» »

Lepa smrt

Lepa smrt

«
1
2

Pika na i ::

"Šla je počivat in se ni več zbudila. Imela je res lepo smrt."
Ta lepa, je povezana s tem, da se ni mučila, mesece in mesece, vem.
Menda manj kot 10% ljudi tako odide, premine, se poslovi.


Če je smrt lepa, ne vem. Niti si ne želim vedeti, kako je, ko si umrl.
Seveda vem, da pride konec tudi zame.
Rada živim, tukaj in zdaj, ne verjamem v posmrtno življenje.

Kako si predstavljate smrt? Vam je zoprno in nelagodno o tem sploh misliti?
A se zavedate tega (dovolj), da vas lahko jutri že več ni?
Večina ljudi pred smrtjo najbolj obžaluje, da niso živeli bolj polno in so se zatikali na nepomebnostih - za katere so sicer mislili, da so izjemno pomembne - raznorazni dosežki, kariera.

PrihajaNodi ::

Nazaj vas drzijo materialne dobrine bolj kot dobri odnosi, ko tega ni vec je pravzaprav vseeno, samo da je hitro.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Pika na i ::

Raje bi, če ne posplošuješ.
Ker lahko tudi jaz - recimo, večina tu gor, je za denar pripravljena storiti vse.

PrihajaNodi ::

Kaj pa zelis brati? Taksna je realnost.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Samael ::

Pika na i je izjavil:

Kako si predstavljate smrt? Vam je zoprno in nelagodno o tem sploh misliti?

Kdaj pa kdaj, v redkih momentih, me v kakšnem trenutku spreleti, da bo enkrat povsem za vedno ultimativno moje zavesti konec (ne verjamem v reinkarnacijo itd) in občutek ni prijeten. Skušam to odmisliti in običajno par sekund pozneje pozabim, gre misel stran. V bistvu mi je na nek način fanscinantno kakšne obrambe mehanizme imam/o vgrajene, da namesto prepuščanja misel na to izgine tako hitro kot je prišla.

PrihajaNodi ::

Samael je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Kako si predstavljate smrt? Vam je zoprno in nelagodno o tem sploh misliti?

Kdaj pa kdaj, v redkih momentih, me v kakšnem trenutku spreleti, da bo enkrat povsem za vedno ultimativno moje zavesti konec (ne verjamem v reinkarnacijo itd) in občutek ni prijeten. Skušam to odmisliti in običajno par sekund pozneje pozabim, gre misel stran. V bistvu mi je na nek način fanscinantno kakšne obrambe mehanizme imam/o vgrajene, da namesto prepuščanja misel na to izgine tako hitro kot je prišla.


Vse je odvisno kje zivis, s kom zivis, materialno stanje itd. Punca, ki je posiljena vsak dan najbrz ne razmislja kako lep dan bo jutti, podobno kot ne 45 letni delavec v macu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Samael ::

@PrihajaNodi pač rad živim :) Kdaj poslušam koga, ki pravi kaj v smislu "jaz želim živeti samo enih 60 let, nočem biti star, slaboten, bla bla..." pa mi je to nedoumljivo, se ne sklada z mojo voljo do življenja. Zakaj bi sploh razmišljal zdajle o tem? Želim živeti dolgo!
In ne, ni vedno lepo in lahko. Seveda pridejo težki momenti. V službi, pa razhajanja v zvezi, pa smrt bližnjih ... ampak vseeno, pač rad imam življenje. In se zavedam (ali pa vsaj verjamem tako) da nove priložnosti ne bom dobil. In da je to tu zdaj vse kar imam :)

PrihajaNodi ::

@Samel odvisno od tragedij, ki si jih dal skozi zivljenje.
Nekateri pridejo super skozi lajf, vecina ne.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Če je verjeti, kar pravijo tisti, ki se že dolgo ukvarjajo s paliativno oskrbo, je največja napaka, ki jo delamo ljudje, da se preveč vrtimo v preteklosti in prihodnosti, preveč predvidevamo in pozabljamo na sedanjost.
Zato, @Samael, tole tvoje dojemanje življenja, bi znalo biti kar pravšnje:)

@nodi, zato imaš stoletnike, ki še vedno ne želijo umreti, a? Pa so verjetno dali kaj hujšega skozi kot je padec bitcoina.

