» »

Elektronska cigareta - varnost uporabe

Elektronska cigareta - varnost uporabe

1
2
»

whatever ::

Jaz tudi. Najbolj brezveze zapravljenih 50 eurov. Dima ne dobiš ven ama ništa. Vsaj gamucci micro je totalno zanič.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

IceIceBaby ::

whatever, potem je možno, da je kaj narobe s cigareto. Pri naših se kar lepo kadi ven. Se mi je pa že zgodilo da je bil ta atomizator zanič in dima skoraj ni bilo.

whatever ::

Katere znamke? Gamucci?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

IceIceBaby ::

Ne. Mi mamo drugo znamko (MiniCig). Direkten uvoz iz nizozemske.

thexfale ::

Haha, se mi je kar zdelo da bo tako. Sem tudi razpravljal o tem in ni ravno veliko pozitivnih argumentov.

@kst - zelo lepo povedano, vendar je, vsaj upam, v mojem "postu" razumljivo prikazano kaj želim - Reklam je tako ali tako mnogo preveč.

Vse tiste, ki ste poskusili E-cigareto kot dodatek v pestrejše živlljenje prosim za menenje.

Hvala, LP!

P.S. Antonija, prav imaš! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thexfale ()

BigWhale ::

Nobena e-cigareta ti ne da istega feelinga kot kajenje čika.


Res ne. Nasi mozgani so tako narejeni, da se navadijo na nek proces. Fizicne odvisnosti od nikotina (pa tudi marsikatere druge) se relativno hitro navadis. Ostane pa se navada na vse geste in obrede povezane s to stvarjo. Pri cigaretih je to vse od priziganja cigareta pa do zakajene sobe. :)

IceIceBaby ::

@kst - zelo lepo povedano, vendar je, vsaj upam, v mojem "postu" razumljivo prikazano kaj želim - Reklam je tako ali tako mnogo preveč.


Ne delam reklame, samo povem ti kako zadeva zgleda v živo, kakšne so izkušnje strank in na kaj pazi pri nakupu. Ni mi v interesu oglaševati na forumu kjer sodelujem jaz osebno, ne kot prodajalec. Če že oglašujem se dogovorim za banner :)

V cca pol leta, odkar imamo cigareto v ponudbi smo prodali cca 600, 700 komadov. Kot sem napisal, večina strank je zadovoljnih in dobivamo tudi veliko pozitivnih odzivov. Za mene je to največja potrditev, da je produkt načeloma OK.

Vmes je seveda tudi nekaj nezadovoljnih. Nekateri se enostavno ne morejo navaditi na okus ali obliko. Taki ponavadi po 1 ali 2 tednih pošljejo stvar nazaj pa je zadeva rešena. Ampak na srečo se to res ne dogaja pogosto.

Res ne. Nasi mozgani so tako narejeni, da se navadijo na nek proces. Fizicne odvisnosti od nikotina (pa tudi marsikatere druge) se relativno hitro navadis. Ostane pa se navada na vse geste in obrede povezane s to stvarjo. Pri cigaretih je to vse od priziganja cigareta pa do zakajene sobe. :)


Seveda občutek ni 100% isti kot pri pravih cigaretah, je pa precej blizu. Pri večini strank opažam, da jim je bolj kot sam nikotin pomemben občutek, da imajo nekaj v roki in "kadijo".

Zakajanje sobe pa res ne pride v poštev, ker se tista para precej hitro razkadi.

Matako ::


Vmes je seveda tudi nekaj nezadovoljnih. Nekateri se enostavno ne morejo navaditi na okus ali obliko. Taki ponavadi po 1 ali 2 tednih pošljejo stvar nazaj pa je zadeva rešena. Ampak na srečo se to res ne dogaja pogosto.


Dobro ampak... jasno, da večina nezadovoljnih strank ne vrača izdelkov. Naj dvignejo roke tisti, ki to počnejo ;) Ponavadi gre neljub izdelek v kanto ali prijateljem ;)
/\/\.K.

