» »

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera?

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera?

«
1
2

civic_ ::

Zaenkrat imam ponudbo od Sparkasse 2.97% fiksna na 20 let.

Kje bi dobil kaj boljšega? Koliko ste dobili? Po ZPS je najugodnejša Unicredit banka. Tam povprašam po praznikih...

Alien123 ::

25 let 2.20%, spremenljiva, bks

civic_ ::

Spremenljivo so mi ponudili 1,85%+ Euribor.

Od online izračunov za fiksno je najugodnejša Delavska hranilnica: 2,6 %

https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...

Po drugi strani pa se morda splača spremenljiva ali kombinirana na 30 let, tako je obrok nižji in lahko preneseš povišanje...

Alec999 ::

SKB 2,8 fiksna 20 let, sedaj talajo še bolj ugodne

skyline ::

Letos se je obrnila zgodba - UniCredit je ratal drag, Delavska je postala noro ugodna (sploh za fiksne mere).

mr_chai ::

Ali kdo ve, če se da kje dobiti spremenljivo obrestno mero Euribor brez pribitka ali z najmanjšim pribitkom ?

Unilseptij ::

Sberbank da spremenljivo obrestno mero na 20 let po 1,95% + EURIBOR, kombinirano obrestno mero pa prvih 10 let fiksna 2,20% in drugih 10 let spremenljiva 1,95+EURIBOR). Zaenkrat bolj ugodne variante od te kombinirane (ki hkrati ščiti pred dvigom EURIBOR-ja) nisem našel.

svecka ::

Ne priporočam, ker bo ravno zadnjih 10 let eurobor visok. Če bi bilo obratno bi priporočal, ker še vsaj prvih 10 let bo euribor nizek, četudi bo počasi rasel. Tako pa delaš samo minus, ker se prvih 10 let euribor splača, ker je sedaj negativen, ne pa kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Alien123 ::

Unilseptij je izjavil:

Sberbank da spremenljivo obrestno mero na 20 let po 1,95% + EURIBOR, kombinirano obrestno mero pa prvih 10 let fiksna 2,20% in drugih 10 let spremenljiva 1,95+EURIBOR). Zaenkrat bolj ugodne variante od te kombinirane (ki hkrati ščiti pred dvigom EURIBOR-ja) nisem našel.


Splačalo bi se, če bi imel prvih 10 let spremenljivo in kasneje fiksno.

Unilseptij ::

Alien123 je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Sberbank da spremenljivo obrestno mero na 20 let po 1,95% + EURIBOR, kombinirano obrestno mero pa prvih 10 let fiksna 2,20% in drugih 10 let spremenljiva 1,95+EURIBOR). Zaenkrat bolj ugodne variante od te kombinirane (ki hkrati ščiti pred dvigom EURIBOR-ja) nisem našel.


Splačalo bi se, če bi imel prvih 10 let spremenljivo in kasneje fiksno.


To ni čisto res... na začetku obresti tečejo od večjega dela še neodplačane glavnice, zato je obrestna mera pomembnejša na začetku. Res je spremenljiva obrestna mera v tem primeru ugodnejša, ker je EURIBOR trenutno negativen. Ampak, če v prvih 10 letih kredita EURIBOR zraste za več kot 0,25 odstotka, kar je zelo verjetno, potem si že na slabšem. Ker je negativni EURIBOR neke sorte anomalija, to ne more večno trajati... čeprav že 4+ let čakam, da EURIBOR začne rasti, pa se kar ne zgodi.

Če si pripravljen tvegati s spremenljivo obrestno mero prvih 10 let, potem je skoraj isto, če greš na polno dobo.

mr_chai ::

Hmm, glede na to da je dejanska inflacija blizu 8 %, bi se splačalo vzeti kredit za 25 let :D Jst ne verjamem tem bučkam, da mamo kao 2 % letno inflacijo, le kako če pa ECB vsako leto pumpa dnar, če se prov spomnm je blo to letos 8 %

Tomassi ::

Vzel pri unicredit: 2,6% 20let s hipoteko, 2,3% 10 let brez hipoteke. Aja, pa brez stroškov odobrite pa teh jajc.

gtx970op ::

mr_chai je izjavil:

Hmm, glede na to da je dejanska inflacija blizu 8 %, bi se splačalo vzeti kredit za 25 let :D Jst ne verjamem tem bučkam, da mamo kao 2 % letno inflacijo, le kako če pa ECB vsako leto pumpa dnar, če se prov spomnm je blo to letos 8 %


Sprašuješ če obstaja obrestna mera brez pribitka, za tem pa še taki komentarji potegnjeni iz riti... jao

Tomassi je izjavil:

Vzel pri unicredit: 2,6% 20let s hipoteko, 2,3% 10 let brez hipoteke. Aja, pa brez stroškov odobrite pa teh jajc.


