ.
Kot je nekdo zgoraj ze omenil, delajo pa enako kot v LJ. Ce je v LJ vec prometa, delavec ne opravi vec dela ampak se poveca stevilo delavcev.

mailer ::

Dejansko ni prav, da so pri nas v istem podjetju za isto delovno mesto plače različne pa ne glede na to ali je podružnica v Murski soboti ali Ljubljani. Na koncu so tudi cene na obeh lokacijah enake ali so cene v trgovinah tudi za procent plače nižje. Niso.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

M-XXXX ::

mailer je izjavil:

Dejansko ni prav, da so pri nas v istem podjetju za isto delovno mesto plače različne pa ne glede na to ali je podružnica v Murski soboti ali Ljubljani. Na koncu so tudi cene na obeh lokacijah enake ali so cene v trgovinah tudi za procent plače nižje. Niso.

Je pa v Murski soboti cenejši nakup nepremičnine, mehanik je cenejši, pri avtu boš dobil mal večji popust, komunalni prispevek je nižji, cena piva je nižja, cena najema za lokal je nižji, cena kosila je nižja, cena kofeta je nižja,... vidite vzorec?

facepalm ::

M-XXXX je izjavil:

mailer je izjavil:

Dejansko ni prav, da so pri nas v istem podjetju za isto delovno mesto plače različne pa ne glede na to ali je podružnica v Murski soboti ali Ljubljani. Na koncu so tudi cene na obeh lokacijah enake ali so cene v trgovinah tudi za procent plače nižje. Niso.

Je pa v Murski soboti cenejši nakup nepremičnine, mehanik je cenejši, pri avtu boš dobil mal večji popust, komunalni prispevek je nižji, cena piva je nižja, cena najema za lokal je nižji, cena kosila je nižja, cena kofeta je nižja,... vidite vzorec?


Kaj od tega pa drzi za KP?

Cifix63 ::

Po komentarjih sodeč: slovenci, najbolj zmešan in neenoten folk menda na celem svetu, največje ovce to pa itak...
Kar sem napisal drži kot pribito, na katerikoli forum,.. pogledaš povsod je enak vzorec!

M-XXXX ::

Kaj od tega pa drzi za KP?

Povprečna plača v Kopru je višja kot je v Murski soboto. In povprečna cena življenja v Kopru je višja kot v Murski soboti.
Kje je težava?
Se pa strinjam, da procentualno razlika ni enaka.

ejresnevem ::

Ja, ne vem, MS res ni v numbeo, LJ:MB pa je...

BCSman ::

Cifix63 je izjavil:

Po komentarjih sodeč: slovenci, najbolj zmešan in neenoten folk menda na celem svetu, največje ovce to pa itak...
Kar sem napisal drži kot pribito, na katerikoli forum,.. pogledaš povsod je enak vzorec!


60 let socializma je naredilo ljudi (duševne) invalide.

facepalm ::

M-XXXX je izjavil:

Kaj od tega pa drzi za KP?

Povprečna plača v Kopru je višja kot je v Murski soboto. In povprečna cena življenja v Kopru je višja kot v Murski soboti.
Kje je težava?
Se pa strinjam, da procentualno razlika ni enaka.

Zaposleni v Hofru pa imajo enako placo kot v MS.

GupeM ::

Jaz sem za to, da je določena minimalna plača, ostalo po dogovoru med delavcem in delodajalcem. Zakaj bi dva, ki delata enako delo, morala imeti enako plačo? Če se je nekdo izpogajal za 50, 100, 500 € višjo plačo, naj jo pa ima. Če drugemu za to delo ustreza 1000 € in se niti ne proba pobrigati za višjo plačo, naj ima pač nižjo.

Poznam primer, ko je nekdo delal v nekem podjetju več kot 10 let, plača pa nizka. Nato mu je dopizdilo, si je našel delo drugje, tam pa dal odpoved. Delodajalec šokiran, ker tega ni pričakoval. Ko je kot razlog navedel prenizko plačo, ga je delodajalec vprašal, zakaj tega ni prej omenil, pa bi dobil višjo plačo ...

