» »

Berlusconi: Mussolini boljši od Huseina

Berlusconi: Mussolini boljši od Huseina

«
1
2 3 4

MadMicka ::

Najprej glede izjave: Mussolini boljši od Huseina: v to se sploh ne bi spuščal, edin reku bi, da ni stvar v tem, kdo je bil boljši, temveč kvečjemu v tem, kdo je bil slabši.

Drugače pa še nekaj izjav od slavnega Bersluconija:

- Mussolini ni nikogar umoril, ljudi je pošiljal na počitnice v izgnanstvo.

-Človek mora biti duševno moten, če opravlja takšen poklic. Če imajo sodniki to delo, je to zato, ker se antropološko razlikujejo od ostale človeške vrste.

in v tem stilu dalje.

Zdej ma pa res zanima, če je še kak človek na tem forumu, ki zagovarja Berlusconija.
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

Thomas ::

Ti si izvalil že Berlusconijevim povsem primerljive neumnosti Micka. Tukaj na forumu.

Meni je bla najbolj všeč tista, da boš kupil AMD procesor, da boš s tem zafrknil Američane. :D A nej te tepemo?

Neee. Pravico imata oba z Berlusconijem, vsak do svojih pogledov, četudi so občasno kar zabavni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vice ::

Link pove vse

Thomas ::

Največja sramota za EU je trenutno Švedska. Kljub temu, da so jim že ustrelili premieja Palmeja, čigar morilca niso nikoli našli, še naprej politiki nimajo zaščite.

Trenutno je Švedska - jutri bo morda Švica zaradi svojih čudnih zakonov, pojutrišnjem morda Slovenija.
Občutek vzvišenosti nad Italijo - je čisto nepotreben šovinizem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> Občutek vzvišenosti nad Italijo - je čisto nepotreben šovinizem.

Ma finta je le v tem, da (nekateri) Slovenci ne znajo bit prav nič boljši. :)

Tattoo- ::

Največja sramota za EU je trenutno Švedska.

V vsaki državi imaš ekstreme ki gredo z svojim nestrinjanjem z politiko lahko tudi čez mejo :\. Misliš da v Ameriki se pa kaj takega ne bi moglo zgoditi...my ass. Švedska ima po mojem mnenju veliko bolje pošlihtano državo (v smislu skrbi za državljane) kot pa Amerika, Italija,...

MadMicka ::

Thomas, včasih pa res izpadeš kot bedak. In, kar je še bolj nevarno, slepi in kratkovidni bodo Berlusconija zagovarjali do neskončnosti. Neglede na to, kar bo rekel in kar bo storil!! Tega se je zabat.

Švedska je sramota? Ker se je zgodil umor? Ker so umorili politika? Sramota je kvečjemu, da kaj takega sploh zapišeš. Gre za popolnoma različne zadeve. In umor v konkretnem primeru sam po sebi je lahko sramota le še za morilca.

In dalje, sploh ne, da bi kupu AMD, da bi zafrknu ZDA. Mislim, ti žalost polpismena.

Kupujem "domačo robo". To pomeni, čokolada od Gorenjke, obleka od Mure, avto nemški (evropski) itd. Na tak način se pomaga "domačemu gospodarstvu". Edina izjema je seveda, če je tuja roba bistveno boljša oz. cenejša ali pa če je sploh ni, seve.Če bi večina Slovencev razmišljala tako kot jaz, bi se to še kako poznalo pri ravzoju gospodarstva. In pol se oglas en Thomas in zapiše nekaj čisto zgrešenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

Lahko bi se zgodilo tudi v ZDA. Jasno. Nobena država na tem svetu ni imuna pred škandaloznimi neumnostmi. Naša prav tako. Zato je zmerjanje soseda čez ograjo - rahlo butasto.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> In dalje, sploh ne, da bi kupu AMD, da bi zafrknu ZDA. Mislim, ti žalost polpismena.


Zgleda, da si pozabu. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vice ::

Eden mojih šefov, ki je šved mi je govoril da največja napaka švedske je bila ko je tujcem pustila da so se razpasli predvsem balkanski "bratje" pred tem niso "poznali" ključavnice, kriminala je bilo manj in še bi lahko našteval, še vedno pa je trenutno življenje tam veliko bolj kvalitetno kot npr. pri nas.
Glede omembe morilca premieja Palmerja in te sramote pa sem se spomnil na JFK-ja, tako da ima Švedska še vedno prehudo konkurenco in se mi zdi da nas glede tega nima kaj skrbeti.