Kako si uspel stroške odobritve preskočiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

Tomassi ::

So imeli neko akcijo, ni bilo stroškov odobritve.

Invictus ::

Spremenljiva, 10 let, 1,50%, Unicreditbank...

Ugodneje ne gre, sem preveril.

Edini dodatni strošek (350 EUR) je cenilec, saj brez pooblaščene cenitve ne dobiš kredita.

Akcija še traja do novega leta....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Ganon ::

Te cenitve so tak nateg ... :))

Invictus ::

Do elaborate...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Spremenljiva, 10 let, 1,50%, Unicreditbank...

Ugodneje ne gre, sem preveril.

Edini dodatni strošek (350 EUR) je cenilec, saj brez pooblaščene cenitve ne dobiš kredita.

Akcija še traja do novega leta....

Jaz sem prvo ponudbo pri NLBju dobil 1.50%, potem pa so mi jo spustili na 1.40%.

;-) ::

Ganon je izjavil:

Te cenitve so tak nateg ... :))


Pa so res. Jaz sem naletel na cenilca ki je prisel pogledal GD, zmeril bajto zunaj rekel da je 30cm predolga vsedel v avto in reko da so nastali stroski prevoza itd. In da BKS nebo dal kredita ker gre za neskladno gradnjo, da je stiropora 2x16cm ni hoto slisat.

V porocilo za BKS je napisal neskladna gradnja in se niso vec hoteli pogovarjat z mano. Iskal sem 60k kredita.

Vse skupaj me je tak razp.... Da sem na koncu vse delal sam brez kredita. Na koncu imamo pac eno kopalnico zrihtano eno pa ne, in kletne prostore se nimamo vrat in podov po enem prostoru. Pravtako se nimamo asfalta na dvoriscu. Vseeno sem mu hvalezen da mi je zaracunal tistih 50€ za prevoze ker se nam je na koncu izslo s prihranki in placami.

svecka ::

Odvisno katerega dobiš. Meni je šel na roke. Je pa res, da od lasnekga leta jeseni tudi cenili odgovarjajo za cenitev (ne smejo oceniti črne, neskladnje gradnje)

Invictus ::

;-) je izjavil:



Pa so res. Jaz sem naletel na cenilca ki je prisel pogledal GD, zmeril bajto zunaj rekel da je 30cm predolga vsedel v avto in reko da so nastali stroski prevoza itd. In da BKS nebo dal kredita ker gre za neskladno gradnjo, da je stiropora 2x16cm ni hoto slisat.

V porocilo za BKS je napisal neskladna gradnja in se niso vec hoteli pogovarjat z mano. Iskal sem 60k kredita.

Zato, ker imaš najbrž res neskladno gradnjo ;).

Uporabnega dovoljenja najbrž tudi nimaš, še manj pa seje delalo po načrtu, ki je bil priložen za gradbeno dovoljenje. Če tudi to sploh obstaja...

Našel kar nekaj bajt, ki sem jih hotel kupiti, pa so imele vse neurejene papirje, predelave brez gradbenih dovoljenj, plačanih komunalnih prispevkov zaradi dodatne kvadrature in procenta pozidave zemljišča.

Vsi so mi svetovali, stran od njih...

Lanski novi gradbeni zakon je naredil malo štale med ljubiteljskimi graditelji, nihče pa noče plačati za papirje, dokler ne prodaja...

svecka je izjavil:

Odvisno katerega dobiš. Meni je šel na roke. Je pa res, da od lasnekga leta jeseni tudi cenili odgovarjajo za cenitev (ne smejo oceniti črne, neskladnje gradnje)

Lahko jo, samo ne bo več dolgo pooblaščeni cenitelj za banke :)).

