» »

Ustanovitev pokrajin v Sloveniji

Ustanovitev pokrajin v Sloveniji

«
1
2

ADIJOOO ::



Kakšna bedarija je tale zadnja predlagana ustanovitev pokrajin. Kočevci in Ribnčani v osrednje slovenski pokrajini in glavni sedež v Domžalah ? ;((

Kdor je tole predlagal bi ga bilo treba poslat v zapor za ene 10 let, ker to je kriminal.

Drugače pa naj bi pokrajine imele minimalno 100 000 in maximalno 300 000 prebivalcev.

vostok_1 ::

A ni to bila bolj JJjeva priljubljena tehnika, da ko so resnični problemi se preusmeri pozornost na neke trivialnosti?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Saj na oblasti so desni krščanarji, tako da vse klapa.

Raptor F16 ::

To je ku*ac.

Zemlja nikoli v zgodovini še ne bila tako politično razdrobljena. Sedaj bi bila pa še vsaka večja vas svoja oblast?

Kukulele kuc kuc ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zee ::

Deli in vladaj. Zato ima vsaka slovenska vasica svojo občino in kot kaže se bo enak trik uporabil tudi pri pokrajinah.

Resnični problemi pa ostajajo.

Fuj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Miha 333 ::

To je nekdo risal v pisarni na pamet. Nima nobenega smisla. Hoče, Pesnica pod Ptuj? Od kdaj? To je vedno gravitiralo na Maribor. Poleg tega jih je preveč, pa saj je cela država komaj za eno pokrajino. Sicer pa zgodovinsko utemeljene pokrajine že imamo: Primorska, Gorenjska, Notranjska, Dolenjska, Štajerska, Koroška, Prekmurje. Kaj manjka takšni razdelitvi?

fikus_ ::

"Primorska, Gorenjska, Notranjska, Dolenjska, Štajerska, Koroška, Prekmurje."

+ LJ in MB posebej, pa smo na 9.

Najprej naj se zjasnijo, kaj bo funkcija pokrajin, kakšne pristojnosti bodo imele, potem naj se deli. Imam občutek, da so vrgli kost in sedaj naj se prepiramo okoli števila in mej pokrajin.

zuzelka ::

Raptor F16 je izjavil:

To je ku*ac.

Zemlja nikoli v zgodovini še ne bila tako politično razdrobljena. Sedaj bi bila pa še vsaka večja vas svoja oblast?

Kukulele kuc kuc ?


Dajmo Jankoviću oblast, da bo pozidal Ljubljano in zapufal celo preostalo državo?
Ali pa še bolje, dajmo kar Bruslju vse potrebno da nam predpišejo kaj je treba, kaj je prav in kaj se ne sme?

Res ne vem kaj je z vami, da tako hrepenite po temu da vam bo en vladal.

TheBlueOne ::

fikus_ je izjavil:

"Primorska, Gorenjska, Notranjska, Dolenjska, Štajerska, Koroška, Prekmurje."

+ LJ in MB posebej, pa smo na 9.

Najprej naj se zjasnijo, kaj bo funkcija pokrajin, kakšne pristojnosti bodo imele, potem naj se deli. Imam občutek, da so vrgli kost in sedaj naj se prepiramo okoli števila in mej pokrajin.


Menda je osnovna funcija bolj pravicna porazdelitev financ. To je predlagal pred volitvami SDS/Jansa, ker ima volilno bazo na periferiji in tam najlazje gradi naprej. Tam ima tudi vecino prisklednikov in mu je pac v interesu, da gre cim vec denarja na periferijo, ker s tem dobijo vec tudi njegovi obozevalci. Vseeno, za moj okus dejansko eden redkih predlogov SDSa, ki mi je OK. Sem namrec iz Koroske kjer smo zaradi varcevanja in prelozenih obljub pocasi bolj povezani z Avstrijo, kot z ostalo Slovenijo.