Zheegec ::

Berlusconi+USA je ravno prava kombinacija :D Na koncu bo rekel, da je bil tudi Hitler boljši od Saddama (pa mogoče bo še koga našel za primerjavo). Kritike ga itaq ne brigajo. On je IMUN, in to kar na več stvari ;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

No, ni tako hudo s Švedsko - ne. Samo hočem povedati, da se s takimi lahko spraviš nad vsako Zahodno državo, ne samo nad Italijo, našo ljubo sosedo. >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Na koncu bo rekel, da je bil tudi Hitler boljši od Saddama

Da le ne bi rekel, da je bil Hitler boljši od Stalina! >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> On je IMUN, in to kar na več stvari

Heheheh. Sam si sploh ne morš predstavljat kolk je ta imunost fajn stvar. Se strinjaš, Thomas? ;)

Zheegec ::

Da le ne bi rekel, da je on boljši od Busha >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

undefined ::

> Da le ne bi rekel, da je on boljši od Busha

Bom kar jaz tukaj vskočil. Hitler je bil boljši od Busha, ker Hitler ni bil nikoli tak hinavec, kot je Bush. Hitler je jasno povedal katera rasa in ker folk mu gre na živce in ga hoče iztrebit, Bush pa niti tolk jajc nima. Da o IQju sploh govorimo ne. ;)

Thomas ::

Ko urejate ljudi po tem koliko so zli, pozabljate prešteti mrtve, ki so jih pustili za sabo. Nalašč? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

IceMan pretirava ;)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

undefined ::

> Ko urejate ljudi po tem koliko so zli, pozabljate prešteti mrtve, ki so jih pustili za sabo. Nalašč?

Nope. Čakamo le na drugi del serije: Return Of The Bush. ;)

Barakuda1 ::

Neee. Pravico imata oba z Berlusconijem, vsak do svojih pogledov, četudi so občasno kar zabavni.


8-O

Ta izjava ni "rahlo" ampak ORNG BUTASTA. ;((

Pogledi sosedovga Poldeta, pa tud če jih na glas u oštariji oznanja vsem, ki ga hočjo poslušat, nimajo tud približno takšnega pomena, še manj pa takšnih posledic kot pogledi in izjave nekega simpatizerja fašizma, ki je povrh vsega še "taglavn" v svoji državi (naši sosedi :()


Fašistoidne izjave, posebaj ko gre za najvišjega političnega predstavnika neke države, pač niso in ne morejo biti ne "rahlo" in ne "trdo" zabavne, pač pa prej resno opozorilo, da ideje fašizma in nacizma še zdaleč niso stvar zgodovine.

Me pa zanima, kolk časa bo še poteklo, da bodo nekateri tle (do sedaj nemi opzovalci) končno sprevidli, da so med nami zagovorniki in simpatizerji fašizma še kako prisotni.

Barakuda

Thomas ::

Berlusconi je precej kljukca, verjetno je bil vmešan tudi v kakšne čudne posle. Zmerjanje s fašistom ... je pa čisto deplasirano. Zlasti od tistih, ki so ob polemiki za vstop v NATO ali ne govorili, da nas bo že EU branila. Italija naprimer. Dobesedno tako, še je na tem forumu videt!

Takrat je bil Berlusconi ravno tako na oblasti. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Thomasu se zdi Berlusconi precej kljukca. In ker je precej kljukca, se lahko poserje na pravno državo, lahko zmerja sodnike z duševno zaostalimi ljudmi, lahko se mu zdi fašizem čist ok zadeva, in ob vsem tem se Thomasu zdi Berlusconi primeren za šefa Italije in EU.

In potem Thomaas popolnoma brez zrna soli poveže debato o obrambi Slovenije s strani Nata ali EU in debato o primernosti Berlusconija za šefa Italije in EU.

Nič čudnega, da so ob takih volilcih lahko na oblasti taki ljudje. So pa to anomalije na poti v vedno boljši jutri in kot take jih bo človeštvo znalo prebroditi, tako kot vedno dosedaj.

Thomas ::

Italijani so ga izvolili - torej je primeren. Ko ga (spet) ne bodo, bo (spet) neprimeren. Objektivno gledano, pa to najbrž ni bila pametna izbira. Kot Šreder in Širak tudi ne. Ampak kaj?

Da bi pa sodili po tem, da ga nekaj obtožujejo ... tudi Prodija nekateri obtožujejo. Širaka celo Pariško tožilstvo, vendar njegova imuniteta ne gre nikomur na živce. TO so dvojni standardi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Tut Hitlerja so nemci izvolili. Torej je bil primeren. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Thomas ::

Dokončno neprimeren je postal, ko se ni držal več zakonov in ustave. Njegovo govorjenje o izbrisu narodov in ras - kdaj je sosedov Silvo rekel kaj takega?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Dokončno neprimeren je postal, ko se ni držal več zakonov in ustave.

Tut sosedov Silvo se ne drzi zakonov. Sicer pa sploh ne razumem zakaj ga branis. Tip je gnoj - sej to ti je jasno?