Machete ::

BCSman je izjavil:

Cifix63 je izjavil:

Po komentarjih sodeč: slovenci, najbolj zmešan in neenoten folk menda na celem svetu, največje ovce to pa itak...
Kar sem napisal drži kot pribito, na katerikoli forum,.. pogledaš povsod je enak vzorec!


60 let socializma je naredilo ljudi (duševne) invalide.


Malo jih je tu rojenih v jugi, kaj šele, da bi jih socializem pohabil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

Pravilno, naj se placa glede na količino strank, ki jih postrežejo. V kakem zakotnem kraju sploh skoda, da trgovina stoji.

Machete ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pravilno, naj se placa glede na količino strank, ki jih postrežejo. V kakem zakotnem kraju sploh skoda, da trgovina stoji.


Dvomim, da obstajajo trgovine, ki delajo minus ali pozitivno nulo in niso zaprte.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

GupeM je izjavil:

Jaz sem za to, da je določena minimalna plača, ostalo po dogovoru med delavcem in delodajalcem. Zakaj bi dva, ki delata enako delo, morala imeti enako plačo? Če se je nekdo izpogajal za 50, 100, 500 € višjo plačo, naj jo pa ima. Če drugemu za to delo ustreza 1000 € in se niti ne proba pobrigati za višjo plačo, naj ima pač nižjo.

Poznam primer, ko je nekdo delal v nekem podjetju več kot 10 let, plača pa nizka. Nato mu je dopizdilo, si je našel delo drugje, tam pa dal odpoved. Delodajalec šokiran, ker tega ni pričakoval. Ko je kot razlog navedel prenizko plačo, ga je delodajalec vprašal, zakaj tega ni prej omenil, pa bi dobil višjo plačo ...


Moj odgovor bi bil, potem si ze nisem zaslužil.

Machete ::

Navaden bedak. Da kvitne, preden se pogovori. Verjetno se je tudi ločil potem in ženi naknadno razložil, da ga moti kaktus v spalnici.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

3p ::

HappyPills je izjavil:

Ne bluzite, dejansko ko potegneš črto je zaposleni v Hofru, ki živi v MB na boljšme kot v LJ. Kljub manjši plaču mu ostane precej več € na koncu mesca.


Točno. (In razlika nikakor ni le v stroških stanovanja. Kar je približno enako fer kot razlika v plači.)

In seveda je res, da je recimo učiteljica v Ljubljani plačana (kupna moč) slabše, kot v Mariboru, ta pa slabše kot tista iz Odrancev.

Machete je izjavil:

Navaden bedak. Da kvitne, preden se pogovori. Verjetno se je tudi ločil potem in ženi naknadno razložil, da ga moti kaktus v spalnici.


Da, res le bebec ti ponudi višjo plačo šele ko "kvitneš". In glede na to, da je obče znano, da se višjo plačo dobi najlaže z menjavo službe, to najbrž nekaj pove o mnogoterih delodajalcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

49106 ::

Ali je trgovka v Ljubljani res več vredna od tiste v Kamniku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Machete ::

Ja, ker dar jezika in komunikacije je za živali, brihten človek pa reši problem tako, da ga ne reši.
Če je zate lažje dobiti višjo plačo z odpovedjo in iskanjem nove službe in uvajanjem na nove naloge, kot najprej vprašati za nek vsem sprejemljiv dogovor, potem si res legenda.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Smurf ::

Cifix63 je izjavil:

Po komentarjih sodeč: slovenci, najbolj zmešan in neenoten folk menda na celem svetu, največje ovce to pa itak...
Kar sem napisal drži kot pribito, na katerikoli forum,.. pogledaš povsod je enak vzorec!

Skoraj nikjer po svetu niso place fiksirane. Ni Slovenija tukaj nobena izjema.

Cange ::

Kaj pa tole, v radiju ~500m so 4 marketi, od tega 2 enake znamke. Ponavadi obratuje 1 blagajna na market, na razpolago imajo po 4-5 linij z blagajno. Igrajo standardno Slovensko karto: ne moreš dobiti vsega v enem marketu. Naj še omenim da so vsi marketi na prime lokacijah.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
80298611 (64787) Baja
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802110949 (84154) Pika na i
»

Cene stanovanj in prepoved Airbnb-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14917782 (14089) MrStein
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691115906 (98787) Mato989

Več podobnih tem