Phantomeye ::

Najbolj zanimivo mi je, da tudi na novem predlogu nekatere regije .. khm no ... pokrajine nimajo mestne občine, medtem, ko imajo nekatere po dve

Dag ::

Imam občutek, da bi pokrajine prinesle zgolj nova odlagališča za zaslužne strankarske kadre, še več ljudi prisesanih na javni denar in nova korupcijska tveganja. Se je kdo vprašal, kje bi dobili denar za delovanje pokrajin?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

TheBlueOne ::

Menda ni vprasanje dodaten denar ampak drugace razdeljen denar. Je pa res, da bo lepo darilo za politike v regijah, ki so trenutno bolj obuobozane.

FTad ::

Dag je izjavil:

Imam občutek, da bi pokrajine prinesle zgolj nova odlagališča za zaslužne strankarske kadre, še več ljudi prisesanih na javni denar in nova korupcijska tveganja. Se je kdo vprašal, kje bi dobili denar za delovanje pokrajin?


tudi sam sem takega mnenja. V primeru, ce bi se vecje stevilo obcin zaprlo, hja potem sem naceloma za pokrajine. Sicer bo pa se vec denarja slo za JS.

Mato989 ::

Sem za pokrajine pod pogojem da se občine ukinejo... in volimo v Pokrajinski Svet 20 ljudi ki odločajo in potrjujejo razpise za gradnjo infrastrukture in gradnjo stanovanj, pod pogojem da morajo naredit MOČNE centre... da bo Slovenija končno imela ne samo LJ ampak tudi Mursko Soboto, Ptuj, Novo Mesto, itd...

Verjetno nočejo vzet zgodovinskih pokrajin ker to pomeni da bi Štajerska bila največja pokrajina po zemlji in verjetno tudi prebivalcih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

bluefish ::

Ja, pokrajine imajo smisel, če se hkrati ukinejo občine. Do takrat je pa to le še en nivo birokracije, ki je sama sebi namen, in rov v jami javne porabe. Saj navsezadnje še predlagatelji nimajo konkretnih idej, kaj naj bi te pokrajine sploh bile.

Mato989 je izjavil:

Verjetno nočejo vzet zgodovinskih pokrajin ker to pomeni da bi Štajerska bila največja pokrajina po zemlji in verjetno tudi prebivalcih...
Neka izključno zgodovinska delitev itak nima smisla.

Miha 333 ::

bluefish je izjavil:

Ja, pokrajine imajo smisel, če se hkrati ukinejo občine. Do takrat je pa to le še en nivo birokracije, ki je sama sebi namen, in rov v jami javne porabe. Saj navsezadnje še predlagatelji nimajo konkretnih idej, kaj naj bi te pokrajine sploh bile.

Mato989 je izjavil:

Verjetno nočejo vzet zgodovinskih pokrajin ker to pomeni da bi Štajerska bila največja pokrajina po zemlji in verjetno tudi prebivalcih...
Neka izključno zgodovinska delitev itak nima smisla.

OK, Štajersko bi lahko razdelili na dve - V. Štajersko s sedežem v Mariboru in Z. Štajersko s sedežem v Celju. To sta tudi že sedaj dejansko regionalni središči. Problem rešen.

solatko ::

Vsaka pokrajina pomeni nekaj sto novih kljukcev v pisarnah, ki pa ne bodo imeli nikakršnih pristojnosti, samo ljudem se bo zapacalo pogled, češ, glejte to ste hoteli in zdaj imate, pa še sfinancirajte.
V SLO je določena količina denarja, ki se že zdaj nesmiselno drobi v toliko občinah, da nobena ne zbere za kakšno večjo investicijo, ampak imamo pa jih, ravno take in toliko, kot so si želeli strankarski velemojstri mešanja megle.