PrihajaNodi ::

@nodi, zato imaš stoletnike, ki še vedno ne želijo umreti, a? Pa so verjetno dali kaj hujšega skozi kot je padec bitcoina.


Verjetno imajo razlog za zivljenje, vnuki, otroci.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Pika na i ::

PrihajaNodi je izjavil:

@nodi, zato imaš stoletnike, ki še vedno ne želijo umreti, a? Pa so verjetno dali kaj hujšega skozi kot je padec bitcoina.


Verjetno imajo razlog za zivljenje, vnuki, otroci.

Morda, mogoče pa samo radi živijo.

PrihajaNodi ::

Morda, mogoče pa samo radi živijo.


To ne obstaja razen, ce imas demenco in se vsak dan kaj novega naucis oziroma je tvoje zavedanje sveta in okolici na nuli.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Pika na i ::

PrihajaNodi je izjavil:

Morda, mogoče pa samo radi živijo.


To ne obstaja razen, ce imas demenco in se vsak dan kaj novega naucis oziroma je tvoje zavedanje sveta in okolici na nuli.

Spet gledaš iz svojega zornega kota, ki običajno ne velja za nekoga drugega.
Sicer pa poznaš veliko starih in ljudi z demenco, ne?

PrihajaNodi ::

Spet gledaš iz svojega zornega kota, ki običajno ne velja za nekoga drugega.
Sicer pa poznaš veliko starih in ljudi z demenco, ne?


Jaz sem star, in?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

uporabnik832 ::

A veste tisto, ko se zbudite iz sanj, ki so se vam zdele tako zelo resnične, kot da so sama resničnost, a že po kakšne pol ure potem ko se zbudite, se jih ne spomnite več.

Sanje ki so se vam zdele ko ste sanjali resnične kot resničnost sama, se ne spomnite in če si jih niste zapisovali jih ni možno priklicati v spomin. A kljub vsemu nekje v podzavesti ali globoko v nas zakopane ostajajo. Tudi z meditacijo, hipnozo ali drugimi načini jih je možno priklicati v spomin, podoživeti, nekateri bi rekli da tudi prejšnja življenja.

To so le moja razmišljanja, seveda povsem nedokazljiva, ker nihče ne vem kaj se po smrti zgodi. Mislim, da živimo to telesno življenje toliko časa in toliko življenj dokler smo doživeli ali se naučili lekcije ki so potrebne. Živimo toliko telesnih življenj ali epizod kolikor želimo.

Temu mojemu zapisu lahko rečete tudi neumnost, morda tudi seveda je :) pač edino kar mi pade trenutno na pamet.

O tem se da kaj prebrati od : Elisabeth Kübler-Ross

Samael ::

PrihajaNodi je izjavil:

Morda, mogoče pa samo radi živijo.


To ne obstaja razen, ce imas demenco in se vsak dan kaj novega naucis oziroma je tvoje zavedanje sveta in okolici na nuli.

Ja kako pa ti to veš? To kar pišeš so neke mantre, teoretiziranje, nabijanje. Kaj pa če bi pisal o resničnih občutkih?
Seveda vem, da je lahko marsikateri človek tako zelo na dnu da ne vidi več izhoda in v nekem momentu obupa poišče bližnico. Ja, tudi to ljudje počnejo v življenju. Ampak to nima veze z menoj, mojim lastnim doživljanjem življenja - a razumeš?
Ne vem zakaj imaš potrebo vse stlačiti v svoje lastne okvirje razumevanja in nam to predstavljati kot absolutno dejstvo. Mogoče boš pa kdaj v prihodnosti kaj razumel, čutil drugače. Boš tudi takrat tisto predstavljal kot edino absolutno dejstvo in ga skušal posplošiti na vse nas?

PrihajaNodi ::

Samael je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Morda, mogoče pa samo radi živijo.


To ne obstaja razen, ce imas demenco in se vsak dan kaj novega naucis oziroma je tvoje zavedanje sveta in okolici na nuli.