IceIceBaby ::

Matako, pri nas imamo garancijo na izdelke. Brez težav vrneš v 30 dneh, če ti karkoli ne paše. Sicer imaš prav, nekateri dajo v omaro in pozabijo na stvar. Ampak vseeno, odstotek vračil je zanemarljiv, odstotek tistih, ki redno kupujejo dodatne vložke pa kaže na to, da ljudje zadevo redno uporabljajo.

whatever ::

Jst res ne vem, kak lahko kdo to redno uporablja, če ni skoraj nič dima. Dima je v najbooljšem primeru 10% toliko kot pri navadni cigareti, oziroma 10% od tega, kar se vidi na tistih reklamnih filmčkih za elektronsko cigareto. Me res zanima, če komu to kaj drugače deluje, ampak jaz ko sem škatlo dobil je bila original zapakirana in dvomim, da sem dobil pokvarjen izdelek. Ne vem, kst, al se samo sprenevedaš...? Bi prosil še za mnenje Gwanarotha, ki je tudi baje sprobal zadevo, glede količine dima.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

IceIceBaby ::

Bom probal posnet pa bom dal na youtube, če bo telefon prebavil video.

alexa-lol ::

pomoje bi pa lahko dal namesto tobaka eno drugo slamo not, ki ima podoben okus pa malo nikotina, da bi bil tist obcutek pa bi bilo ql :) k zihr na zemlji obstaja se kaka travca ne samo tobak

IceIceBaby ::

Obstaja, samo pri nas ni legalna :)

No, resno. Nima veze kaj daš v cigareto, če inhaliraš dim v vsakem primeru dobiš v pljuča svinjarijo. Tudi dim marjetic ima verjetno precej škodljivih snovi v sebi.

V-i-p ::

Dokler ne bom mogel kupit TOČNO take ecigarete, se pravi da bo do pike enake velikosti kot moj trenutni Marlboro je niti probam ne :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

thexfale ::

Čudno, da je le en pozitiven komentar in še ta s strani prodajalca :). Je če kdo zadovoljen z izdelkom?

Meizu ::

Veste kaj je tudi zanimivo vprašanje - Koliko cigaret na dan sploh lahko pokadiš, ne da bi resno vplival na svoje zdravje...

darkolord ::

0

Meizu ::

Dobro, to vemo vsi, mislil sem nasplošno - kje je neka meja? Čeprav se zavedam da to variira od človeka do človeka - pa vendar, neka splošna cifra. Ker to me res zanima. Pridem do folka, ki kadi, pa jim omenim da je to mogoče tudi škodljivo za zdravje, pa mi odvrnejo - hej, če pa eno škatlo na teden zvalim mi pa res ne bo hudega... Nekaj v tem stilu sem mislil.

bibip ::

Še vedno 0!

thexfale ::

Odgovor je preprost. Če pokadiš polovico škatle na dan si boš uničil zdravja za polovico manj kot če bi skadil celo. Vsak cigaret ima določeno količino škodljivih snovi, kar pa se z vsakim stopnjuje.

gzibret ::

meizu - odgovor na tvoje vprašanje ne obstaja. Je pa res, da z vsakim pogajenim cigaretom naraste TVEGANJE za razvoj bolezni.
Vse je za neki dobr!

Samson ::

Problem teh "cigaret" je velik, sploh pa ce kadis v avtu in potem avtomatsko "frcnes" "cik" iz avta ven. Potem sledi ponoven nakup bodisi baterije ali pa celega kompleta. Navada je zelezna srajca, hehe. Jaz imam doma gamuchi zraven racunalnika da ne zakajam sobe, vendar se vedno potegnem pravi šus v pljuca na balkonu. Ne vem ce bi se upal presaltat na ponaredek cigareta brez pravega dima. Edino mogoce v primeru da me zdravje prisili.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

podbevna ::

Meni se zdi problem ečikov tudi vzdrževanje rituala. Jaz sem kadil zaradi tega, ker sem si rad vzel 10 min zase parkrat na dan. Dokler ohranjaš ta prijetni ritual, boš tudi prej ali slej spet kadil, ker imajo cigareti pravi okus in občutek, ta para pa ne.