Včasih smo imeli nekaj okrajev z večjimi mesti in so zadeve kolikor toliko klapale, zdaj pa imamo kupe občin, ki še za županovo plačo ne zberejo dovolj denarja, na drugem koncu pa se strankarski veljaki zajebavajo z mestnimi proračuni, vse skupaj pa je podobno zelo slabi izvedbe igre Monopoly.
Delo krepa človeka

oo7 ::

Men se zdi taka razporeditev kar dobra.. Se pravi 6-8 pokrajin + Ljubljana. Ljubljana naj bo posebej itak ne paše nikamor.




So pa imeli včeraj okroglo mizo pri Boratu predsedniku države in večina jih je rekla, da bi imeli čim manj pokrajin tam okoli 6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Phantomeye ::

oo7 je izjavil:

Men se zdi taka razporeditev kar dobra.. Se pravi 6-8 pokrajin + Ljubljana. Ljubljana naj bo posebej itak ne paše nikamor.




So pa imeli včeraj okroglo mizo pri Boratu predsedniku države in večina jih je rekla, da bi imeli čim manj pokrajin tam okoli 6.


S takšnimi poimenovanji no go. Bi morala biti fiktivna imena potem.

Glugy ::

Problem je da če bi hotl vse zadovoljit bi rabl 2x več pokrajin : p ( kar pomen 2x več administracije ker politika noče istočasno ukinit občin ) . Men bi bilo smiselno ukinit občine pa vse prenest na pokrajine. Pol pa tud če mamo kako pokrajino več.

Alec999 ::

Pokrajine samo v primeru ukinitev občin, drugače je to brez pomena.

Samael ::

Glugy je izjavil:

Problem je da če bi hotl vse zadovoljit bi rabl 2x več pokrajin : p ( kar pomen 2x več administracije ker politika noče istočasno ukinit občin ) . Men bi bilo smiselno ukinit občine pa vse prenest na pokrajine. Pol pa tud če mamo kako pokrajino več.

Meni se tudi to ne zdi napačna ideja - kot kompromis zadovoljiti čimveč strani in hkrati zmanjšati administrativno mašinerijo.

Recimo kot primer: imaš tam enih 40 - 60km stran od Ljubljane neke Zasavce (Litija-Zagorje-Trbovlje-Hrastnik), ki se jih po enem dveh predlogov tlači med Štajerce. "Mat kurba" pa nismo mi neki štajerci no! :P
Ali pa če se teh 60-tisoč glav zasavske regije vrže pod novo ustanovljeno zasavsko pokrajino. Pa imaš namesto štirih občin "eno" pokrajino, kjer se brez težav identificirajo kot "zasavci".



In greš tako dalje... Pa da pri tem niti ne omenjam vseh novo nastalih nekaj glavih mikro občin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

HotBurek ::

Saj lahko te dele poimenujemo kantoni, da se ne bo kregalo, do kam sega Štajerska, pa še Nova Švica bomo ratal.

Spodaj primer kantonov, občine (200 njih?) se pa ohrani zgolj na zemljevidu.

Vsaka občina ima en glas znotraj kantona (idealno liho število občin v kantonu), ne glede na število ljudi znotraj občine.

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Phantomeye ::

HotBurek je izjavil:

Saj lahko te dele poimenujemo kantoni, da se ne bo kregalo, do kam sega Štajerska, pa še Nova Švica bomo ratal.

Spodaj primer kantonov, občine (200 njih?) se pa ohrani zgolj na zemljevidu.

Vsaka občina ima en glas znotraj kantona (idealno liho število občin v kantonu), ne glede na število ljudi znotraj občine.



Da ne dam za primera glih mestne občine.

Postojna ima 15.000 prebivalcev. Občina osilnica jih ima 360.