Thomas ::

Primerjanje nekoga s Hitlerjem je običajna podlost. Če ni niti malo utemeljena. Kar pa ni.

Primerjanje Berlusconijevih in Širakovih sodnih težav se mi pa zdi zelo na mestu. Tudi to da se obrega samo ob Berlusconija, Širaka se pa NAMERNO ali zaradi NRZNANJA izpušča - se mi zdi sprijeno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

In po nekaterih je primerno enačiti državo, ki nima fizično zaščitenih politikov in državo, katere šef odkrito simpatizira z fašistično zgodovino in izkrivlja zgodovinska dejstva, pa zlorablja zakone za zaščito lastne riti. Me zanima, kaj bo naslednje...

;(
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Širak je obtožen korupcije v Pariškem mestnem svetu, ko je bil še župan. Tako nekako. Imunost ga ščiti pred pregonom, tako kot Berlusconija.

Imaš neomejeno pravico, da rečeš, da je Berlusconi gnoj. Samo spodobilo bi se spomniti prej še na Širaka. Vsaj včasih, če si že v tem kontekstu. Vsaj kdaj pa kdaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Alexius Heristalski ::

Samo upam, da se Italijani ne bodo spet spomnili, da imajo v Sloveniji še nekaj "neodrešenih ozemelj".
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Thomas ::

Ko so dobivali take ideje, so dobili pošto iz Amerike naj nehajo. 1994.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Ne mi podtikat besed, ki jih nisem izrekel.

Ti si rekel, da je politik primeren, če ga ljudstvo izvoli in sem samo dal primer za katerega to očitno ni držalo in s tem izpodbil tvojo trditev.

Potem si zacel govoriti o kršenju zakonov. Tudi tu Berlusconi ni owčka.

Nisem pa nikoli rekel, da sta Hitler in Berlusconi primerljiva "gnoja".

Tako, da ne prosim tule meni o podlosti, če si sam tisti, ki podlo podtika beseda.

Širak je tudi gnoj, vendar manjši od Berlusconija, Bush je tudi gnoj (primerljiv z BErlusconijem) - zadovoljen?

Thomas ::

Ne preveč. Ko boš meril še naše politike z istim vatlom in/ali povedal česa obtožujeja Busha, podobnega Berlusconijevim in Širakovim grehom - bom pa zadovoljen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

E to je pa že boljš - zdaj je primerjava vsaj delno na mestu. Sicer pa niti Širak niti Berluskoni ne bota večno imela imunitete (vsaj upam), pa bota enkrat odgovarjala za svoje pizdarije. Samo vseeno - izjaviti, da je Mussolini pošiljal ljudi na počitnice v izgnanstvo, pa to označiti za patriotsko, je pa preveč. Pismo, če je že šef EU, bi lahko vsaj zagovarjal skupno različico zgodovine. Če pa doma salutira prad sliko Mussolinija, me pa ne briga.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

perci ::

Thomas: Širak v javnosti ne klati takih neslanosti kot Berlusconi. Jasno je, da se javnost (del katere smo tudi mi) na take fašistofilne umotvore bolj odzove.

username ::

Hitler je bil boljši od Busha, ker Hitler ni bil nikoli tak hinavec, kot je Bush. Hitler je jasno povedal katera rasa in ker folk mu gre na živce in ga hoče iztrebit

a še nisi nikol gledal kakšne dokumentarne oddaje? obstajajo znani posnetki (če se ne motim, iz reichstaga okoli l.1938), kjer Hitler vehementno našteva države, ki jih NE namerava napasti - češ, Nemčija je miroljubna (kot nekakšen prisiljeno sarkastičen odgovor na obtožbe o agresivnosti Nemčije). ne prav dolgo zatem je povzročil desetine milijonov mrtvakov...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

Fašistoidne izjave, posebaj ko gre za najvišjega političnega predstavnika neke države, pač niso in ne morejo biti ne "rahlo" in ne "trdo" zabavne, pač pa prej resno opozorilo, da ideje fašizma in nacizma še zdaleč niso stvar zgodovine.

sicer ne vem, ali Berlusconi zares klati pro-fašistične izjave (ga ne spremljam toliko).

če jih, to ni nujno slabo - mogoče se bo komu v Evropi posvetilo, da Italija še ni defašizirana, tako kot je nemčija denacizirana.

podobno mislim o Haiderju - bil je koristen, ker je s svojim lomastenjem dal širši mednarodni javnosti vedeti, da ne drži stereotip o nenevarnih Avstrijcih, nedolžnih žrtvah nacizma.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

ja, pa še o Chiracu.8-)

spomnim se grafita "širak bedak" na stavbi filofaksa v Ljubljani, pred nekaj leti. za kaj je že šlo? Francozi so ob silnem negodovanju mednarodne javnosti pokali atomske bombe v Pacifiku.