Nehal sem kaditi dober mesec nazaj. Ni težko. Bolje se počutiš, a se moraš sprijazniti, da izgubiš možnost prižgati kar koli. In s tem izgubiš svoje pavzice in to ti malo zniža kvaliteto življenja. Folk ne neha kaditi ravno zato, ker je ta cena opazna takoj, prednosti (zdravje, počutje, pričakovana življenjska doba) pa ne...

lonz ::

No, da še jaz poročam. Dejansko mi je uspelo nehat kadit. Ne rečem, da nikoli več (zarečen kruh, pa to...) ampak so far so good. Moram rečt, da mi je tale elektronska cigareta kar pomagala, še posebej na začetku, ko bi bilo ubijalsko spit pir brez čika. Pol se pa je zadeva nekako sama unesla in sedaj sem proti pričakovanju relativno ravnodušen do čikov.
Glede elektonskega cigareta pa tole:
Je zelo fina zadeva, če si odločen da nehaš vlečt, ni pa to popolni nadomestek. Primerjava je nekako taka kot sladkor in umetno sladilo. Je zadostno ampak ni to to. Navadit se morš pravilno vlečt, če ne ni pravga dima in baterije se morš spomnat dat filat, to pa je tudi to.
...arrrrrr, shiver me timbers...

MTm2H37rqt7B ::

Tudi meni je uspelo z pomocjo ecigarete nehati kaditi. Bravo jaz:)

IceIceBaby ::

Ne vem, ta produkt je v prodaji komaj dobrega pol leta. Reklamacije so, ampak še zdaleč ni tako hudo, kot praviš.

Je pa to bolj problem prodajalcev. Stanke so dobro zaščitene. Če zamenjaš produkt v garancijskem roku se ti garancija šteje od datuma menjave, ne od datuma prvega nakupa. Torej, če po 11 mesecih zamenjaš cigareto ti garancija spet velja naslednjih 12 mesecev, ne samo 1 mesec.

pingo76 ::

Nehal tako, da sem enostavno odrezal in stisnil zobe za prve 3 tedne. Jeba 100% deluje pa. Gamucci e-čik pa je bil zame povsem brezvezna reč. Sodelavcu je bil za silo predvsem pa bolj to da ga je že imel ter ga je zato uporabljal za lajšanje krize.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Mariči ::

Ne verjamem, da je elektronska cigareta čist brezvezna stvar. Moji sestri recimo zlo ustreza. Sploh ne mara več čikov. Pravi, da ji smrdijo. Ne vem, no ... k jo gledam, se kr fajn kadi. Kupla jo je na kiosku na bavarcu, ne vem kera znamka je. Sam vem, da je zadovoljna.

IceIceBaby ::

Mogoče veš kolk stane v kiosku?

Mariči ::

Hja, mislm, da je govorila, da je dala okrog 45 €. Se bom pozanimala ...

gzibret ::

En člančič glede tehle e-cigaret in varnosti uporabe:

http://www.scientificamerican.com/blog/...
Vse je za neki dobr!

grex ::

Dejstvo, da se je AlenkaIV prijavila izključno za ta post in da ti ni odgovorila, mi ni prav nič všeč.

Da e-cigareta vsebuje "neprimerljivo manj škodljivih snovi" je povsem nerelevantno. V e-cigareti je zaradi mene lahko le ena nevarna snov, ki bi lahko bila bolj škodljiva od vseh 500ih v navadni cigareti. Če že ni etilen glikol ali nitrosamine, je lahko kaj drugega - glede na odsotnost odgovora, domnevam, da nekaj le je.

Torej, kaj so pokazale analize, domnevam, upam, da niso neka skrivnost.

antonija ::

BTW slovenska verzija je "nitrozamin" (z "z"-jem).

Sploh pa
ni potrjeno, kaj točno vsebujejo, obenem niso potrjene niti stopnje vsebnosti snovi

ne vem ce lahko drzi. Preden rpide taka stvar v prodajo v EU je pomojem treba predlozit vsaj sestavine ki jih proizvajalci uporabljajo in pa pricakovane produkte vkolikor pri gretju pride do kaksne reakcije.

Po drugi strani pa: Ce res ne vemo kaj vsebujejo in v kaksnih kolicinah zakaj za vraga bi sploh kdo tvega in jih uporabljal ce pa imamo se vedno klasicne cigarete za katere pa ze vsaj priblizno vemo kako zelo skodljive so?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

grex ::

Ne rečem, lahko da so e-cigarete najboljša stvar, ki se je kdaj zgodila človeštvu.

Dejstvo sem pa videl eno, vodja prodaje je posredno obtožila farmacijo in tobačni lobij navzkrižja interesov. (pot calling the kettle black).