Si ziher?

oo7 ::

6 bi jih bilo dovolj. Nekaj takega

Cruz ::

oo7 je izjavil:

Nekaj takega
To je drama in making.

oo7 ::

No ja kakšna meja bolj gor kakšna bolj dol pa je to to. 6 pokrajin bi bilo dovolj.

jype ::

Sami strokovnjaki v tej temi.

dexterboy ::

Ja kje je pa Istra?
Ta je bila od nekdaj Slovenska...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

louser ::

Samael je izjavil:

Glugy je izjavil:

Problem je da če bi hotl vse zadovoljit bi rabl 2x več pokrajin : p ( kar pomen 2x več administracije ker politika noče istočasno ukinit občin ) . Men bi bilo smiselno ukinit občine pa vse prenest na pokrajine. Pol pa tud če mamo kako pokrajino več.

Meni se tudi to ne zdi napačna ideja - kot kompromis zadovoljiti čimveč strani in hkrati zmanjšati administrativno mašinerijo.

Recimo kot primer: imaš tam enih 40 - 60km stran od Ljubljane neke Zasavce (Litija-Zagorje-Trbovlje-Hrastnik), ki se jih po enem dveh predlogov tlači med Štajerce. "Mat kurba" pa nismo mi neki štajerci no! :P
Ali pa če se teh 60-tisoč glav zasavske regije vrže pod novo ustanovljeno zasavsko pokrajino. Pa imaš namesto štirih občin "eno" pokrajino, kjer se brez težav identificirajo kot "zasavci".



In greš tako dalje... Pa da pri tem niti ne omenjam vseh novo nastalih nekaj glavih mikro občin.

Štajerci se že sedaj od dela do sela hkrati še različno imenujemo.
Tako pizdenje je torej nesmiselno.

nejcek74 ::

jaz predlagam drugače:
- kdor hoče svojo občino, naj jo ima
- kdor hoče svojo pokrajino, naj jo ima
vendar vse se same financirajo iz davkov, ki jih sami določijo za ljudi in dejavnosti na svojem ozemlju. Pa da potem kako hitro se bojo nazaj združevali.

Mato989 ::

oo7 je izjavil:

6 bi jih bilo dovolj. Nekaj takega



Po kateri logiki se zdruzi prekmurje in stajerska is beyond me in zakaj se stajerska kosa...

Eni res nimate rad stajerske pokrajine vidim...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Najšrej naj ukinejo občino, oz. jih prislijo v združevanju glede na velikost ozemlja ali število prebivalstva.

Za pokrajine glede namene črpanja denarja iz EU smo pa tako ali tako prepozni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

avani ::

Po moje bi bilo čisto dovolj, če država malce pripre pipico za financiranje občin. Oz. da plačuje po projektih, ne pa po pavšalu. Če se občine zaradi pomanjkanja kadra niso sposobne prijavljati ne projekte, se bodo prisiljene združevati.

Sicer sem pa za pokrajine, vendar po podobnem ključu. Naj se občine same povežejo v pokrajine, kot jih je volja. Država določi le pogoje financiranja. Na primer, za x prebivalcev dobi občina y denarja.

S tem, da se občinam avtomatsko zmanjša financiranje na le delež dohodnine + zemljiške dajatve.

bizgech ::

Tema je iz leta 2019. Zdaj smo leta 2021, torej 2 leti premlevanja glede ustanovitve pokrajin sta že za nami. Kaj smo v tem času dorekli, če sploh kaj?

Če komentiram sliko iz uvodnega posta: Nesmiselno se mi zdi Štarjersko tako razdelit. Dolenjska se je precej skrčila, po drugi strani pa se osrednjeslovenska regija razprostira od severa do juga, kar je tudi nesmisel (sever-jug se ne ujemata niti po naravnih značilnistih, niti po narečju). Kakšni so najnovejši predlogi?

maldic ::

Kantoni imajo nek smisel v drzavah z vec narodi kot je svica in bosna. Sicer je v bosni umetno razdeljen narod na vec narodov z nekaj primesmi prislekov. Svica pa je zdruzena iz res vec razlicnih kultur, jezikov, tam je nekak bolj smiselno imet kantone. Slovenija bi mogla vprasat narod, kaj si zeli. Ne pa kaj se ji financno splaca.