Poleg tega je tudi Banka Slovenije zaostrila pogoje za pridobitev stanovanjskega kredita... Priporočilo BS je, da banke brez uporabnega dovoljenja sploh ne bi odobrile hipotekarnega kredita...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Alien123 ::

Res je.. pri kreditih potrebuješ uporabno in gradbeno dovoljenje, kar je dejansko logično.

svecka ::

Mora se razumet, da v starih časih se ni gradilo po načrtih, ker se je gradbeni načrt preprosto kupilo, gradilo pa po svoje, kolikor je bilo denarja pri roki. In takih starih gradenj je ogromno, ki so bile grajene na tak princip. Jaz bi rekel 80% starih gradenj, predvsem ker če že zunanjost štima, je pa notranjost čisto drugačna od gradbenega načrta (nosilne stene itd)

;-) ::

Vse je tudi hisna se je lani pridobivala nikjer tezav, le z zunanjimi gabariti zarad fasade.

Sorodnik je arhitekt, ce bi res slo kaj narobe bi vrjami legalizirali.

svecka ::

Lahko bi tožil cenilca, če je že tak problem in bi dobil sodbo in s tem izpodbijal odločitev cenilca na banki in zahteval novega. itd.

Ali pa šel na drugo banko. Vsaka banka ima svoj seznam cenilcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Ganon ::

Invictus je izjavil:

Do elaborate...


Ker jih zahtevajo tudi pri novogradnjah, kar je popoln nesmisel. Oberejo te tam, kjer lahko.

Invictus je izjavil:

Našel kar nekaj bajt, ki sem jih hotel kupiti, pa so imele vse neurejene papirje, predelave brez gradbenih dovoljenj, plačanih komunalnih prispevkov zaradi dodatne kvadrature in procenta pozidave zemljišča.

Vsi so mi svetovali, stran od njih...


Zakaj, stran? Če se dogovorite za pravo ceno in za to, da bodo papirji urejeni, potem je vse v redu. Je pa odvisno od tega ali se ti z nakupom mudi ali ne.

Utk ::

Kako lahko sploh nekomu pade na pamet prodajat bajto brez papirjev?

Ganon ::

Utk je izjavil:

Kako lahko sploh nekomu pade na pamet prodajat bajto brez papirjev?


Eni sploh ne vedo, da papirji niso urejeni, poznam tak primer. Podedovali so 40 let staro hišo, na čudoviti lokaciji, ki je imela hišno številko in vse možne priključke, gradbenega dovoljenja pa ne. Niso pomislili, da bi bilo karkoli narobe, to so izvedeli šele takrat, ko so dobili resnega kupca in želeli speljati prodajo. Je bil pa kupec toliko zainteresiran, da je počakal, da opravijo legalizacijo in jo potem tudi kupil.

Invictus ::

;-) je izjavil:

Vse je tudi hisna se je lani pridobivala nikjer tezav, le z zunanjimi gabariti zarad fasade.

Sorodnik je arhitekt, ce bi res slo kaj narobe bi vrjami legalizirali.

Potem je pa zanič arhitekt.

Sicer pa arhitekti ponavadi nimajo pojma o zakonodaji, oni so bolj umetniki.

Ganon je izjavil:


Zakaj, stran? Če se dogovorite za pravo ceno in za to, da bodo papirji urejeni, potem je vse v redu. Je pa odvisno od tega ali se ti z nakupom mudi ali ne.

Nimam ne časa, ne volje čakati na urejene papirje. Legalizacija črne gradnje je povsem druga zadeva od legalizacije urejene hiše, narejene po načrtih, kjer samo postopkov niso speljali do konca. Kar je zgodba precej hiš Sloveniji...

Legalizacija črne gradnje lahko traja tudi 10 in več let...

Se vidi, da nimaš prakse...