Vse ostalo je pa: "neprimerno manj strupa", "EU bi morala", "sigurno ni nič takega", "navadne cigarete so itak vrh zla, vse ostalo bi moralo biti bolje".

Potrebujemo raw data, ker je vse ostalo podvrženo t.i. conflict of interest. Če si gremo resno debato, kjer je dejansko namen odkrivanje resnice, potem "raw data" in nič manj.

rokos ::

(obujanje teme)

Glede na to, da je sedaj že dve leti od nastanka teme, me zanima če ste si že uporabnice in uporabniki nabrali kaj konkretnih izkušenj s to elektronsko cigareto? In katere so sedaj aktualne, če še sploh, ker je stvar nekam poniknila... Jaz pa iščem alternative za kajanje... :D

Tisti ki ste prenehali kadit s pomočjo elektronske cigarete - še zmeraj ne kadite? ;)

lpR

rissp ::

No, bom še jaz nekaj napisal na to temo.
E-cigareto sva oba z dekletom kupila leta 2008. Zadevo sva uporabljala kakšen dober mesec (parkrat sva šla v Grosuplje kupit polnila - težka Marlboro). 1 teden po začetku uporabe je crknil eden izmed "uparjevalnik"ov, ki so ga na srečo brez težav zamenjali. Po enemu mesecu se je pokvarila ena izmed štirih baterij (vsak paket ima 1 uparjevalnik ter 2 bateriji) - tisti del kjer se "našraufa" na uparjevalnik oziroma na polnilec je namreč pogledal ven- kot da bi se zlomilo (čeprav nisva uporabljala nobene sile). Ker sva imela do Grosupelj dolgo pot in zaradi ostalih malenkosti sva počasi spet pričela kaditi prave cigarete, oba paketa e-cigaret (oz. kar je ostalo) pa sta šla v omaro.
Pred nekaj dnevi pa sem naletel na to pozabljeno "robo". Ena izmed baterij je bila še vedno deloma polna! Kot nalašč sem našel še eno zapakirano polnilo "težko-18mg". Tako sem včeraj cel dan kadil samo e-cigareto (brez pravih). Zdajle grem pogledat malo po trafikah, če se da kje dobiti polnila. Če se da, bom ponovno pričel z e-cigaretami, če se ne da dobiti, bom kadil še naprej prave cigarete, saj se mi ne da vsakič voziti v Grosuplje (70km) po polnila, preveč na enkrat pa jih nočem kupiti, saj ne vem koliko časa bom zdržal na e-cigaretih.
Vam javim čez kakšen teden epilog te zgodbe...

Valentin ::

A po pošti ne pošljejo?

tomazgk ::

Ni problema. Vse se lahko dobi po pošti ali preko GLS-ja, ki je cenejši.
www.smouchi.com
www.maitimonline.com/shop

antonija ::

Če tema ne zaide hitro nazaj v znanstevno-tehnicne vode jo bom prestavil v lozo...

P.S.: Holy Necro Batman!!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

c00L3r ::

Bom malo obudil temo. Razmišljal, da bi prešel na elektronsko cigareto. Na trgu se pojavljajo različne elektronske cigarete. Cene od 10€ do 50€. Tistih, ki ste jih preizkusili več, kakšne sp razlike? Recimo iz kitajske, ebay ipd. jo lahko naročiš tudi za še manj denarja. Mislite, da imajo nekatere le nabito ceno ali so razlike v delovanju, pokvarljivosti in v "škodljivosti"?

stratosD ::

Sam uporabljam elektronsko cigareto oz "vapam" ali "parim" že 3 leta.
Sramota je, da nimamo v SLO nobenega neodvisnega foruma na to tematiko, tako da znanje in izkušnje nabiramo na tujih:

NAJVEČJI pretežno USA z lokalnimi sekcijami:
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/
http://ukvapers.org/ UK
http://www.e-cigserbia.com/ srbski
http://www.e-cigarete.info/ (hrvaški)
in še milijon drugih....

PREDLAGAM, da uporabniki elektronski cigaret ustanovimo svoj forum, ker trgovine v SLO samo
mešajo meglo in kujejo profit. Starter kite za 15 USD prodajajo za 55 EUR in vse ostalo tudi v 3 in
večkratnikih maloprodajnih cen i-net štacun v tujini.