dexterboy ::

Kaj pa je narobe s tem, da bi se zmanjšalo število občin? Ker 200+ njih ni meni normalna številka že od samega začetka. Glede pokrajin se mi pa 6 zdi premalo, ne glede na kriterije, po katerih bi jih ločili med seboj.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mato989 ::

Fora je v tem da itak imamo NARAVNO že pokrajine, samo spremenit jih je treba tudi v administrativne, samo Ljubljani to ne paše, ker bi potem Štajerska pokrajina imela več ljudi kot Osrednjeslovenska...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MoRp ::

Da se ni čisto nič naredilo ne bo držalo. Država je z zmanjševanjem financiranja dosegla združevanje občin v Skupne občinske uprave, kar je po mojem mnenju začetek združevanja v neke večje enote, ki bodo podlaga za pokrajine. Pred 10imi leti je bilo dovolj 3 občine v skupni upravi za 50% financiranje s strani države, danes potrebuje skupna uprava 5 občin IN 5 skupnih nalog. Primer: https://www.koper.si/medobcinska-uprava... V nekem doglednem času bo to ratalo 10 občin. Ko bomo na 10ih občinah pomeni to cca 20 skupnih uprav, kar pa je obvladljiva številka za državo velikosti Slovenije.
Zavedam se, da to niso ŠE pokrajine in da vzporedno skupni upravi, tečejo še posamezne uprave po občinah, samo v nekem trenutku, bi lahko država zahtevala ukinitev nekaterih služb po samostojnih upravah in zahtevala delovanje takšnih služb samo iz skupnih uprav ali celo na področju več skupnih uprav skupaj. Kot primer izpostavljam občinsko inšpekcijo - ali ni vseeno ali so vsi inšpektorji v pisarni v Kopru in pokrivajo Primorsko, zakaj bi vsaka občina morala imeti pisarno in vso opremo. Ali pa urejanje prostora ali pa konec koncev župani, saj je eden dovolj :-)? Posledično je dovolj ena tajnica, en fikus, en...

Invictus ::

Pokrajine so lahko nove občine. Ni potrebe za manjše...

Treba je zmanjšati birokracijo in javni sektor, ter jim naložiti neke obveznosti, saj dandanes hodiš v službo služit, ne delat...

Če bo manj folka, bodo ti lahko tudi bolje plačani...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

maldic ::

Jaz bi rad videl razlicne pokrajine, ni nujno da so priblizno enakih velikosti. boljse je ce se vse gleda, za vsako okoliscino posebi. nekatere vecje, nekatere bistveno manjse. Nekaj vecjih, nekaj manjsih. Pa nekatere bi bile specializirane za doloceno podrocje oziroma razvoj na tem podrocju. Nekatere za tehnologijo, nekatere za kmetijstvo, samoosrbnost, poljedeljstvo. nekatere za turizem, ena bi bila lahko kaksno posebno gospodarsko sredisce z ugodnimi davcnimi olajsavami. nekatere bi se usmerjale bolj v spodbujajnje in specializiranje za sport. Nekatere mikro pokrajine znotraj pokrajine morda celo za duhovnost, meditacijo. Nekateri bi spodbujali povezanost z naravo. Tako bi prebivalci slovenije imeli kar dost razlicnih moznosti na katerem podrocju se razvijat, kje zivet, podobno kot si ucenci izbirajo izbirne predmete, le da bi tukaj bilo se bolj specializirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

feryz ::

Invictus je izjavil:

Pokrajine so lahko nove občine. Ni potrebe za manjše...

Treba je zmanjšati birokracijo in javni sektor, ter jim naložiti neke obveznosti, saj dandanes hodiš v službo služit, ne delat...

Če bo manj folka, bodo ti lahko tudi bolje plačani...
Aha, ti misliš, da jih delajo zato, da bo manj birokracije in manjši javni sektor.
Lepo.

