» »

Prenehanje kajenja - Nasveti?

Prenehanje kajenja - Nasveti?

1
2
»

Konlov ::

Brez drame, pa vrgel škatlo pa ne vem kaj.
Pokadi škatlo do konca in si prenehal.
Moj recept sedaj deluje 10 let, po 25 letih 1-2 škatli dnevno.
Benifits: ne smrdiš ne smrdi obleka, boljša kondicija, privarčuješ kak ojro... Težko je reči, kaj je največji plus...

__Devil__ ::

Preprosto. Nehaš kaditi z pomočjo snusa, tobaka za zvecenje. Najprej z manj močnini, če pa nebo dovolj pa definitivno Siberia Red extremly bo delovalo. S tem se dejansko da jehat kadit. Pa še diskretno je. Priporočam, snus je super in deluje. Imaš ogromno izbire in okusov kot tudi moči. Siberia ima 43mg nikotina na 1g zato priporocam previdnost saj ti je lahko slabo. Najbolje pa je Göteborgs Rape okrog 12mg nikotina, odlicen okus. Seveda je odvisno od posameznika. Imas ogromno mentol mint okusov ce ti je to vsec. Dobra stran je snuskompagniet.dk, snusline haypp.com ipd. Vejp je tudi ena opcija vendar pa manj uspešna. Snus imaš pod dlesnijo 20minutndo ene ure.l oz dokler je okus. Obstaja tudi Lös verzija snusa. Snus se dobi na petrolih oz na kompas shopih imajo vecjo ponudbo.

Konlov ::

Konlov je izjavil:

Brez drame, pa vrgel škatlo pa ne vem kaj.
Pokadi škatlo do konca in si prenehal.
Moj recept sedaj deluje 10 let, po 25 letih 1-2 škatli dnevno.
Benifits: ne smrdiš ne smrdi obleka, boljša kondicija, privarčuješ kak ojro... Težko je reči, kaj je največji plus...

Povdarjam: prenehaj, ampak nobenih nadomestnih substanc. Škoda denarja. Če že, raje kupi cigarete.
Torej...
Prenehaj...

dreta ::

Ko nehas, se drzi samo enega pravila: Ne prizgi nove citarete!

Sam sem imel hude tezave pri prenehanju po 30 letih.

Zvijal sem zajbel po 14 dneh. Samo da se je kadilo okrog uses. In je pomagalo. 10 let od tega.

Kosek1 ::

Eviii je izjavil:

Torej po več kot 10 letih kajenja (umes nekaj neuspelih poizkusov prenehanja) sem se odločila le nehati.


Evi, edina rešitev je, da sedaj zares nehaš kaditi. Vendar telo potrebuje poleg zadovoljitve psihičnih potreb tudi nikotin. Lahko v lekarni nabaviš čigumi Nicorete.

Vzdrži. Tam nekje po dveh mesecih bo lažje. :)

ripmork ::

@Evii sem bil sicer bolj občasen kadilec, a sem imel tudi obdobja, ko sem pokadil precej več kot običajno, pa potreboval kar nekaj poskusov, da sem odrezal. Ironično sem največ kadil ravno takrat, ko sem imel skrbi zaradi zdravja.

- Absolutno najbolje je odrezat, popolnoma prekinit. Meni je nekako psihološko pomagalo to, da sem napol polno škatlico vrgel stran - v stilu, tega nikoli na rabim več. Da se mi je zdelo butasto, da bi še kdaj kako kupil.
- Prijatelji, ki so dobrodelni in imajo vedno škatlico pri sebi so največja past :) Prvič je najtežje zavrnit ponujen cigaret, a ko dojamejo resen namen, nehajo ponujat.
- Ko sem razmišljal, kaj imam dejansko od kajenja sem sam ugotovil, da je bilo relativno malo cigaret, v katerih sem res užival (po kosilu ponavadi, ob alkoholu),... večinoma mi je več pomenil sam obred kajenja in nekaj minut miru zase, kot pa sam nikotin.

Pomaga tudi redno opominjanje sebe, kaj vse pridobiš s prenehanjem. Ne gre se le za pljuča, far from it. Kardiovaskularni sistem ti bo hvaležen, hrana je spet bolj okusna, nič več po nikotinu smrdečih oblek/jaken/kadilskega zadaha, v denarnici več ostane, ipd,...