Ja kako pa ti to veš? To kar pišeš so neke mantre, teoretiziranje, nabijanje. Kaj pa če bi pisal o resničnih občutkih?
Seveda vem, da je lahko marsikateri človek tako zelo na dnu da ne vidi več izhoda in v nekem momentu obupa poišče bližnico. Ja, tudi to ljudje počnejo v življenju. Ampak to nima veze z menoj, mojim lastnim doživljanjem življenja - a razumeš?
Ne vem zakaj imaš potrebo vse stlačiti v svoje lastne okvirje razumevanja in nam to predstavljati kot absolutno dejstvo. Mogoče boš pa kdaj v prihodnosti kaj razumel, čutil drugače. Boš tudi takrat tisto predstavljal kot edino absolutno dejstvo in ga skušal posplošiti na vse nas?


Resnicni obcutki? Da se ne bojim smrti? Najbolj se bojim, da bi kdo moral skrbeti zame ali da smrt ne bi bila hitra.

Kaj v mojih zapisih ni tocno?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Samael ::

Zdajle sem se spomnil na Viktorja Frankla, njegova vprašanja o smislu in močni voljo do življenja. V slovenščino je prevednih kar nekaj njegovih knjig - močno priporočam v branje.

Življenjsko pot in delo Viktorja Frankla je temeljno zaznamovala njegova osebna izkušnja deportacije, življenja in preživetja grozot druge svetovne vojne v koncentracijskem taborišču Theresienstadt. Skupaj je preživel štiri taborišča smrti, dokler ga naposled niso osvobodili iz Türkheima. Po štirih letih življenja v taborišču je tehtal le 38 kilogramov. V nacističnem režimu je izgubil svojo ženo, brata, starše in večino svojih prijateljev. Po vrnitvi na Dunaj se je znašel dobesedno pred Ničem. Toda namesto obupa se je v njem prebudila neizmerna volja po življenju, nepremagljiva želja, da bi trpljenje, ki ga je izkusil, transformiral, preoblikoval v izkušnjo smisla. Boleča izkušnja nesmisla, ki je presekala življenje mladega, ob začetku druge svetovne vojne ravnokar poročenega in perspektivnega zdravnika pri njegovih 37-ih letih, ga je pregnetla in mu enkrat za vselej potrdila, da je temeljni vzvod človekovega življenja njegova pot iskanja smisla: ko in če človek odkrije smisel, zlasti v situacijah nesmisla in brezupa - in takim situacijam nihče od človeških otrok ne ubeži - potem se vse drugo v življenju nekako izide. Frankl je črpal iz globin svojega spoznanja, ki ni bilo zgolj teoretično, temveč plod njegovih življenjskih izkušenj: sam je skozi pekel našel tudi pot do luči, do smisla.
Vir: http://stopinje.si/logoterapija/viktor-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

jype ::

Računam, da bom storil samomor z uporabo droge, ki ne povzroča bolečin ali drugih neprijetnosti, ter olajša pospravljanje za mano tistim, ki jih bo doletela ta nehvaležna naloga. Ko bom star približno 100 let, če bo šlo moje življenje naprej približno tako, kot gre zdaj, lahko pa tudi prej ali pozneje, če se reči bistveno spremenijo. Ne mudi se mi umret, sem pa doživel že dovolj, da ne bi bil nesrečen, če bi moral.

uporabnik832 ::

Ljudje smo v svoji telesnosti tako grozno in strašno ranljivi.Lahko se nas poškoduje, se nas rani. Celo življenje se osebnostno sestavljamo skupaj, učimo, razvijamo odnose z drugimi kot da smo večni in potem pride smrt.

Ta telesna ranljivost je tisto kar je po moje tako grozno. In kruto življenje, pobijanje otrok in drugih v vojnah, bombe, strelno orožje, ogenj. Poskusi nad ljudmi in nemočnimi živalmi zaprtimi v kletkah.

Samo poglejte kakšen je svet živali. In mi večinoma nismo kaj dosti drugačni.

Prav vsak je lahko v določenih situacijah prepuščen na milost in nemilost kakšnim sadistom kar se je že dogajalo, literatura in zgodovina je tega polna.

Samael ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj v mojih zapisih ni tocno?