Kdor hodi malo ven ve, da je Slovenija selo, ne zgolj Ljubljana.
Da ne govorimo o ostalih "mestih".
Zadnjič sem bil v dobesedno zabačenem selu sredi Evrope. Nič od nič, pa še malo manj. V Sloveniji pa bi ta vas bila tretji zaselek po velikosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Invictus ::

feryz je izjavil:

[Aha, ti misliš, da jih delajo zato, da bo manj birokracije in manjši javni sektor.
Lepo.

Ne, ne mislim tega. Naredilo se bo še en nivo birokracije, ki se bo vpletel v vsako sranje...

Napisal sem, kako bi moralo biti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Wrop ::

Če se ne bo ugotovilo/rešilo problema zakaj se občine sploh množijo, potem se problem lahko samo za nekaj časa potlači in nato bo spet vse po starem.

Hangman ::

Nekaj takega bi potrebovali: https://ibb.co/7pgJC1T
Število regij obvezno enomestno število. Upoštevane značilnosti pokrajin, ki spadajo v določeno regijo.

avani ::

Morp, to pa je dobra novica. Namesto uvajati pokrajine top-down, raje ukiniti financiranje občin iz proračuna in jih prisiliti v združevanje, kot vsaka občina misli, da je najbolje zanjo. Nobenih ugotavljanj več kdo spada kam. Občine se povežejo s tistimi, kjer je najbolj učinkovito.

Če bi pa nuzs komplet prestavili v občinski davek, bi pa sploh zmagali. Torej vsaka občina lahko oblikuje lastni nepremičniski davek in to v obliki, ki najbolj odgovarja občini. Če rabi občina spodbujati priselitev, spusti davek na bivalne stavbe. Če je prevec pritiska na priselitev, davek privije.

svecka ::

Pokrajne so še en način, kako si politik ali prijatelj od politiki za zihera javno službo za ničelno delo. Za moje bi morali vse ukinit, od občin do pokrajin, ker vsi samo mešajo luft in si pišejo zemljišča v svojo korist.

oo7 ::

Nov predlog razdelitev na pokrajine




DOLENJSKO-BELOKRANJSKA POKRAJINA
Črnomelj, Dolenjske Toplice, Metlika, Mirna, Mirna Peč, Mokronog - Trebelno, Novo mesto, Semič, Straža, Šentjernej, Šentrupert, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Žužemberk
Sedež pokrajine: Novo mesto

POSAVSKA POKRAJINA
Brežice, Kostanjevica na Krki, Krško, Radeče, Sevnica
Sedež pokrajine: Krško

JUŽNA OSREDNJESLOVENSKA POKRAJINA
Dobrepolje, Grosuplje, Ig, Ivančna Gorica, Kočevje, Kostel, Loška dolina, Loški Potok, Osilnica, Ribnica, Sodražica, Škofljica, Šmartno pri Litiji, Velike Lašče
Sedež pokrajine: Grosuplje

GORENJSKA POKRAJINA
Bled, Bohinj, Cerklje na Gorenjskem, Gorenja vas - Poljane, Gorje, Jesenice, Jezersko, Kranj, Kranjska Gora, Naklo, Preddvor, Radovljica, Šenčur, Škofja Loka, Tržič, Železniki, Žiri, Žirovnica
Sedež pokrajine: Kranj

GORIŠKA POKRAJINA
Ajdovščina, Bovec, Brda, Cerkno, Idrija, Kanal, Kobarid, Miren - Kostanjevica, Nova Gorica, Renče - Vogrsko, Šempeter - Vrtojba, Tolmin, Vipava
Sedež pokrajine: Nova Gorica

KOROŠKA POKRAJINA
Črna na Koroškem, Dravograd, Mežica, Mislinja, Muta, Podvelka, Prevalje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Ribnica na Pohorju, Slovenj Gradec in Vuzenica
Sedež pokrajine: Slovenj Gradec