še pomnite, tovariši?>:D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Luka Percic ::

Tito je pa svetnik.
Tako kot je tudi Kučan.

Poglejte koliko ljudi v sloveniji hvali Tita in komunizem- pa boš opazil pri nas podoben pojav- le da so pri nas imeli komunisti srečo in skoraj popolno izvedli revolucijo.

Daedalus ::

Khm, mislim, da se zna ob tem nadaljevnju tale debata sprevrčti v tisto:
Oseba1 :Tvoji so pa to naredili narobe!
Oseba2: Tvoji so pa tisto zaje*ali!

then loop until skriti policaj...|O

Tak da tule ni govora o tem, kaj je kdo v EU izjavil ali naredil, ampak kaj je Berlusconi naredil...
:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

perci ::

LUka: Kaj ti zdej kle kučana in tita vpletas? Mi govorimo o pizdarijah, ki jih počne Berlusconi. Ne o pizdarijah, ki so jih počeli drugi, ampak o pizdarijah, ki jih počne Berlusconi. Ti in Thomas pa tega očitno ne razumete in vpletate vse mogoče ljudi zraven, kot da bi mi govorili kaksni angelcki so ostali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

asskicker ::

Dokler bo svetu vladala le peščica bogatunov (lastništvo kapitala in naravnih bogastev), se nam prav gotovo ne obeta nič dobrega.
Berlusconi je le pritrditev zgornjemu dejstvu.:(
Heaven is on the next door!

Thomas ::

Razvrščanje diktatorjev se mi ne zdi zgrešena stvar. Ne vidim, da bi se moral držati diktatorja Musolinija in (kljukca) Berlusconija tukaj. Od kdaj so teme tako ozko zaprte? A moramo za vsakega diktatorja in vse kljukce odpreti nov topic
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Problem je, če nekdo reče, ah, Berlusconi, nič hudega, saj so bili še hujši od njega. Mislm, problem je verjetno v takem človeku.

Čas je, da se Berlusconija odstavi. To je v prvi vrsti na Italijanih, če pa tako ne bo šlo, bo pa potrebno stopnjevati politični pritisk iz EU na Italijo.

Thomas ::

Mussolini (r. 1922-1943)
Mark Mazower, Dark Continent: Europe's Twentieth Century (1998): total of 29 death sentences passed on political prisoners before 1939.
Rummel, democides by Fascist govt. of Italy:
Ethiopia and Libya: 200,000 [before WW2]
Yugoslavia: 15,000
Greeks: 9,000
Italians, domestically: 250
TOTAL: 224,250

Tukaj so pa podrobnosti o vseh killingih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Ne, Thomas - ni treba - problem je le v tem, da hočeš z nastevanjme drugih "kljukcev" zmanjšati negativno vlogo Berlusconija. To je podlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Thomas ::

> problem je le v tem, da hočeš z nastevanjme drugih "kljukcev" zmanjšati negativno vlogo Berlusconija.

Samo v kontekst (Evropske politike) ga postavljam. Da vemo pri čem smo. Večina bralcev tega foruma recimo ni vedela, da je Širak ravno tako eskiviral tožilce kot Berlusconi. Mislim da je bila koristna informacija zanje, ko so to zvedeli. Nikakor podlost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Ne, sej je ok, da se pove, da sirak ni nedolzen. Ni pa v redu, da se reče: "Eh, berlusconi je cist kul, poglej siraka"

MadMicka ::

Je pa zanimivo, da pri nas npr. ko so v Kopru zaprli župana, so nekateri skočil v zrak in rekl, rdeča banda je spet udarla :D

Lahko pa bi tud rekl, no še je pravica na tem svet, če se policija sprav celo na župana.

Res, pri teh stvareh nikoli ne prideš do konca. Ampak, kot vidim, sta tukaj največ dva, ki menita, da je Berlusconi primeren za šefa Italije in šefa EU. Kar mi je tudi v tolažbo :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

Mici ni jasno, da vodja EU volimo samo za takrat, ko je Slovenija predsedujoča EU. Kritiziraš ga lahko - ampak o njegovi primernosti ne odločaš. Na referendumu si povedal, da greš POD TEMI pogoji v EU.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karl Marx = Leonardo Da Vinci

Oddelek: Problemi človeštva
284514 (3427) donfilipo
»

The Soviet Story (2008) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24314559 (8532) Evil mind
»

To sem čakal! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738111 (6287) donfilipo
»

Žal vsi krvavi diktatorji ne doživijo sojenja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6724296 (23034) jype
»

Marksizem in Komunizem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
639148 (8406) TESKAn

Več podobnih tem