Ne bom polemiziral s teboj, ker nabijaš tipični prazni forumski yada-yada, ki ga želiš znotraj svojih lastnih okvirjev (ne)razumevanja posplošiti na vse ostale. Sam sem v nekaj skopih stavkih povedal, kakšen odnos do vprašanja, razmišljanja o smrti imam sam. Če lahko to sprejmeš sprejmi, če ne moreš ... pojdi dalje oz. se oklepaj svojih prepričanj, ne posplošuj jih pa na vse ostale. Tako se zaserje večina tem na forumu. Bo šlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Shields ::

Na nek način me fascinira da nas nekega dne ne bo več. Hribi, gore,... vse to ostane in je bilo že dolgo pred nami. Se ne sekiram in se zavedam da me lahko jutri več ni

PrihajaNodi ::

Samael je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj v mojih zapisih ni tocno?

Ne bom polemiziral s teboj, ker nabijaš tipični prazni forumski yada-yada, ki ga želiš znotraj svojih lastnih okvirjev (ne)razumevanja posplošiti na vse ostale. Sam sem v nekaj skopih stavkih povedal, kakšen odnos do vprašanja, razmišljanja o smrti imam sam. Če lahko to sprejmeš sprejmi, če ne moreš ... pojdi dalje oz. se oklepaj svojih prepričanj, ne posplošuj jih pa na vse ostale. Bo šlo?


Ce bi bral, kar sem zapisal bi videl, da sem zapisal tocno to, kar je opisal Viktor Frankl.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Jaz sem doživel trenutek, ko sem bil prepričan, da sem tik pred smrtjo in sem že sprejel, da bom umrl. Moram rečti, da sem bil povsem miren. Vse je postalo mirno, počasno. Razmišljal sem o tem, da je to to, za kaj vse bom zamudil ipd. mi je bilo tisti trenutek vseeno. Hotel sem le odsotnost bolečine, truda.

Od takrat se smrti ne bojim. Seveda se še vedno lahko zlahka ujamem v eksistencialno past, ampak se potem spomnim moje izkušnje. Verjamem, da je konec miren in lep. Po koncu pa ni ničesar.

Glede govora o smrti pa imam dvojno mnenje: po eni strani mislim, da je lepo govoriti o tem, ker je globoka zadeva... po drugi strani pa mislim, da je škoda časa.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

Računam, da bom storil samomor z uporabo droge, ki ne povzroča bolečin ali drugih neprijetnosti, ter olajša pospravljanje za mano tistim, ki jih bo doletela ta nehvaležna naloga. Ko bom star približno 100 let, če bo šlo moje življenje naprej približno tako, kot gre zdaj, lahko pa tudi prej ali pozneje, če se reči bistveno spremenijo. Ne mudi se mi umret, sem pa doživel že dovolj, da ne bi bil nesrečen, če bi moral.



Tebe bodo cerkveno pokopali.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Če ne bom več živ, potem mi je vseeno, če me bodo živega, bojo pa že vidl hudiča.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

Če ne bom več živ, potem mi je vseeno, če me bodo živega, bojo pa že vidl hudiča.


Dobra!:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

uporabnik832 ::

Meni osebno niso toliko fascinantne zgodbe ljudi z obsmrtnimi izkušnjami zaradi samih zgodb o katerih nam govorijo, temveč to kako so nekateri po teh izkušnjah predrugačijo, kako se ne bojijo smrti več, kako najdejo smisel in lepoto v tem minljivem življenju za katerga vedo, da se bo končalo, a se tega ne bojijo.

Eben Alexander

vostok_1 ::

Damn, tu se že vsi pripravljajo na smrt. Mogoče čutijo v zraku, da it's over.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

PrihajaNodi ::

vostok_1 je izjavil:

Damn, tu se že vsi pripravljajo na smrt. Mogoče čutijo v zraku, da it's over.


Yep. Nekaterijo cutijo strah, drugi ne.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Pika na i ::

Težko se je pogovarjat o smrti, ko si zdrav in ti nič ne manjka. Meni je to povsem logično in normalno, res.
Ampak tisti, ki umirajo, bi pa radi vsaj takrat govorili, da odhajajo, da gredo v smrt, da jih več ne bo, da je to blizu. Pa žal njihovi sogovorniki, nočejo govoriti o tem, ponavadi.