Drug razlog pa je, da ljudje zaradi neurejenih papirjev ne spuščajo cene. Samo tu se ne govori o 5-10%, ampak 50+% popusta. Toliko pa ne bo nihče spustil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mr_chai ::

gtx970op je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Hmm, glede na to da je dejanska inflacija blizu 8 %, bi se splačalo vzeti kredit za 25 let :D Jst ne verjamem tem bučkam, da mamo kao 2 % letno inflacijo, le kako če pa ECB vsako leto pumpa dnar, če se prov spomnm je blo to letos 8 %


Sprašuješ če obstaja obrestna mera brez pribitka, za tem pa še taki komentarji potegnjeni iz riti... jao

Tomassi je izjavil:

Vzel pri unicredit: 2,6% 20let s hipoteko, 2,3% 10 let brez hipoteke. Aja, pa brez stroškov odobrite pa teh jajc.


Kako si uspel stroške odobritve preskočiti?



8% =>>> https://tradingeconomics.com/euro-area/...

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Spremenljiva, 10 let, 1,50%, Unicreditbank...

Ugodneje ne gre, sem preveril.

Edini dodatni strošek (350 EUR) je cenilec, saj brez pooblaščene cenitve ne dobiš kredita.

Akcija še traja do novega leta....

Seveda gre ugodneje... Moj foter je 40 let delal na banki in sem dobil tam se boljso ponudbo tako da ne na pamet
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bluefish ::

Če si še bolj pri koritu, pa sploh obresti ni. Če si "tajkun", ga še vrniti ni treba ...

Skratka, poskušajmo se izogniti nekim robnim pogojem, ki povprečnemu kreditojemalcu brez vez niso dostopni.

Mato989 ::

bluefish je izjavil:

Če si še bolj pri koritu, pa sploh obresti ni. Če si "tajkun", ga še vrniti ni treba ...

Skratka, poskušajmo se izogniti nekim robnim pogojem, ki povprečnemu kreditojemalcu brez vez niso dostopni.


Gre se samo za to, da je beseda "ugodneje ne gre" laž... morda ne gre ugodneje za povprečneža, je pa tudi res da če verjamemu invictusu in njegovi plači, potem on tudi ni povprečni delojemalec oz. zaslužkar, torej je že on sam "robni primer" po prihodkih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

Utk ::

Aha, vsak je liberalen kapitalist, ki ne rabi sociale in pokojnine, dokler ni treba kupiti stanovanja, takrat pa prav pride atijev keš in veze.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Aha, vsak je liberalen kapitalist, ki ne rabi sociale in pokojnine, dokler ni treba kupiti stanovanja, takrat pa prav pride atijev keš in veze.


Nekaj je atijev keš, drugo pa je keš vseh davkoplačevalcev... kot izobražena oseba, verjamem da poznaš razliko =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

kow ::

Scary shit, ko beres tako nizke obrestne mere. Ko bomo spet resevali banke, mi dajte vsaj za pir.

Webmojster ::

kow je izjavil:

Scary shit, ko beres tako nizke obrestne mere. Ko bomo spet resevali banke, mi dajte vsaj za pir.


No ja .. če veš da je euribor -0,5% so obrestne mere za stanovanjske kredite v mejah normale.

Mato989 ::

Webmojster je izjavil:

kow je izjavil:

Scary shit, ko beres tako nizke obrestne mere. Ko bomo spet resevali banke, mi dajte vsaj za pir.


No ja .. če veš da je euribor -0,5% so obrestne mere za stanovanjske kredite v mejah normale.


Dejansko so previsoke... na Danskem je dejansko stanovanjski kredit z NEGATIVNO obrestno mero... torej vsak mesec si dolžan manj glavnice še dodatno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Gre se samo za to, da je beseda "ugodneje ne gre" laž... morda ne gre ugodneje za povprečneža, je pa tudi res da če verjamemu invictusu in njegovi plači, potem on tudi ni povprečni delojemalec oz. zaslužkar, torej je že on sam "robni primer" po prihodkih =)

Vsak tukaj piše iz svoje perspektive...

In ni šlo ugodneje. Če ti ati lahko zrihta bolje, si pa že v tistim majhnem procentu, ki živi na račun drugih...