Raptor F16 ::

__Devil__ je izjavil:

Preprosto. Nehaš kaditi z pomočjo snusa, tobaka za zvecenje. Najprej z manj močnini, če pa nebo dovolj pa definitivno Siberia Red extremly bo delovalo. S tem se dejansko da jehat kadit. Pa še diskretno je. Priporočam, snus je super in deluje. Imaš ogromno izbire in okusov kot tudi moči. Siberia ima 43mg nikotina na 1g zato priporocam previdnost saj ti je lahko slabo. Najbolje pa je Göteborgs Rape okrog 12mg nikotina, odlicen okus. Seveda je odvisno od posameznika. Imas ogromno mentol mint okusov ce ti je to vsec. Dobra stran je snuskompagniet.dk, snusline haypp.com ipd. Vejp je tudi ena opcija vendar pa manj uspešna. Snus imaš pod dlesnijo 20minutndo ene ure.l oz dokler je okus. Obstaja tudi Lös verzija snusa. Snus se dobi na petrolih oz na kompas shopih imajo vecjo ponudbo.


Kako ji lahk predlagaš tole? Sploh pa sibirke.

Ne vem če vi razumete, kaj pomeni nehat, nehat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Eviii ::

Hvala vsem za nasvete oz izkusnje. Se mi zdi da ce ti nekdo ki je prenehal pove svojo zgodbo lahko veliko pomaga pri motivaciji da tudi meni uspe. Drugace danes sla s kolegico nq kavo. Je kadila in me ni toliko motilo in nisem prizgala. Tako da manjsa zmaga za danes.
Vsak dan grem posebej ne razmislam za vnaprej
Drugace fuge/nikoret itd. Tega nebi rada jemala ker le odlasas z prenehanjem od nikotina. Spet le ena razvada ki spet ne reši da se odvadis cisto.

Ripmork.. res je opominjanje in spodbujanje je najpomembnejse. Ter da ne pustis crnim mislim da te prevzamejo. Res zanimivo mentalno kako telo reagira. Velikokrat pride v glavo daj samo enega pa bo. Je treba res globoko vdihnit da odmislis stran..

Furbo ::

Pa pomisli na to, da ti bosta letno ostali dve plači več. Shoping. 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

§|\| /\ |<E ::

zanimiva tema, upam da vam uspe trajno nehati kaditi





HappyPills ::

Sem nehal na šus. Zelo mi je pomagal aplikacija za prenehat kadit kjer spremlaš svoj napredek pa milestone pa denar ki si ga prišparaš no in jaz sm glavno motivacijo (poleg tega da mi šlo na k da skoz kašlam) našel v tem, da si bom za prišparan denar nekaj kupil in to sem tudi naredil pol leta kasneje. Je pa bilo mučno ene 3 mesece vmes velik živčne vojne itd. Sploh je težko, ko sem bil (še vedno sem) edini v družbi (in tudi familiji), ki ne kadi. So mi pa po pol leta začel čiki strašno smrdet in je res, da ni hujšega nekadilca kot ex-kadilca. Ne maram, da se kadi kjer koli v moji bližini, ker mi tako smrdi to. Ne kadim že 5 let in ja to je bil best decision ever. Še vedno si za prišparan denar kupuim kaj na pol leta.

d4vid ::

Jaz sem lani rekel, da neham.
Pokadil sem pol do eno škatlo dnevno. Končal sem začetek februarja. Enostavno sem vrgel škatlo stran. Bil sem prehlajen in mi niti ni pasalo kadit, 2 dni sem bil živčen, cigarete bi pojedel, tretji dan je bilo lažje, po enem tednu sem bil skoraj ozdravljen. Lažem, ce rečem da mi nikoli ne zapaše. Kdaj pa kdaj zraven kave me kar mori, ali pa po nekaj pivih. Ampak se ne dam in vztrajam. Kmalu bo eno leto brez cigareta in na to sem ponosem, glede na to da sem prej kadil skoraj 10 let.

Kakorkoli, prvih par dni je najtežje in če si že tri dni brez, zdrži še par dni, potem je veliko lažje.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Malcolm_Y ::

Sam sem Easy Way to Stop Smoking kupil preko Amazona, v angleščini, sicer je pa kot vidim v slovenščini celo brezplačno na voljo tule:

https://www.slideshare.net/viktor123/ko...

Meni je pomagala, kajenje predstavi iz drugačnega vidika, ne le "drago je in škodljivo za zdravje".