Če se zajebavaš o smrti, še ne pomeni, da se je ne bojiš.

PrihajaNodi ::

Pika na i je izjavil:

Težko se je pogovarjat o smrti, ko si zdrav in ti nič ne manjka. Meni je to povsem logično in normalno, res.
Ampak tisti, ki umirajo, bi pa radi vsaj takrat govorili, da odhajajo, da gredo v smrt, da jih več ne bo, da je to blizu. Pa žal njihovi sogovorniki, nočejo govoriti o tem, ponavadi.

Če se zajebavaš o smrti, še ne pomeni, da se je ne bojiš.


Saj zato obstajajo hospic centri, kjer delajo z umirajocimi bolje kot svojci.
Zakaj bi se zajebaval? Je tako tezko verjeti, da se bojim samo umiranja v mukah?
Gledas iz svoje perspektive, dozivetij in kaj lahko izgubis.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Pika na i ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Težko se je pogovarjat o smrti, ko si zdrav in ti nič ne manjka. Meni je to povsem logično in normalno, res.
Ampak tisti, ki umirajo, bi pa radi vsaj takrat govorili, da odhajajo, da gredo v smrt, da jih več ne bo, da je to blizu. Pa žal njihovi sogovorniki, nočejo govoriti o tem, ponavadi.

Če se zajebavaš o smrti, še ne pomeni, da se je ne bojiš.


Saj zato obstajajo hospic centri, kjer delajo z umirajocimi bolje kot svojci.
Zakaj bi se zajebaval? Je tako tezko verjeti, da se bojim samo umiranja v mukah?
Gledas iz svoje perspektive, dozivetij in kaj lahko izgubis.

Ne nodi. Ti nisi star. Ti si zastarel. In nazadnjaški.

Ja, ker v Slo imamo 1000 hospic centrov, a ne?
Ja, svojci ne želijo/nočejo/ne zmorejo skrbeti za umirajoče. Ne ker ne bi znali.
Saj, le zakaj bi se zajebavali, ne? Pa časa ni, ne?
Pa, umiranje in smrt pač nista nekaj lepega, ne?

kuall ::

Če malo pomislim kako so umirali moji sorodniki je bila smrt skoraj vedno dolgotrajna (tudi več deset let se je kuhalo) in mukotrpna. Za piko na i pa se je človek na koncu utopil v lastni vodi, ko mu je srce odpovedalo ali kaj takega. V glavnem bolje bi skoz prišli, če bi naredili samomor, ko se začne kuhat, nobenega smisla nima matrat se v resnici. Saj je veliko teh samomorov, ki jih je toliko v resnici zarad tega razloga, ko človek dobi kakšno bolezen in pametno oceni, da se nima smisla mučiti. Ampak večinoma nismo zadost pametni, da bi se ubili, ko postane življenje brezveze. Saj meni tudi ne diši samomor preveč oziroma nimam jajc in se bom po moje tako kot ostali na koncu mučil za brezveze.

Mi je pa zanimivo, kako lepe verze so včasih (pred 2. svetovno vojno) pisali na nagrobnike. "Tukaj čaka na vstajenje..." Ko to prebereš na kakšnem grobu je kar lep dramatični zadetek.

Gagatronix ::

Smrt je v starejsih casih bila tako naraven del zivljenja kot rojstvo. Dandanes je to nekaj odmaknjenega, klinicnega, ljudje umirajo po ustanovah. Po moznosti so se obeseni na vse mogoce aparature s katerimi se jim samo podaljsuje trpljenje, in to ponavadi zaradi egoizma svojcev.

Vahtanja dandanes tudi po vaseh vec ne vidis, medtem ko je bila to vcasih ena od navad.