Poleg tega tukaj ni bile nekih skritih stroškov, kar pa zna marsikoga kasneje še malo udariti po denarnici (beri, poveča efektivno obrestno mero...). Tukaj se gre za razna zavarovanja, ki niso obvezna, ampak brez njih ti pa ne dajo nič ;(.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Gre se samo za to, da je beseda "ugodneje ne gre" laž... morda ne gre ugodneje za povprečneža, je pa tudi res da če verjamemu invictusu in njegovi plači, potem on tudi ni povprečni delojemalec oz. zaslužkar, torej je že on sam "robni primer" po prihodkih =)

Vsak tukaj piše iz svoje perspektive...

In ni šlo ugodneje. Če ti ati lahko zrihta bolje, si pa že v tistim majhnem procentu, ki živi na račun drugih...

Poleg tega tukaj ni bile nekih skritih stroškov, kar pa zna marsikoga kasneje še malo udariti po denarnici (beri, poveča efektivno obrestno mero...). Tukaj se gre za razna zavarovanja, ki niso obvezna, ampak brez njih ti pa ne dajo nič ;(.


Sicer ne vem o čem govoriš ampak ko sem jaz letos vzel kredit, je edina stvar ki sem jo moral vzet zraven bila cenitev nepremičnine cca 250€ in pa prinest vinkulacijo zavarovanja nepremičnine v višini cca 120€/leto...

Že dolgo časa je tako da od tebe ne smejo zahtevat nekih zavarovanj (življenskih ipd.)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ganon ::

Mato989 je izjavil:

Že dolgo časa je tako da od tebe ne smejo zahtevat nekih zavarovanj (življenskih ipd.)


Vir?

Invictus ::

Preberi pravila BS pri podeljevanju kreditov...

Ponudijo ti lahko, sam pogoj pa ne sme biti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

Moraš bit bedak, da ne zavaruješ sebe in hiše/stanovanja..

Invictus ::

Če imaš kredit, moraš nepremičnino tako ali tako zavarovat v korist banke ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Webmojster ::

Mato989 je izjavil:

Webmojster je izjavil:

kow je izjavil:

Scary shit, ko beres tako nizke obrestne mere. Ko bomo spet resevali banke, mi dajte vsaj za pir.


No ja .. če veš da je euribor -0,5% so obrestne mere za stanovanjske kredite v mejah normale.


Dejansko so previsoke... na Danskem je dejansko stanovanjski kredit z NEGATIVNO obrestno mero... torej vsak mesec si dolžan manj glavnice še dodatno!


Za nas so previsoke, za banke ne :)

bobby ::

A se kdo sploh kdaj potrudi prebrat pogodbe, ko jo sklene za kredit po neki obreatni meri - fixni ali variabilni- in poiskat vse njene podclene?
Naj se javi tiari, ki vse to celo zastopni in DOJAME?

ZAKAJ VSE TO? Ker praskate samo po povraju problematike pa se noben ne dotakne bistva.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ginekk ::

bobby je izjavil:

A se kdo sploh kdaj potrudi prebrat pogodbe, ko jo sklene za kredit po neki obreatni meri - fixni ali variabilni- in poiskat vse njene podclene?
Naj se javi tiari, ki vse to celo zastopni in DOJAME?

ZAKAJ VSE TO? Ker praskate samo po povraju problematike pa se noben ne dotakne bistva.


Da. Pa če gre za hipoteko, ti jo še notar posebej interpretira in razloži "pasti".
In kje je po tvojem bistvo, ki se ga nihče ne dotakne?

MIHAc27 ::

Eno vmesno vprašanje. Sej vem da nisem bil nikoli dober v matematiki, ampak nekaj mi vseeno ne gre v račun.

Pustimo najugodnejši kredit. Za primer vzamem informativni od NLB. Fiksne obresti 2.95% za znesek 100.000€ za 120 mesecev (10 let). Zanemarimo še tistega jurja stroška odobritve.
Če je obresti za slabe 3% zakaj morem vrnit 116.000 in ne 103.000? Ne zastopim čisto, od kje razlika.

Master_X ::

Ker so obresti letne, ne 10-letne :)

MIHAc27 ::

3% od glavnice torej, kolikor je še za odplačat....ja to pa nekak pije vodo.

Itak gledam vedno samo začetni kredit, pa koliko je končni znesek za plačat, pa me prec mine.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376768 (3369) OZZY
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167194316 (16442) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465200 (11548) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019567 (11230) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713243 (6007) Invictus

Več podobnih tem