WizzardOfOZ ::

Po petih cigaretih IQOS-a so mi navadni cigareti začeli smrdet. Danes pokadim mogoče 2 do 3 na dan (heets), če mi paše, drugače še to ne več.

Zgodovina sprememb…

mona123 ::

Nujno nehati takoj in ne postopoma.
Priporocam uporabo nikotinskih obližev prvi oz. drugi teden cel obliž, nato naslednji teden polovičko in tako naprej. Ce prizges cigareto z oblizom ti postane malo slabo tako da je to se drug argument. Je precej lazje na ta nacin nehati.
Pri meni je bil najvecji problem kava zjutraj. Pa tisti občutek ko v rokah nekaj manjka..

Cange ::

Trplenje 2-3 mesece dokler ne "spusti" nikotin je kratka doba v primerjavi trajnega očiščenja. Ko si tam se zdi par mesecev cela večnost, ko se potem ozreš nazaj je to skoraj nezaznavno obdobje.
Ko pride "mikro kriza" je fino prekinit trenutno početje in za 5 minut počet nekaj drugega, po možnosti kako dobro razvado. Pri meni je bil placebo breznikotinski vape zmaga. GL

pet54 ::

Kolegica je nehala kadit na "cold turkey" način. Nič postopoma, ko je pokadila zadnjo pač ni več kupila cigaret. Je pa prvi mesec jemala Seranil kapsule zaradi živčnosti, da niso bili odtegnitveni simptomi tako hudi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

Barakuda1 ::

Dolgoletnim kadilcem (kadili preko 30 let), odsvetujem, da se zadeve lotijo, brez posveta s svojim osebnim zdravnikom.
Odtegnitvena kriza, je še najmanj, kar vas lahko doleti.
Potrebno bo spremenit celoten način življenje, od prehranskih navad naprej.
Če boste preprosto samo nehali kaditi, se vem zlahka lahko zgodi, da se boste poredilim kot pujs, teh, na novo pridobljenih kg, pa nikakor ne boste mogli odpravit.

Posvet z zdravnikom, se mi zato zdi skoraj nujen, preden se lotite opustitve kajenja.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

vinkop ::

jaz sem kadil 22 let, 25.08.2017 ob 18:33 pa sem ob kavi prizgal zadnja dva cigareta, ki sta se bila v skatlici....od takrat naprej ne kadim vec, bilo je kar kriticno prvi mesec potem pa vse bolje in bolje....nato sem se zacel se intenzivneje ukvarjati s tekom in sedaj mi tudi kava brez cigareta ne dela tezav zivcnosti in podobno....skratka point je res prenehati takoj in ne zmanjsevanje...

GabrieLeo ::

Cold turkey all the way. Skadi do konca, nič prehodna obdobja s električnimi pipcami pa to.
Naredi si trading account, vsakič ko te zasrbi kupit čike daj denar na stran in na koncu meseca kupi phillip moriss pa british american tobacco delnice:))
(Tako se jaz rešujem mcdonaldsa)

nejcek74 ::

tudi jaz sem kadil, recimo slabih20 let, na koncu ca. škatlo na dan, in sem nehal praktično enako kot D4vid, prehlad => odločitev => prvi dnevi groza, potem vedno bolje. Ene par let so mi še dišali čiki. Potem so mi še ene par let občasno zapasali, recimo ona pozno popoldanski zaspana poletna pijača nekje zunaj.... Kmalu bo osem let kar sem nehal, šele leto ali dve nazaj so mi začeli čiki drugih ljudi smrdet. Ali pa da me moti ob poljubljanju s kadilko.
Tako da tudi jaz prisegam na "cold turkey", go greš enkrat čez imaš a) spoštovanje do samega sebe b)nočeš it še enkrat čez to
Morala si boš nekaj najti za tisti čas ki ga imaš zdaj namenjenega čikom, jaz sem začel teč, sicer kr dolgčas, ampak deluje (pomaga tudi pri melanholiji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

satfinder ::

Alpha GPC helping with nicotine
withdrawl

https://www.reddit.com/r/Nootropics/
comments/8bjeki/alpha_gpc_helping_wi
th_nicotine_withdrawl/
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iqos izkušnje

Oddelek: Loža
3957827 (8093) redtech
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102233 (26629) Ajrina
»

Koliko vas je nehalo kaditi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812087 (10209) GabrieLeo
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940510 (10272) BCSman
»

Katere čike kadite? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
441107495 (41644) Limona

Več podobnih tem