Skratka, sodobni slog zivljenja je spremenil tudi odnos do smrti; vcasih je bil le-ta drugacen, saj je bila smrt edina stvar v zivljenju, ki je bila "ziher".

dexterboy ::

@Pika na i; je s tabo vse v redu? Vsi se rodimo zato, da nekega dne umremo. Lahko se matraš leta in leta ali pa te "nabije šleper", ko si na cesti...
Jokati o smrti je debilno, ker s tem zapravljamo čas življenja, ki gre mimo nas. Veliko pa prinese tudi potrošništvo, ki zaseje strah med populacijo, če ne boš imel ali pa kupil tega, bo pa ... Nimam TV-ja doma, je računalnik več kot dovolj. Ne gledam dnevnika, kmetije, turških žajfnic, talentov, evrovizije... dvakrat na dan obiščem RTVSLO in zvem čisto dovolj informacij. Ki so itak večinoma negativne in depresivne ter ti samo dvigujejo pritisk in stres.
Moj nasvet; ako še nisi, pojdi za kakšen teden živet ven iz mesta, v hribe v kakšno kmetijo, kjer še nimajo tekoče vode in je WC v posebnem skednju. Kjer ni centralnega ogrevanja, kjer zjutraj iz pipe ne priteče topla voda, da bi si umil obraz, kjer so običajni gumijasti škornji obvezen del obutve, ko je dež... in vse ostalo, kar gre zraven, od hrane do obleke in obutve. Ko to preizkusiš na lastni koži, začneš ceniti življenje na drugačen način...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Gagatronix ::

Pet je letnih časov: pomlad in poletje in starost in smrt in večno petje. On, ki v miru počiva na hribčku nad rodno vasjo, ga že sliši. Vsak odnos, ki se dotakne duše, nas uvede v pogovor z večnostjo. Kakšni bodo moji posledji dnevi? Tlakujejo jih ure in želje današnjega dne.

-- Boris A. Novak

dexterboy ::

kuall je izjavil:

Če malo pomislim kako so umirali moji sorodniki je bila smrt skoraj vedno dolgotrajna (tudi več deset let se je kuhalo) in mukotrpna. Za piko na i pa se je človek na koncu utopil v lastni vodi, ko mu je srce odpovedalo ali kaj takega. V glavnem bolje bi skoz prišli, če bi naredili samomor, ko se začne kuhat, nobenega smisla nima matrat se v resnici. Saj je veliko teh samomorov, ki jih je toliko v resnici zarad tega razloga, ko človek dobi kakšno bolezen in pametno oceni, da se nima smisla mučiti. Ampak večinoma nismo zadost pametni, da bi se ubili, ko postane življenje brezveze. Saj meni tudi ne diši samomor preveč oziroma nimam jajc in se bom po moje tako kot ostali na koncu mučil za brezveze.
Mi je pa zanimivo, kako lepe verze so včasih (pred 2. svetovno vojno) pisali na nagrobnike. "Tukaj čaka na vstajenje..." Ko to prebereš na kakšnem grobu je kar lep dramatični zadetek.

Stari, ni blema :)))
Ko je zima, greš na sprehod v hribe. Mraz naredi svoje. Ko te toliko zazebe, samo še zapreš oči in zaspiš. Never to wake up again ;)

vostok_1 je izjavil:

Damn, tu se že vsi pripravljajo na smrt. Mogoče čutijo v zraku, da it's over.

A še ne veš? Prihaja gospodarska kriza, hujša od tiste iz 1933. Pa še asteroidi drvijo proti zemlji...
Verjemi mi, ker mi je to prišepnila veverica, ki živi v sosednjem parku. In živali imajo za to 6. čut...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Ne pravjo zastonj "grd/a kot smrt"

Smrt ni nič lepega. No... razen če slednja potipa nekoga, ki ti je v življenju naredil mnogo hudega. Takrat to racionaliziramo s karmo.

Pika na i je izjavil:

Težko se je pogovarjat o smrti, ko si zdrav in ti nič ne manjka. Meni je to povsem logično in normalno, res.
Ampak tisti, ki umirajo, bi pa radi vsaj takrat govorili, da odhajajo, da gredo v smrt, da jih več ne bo, da je to blizu. Pa žal njihovi sogovorniki, nočejo govoriti o tem, ponavadi.

Če se zajebavaš o smrti, še ne pomeni, da se je ne bojiš.