ZGORNJE SAVINJSKO-ŠALEŠKA POKRAJINA
Gornji Grad, Ljubno, Luče, Mozirje, Nazarje, Rečica ob Savinji, Solčava, Šmartno ob Paki, Šoštanj, Velenje
Sedež pokrajine: Velenje

SEVERNA OSREDNJESLOVENSKA POKRAJINA
Borovnica, Brezovica, Dobrova-Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Domžale, Horjul, Kamnik, Komenda, Log-Dragomer, Logatec, Lukovica, Medvode, Mengeš, Moravče, Trzin, Vodice, Vrhnika
Sedež pokrajine: Domžale

CELJSKA POKRAJINA
Bistrica ob Sotli, Braslovče, Celje, Dobje, Dobrna, Kozje, Laško, Podčetrtek, Polzela, Prebold, Rogaška Slatina, Rogatec, Slovenske Konjice, Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Štore, Tabor, Vitanje, Vojnik, Vransko, Zreče, Žalec
Sedež pokrajine: Celje

ŠTAJERSKA POKRAJINA
Benedikt, Cerkvenjak, Duplek, Hoče - Slivnica, Kungota, Lenart, Lovrenc na Pohorju, Maribor, Makole, Miklavž na Dravskem polju, Oplotnica, Pesnica, Poljčane, Rače - Fram, Ruše, Selnica ob Dravi, Slovenska Bistrica, Starše, Sveta Ana, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Šentilj
Sedež pokrajine: Maribor

SPODNJEPODRAVSKA POKRAJINA
Cirkulane, Destrnik, Dornava, Gorišnica, Hajdina, Juršinci, Kidričevo, Majšperk, Markovci, Ormož, Podlehnik, Ptuj, Središče ob Dravi, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Trnovska vas, Videm, Zavrč Žetale
Sedež pokrajine: Ptuj

POMURSKA POKRAJINA
Apače, Beltinci, Cankova, Črenšovci, Dobrovnik-Dobronak, Gornja Radgona, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš - Hodos, Kobilje, Križevci, Kuzma, Lendava - Lendva, Ljutomer, Moravske Toplice, Murska Sobota, Odranci, Puconci, Razkrižje, Radenci, Rogašovci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Šalovci, Tišina, Turnišče, Velika Polana, Veržej
Sedež pokrajine: Murska Sobota

POKRAJINA ISTRA - PROVINCIA ISTRIA
Ankaran - Ancarano, Izola - Isola, Koper - Capodistria in Piran - Pirano
Sedež pokrajine: Koper - Capodistria

PRIMORSKO-NOTRANJSKA POKRAJINA
Bloke, Cerknica, Divača, Ilirska Bistrica, Hrpelje-Kozina, Komen, Loška dolina, Pivka, Postojna, Sežana
Sedež pokrajine: Postojna

ZASAVSKA POKRAJINA
Hrastnik, Litija, Trbovlje, Zagorje ob Savi
Sedež pokrajine: Trbovlje

LJUBLJANA ima poseben status mestne občine in samostojno po svojih organih izvršuje pristojnosti in naloge pokrajine.

solatko ::

Maksimalno 30 občin in dve pokrajini + glavno mesto. Vzhodna, zahodna in LJ črta skozi Vače in približno na polovici kokoši, vse kar je več, je zato, da politiki lahko kikirikajo na gnoju v svojem zaselku.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Kr neko bluzenje... MB je "Štajerska pokrajina" kaj Ptuj pa Spodnje podravska... Štajerska pokrajina je do TROJAN... jebo mater nesposobneži...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Decentralizacija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21118969 (14368) Grizzly
»

Mestna Občina

Oddelek: Loža
214253 (3383) Nesta
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782010 (77594) lexios
»

Referendum o pokrajinah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15212209 (9856) urban99

Več podobnih tem