Elektronska cigareta je za nekoga, ki se je odločil prenehati s tobačnimi izdelki, ker ga to
tako ali drugače moti, bi pa hotel nekaj, kar bi mu nadomestilo obred, domačnost, ehh navsezadnje
v začetni fazi tudi nikotin.Za nekoga, ki mu je uporabna elektronika in tehnika v veselje in rad odkriva nove stvari.
Za tiste, ki radi samo prižgejo in vlečejo, to definitivno ni.

Prednosti bo opazil lmalu: izboljšan okus in vonj, izboljšana fizična kondicija, nič več smradu cigaret v stanovanju
(dejansko ga bo cigaretni dim motil...).
Slabosti? Gotovo jih je nekaj: najprej bo moral investirati vsaj cca 20-30 EUR v kakšni tuji i-net trgovini za spodoben starter kit.
Pa nekaj e-juica, baterije moraš polnit...Zdavstveno: do sedaj ni dokazano da je kajenje e-cigaret škodljivo niti da je neškodljivo.
DEFINITVNO pa je manj škodljivo kot kajenje analognih tobačnih.

To so pa že teme, ki so za debato na specializiranem forumu he he...

Če je kdo za in je pripravljen za forum kaj naredit naj mi javi.

Za neodvisen uporabniški forum o e-cigaretah.

P.S. in ne - nič ne prodajam in nič ne ponujam, samo rad izmenjujem mnenja in se družim :)

Cya,

stratosD

connel ::

Tole - http://www.pyursmoke.si/product/ego-ce5...

Lahko vzameš tudi starter kit če ne boš toliko uporabljal, je pa vedno fino imeti dodatno baterijo na zalogi. Baterija (650mAh) ti bo zdržala nekje do 8 ur malo bolj intenzivnega uporabljanja. Če greš malo bolj v to, potem vzameš evic baterijo in kanger protank2, je pa precej dražja ta kombinacija.

Sicer tudi tisti tank na tvojem linku ni slab, tudi baterija je dobra, bi pa moral dodati še dodatno baterijo in še en tank. Se priporoča, da se tank ne uporablja vsak dan ampak da jih uporabljaš izmenično, tako jim podaljšaš dobo.

c00L3r ::

Je že kdo poskusil dat tobak (ne olje) v vaporizator?

connel ::

Misliš suh tobak, za zvijanje oz. iz cigaret? Ne tega počet, ni temu namenjeno ;)

valhunus ::

suh tobak lahko daš sem www.vaporizator.si sam ni nekega efekta, je pa velik efekt z nečem drugim :)

Napajalc ::

Nisem čist prepričan kaj je to, verjetno se da not karkoli?
011011100111010101100010

jurc ::

Napajalc je izjavil:

Nisem čist prepričan kaj je to, verjetno se da not karkoli?


To je (precej heavy duty) atomizer. V uporovno žico (coil) se vstavi stenj (wick), ki vsrka tekočino (juice). Tok skozi žico upari juice, rezultat poinhaliraš. S tem je veliko dela, tako da je samo za prave zanesenjake :)

Aja še odgovor: "karkoli", da. Tipično neko mešanico PG in VG tekočin, nikotina v tekoči obliki in tekoče arome za okus. Ključ je v osebi primerni dozi nikotina in aromah, ki ti odgovarjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurc ()

stratosD ::

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

BCSman ::

A je še kaka firma nikotinskih čigumijev razen nicorette? Majo nekam nabito ceno za 30 čigumov 14 eur. A je tako huda znanost dodat malo nikotina čingumom ali je pač to farmacevtski lobij? Se v Italiji dobijo kaj ceneje? So čigumiji kaj manj škodljivi kot snus? Namreč pri snusu konstantno razžiraš dlesen na isti lokaciji, medtem ko je gumi bolj enostavno "prekladat" po ustih. No sej konec koncev se tud vrečko snusa da prekladat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iqos izkušnje

Oddelek: Loža
3958263 (8529) redtech
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102715 (27111) Ajrina
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310067 (6369) Highlag
»

Ali je elektronska cigareta (vape) z breznikotinsko tekocino prepovedana na zemljiscu

Oddelek: Šola
133836 (2324) thetech
»

elektronska cigareta

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92225 (1929) kr1ženska

Več podobnih tem