Umirajočega bi bilo treba poležati na udobno mesto in mu nuditi hormonsko terapijo, ki bi vzdrževala dobro razpoloženje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Cruz je izjavil:

Jaz sem doživel trenutek, ko sem bil prepričan, da sem tik pred smrtjo in sem že sprejel, da bom umrl. Moram rečti, da sem bil povsem miren. Vse je postalo mirno, počasno. Razmišljal sem o tem, da je to to, za kaj vse bom zamudil ipd. mi je bilo tisti trenutek vseeno. Hotel sem le odsotnost bolečine, truda.

Od takrat se smrti ne bojim. Seveda se še vedno lahko zlahka ujamem v eksistencialno past, ampak se potem spomnim moje izkušnje. Verjamem, da je konec miren in lep. Po koncu pa ni ničesar.

Glede govora o smrti pa imam dvojno mnenje: po eni strani mislim, da je lepo govoriti o tem, ker je globoka zadeva... po drugi strani pa mislim, da je škoda časa.


Če je kdo kdaj imel kako bližnje srečanje s hudo nevarnostjo je ta "slow down" že doživel.

V tistem momentu si kot malo hipnotiziran. Fasciniran kaj se dogaja ampak boš poskušal ubežati katastrofi.

Ko je nevarnost mimo počasi orideš k sebi ampak adrenalinski šok je potem še nekaj časa močan. Ko se pomiriš običajno sledi malo travmatskega podoživljanja, kasneje pa spet po starem.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Gagatronix ::

Ta "slow down" je efekt mozganov, ki podzavestno iscejo resitev na situacijo v kateri si se znasel. Od tod tudi tista da se ti zivljenje zavrti pred ocmi ko umiras.

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Umirajočega bi bilo treba poležati na udobno mesto in mu nuditi hormonsko terapijo, ki bi vzdrževala dobro razpoloženje.
Sanja se ti ne, kako zelo nečloveško je to.

mzakelj ::

Ah na stara leta bomo šli s švoh penzijo če bo kam v Kolumbijo, kupil mal koke in se ga zasnifal do smrti. Ali pa če ne bo dnarja bomo šli pozim ven in skočil v vodo. Baje je podhladitev lepa smrt. Ampak to bo ko bomo stari. Teh 5 let bomo še užival :)):))

PrihajaNodi ::

A ni boljsi kak inert plin, kot podhladitev? Kupis bombe co2 in zaspis.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Umirajočega bi bilo treba poležati na udobno mesto in mu nuditi hormonsko terapijo, ki bi vzdrževala dobro razpoloženje.
Sanja se ti ne, kako zelo nečloveško je to.


Nečloveško ker bi nekomu v glavi postalo prelepo, da bi hotel zapustiti svet?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

PrihajaNodi ::

Raptor F16 je izjavil:

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Umirajočega bi bilo treba poležati na udobno mesto in mu nuditi hormonsko terapijo, ki bi vzdrževala dobro razpoloženje.
Sanja se ti ne, kako zelo nečloveško je to.


Nečloveško ker bi nekomu v glavi postalo prelepo, da bi hotel zapustiti svet?


A droge so razlog, da ne bi zelel zapustiti ta svet? Zalostno, ja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

dexterboy ::

PrihajaNodi je izjavil:

A ni boljsi kak inert plin, kot podhladitev? Kupis bombe co2 in zaspis.

Ne rabiš veliko. 17% CO2 v zraku ne preživi nihče ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

poweroff ::

Zanimivo, smrti se ne bojite, bi pa uporabili drogo ali kaj podobnega, da bi bila smrt neboleča...
sudo poweroff

PrihajaNodi ::

dexterboy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

A ni boljsi kak inert plin, kot podhladitev? Kupis bombe co2 in zaspis.

Ne rabiš veliko. 17% CO2 v zraku ne preživi nihče ;)


Koliko bi pa potreboval za dosego 17%?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Raptor F16 ::

dexterboy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

A ni boljsi kak inert plin, kot podhladitev? Kupis bombe co2 in zaspis.

Ne rabiš veliko. 17% CO2 v zraku ne preživi nihče ;)


Že 5% je dovolj.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
678083 (5860) c3p0

O smrti

Oddelek: Problemi človeštva
221543 (1072) Cruz
»

Smrt bi morali praznovati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738387 (6380) jb_j
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31553899 (49262) jype
»

vas je strah smrti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10015686 (12521) Saladin

Več podobnih tem